5 מהאסטרטגיות הטובות ביותר לרכישת לקוחות לאתר וורדפרס שלך

5 מהאסטרטגיות הטובות ביותר לרכישת לקוחות לאתר וורדפרס שלך

5 מהאסטרטגיות הטובות ביותר לרכישת לקוחות לאתר וורדפרס שלך
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

אם אתה מוכר מוצרים או שירותים מאתר וורדפרס שלך, משיכת לקוחות חדשים תהיה בראש סדר העדיפויות. ישנן כל כך הרבה טכניקות בהן תוכלו להשתמש, עם זאת, שיהיה קל ללכת לאיבוד בין כל האפשרויות. בנוסף, יכול להיות קשה להחליט אם להתמקד באסטרטגיית רכישת לקוח אחת או להמשיך יותר מהם בו זמנית.


אמנם בדרך כלל חכם למשוך לקוחות המשתמשים בערוצים מרובים, אך תרצו לבחור את הערוצים הללו בקפידה. למרבה המזל, ישנן שפע של אסטרטגיות שתוכלו לבחור מהן, ורבות ניתן לשלב אותן בקלות או לנהל אותן מאתר האינטרנט שלכם. הידיעה אילו טכניקות עשויות להביא לתשואות הטובות ביותר תעזור לכם לפתח תוכנית שיווקית ותוכן חזקה יותר.

במדריך זה, אנו הולכים להציג חמש מהדרכים הטובות ביותר להציץ במוצרים או בשירותים של האתר שלך. בכל אסטרטגיית רכישת לקוחות, נדון בסיבה שהיא חשובה, נסביר כיצד היא עובדת ונציע מספר טיפים לתחילת העבודה. בואו נסתכל!
האסטרטגיה הטובה ביותר לרכישת לקוחות

1. למסור תוכן בחינם

זה לא סוד שאנשים אוהבים דברים שהם בחינם. למעשה, כשמשהו בחינם, יש לו אפקט מניעה חזק במיוחד – אותם תוכלו למנף לבניית מוניטין לעסק והנפקות שלכם.

למרות שזה נשמע אינטואיטיבי, נותנים ללקוחות הפוטנציאליים שלך מתנה בחינם יכול להגדיל את הסיכוי שהם יבצעו רכישה. מלבד הפיתוי של ‘חופשי’, הוא מציע להם טעימה ממה שאתה יכול לספק, ללא התחייבות כלשהי.

בנוסף, אסטרטגיית רכישת לקוחות זו נהנית מהשפעה פסיכולוגית המכונה ‘הדדיות’. במילים פשוטות, כשאתה נותן לאנשים משהו בחינם, הם ירגישו יותר מחויבים לעשות עבורך משהו בתמורה. משמעות הדבר היא שהם נוטים יותר להעניק מבט מקרוב למוצרים או לשירותים שלך, והם מרגישים נוטים לרכוש ממך ולא מהמתחרים שלך..

כמובן שאם אתה מנהל את העסק שלך באופן מקוון, הוצאת פריטים פיזיים בחינם יכולה להיות לא נוחה. עם זאת, ישנם דברים רבים אחרים שאתה יכול להציע למבקרים באתר שלך. רק כמה אפשרויות כוללות:

 • הפעלת בלוג עם מאמרים חינמיים רגילים, מתן מידע על נושאים המעניינים את הקהל שלך, ואז שיתוף של מאמרים אלה באמצעות דואר אלקטרוני עם הלקוחות שלך.
 • הורדות PDF או ספרים אלקטרוניים.
 • ראיונות עם מומחים בתעשייה.
 • שיעורי וידאו או קורסים קצרים.
 • פודקאסטים או סמינרים מקוונים.
 • התייעצויות או ניסויים בחינם.

אם אתה באמת רוצה לנצל את התוכן החינמי שלך, אתה יכול גם לדרוש מהמבקרים לספק את כתובות הדוא”ל שלהם. לא רק זה יאפשר לך לשלוח להם את התוכן ישירות (אם זה רלוונטי), אלא שהוא גם יספק לך קו קשר ישיר. הכוונת לידים אלה באמצעות העברת מעקב מספר ימים לאחר קבלת תוכן בחינם היא דרך מצוינת להישאר על הרדאר שלהם, ולנצל את רגשות ההדדיות שלהם..

2. בקש מהלקוחות הנוכחיים הפניות

כשאתה שוקל את הגישה השיווקית שלך, חשוב לזכור שהלקוחות הנוכחיים שלך הם הרבה יותר ממקור הכנסה. הם גם משאב חשוב, שניתן להשתמש בו כדי להצמיח את העסק שלך. אסטרטגיית רכישת הלקוחות הבאה עושה בדיוק את זה, על ידי שימוש בלקוחות אתה כבר צריך להביא לידים חדשים.

זו עובדה מתועדת היטב אנשים סבירים יותר לרכוש משהו שהומלץ להם על ידי חבר או קשר אחר. משמעות הדבר היא שאם אתה יכול לגרום ללקוחות הנוכחיים שלך להציע לעסק שלך לאנשי הקשר שלהם, יש לך סיכוי טוב יותר לחבר לקוחות פוטנציאליים חדשים מאשר אם הם נתקלים בך לראשונה דרך אתר האינטרנט שלך או פרסום מסורתי..

ישנן מספר דרכים לספק ‘הוכחה חברתית’ זו. לדוגמה, אתה יכול לבקש המלצות ואז להציג אותן באתר שלך. גישה טובה אפילו יותר היא לעודד לקוחות קיימים להפנות אליהם ישירות את חבריהם ואנשי הקשר שלהם.
דוגמה להמלצהדוגמה להמלצה

תלוי בסוג המוצרים והשירותים שאתה מציע, ייתכן שיהיה הגיוני להקים תוכנית הפניה מלאה למטרה זו. אבל זה לא תמיד נדרש. לפעמים רק דוא”ל ידידותי המבקש מהלקוחות שלך להפנות הולך להיות מספיק.

אם בכל זאת ברצונך להגדיר תוכנית הפניה, היא לא חייבת להיות מורכבת, אך תרצה להציע משהו בתמורה לכל אחד שהופנה יהפוך ללקוח חדש. כמה דוגמאות כוללות:

 • מציע תגמול קטן
 • מתן הנחה או קופון
 • שילוב זה עם האסטרטגיה הקודמת וחילוק תוכן חינם בתמורה להפניות

הקפד לתגמל רק לקוחות על הפניות שגורמות למכירה או הרשמה כלשהי, ולהפוך את החלק ההסכם ברור. בדרך זו אתה מונע מאנשים פשוט לשלוח דואר זבל להפניות. במקום זאת, תעודד אותם להציע לעסק שלך לחיבורים שעשויים להתעניין בפועל.

ואז אתה פשוט צריך להוציא את המילה על תוכנית ההפניה שלך. אם יש לך רשימת דוא”ל, תוכל לשלוח הודעה ללקוחות קיימים. בשלב זה, תוכלו לכוון אותם לכיוון מדור או עמוד ייעודי באתרכם, תוך פירוט כל הפרטים הנחוצים.

3. צור תוכן הממקד למתחילים

אחד המושגים החשובים ביותר בכל הנוגע לשיווק הוא ‘מסע לקוחות’ (מקור img):

מפה של מסע הלקוח.

למרות שזה נושא מורכב, הרעיון הכללי הוא שאתה צריך לפגוש לקוחות פוטנציאליים באשר הם נמצאים כעת. מה שכן, אתה צריך לספק תוכן או העברת הודעות כדי להתאים לצרכים והידע המתפתח שלהם.

רכישת לקוחות חדשים כרוכה במציאת לקוחות אלה ממש בתחילת מסעות הלקוחות שלהם. זה הנקודה בה הם יודעים מעט או לא כלום על החברה שלך ועל המוצרים והשירותים שאתה מציע. למעשה, יתכן שהם לא יודעים הרבה על הגומחה או התעשייה שלך בכלל בנקודה זו.

לדוגמה, שקול מישהו שמחפש להקים אתר בפעם הראשונה שצריך לרכוש תוכנית אירוח. יש סיכוי טוב שיש להם רק רעיון מעורפל לגבי אירוח אתרים, הרבה פחות איך זה עובד וכל האפשרויות והגורמים השונים הכרוכים בו.

משמעות הדבר היא שבמקום לחפש מייד תוכנית או ספק מסוים, הם עשויים להתחיל במחקר כללי יותר. הם יתחילו לחפש מידע אודות היסודות של אירוח אתרים, וסוגים שונים של תוכניות זמינות.

אם אתה חברת אירוח, זה המקום המושלם לתפוס את תשומת ליבו של לקוח חדש. על ידי יצירת תוכן הבוחן את השאלות הבסיסיות הללו, אתה יכול להשיג מספר דברים:

 • אתה ממלא את הצרכים הנוכחיים של הלקוח הפוטנציאלי.
 • אתה עוזר להם להתחיל את מסע הלקוחות ולהימנע מלהתייאש או להתבלבל מייד.
 • תדגים את הידע והמומחיות שלך שיכולים לבנות אמון.
 • לאחר שתענה על השאלות המיידיות של הלקוח הפוטנציאלי, אתה יכול להפנות אותם לאתר שלך, למוצרים או לשירותים שלך, לבסיס הידע שלך, או לכל מקום אחר שתרצה שיעבור הלאה.

במילים אחרות, למרות שחשוב לספק מידע ומשאבים עבור לקוחות קיימים ובקיאים, חשוב באותה מידה להציע תוכן ידידותי למתחילים. כדי להמשיך באסטרטגיית רכישת לקוחות זו, אתה פשוט צריך להכניס את עצמך לנעלי מתחילים (או יותר נכון, שאל אותם ישירות). שקול את השאלות הדחופות ביותר שיהיו להם, יחד עם המידע הבסיסי הדרוש להם כדי לקבל החלטת רכישה.

לאחר מכן, פיתוח משאבים לענות על שאלות אלה. לשם כך אתה יכול להשתמש במאמרי בסיס ידע או בפוסטים בבלוג ישירות באתר שלך. רק זכרו לשמור על כל אחד מהם תמציתי ונקודתי, ולכתוב בצורה נגישה ואינה מניחה שום ידע קיים מבלי להתנשא. התמקדו בעזרה לקורא ולא בקידום. במקביל, כלול קישורים שמכוונים אותם לעבר יותר מהתוכן שלך כדי להשאיר אותם ‘על הסף’..

4. מקד לנקודות הכאב של לקוחות פוטנציאליים

האסטרטגיה הקודמת של רכישת לקוחות התייחסה לספק את המידע שאותו הלקוח מחפש בתחילת המסע שלהם. למרות שזה חשוב, זה לא כל מה שתרצה לקחת בחשבון. זה משנה גם מה הלקוח הפוטנציאלי צריך ואיך זה מתאים למה שאתה מציע.

יתכן שנתקלת בעבר במונח ‘נקודות כאב’. על קצה המזלג, זה מתייחס לצורך או בעיה שיש לאדם. זהו מושג שיווקי שימושי, מכיוון שחלק גדול מההבנה של הקהל שלך כרוך באילו נקודות כאב יש להם, וכיצד ניתן לפתור אותם על ידי המוצרים או השירותים שלך..

רוברט אבלה מ WP אבטחה לבנה סיכמה את חשיבותם של נקודות הכאב בצורה זו:

רוברט
"מבחינתי מיקוד בנקודות הכאב של לקוחות פוטנציאליים חשוב יותר מאשר הדגשת תכונות התוסף, במיוחד בעת מכירת משהו שעדיין לא נמצא במיינסטרים..

לדוגמה, אם אני אומר ללקוחות פוטנציאליים שהתוסף שלי מציע את הכיסוי הטוב ביותר ואת יומן הפעילות המקיף ביותר, הם לא יכולים לראות איך זה יעזור להם. אבל אם אני מסביר להם שכשהם רושמים את הנעשה באתר שלהם הם יכולים להקל על פתרון הבעיות, מכיוון שהם יכולים להסתכל אחורה על מה שקרה במקום לעשות ניחושים, הם מחוברים.

הראה את הסיכוי כיצד המוצר שלך הופך את העבודה שלהם לקלה יותר, ולא עד כמה היא מפוארת."רוברט אבלה

מובן, שמחקר הוא המפתח לביטול אסטרטגיית רכישת לקוחות זו. אם עדיין לא עשית זאת, זהו זמן מושלם לערוך מחקר קהל ו פיתוח פרופיל לקוחות יעד. המטרה להבין כל מה שאתה יכול על הלקוחות הפוטנציאליים שלך. מי הם, מה הם עושים ולמה הם מחפשים מוצרים או שירותים כמו שלך?

אם אתה יכול, תרצה גם לבצע מחקר ממקור ראשון. פנה אל הלקוחות הקיימים, ושאל מה הצרכים שלך פתרונות מציעים להם בעבודה או בחיי היומיום שלהם. אם יש לך ספריית המלצות, אלה יכולים גם לספק רמזים מכריעים.

הדבר החשוב הוא לא להתמקד במה שאתה חושב שהיתרונות של המוצרים והשירותים שלך הם. כל מה שחשוב זה מה שלקוחות אמיתיים ימצאו בהם ערך. ברגע שאתה יודע אילו נקודות כאב פותרות ההצעות שלך, כל שעליך לעשות הוא לשלב אותם בהודעות שלך בכל הזדמנות. זה חשוב במיוחד באתר שלך – כל רשימת שירותים, היתרונות או שהתכונות צריכות להתמקד בנקודות הכאב שמביאות את דרכם מלכתחילה.

5. מינוף המדיה החברתית

אחרון חביב, יהיה לך קשה למשוך מגוון רחב של לקוחות פוטנציאליים אם אתה עושה זאת רק דרך האתר שלך.

חיוני להפיץ את המסר שלך ככל האפשר – ומדיה חברתית היא הדרך המושלמת לעשות זאת.
פוסט בפייסבוק של Airbnbפוסט בפייסבוק של Airbnb

עם זאת, אנו מזכירים כאן את אסטרטגיית רכישת הלקוחות הזו מכיוון שחשוב גם לא לנהל את השיווק שלך במדיה החברתית כמאמץ נפרד. במקום זאת, תרצה להשתמש באתר שלך כ”רכז “המרכזי, ולהעביר את כל המעוניינים בדרכו. במילים אחרות, יהיה עליכם לעשות זאת שלב את האתר שלך ואת המדיה החברתית פלטפורמות באופן מוחלט ככל האפשר.

יש המון דרכים לעשות זאת. כדי להתחיל, הנה כמה מהשיטות הטובות ביותר:

 • חקר את הקהל שלך בכל פלטפורמה. כל אתר מדיה חברתית הוא ייחודי, ולקוחות הפוטנציאליים בכל אחד מהם עשויים להיות בעלי תחומי עניין וצרכים שונים. לכן הם ייהנו מתוכן שעוצב במיוחד.
 • צור דפי נחיתה ייחודיים למבקרים מכל פלטפורמת מדיה חברתית שאליה אתה ממקד. לאחר מכן, כלול קישורים בתוכן שלך השולחים מבקרים לדפים הנכונים. זוהי דרך מצוינת להתאים אישית את החוויה שלהם ולמשוך את תשומת ליבם.
 • שתף את תוכן אתר WordPress שלך באמצעות מדיה חברתית. זה מאפשר לך להוציא חובה כפולה מפוסטים בבלוג שלך או מאמרי חדשות. בנוסף, זה מוביל את כל מי שרואה את הפוסטים שלך במדיה החברתית חזרה לאתר שלך. אתה יכול לעשות זאת בקלות באמצעות תוסף כגון להחיות את הפוסט הישן ואפילו ל- Jetpack כדי להציץ את הפוסטים האחרונים באופן אוטומטי.

כמובן שתוכלו גם לשלב מדיה חברתית עם אסטרטגיית רכישת לקוחות שהוזכרה קודם לכן. לדוגמה, אתה יכול לשתף פוסטים שמעודדים אנשים לבקר באתר שלך כדי לקבל חינמי חינם. לחילופין, אתה יכול לפרסם את התוכן שלך הממוקד למתחילים בפלטפורמות בהן סביר להניח שלקוחות פוטנציאליים לא יידעו הרבה על העסק שלך. כשמדובר במדיה החברתית, האפשרויות הן כמעט אינסופיות.

שהיא האסטרטגיה הטובה ביותר לרכישת לקוחות?

כמעט כל עסק משגשג מסתמך על הכנסת לקוחות חדשים בעקביות. עם זאת, לידים לא יופיעו מאוויר. תצטרך לעבוד קשה כדי למשוך את תשומת ליבם ולגרום להם להתעניין במה שאתה מציע.

כדי לשפר את הסיכויים שלך, כל אסטרטגיית רכישת לקוחות שהבאנו כדאי לשקול:

 1. מסירת תוכן בחינם
 2. מבקש מהלקוחות הנוכחיים הפניות
 3. יצירת תוכן הממוקד למתחילים
 4. מיקוד בנקודות הכאב של לקוחות פוטנציאליים
 5. מינוף מדיה חברתית

האם יש לך שאלות כיצד לפתח אסטרטגיה יעילה לרכישת לקוחות לעסק שלך? בקש משם בקטע התגובות למטה!

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector