כיצד לקנות דומיין שנלקח (5 שלבים לשם התחום החלומי שלך)

כיצד לקנות דומיין שנלקח (5 שלבים לשם התחום החלומי שלך)

כיצד לקנות דומיין שנלקח (5 שלבים לשם התחום החלומי שלך)
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

כיצד לקנות דומיין שצולם


החלטתם להתחיל מיזם חדש והגעתם לשם המושלם. אבל כשאתה מחפש את הדומיין שאתה רוצה, אתה מגלה שמישהו כבר הבעלים של אותו. אז מה אתה עושה? האם אתה מוותר ומשנה את שם העסק שלך, או שאתה עושה זאת להבין כיצד לקנות דומיין שצולם? אם אתה רוצה לבחור באפשרות האחרונה, הגעת למקום הנכון.

מדריך זה ישתף לא רק מדוע חשוב כל כך להשיג את הדומיין המדויק שאתה רוצה, אלא גם ייתן לך הוראות שלב אחר שלב כיצד לקנות דומיין שצולם..

לפני שנתחיל; אל תלכו רק להשיג TLD אחר

אם שם הדומיין הרצוי שלך נלקח, יתכן שאתה חושב שיש אפשרות שלישית שכדאי לשקול: להשיג את אותו דומיין אך עם TLD אחר, כמו .net או .org במקום .com..

עם זאת, זה לא רעיון טוב. ראשית, אנשים לעולם לא יזכרו מה היה ה- TLD הנכון שלכם, כך שלרוב הם ילכו על .com בכל מקרה – בסופו של דבר באתר הלא נכון.

בנוסף, רישום שמות קיימים עלול לגרום לבעיות משפטיות. הבעלים של המקור. Com עשוי לטעון שאתה מנסה להפר את שם המותג שלו על ידי רישום שם דומיין דומה.

בסוף היום, עדיף לך שתנסה להשיג את שם הדומיין המקורי שרצית מההתחלה, או לשנות את המיקוד שלך לשם אחר לגמרי.

עם זאת נאמר, בואו נדבר עסקים:

כיצד לקנות דומיין שצולם

אתה יכול לקנות דומיין שמתבצע על ידי ביצוע הצעדים הבאים:

1. בדוק למי משמש הדומיין כרגע

הצעד הראשון שלך צריך להיות ביקור בדומיין שאתה רוצה לקנות. האם יש שם אתר אמיתי? האם הוא עודכן בשנים האחרונות? אם התשובות לשתי השאלות הן "כן", בעל הדומיין כנראה לא מעוניין למכור אותו. אם יש אתר אמיתי אך הוא לא עודכן בכמה שנים, סביר יותר שתשיג את הדומיין, אך עדיין יש סיכוי חזק שהבעלים יסרב למכור אותו.

מצד שני, אם האתר שאתה רואה הוא פשוט מציין מקום, אתה יכול לפנות לבעל הדומיין בביטחון. אם בעל הדומיין קונה ומוכר מחדש דומיינים על בסיס קבוע, יתכן שהוא אפילו יעלה עמוד המקשר לשירות קניית הדומיין שהוא מעדיף לעבוד איתו..

הנה דוגמה למראה דומיין חונה בדרך כלל – בעלי דומיינים כאלה בדרך כלל רק מחכים להצעה הנכונה שתגיע לדרכם:

חונה

2. גלה מי הבעלים של שם הדומיין

לאחר שקבעת כי הדומיין אינו משמש לאתר פעיל, השלב הבא שלך הוא לברר מי הבעלים של הדומיין. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות א שירות WHOIS. ישנם מספר אתרים שבהם אתה יכול לבצע בדיקה מסוג זה, אך לרוב תקבל מכל אחד מהם קבוצה של מידע סטנדרטי:

 • כאשר הדומיין נרשם,
 • מי התחום נרשם על ידי,
 • כיצד ליצור קשר עם אותו אדם או החברה,
 • ואפילו כאשר הבעלות הנוכחית של הדומיין פגה.

ייתכן שתראה גם מידע אחר הקשור לרכישה, אך לצורך קבלת תחום זה, כתובת הדוא”ל של הבעלים היא באמת מה שאתה רוצה..

תוצאות דוגמא של חיפוש WHOIS:
מי מחפש

חלק מבעלי הדומיינים ירכשו הגנת פרטיות ושמם לא יופיע בחיפוש של WHOIS. במקרים אלה, יהיה קשה לרכוש את הדומיין אלא אם כן תוכלו למצוא אותו באתר מכירה פומבית של תחום או בשוק כמו סדו, Namecheap, או פליפה.

3. קבע מה אתה מוכן לשלם

עכשיו כשאתה יודע שהדומיין זמין, ולפני שאתה פונה לבעלים, החלט מה אתה מוכן לשלם עבורו. זה יכול להיות מסובך מכיוון שאין ערך מוסכם של דומיין, אבל אתה יכול לקבל מושג מה המחירים הם על ידי חיפוש בשוק תחום כמו של פליפה.

להלן מספר גורמים שיש לשים לב אליהם בזמן שאתה מבין כיצד לקנות דומיין שצולם:

 • מילות מפתח – דומיינים עם מילות מפתח פופולריות בהם שווים יותר בגלל היכולת שלהם לדרג גבוה בגוגל ומנועי חיפוש אחרים.
 • ערך כללי – לתחום שיכול לשמש כמעט כל עסק בענף נתון (לדוגמה, socialmediamarketing.com) יש ערך כללי..
 • סחירות – כאשר לדומיין חסר ערך כללי או מילת מפתח חזקה, הערך העיקרי שלו טמון במיתוג שלו. קל לבנות שם סביב שמות קצרים ובלתי נשכחים שקל לאיית.
 • גיל – תחומים ישנים יותר נחשבים לרוב בעלי ערך רב יותר.
 • אורך או ליתר דיוק קוצר. ככל שהדומיין קצר יותר, כך הוא יקר יותר. לרוב, הנחת הידיים על .com בעלות שלוש אותיות תעלה לך הרבה.

לפני שאתה ניגש לבעלים הנוכחי של הדומיין שאתה רוצה, בחר הן את סכום הבסיס שאתה מוכן להציע והן את הסכום המקסימלי שאתה מוכן לשלם – הם יכולים אפילו להיות אותו מספר אם תרצה – עבור הדומיין שלפניך ניגש לבעלים.

הצבת סוגריים ספציפיים הגיוניים לשם הדומיין הרצוי שלך אינה מעשית מאוד, אני חושש, לכן תצטרך לבצע את המחקר בעצמך. כפי שציינתי, התחל על ידי מעבר לפליפה או לאיזה שוק אחר ולחפש דומיינים הדומים לזה שאתה רוצה. ראו תגי המחיר עליהם.

חפש תחומים באורך דומה, ערך מילות מפתח דומה, ערך כללי וגיל דומה, זה אמור לעזור לך להעריך את המחיר במידה מסוימת, וגם להחליט אם אתה באמת יכול להרשות לעצמך תחום זה מלכתחילה.

4. צור קשר עם הבעלים

אם החיפוש שלך הצליח, יש שתי דרכים ליצור קשר עם הבעלים: על ידי פנייה ישירה או באמצעות שירות קניית דומיין.

כדי להגיע ישירות, פשוט השתמש במידע שנמצא בחיפוש WHOIS שלך כדי לשלוח דוא”ל מנומס לרכישת הדומיין. אתה יכול לכלול קצת מידע על מי אתה ולמה אתה רוצה את הדומיין, אך הקפד על דוא”לך קצר. כלול את ההצעה הראשונית שלך בדוא”ל הראשון כדי להאיץ את תהליך המשא ומתן.

אם אתה משתמש בשירות קניית דומיין, מתווך יפנה אל בעל הדומיין ויבצע עבורך את הליך המשא ומתן – דרך נהדרת שיש לומד כשאתה לומד כיצד לקנות דומיין שנלקח.

עיין ברשימה זו של שירותי שמות מתחם פופולריים ושווקים (חלקם כבר הזכרתי לעיל):

תחומי אלוהים

תצטרך לשלם עמלות עבור חלק משירותים אלה, אך הם גם יבטיחו שתקבל את שם הדומיין החדש שלך בבטחה. בנוסף, העמלות הללו בדרך כלל קטנות יחסית.

5. משא ומתן על הרכישה

לאחר שיצרת קשר עם הבעלים, הגיע הזמן לנהל משא ומתן על תנאי הרכישה שלך. זה כולל מחיר, אופן העברת הדומיין ואילו חוקים באזור יחולו על המכירה. יש הסכמי מכירת דומיין לדוגמא זמין באופן מקוון, אבל אם זו תהיה רכישה יקרה יותר, עדיף תמיד לדבר עם עורך דין בפועל לפני שמקפיצים את הקפיצה.

הקפד לשקול את הבטיחות הן בעסקה הפיננסית והן בהעברת הדומיין במהלך תהליך זה. הימנע מהעברות דואר אלקטרוני והעברות בנקאיות. במקום זאת, השתמש באתר כמו נאמנות להעביר את הכספים שלך בצורה מאובטחת. נאמנות מאפשרת לך להפקיד תחילה את הכספים, כך שבעל הדומיין יכול לראות שאתה מוכן לשלם, ואז לאשר את העסקה מאוחר יותר כאשר יש לך את הדומיין..

אם אתה משתמש בשירות כמו Escrow, תצטרך להעביר את הדומיין שלך בנפרד. למרבה המזל ישנם תהליכים סטנדרטיים להעברת דומיינים. הנה דוגמא כיצד הדברים עובדים ב- DreamHost. תוכלו למצוא הדרכות דומות עם רשמים אחרים.

האפשרות האחרת לביצוע הרכישה הסופית שלך היא להשתמש בשירות אחר שוק דומיינים כמו זה שמסופק על ידי קדימה אבא כדי להבטיח שכל הצדדים מוגנים במהלך תהליך רכישת הדומיין. שוב, תשלמו תשלום נוסף עבור שירות זה, אך הוא יבטיח כי הכסף שלכם יישאר בטוח. חלק משירותים אלה מחוברים לרשמי דומיינים ויכולים גם לעזור לך לבצע את העברת הדומיין.

כיצד להזמין מחדש תחום

התהליך המתואר לעיל הוא הדרך הקלה ביותר לקנות שם דומיין שנלקח, אך לפעמים זה לא אפשרי. אם עדיין אינך יכול להשיג את הדומיין הרצוי לך, האפשרות השנייה שלך היא להזמין אותו בחזרה.

פירושו של הסדר אחורה פירושו שתמתין לבקיעת הבעלות של דומיין ורכישה של אותו ברגע שהוא יהיה זמין.

עם זאת, מעקב אחר תאריך התפוגה של הדומיין באופן ידני יכול להיות מסובך, לכן תרצה להשתמש בשירות להזמנה אחורה.

כמה מהאפשרויות הפופולריות:

CatchTiger

עם זאת, גם אם אתה משתמש בשירות להזמנה אחורית, אין אחריות שתקבל את הדומיין שאתה רוצה. הבעלים הנוכחי עדיין צריך לאפשר לבעלות על הדומיין לפוג, ושירותי אירוח רבים מעניקים לבעלי תקופת חסד נוספת בה הם יכולים לחדש לאחר תאריך התפוגה הרשמי. בדרך כלל, זה 75 ימים נוספים.

אין מזל?

אם ברצונך להתחיל את המיזם החדש שלך מוקדם יותר מאשר במאוחר ואינך יכול לקבל את הדומיין שאתה רוצה בתהליך הרגיל, עליך לשקול ברצינות לחפש דומיין אחר. אם איבדתם רעיונות, עיינו באחד ממחוללי שמות הדומיינים המדהימים האלה. מה שיפה בהם זה שהם יציעו מספר אפשרויות על סמך מילת המפתח שלך.

האם התחום שלך? טוב! להלן המשך

כאשר שם הדומיין שלך רשום, השלב הטבעי הבא לנקוט הוא קבלת הגדרת אירוח טובה, כך שאתרך העתידי יתחיל נהדר.

 • להלן השוואה מעמיקה שלנו בין אפשרויות האירוח הטובות ביותר הזמינות עבור וורדפרס.
 • אם אתה מחפש מארח זול, קרא את זה.

לבסוף, אם המטרה הסופית שלך היא להקים בלוג, קרא את המדריך הזה שלנו. הוא מכסה את כל השלבים לבניית בלוג מצליח – החל מ 0 ניסיון ל 150,000+ קוראים בכל חודש.

אני מקווה שמדריך זה לרכישת דומיין שצולם הועיל.

אם אחד מהשלבים המתוארים לעיל אינם ברורים, אל תהסס לבקש משם בתגובות.

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector