כיצד להישאר ממוקדים בעבודה עם 12 שיטות “עבודה עמוקה”

כיצד להישאר ממוקדים בעבודה עם 12 שיטות “עבודה עמוקה”

כיצד להישאר ממוקדים בעבודה עם 12 שיטות “עבודה עמוקה”
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

כיצד להישאר ממוקדים בעבודה


האם זה לא היה נהדר אם היית יודע להישאר ממוקד בעבודה ולא לחשוב על יום הולדתו של דודך? או מה שקרה לילד ההוא מהבית לבד? או שזה רק אני?

בטח, המחשבות המסיחות את דעתך עשויות להיות מעניינות יותר משלי, אבל אני בטוח שהם עדיין פריצה שתוכל להסתדר בלעדיה. האם אתה יודע מה יכול לעזור? באמצעות כמה שיטות עבודה עמוקות בטחון היומי שלך.

אבל מה זאת העבודה העמוקה שאתה אומר?

פעילויות מקצועיות המתבצעות במצב של ריכוז נטול הסחה, הדוחף את היכולות הקוגניטיביות שלך עד גבולן. מאמצים אלה יוצרים ערך חדש, משפרים את המיומנות שלך וקשים לשכפול. Cal Newport, ‘עבודה עמוקה’

במילים פשוטות: עבודה מעמיקה הופכת אתכם לטובים יותר. וככל שעבודה מרחוק גדלה בפופולריות ובריכת הכשרונות הולכת ומעמיקה, שאינם צריכים יתרון תחרותי?

אבל, זה לא כלי plug-n-play להגדלת המיקוד שלך, ליצירת ערך רב יותר ולמניעת הרובוטים לקחת את העבודה שלך. כלומר, אתה יכול להשיג את כל הדברים האלה באמצעות עבודה עמוקה, אבל זה ייקח קצת עבודה קשה.

לדוגמא, הניסיון הראשון שלי בעבודה עמוקה היה כישלון. בקושי עבר שבוע לפני שפסקתי. ��‍♂️

בדרכי השנייה, רק שבועיים הבחנתי שמשהו משנה חיים. זה היה שונה מכיוון שהתחלתי בשינויים קטנים יותר ואז הוספתי שינויים גדולים יותר.

מסיבה זו, מאמר זה בנוי סביב הטיפים הטובים ביותר לביצוע מהעבודה העמוקה שנועדו לעזור לך להבין כיצד להישאר ממוקדים בעבודה. אם תתחיל מלמעלה תמצא את אבני הבניין שגורמות עבודת עבודה עמוקה עבורך. או שאתה יכול לשלוף כל אחד מהטיפים לשיפור המיקוד שלך במהלך יום העבודה.

בואו לאפס:

1. לכמת את המשימות שלך כמשימות רדודות או עמוקות

הדרך הטובה ביותר להישאר ממוקדת במשימה היא לעבוד על משימות המביאות את התגמולים וההנאה הגדולים ביותר. לפני שאתה מוכן לצלול לסוף העבודה העמוק, עליך לדעת אילו משימות דורשות את המיקוד הרב ביותר. למרבה המזל, ניופורט מספקת נוסחה פשוטה שתעזור לנו לעשות זאת:

כמה זמן ייקח (בחודשים) להכשיר בוגר חכם באוניברסיטה האחרונה, ללא הכשרה מיוחדת בתחומי כדי להשלים משימה זו? Cal Newport, ‘עבודה עמוקה’.

ברור שככל שתקופת הזמן קצרה יותר, אז המשימה רדודה יותר והתגמול יורד. מדד זה עוזר לך לקבוע אילו משימות יהיו הכי מתגמלות בטווח הרחוק – התמקד במשימות אלה.

2. הפסיקו ריבוי משימות וארגן את היום שלכם עם פילוסופיית עבודה מעמיקה

ריבוי משימות הוא רוצח למיקוד שלך. בכל פעם שאתה מחליף משימות שאתה מציב לחץ על תפקודי המוח שלך כדי לשנות תשומת לב ולייעד יעדים מחדש עבור כל משימה, מה שמביא לנסיגות גדולות מהאנרגיה הקוגניטיבית שגמלתם. עבודה על משימה יחידה פירושה שתוכל לתת לה תשומת לב ממוקדת יותר. התגמולים יהיו גדולים יותר, טעויות יהיו פחות ויותר יבוצעו.

לניופורט ארבע פילוסופיות עבודה עמוקות שיכולות לעזור לך למצוא את המבנה היומי המושלם בהתאם ללוח העבודה שלך.

הפילוסופיה
מה זה?
יחידת זמן מינימלית
האם זה בשבילך?
נזירבטל את כל המאמצים הרדודים והתמקד במשימה אחת שמביאה ערך עצום.עד שהמשימה תושלם.האם אתה מסוגל להוציא את עצמך מהסביבה שלך לפרק זמן ממושך?
בימודלחלק את זמנך בין משימות רדודות ועמוקות. מצא תקופות ריכוז עמוקות ללא הפרעה.יום אחד.האם אתה זקוק למשימות רדודות כדי להצליח?
קצביתעבודה עמוקה היא הרגל וחלק מהשגרה היומיומית שלך.חסימות של 60 עד 90 דקות.האם יש לך משימות עמוקות ורדודות הדורשות התייחסות קבועה?
עיתונאיתיציאה לעבודה מעמיקה כשזמן פנוי בלי לשים לב רב.זה יכול להספיק עד 30 דקות.אנשים שיש להם כוח רצון חזק ויכולים להפעיל ולכבות את המיקוד.

עבורי, וכנראה שרוב עובדי המשרד, הפילוסופיה הקצבית היא האפשרות הטובה ביותר. יש לי משימות רדודות רבות כמו ניהול הערות, מעקב אחר מילות מפתח, ו- "דברים בדוא”ל," שלא ניתן להתעלם מהם. אך אפילו יותר מכך, הפילוסופיה הקצבית גם מאפשרת לכם לקחת הפסקה מהפוקוס כדי לחדש את כוחכם ועדיין להעביר מספר רווחי של שעות עבודה עמוק בכל יום..

3. תפסיק לחכות להשראה שתכה

חובבים יושבים ומחכים להשראה, כולנו פשוט קמים וניגשים לעבודה. סטפן קינג

הקל על עצמך לרדת לעבודה על ידי חיבור סביבת עבודה טובה לכללים ושגרה. בזמן "מאמרים שגרתיים של בוקר" יכול להציע שאתה רק בוריטו לארוחת בוקר מלהקים חברת Fortune 500, כנראה שהם לא נכונים. עם זאת, ישנם כמה נתונים התומכים באמונה כי טקסים ושגרה יכולים לעזור לכם לחדד את המיקוד, להסיר אי וודאות ולהגביר את הביטחון העצמי.

 • שיהיה לך מיקום לעבודה ממוקדת. הדבר נכון במיוחד לעובדים מרוחקים, אך על עובדי המשרד למצוא גם אזורים לעבודה ללא הסחת דעת.
 • הגדר מגבלות זמן ברת השגה לעבודה ממוקדת כדי לשמור על מחשבתך חדה ומוטיבציה גבוהה. קרב פתוח לאורך כל היום הוא מפגין ומתיש.
 • הגדר כללים שיעזרו לכם להישאר ממוקדים. האם תאסור על שימוש באינטרנט, תתעלם ממרווח, תעיף את הטלפון עם הפנים כלפי מטה?
 • תן את קצת תמיכה במוח. הביאו קפה, תה, מים וחטיפים בריאים למיקומכם.
 • שיהיה כל מה שאתה צריך בקרבת מקום כך שאינך צריך לעבור מהמקום שלך ברגע שתשתקע.
 • השאר פנקס על השולחן שלך. ראשית, רשמו כל אחד רעיונות שימושיים כשאתה הולך. שנית, רשמו רעיונות פחות מועילים שיכולים לפתות אתכם מהעבודה.

4. השתמש במדד משמעותי

אנו חיים בעידן בו מדידת הביצועים קלה מתמיד. אמנם אתה יכול למצוא מיליוני מדדים לפריון, אבל עבודה עמוקה היא הטובה ביותר לשימוש יחד עם עופרת ו פיגור אמצעים.

א פיגור מדד הוא דרך נהדרת למדוד תוצאות. לדוגמה, שיעור ההקפצה שלך הוא דרך טובה למדוד כמה זמן אנשים נשארים באתר. אבל, זה לא ממש עוזר לך לשמור אנשים באתר. לקבלת שיעור יציאה משופר, אתה זקוק עופרת אמצעים במקום. מדדי ההובלה קשורים ישירות למדד הפיגור ועוזרים לחזות את התוצאה. לדוגמה, מדידה ושיפור מהירות האתר שלך אמורים להוריד את שיעור הכניסה שלך.

�� כשאתה לומד כיצד להישאר ממוקד בעבודה, חשוב על מה אתה רוצה שהתוצאה תהיה והגדר אותה כמדד הפיגור שלך. ואז, בצע שני מדדים מובילים ברורים שיעזרו לך להשיג זאת.

אצלי נהגתי להתמקד באינטנסיביות בכתיבת מספר מסוים של מאמרים. עם זאת, הדבר הוביל אותי לחבורה של עבודתי ככל שהתקרבו מועדים. כחלק מהניסוי שלי, פעלתי לפי עצתו של ניופורט ועיקבתי אחר מספר שעות העבודה העמוקות היומיות. המספר גדל בהתמדה למינימום שלוש שעות ביום. ההשפעה הייתה צבר משמעותי והשלמה מהירה יותר של משימות רדודות. זה גם שיחרר אותי לקחת פרויקטים מעניינים יותר.

5. זרוק את רשימת המטלות שלך

השתמש ברשימת המטלות שלך למניעת האף, לפחות זה יהיה שימושי ככה. קבעו זמן לביצוע המשימות ויהיה לכם הרבה יותר קל להישאר בראשם במהלך היום.

פעם כתבתי רשימת מטלות כל יום ויום. בסוף השבוע הרשימה הארוכה ההיא התנדנדה אליי במהלך כל משימה. עם זאת, כשעברתי לארגון המשימות שלי סביב השעות שהיו לי, התחלתי לעבור אותן בתדירות גבוהה יותר.

ראשית, שקלו להשתמש באחד מכלי ניהול הפרויקטים החינמיים האלה כדי לסדר את כל המשימות שלכם כמו שאנחנו עושים ב- Redbooth.

רשימת המשימות שלי ב- Redbooth עוזרת לי לארגן משימות ולאכלס את לוח השנה שלי

שנית, השתמש בלוח שנה, או במתכנן יומי, כדי להגדיר חסימות זמן המוקדשות למשימות עמוקות או רדודות. חסימות צריכות להיות לא יותר מ- 90 דקות לכל משימות עמוקות (המוח שלך לא יכול להתמודד הרבה יותר מזה). קבעתי את לוח הזמנים שלי שבוע מראש ואני מצבירה אותו תוך כדי.

כאשר לומדים כיצד להישאר ממוקדים בעבודה לוח זמנים כזה מארגן את היום שלכם וקובע גבולות.

סביב שעות העבודה העמוקות שלי, אני מקים משימות רדודות קטנות יותר הדורשות פחות מיקוד. כמו למשל, בכל יום אחרי סשן עבודה מעמיק, אני בודק את תגובות הבלוג, את תגובות הפייסבוק ומשיב להודעות דוא”ל. לא רק שתנקו את הצבר שלכם אלא תקבלו הפסקה ממיקוד עז.

6. הגדר יעדים ויעדים למשימות הממוקדות שלך

עבור כל אחד מהבלוקים הממוקדים שלי, אני חושב על מה שאני רוצה להשיג בכל בלוק. זה עוזר ליצור תחושת השלמה עבור כל בלוק, מה שעוזר למוח שלי להתכוונות למשימה אחרת מכיוון שיש תחושה של השלמה בכל פעם.

אני משתמש בזה תבניות יעדים ויעדים לעזור לי לארגן מנטלית כל בלוק ולהגדיר יעדים לכל חלק במשימה גדולה. זה כמו להגדיר מועדים זעירים עבור כל משימה, מה שמוסיף תחושת דחיפות למשימה ללא החרדה של פגיעה ראשונה במועד האחרון. זה עוזר לי לסגור משימה בסוף החסימה, מה שבתורו מצמצם את שאריות הקשב ועוזר לי להתמקד במשימה הבאה..

כיצד אני משתמש בתבנית פשוטה כדי להישאר ממוקד בעבודה

7. דבק בלוח הזמנים שלך!

אחת הסיבות שאני אוהב להשתמש ביומן Google היא היכולת להזיז משימות ולשנות את העיתוי שלהן. ואתה בהחלט צריך לעשות זאת מעת לעת. לדוגמה, כשכתבתי את המאמר הזה, נמשכתי כדי לבדוק בעיה עם הכרזים באתר אחותנו, ThemeIsle. כשאתה מתרחק ממשימה, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לנסות לדחות אותה לחמש או עשר דקות ולהפעיל את כוח הרצון שלך.

זה נכון לכל הסחות דעת שמגיעות מבפנים. סקרנים מההיסטוריה של פלפל הרד הוט צ’ילי? נסה לדחות אותו לפחות חמש דקות. זה עוזר להגדיל את יכולת המיקוד שלך, אבל יכול גם אומר שמחשבות מסיחות דעת נעלמות ברגע שאתה דוחף נגדן.

כמה רעיונות נוספים שיעזרו לכם להתמקד במשימה שלכם:

 • הגדר טיימר עבור כל חסימת זמן.
 • הפוך את הבלוקים שלך קטנים יותר יחידות זמן, בהתחלה, כדי לעזור בניהול המיקוד.
 • קבעו הפסקות קטנות בחסימות שלך,
 • אם מעשי, להתנתק מהאינטרנט.
 • סגור כרטיסיות לא קשורות, במיוחד דוא”ל.
 • התור שלך מסך הטלפון בצד הפוך.
 • השתק התראות ב- Slack או בכל כלי תקשורת אחר.

8. כתוב אימיילים והודעות טובים יותר (אם אתה כותב אותם בכלל)

התעלמות מתיבת הדואר הנכנס שלך היא אחד הטיפים הנפוצים ביותר ללמוד כיצד להישאר ממוקדים בעבודה. עם זאת, קל ניופורט השתפר בזה עם שלו פוסט בבלוג על דוא”ל מרוכז בתהליך.

ביצוע השיטה הממוקדת בתהליך פירושו כתיבת מיילים ארוכים יותר, אך זה גם מקטין את אורך כל חוט. אתה יכול להתאים את הרעיונות שלו לעבודה עבור כל אחד מכלי התקשורת שלך. איך אתה יכול לעשות את זה?

 • ראשית, שאל את עצמך מה המשימה של הדוא”ל, וכיצד תוכל לסיים את זה בצורה היעילה ביותר?
  • הצע מגוון מוגבל של אפשרויות. לדוגמה, אוכל לקיים פגישה ביום שני, שלישי או רביעי בשעה 15:00.
  • הבהיר מה תעשה ומה אתה מצפה מהכתב שלך. לדוגמה, אסיים את העיצוב ביום שישי ואשלח לך את הקישור כדי שתוכל להוסיף את העותק ביום שני.
 • שנית, אל תגיב להודעות מעורפלות. למדתי איך להיות טוב בזה מעורך התוכן שלנו. לדוגמה, אנו מקבלים הרבה הודעות דוא”ל המציעות פוסט אורח. אם מישהו לא מספק קישורים לעבודה שלהם, כמה רעיונות והמילה הסודית בהודעה שלו, זה לא יקבל תשובה.

9. השתמש באוזניות מבטלות רעש

אוזניות מבטלות רעש הן בייקון של אביזרי משרד; כולם אוהבים אותם. הסיבה לכך היא שהם מסננים את המהום המסיח את דעתו של המשרד. יהיה לך קל יותר להתרכז במשרד כשאתה לא נבהל מדלתות הטריקות או הצליל העדין של עט שנשאב לתוך הוואקום.

לוקח את זה צעד אחד קדימה, האזנה למוזיקה יכולה לשפר את הפרודוקטיביות שלך ואיכות העבודה. עם זאת, לכל אחד יש את הטעם שלהם ולא כל המוסיקה נוצרת שווה, אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם למצוא את המוזיקה הטובה ביותר עבורך ולמשימה שלך:

 • והכי חשוב, האזינו למוזיקה שאתם נהנים מהם.
 • עם זה בחשבון, מילים יכולות להיות מסיחות דעת, אז מתי לימוד משימה חדשה, או ביצוע עבודה עמוקה מטרה למוזיקה אינסטרומנטלית.
 • למרות זאת, מבנים מוסיקליים מורכבים יכולים גם הם להסיח את דעתם, אז לכו על משהו פשוט כמו צלילי טבע או מסלולי אווירה.
 • האזנה למוזיקה יכולה לעזור להביא הנאה למשימות שחוזרות על עצמן; אם אתה מקשיב למשהו פועם, תשומת הלב שלך לא תישרך או תדעך.
 • האזנה לשיר אחד בשידור חוזר יכולה להיות דרך נהדרת להישאר ממוקדת. מעניין, זה מגובה על ידי מאט מולנווג שאתה מכיר.
 • אל תקשיב לשום דבר. השתמש באוזניות מבטלות רעש כדי ליצור כיפה של דממה ולהתחיל לעבוד.

להלן שלוש רשימות השמעה שאני מסתובב על בסיס יומי:

10. קץ סוף ברור ליום שלך

רוצים לדעת איך להישאר ממוקדים בעבודה? אל תחשוב על זה כל הזמן.

טקס סוף היום שלך אינו דורש הקרבה לקפיטליזם או לריקוד מפואר, בהכרח, אולם טקס סוף יום טוב עוזר למוח שלך לגלוש לזמן סרק שחיוני לבניית המיקוד וכוח הרצון שלך מחדש..

בעיקרון, אני מתחיל את הטקס שלי כל יום בשעה 17:30, עוד חוק עבודה עמוק וזה אורך כרבע שעה. כתוצאה מכך אני מסוגל להימנע מאתרי דוא”ל, רפיון ואתרי עבודה לאחר שאני עוזב את הבניין.

 • עיין במשימות הלא שלמות ובדוק היכן הן יכולות להתאים ללוח הזמנים שלי עם תוכנית להתקדם או להשלים אותן.
 • בצע דוא”ל סופי אחד, Slack, Trello, Redbooth לבדוק וודא שאין שום דבר יוצא דופן.
 • הכינו כרטיסים חדשים עבור כל המשימות שהוקצו במהלך היום.
 • סקור ושנה את לוחות הזמנים של הימים הקרובים כדי לוודא שהכל מוכן והיעדים מוגדרים.
 • נקה וארגן את השולחן שלי (מתוך סיבה).
 • סגור את היום והכיר נפשית שהיום שלי הסתיים.

11. פיתוח הרגלים מחוץ לעבודה שיעזרו לך להישאר במשימה במשרד

בתחילה צללתי לעבודה עמוקה ומצאתי את עצמי נאבקת ומאבדת אמון ביכולתי להעמיק. אפילו ויתרתי על רוב מאמצי. אבל לא את כולם.

שמרתי על כמה מהם כמו האסטרטגיות מחוץ למשרד סביב מיילים. וזה מה שעזר לי להצליח בניסיון השני.

הסיבה לכך היא שהאסטרטגיות החוץ-משרדיות עזרו לבנות את שריר המיקוד שלי. אם אתם מתכננים להתחיל לעבוד עמוק, או שאתם רק רוצים לדעת כיצד להישאר מרוכזים בעבודה, אז אני ממליץ להתחיל תחילה מחוץ לעבודה:

 • תנו למוח שלך מנוחה מהעבודה. לא רק זה יעזור לך להתמקד בעבודה אלא גם כן ליהנות מתובנות יצרניות יותר. הפסקתי לבדוק את הדוא”ל, ההודעות הרפויות וההודעות בפייסבוק מהמשתמשים שלנו (סליחה, חבר’ה).
 • הרשה לעצמך להשתעמם ולתת למוח שלכם לנדוד. המוח שלך מחובר לאיזון בין חשיבה ממוקדת ללא מיקוד. אם אתה רוצה לשפר את המיקוד שלך במשרד, אתה צריך לתת למוח תקופות של חשיבה לא ממוקדת.
 • קל ניופורט מציע לתת לעצמכם זמן מדיטציה פרודוקטיבית. כל מה שקשור לכך הוא לחשוב לעומק על בעיה תוך כדי פעילות נמוכה, כמו לנסוע, ללכת עם הכלב או להתקלח.
 • הרם תחביב חדש הדורש ריכוז ממוקד (אך לא קשור לעבודה) כדי לחזק את שריר הפוקוס שלך.

12. נצל כלים ואפליקציות שנועדו לעזור לך להישאר ממוקדים בעבודה

כשאתה לומד כיצד להישאר ממוקד בעבודה, כמה כלים יכולים לעזור לך לאורך הדרך. ניסיתי כמה מתנדבי תיבת הדואר הנכנס, אפליקציות מוזיקה ואפליקציות למעקב אחר זמנים, ואלה הם שהכי עזרו:

 • אנו משתמשים ב- Time Doctor במשרד, אבל אם אתם מחפשים אפשרות פשוטה וחינמית אז אני ממליץ טגל.
 • לוח השנה של גוגל היה דרך נהדרת לבנות את לוח הזמנים השבועי שלי.
 • Redbooth ו- Trello הם כלי ניהול הפרויקטים שלנו לפי בחירה. עורך התוכן שלנו ימליץ על טרלו מכל הלב.
 • אם אתה מחפש מנגינות נטולות הסחה Brain.fm הוא הפיתרון הטוב ביותר, בתשלום.
 • לעומת זאת, הצלילים מכוסים בהרחבה על ידי האתר החינמי, MyNoise עם יותר מ- 200 מחוללי קול לבחירה.
 • השתמשתי גם תיבת הדואר הנכנס כשמוכנה לסגור את תיבת הדואר הנכנס בלוח הזמנים.

מסקנה כיצד להישאר ממוקדת בעבודה

עבודה עמוקה מציעה הזדמנות נהדרת לשפר את המיקוד במקום העבודה שלך. תשפר את הפרודוקטיביות שלך, תפיק תובנות חשובות יותר ותקבל תגמולים גדולים.

עם זאת, הצלילה לעבודה עמוקה קשה. אני ממליץ לך לקחת טיפים אלה ולהתחיל לבנות את היום סביב תקופות של מיקוד. אתה תגלה ששריר הפוקוס שלך מתחזק יותר עם כל תרגיל.

איך אתה נשאר ממוקד בעבודה? משהו שפספסנו? אל תהסס לשתף את הרעיונות שלך בתגובות למטה.

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector