דוח שקיפות מס ’30 – כיצד לאבד 50% מהעסק שלך במשך הלילה

דוח שקיפות מס ’30 – כיצד לאבד 50% מהעסק שלך במשך הלילה

דוח שקיפות מס ’30 – כיצד לאבד 50% מהעסק שלך במשך הלילה
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

ברוך הבא למהדורה ה -30 של דו”ח השקיפות החודשי (ליולי 2017). בסדרה זו אני עושה כמיטב יכולתי לשתף אתכם בכל מה שקורה ב- CodeinWP ו- ThemeIsle – מבחינה עסקית. הטוב הרע והמכוער. ויש לנו הרבה מהאחרונים הפעם. לחץ כאן כדי לראות את הדוחות הקודמים.


ראשית, ללא פיתיון קליק עם הכותרת. אני מתכוון לזה, אבל יותר מכך בהמשך הדו”ח הזה. הנה ה- TOC המלא אם אתה מעדיף לקפוץ ישר לחלק שאתה הכי מתעניין בו:

1. תשלומים, מיסים ואחרים "דברים כיפיים"
2. אסטרטגיית תמחור וסקירת תעשיה
3. איך הפסדנו 50% מהעסק שלנו בן לילה

אולי שמתם לב שהדוח הקודם היה מעט שונה – במקום להתמקד במערך המחשבות והמטיילים הרגילים, הראיתי ציר זמן של חוויית הוורדפרס שלנו עד כה, בתוספת כמה מאבני הדרך הבולטות ביותר לחברה. החודש הזה חזרו לפורמט הסטנדרטי, אז היכונו עצמכם להכפלות פעמיים!

1. תשלומים, מיסים ואחרים "דברים כיפיים"

בחודש שעבר סוף סוף הצלחנו להשתלב FastSpring באופן מלא כתוכנת עגלת הקניות העיקרית שלנו. המשמעות היא שמעכשיו כל המכירות שלנו עוברות אותן.

עכשיו, מדוע זה עניין גדול ובמיוחד למדינות האיחוד האירופי? שתי סיבות:

FastSpring

א) טיפול במע”מ / מס

משהו שלמדתי לאחרונה לאחרונה הוא ש -5+ מדינות הציגו מיסוי חדש על מוצרים דיגיטליים אי שם במחצית הראשונה של 2017 (רוסיה, סרביה, טייוואן, הודו, בין השאר). יתר על כן, 10 מדינות נוספות עובדות על משהו דומה (הדיווחים אומרים).

פשוט ממש קשה לעמוד עם כל השינויים האלה שקורים ברחבי העולם. בעיקרון, אם אתה עגלת הקניות הביתית שלך, אתה צריך להעסיק אדם אחר במשרה מלאה רק כדי להתמודד עם כל המאמץ שעומד להתעדכן בדברים כאלה.

מצד אחד, אתה יכול להתנסות באמצעות תוסף תשלומים מכובד כדי לנסות לטפל בזה עבורך. אבל מצד שני, אני סומך יותר על פיתרון SaaS מכובד יותר, ונראה לי כמו בחירה כללית טובה יותר. במילים אחרות, עם מישהו כמו FastSpring, אתה בעצם ממקם מיקור חוץ על כל הדאגות משינויי מיסוי ורגולציה בינלאומיים..

לדוגמה, כאשר התקנות שהושקו באיחוד האירופי, רומניה (בה אנו נמצאים) הייתה חסרה משרד מרכזי לגביית כל מע”מ הקשור באיחוד, מה שאומר שמשרד המס הגרמני, למשל, פנה אלינו וביקש לשלם את המע”מ על המכירות ללקוחות גרמנים.

פתרונות כמו FastSpring, פרמיוס, להתנקם ואחרים הדומים אינם עגלת קניות קלאסית. זה יותר כאילו הם הופכים למשווק של המוצרים שלך, ולכן באחריותם לטפל בחשבוניות, בדיווח וכו ‘, תוך כדי שאתה משלם את הסכום שנותר. בסך הכל, במקום לומר, 500 חשבוניות בודדות, אנחנו פשוט מקבלים 2.

עמלות? כן, אבל בכל זאת כדאי בהחלט.

ב) ביצועים וגמישות

FastSpring תומך בפתרונות תשלומי אינטרנט וקופצים כאחד. לרשת יש להם כלים מעולים באמת למכירה / מכירת צולבות, והכל מותאם להמרה בצורה די יפה, IMO. אחרי הכל, התמריץ העיקרי עבורם הוא להביא לך יותר לקוחות ומכירות, מה שאומר גם רווחים גבוהים יותר עבורם.

אמנם, אם החברה שלך ממוקמת בארה”ב, ייתכן שיש לך אפשרויות נוספות לבחירה. אבל מבחינתנו, בהיותנו ברומניה, לא הצלחנו לקבל חשבון סטייפ ולא לאשר מראש תשלומי PayPal. פירוש הדבר שלא נוכל לבצע שדרוגים / מכירות עליונות בלחיצה אחת. עם זאת, לקוחותינו יכולים פשוט לשדרג למנוי ברמת שכבה גבוהה יותר בלחיצה אחת – אין צורך להזין מחדש את פרטי התשלום שלהם.

לבסוף, הכל משתלב אוטומטית עם גוגל אנליטיקס ו- GTM, מה שאומר שאינך זקוק לתוסף מעקב נוסף למסחר אלקטרוני, וגם לא להסתכן בכך שהמעקב שלך יושם בצורה לא טובה.

ג) כלולות / שותפים

נהגנו לארח באופן עצמאי את תוכנית השותפים שלנו. זה לא היה מושלם:

 • עבור חברות כלולות קשה לנהל חשבונות בכל אתר של שותפים,
 • קשה יותר לסמוך על התוכנית הספציפית שלך,
 • אתגרים משפטיים (במקרה שלנו) עם תשלומים וחשבוניות.

לרוב עבדנו איתה ShareASale לטפל בכל זה (מה שלא היה רע בכלל – מבחינת הפונקציונליות), אך סוף סוף החלטנו לעבור לפיתרון אפילו יותר טוב (יקר יותר). ל- FastSpring אינטגרציה / שותפות עם השפעת רדיוס, מה שאומר שהם לא רק המשולבים במעקב, אלא גם ישלמו לסניפים עצמם בגין Impact Radius. קרא: אפילו פחות חשבוניות שנוכל לטפל בהן.

כך גם בשותפויות; FastSpring יכול לשלם אחוז ממכירות של מוצר מסוים לאדם אחר ואז תקבל רק את החלק שלך. פשוט אין צורך להשיג 100% מהכסף מלכתחילה רק כדי שתצטרך להעביר את חלקו ממנו לצד שלישי בעצמך.

2. אסטרטגיית תמחור וסקירת תעשיה

זה היה אתגר מתמשך עבורי לבוא עם אסטרטגיה טובה וארוכת טווח עבור ThemeIsle. עבדתי הרבה על מודל התמחור אבל נתקעתי לגמרי בשלב מסוים, חסרי רעיונות חדשים והוראות הנחיות שניתן לקחת.

לבסוף הפניתי את תשומת ליבי לתעשיות אחרות ולגומחות אחרות אשר ככל הנראה נאבקו בשלב מסוים בסוגיות דומות. הבעיה מבחינתי היא הלך הרוח שמוצרי וורדפרס מובחרים צריכים להיות רכישה חד פעמית.

עם זאת, הבנתי ששוב באותו יום, זו בעצם אותה בעיה שאיתם התמודדו מוצרי תוכנה סטנדרטיים. אני זוכר כאשר MS Office או Photoshop עבדו שניהם כרכישות חד פעמיות, שלא לדבר על דברים כמו מערכת ההפעלה Windows.

זה אולי היה פותח העיניים הגדול ביותר עבורי בהתחשב בכל הדברים שעשיתי סיעור מוחות לאחרונה.

כמו כן, למרות שלתוכנה לעיל יש נפחים גבוהים בהרבה מכל מה שאנחנו רואים בקהילה של וורדפרס, הם עדיין משתמשים בפתרונות כמו Avangate, FastSpring או אלטרנטיבות..

בנימה אחרת, על ידי עבודה בענף זה אנו מוטים לפתרונות מארחים עצמיים ולהיות בשליטה מלאה באופן כללי. אך לעיתים, זה מספק לנו רק הטבות שווא שאינן חשובות כל כך בסופו של יום. כמו שקורה בתשלומים, למשל, אני לא באמת צריך לארח את עצמם באופן עצמאי, כל מה שאני צריך זה לדאוג להם ויבוצעו בצורה אמינה..

כמה ממצאים אחרים וממצאים מעניינים שמתאימים לזה:

 • לא ראיתי ספק אחד שמוכר רישיונות לכל החיים ב- "תוכנה גדולה" תעשיות. כל מה שהם מוכרים זה רישיון לשנה, שנתיים או שלוש לכל היותר.
 • המערכת האקולוגית של אפל מצחיקה בדרכה שלה שכן היזמים למעשה המציאו גישה משל עצמם. לדוגמה, תראה ver 1 של אפליקציה בתשלום אחד, אבל אז אותו ver 2 של אפליקציות הוא מוצר חדש לחלוטין, כך שתצטרך לקנות אותו בנפרד אם אתה רוצה להשתמש בחדשות והגדולות ביותר. לדוגמה, אם אתה משתמש באפליקציית כתיבה, כמו iA Writer, אתה אמור להיות בקיא למדי בגישה זו. אתה יכול לדמיין את זה נעשה עבור נושא וורדפרס? כאילו, אם נשחרר את ה- Zerif 2.0 שלנו וננסה למכור אותו כמוצר עצמאי, תוך החלטה להפסיק את התמיכה ב- ver 1.0.
 • כל שחקן גדול עושה הרבה מכירות ומכירות צולבות בעגלת הקניות, ובשלבים שונים של תהליך הקופה. לא הרבה מזה נעשה במערכת האקולוגית שלנו.
 • אני רואה גם מספר טכניקות מסובכות שם. רק אם נקראו כמה, בפוטושופ יש מה שנראה כמו "מזויף" תכנית שנתית רק כדי להוכיח לקונה כמה טוב העסקאות האחרות מבלי שכנראה צפוי שמישהו יקבל את הנחותה. לחלופין, PHPStorm, אשר זול יותר בכל שנה ברציפות שאתה מחדש (תמריץ נהדר!). וכדי לחשוב על כך, יש לנו תוכנות אנטי-וירוס שונות אשר כל הזמן מציגות לי מחיר שונה בכל פעם שאני מבקר בדף המכירה. ��

בסופו של יום, המסעדה העיקרית שלי בזמן הכתיבה היא שאם אין לך כלי שכזה סוגר אנשים (כמו סקיצה או פוטושופ – שניהם פתרונות קנייניים שבהם חשוב לאימוץ), אין סיבה שלא יש חידושים אוטומטיים או עדכונים אוטומטיים.

במילים אחרות, אם המוצר שלך הוא נושא או תוסף וורדפרס, חידוש אוטומטי נראה כמו רעיון טוב.

אם ניקח בחשבון את כל זה, עדכנו שוב את מודל התמחור שלנו וניסינו להבהיר יותר עבור אנשים – לגבי מה שהם מקבלים. הוספנו גם אפשרות לבטל את הסכמתך לחידוש האוטומטי בזמן שהם עומדים בתשלום. זו תמיד סוג של פשרה בין ניהול עסק ביעילות ועדיין להישאר שקוף – כך שהמשתמשים שלנו לא ירגישו חמושים בכלום.

תמחור לפי נושא

3. איך הפסדנו 50% מהעסק שלנו בן לילה

נראה שאמרנו מספיק על אירוח כבר, אבל לא.

וזה לא קשור לסקרים, ניסויים או משהו כזה. זה בערך מה שנמצא בכותרת …

ראשית, ללא פיתיון קליק, באמת שהפסדנו כ -50% מהעסק שלנו פשוטו כמשמעו – כלומר, פשוטו כמשמעו – בין לילה.

למרות שלא ידענו בהתחלה שמדובר בנושא אירוח, זו התבררה כבעיית האירוח הגדולה ביותר שהיתה לנו כבר זמן מה (אוקיי, צירופי מקרים וגם העצלנות שלי מילאה תפקיד קטן גם כן).

הנה מה שקורה:

כפי שציינתי קודם, שלנו הבלוג אחראי לכ- 50% מההכנסות שלנו בנקודה זו. זה מגיע ממקורות שונים, אך בעיקר מסונפים, כמו גם הפניית אנשים למוצרי ThemeIsle שלנו. במילים אחרות, הבלוג הזה הוא אחד מערוצי השיווק העיקריים של ThemeIsle.

TL; DR: יום ראשון אחד, הבלוג הוסר כמעט לחלוטין מגוגל. לא ניתן היה לראות את כל הפוסטים החשובים ביותר להרוויח כסף. ראשית, חשבנו שפגענו באחד מעדכוני האלגוריתמים האחרונים, אך האמת התבררה אחרת.

סטטיסטיקות CodeinWP

לפני כשנה החלפנו מארחים לקינסטה (ואפילו סקרנו את זה כאן). בגלל העצלנות שלי, רציתי שתהיה הפרדה קלה בין האתרים שלנו ושניהם יושבים על אותו תחום codeinwp.com. הראשון הוא האתר הראשי – באתר codeinwp.com, והשני הוא הבלוג – בכתובת codeinwp.com/blog. אלה התקנות וורדפרס נפרדות, המחייבות את קינסטה להגדיר פרוקסי הפוך כדי לגרום לכך לעבוד עבור התשתית שלהם.

אז ב -18 ביוני, אחרי שהיה לי ערב נחמד אחרת עם כמה חברים, התחלתי לראות שהבלוג לאט לאט נעלם מגוגל. בהתחלה חשבתי שזה מה לדאוג וכנראה תקלה. למחרת, כשראיתי ששום דבר לא התברר, התחלתי לעשות מחקר והגעתי למסקנה שכנראה פגענו בעדכון האחרון של גוגל..

עם זאת לא היו הרבה מידע על העדכון הזה באינטרנט, אז התחלתי לחפור לדברים לבד.

בחנתי את הקישורים והתכנים שלנו פעם נוספת, את עדכוני התוסף האחרונים שעשינו, אבל שום דבר לא נראה במקום. זה היה ממש מתסכל וקשה להאמין שאחד הבלוגים היותר מכובדים במערכת האקולוגית של וורדפרס יכול היה להסיר מגוגל ממש כך.

זאת אומרת, קבלת דף או פוסט בודד על ידי עדכון או ביקורת של אלגו יכול לקרות, בטח, אבל הבלוג כולו בבת אחת …

למדתי גם שבעצם אין שום דרך להתלונן או לבקש בדיקה. אחרי הכל, אלגוריתם הוא סקריפט, תוכנה או צורה כלשהי של AI אם תרצו, כך שאין הרבה שיכול להשפיע עליו מבלי לבצע שינויים מאסיביים בסוף שלכם (לאתר שלכם). מצד שני, אותם עדכונים והאלגוריתמים עצמם הם בדיוק מה שהופך את גוגל למנוע החיפוש הטוב ביותר בסביבה.

עם זאת, עדיין התרשמתי כי במקרה הספציפי הזה זה היה קצת לא הוגן. אחרי הכל, אנו משקיעים רבות ביצירת תוכן, ולחלק מהפרקים לוקח שבועות ואלפי דולרים להסתיים (כמו זה) – שציינתי כמה פעמים בעבר. אבל עדיין, מה אוכל לעשות, נכון?

לקח לי זמן לזהות איזה עדכון ספציפי של גוגל היה ככל הנראה יצרנית הבעיות עבורנו. סוף סוף מצאתי את זה כתוב כאן. בנוסף, היה הציוץ הספציפי הזה:

DYK אין בעיה אינהרנטית עם קישורים לסניפים? הבעיה היא כאשר מטרתו היחידה של האתר היא להיות מכולה רדודה לקישורי aff pic.twitter.com/y149XZ0JP6

גארי "鯨 理" Illyes (@ metode) 14 במרץ, 2017

שם העדכון – פרד.

לאחר שבחנו את זה במשך כמה שעות, זה נראה כאילו זה יכול להיות. בכל הכנות, התמקדנו מעט יותר במונטיזציה מאז הושעה זריף. זה בטח היה משהו שגוגל הבחינה בו, ולכן הם החליטו להסיר אותנו – חשבתי.

כדי איכשהו להילחם בזה, קיצר את ההפסדים ולפחות הוספה לאינדקס, הסרנו את עמוד הפרסום לחלוטין, נפטרנו מרוב קישורי השותפים שלנו, הוספנו פרופילי מחברים (ראה להלן), הוספנו דף אודות והוספנו דרך קלה יותר לאנשים ליצור איתנו קשר. בעיקרון, הפכנו את הבלוג לאנושי ונגיש יותר לקוראים.

ביוס מחבר חדש

בנוסף ייעדנו את אסטרטגיית התוכן שלנו כך שתתמקד פחות במונטיזציה ואז התחלנו לחכות בסבלנות לבלוג שיחזור.

מה שהוסיף גם לוודאות שלי שאנחנו הולכים בכיוון הנכון היה שהפוסטים היחידים שעדיין נראו בגוגל היו אלה ללא קישורי סניפים בהם.

אולי זו פשוט הייתי האופטימיות התמימה, אבל איכשהו ציפיתי שהדברים ישתפרו עם הזמן, אז חיכיתי. אפילו לא רציתי להודיע ​​לאנשים אחרים מה קורה ולא להתלונן על זה. רציתי שכולם פשוט ימשיכו להתמקד ולא לדאוג לעניין. תשלומי השותפים שלנו מגיעים בכל מקרה לעיכוב של חודשיים, כך שלא היינו מרגישים את הירידה מייד.

למרות שהצלחתי להרדם, רמות הלחץ היו גבוהות (הערת העורך: זהה). אז כמעט שבוע עבר, ו …

שום דבר.

זה כאשר התחלתי לדאוג בגדול.

התחלתי לחפש דרך אולי ליצור קשר עם מישהו בגוגל לפחות כדי לקבל מושג מה לא בסדר באתר. השתמשתי בשפע כלים לניתוח האתר שוב ושוב. שיניתי הרבה קישורים וביליתי אי שם בערך שעה בכל יום במסוף החיפוש של גוגל.

הסתכלתי על הכל. כל עמוד משנה בודד. לבסוף, כשבדקתי כיצד גוגל רואה את האתר, שמתי לב "noindex" צץ פה ושם. כמובן שאחד הדברים הראשונים שעשיתי היה לעבור על קובץ robots.txt. זה נראה בסדר ולא היה בו תג כזה.

לא הבנתי מה אני רואה בהתחלה וחשבתי שזה יכול להיות איזה דבר / סמן מוסתר של גוגל או משהו. אחרי הכל, לא היה לנו "noindex" תייג בכל מקום באתר (יהיה זה בקבצי העיצוב או ב- SEO של יוסט).

בכל אופן, התחלתי לחקור את זה עוד קצת, ולבסוף גיליתי שיש הוראות HTTP חדשה בשם X-Robots-Tag שנוספה לכמה דפי הבלוג שלנו. את זה הציב שם המארח שלנו – קינסטה.

כפי שמתברר, אנחנו הלקוח היחיד של קינסטה שמוגדר בו פרוקסי הפוך. אז במאמץ לייעל את הדברים, הם שינו חלקים מהתצורה שהביאו ל "noindex" התווית מתווספת. אף אחד אחר לא הבחין בכך ואף אחד אחר לא חווה את אותה הבעיה, שכן, כמו שאמרתי, אנחנו הלקוח היחיד עם ההגדרה הזו.

אז בדיוק ככה הפסדנו אלפי דולרים בסך הכל בגלל תמהיל אירוח. למרות שלא עשיתי את המתמטיקה המדויקת, פשוט לא להניח את עצמי, זה צריך להיות צפוני ל -10 דולר.

כסף בצד, מה שאיבדנו מבחינת לחץ היה מחיר גדול עוד יותר עבורי. זה בוודאות הנושא הגדול ביותר שעמדנו איתו מול אירוח מבחינת ההשפעה הכוללת.

בנימה אחרת לא נראה שיש כלי SEO, מלבד GSC, שהצליח לזהות זאת "noindex" תגית. אחרי הכל, כמה קשה זה יכול להיות? פתק כמו, "אזהרה; זיהה תג noindex" היה די והותר כדי לקצר את הבעיה, אחרי דקות, ולא שבועות.

אז איך זה נגמר?

למזלנו, לאחר הסרת התג, הכל התחיל לחזור תוך שעות. עם זאת, אני לא בטוח שכל הבלוג הוסכם לאינדקס מחדש.

במבט לאחור, אני חושב שאופי הנושא והתגובה שקיבלנו מקינסטה (בעיקרון, "אופס, סליחה על הצרה"), אל תשכנע אותי להישאר לקוח שלהם. לא עם הבלוג הזה לפחות.

אמנם אני מעריך את העבודה שהם עושים, ההימור פשוט גבוה מדי, ולגבי המחיר שהם גובים, דברים כאלה לא צריכים לקרות.

אבל אני סקרן איך היית מתמודד עם זה אם היית אני?

לסיכום, טעויות אכן קורות, ואני בטוח שקינסטה למדה מכך. אותו דבר עבורנו. אני עדיין חוקר וחושב כיצד ניתן להימנע מנושאים דומים בעתיד. כמו כן, האם אתה יכול אפילו לקבל ערבות מחברת אירוח שדברים כאלה לא יקרה? כנראה שזה מה שעוסק באירוח ארגוני, האם אני צודק?

בכל אופן, הנה כמה לימודים פשוטים שלקחתי מכל העניין:

 1. הימנע מהתקנות מורכבות כאשר הן לא באמת נדרשות. יש דברים נוחים נראה טוב, אך עלול לגרום צרות לטווח הארוך.
 2. ככל הנראה לא יזיק לפנות למארח שלך בכל פעם שאתה נתקל בבעיות SEO בכלל. רק שאלו אם הדברים מסודרים בסוף, ואם הם לא עשו שינויים בשרת שלכם בכלל. איזה פריצות בהן נפגעו? וכו.
 3. למרות שפרד התברר שהוא לא יצרן הבעיות בענייננו, לימודו על זה ושינוי קצת את הכיוון עזר גם הוא. בקיצור, צור קודם כל תוכן חינוכי, ורק אחר כך רווח רווח כמה פוסטים.
 4. ספר אלקטרוני זה שהוציאה גוגל ממש טוב. זה מדריך לעובדי החיפוש האיכותיים שלהם, והוא נותן מושג טוב כיצד מעצבים אמון בעולם ונקודות מבט למשתמשים.. עלינו לקרוא את כל זה. שוב, זה זהב. לא יכולתי להדגיש את זה מספיק.

בסופו של יום, כל מה שיצאתי מכל הפיאסקו הזה היה רצועת הקומיקס המחורבנת הזו:

קומיקס: הבלוג נעלם

אוקיי, אני לא חושב שזה בכלל מחורבן. �� זה חלק מניסוי התוכן החדש שלנו כאן בבלוג, ותראה יותר כאלה בשבועות הקרובים. אגב, השתמשתי עבודת יד כדי ליצור את האמור לעיל, וזה הזכיר לי כמה קהילות מדהימות כאלה. למעשה לקח לי שעה של עבודה כדי לציין מה אני צריך פלוס קדימה ואחורה, ואז 1-2 יום אחר כך קיבלתי קומץ קומיקס מדהים שנמסר תמורת 250 דולר בסך הכל (הנה דוגמא נוספת).

אוקיי, זה כל מה שיש לי עבורך החודש. כמו תמיד, תודה שקראתם ותמכתם בנו! הישאר מעודכן וקבל דוחות חדשים שיימסרו לך על ידי הרשמה כאן:

כל העריכות והכתובות השנונות של קרול K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector