ראיון דייוויד בראון – מנכ”ל TemplateMonster מזה 14 שנה – “תופתעו אותי עד כמה אני מעורב עמוקות.”

אם אתה עוסק בעסק בפיתוח אתרים, בטח נתקלת באתר בשם TemplateMonster.com. אולי הלוגו של ראש המפלצת הכחול מצלצל בפעמון? יתכן וזה עבר את דעתך שהאתר די גדול, אבל כמה גדול? בוא נגלה! הנה הראיון שלי עם דייויד בראון – המנכ”ל – פלוס הרבה עובדות מעניינות מהמסע של TemplateMonster עד כה.


נתחיל בנימה גבוהה:

ה TemplateMonster השוק כולל כעת תכונות 46,000 תבניות עיצוב לפלטפורמות הפופולריות ביותר, כולל וורדפרס ו- WooCommerce, ג’ומלה, מג’נטו, דרופל ו- PrestaShop. מאז הוקמה בשנת 2002 היא משמשת יותר מ 5 מיליון לקוחות, עם 100 אלף אנשים המבקרים באתר בכל יום.

את העסק מנהל מנכ”ל בן 35 – דייוויד בראון – שיש לו בנה צוות של 427 אנשים, ודרך המאמצים המשולבים של כולם הגיע להכנסות של 15 מיליון דולר.

אבל המסע לא התחיל כמו ההפעלה הטיפוסית שלך בעמק הסיליקון. רחוק מזה…

דייויד בראון

על קצה המזלג: דייוויד בראון היה פליט של מלחמת גרוזיה בשנות התשעים. הוא בנה את TemplateMonster בעזרת צוותו מאוקראינה, בעודו חי בארצות הברית. בשנתיים האחרונות דוד נעדר מעסקיו, וסייע לממשלת אוקראינה ברפורמה במשרד הביטחון. המערכות שהקים לחברה מאפשרות לה לפעול באופן עצמאי גם כשהוא לא בסביבה.

דייוויד הפך עבורי לדמות דמוית גיבור. התחלתי לקרוא עליו יותר כמעט כמעט לאחר ששמעתי לראשונה על כל הדברים שהוא עושה. היו הרבה נקודות מפנה בחייו של דייוויד, כל כך מעניינים ועזים, שרציתי להבין את הדברים טוב יותר. תפסתי את המייל שלו. הוא השיב תוך שעתיים.

הנה הראיון שלי עם דייויד בראון והסיפור של TemplateMonster. נתחיל בימים הראשונים:

ראיון דייוויד בראון: איך ההתהפכות שלך משנה הכל

דייויד בראון, בשמו הגרוזיני דייוויד ארקהיה, נאלץ לעזוב את ארצו בגיל 11 יחד עם משפחתו בגלל מלחמה באבחזיה. הם עברו לאוקראינה, שם נשאר דוד עד שסיים את לימודיו האקדמיים. זו הייתה ההתחלה המוקדמת של האינטרנט כפי שאנו מכירים אותו כיום, בשנת 2001.

הוא עדיין היה באוניברסיטה כשפגש עם מייסד שותפו לעתיד אמריקני שהגיע לאוקראינה בחיפוש אחר כישרון. הוא חיפש מישהו שידאג להפקת אתרים עבור לקוחות אמריקאים. התפקיד הראשון שקיבלו היה שיבוט של אתר ג’נרל אלקטריק שהוזמן תמורת 7,000 דולר – סכום עצום באותם זמנים.

העסק התחיל לפרוח, היו להם לקוחות חדשים שנכנסו והפרויקטים הועברו בזמן. התהליך עבד טוב, אך לא ניתן היה להפוך אותו לאוטומטי. כל פרויקט היה זקוק לטיפול בהתאמה אישית, כל לקוח היה צריך להיות מנוהל בצורה אחרת – לא ניתן היה לגדל את הדגם במהירות מספקת.

לפעמים, הגרוע ביותר שיכול לקרות הוא הטוב ביותר

בעודו עובד בצמוד לצוותו, דיוויד בראון צפה באחד ממעצביו בעבודה, תוך שימוש במערכת כלים מעשה ידיהם כדי לעזור לו להאיץ את תהליך העיצוב. זה גרם לדוד לחשוב. לא היה אף אחד שעשה דבר כזה בהצלחה באותה תקופה, זה היה מושג שהיה צריך להוכיח.

למעצב הייתה תשוקה לציור מפלצות, הוא היה מצייר אותם כל הזמן. אז הם חיפשו את הדומיין וזה היה בחינם. כך נולד TemplateMonster.com.

האבולוציה של TemplateMonster

השבוע הראשון של המבצעים? הם מכרו תבניות PSD בשווי 70,000 דולר, רק על ידי קידומן בפורומים מקוונים שונים.

זה נשמע מטורף לחלוטין לשנת 2002. אבל … כפי שהתברר, 90% מהכסף הזה היה הונאה, שהגיע מכרטיסי אשראי גנובים. הבנק סגר את חשבונם ואף אחד ממעבדי הכרטיסים לא יעבוד איתם עוד.

עם הזמן, ובהתערבותו של דייוויד, הדברים התיישרו ורמות ההונאה צנחו. במקביל, הצוות החל לבצע סינון של כל עסקה, ביטול חלק מהן ובסופו של דבר הם מחקו את חשבונותיהם.

בשנה השנייה מחזור TemplateMonster היה כ -300,000 דולר. הם הצליחו לבנות כ -300 תבניות, והם היו היחידים בשוק ללא כל תחרות אמיתית. כל הכסף הזה הושקע מחדש והעסק עבר סטנדרטיזציה.

הם חילקו את תהליך העיצוב בכדי לשכפל אותו מהר יותר – כל מעצב היה כעת אחראי על אלמנט אחד, כך שיוכלו לייצר המוני. בשנת 2003, הם התחילו לעשות פלאש, שהפך במהרה לזרם ההכנסות העיקרי שלהם.

זה באמת עיצב את העסק, והם נאלצו להעסיק מפתחי פלאש נוספים כדי ליצור את העיצובים. בשיאו, TemplateMonster הציגו 20,000 תבניות מבוססות פלאש, והעסק היה משגשג. 70% מההכנסות נוצרו על ידי Flash לבד.

70% מהכנסות TemplateMonster נוצרו על ידי Flash

אבל כמו שאומרים – דברים טובים לא נמשכים לנצח.

בשנת 2006 נפגע TemplateMonster מתביעה בנושא זכויות תמונה, שנאמדה בסכום של 109 מיליון דולר בפיצויים. הם הואשמו כי מכרו תבניות אתרים שכללו תמונות המוגנות בזכויות יוצרים. TemplateMonster בטח למד לקח קשה אז.

להלן מחשבותיו של דייוויד בנוגע לבעיות בזכויות יוצרים בקהילה של WordPress:

זה חלק מאוד מסובך מהעסק. רוב כותבי הנושאים משתמשים במה שנקרא "חינם" תמונות, ברישיון Creative Commons. אך הם אינם מבינים כי רישיון זה יכול להשתנות בכל עת על ידי המחבר והם עשויים להיות אחראים לסכום של עד 150,000 $ לכל הפרה אם מישהו ישנה את הרישיון בעתיד..

איך זה עובד? (1) מישהו מעלה תמונה לפליקר שהיא לא שלהם. (2) אתה מבין את זה תחת מה שאתה חושב שהוא CC. (3) ואז בעל זכויות היוצרים המקורי נכנס לתבוע אותך.

אין פיתרון אוניברסלי כיצד להגן על עצמך מפני מקרים כאלה, אך כאמצעי זהירות הייתי עושה לפחות הוכחה מאומתת על פי החוק כי התמונות היו זמינות תחת Creative Commons עד שתוריד אותן. לפחות זה נותן לך את ההזדמנות להפוך ל "מפר חף מפשע" בבית משפט.

אין מספיק צרות?

בשנת 2010 כתב סטיב ג’ובס מכתב פתוח להניח את כל ענף הפלאש. עד מהרה אנשים הפסיקו לקנות תבניות לגמרי, והמכירות צנחו במהירות עבור TemplateMonster תלוי הפלאש.

שוב, דוד בראון התמודד עם איומים חיצוניים שהשפיעו על העסק. הם נאלצו לעבור ל- HTML שפירושו להתחיל מאפס. לא היו להם תבניות HTML, אף אחד בחברה לא עשה HTML. הם לא היו יכולים פשוט לפטר את כולם ולהעסיק אנשים חדשים – זה אומר לוותר על כל העבודה שהוקמה בבניית צוות נהדר.

אז הם החליטו להכשיר את מפתחי ה- Flash למפתחי HTML. הבחירה הזו לא הייתה מכוונת כסף, היא הייתה מכוונת אנשים. במשך שנה אחת הם הפסיקו להיות רווחיים וחיים את החיסכון. זה היה במקביל לביצוע המעבר להפוך לשוק ולהתחיל לקבל מוצרים חיצוניים בפלטפורמה שלהם.

ההפרעה ב- HTML בשנת 2010 הייתה קשה עבור החברה, אך היא גרמה לדוד להבין שהם לא יכולים להמשיך בלי שתהיה מערכת עסקית איתנה שיכולה להגן עליהם מפני שינויים עתידיים בשוק. הם החלו לבנות מחדש את העסק, להגדיר את ערכיו ולייעל (לקרוא אוטומציה) את התהליכים שלו.

החלק הזה הוא החביב עלי, ולדעתי יכול להיות שימושי לחברות רבות שצומחות במהירות ונאלצות להתרחב. מה שהחבר’ה האלה עשו הוא לא מתכון לשום עסק הזקוק לארגון מחדש, אבל זה דוגמה למודל שהוכיח את הפוטנציאל שלו והביא תוצאות..

ארגון מחדש של עסקים, צעד אחר צעד

כדי להתחיל לארגן מחדש את החברה, דייויד היה צריך לקחת צעד אחורה מהפעילות היומית, לשחרר את לוח הזמנים שלו ולהקצות כמה שעות מדי יום לשיטתיות של החברה. הוא גם הבין שהוא לא יכול לעשות זאת בעצמו ונזקק לעזרה.

שניים ממנהליו הועברו להתמחות באנליטיקה עסקית. הם התעמקו בתהליכים שונים, בילו זמן עם כל בעלי העניין והחלו להכין את מפת העסק:

 • מה קורה בכל מחלקה,
 • כיצד ההחלטות מתקיימות,
 • אילו תהליכים משוכפלים,
 • איפה הפערים וכו ‘.

אתגר גדול לרפורמה במערכת היה קשור לאופי הבינלאומי של הפעולות. חברה עם מספר משרדים באזורי זמן שונים ודוברת שפות שונות. וכל האנשים האלה היו צריכים להיות מיושרים לאותם תקנים מבצעיים.

הצוות הנוכחי שלנו הוא 427 עובדים כולל קבלנים. לא דבר מפואר מדי כדי לנהל כל כך הרבה אנשים שנמצאים באזורי זמן שונים ומדברים שפות שונות, אבל זה מה שעלינו לעשות כדי להישאר בעסק. אני לא יכול לדמיין את חיינו בלי הפורטל הארגוני בו אנו משתמשים. זה נקרא bitrix24.com, הוא מכיל את כל הכלים הדרושים להפעלת החברה (צ’אט, שיחות VoIP, CRM, ERP קל, כלי ניהול פרויקטים, פורום וכו ‘).

שינוי משמעותי נוסף עבור החברה היה קשור לכל מי שחולק את אותו הלך הרוח. לשם כך הם השתמשו ב- מערכת כרטיסי ניקוד מאוזנים, טכניקת ניהול ליישור פעולות העובדים עם יעדי החברה. זה מרמז על ראיונות אחד על אחד, מפגשי סקייפ רבים ושיחות על מנת להגיע לחזון משותף.

כפי שאולי שמתם לב, דייוויד בראון אוהב לזוז מהר. אז כדי להשיג חזון משותף לכל עובד בארגון, הם היו זקוקים לקיצור דרך.

הם פנו למנהיגים בארגון – אנשים בעלי השפעה רבה יותר על האחרים ויכולים להפיץ את המסר באופן ישיר. הם השתמשו במבחן הפרופיל של אישיות הדיסק כדי למצוא את המשפיעים הללו שיכולים להעצים את שאר הצוות..

חמישה אנשים נבחרו והוכשרו. הם יצאו להעביר את המסר לעשרת האנשים הבאים, שלאחר מכן יפיצו אותו לאחר מכן.

כתוצאה מכך, ל- TemplateMonster כמה עובדים מהדהדים מאוד לעובדים, ראשם:

כל מה שאתה עושה בעבודה שלך הוא שלך. אם עשית משהו טוב באמת – אנשים ירגישו גאים בך. עשו משהו רע – אנשים יחשבו רע עלייך.

אתה לא עושה משהו רק בגלל שמישהו משלם לך לעשות את זה. אנשים מבלים בעבודה לפחות אותה כמות זמן שהם עושים עם המשפחה שלהם (בדרך כלל אפילו יותר), כך שזה מטופש לא להיות אחראי למשהו שאתה מבלה 1/3 מחיי בוגרך עליו.

(…)

אם אתה רוצה להשיג משהו, הפסיק לשבת ולחשוב כמה אתה חכם, עשה משהו כדי להוציא לפועל את הרעיון שלך ולהרשים את כולם עם משהו שעובד, לא משהו שנשמע כאילו זה יעבוד.

תמיכת לקוחות – פרדיגמה חדשה

המבנה הפנימי הגיע עם גישה חדשה בשוק.

יש לבצע אוטומציה של כל הפעולות השגרתיות ועל אנשים להתמקד בחלק היצירתי של עבודתם. אנו מבצעים ניסויים רבים במה שמכונה "עיצוב אטומי" הרעיון, שבו העיצוב מורכב מחלקים קטנים (אטומים) ומתאימים זה לזה, לא משנה באיזה סדר אתם מציבים אותם יחד. אתה יכול קרא עוד על מושג זה מיוצרו.

אני מאמין שאם יבוצע כראוי נוכל להשיג גנרטור עיצוב שייצר עיצובים, שקשה מאוד לזהות אותו נוצר על ידי מכונה.

באשר למשימות אחרות שאינן יצירתיות אנו כבר משתמשים באוטומציה רבה (בודקי נושאים, QA אוטומטי, בדיקת עומסים, אריזות מוצרים וכו ‘).

עם עליית רכישת הלקוחות, הם נאלצו למצוא דרכים חדשות להגיע למשתמשים. הם כבר ניסו וכיסו את כל טכניקות השיווק המקוונות הקלאסיות.

הזדמנות לשפר את הדברים הגיעה מכיוון לא צפוי – תמיכת לקוחות. באותה תקופה נחשב התמיכה כהתחייבות, משהו שאוכל זמן וכסף ולא משהו שיכול להכניס מזומנים. אז שוב, דייויד בראון שינה את חזון החברה והמציא מחדש כיצד הם עשו דברים.

אני זוכר שהיה לנו מודל עסקי עסקי לחלוטין, כשאנשים מבקרים באתר שלך, קונים את התבנית ושוכחים אותם והם שוכחים ממך. בימינו, איננו יכולים לעשות זאת יותר.

ראשית, מכיוון שרכישת הלקוחות עולה כמעט כפול בכל שנה. שנית, אם אתה שומר על קשרים עם הלקוחות שלך גם לאחר שהם משלימים את האתר בהתבסס על התבנית, זה פותח הרבה הזדמנויות למכירה וחלוקה של מכירות. אתה צריך לעשות כל מה שצריך כדי להפוך למקור ייעוץ מהימן ללקוח.

אם אתה מצליח מספיק, את ערך החיים ניתן להכפיל או אפילו לשלש בלי לבזבז הרבה על פרסום בתשלום. לכן אנו משקיעים רבות בתמיכת לקוחות. נכון לעכשיו אנו מעסיקים 65 עובדים העובדים 24/7 והם זמינים באמצעות צ’אט חי.

20% מההכנסות מבזבזים על משכורות עובדי התמיכה, ולכן שמירתם הפכה לעדיפות. זה עיצב את כל התהליך של גיוס אנשים חדשים, הכשרתם ושמירתם מעורבים בעבודתם.

כך זה נעשה:

במקום מחקר כוח אדם, ראיונות והערכות, אנשים חדשים מקבלים שבוע "משפט בתשלום." לכל עובד חדש מונה חונך שמכין אותו לבחינה. בסוף השבוע, אם האדם נכשל, החונך זומן והאדם בחוץ.

בחינה נוספת מתקיימת בסימן החודשיים (זה קורה לכולם בעצם, לא רק במחלקת התמיכה). המנחה מטייל את האדם בתהליכים הספציפיים, ומלמד אותם את כל מה שהם צריכים לדעת. לאחר תקופת מבחן זו האדם מתיישב והופך לחבר בצוות.

כל עובד מקבל גם KPIs משלו (מדדי ביצוע מרכזיים) המודדים את מידת היעילות שלהם על בסיס יומי. אני מתכוון, תרתי משמע, בסוף כל יום אתה צריך לראות כמה טוב עשית, כמה היה היום שלך פרודוקטיבי ואיך זה ישפיע על המשכורת שלך.

תמיכה נחשבת כיום כערוץ רכישה. כשאנשים שמחים בעזרה שהם מקבלים, הם ממליצים על השירות לחברים שלהם, זה כל כך קל. וזה עובד. התמיכה מביאה כעת לכ- 25% מההכנסות של TemplateMonster. משמעות הדבר היא בסביבות 750,000 $.

TemplateMonster וקהילת וורדפרס

וורדפרס, PrestaShop ו- Moto CMS הן הפלטפורמות הפופולריות ביותר ב- TemplateMonster, כאשר וורדפרס מוסיפה עד 1800 נושאים+.

העסק השתנה מאוד מאז TemplateMonster היה יוצר תבניות מוכווני פלאש. כרגע זה עובר יותר ויותר לכיוון מודל לשוק בלבד. ערכות הנושא של וורדפרס מייצרות 30% מההכנסות, מה שהופך אותו לחלק מרכזי בעסק.

שאלתי את דייויד אם קהילת וורדפרס שונה משאר משתמשי TemplateMonster בכל דרך שהיא:

בכנות, לא התחלנו טוב בקהילה בהתחלה. בהיותי עסק מסחרי, לא הצלחתי להבין את הערך ואת ההודעות שעולם קוד הקוד שולח אליך. אז, במהלך חמש השנים הראשונות שהיו בשוק, ינקנו :). לאחר ביקור בכמה WordCamps, שיחה עם אנשים חכמים, ראיית מודלים עסקיים נהדרים בקהילה, שינינו את הגישה שלנו.

התחלנו למלא תפקיד פתוח בקהילה, תרמנו רבות להתפתחות וורדפרס, שחררנו תחת GPL את מסגרת הוורדפרס המרכזית שלנו (Cherry Framework), הרבה תוספים ונושאים. נראה שזה משתלם לאחר זמן מה. אנשים שמים לב אליך, מכבדים את התרומות שלך ומשתמשים במוצרים שלך.

וורדפרס הייתה בראש סדר העדיפויות של TemplateMonster מאז 2011 (ראה אינפוגרפיקה של יום השנה ל 10 שנים), ודוד בראון הפך לאחד מאנשי הקהילה של וורדפרס.

הנה צוות TemplateMonster ב WordCamp קייב 2016:

איך נהנו הקולגות שלנו מאוקראינה @WordCampKyiv 2016 – הרשמי הראשון #WordCamp באוקראינה pic.twitter.com/Ivcp1pdrIl

– TemplateMonster (@templatemonster) 1 באוקטובר 2016

מעולם לא הגעתי לחלק בו דייויד בראון נכנס לזירה הצבאית והפוליטית באוקראינה כדי לעזור במודרניזציה של הצבא. והסיפור הזה מדהים עוד יותר ממה שהוא עשה עם TemplateMonster. אולי בפעם אחרת…

עכשיו, אני רוצה לסגור ולהודות לדוד על דוא”ל מהיר הברקים שלו ולקחת חלק בכל העניין הזה!

אם יש משהו שתרצה לשאול את דייוויד, הוא הבטיח שהוא יצטרף לתגובות ויענה שוב. תודה שקראתם!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map