7 Nejlepší a levnější konkurenti Mailchimpů a alternativy, které je třeba zvážit v roce 2020

Hledáte nějaké alternativy Mailchimp, které vám pomohou s provozováním e-mailového marketingu? Mailchimp může být jedním z nejznámějších jmen v e-mailovém marketingu, ale to neznamená, že je pro vás tím pravým nástrojem (myslím, že lidé stále mají rádi Pepsi, že?).


Ale kopat přes řadu e-mailových marketingových služeb tam je ztráta času. Někteří nedělají to, co potřebujete, jiní jsou méně funkční za vyšší cenu … na hovno.

Aby byl váš výzkum mnohem snazší, shromáždili jsme 7 skvělých konkurentů Mailchimp & alternativy na jednom místě. Jak název napovídá, mnoho z nich je levnější alternativou k Mailchimp, která vám může poskytnout podobnou funkčnost za nižší cenu. Přidali jsme však také pár, který bude stát trochu víc, ale nabízí lepší funkčnost v klíčových oblastech, jako je automatizace a personalizace.

Bez ohledu na to, proč hledáte alternativu, jedna z těchto alternativ Mailchimp by měla odpovídat vyúčtování. Pojďme se ponořit …

Levnější alternativy Mailchimp

Zde je krátká verze. V případě, že jste ve spěchu a chcete jen získat doporučení:

Alternativní
Levnější než Mailchimp? *
Nejunikátnější funkce vs Mailchimp
Zdarma plán?
Cena (placený plán začíná na)
SendinblueJasnější analytika & dobrý plugin WordPress25,00 $ za měsíc
SendyŽádné měsíční poplatky59 dolarů jednou + 0,10 $ za 1k odeslaných e-mailů
AWeberUmožňuje přidružené odkazy19 $ měsíčně
ConvertKitAutomatizace29 dolarů za měsíc
MailPoetDoplněk WordPress99 $ jednou + ~ 0,10 $ za 1k e-mailů odeslaných NEBO 10 $ za měsíc
Sledování kampaněAutomatizace & personalizace29 dolarů za měsíc
TinyLetterJednoduchost & 100% zdarma100% zdarma

* Cena závisí na vašem použití. Ve 100% situacích nemusí být levnější než Mailchimp.

Co dělá dobrou alternativu Mailchimp?

Co dělá něco dobrým alternativou pro Mailchimp? Za prvé, někteří lidé nemají rádi, že jejich cenové plány jsou dost přísné a mohou rychle eskalovat vaše výdaje, pokud překročíte povolené kvóty. Také bezplatné plány Mailchimp vám nedávají přístup ke všem funkcím.

Najdete zde i další drobné úchopy – například žádné vlastní odhlášení stránky nebo špatné zprávy o testování A / B. Ale z velké části se jedná o nalezení nástrojů, které budou dělat stejně dobrou práci za méně peněz.

mailchimp

Připomínáme, že bezplatný plán Mailchimp podporuje 2 000 předplatitelů a 12 000 e-mailů měsíčně. Mějte to na paměti, když procházíme alternativami!

Sedm alternativ Mailchimp, které jsou skvělé, funkčnější nebo levnější

Většina těchto e-mailových marketingových služeb jsou levnější alternativy Mailchimp, zatímco jsme také zahrnuli dvě možnosti, které nabízejí podrobnější funkce v klíčových oblastech (ale nikoli nižší cenu)..

1. Sendinblue (www.sendinblue.com)

sendinblue

Podpora bezplatného plánu Sendinblue neomezené kontakty, což je již velká aktualizace. Není to však všechno dobré – je zde také limit 300 e-mailů denně, což je nižší než měsíční limit Mailchimp. Máte-li však mnoho kontaktů, které odešlete e-mailem občas, můžete přijít dopředu.

Kromě toho má Sendinblue opravdu podrobný plugin WordPress, takže pokud používáte WordPress, je to oproti Mailchimp další výhoda.

Kromě toho si také myslíme, že je analytika Sendinblue srozumitelnější (Sendinblue je to, co zde používáme v CodeinWP, takže máme zkušenosti z první ruky).

Ceny

Zdarma, 25,00 $, 39 $, 66 $ + (měsíčně) podle toho, kolik e-mailů odesíláte měsíčně. Existují také některé rozdíly ve vlastnostech mezi plány.

�� Jen pro naše čtenáře, Sendinblue nabízí exkluzivní 30% slevu za první měsíc na všechny placené plány. Pokud si některý z nich nakonec koupíte, komunikujte s tímto e-mailem a uplatněte slevu: axel + codeinwp [at] sendinblue.com. Klepnutím sem získáte Sendinblue.

Funkce

 • rychle vytvořit kampaň (intuitivní tvůrce zpravodajů, editor HTML, dynamická pole, citlivé e-maily),
 • segmentace databáze a cílení na publikum (import souborů, segmentace a dynamických seznamů, vytváření formulářů),
 • Funkce SMTP,
 • pokročilá analytika a sledování (statistiky v reálném čase, exportní data, seznam otevíračů a klikačů),
 • e-mailové kampaně s automatickou odpovědí (uvítací zprávy, přání k narozeninám, automatické e-maily),
 • snadná integrace webových stránek (API, WordPress, Magento a Prestashop pluginy),
 • rychlá podpora.

Použijte Sendinblue, pokud…

Za prvé, pokud chcete zdarma Mailchimp alternativu, Sendinblue je atraktivní, protože vám to umožní neomezený kontakty na bezplatném plánu (i když to vám umožní odesílat pouze 300 e-mailů denně). Placené programy jsou také jedinečné v tom, že se účtují na základě počtu odeslaných e-mailů, nikoli počtu odběratelů.

Kromě toho jsme zjistili, že má lepší analytiku než Mailchimp a plugin Sendinblue WordPress usnadňuje spouštění kampaní z ovládacího panelu.

Přejít na Sendinblue

2. Sendy (sendy.co)

poslat

Velkou výhodou Sendy je jeho cena. Protože se jedná o nástroj s vlastním hostitelem, který instalujete na svůj vlastní server, je schopen podbíjet ceny Mailchimp a přitom nabízet nejdůležitější funkce.

Po instalaci Sendy na svůj vlastní server se připojíte k Amazon SES a pošlete skutečné e-maily, které stojí jen 0,0001 $ za e-mail (možná je to jednodušší způsob, jak se podívat na 1 $ na 10 000 e-mailů). Navíc, existuje zdarma pro více odběratelů, což z něj dělá skvělou volbu pro velké seznamy.

Každodenní práce s Sendy je opravdu snadná. Jediné, co musíte udělat, je napsat, jak byste normálně v prostředí textového editoru, a poté odeslat kampaň. Poté získáte přístup k nejdůležitějším statistikám.

Ceny

K dispozici je jednorázová platba za získání skutečného softwaru Sendy – 59 USD. Poté, pay-as-you-go – 0,0001 $ za e-mail.

Funkce

 • více značek (správa více produktů a služeb),
 • seznamy a odběratelé (hromadné importování / mazání odběratelů, vlastní pole, single / double opt-in, vlastní přihlašovací / odhlašovací stránka potvrzení, děkuji / sbohem e-maily, formulář pro přihlášení nebo API pro přidání uživatelů),
 • posílat informační bulletiny přes Amazon SES,
 • pokročilé analýzy a zprávy,
 • automatické odchody, vyřizování stížností a odhlášení (žádné ruční vyčištění po kampani),
 • vlastní pole (vytvořte přizpůsobenější obsah pro své klienty),
 • autoresponders.

Použijte Sendy, pokud…

Mají hodně odběratelů a chtějí ušetřit peníze. Protože na účastníka neexistují žádné náklady a cena za e-mail je velmi nízká, potenciál úspor je obrovský.

Pokud si nejste vědomi soukromí, může to být další důvod, proč se vám líbí Sendy, protože si na svém serveru můžete ponechat vše.

Přejít na Sendy

3. AWeber (www.aweber.com)

hrůza

AWeber je full-service e-mailová marketingová platforma, která přichází o něco levnější než Mailchimp. I když existuje mnoho podobností, pokud jde o funkce a ceny, jeden velký rozdíl je v tom, že AWeber vám umožňuje používat přidružené odkazy ve vašich e-mailech, zatímco Mailchimp zakazuje většinu přidružených odkazů..

Pokud se zapojíte do mnoha affiliate marketingů, může to být něco, co zvětšuje měřítko ve prospěch AWeber.

Ceny

Aweber nabízí 30denní bezplatnou zkušební verzi, ale žádný bezplatný plán. Měsíční tarify jsou 19 USD (až 500 předplatitelů), 29 USD (až 2 500 předplatitelů), 49 USD (až 5 000 předplatitelů) plus vyšší plány. Všechny plány umožňují neomezené odesílání e-mailů.

Funkce

 • funkčnost automatické odpovědi
 • segmentace
 • 6 000+ sériových fotografií, které můžete použít ve svých e-mailech
 • Více než 700 e-mailových šablon
 • integrace s nejoblíbenějšími službami
 • registrační formuláře

Použijte AWeber, pokud…

Hledáte něco, co je o něco levnější než Mailchimp a umožní vám používat přidružené odkazy v e-mailech, které odešlete.

Přejít na AWeber

4. ConvertKit (convertkit.com)

convertkit

ConvertKit je e-mailová marketingová služba zaměřená na "tvůrci". "Tvůrci" jsou bloggové, instruktoři online kurzů, umělci atd.

Pokud jste to vy, pak byste se na to měli podívat, protože ConvertKit postavil celou platformu s ohledem na tvůrce. Jinak můžete chtít jednu z dalších levnějších alternativ Mailchimp.

Některé oblasti, kde ConvertKit vyniká, je opravdu pěkný nástroj pro automatizaci e-mailů (poskytuje velmi vizuální rozhraní pro vytváření automatizačních toků) a segmentaci.

Ceny

ConvertKit nabízí 14denní bezplatnou zkušební verzi, ale žádný bezplatný plán. Měsíční tarify jsou 29 $ (až 1k odběratelé), 49 $ (až 3k odběratelé), 79 $ (až 5k odběratelé) nebo vlastní plán. Všechny plány umožňují neomezené odesílání e-mailů.

Funkce

 • tvůrce toku vizuální e-mailové automatizace
 • dobře vypadající formuláře nebo integrace s oblíbenými nástroji pro vytváření seznamů
 • snadný systém segmentace / značkování
 • podrobná správa odběratelů
 • Integrace potenciálních reklam na Facebook prostřednictvím aplikace Zapier

Použijte ConvertKit, pokud…

Jste tvůrce, který hledá snadný způsob, jak nastavit toky automatizace e-mailů, aby se spojil s vaším publikem. Není to jedna z levnějších alternativ Mailchimp, takže klíčovým rozlišovacím prvkem je funkčnost.

Přejít na ConvertKit

5. MailPoet (www.mailpoet.com)

poštovní schránka

Nejunikátnější věcí na programu MailPoet je to, že se jedná o plugin WordPress, který vám umožní spravovat veškeré vaše e-mailové marketingové úsilí z ovládacího panelu WordPress. Díky tomu je jednou z nejlepších alternativ Mailchimp pro uživatele WordPress.

Stejně jako Mailchimp i jeho bezplatný tarif podporuje až 2 000 odběratelů, ale stále je to lepší hodnota, protože můžete poslat neomezený počet e-mailů těm 2 000 odběratelům (budete však potřebovat samostatnou službu odesílání).

Pokud chcete jít zaplaceno, můžete si koupit prémiovou verzi za jednorázový poplatek a použít vlastní odesílací službu (jako je Sendy). Nebo můžete zaplatit průběžný měsíční poplatek za to, že za vás MailPoet zvládne odesílání e-mailů.

Ceny

Zdarma až pro 2 000 odběratelů. Potom můžete buď:

 • Jednorázový poplatek 99 $ + zaplatíte za odesílací službu. Cena závisí na službě, ale Amazon SES stojí jen 1 $ na 10 000 e-mailů
 • Průběžný měsíční poplatek za to, aby vám MailPoet spravoval věci za vás. Začíná na 10 $ za měsíc (placené měsíčně) nebo 4,17 $ za měsíc (placené ročně)

Funkce

 • funguje na hlavním panelu WordPress
 • drag-and-drop editor zpravodaje,
 • automaticky odesílá vaše nejnovější příspěvky,
 • autoresponders,
 • single a double opt-in,
 • více než 70 témat (včetně souborů Photoshopu),
 • statistika a analytika (otevírá, kliká, odhlásí se),
 • návrhář formuláře drag-and-drop,
 • informační bulletiny připravené pro mobilní zařízení,
 • seznam segmentace a organizace v kategoriích.

Použijte MailPoet, pokud…

Líbí se vám myšlenka, že budete moci vykonávat veškerou svou práci s e-mailovým marketingem z ovládacího panelu WordPress.

Kromě toho může být také mnohem levnější než Mailchimp, zejména pokud máte hodně odběratelů. Za jednorázový poplatek 99 $ můžete mít neomezený počet předplatitelů. Poté za odesílací službu zaplatíte jen malý průběžný poplatek (např. Amazon SES stojí pouhých 0,10 $ za 1 000 e-mailů).

Přejít na MailPoet

6. Sledování kampaně (www.campaignmonitor.com)

monitor kampaně

Monitor kampaní není jednou z levnějších alternativ Mailchimp. Ale pokud jste ochotni zaplatit trochu více za podrobnou automatizaci a personalizaci funkcí, je to určitě schůdná alternativa.

Monitor kampaní umožňuje velmi snadno přizpůsobit vaše e-maily. A také získáte skvěle vypadajícího tvůrce automatizačního toku, který soupeří s ConvertKit. To je spolu s dobře navrženým rozhraním také důvodem, proč byste mohli chtít zaplatit trochu víc za sledování kampaní.

Ceny

Sledování kampaní umožňuje vytvořit účet zdarma, ale vyžaduje placený plán pro více než 5 odběratelů. Placené tarify začínají na 29 USD měsíčně a liší se v ceně na základě funkcí a počtu odběratelů.

Funkce

 • vizuální "návrhář cesty" vám pomůže nastavit podrobné automatizační toky
 • podrobné zákaznické údaje o každém odběrateli, včetně možnosti doručovat e-maily v optimálním čase každého jednotlivého odběratele
 • dynamická segmentace
 • snadná personalizace
 • podrobná analýza

Použijte Sledování kampaní, pokud…

Jsou zaměřeny na automatizaci a personalizaci, ale za tyto funkce budete platit o něco více.

Přejděte na Sledování kampaní

7. TinyLetter (tinyletter.com)

maličký

TinyLetter je technicky dílčí projekt od Mailchimp, ale je to 100% zdarma.

Proč je to zdarma? No, protože odstranily všechny obchodní funkce. Je to opravdu jen pro běžné lidi, které mají posílat "aktualizace, přehledy a odeslání svým fanouškům a přátelům."

Pokud ale neprovozujete firmu, jedná se o jednu z nejlepších alternativ Mailchimp pro vás.

Ceny

Volný, uvolnit

Funkce

 • naprosto jednoduché,
 • umožňuje číst odpovědi, takže můžete pokračovat v konverzaci,
 • velmi jednoduchý a osobní registrační proces,
 • Žádné šablony – pouze přímý textový editor

Použijte TinyLetter, pokud…

Jednoduše hledají jednoduchý způsob, jak zůstat v kontaktu s fanoušky. Například TinyLetter je oblíbený u umělců a spisovatelů. Není to však dobrá volba pro firmy.

Přejít na TinyLetter

Shrneme tam alternativy Mailchimp

Mailchimp je celkově dobrá e-mailová marketingová služba a můžete ji snadno integrovat do svého webu WordPress. Ale na trhu jsou i jiné alternativy, které vám pomohou ušetřit peníze a získat téměř stejnou škálu funkcí.

Což je pro vás?

Zde je vaše srovnání v kostce:

 • Sendinblue. Startups a malé firmy, které právě začínají s e-mailem. Také firmy, které chtějí, aby jejich e-mailový marketingový nástroj rostl s nimi.
 • Sendy. Nejlevnější nástroj zde, pokud jste těžký odesílatel e-mailů.
 • AWeber. Trochu levnější a umožňuje přidružené odkazy.
 • ConvertKit. Postaveno pro "tvůrci" a má pěkný nástroj pro vizuální automatizaci toku.
 • MailPoet Doplněk WordPress. Funguje uvnitř ovládacího panelu WordPress a může být docela cenově dostupný.
 • Sledování kampaně. Excely s automatizací a personalizací, ale stojí trochu víc.
 • TinyLetter. Lidé, kteří chtějí posílat e-maily pro neobchodní účely.

Máte nějaké další dotazy ohledně toho, která z těchto alternativ Mailchimp je pro vás nejvhodnější? Dejte nám vědět v komentářích a pokusíme se pomoci!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map