Kaip sutelkti dėmesį darbe naudojant 12 „gilaus darbo“ metodų

Kaip sutelkti dėmesį darbe naudojant 12 „gilaus darbo“ metodų

Kaip sutelkti dėmesį darbe naudojant 12 „gilaus darbo“ metodų
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Kaip sutelkti dėmesį darbe


Nebūtų puiku, jei žinotumėte, kaip susikaupti darbe, o ne galvoti apie dėdės gimtadienį? Arba kas nutiko tam vaikui iš „Home Alone“? Ar tai tik aš?

Aišku, jūsų blaškančios mintys gali būti įdomesnės nei mano, bet aš lažinuosi, kad jos vis tiek yra įsibrovimai, kurių galite padaryti be jūsų. Ar žinote, kas galėtų padėti? Naudojant kai kuriuos giluminiai darbo metodai į savo kasdienį šlifavimą.

Bet koks tai gilus darbas, kurį jūs sakote?

Profesinė veikla, atliekama be dėmesio blaškymo, dėl kurios jūsų pažinimo galimybės yra ribotos. Šios pastangos sukuria naują vertę, pagerina jūsų įgūdžius ir yra sunkiai atkartojamos. „Cal Newport“, „Deep Work“

Paprasčiau tariant: gilus darbas daro jus geresnius. Augant nuotoliniam darbui ir augant talentų fondui, kuriam nereikia konkurencinio pranašumo?

Tai nėra „plug-n-play“ įrankis, skirtas padidinti savo dėmesį, sukurti daugiau vertės ir sustabdyti robotus imtis jūsų darbo. Aš turiu galvoje, kad visus šiuos dalykus galite pasiekti dirbdami gilų darbą, tačiau tai užtruks šiek tiek sunkaus darbo.

Pavyzdžiui, mano pirmasis bandymas giliai dirbti buvo nesėkmė. Tai buvo vos savaitė, kol aš mąsčiau. ��‍♂️

Mano antras važiavimas buvo tik dvi savaitės, kol aš pastebėjau, kad kažkas keičia gyvenimą. Buvo kitaip, nes pradėjau nuo mažesnių pakeitimų, tada pridėjau daugiau – didesnių – pakeitimų.

Dėl šios priežasties šis straipsnis yra paremtas geriausiais patarimais iš gilių darbų, skirtų padėti išsiaiškinti, kaip susikaupti darbe. Jei pradėsite nuo viršaus, rasite statybinius elementus, kurie verčia jus giliai dirbti. Arba galite išsitraukti bet kurį iš patarimų, kaip pagerinti savo dėmesį darbo dienos metu.

Tegul nulis:

1. Kiekybiškai įvertinkite savo užduotis kaip negilias ar gilias užduotis

Geriausias būdas susitelkti ties užduotimi yra dirbti su užduotimis, kurios teikia didžiausią naudą ir teikia malonumą. Prieš ruošdamiesi pasinerti į gilų darbo pabaigą, turite žinoti, kurios užduotys reikalauja daugiausiai dėmesio. Laimei, Niuportas pateikia paprastą formulę, kuri mums padės tai padaryti:

Kiek laiko užtruktų (mėnesiais), norint paruošti išmanųjį neseniai baigtą kolegijos absolventą, neturintį specializuotų mokymų mano srityje, kad atlikčiau šią užduotį? Cal Newport, „Deep Work“

Akivaizdu, kad kuo trumpesnis laikotarpis, tuo seklesnė užduotis ir tuo mažesni atlygiai. Ši priemonė padeda nustatyti, kurios užduotys ilgainiui bus naudingiausios – sutelkite dėmesį į tas.

2. Nustokite vykdyti užduotis ir organizuokite savo dieną vadovaudamiesi gilia darbo filosofija

Daugiafunkcinis darbas yra jūsų dėmesio žudikas. Kiekvieną kartą keičiant užduotis spaudimas jūsų smegenų vykdomosioms funkcijoms perjungti dėmesį ir suderinti tikslus kiekvienai užduočiai, o tai reiškia didelius pasitraukimus iš jūsų sukauptos pažintinės energijos. Dirbdami vieną užduotį vienu metu reiškia, kad galėsite skirti jai tikslingesnį dėmesį. Apdovanojimai bus didesni, klaidų bus mažiau ir jų bus daugiau.

Niuportas turi keturias skirtingas giluminio darbo filosofijas, kurios gali padėti jums rasti geriausią dienos struktūrą pagal jūsų darbo grafiką.

Filosofija
Kas tai?
Minimalus laiko vienetas
Ar tai tau??
VienuolynasPašalinkite visas negilias pastangas ir sutelkite dėmesį į vieną užduotį, suteikiančią didžiulę vertę.Kol užduotis nebus atlikta.Ar galite pašalinti save iš savo aplinkos ilgesniam laikui?
BimodalisPadalinkite laiką tarp negilių ir gilių užduočių. Raskite gilų ir nenutrūkstamą susikaupimo periodą.Vieną dieną.Ar jums reikia seklių užduočių, kad pavyktų?
RitmiškasGilus darbas yra įprotis ir jūsų kasdienybės dalis.60–90 minučių blokai.Ar turite gilių ir negilių užduočių, kurioms reikia nuolatinio dėmesio?
ŽurnalistinėPradėkite nuodugnų darbą, kai bus laiko be didesnio įspėjimo.Pakanka ir 30 minučių.Žmonės, kurie turi stiprią valios galią ir gali įjungti ir išjungti dėmesį.

Man ir tikriausiai daugumai biurų darbuotojų ritminė filosofija yra geriausias pasirinkimas. Turiu daug negilių užduočių, tokių kaip komentarų moderavimas, raktinių žodžių stebėjimas ir "el. laiškai," kurio negalima ignoruoti. Bet dar daugiau, ritminė filosofija taip pat leidžia atsipūsti nuo dėmesio, kad galėtumėte papildyti savo jėgas, vis tiek kasdien naudodamiesi pelningu gilių darbo valandų skaičiumi..

3. Nustokite laukti įkvėpimo smogti

Mėgėjai sėdi ir laukia įkvėpimo, likusieji mes tiesiog atsikeliame ir einame į darbą.Stephen King

Sudedant gerą darbo vietą su taisyklėmis ir kasdienybe, palengvinkite savo darbą. Nors "ryto rutinos straipsniai" gali pasiūlyti, kad vadovaujate „Fortune 500“ įmonei tik pusryčių burritu, jie tikriausiai netiesa. Tačiau yra duomenų, pagrindžiančių įsitikinimą, kad ritualai ir rutinos gali padėti sustiprinti dėmesį, pašalinti netikrumą ir padidinti pasitikėjimą savimi.

 • Turi vietą tikslingam darbui. Tai ypač pasakytina apie nuotolinius darbuotojus, tačiau biurų darbuotojai taip pat turėtų rasti tokias vietas, kur darbas netrukdo.
 • Rinkinys pasiekiami laiko apribojimai kryptingam darbui, kad jūsų mintys būtų aštrios ir motyvacija aukšta. Visą dieną vykdoma atvira kova demotyvuoja ir išsekina.
 • Rinkinys taisyklės, kurios padėtų jums susikaupti. Ar uždrausite interneto naudojimą, ignoruosite „Slack“, apverskite telefoną žemyn?
 • Duok savo smegenys tam tikrą paramą. Į savo vietą atsineškite kavos, arbatos, vandens ir sveikų užkandžių.
 • Turi viskas, ko reikia netoliese taigi jums nereikia judėti iš vietos, kai įsikursite.
 • Laikykite užrašų knygelę ant savo stalo. Pirmiausia užsirašykite bet kurį naudingų idėjų kaip tu eini. Antra, užsirašykite mažiau naudingų idėjų, kurios galėtų jus gundyti atsitraukti nuo darbo.

4. Naudokite prasmingą priemonę

Mes gyvename epochoje, kurioje efektyvumą išmatuoti lengviau nei bet kada. Nors galite rasti milijonus priemonių produktyvumui didinti, giluminį darbą geriausia naudoti kartu su vadovauti ir atsilikimas priemonės.

A atsilikimas priemonė yra puikus būdas įvertinti rezultatus. Pvz., Jūsų atmetimo rodiklis yra geras būdas įvertinti, kiek laiko žmonės praleidžia svetainėje. Bet tai jums tikrai nepadeda išlaikyti žmonių svetainėje. Jei norite patobulinti atmetimo rodiklį, jums to reikia vadovauti priemonės vietoje. Pagrindinės priemonės yra tiesiogiai susijusios su atsilikimo priemone ir padeda numatyti rezultatą. Pvz., Matuojant ir gerinant svetainės greitį, turėtų sumažėti atmetimo rodiklis.

�� Mokydamiesi, kaip susikaupti darbe, pagalvokite, koks būtų jūsų rezultatas, ir nustatykite tai kaip savo atsilikimo rodiklį. Tada sugalvokite dvi aiškias pagrindines priemones, kurios jums padės to pasiekti.

Aš daugiausiai dėmesio skirdavau tam tikro skaičiaus straipsnių rašymui. Vis dėlto tai privedė mane prie savo darbų, artėjant terminams. Vykdydamas eksperimentą, sekiau Niuporto patarimus ir stebėjau kasdienį gilų darbo valandų skaičių. Skaičius stabiliai išaugo iki trijų valandų per dieną. Poveikis buvo žymiai sumažėjęs atsilikimas ir greitesnis seklių darbų atlikimas. Tai taip pat išlaisvino mane imtis įdomesnių projektų.

5. Išmeskite savo darbų sąrašą

Jei norite pūsti nosį, naudokite savo darbų sąrašą, bent jau tai bus naudinga. Suplanuokite laiką užduotims atlikti ir jums bus daug lengviau likti ant jų dienos metu.

Aš kasdien rašydavau darbų sąrašą. Iki savaitės pabaigos tas ilgas sąrašas mane vargino kiekvienos užduoties metu. Tačiau, perėjęs prie savo užduočių organizavimo maždaug turimomis valandomis, pradėjau jas vykdyti dažniau.

Pirmiausia apsvarstykite galimybę naudoti vieną iš šių nemokamų projektų valdymo įrankių, kad sutvarkytumėte visas savo užduotis, kaip mes darome „Redbooth“.

„Redbooth“ užduočių sąrašas padeda organizuoti užduotis ir užpildyti mano kalendorių

Antra, naudokite kalendorių arba dienos planuoklį, kad sudarytumėte laiko blokus, skirtus giluminėms ar negilioms užduotims. Bet kurioms giluminėms užduotims blokai neturėtų būti ilgesni kaip 90 minučių (jūsų smegenys negali įveikti daugiau nei tai). Aš sudariau tvarkaraštį savaitei iš anksto ir patikslinu jį eidamas.

Kai išmoksti susikaupti darbe, toks tvarkaraštis organizuoja tavo dieną ir nustato ribas.

Beveik visą savo darbo valandą aš atlieku mažesnes negilias užduotis, kurioms reikia mažiau dėmesio. Kiekvieną dieną po gilios darbo sesijos tikrinu tinklaraščio komentarus, „Facebook“ komentarus ir atsakau į el. Laiškus. Ne tik išvalysite atsilikimą, bet ir atsipalaiduosite nuo intensyvaus dėmesio.

6. Iškelkite tikslus ir uždavinius, susijusius su užduotimis

Kiekvieną savo sukoncentruotą bloką galvoju apie tai, ką norėčiau pasiekti kiekviename bloke. Tai padeda sukurti kiekvieno bloko užbaigimo pojūtį, o tai padeda mano smegenims perorientuoti į kitokią užduotį, nes kiekvieną kartą jaučiamas atlikimas.

Aš tai naudoju tikslų ir uždavinių šablonas padėti man protiškai organizuoti kiekvieną bloką ir išsikelti tikslus kiekvienai didelės užduoties daliai. Tai yra tarsi kiekvienos užduoties nustatymas mažais terminais, o tai prideda užduoties skubumo jausmą, nebijantį pataikyti į galutinį terminą. Tai man padeda uždaryti užduotį bloko pabaigoje, o tai, savo ruožtu, sumažina dėmesio likučius ir padeda susikoncentruoti į kitą užduotį..

Kaip naudoju paprastą šabloną, kad susikaupčiau darbe

7. Laikykitės savo grafiko!

Viena iš priežasčių, kodėl man patinka naudoti „Google“ kalendorių, yra galimybė judėti užduotimis ir keisti jų laiką. Ir jums tai reikės kartkartėmis padaryti. Pvz., Rašydamas šį straipsnį buvau atitrauktas, kad pamačiau problemą, susijusią su antraštėmis mūsų seserų svetainėje, „ThemeIsle“. Kai esi atitrauktas nuo užduoties, geriausia, ką gali padaryti, tai pabandyti ją atidėti penkioms ar dešimčiai minučių ir panaudoti savo valią.

Tai pasakytina apie bet kokį blaškymąsi iš vidaus. Norite sužinoti „Red Hot Chili Peppers“ istoriją? Pabandykite atidėti bent penkioms minutėms. Tai padeda padidinti jūsų sugebėjimą susikaupti, bet taip pat gali reikšti, kad atitraukiančios mintys išnyks, kai atsitraukite prieš jas.

Keletas kitų idėjų, padėsiančių sutelkti dėmesį į savo užduotį:

 • Nustatykite laikmatį už kiekvieną laiko bloką.
 • Padarykite blokus mažesnius laiko vienetų, pradžioje, kad padėtų valdyti fokusavimą.
 • Suplanuokite mažas pertraukėles savo blokuose,
 • Jei praktiška, atsijungti nuo interneto.
 • Uždarykite nesusijusius skirtukus, ypač el.
 • Pasukite savo telefono ekranas žemyn.
 • Nutildyti pranešimus „Slack“ ar bet kurioje kitoje komunikacijos priemonėje.

8. Parašykite geresnius el. Laiškus ir žinutes (jei apskritai rašote)

Nepaisyti gautų laiškų yra vienas iš labiausiai paplitusių patarimų, kaip išmokti susikaupti darbe. Tačiau Cal Newport pagerino savo sugebėjimus dienoraščio įrašas apie į procesą orientuotus el. laiškus.

Taikant į procesą orientuotą metodą, reiškia, kad reikia rašyti ilgesnius el. Laiškus, tačiau tai taip pat sumažina kiekvienos gijos ilgį. Jo idėjas galite pritaikyti bet kuriai savo komunikacijos priemonei. Kaip tu gali tai padaryti?

 • Pirmiausia paklauskite savęs, kokia yra el. Pašto misija ir kaip tai padaryti efektyviausiai?
  • Siūlykite ribotą pasirinkimo spektrą. Pavyzdžiui, galiu susitikti pirmadienį, antradienį arba trečiadienį 15 val.
  • Aiškiai paaiškink, ką darysi ir ko tikiesi iš savo korespondento. Pavyzdžiui, aš pabaigsiu dizainą penktadienį ir atsiųsiu jums nuorodą, kad galėtumėte pridėti kopiją pirmadienį.
 • Antra, neatsakykite į neaiškias žinutes. Iš turinio redaktoriaus sužinojau, kaip tai padaryti gerai. Pvz., Mes gauname daugybę el. Laiškų, kuriuose siūloma svečio žinutė. Jei kas nors nenurodo jokių nuorodų į savo darbą, kai kurių idėjų ir slapto žodžio savo pranešime, jis negauna atsakymo.

9. Naudokite triukšmą slopinančias ausines

Triukšmą šalinančios ausinės yra biuro aksesuarų užmojis; visi juos myli. Taip yra todėl, kad jie filtruoja atitraukiamą biuro šurmulį. Jums bus lengviau susikoncentruoti į biurą, kai nepakliūsi pro duris, kurios liejasi, ar švelnus rašiklio garsas, įsiurbtas į vakuumą.

Žengdamas žingsnį toliau, muzikos klausymasis gali pagerinti jūsų produktyvumą ir darbo kokybė. Tačiau kiekvienas turi savo skonį ir ne visa muzika sukurta lygi, todėl pateikiame keletą patarimų, kurie padės rasti geriausią muziką, tinkančią jums ir jūsų užduočiai:

 • Svarbiausia klausytis muzikos, kuri jums patinka.
 • Turint tai omenyje, dainos žodžiai gali atitraukti dėmesį, taigi kada išmokdamas naują užduotį, arba atliekant gilų darbą siekiama instrumentinės muzikos.
 • Vis dėlto, sudėtingos muzikinės struktūros taip pat gali atitraukti dėmesį, todėl eikite į paprastus dalykus, tokius kaip gamtos garsai ar aplinkos takeliai.
 • Klausyti muzikos gali padėti suteikti malonumo kartojant užduotis; jei klausysitės kažko puikaus jūsų dėmesio, jis neišdegs ir neišnyks.
 • Klausau vienos dainos pakartojant gali būti puikus būdas susikaupti. Įdomu tai, kad tam pritaria Mattas Mullenwegas, su kuriuo galbūt esate pažįstami.
 • Neklausyk nieko. Norėdami sukurti tylos kupolą ir pradėti dirbti, naudokite triukšmą slopinančias ausines.

Čia yra trys grojaraščiai, kuriuos aš kasdien keičiu:

10. Aiškiai nutraukite savo dieną

Norite žinoti, kaip susikaupti darbe? Negalvok apie tai visą laiką.

Dienos pabaigos ritualas nebūtinai reikalauja pasiaukojimo kapitalizmui ar madingam šokiui, tačiau geras dienos pabaigos ritualas padeda jūsų smegenims paslysti į laisvo laiko laiką, kuris yra būtinas norint atkurti jūsų dėmesį ir valios jėgą..

Iš esmės aš pradedu savo ritualą kiekvieną dieną 17:30, tai yra dar viena gilaus darbo taisyklė, ir tai trunka apie 15 minučių. Dėl to aš galiu išvengti el. Pašto, slaptų ir su darbu susijusių svetainių, kai išeisiu iš pastato.

 • Peržiūrėkite neužbaigtas užduotis ir pažiūrėkite, kur jos galėtų tilpti į mano tvarkaraštį, su judėjimo į priekį ar jų atlikimo planu.
 • Atlikite vieną paskutinį el. Laišką „Slack“, „Trello“, „Redbooth“ ir patikrinkite, ar nėra nieko neįvykdyto.
 • Padarykite naujas korteles bet kokioms užduotims, kurios buvo paskirtos dienos metu.
 • Peržiūrėkite ir pakeiskite artėjančių dienų tvarkaraščius, kad įsitikintumėte, jog viskas yra paruošta ir nustatyti tikslai.
 • Valyti ir sutvarkyti mano stalą (atsižvelgiant į priežastį).
 • Užsidarykite dieną ir psichiškai pripažinkite, kad mano diena baigta.

11. Ugdykite ne darbo įpročius, kurie padėtų jums atlikti užduotis biure

Iš pradžių pasinėriau į gilų darbą ir maniau, kad stengiuosi ir prarandu pasitikėjimą savo galimybėmis gilintis. Aš net atidaviau didžiąją dalį pastangų. Bet ne visi jie.

Kai kuriuos iš jų laikiausi, pavyzdžiui, strategijas „ne įstaigoje“, susijusius su el. Laiškais. Ir tai padėjo man sėkmingai pasisekti antruoju bandymu.

Taip yra todėl, kad užimtumo strategijos padėjo išsiugdyti mano dėmesio raumenis. Jei planuojate pradėti giliai dirbti ar tiesiog norite žinoti, kaip susikaupti darbe, pirmiausia rekomenduoju pradėti ne iš darbo:

 • Duokite savo smegenims pailsėti iš darbo. Tai ne tik padės susikaupti darbe, bet ir padės mėgaukitės produktyvesnėmis įžvalgomis. Aš nustojau tikrinti savo vartotojų el. Laiškus, silpnus pranešimus ir „Facebook“ žinutes (atsiprašau, vaikinai).
 • Leisk sau atsibodo ir leisk savo protui klajoti. Jūsų smegenyse yra pusiausvyra tarp susikaupusio ir nekoncentruoto mąstymo. Jeigu nori pagerinsite savo dėmesį biure, turėsite suteikti smegenims nekonkretaus mąstymo laikotarpius.
 • Cal Newport siūlo skirti sau šiek tiek laiko Medituokite produktyviai. Visa tai reiškia, kad reikia giliai galvoti apie problemą, užsiimant lengvabūdiška veikla, pavyzdžiui, važinėjimu į darbą, šunų vedžiojimu ar dušu..
 • Išsirinkite naują hobį, kuriam reikalinga susikaupusi koncentracija (bet nesusijusi su darbu), kad sustiprintumėte savo dėmesio raumenis.

12. Pasinaudokite įrankiais ir programomis, skirtomis padėti jums susikaupti darbe

Kai išmoksti susikaupti darbe, keli įrankiai gali padėti. Aš išbandžiau keletą gautų laiškų aplanko naršyklių, muzikos programų ir laiko stebėjimo programų. Tai yra tie, kurie labiausiai padėjo:

 • Biure naudojame „Time Doctor“, bet jei jūs ieškote paprasto, nemokamo varianto, tuomet rekomenduoju Toggl.
 • „Google“ kalendorius buvo puikus būdas sudaryti mano savaitės tvarkaraštį.
 • „Redbooth“ ir „Trello“ yra mūsų pasirinktos projektų valdymo priemonės. Mūsų turinio redaktorius nuoširdžiai rekomenduotų „Trello“.
 • Jei ieškote melodijų, kurios netrukdo, tada „Brain.fm“ yra geriausias, mokamas sprendimas.
 • Kita vertus, garsus plačiai apima nemokama svetainė, myNoise su daugiau nei 200 garso generatorių.
 • Aš taip pat naudojau Gautieji, kai paruošta uždaryti savo pašto dėžutę pagal grafiką.

Išvada, kaip susikaupti darbe

Gilus darbas suteikia puikią galimybę pagerinti savo dėmesį darbo vietoje. Pagerinsite produktyvumą, sukaupsite vertingesnių įžvalgų ir gausite puikų atlygį.

Vis dėlto pasinerti į gilų darbą yra sunku. Aš raginčiau atsižvelgti į šiuos patarimus ir pradėti kurti savo dieną maždaug dėmesio periodais. Sužinosite, kad jūsų židinio raumenys tampa galingesni atliekant kiekvieną pratimą.

Kaip jūs susikaupėte darbe? Ką nors praleidome? Nesivaržykite pasidalyti savo idėjomis žemiau pateiktuose komentaruose.

Nepamirškite prisijungti prie avarijos kurso, kaip pagreitinti jūsų „WordPress“ svetainę. Taikydami keletą paprastų pataisų galite sumažinti įkrovimo laiką net 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector