מה זה גטסבי? האם זה מתחרה בוורדפרס?

מה זה גטסבי


עם כל כך הרבה אפשרויות ליצור אתר או בלוג בשנת 2020 שם בחוץ, יש את הדבר החדש הזה שנקרא גטסבי – השחקן הצעיר ביותר במשחק שעשוי להיות רק אלטרנטיבה ברת קיימא לנתיבים הקלאסיים של וורדפרס, ג’ומלה והמגרש. או שזה? מה בכלל גטסבי? כמה קל להקים ולפרוס אתר בגטסבי? איך גטסבי משווה לוורדפרס? זה הרבה שאלות לענות.

זהו מדריך צעד אחר צעד להתחלה עם גטסבי בתוספת האופן בו הוא משווה לעומת וורדפרס. בסוף פוסט זה אתה אמור להיות במצב לענות אם גטסבי מתאים לצרכי האתר שלך.

מה זה גטסבי?

גטסבי

התשובה הפשוטה ביותר ל "מה זה גטסבי" השאלה היא זו: גטסבי (aka. GatsbyJS) הוא מחולל אתרים סטטי שבנוי על ReactJS.

בהגדרתו הפשוטה ביותר, אתר סטטי הוא קבוצה של דפי HTML, שאינם שולפים נתונים ממסד נתונים כאשר הצופה מבקר בו. לפיכך, אתר סטטי נראה זהה לכל מבקר. מהיר יותר לטעון גם אתרים סטטיים, מכיוון שהשרת שולח את אותה תגובה לכל מבקר. עם זאת, אינך יכול להתאים אישית תוכן למבקרים.

מצד שני, אתר שמתארח אצל וורדפרס הוא דינאמי, כלומר התוכן שהוצג תלוי במבקר. השרת מנתח כל בקשה ומחליט כיצד להגיב.

�� הרעיון של א "אתר וורדפרס סטטי" זה משהו שבדקנו באחד מהפוסטים הקודמים בבלוג הזה – aka. וורדפרס ללא ראש. גטסבי היא טכנולוגיה נוספת שמאפשרת וורדפרס סטטית או אלטרנטיבה סטטית לוורדפרס.

תחילת העבודה עם גטסבי

אוקיי, עכשיו כשאנחנו יודעים מה זה גטסבי, בואו ללמוד איך להתחיל איתו בצורה הטובה ביותר:

גטסבי בנוי עם React, לכן יש צורך בידע כלשהו ב- JavaScript ובמסגרות שלו לפני שתוכלו באמת לפגוע בקרקע. להלן הדרכה ב- JavaScript למפתח WordPress.

לפני שתיצור את גרסת הפיתוח של האתר שלך בגטסבי, הצעד הראשון הוא להכין את המערכת להתקנת גטסבי. מכיוון שגטסבי בנוי באמצעות React, ניהול החבילות נעשה דרך npm, שהוא חלק מכל התקנת NodeJS..

אם מכונת הפיתוח שלך פועלת במערכת Windows או MacOS, אתה יכול פשוט להשתמש באחד מהם המתקינים בדף ההורדה של NodeJS. בסביבת Linux תוכלו להשתמש במתקין חבילות כמו yum או apt כדי להתקין אותה.

עדכון
sudo apt להתקין nodejs npm

בנוסף, גטסבי מחייב להתקין את Git, כלי לבקרת גרסאות, כתנאי הכרחי ליצירת אתר פיתוח. ראש אל הכפר להוריד דף של גיט – – להשיג את המתקין. שים לב שאם אתה כבר משתמש בסוכן GUI עבור Git, כמו GitHub Desktop או SourceTree, ייתכן שעדיין תצטרך להתקין את Git בנפרד בכדי להשתמש בו כפקודה במסוף..

עם הדרישות המותקנות, סוף סוף אתם מוכנים להתקין את גטסבי! הנה מדריך להתחלה מהירה מתיעוד גטסבי.

פתח את שורת הפקודה NodeJS שמגיעה כחלק מהיישום ב- Windows, שתוכל להריץ מתפריט ההתחלה שלך. במערכת מבוססת Unix כמו לינוקס או MacOS, תוכלו להקליד את nodejs הפקודה בטרמינל כדי להפעיל את שורת הפקודה NodeJS. להתקנת GatsbyJS, השתמש במתקין npm. אפשרות ה- g הופכת את החבילה לזמינה לכל המשתמשים במערכת שלך.

npm התקן -g gatsby-cli

המתקין דואג לכל התלות בחבילה. לאחר שההתקנה תצליח, אתה מוכן ליצור את אתר GatsbyJS הראשון שלך.

צור את אתר Gatsby הראשון שלך

כדי ליצור אתר Gatsby, עליך להריץ את הפקודה הבאה בשורת הפקודה NodeJS.

האתר החדש של גטסבי

זה הצעד המחייב את גיט. כשאתה יוצר מופע Gatsby חדש, הוא משבט נתונים מ- ערכת הנושא המתחילה כברירת מחדל של גטסבי, ומאחסן אותו בספריית האתר שלי. נדון בערכות הנושאים המתנעים של גטסבי בחלק הבא.

כדי להציג תצוגה מקדימה של גרסת הפיתוח של האתר, שנה את הספרייה הפעילה לספרייה החדשה שלי שנוצרה באתר והפעל את שרת הפיתוח.

תקליטור האתר שלי
גטסבי מתפתח

כשאתה מקבל הודעת הצלחה, עבור אל http: // localhost: 8000 כדי לבדוק את הגרסה הנוכחית של האתר שלך. זה כנראה נראה כמו משהו כזה:

אתר ראשון

לפני שנעשה שינויים בתוכן, בואו ונעבור את תהליך יצירת מבנה הייצור עבור האתר. כדי להתחיל בבניית דפים סטטיים עבור אתר האינטרנט שלך, השתמש בפקודה הבאה:

גטסבי לבנות

תבחין כי הקבצים הסטטיים נוצרים בספרייה ציבורית באתר שלי. כדי להפעיל שרת HTML מקומי כדי להציג את האתר שלך בצורה סטטית ומוכנה לייצור, עליך להשתמש בפקודה הבאה. שים לב שעליך להשתמש בפקודת ה- build לפני שתפעיל את ההגשה.

גטסבי מגיש

כפי שמצוין בהודעת ההצלחה, אתה יכול לעבור לכתובת http: // localhost: 9000 כדי לבדוק את הגרסה הסטטית של האתר החדש שלך שנוצר..

מתחילים ונושאים של גטסבי

כאשר התקנת את אתר Gatsby הריק שלך, הוא שיבט את תבנית ברירת מחדל של ברירת המחדל של. המתחילים הם אתרי Gatsby בעלי תפקוד מלא וניתנים לשיבוט ולעשות בהם שימוש חוזר דרך Gatsby CLI. אתה יכול לחשוב על מתנע כמו תבנית ראשונית לבנות את אתר האינטרנט שלך. קהילת GatsbyJS בנתה מנות ראשונות רבות תוך התחשבות בצרכים שונים כגון בלוגים, מסחר אלקטרוני ותיעוד..

גטסבי מתחזק ספריית מתחילים כדי לתעד את כל המתחילים שבהם ניתן להשתמש. החל מאפריל 2019, ישנה אפשרות של למעלה מ -150 מנות ראשונות!

ראשית גטסבי

בעוד שהמתחילים מספקים פלטפורמה נהדרת למשתמשים לבנות אתר כמעט ללא זמן, הם אינם באמת רעיון נהדר בתרחישים הפיתוחיים הרציניים יותר. הסיבה העיקרית לכך היא חוסר היכולת לעדכן את המתחילים לאורך זמן.

בסוף 2018, גטסבי הציג את מושג הנושאים. זה אפשר את השימוש בקובץ gatsby-config.js ליצירת נושא הניתן לשימוש חוזר. זהו שינוי עצום במה הוא גטסבי ומה הוא מסוגל, במיוחד בהשוואה לוורדפרס.

יש קהילה של מפתחים עם זאת, בנושאים של גטסבי יש לעשות הרבה כדי להגיע לנושאים מוכנים להפקה – דבר שאינו מהווה בעיה בכלל עם וורדפרס..

נודדים לגטסבי

הדרך הקלה ביותר להכנסת פוסטים לגאסטבי היא באמצעות Markdown. ללא קשר לבלוג שיש לך, עליך לייצא את התוצאות שלך לפורמט Markdown כדי להעביר הכל לגטסבי..

עם זאת, מרבית הפלטפורמות באתר, כולל וורדפרס אינן מציעות ייצוא של Markdown מחוץ לתיבה, כך שתצטרך לייצא את התוכן שלך ל- HTML או XML תחילה, ורק לאחר מכן להמיר הכל ל- Markdown. לאחר שדפי ה- Markdown שלך יהיו מוכנים, הנה מדריך להוספת רשימת פוסטים של Markdown לגטסבי.

אם מותקנים שניהם WordPress ו- Gatsby במחשב הפיתוח שלך, ייתכן שתרצה לחקור את חבילת ההעברה של gatsby-wordpress ב- npm. דף החבילה מכיל הוראות כיצד לבצע להעביר מ- WordPress.

בנוסף, העברה מגירסה עדכנית של וורדפרס עשויה להיות קלה יותר בעזרת ממשק ה- API של WordPress REST. להלן מדריך צעד אחר צעד כיצד להשתמש ב- GraphQL ו- API של WordPress Rest כדי לקבל פוסטים מהבלוג שלך ב- WordPress לגטסבי.

היתרונות והחסרונות של גטסבי

ישנם יתרונות מסוימים לשימוש בגטסבי, שעשוי לפנות למשתמשים פוטנציאליים. אתר שנבנה עם גטסבי הוא למעשה יישום עמוד בודד. משמעות הדבר היא שלחיצה על קישור פנימי לא יוצרת את הצורך לטעון משאב חדש לחלוטין, מה שמציל חוסך המון בקשות HTTP. ב- WordPress אתה צריך לעקוב אחר שיטות מומלצות מסוימות כדי לוודא שהאתר שלך מותאם למהירות, או שהתמונות שלך מותאמות גם כן..

בגטסבי, למשל, מיטוב התמונה הוא אוטומטי. בתור התחלה, גטסבי מסיר את כל המטא נתונים מתמונות, משנה את גודלם ודוחס אותם, ומיישם גם טעינה עצלה! ב- WordPress אנו ממליצים להשתמש בשירות כמו אופטימול לאופטימיזציה של תמונות.

יתר על כן, גטסבי מבצע גם משימות אחרות כמו חבילות ו מזעור משאבים באתר שלך לפני שתגיש אותם. לבסוף, מאחר שהאתר סטטי, כל עדכון משתקף בגרסת ההפקה ברגע שמגיע דחיפה.

בסך הכל, אתרים סטטיים הם גם מאובטחים יותר מכיוון שלמעשה אין שום מקום שבו האקר יכול לפרוץ – מלבד שבירת השרת עצמו. באמצעות וורדפרס, כולם מקבלים גישה לקובצי PHP גולמיים שבסיסם יכולים להיות פגיעים להתקפות שונות ומגוונות. עם אתרי WordPress רבים המשתמשים ביותר מ- 20 תוספים בו זמנית, יש סיכוי סביר שאחד מאותם תוספים ינצל וישמש כשער לפריצה לאתר שלך. כאילו זה קרה לא כל כך מזמן עם התוסף P3.

גטסבי מול וורדפרס

בשלב זה, כולנו יכולים להבין את ההבדלים העיקריים בין גטסבי לוורדפרס – האחד הוא מחולל אתרים סטטי והשני הוא מנוע אתר דינמי מלא ו CMS, אבל בואו נסתכל על ההיבטים האישיים של כל אחד מהם:

הקלות ביצירת אתר חדש עם Gatsby לעומת WordPress

בהשוואה לוורדפרס, הייתי אומר שהתקנת גטסבי דורשת מיומנות דומה. ב- WordPress אתה זקוק לשרת אינטרנט (Apache), PHP ובסיס נתונים המותקן לפני שתוכל להתקין את התקנת WordPress.

זה תקף במיוחד אם אנו דנים בהתקנת וורדפרס למטרות פיתוח – כלומר ככל הנראה תצטרך לעשות זאת התקן את וורדפרס ביד ולא לנצל את ההתקנה המוכנה של וורדפרס של מארח האינטרנט שלך.

הקלות ביצירת אתר ריק עם Gatsby לעומת WordPress

מבחינת מה זה גטסבי, בהשוואה לוורדפרס, יצירת אתר ריק עם גטסבי זה קצת יותר קשה, שכן זה כרוך בשימוש בטרמינל.

ב- WordPress יש לך אשף התקנה נחמד שמעביר אותך בשלבים בצורה יפה, והדבר היחיד שאתה צריך לעשות ביד הוא להכין בסיס נתונים.

כיצד נושאים של גטסבי משווים ל- WordPress ‘?

לאור הבשלות של פרויקט וורדפרס, יש אוסף עצום של נושאי וורדפרס לבחירה. אם אתה עובר לגטסבי, האפשרויות שלך מוגבלות מאוד, אלא אם כן אתה רוצה לפתח נושא מאפס.

שלא לדבר על, התקנה והחלפה של נושאים בוורדפרס זה דבר פשוט מאוד, והתאמה אישית של אותם היא גם לא כל כך קשה, אפילו אם יש לך ידע בהחלט בתכנות אפס..

בסך הכל, במחלקת הנושאים, זה ללא תחרות. וורדפרס שולטת.

סיכום

אוקיי, אני מקווה שמצאת את התשובה שלך ל "מה זה גטסבי?" שאלה כאן. בסך הכל, גטסבי מציג אלטרנטיבה מעניינת באמת עבור אנשים שנמאס לוורדפרס או פשוט רוצים לבחון מה עוד שם בחוץ.

בעוד שוורדפרס היא המנצחת הברורה מבחינת הפופולריות, הקהילה, קלות השימוש והפונקציונליות הכוללת של כל הפלטפורמה, גטסבי בצורתה המקורית מספקת גם כמה תכונות מצוינות..

פרויקט זה עדיין צעיר מאוד ומוסיף תכונות חדשות באופן קבוע. עם זאת, בכדי שתוכלו להשתמש במלוא התוספות בגטסבי, עליכם להרגיש בנוח סביב JavaScript ו- React, מה שאולי מהווה את המכשול הגדול ביותר לאימוץ של גטסבי על ידי הקהילה הגדולה יותר..

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map