15+ דרכים למניעת שחיקה (היום ובעתיד)

כשאתה סובל משחיקה, זה יכול להרגיש אינסופי. אתה עלול להרגיש כאילו אין תרופה לתשישות שלך, כאילו זהו מצב קבוע שעליך לקבל. אך ישנן דרכים רבות להתמודד עם שחיקה, לרפא אותה ואפילו למנוע שחיקה להתרחש שוב.


מדריך זה יסביר מהי שחיקה, כיצד לזהות אותה ואת האסטרטגיות בהן תוכלו להשתמש כדי להתמודד עם ואפילו לרפא משחיקה..

כיצד לזהות שחיקה

חשוב להבין ששחיקה אינה אותו דבר כמו להיות עייף. עייפות רגילה היא מצב זמני. אתה מרגיש עייף, אתה הולך למיטה ואתה מתעורר בנוח.

לעומת זאת, שחיקה מאופיינת בתשישות מתמדת ובלתי חדירה. כשאתה נאבק בשחיקה אי אפשר להרגיש מנוח. אפילו החלקים הטובים ביותר בעבודה שלך מרגישים מייגעים.

כיצד למנוע שחיקה

דרכים להתמודד ולמנוע שחיקה

�� הערה; תסמיני השחיקה יכולים להיות דומים מאוד לתסמיני הדיכאון. אם גילית ששיטות ההתמודדות המפורטות במאמר זה אינן מספקות שחרור משמעותי, פנה לעזרה מקצועית ממטפל או פסיכיאטר..

1. קח קצת זמן פנוי

הדבר הראשון שעליך לעשות אם אתה נאבק בשחיקה הוא לקחת פסק זמן. זה לא אומר רק זמן נסיעה מהעבודה. המשמעות היא זמן בילוי ברגיעה או עשייה של דברים המחדשים את האנרגיה הנפשית שלך, כמו טיולים ביער. אפילו סוף שבוע ארוך שהיית עושה משהו שאתה באמת נהנה בו יכול לעזור לך למנוע שחיקה.

הדבר המפתח בזמן הזה הוא שאתה צריך לכבות את תודעת העבודה במלואה. אל תבדוק את כתובת הדוא”ל שלך, לא קח שיחות מהעבודה או התחבר עם עמיתים לעבודה. אתה צריך להשלים הפרדה מהעבודה שלך.

2. יומן

היומן על מה אתה נאבק, איך מרגיש השחיקה שלך ומה השחיקה שלך נגרמת. צרו תוכנית שלב אחר שלב להתמודד עם זה. כשאתה מרגיש מוצף, כאילו שאתה לא יודע עוד מה לעשות, פנה לתכנית זו לקבלת הדרכה.

למנוע שחיקה: אפליקציית היומן של יום ראשון

אני מעדיף ליומן באמצעות עט ועיתון, אבל ישנן דרכים רבות ליומן.

אתה יכול להשתמש במסמך ב- Word או ב- Google Drive, אפליקציה לרישום הערות, אפליקציית יומן מיוחדת כמו יום אחד, אפליקציית הקלטה קולית, או אפילו פונקציית הקלטת הווידאו של הטלפון שלך.

הדבר החשוב הוא שתקדיש זמן זה להרהור עצמי.

טיפ בונוס: לקבלת דחיפה ארוכת טווח לבריאות הנפש שלך, שקול לשמור על א יומן תודה.

3. יש לב ללב עם חבר או מטפל קרוב

דבר דרך המאבקים שלך עם מישהו שאתה סומך עליו. באופן אידיאלי, אדם זה יופרד גם ממצבך (כך שעמית לעבודה זה כנראה לא הכי טוב שלך). נקודת מבט חיצונית יכולה לעזור לך לראות את הדברים באור אחר ואולי אפילו לעזור לך למצוא פתרונות.

המפתח כאן הוא כנות. אתה לא תרגיש טוב יותר אם רק תגיד "אני מותש כל הזמן." עליכם לחקור את המתרחש בחייכם והיכן מגיע התשישות ההיא. זה לא רק יעזור לך להתמודד ברגע אלא יעזור לך למנוע שחיקה בעתיד.

4. קחו הפסקה מאלכוהול וקפאין

כשאתם נאבקים עם שחיקה זה עשוי להרגיש כאילו אלכוהול וקפאין הם הדברים היחידים שממשיכים אתכם, אבל הם למעשה מחמירים את הכל.

אלכוהול משבש את מסלולי התקשורת במוחך ופוגע ביכולת שלך לווסת רגשות.

קפאין מגביר חרדה ויוצר בעיות שינה. אם אתם נאבקים עם שחיקה, יתכן שהגיע הזמן לגמוע משניהם.

שים לב שזה לא אומר שאתה צריך להפסיק לצמיתות מאלכוהול או קפאין. אתה יכול לחדש אחד או את שניהם במתינות לאחר שתתאושש מהשחיקה שלך. עד אז, עם זאת, גזרו את החומרים האלה כך שהמוח והגוף שלכם יוכלו להחלים.

מנע שחיקה: הגבל את הקפה

5. בנה תרגול מדיטציה

תרגולים ומדיטציה מבוססי מדיטציה יכול להפחית חרדה ודיכאון ואף לשפר את איכות השינה שלך. זה הופך את זה לא רק לאחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם שחיקה, אלא גם לאחת הדרכים הטובות ביותר למנוע שחיקה בעתיד..

ישנם אלפי משאבים שיעזרו לכם לפתח תרגול מדיטציה יעיל, כולל מספר אפליקציות טלפון. אני מאוד ממליץ 10% יותר מאושר ו רגוע.

6. מצא סוג של תרגיל שאתה אוהב

למנוע שחיקה על ידי ספורט

אם שמת תשומת לב לשיח הבריאותי בעשור האחרון, אתה יודע שמחקר נרחב הוכיח היתרונות של פעילות גופנית לבריאות הנפש.

עם זאת, יצירת שגרת אימונים – והדבקות בה – קל יותר לומר מאשר לעשות. הדרך הטובה ביותר לגרום לזה לקרות היא למצוא פעילות גופנית שאתה באמת אוהב לעשות.

חפש משהו שכיף, אך גם מעודד אותך לדחוף את עצמך ולצמוח, לבנות את הביטחון שלך. פעילויות נהדרות שכדאי לקחת בחשבון הן טיפוס צוקים, אומנויות לחימה וריקוד.

7. תן לעצמך פורקן יצירתי

הרם תחביב יצירתי חדש ללא לחץ או היכנס לחדר ישן. אם אתה יכול, קח שיעורים כדי שתטבול את עצמך בקהילה תומכת בו זמנית. אם השיעורים יקרים מדי או שאינם קיימים איפה אתה גר, למד את עצמך באמצעות סרטוני YouTube.

הדבר החשוב כאן הוא שלא תחוש בלחץ ליצור ברמה מסוימת של איכות או פרודוקטיביות. זה אמור להיות משהו שאתה עושה בקצב שלך, אך ורק להנאתך שלך, ללא מטרה למונטיזציה. כשכל התחביבים שלנו הופכים להמולה צדדית, הם מתחילים להרגיש כמו עבודה וזה מחמיר את השחיקה, לא טובה יותר.

קבל תחביב

8. חיזק והרחיב את רשת התמיכה שלך

אתה יכול להיות מופנם, אבל אתה עדיין אנושי, ובני אדם הם יצורים חברתיים. אנו דורשים חברות. היותנו חלק מקהילה מגבירה את החוסן שלנו ונותנת לנו למי לפנות כשאנחנו מוצפים. מרגיש מבודד, לעומת זאת, יכול תורמים משמעותית לשחיקה.

אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע שחיקה היא לטבול את עצמכם בקהילה. אם יש לך חברים תומכים אך אתה מרגיש מנותק מהם, ערוך שיחות טלפון או תכנן התכנסות (אולי לא עכשיו). אם אין לך רשת חזקה של חברים, צא לשם ופגש כמה אנשים. חלק מהדברים שכבר דנו בהם, כמו שיעורי אמנות, הם דרכים נהדרות לעשות זאת.

9. שפר את היגיינת השינה שלך

כשאתה לא מקבל מספיק מנוחה, או שאתה מקבל מנוחה באיכות נמוכה, המוח והגוף שלך אין זמן לעבד הכל מהיום שלפני שאתה מתעורר. זה משאיר אותך מרגיש מותש למחרת. אם לא תתמודד עם בעיה זו, לאסטרטגיות האחרות ברשימה זו תהיה השפעה מינימלית.

לווסת את השינה שלך

להלן מספר דרכים בהן תוכלו לשפר את היגיינת השינה:

 • תן לעצמך זמן לישון קבוע והיצמד אליו
 • הרחק אלקטרוניקה, במיוחד הטלוויזיה, מחוץ לחדר השינה
 • עשו פעילות מרגיעה כמו קריאה בשעה האחרונה לפני השינה
 • הימנע מאלקטרוניקה לפני השינה; אם אתה בהחלט צריך להשתמש באלקטרוניקה בשעות הלילה המאוחרות, השתמש במשהו כמו f.lux כדי לסנן אור כחול
 • הימנע מחטיפי לילה מאוחרים, ואם אתה בהחלט צריך לערוך לילה מאוחר

ישנן דרכים רבות נוספות שפר את איכות השינה שלך.

10. שפר את התזונה שלך

לתזונה שלך יש השפעה עצומה על רמות האנרגיה שלך. מזונות עשירים בסוכר יוצרים מחזור של קוצים אנרגיים קצרים שאחריהם קריסות מורחבות. תזונה עשירה בסוכר יכולה גם היא לגרום לחוסר שקט, פחות משקם. זה הופך את הפחתת צריכת הסוכר לאחת הדרכים הטובות ביותר להתגבר על שחיקה ולמנוע את התרחשותה שוב.

סוכר הוא גם ממכר, והכניס כמעט לכל מה שעובד, כך שקשה להימנע מכך. התחל על ידי צמצום או ביטול מוחלט של פופ ומיץ. לאחר שתרגיש בנוח עם המגבלות האלה, תוכל להציג עוד.

11. הפוך את עבודתך למקום יותר מסביר פנים

יש לזה שתי שכבות שונות. ראשית, אתה רוצה לוודא שמרחב העבודה שלך מותאם בצורה ארגונומית. זה יקטין את המתח הגופני הקשור לתפקיד שלך.

שנית, אתה רוצה להפוך את מקום העבודה שלך למלא ממריץ, ולא לנקז. קשטו את החלל שלכם בדברים כמו לוחות שנה ציטוטים מוטיבציוניים ותמונות של אנשים שמעוררים אתכם. קבל צמח במבוק קטן או, אם אפשר, הציב צמחים מקורים מרובים סביב החלל. הפוך את זה למרחב שבו אתה באמת רוצה להיות.

דרך נהדרת נוספת לשנות משהו במקום העבודה שלך היא לתת תמונות שולחניות עומדות. מעבר מישיבה לעמידה יכול להעניק לך דחיפה פרודוקטיבית מפתיעה.

מקום העבודה

12. בקש אחריות אחרת בעבודה

שחיקה נוצרת לרוב על ידי תחושה של מונוטוניות. כשאנחנו עושים את אותו הדבר שוב ושוב, בהכרח אנו מתחילים להרגיש שאנחנו נמצאים בשגגה. זו הסיבה שאמרה "שינוי הוא טוב כמו מנוחה" כל כך פופולרי. ודרך אחת קלה ליצור שינוי היא לקחת על עצמה אחריות אחרת בעבודה.

המפתח כאן הוא שאתה רוצה לקחת על עצמך אחריות אחרת, לא יותר אחריות. אם אתה מרגיש שרוף, אחריות רבה יותר רק תגרום לך להרגיש גרוע יותר.

13. עבד הרחק משולחן העבודה שלך

דרך נהדרת נוספת לנער את השגרה שלך היא להתרחק משולחן העבודה שלך. פירוש הדבר יכול לעבוד מהבית או לעבוד במקום ציבורי כמו בית קפה או ספריה. תלוי בסוג העבודה שאתה עושה, אולי אפילו פירושו לעבוד בפארק.

עם זאת, אסטרטגיה זו מסתכנת בטשטוש הגבול בין חיי העבודה לחיי הבית. אם בחרתם לעבוד מהבית, אני ממליץ בחום לייעד אזור ספציפי כסביבת העבודה שלכם. עבדו רק בתוך החלל הזה. וכן, זה כולל מענה לדוא”ל לעבודה.

14. הערך כיצד אתה מבזבז את זמנך

זמן

סיבה נוספת לכך שאולי אתה סובל משחיקה היא ניהול זמן לקוי. אתה יכול לקבוע אם זו בעיה או לא, על ידי מעקב אחר זמנך באמצעות אחד מכלי המעקב המובילים בזמן.

כמה דברים שתרצה להיזהר מהם הם בילוי מוגזם במדיה חברתית, גלישה באינטרנט ללא מטרה ספציפית ופרויקטים של עבודה שלא ממש עוזרים לך להשיג את המטרות שלך. אולי תרצה גם להסתכל במדריך שלנו לניהול זמן לפרילנסרים.

15. צור שגרת רוח לאחר העבודה

אחת הבעיות הגדולות שאנשים רבים מתמודדים איתן כיום היא היעדר הפרדה בין חיי העבודה לחיי הבית שלהם. המוח שלהם לעולם לא יוצא לחלוטין ממצב העבודה, מה שמאפשר להירגע. שגרת רוח מפותחת היא דרך נהדרת לומר למוח שלך שהגיע הזמן להפסיק לעבוד.

השגרה המפותחת שלך לא צריכה להיות מסובכת. משהו פשוט כמו החלפת בגדי עבודה ופיג’מה יכול לאותת למוח שלך שהגיע הזמן להירגע. אם אתה זקוק למשהו קצת יותר פעיל, אני ממליץ לרשום את מחשבותיך על מה שעשית במהלך יום העבודה שלך. טכניקה זו סייעה מאוד במאבק שלי לשמר את ההפרדה בין עבודה לרגיעה.

16. צא מהעבודה שלך

לפעמים שחיקה לא קשורה אליך או לשגרה שלך. לפעמים זה קשור לתרבות של החברה שאתה עובד בה. אם אתה מוצא את עצמך במעגל של שחיקה-ריפוי-שחיקה, הגיע הזמן לבדוק מקרוב את העבודה שלך.

האם אתה עובד שעות לא הגיוניות? האם התקשתה לקבל פסק זמן לריפוי משחיקה? האם החברה שלך לא הצליחה לתמוך בנקיטת צעדים למניעה? האם אתה מוצא את סביבת העבודה מרוקנת רגשית או אפילו רעילה? אם התשובה לכל אחת מהשאלות הללו היא כן, הגיע הזמן למצוא עבודה חדשה (היכנס לכלכלת ההופעות והרוויח כסף ב- Fiverr) או אולי אפילו להקים עסק משלך מסחר אלקטרוני..

ייעוץ סופי לגבי הדרכים הטובות ביותר להתמודדות ומניעה של שחיקה

שחיקה היא בעיה ממשית עבור הרבה אנשים, אבל אתה יכול להתגבר עליה. תכנון קפדני ושינויים באורח החיים יכולים גם לעזור לכם למנוע שוב שחיקה.

מרגישים המומים? התחל בהקמת יומן ודירוג אסטרטגיות אלה מהקלה ביותר לקשה ביותר. עבד את דרכך במעלה הרשימה, מהשינוי הקל ביותר לשינוי הקשה ביותר.

יותר מכל, זכרו שבריאותכם חשובה יותר מכל עבודה!

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

פריסה, הצגה ועריכה מאת קרול ק.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map