Kas yra „Gatsby“? Ar tai „WordPress“ konkurentas?

Kas yra „Gatsby“? Ar tai „WordPress“ konkurentas?

Kas yra „Gatsby“? Ar tai „WordPress“ konkurentas?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Kas yra „Gatsby“


Turint tiek daug galimybių sukurti tinklalapį ar tinklaraštį 2020 m., Yra šis naujas dalykas, vadinamas „Gatsby“ – jauniausiu žaidimu, kuris gali būti tiesiog perspektyvi alternatyva klasikiniams „WordPress“, „Joomla“ ir „Lot“ keliams. Ar tai yra? Kas vis dėlto yra „Gatsby“? Ar lengva nustatyti ir įdiegti svetainę „Gatsby“? Kaip „Gatsby“ palyginti su „WordPress“? Į tai reikia atsakyti daugybe klausimų.

Tai yra žingsnis po žingsnio vadovas, kaip pradėti naudotis „Gatsby“ ir kaip jis lyginamas su „WordPress“. Iki šio įrašo pabaigos turėtumėte galėti atsakyti, ar „Gatsby“ atitinka jūsų svetainės poreikius.

Kas yra „Gatsby“?

Gatsby

Paprasčiausias atsakymas į "kas yra Gatsby" klausimas yra toks: Gatsby (dar žinomas kaip „GatsbyJS“) yra statinis svetainės generatorius, pastatytas ant „ReactJS“.

Paprasčiausiu apibrėžimu statiška svetainė yra HTML puslapių grupė, kuri netraukia jokių duomenų iš duomenų bazės, kai joje lankosi lankytojas. Taigi statiška svetainė atrodo tokia pati kiekvienam lankytojui. Statinės svetainės taip pat įkeliamos greičiau, nes serveris siunčia tą patį atsakymą kiekvienam lankytojui. Tačiau negalite pritaikyti lankytojų turinio.

Kita vertus, svetainė, kurioje yra „WordPress“, yra dinamiška, tai reiškia, kad rodomas turinys priklauso nuo lankytojo. Serveris analizuoja kiekvieną užklausą ir nusprendžia, kaip atsakyti.

�� idėja "statinė „WordPress“ svetainė" yra kažkas, ką mes tyrėme viename iš ankstesnių šio tinklaraščio įrašų – dar žinomas kaip. begalinis „WordPress“. „Gatsby“ yra dar viena technologija, leidžianti statinį „WordPress“ arba statinę „WordPress“ alternatyvą.

Darbo su „Gatsby“ pradžia

Gerai, kad dabar, kai jau žinome, kas yra „Gatsby“, išmokime geriau pradėti nuo to:

„Gatsby“ yra sukurtas kartu su „React“, todėl norint iš tikrųjų atsitrenkti į bėgimą, reikia žinoti apie „JavaScript“ ir jo sistemas. Čia yra „Java“ mokymo programa „WordPress“ kūrėjui.

Prieš kurdami savo svetainės kūrimo versiją „Gatsby“, pirmiausia turite paruošti sistemą, kad ji būtų įdiegta „Gatsby“. Kadangi „Gatsby“ yra sukurtas su „React“, paketo valdymas atliekamas per npm, tai yra bet kurio „NodeJS“ diegimo dalis.

Jei jūsų kūrimo mašina veikia „Windows“ ar „MacOS“, galite paprasčiausiai naudoti vieną iš diegimo programos „NodeJS“ atsisiuntimo puslapyje. „Linux“ aplinkoje galite naudoti paketų diegimo programą, pavyzdžiui, „yum“ arba „apt“, kad ją įdiegtumėte.

sudo apt atnaujinimas
sudo apt install nodejs npm

Be to, „Gatsby“ reikalauja įdiegti „Git“, versijos valdymo įrankį, kaip būtiną kūrimo svetainės sukūrimo sąlygą. Eikite į atsisiųsti GIT puslapį gauti montuotoją. Atminkite, kad jei jau naudojate „Git“ GUI agentą, pvz., „GitHub Desktop“ arba „SourceTree“, vis tiek gali tekti įdiegti „Git“ atskirai, kad jį galėtumėte naudoti kaip komandą terminale.

Įdiegę reikalavimus, jūs pagaliau esate pasirengę įdiegti „Gatsby“! Štai trumpas pradžios vadovas iš „Gatsby“ dokumentacijos.

Atidarykite komandų eilutę „NodeJS“, kuri yra „Windows“ programos dalis, kurią galite paleisti iš savo pradžios meniu. „Unix“ pagrįstoje sistemoje, tokioje kaip „Linux“ ar „MacOS“, galite įvesti komandą nodejs terminale, kad paleistumėte „NodeJS“ komandų eilutę. Norėdami įdiegti „GatsbyJS“, naudokite „npm“ diegimo programą. Parinktis -g daro paketą prieinamą visiems jūsų sistemos vartotojams.

npm įdiegti -g gatsby-cli

Montuotojas rūpinasi visomis pakuotės priklausomybėmis. Kai diegimas bus sėkmingas, būsite pasiruošę sukurti savo pirmąją „GatsbyJS“ svetainę.

Sukurkite savo pirmąją „Gatsby“ svetainę

Norėdami sukurti „Gatsby“ svetainę, turite paleisti šią komandą „NodeJS“ komandų eilutėje.

„gatsby“ nauja mano svetainė

Tai yra žingsnis, kuriam reikia Gito. Kai kuriate naują „Gatsby“ egzempliorių, jis klonuoja duomenis iš numatytoji pradžios tema iš „Gatsby“ ir saugo ją mano svetainės kataloge. Kitame skyriuje aptarsime „Gatsby“ pradedančiųjų temas.

Norėdami peržiūrėti svetainės kūrimo versiją, pakeiskite aktyvų katalogą į naujai sukurtą mano svetainės katalogą ir paleiskite kūrimo serverį.

CD mano svetainė
gatsby vystytis

Kai gausite sėkmės pranešimą, eikite į http: // localhost: 8000 ir patikrinkite dabartinę savo svetainės versiją. Greičiausiai tai atrodys maždaug taip:

Pirma svetainė

Prieš atlikdami bet kokius turinio pakeitimus, leiskite mums sukurti svetainės gamybos proceso kūrimo procesą. Norėdami pradėti stacionarių savo svetainės puslapių kūrimą, naudokite šią komandą:

„gatsby“ statyti

Pastebėsite, kad statiniai failai yra kuriami viešame mano svetainės kataloge. Norėdami paleisti vietinį HTML serverį, kad jūsų svetainė būtų rodoma statiška, gamybai paruošta forma, turite naudoti šią komandą. Atminkite, kad prieš paleisdami tarnybą, turite naudoti komandą build.

gatsby tarnauti

Kaip nurodyta sėkmės pranešime, galite pereiti į http: // localhost: 9000, kad patikrintumėte naujai sukurtos svetainės statinę versiją..

„Gatsby“ startuoliai ir temos

Kai įdiegėte tuščią „Gatsby“ svetainę, ji klonavo numatytasis „GitHub“ pradžios šablonas. Starteriai yra visiškai veikiančios „Gatsby“ svetainės, kurias galima klonuoti ir pakartotinai naudoti per „Gatsby CLI“. Galite sugalvoti startuolį, kaip pradinį šabloną, kuriuo galite kurti savo svetainę. „GatsbyJS“ bendruomenė sukūrė daug startuolių, turėdama omenyje įvairius poreikius, tokius kaip internetiniai dienoraščiai, elektroninė prekyba ir dokumentacija.

„Gatsby“ palaiko pradžios biblioteka dokumentuoti visus startuolius, kuriais galima naudotis. Nuo 2019 m. Balandžio mėn. Galima rinktis iš daugiau nei 150 startuolių!

„gatsby“ startuoliai

Nors startuoliai suteikia puikią platformą vartotojams kurti svetainę praktiškai niekur, jie nėra puiki idėja rimtesnių plėtros scenarijų metu. Pagrindinė to priežastis yra nesugebėjimas atnaujinti startuolių bėgant laikui.

2018 metų pabaigoje – „Gatsby“ pristatė temų koncepciją. Tai leido naudoti failą „gatsby-config.js“, norint sukurti daugkartinio naudojimo temą. Tai yra didžiulis pokytis, kas yra „Gatsby“ ir ką jis gali, ypač palyginus su „WordPress“.

Yra kūrėjų bendruomenė tačiau „Gatsby“ temoms reikia daug nuveikti, kad pereitumėte prie gamybai paruoštų temų – to, kas „WordPress“ nekelia jokių problemų.

Migruoja į Gatsbį

Paprasčiausias būdas įrašyti žinutes į „Gastby“ yra per „Markdown“. Nepaisant turimo tinklaraščio, turite eksportuoti rezultatus į „Markdown“ formatą, kad galėtumėte viską perkelti į „Gatsby“.

Atsižvelgiant į tai, dauguma svetainių platformų, įskaitant „WordPress“, nesiūlo „Markdown“ eksportuoti iš dėžutės, todėl pirmiausia turėsite eksportuoti savo turinį į HTML arba XML ir tik tada viską konvertuoti į „Markdown“. Kai jūsų „Markdown“ puslapiai bus paruošti, štai vadovas, kaip pridėti „Markdown“ įrašų sąrašą pas Gatsbį.

Jei jūsų „WordPress“ ir „Gatsby“ abu esate įdiegę savo kūrimo kompiuteryje, galbūt norėsite ištirti „gatsby-wordpress-migrate“ paketą npm. Pakuotės puslapyje yra instrukcijos, kaip tai padaryti perkelti iš „WordPress“.

Be to, naudojant „WordPress REST API“ gali būti lengviau perkelti iš naujausios „WordPress“ versijos. Čia yra nuoseklus vadovas kaip naudoti „GraphQL“ ir „WordPress Rest API“, norint gauti pranešimus iš savo „WordPress“ tinklaraščio pas Gatsbį.

„Gatsby“ privalumai ir trūkumai

Yra keletas „Gatsby“ naudojimo pranašumų, kurie gali patikti potencialiems vartotojams. „Gatsby“ sukurta svetainė iš esmės yra vieno puslapio programa. Tai reiškia, kad spustelėjus vidinę nuorodą, nebūtina įkelti visiškai naujo šaltinio, o tai savo ruožtu sutaupo daug HTTP užklausų. „WordPress“ turite laikytis tam tikros geriausios praktikos, kad įsitikintumėte, ar svetainė optimizuota greičiui, ar kad jūsų vaizdai taip pat būtų optimizuoti.

Pavyzdžiui, „Gatsby“ automatiškai optimizuoja vaizdą. Pradedantiesiems „Gatsby“ pašalina visus metaduomenis iš vaizdų, keičia jų dydį ir juos suspaudžia, taip pat įgyvendina tingų įkėlimą! „WordPress“ siūlome naudoti tokią paslaugą kaip Optimole vaizdo optimizavimui.

Be to, „Gatsby“ atlieka ir kitas užduotis, tokias kaip paketų rinkimas ir minifikacija išteklių prieš jūsų svetainę. Galiausiai, kadangi svetainė yra statiška, bet koks atnaujinimas atsispindi gamybos versijoje, kai tik gaunamas mygtukas.

Apskritai, statinės svetainės taip pat yra saugesnės, nes iš esmės niekur įsilaužėlis negali įsilaužti, neskaitant paties serverio. Naudodamiesi „WordPress“, visi gali pasiekti pagrindinius neapdorotus PHP failus, kurie gali būti pažeidžiami kelių skirtingų atakų. Daugelyje „WordPress“ svetainių, naudojančių daugiau nei 20 papildinių tuo pačiu metu, yra tikimybė, kad vienas iš tų papildinių bus išnaudotas ir panaudotas kaip šliuzas įsilaužti į jūsų svetainę. Kaip tai atsitiko ne taip seniai su P3 įskiepiu.

„Gatsby vs WordPress“

Šiuo metu visi galime suprasti esminius „Gatsby“ ir „WordPress“ skirtumus – vienas yra statinis svetainės generatorius, o kitas yra visavertis dinamiškas svetainės variklis ir CMS, bet įsigilinkime į atskirus kiekvieno aspektus:

Sukurti naują svetainę lengva naudojant „Gatsby vs WordPress“

Palyginus su WordPress, sakyčiau, kad norint įdiegti „Gatsby“ reikia panašaus lygio įgūdžių. „WordPress“ jums reikia įdiegto interneto serverio („Apache“), PHP ir duomenų bazės, kad galėtumėte pradėti diegti „WordPress“.

Tai ypač pasakytina apie diskusijas apie „WordPress“ diegimą plėtros tikslais – tai reiškia, kad jums to greičiausiai reikės įdiegti „WordPress“ nenaudokite paruošto „WebPress“ diegimo.

Paprastumas sukurti tuščią svetainę naudojant „Gatsby vs WordPress“

Kalbant apie „Gatsby“, palyginti su „WordPress“, sukurti tuščią svetainę naudojant „Gatsby“ yra šiek tiek sunkiau, nes tai reiškia, kad reikia naudoti terminalą.

„WordPress“ turite puikų diegimo vedlį, kuris gražiai supažindina jus su veiksmais, ir vienintelis dalykas, kurį turite padaryti ranka, yra duomenų bazės paruošimas.

Kaip „Gatsby“ temos palyginamos su „WordPress“?

Atsižvelgiant į „WordPress“ projekto brandą, galima pasirinkti didžiulę „WordPress“ temų kolekciją. Jei perjungsite į „Gatsby“, jūsų galimybės yra labai ribotos, nebent norite sukurti temą nuo nulio.

Jau neminint to, kad „WordPress“ įdiegti ir perjungti temas yra labai paprasta, o jas tinkinti taip pat nėra taip sudėtinga, net jei turite visiškai nulines programavimo žinias..

Apskritai, temų skyriuje tai nėra konkursas. „WordPress“ dominuoja.

Išvada

Gerai, tikiuosi, kad radote atsakymą į "kas yra Gatsby?" klausimas čia. Apskritai „Gatsby“ pateikia tikrai įdomią alternatyvą žmonėms, pavargusiems nuo „WordPress“ ar tiesiog norintiems išbandyti, kas dar yra.

Nors „WordPress“ yra aiškus nugalėtojas pagal populiarumą, bendruomeniškumą, patogumą naudotis ir visos platformos funkcionalumą, „Gatsby“ jo gimtoji forma taip pat teikia keletą puikių savybių..

Šis projektas dar labai jaunas ir nuolat prideda naujų funkcijų. Tačiau norint visiškai išnaudoti „Gatsby“ gėrybes, reikia patogiai naudotis „JavaScript“ ir „React“, o tai gali būti didžiausia kliūtis didesnei bendruomenei priimti „Gatsby“.

Nepamirškite prisijungti prie avarijos kurso, kaip pagreitinti jūsų „WordPress“ svetainę. Taikydami keletą paprastų pataisų galite sumažinti įkrovimo laiką net 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector