5 מתוכנות תזמון המינוי הטובות ביותר לעסק שלך בשנת 2020

מאמן אישי בחדר הכושר זקוק לדרך להזמין פגישות עם לקוחות. רופא זקוק לדרך לקבוע בדיקות אצל מטופלים. רוב העסקים זקוקים בדרך כלשהי בכדי לקבל פגישות פנימיות על הספרים – והכל צריך להיות אוטומטי ��, עם לוחות שנה ��, תזכורות ��, ועוד. זו הסיבה היום אנו רוצים לתאר ולהשוות בין תוכנת התזמון הטובה ביותר לפגישה זמין שם בחוץ.


תוכנה זו מנתקת את הצורך במיילים מייגעים ושיחות טלפון. תוכל לנהל לוח זמנים בזמן אמת להזמנת פגישות, יחד עם פונקציונליות נהדרת אחרת כמו גביית תשלומים מלקוחות.

תוכנת זימון מינויים הטובה ביותר

מה עליך לחפש בתוכנה הטובה ביותר לתזמון פגישות?

�� תמחור סביר
קודם כל. תוכנות מסוימות לתזמון פגישות הן יקרות מדי. אתה יכול למצוא כמה אפשרויות זולות יותר שעדיין מספקות כמה מכלי התזמון הטובים ביותר בשוק.
�� הפשטות או העושר בתכונות אותם הארגון שלך זקוק
חברות מסוימות דורשות אפשרויות וכלים חזקים של מיתוג כדי לקבל תשלומים עבור מספר עובדים בארגון. חברות אחרות זקוקות לכלי פשוט לתכנון מהיר של פגישות פנימיות. ברר איזה סוג תוכנה מתאים לך.
קבע ארגון
זה כולל לוחות שנה חזותיים ליחידים. אתה אמור להיות מסוגל להגדיר את לוח הזמנים שלך ולחסום אזורים מסוימים במידת הצורך. גם לוח הזמנים של גרירה ושחרור שימושי.
�� תיאום לוח השנה
החל מתזמון מחדש לבדיקת לוחות השנה של אנשים אחרים, יש לחבר את כל לוחות הזמנים בארגון שלך. יתכן שתרצה שתכונות יקשרו ליומני לקוח לשיתוף וייצוא.
⚙️ אפשרויות התאמה אישית להתאמה למראה העסקי שלך
מיתוג חשוב, לכן המראה של תוכנת תזמון הפגישות שלך לא אמורה להיות שונה. זה נכון במיוחד אם אתה מתזמן עם אנשים מחוץ לחברה שלך – כמו לקוחות אימונים אישיים או לקוחות סלון.
�� אפשרויות לקבלת תשלומים ומכירת חבילות או שירותים
האם המיקרו-מבשלת שלך מוכרת כרטיסים לסדנאות או שיעורים? האם שיעורי ההזמנה בסטודיו ליוגה שלך הם על בסיס קבוע? חכם לגבות תשלום מראש. לחלק מהכלים הללו יש אפילו אפשרויות למכירת דברים כמו חברות.
�� הזמנות, תזכורות ומעקב
זה כרוך במערכת ההודעות האוטומטית המעבירה הזמנות ותזכורות אינטראקטיביות. ההזמנות צריכות לאפשר לאנשים להוסיף פגישות ליומנים שלהם. זה נחמד לראות אפשרויות רבות של הודעות, כמו טקסט, דוא”ל או אפילו מדיה חברתית.
�� טפסים ללקוחות במהלך ההזמנה
זה עוזר באיסוף מידע על הלקוחות לפני הפגישה. לדוגמה, רופא עשוי לדעת על ביטוח ומידע אישי.
⏲️ הצעות למסגרות זמן שאנשים יוכלו להצביע עליהן
כמה מתוכנות התזמון הטובות ביותר להלן מציעות מערכות הצבעה כדי לראות איזה תאריך עובד הכי טוב עבור קבוצה.
�� גרסאות סלולריות
האנשים בארגון שלך לא תמיד יהיו במשרד. וודא שתוכנת תזמון הפגישות שלך כוללת אפליקציות סלולריות שעובדות למעשה טוב.
�� לוחות מחוונים מותאמים אישית
לוח מחוונים של עובדים ולקוחות בדרך כלל מציע רשימות של פגישות הקרובות, אפשרויות לביטול והגדרות התאמה אישית, כמו תמונות פרופיל..

חמש מאפשרויות התוכנה הטובות ביותר לתזמון פגישות

תזמון חדותשרבוט10 עד 8מינוי תוספתScheduFlow
מחיר התחלתי (לחודש)חינם ו 15 $חינם ו -4 $חינם ו -9.6 דולר49 $29.95 $
הזמנות טקסט ותזכורות?כןלאכןכןלא
הצבעה בתאריכים הטובים ביותר?לאכןלאלאלא
שילובי וורדפרס ולוח שנה?כןכןכןכןכן

1. תזמון חדות (acuityscheduling.com)

חדות באינטרנט

תזמון Acuity הוא אולי מתזמן הפגישות הפופולרי ביותר בגלל אפשרויות השימוש בו במגוון רחב של תעשיות.

זה עובד כעוזר הזמנות מקוון כך שלוח הזמנים שלך פתוח ללקוחות ולעובדים אחרים בכל עת. הזמינות שלך בזמן אמת מוצגת בלוח הזמנים שלך, יחד עם אפשרויות לקבל תשלומים, תזמון מחדש וחסימה של חלקים מסוימים בלוח השנה שלך..

תוכניות עלות ותמחור כוללות

אחד החלקים הטובים ביותר בתזמון Acuity הוא התמחור. לא רק שיש לך אפשרות לניסיון חינם של שבעה ימים, אלא שתוכנית חינמית זמינה גם כן:

 • תוכנית חופשית – $ 0 לחודש עבור לוח שנה עם תזמון עצמי לקוח ואפשרויות להציע פגישות ושירותים ללא הגבלה.
 • תוכנית מתפתחת – 15 דולר לחודש עבור כל מה שיש בתכנית הקודמת, בתוספת תכונות מתקדמות יותר כמו המרה אוטומטית של אזור זמן, התאמה אישית של לוח שנה, שילובים רבים והאפשרות להטמיע את לוח הזמנים באתר שלך..
 • תוכנית גידול – 25 $ לחודש עבור כל התוכניות הקודמות, תזכורות להודעות טקסט, תוכניות תשלום וחברות, ואפשרויות מכירה אחרות לדברים כמו אישורי מתנה וחבילות פגישה.
 • תוכנית כוח – 50 $ לחודש עבור כל מה שבתוכניות הקודמות, מספר אפשרויות אזור זמן למספר אנשי צוות, גישה לממשק API מותאם אישית, תאימות HIPAA והסרת המותג Acuity.

קלות שימוש ואמינות

קלות השימוש היא נקודת גאווה מצד האנשים באקויטטי. לא רק לוח הזמנים פועל במשך כל 24 השעות ביום, אלא שרוב התכונות העיקריות כבר מוגדרות מחוץ לתיבה. זה כולל אפשרויות כמו דוא”ל תזכורות ותזמון עצמי של לקוח. יש להגדיר את האינטגרציות אחת לאחת, כך שתכלול אפליקציות או הרחבות לשילובים כמו iCloud, Google Calendar ו- MailChimp. עם זאת, כולם קלים להפעלה.

תכונות מובילות

 • לוח זמנים יפהפה בזמן אמת עם כלים למיתוג מותאם אישית.
 • תזמון עם פגישות ושירותים ללא הגבלה.
 • תזכורות טקסט ודוא”ל אוטומטיות והודעות אחרות.
 • יש לך מספר אפשרויות מכירת מוצרים ושירותים. חלקם כוללים תוכניות תשלום, מנויים, חברות ותעודות שי.
 • שילובים עם שורה ארוכה של כלים, כגון Google Calendar, iCloud, Outlook.com, Office 365, Freshbooks, Mailchimp ו- Pipedrive.
 • ארגן את השירותים שלך כאירועים קבוצתיים, סדנאות או שיעורים.
 • כלול שדות אופציונליים להוספות או טיפים.
 • קבל דיווח מתקדם על ביצועים, אי-הופעות וכל הפגישות.

עבור לתזמון Acuity

2. שרבוט (doodle.com)

מציירים

Doodle צברה את הפופולריות שלה כמתזמן אישי ועסקי עם היכולת הייחודית לבקש מאנשים להצביע בתאריכים מסוימים שעשויים להיות טובים לפגישה. אז, יוצר הפגישות היה מציע זמנים ותאריכים מסוימים, מזמין אנשים בארגון (או קבוצת חברים) ואז בוחר את הבחירה הסופית על סמך ההצבעות. לאחר מכן תוכל לאשר את השעה עבור כל המשתתפים ולמקם אותם ביומנים שלהם.

תוכניות עלות ותמחור כוללות

לדודל יש תוכנית חינמית לשימוש אישי, אך ארגונים קטנים יותר עשויים להשתמש גם בתמחור החינמי. תקופת הניסיון החינמית היחידה היא לתוכניות בתשלום והיא נמשכת 14 יום. כדאי להזכיר שגם ל- Doodle יש תמחור שנתי בלבד.

להלן הצעות לתכנית התמחור:

 • תוכנית חופשית – 0 $ עבור תזמון בסיסי, ערכים מוסתרים, ואפשרות חיבור לוח שנה. התוכנית החינמית נתמכת במודעות ותוכלו לגשת ליומנים דרך דפדפן אינטרנט, או אפליקציות לנייד.
 • תוכנית המתחילים – 48 דולר לשנה למשתמש אחד, הכל בתוכנית החינמית, ייצוא, שדות נוספים, תזכורות, הזמנות ללא מודעות באפליקציה.
 • תוכנית פרו – 72 דולר לשנה למשתמש אחד עבור כל מה שבתוכניות האחרות, מיתוג בהתאמה אישית, תת-דומיין מותאם אישית, חשבונות מנהל. אתה מקבל גם כמה כלי חיוב, חשבונית והגדרות לפגישות 1 על 1.
 • תוכנית צוות – 180 דולר לשנה לחמישה משתמשים עבור כל מה שבתוכניות האחרות + תמיכה בעדיפות, ניהול משתמשים מרובים ו- Doodle Bot for Slack.

קלות שימוש ואמינות

הדודל נוצר כדי לפשט באופן דרסטי את תהליך התזמון. וזה מה שהמפתחים עשו. ארגונים רבים הבינו כי מתזמנים יקרים אחרים פשוט מורכבים מדי עבור לוח שנה פשוט. הדודל מוכן לשימוש בנייד, הוא מושלם לסוגים רבים של עסקים, ויש לו את התכונה הנפלאה הזו המאפשרת לאנשים להצביע על הזמנים הטובים ביותר לפגישה..

תכונות מובילות

 • מערכת הצבעה שמבקשת מכל מי בקבוצה או בארגון שלכם לציין את הזמנים הטובים ביותר שלהם לפגישה או אירוע.
 • מיתוג בהתאמה אישית עם חלק מהתכניות.
 • אפליקציות אנדרואיד ו- iOS לתכנון סלולרי. סנכרון לוח שנה אוטומטי למועד קביעת האירועים.
 • הזמנות, עדכונים ותזכורות ליומן.
 • אפשרות לבדוק אם מישהו חסר בהצבעה.
 • מייצא כדי לשתף את התוצאות.
 • כלים לפגישה אחד על אחד לשיתוף זמינות ומציאת מהיר של הזמנים בין שני אנשים במהירות.
 • אפשרויות חיוב עבור PayPal וכרטיסי אשראי. אתה יכול גם לשלוח חשבוניות.
 • הגדרות מתקדמות לחשבונות מנהל, ניהול מספר משתמשים וקבלת תת-דומיין מותאם אישית.

לך לדודל

3. 10 עד 8 (10to8.com)

10 עד 8

10to8 היא אחת התוכנות הטובות ביותר לתזמון פגישות ולא בכדי. ראשית, תוכנית חינמית זמינה לבדיקת התוכנה ועלולה להשתמש בה לעסקים קטנים יותר.

כניסות צוות רבות זמינות, ואתה מקבל לוח מחוונים יפהפה של לוח השנה המסונכרן עם כלים כמו לוח השנה של גוגל, PayPal ועוד. מקם את מודול ההזמנות באתר האינטרנט שלך והשתמש בכמה מהתכונות המעניינות למניעת אי-הופעות.

תוכניות עלות ותמחור כוללות

התוכנית בחינם עשויה לעבוד רק עבור חברות סטארט-אפ ועסקים קטנים. פרט לכך, תוכלו לבדוק את תקופת הניסיון בחינם, ואז לשדרג לאחת מהתוכניות החודשיות במידת הצורך:

 • תוכנית חופשית – 0 $ עבור לוח זמנים לוח שנה, העברת הודעות SMS, 100 פגישות בחודש, שני כניסות ותמיכת לקוחות מקוונת.
 • תוכנית בסיסית – 9.6 דולר לחודש עבור כל מה שיש בתכנית החינמית בתוספת מיתוג לוח שנה וניתוח להתאמה אישית.
 • לגדול תוכנית – 20 $ לחודש עבור כל התכונות שבתוכניות הקודמות, 300 פגישות בחודש, שלוש כניסות צוות, התאמה אישית של SMS ותמיכה טלפונית וגם מקוונת..
 • תוכנית עסקית גדולה יותר – 40 $ לחודש עבור כל מה שהתכניות הקודמות, 600 פגישות בחודש, שישה כניסות עובדים, כלי HIPAA, ו BAA חתום.
 • תוכנית ארגונית – תוכנית זו ניתנת להתאמה אישית לחלוטין על פי מספר הפגישות הדרושות לך בחודש ואם אתה מעוניין בתכונות נוספות. צרו קשר עם 10to8 לקבלת הצעת מחיר.

אתה יכול גם לשלם על בסיס שנתי תמחור זול יותר.

קלות שימוש ואמינות

10to8 משתלב עם וורדפרס ופייסבוק על קיום לוח הזמנים שלך באופן מקוון עבור לקוחות. לוח השנה מוגדר ממש מחוץ לתיבה ותוכל לייבא ולייצא פגישות באמצעות לוח השנה של גוגל. האפליקציות לנייד נהדרות מאנשים לצפות ביומנים תוך כדי תנועה, ולוח הזמנים שלך מתעדכן תמיד בזמן אמת, כך שלא תספרי להזמין ספרים.

תכונות מובילות

 • תזכורות טקסט חכמות והודעות דוא”ל נשלחות כך שתצמצם משמעותית את אי ההצגות שלך.
 • אתר להזמנת לקוחות בחינם.
 • לוח השנה מסופק בלוח השנה כדי לשוחח עם עובדים אחרים במשרדך.
 • שילובים עם וורדפרס, פייסבוק, יומן Google, ורבים נוספים.
 • קבל תשלומים באמצעות PayPal.
 • מספר כלים להתאמה אישית כדי להפוך את היומנים שלך למותג של הארגון שלך.
 • מספר כניסות וצוות לוח מחוונים של צוות כדי שלא תצטרך לשתף את פרטי ההתחברות שלך.
 • תמיכה בהודעות SMS ללא הגבלה. אתה יכול אפילו להתאים אישית את תזכורות ה- SMS בכמה מהתוכניות.

עבור אל 10to8

4. מינוי תוספת (www.appointmentplus.com)

פגישה פלוס

כל הרעיון שעומד מאחורי AppointmentPlus הוא שתוכלו להתחיל לתזמן פגישות כאשר העסק שלכם קטן יותר, ואז לגדול עד לכלים חזקים יותר ככל שהוא יגדל. AppointmentPlus מציעה פתרונות עסקיים קטנים ובינוניים, יחד עם אפשרות ארגונית.

גמישות ומדרגיות הם המפתח עם AppointmentPlus, כך שזו בהחלט תוכנת תזמון פגישות מובילה לעסקים רציניים. כן, פיתרון כמו Doodle הוא חלק וקל, אך זהו מתזמן תחנות כוח עם מחשבה להתאמה אישית לכל סוגי העסקים..

תוכניות עלות ותמחור כוללות

AppointmentPlus אינו מתזמן הפגישות הזול ביותר, אך התוכנה מלאה בתכונות. לא רק זה, אלא שתוכניות התמחור מוגדרות לגמישות ככל שהעסק שלך מתרחב.

ניסויים בחינם אינם זמינים, אך AppointmentPlus מציעה הדגמות של תוכנת תזמון הפגישות שלה.

להלן התוכניות:

 • תוכנית הברונזה – 49 $ לחודש עבור יחידים וצוותים קטנים יותר. הוא מספק תכונות כמו מנהלי מערכת מרובים, תזמון אירועים, תשלומים, שילוב אתרים ופייסבוק, תזכורות SMS והודעות דוא”ל..
 • תוכנית כסף – 69 דולר לחודש לסטארט-אפים וקבוצות קטנות הזקוקות ליותר פונקציונליות. התכונות כוללות הכל מהתוכנית הקודמת, התראות אינטראקטיביות, חריגי לוח זמנים לשירותים, שיתוף פרופילי צוות ומסנני צוות.
 • תוכנית זהב – 99 דולר לחודש לעסקים מבוססים יותר עם צוותים גדולים יותר. אתה מקבל את כל התכונות מהתוכניות הקודמות, מגבלות כתובות IP, שדות פגישה נוספים, תבניות, שיתוף חדרים, פגישות מרובות בחריצי זמן ואנליטיקה..
 • תוכנית פלטינה – 199 דולר לחודש עבור ארגונים קטנים יותר. התכונות כוללות הכל מהתוכניות הקודמות, מנהל חשבונות ייעודי, פרופילי משתמש נוספים, נפח גבוה לפגישות, שדות בהתאמה אישית, תכונות מיקום, שירותי משנה, כלי לחיפוש מיקום ועוד.
 • תוכנית ארגונית – תוכנית זו הינה התאמה אישית של מחירים עבור כמה מהארגונים הגדולים בעולם. אתה מקבל את כל התכונות כולל כל ההתאמות האישיות האחרות שאתה צריך.

קלות שימוש ואמינות

בהשוואה לחלק מתוכנות מתזמן הפגישות האחרות, ל- AppointmentPlus יש עקומת למידה תלולה. עם זאת, הכי טוב לצוותים עם אנשי IT או מפתחים שמוכנים לנהל את המערכת. מלבד זאת, התוכנה כולה אמינה וגמישה עם הצרכים העסקיים שלך. זה מיועד לחברות שצריכות לבצע קנה מידה וביצוע התאמות של תכונות – לא כאלה שהן בסדר עם מתזמן פשטני.

תכונות מובילות

 • פתרונות תזמון מותאמים אישית לתעשיות שונות כגון חינוך, לוגיסטיקה וטיפול בריאותי.
 • מתזמן רב עוצמה המאפשר ללקוחות שלכם להזמין פגישות בכל עת.
 • כלים לקישור ההזמנות שלך לפרסומי שיווק בדואר אלקטרוני ומדיה חברתית. התראות דוא”ל וטקסט להזמנות ותזכורות.
 • כמה מהדיווחים החזקים ביותר שתמצאו מתזמן פגישות. נתונים סטטיסטיים מסוימים כוללים שיעורי אי-הופעה ומגמות רכישת מוצרים.
 • שילובים של צד שלישי עם אפליקציות כמו Mailchimp, Google ו- iContact.
 • מבנה תמחור מצוין בכדי להבטיח כי העסק שלך יתחלף כראוי.
 • עיבוד תשלום.
 • שדות פגישה נוספים ושדות הניתנים להתאמה אישית בחלק מהתכניות.
 • שילוב מהיר עם אתר וורדפרס ופייסבוק כאחד.

עבור אל AppointmentPlus

5. ScheduFlow (www.duoserve.com/scheduling-software)

לוח זמנים

Duoserve היא חברה שמוכרת תוכנת פרודוקטיביות בענן, האחת היא לזמן ונוכחות, ואילו השנייה מיועדת לתזמון פגישות. אפשרות תזמון הפגישות נקראת ScheduFlow. זהו אחד מתזמני הפגישות הטובים ביותר לביטול עבודה ידנית ולקבל תשלום עבור מכירת שירותים והזמנת הופעות.

פגישות, התייעצויות ופגישות נתמכות כולם באמצעות ScheduFlow ותוכלו אפילו לנהל עובדים על ידי הקצאת משימות ותזמון תזוזות. בסך הכל מדובר בתוכנת תזמון פגישות חזותית ביותר עם כמה כלים נוספים לארגון ולחיפוש של לקוחות.

תוכניות עלות ותמחור כוללות

תמחור ScheduFlow רשום כחודש ושנתי, כאשר הערך הטוב יותר יעבור אם תשלם עבור שנה מראש. אין גרסה חינמית של ScheduFlow, אך תקופת הניסיון ללא תשלום של 30 יום נותנת לך זמן לבדוק אותה.

תוכניות התמחור כוללות את הדברים הבאים:

 • תוכנית המתחילים – 29.95 דולר לחודש לגישה מלאה לתכונות, פגישות ללא הגבלה, לקוחות ללא הגבלה, שני מחשבים, 20 לוחות שנה ותמיכה בדוא”ל בחינם..
 • התוכנית הפופולרית ביותר – 52.95 דולר לחודש עבור כל מה שיש בתכנית הקודמת, חמישה מחשבים, 50 לוחות שנה, ותמיכה טלפונית ודוא”ל בחינם.
 • תוכנית ארגונית – 189.95 דולר לחודש עבור כל התוכניות הקודמות, 25 מחשבים ו -250 לוחות שנה.

קלות שימוש ואמינות

קל להתקנה של ScheduFlow והמשתמש הממוצע אמור להיות מסוגל ללמוד את הממשק תוך מספר ימים ואף שעות. זוהי גם תוכנה הניתנת להתאמה אישית מאוד שיכולה לעבוד עבור מגוון רחב של תעשיות ועסקים. התיעוד של תמיכת הלקוחות הוא דליל למדי, ולכן טוב שלא צריך להקפיד על חידון טכנולוגי מנוסה יותר כדי להפעיל את ScheduFlow. עם זאת, העיצוב של התוכנה נראה מיושן במקצת. זה יכול להיות מכיוון שחלק מהתוכנה פועל כיישום שולחן עבודה מקורי, בעוד שאנשים רבים מתחילים להתרגל לעבוד בעיקר בפלטפורמות ענן מלוטשות..

תכונות מובילות

 • ניצול משאבים חזותיים עם מידע על מי מהעובדים שלך הזמין את הלקוחות או הכי מעטים.
 • בלוח הזמנים יש כלי גרירה ושחרור למעבר סביב ולפיתוח מחדש של פגישות.
 • אתה יכול לאפשר או לאסור הזמנה כפולה.
 • ניתן להתאמה אישית של תצוגת לוח השנה שלך. ניתן לומר את אותו הדבר ביומנים של עובדים.
 • יש לו סרגל חיפוש לאיתור מהיר של לקוחות ופגישותיהם.
 • ניתן להציג לוחות זמנים בכל מכשיר.
 • ניהול עובדים על ידי הקצאת משימות מסוימות או תזמון משמרות לצוות.
 • אסוף תשלומים מלקוחותיך דרך מודול הפגישה.
 • הקצה צבעים, תוויות וסטטוסים ייחודיים לכל הפגישות שלך.
 • השילוב של תוכנה מקומית וענן אומר שאתה מקבל תוכנה חזקה ומלאת תכונות.

עבור אל ScheduFlow

איזו תוכנת תזמון פגישות מיטבית עליכם לבחור?

תזמון חדותשרבוט10 עד 8מינוי תוספתScheduFlow
מחיר התחלתי (לחודש)חינם ו 15 $חינם ו -4 $חינם ו -9.6 דולר49 $29.95 $
הזמנות טקסט ותזכורות?כןלאכןכןלא
הצבעה בתאריכים הטובים ביותר?לאכןלאלאלא
שילובי וורדפרס ולוח שנה?כןכןכןכןכן

יש לך אפשרויות רבות של תוכנת פגישה לבחירה, כך שנקווה, זה עזר לך לצמצם את הבחירה לתוכנת הפגישות הטובה ביותר בשוק..

אנו טוענים שתזמון Acuity הוא התוכנה הטובה ביותר בכל המקומות. הדודל הוא הפשוט ביותר (והזול ביותר) וב- 10to8 יש כמה שילובים מדהימים. אנו אוהבים את AppointmentPlus לצורך הגדלת העסק שלך, בעוד של- ScheduFlow יש אפשרויות התאמה אישית מהשורה הראשונה.

אם יש לך שאלות לגבי תוכנת התזמון הטובה ביותר המוצגת כאן, יידע אותנו בתגובות שלהלן.

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map