Deivido Brauno interviu – 14 metų „TemplateMonster“ generalinis direktorius – „Būsi nustebintas, kaip giliai įsitraukiu“.

Deivido Brauno interviu – 14 metų „TemplateMonster“ generalinis direktorius – „Būsi nustebintas, kaip giliai įsitraukiu“.

Deivido Brauno interviu – 14 metų „TemplateMonster“ generalinis direktorius – „Būsi nustebintas, kaip giliai įsitraukiu“.
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Jei užsiimate svetainių kūrimo verslu, tikriausiai esate užklupę svetainę, vadinamą TemplateMonster.com. Gal mėlynas monstrų galvos logotipas skamba varpu? Galbūt jums kilo mintis, kad svetainė yra gana didelė, bet kaip ji didelė? Išsiaiškinkime! Čia yra mano interviu su Deividu Braunu – generaliniu direktoriumi – ir daug įdomių faktų iš iki šiol vykusių „TemplateMonster“ kelionių.


Pradėkime nuo aukšto užrašo:

„TemplateMonster“ Dabar prekyvietėje yra funkcijos 46 000 dizaino šablonų populiariausioms platformoms, įskaitant „WordPress“ ir „WooCommerce“, „Joomla“, „Magento“, „Drupal“ ir „PrestaShop“. Nuo pat įkūrimo 2002 m. Jis tarnavo daugiau nei 5 milijonai klientų, su Kiekvieną dieną svetainėje apsilanko 100 000 žmonių.

Verslą valdo 35 metų generalinis direktorius – Davidas Braunas subūrė 427 žmonių komandą, ir visų bendromis pastangomis pasiekė 15 mln. USD pajamų.

Tačiau kelionė prasidėjo ne taip, kaip jums paprastai būnant Silicio slėnyje. Toli nuo to…

Deividas Braunas

Trumpai tariant: Davidas Braunas buvo 1990 m. Gruzijos karo pabėgėlis. Jis, naudodamas savo komandą iš Ukrainos, pastatė „TemplateMonster“, gyvendamas JAV. Pastaruosius porą metų Davidas atsiribojo nuo savo verslo, padėdamas Ukrainos vyriausybei reformuoti Gynybos ministeriją. Sistemos, kurias jis sukūrė įmonei, leidžia veikti nepriklausomai, net jei jo nėra.

Davidas man tapo į herojų panašia figūra. Aš pradėjau daugiau apie jį skaityti beveik iškart po to, kai pirmą kartą išgirdau apie visus jo veiksmus. Dovydo gyvenime įvyko daug posūkių, tokių įdomių ir intensyvių, kad norėjau geriau suprasti dalykus. Sugriebiau jo el. Laišką. Jis atsakė per dvi valandas.

Čia yra mano interviu su Deividu Braunu ir „TemplateMonster“ istorija. Pradėkime nuo pirmųjų dienų:

Deivido Brauno interviu: Kaip jūsų pasikeitimas viską keičia

Davidas Braunas, savo gruzinišku vardu Davidas Arakhamia, turėjo palikti savo šalį būdamas 11 metų kartu su šeima dėl karas Abchazijoje. Jie persikėlė į Ukrainą, kur Dovydas liko, kol baigė akademines studijas. Tai buvo ankstyva interneto pradžia, kaip mes ją žinome šiandien, 2001 m.

Jis vis dar mokėsi universitete, kai sutiko savo būsimąjį Amerikos įkūrėją, kuris atvyko į Ukrainą ieškodamas talentų. Jis ieškojo, kas pasirūpintų svetainių JAV klientams kūrimu. Pirmasis darbas, kurį jie gavo, buvo „General Electric“ svetainės klonas, kuriam buvo pavesta sumokėti už 7000 USD – tais laikais didžiulė suma..

Verslas pradėjo klestėti, atsirado naujų klientų, o projektai buvo pristatyti laiku. Procesas veikė gerai, tačiau jo nebuvo galima automatizuoti. Kiekvienam projektui reikėjo pritaikytos priežiūros, kiekvienas klientas turėjo būti valdomas skirtingai – modelis negalėjo būti pakankamai greitai pakeistas.

Kartais blogiausia, kas gali nutikti, yra geriausia

Glaudžiai bendradarbiaudamas su savo komanda, Davidas Braunas darbe stebėjo vieną iš savo dizainerių, naudodamas savarankiškų įrankių rinkinį, kuris padėjo jam pagreitinti projektavimo procesą. Tai privertė Deividą susimąstyti. Tuo metu niekas nieko panašaus nedarė, tai buvo koncepcija, kurią reikėjo įrodyti.

Dizaineris turėjo aistrą piešti monstrus, jis visą laiką piešė. Taigi jie ieškojo domeno, ir jis buvo nemokamas. Taip gimė TemplateMonster.com.

„TemplateMonster“ logotipo raida

Pirma operacijų savaitė? Jie pardavė 70 000 USD vertės PSD šablonus, tiesiog reklamuodami juos įvairiuose internetiniuose forumuose.

2002 m. Tai skamba beprotiškai. Bet … kaip paaiškėjo, 90% šių pinigų buvo sukčiavimas, kilęs iš pavogtų kreditinių kortelių. Bankas uždarė jų sąskaitą ir nė vienas iš kortelių tvarkytojų daugiau su jais nebendradarbiaus.

Laikui bėgant, įsikišus Davidui, viskas išlygėjo, o sukčiavimo mastas sumažėjo. Tuo pačiu metu komanda pradėjo tikrinti kiekvieną operaciją, kai kurias pripažindama negaliojančiomis, ir galiausiai jos išvalė savo sąskaitas.

Iki antrųjų metų „TemplateMonster“ apyvarta buvo apie 300 000 USD. Jiems pavyko sukurti apie 300 šablonų, ir jie buvo vieninteliai rinkoje be jokios tikros konkurencijos. Visi šie pinigai buvo reinvestuojami ir verslas buvo standartizuotas.

Jie pasidalino projektavimo procesą, kad jis būtų greičiau atkartojamas – kiekvienas dizaineris dabar buvo atsakingas už vieną elementą, todėl jie galėjo gaminti masiškai. 2003 m. Jie pradėjo daryti „Flash“, kuri greitai tampa pagrindine jų pajamų sraute.

Tai iš tikrųjų suformavo verslą, ir jie turėjo pasamdyti daugiau „Flash“ kūrėjų, kad sukurtų dizainą. Didžiausioje „TemplateMonster“ programoje buvo 20 000 „Flash“ pagrindu sukurtų šablonų, o verslas klestėjo. 70% pajamų gauta iš „Flash“ vienas.

70% „TemplateMonster“ pajamų sudarė „Flash“

Bet kaip sakoma – geri dalykai nesitęs amžinai.

2006 m. „TemplateMonster“ nukentėjo ieškinys dėl vaizdo teisių, kurio nuostoliai siekia 109 mln. USD. Jie buvo kaltinami pardavę svetainių šablonus, kuriuose buvo autorių teisių saugomos nuotraukos. Tuo metu „TemplateMonster“ tikrai išmoko sunkią pamoką.

Štai Davido mintys apie autorių teisių problemas „WordPress“ bendruomenėje:

Tai labai sudėtinga verslo dalis. Daugelis temų autorių naudoja vadinamuosius "Laisvas" vaizdai, licencijuoti pagal „Creative Commons“ licenciją. Bet jie nesuvokia, kad šią licenciją autorius gali pakeisti bet kuriuo metu, ir jie gali būti atsakingi už iki 150 000 USD už pažeidimą, jei ateityje kas nors pakeis licenciją.

Kaip tai veikia? (1) Kažkas įkelia „Flickr“ atvaizdą, kuris nėra jų. (2) Jūs gaunate tai, kas, jūsų manymu, yra CC. (3) Tada originalus autorių teisių savininkas įeina į teismą.

Nėra universalaus sprendimo, kaip apsisaugoti nuo tokių atvejų, tačiau kaip atsargumo priemonę pateikčiau bent jau teisiškai patvirtintą įrodymą, kad vaizdai buvo prieinami „Creative Commons“ iki to laiko, kai juos atsisiuntėte. Bent jau tai suteikia jums galimybę tapti "nekaltas pažeidėjas" teisme.

Nepakanka vargo?

2010 metais Steve’as Jobsas parašė atvirą laišką panaikinti visą „Flash“ pramonę. Netrukus žmonės visiškai nustojo pirkti šablonus, ir greitai sumažėjo „Flash“ priklausomų „TemplateMonster“ pardavimai.

Vėlgi, Davidas Braunas susidūrė su išorinėmis grėsmėmis, kurios turėjo įtakos verslui. Jie buvo priversti pereiti prie HTML, o tai reiškė pradėti nuo nulio. Jie neturėjo HTML šablonų, niekas įmonėje nedarė HTML. Jie negalėjo tiesiog atleisti visų ir pasamdyti naujų žmonių – tai reikštų atsisakyti viso darbo, kurį reikia sukurti kuriant puikią komandą.

Taigi jie nusprendė išmokyti „Flash“ kūrėjus paversti HTML kūrėjais. Šis pasirinkimas nebuvo orientuotas į pinigus, jis buvo orientuotas į žmones. Vienerius metus jie nebebuvo pelningi ir gyveno santaupomis. Tai taip pat sutapo su perėjimu į tapimą rinka ir pradėjimu priimti išorinius produktus savo platformoje.

2010 m. HTML trikdymas įmonei buvo sunkus, tačiau tai Davidui privertė suvokti, kad jie negali tęsti be tvirtos verslo sistemos, kuri galėtų apsaugoti juos nuo būsimų rinkos pokyčių. Jie pradėjo restruktūrizuoti verslą, apibrėžti jo vertybes ir optimizuoti (skaityti automatizuoti) procesus.

Ši dalis yra mano mėgstamiausia, ir aš manau, kad ji gali būti naudinga daugeliui kompanijų, kurios greitai auga ir yra priverstos plėstis. Tai, ką padarė šie vaikinai, nėra jokio verslo, kurį reikia pertvarkyti, receptas, tačiau tai yra pavyzdys, įrodantis savo potencialą ir davęs rezultatus.

Verslo pertvarka, žingsnis po žingsnio

Norėdami pradėti pertvarkyti įmonę, Deividui reikėjo atsitraukti nuo kasdienių operacijų, atlaisvinti savo grafiką ir kasdien skirti kelias valandas įmonės sisteminimui. Jis taip pat suprato, kad negali to padaryti pats ir jam reikia pagalbos.

Du jo vadovai buvo nusiųsti specializuotis verslo analitikoje. Jie įsitraukė į įvairius procesus, praleido laiką su visomis suinteresuotosiomis šalimis ir pradėjo sudaryti verslo žemėlapį:

  • kas vyksta kiekvieno skyriaus viduje,
  • kaip vyksta sprendimai,
  • kokie procesai dubliuojami,
  • kur yra spragos ir pan.

Didelis iššūkis reformuoti sistemą buvo susijęs su operacijų tarptautiniu pobūdžiu. Bendrovė, turinti kelis biurus skirtingose ​​laiko juostose ir kalbanti skirtingomis kalbomis. Ir visi šie žmonės turėjo būti suderinti su tais pačiais veiklos standartais.

Šiuo metu mūsų darbuotojai yra 427 žmonės, įskaitant rangovus. Nelabai išgalvotas dalykas norint suvaldyti daugybę žmonių, esančių skirtingose ​​laiko juostose ir kalbančius skirtingomis kalbomis, tačiau tai turime padaryti, kad išliktume versle. Aš neįsivaizduoju savo gyvenimo be korporatyvinio portalo, kurį naudojame. Tai vadinama bitrix24.com, jame yra visos įmonės valdymui reikalingos priemonės (pokalbiai, VoIP skambučiai, CRM, „light ERP“, projektų valdymo įrankiai, forumas ir kt.).

Kitas svarbus įmonės pertvarkymas turėjo įvykti visiems, turintiems tą pačią mintį. Tam jie panaudojo Subalansuota rezultatų kortelių sistema, valdymo technika, leidžianti suderinti darbuotojų veiksmus su įmonės tikslais. Tam prireikė vieno prieš vieną pokalbių, daug „Skype“ susitikimų ir skambučių, kad būtų pasiekta bendra vizija.

Kaip jau galėjote pastebėti, Deividas Braunas mėgsta judėti greitai. Taigi, norint pasiekti bendrą kiekvieno organizacijos darbuotojo viziją, jiems reikėjo nuorodos.

Jie atėjo už organizacijos vadovus – žmones, kurie daro didesnę įtaką aplinkiniams ir kurie galėtų tiesiogiai skleisti žinią. Jie panaudojo DISC asmenybės profiliavimo testą, kad surastų šiuos įtakinguosius, kurie vėliau galėtų įgalinti likusią komandos dalį.

Buvo atrinkti ir apmokyti penki žmonės. Jie pasiryžo perduoti žinią ateinantiems dešimčiai žmonių, kurie paskui ją paskleis kitam.

Todėl „TemplateMonster“ turi keletą labai skambančių taisyklių darbuotojams, jų viršininkui:

Viskas, ką darote darbe, yra JŪSŲ. Jei padarėte ką nors tikrai gero – žmonės jausis didžiuotis Jumis. Padarė ką nors blogo – žmonės pagalvos apie tave blogai.

Jūs nieko nedarote vien todėl, kad kažkas jums už tai moka. Žmonės darbe praleidžia bent tiek pat laiko, kiek praleidžia su šeima (paprastai net daugiau), todėl kvaila neprisiimti atsakomybės už tai, ką praleidžiate 1/3 savo suaugusiojo gyvenimo.

(…)

Jei norite kažko pasiekti, nustokite sėdėti ir galvoti, koks protingas esate, darykite ką nors, kad įgyvendintumėte savo idėją ir sužavėtumėte visus tuo, kas veikia, o ne tuo, kas skamba kaip veiks..

Pagalba klientams – nauja paradigma

Vidaus pertvarkymas rinkoje atsirado su nauju požiūriu.

Visos įprastos operacijos turėtų būti automatizuotos, o žmonės turėtų sutelkti dėmesį į kūrybinę savo darbo dalį. Mes daug eksperimentuojame su vadinamaisiais "atominis dizainas" koncepcija, kai dizainas susideda iš mažų dalių (atomų) ir dera tarpusavyje, nesvarbu, kokia tvarka jas sudėsite. Tu gali skaitykite daugiau apie šią koncepciją nuo jo kūrėjo.

Aš tikiu, kad tinkamai įvykdžius, mes galime gauti dizaino generatorių, kuris gamins dizainus, o tai gali būti nepaprastai sunku atpažinti..

Kalbant apie kitas nekūrybiškas užduotis, mes jau naudojame daug automatizavimo (temos tikrintojai, automatinis kokybės užtikrinimas, apkrovos testavimas, gaminio pakavimas ir kt.).

Pradėjus augti klientų įsigijimo kainai, jiems reikėjo rasti naujų būdų, kaip pasiekti vartotojus. Jie jau išbandė ir aprašė visas klasikines internetinės rinkodaros metodikas.

Galimybė patobulinti reikalus atsirado netikėta linkme – klientų palaikymu. Tuo metu parama buvo laikoma atsakomybe, tam, kas eikvoja laiką ir pinigus, o ne tam, kas galėtų atnešti grynuosius pinigus. Taigi, dar kartą, Davidas Braunas pakeitė įmonės viziją ir sugalvojo, kaip jie viską padarė.

Pamenu, turėjome grynai sandorio verslo modelį, kai žmonės lankosi jūsų svetainėje, perka šabloną, o jūs pamirštate apie juos ir jie pamiršta apie jus. Šiais laikais mes to nebegalime padaryti.

Visų pirma todėl, kad kliento įsigijimas kiekvienais metais kainuoja beveik dvigubai. Antra, jei palaikote ryšius su savo klientais net ir po to, kai jie užpildo svetainę pagal šabloną, tai atveria daug galimybių perparduoti ir kryžminiam pardavimui. Jūs turite padaryti viską, ko reikia norint tapti patikimu patarimų šaltiniu klientui.

Jei jums sekasi pakankamai, gyvenimo trukmės vertė gali būti padvigubinta ar net trigubai didesnė, neišleidžiant daug mokamos reklamos. Štai kodėl mes daug investuojame į klientų aptarnavimą. Šiuo metu dirba 65 žmonės, dirbantys visą parą ir yra pasiekiami tiesioginių pokalbių metu.

20% pajamų išleidžiama pagalbinio personalo atlyginimams, todėl jų išlaikymas tapo prioritetu. Tai suformavo visą naujų žmonių įdarbinimo, jų apmokymo ir įtraukimo į darbą procesą.

Tai padaryta taip:

Vietoj personalo tyrimų, pokalbių ir vertinimų nauji žmonės gauna savaitę "mokamas teismo procesas." Kiekvienas naujas darbuotojas paskiriamas su mentoriumi, kuris paruošia juos egzaminui. Savaitės pabaigoje, jei asmeniui nesiseka, pasikviečiamas auklėtojas ir asmuo išvyksta.

Kitas egzaminas vyksta pažymint du mėnesius (tai atsitinka visiems faktiškai, ne tik palaikymo skyriuje). Mentorius vaikšto asmenį per specifinius procesus ir moko jį visko, ką reikia žinoti. Po šio bandomojo laikotarpio asmuo įsikuria ir tampa komandos nariu.

Kiekvienas darbuotojas taip pat gauna savo pagrindinius veiklos rodiklius (pagrindinius veiklos rodiklius), kurie įvertina jų veiksmingumą kasdien. Aš turiu omenyje, pažodžiui, kiekvienos dienos pabaigoje jūs matote, kaip gerai sekėsi, kokia produktyvi buvo jūsų diena ir kaip tai paveiks jūsų atlyginimą.

Parama dabar laikoma įsigijimo kanalu. Kai žmonės džiaugiasi gauta pagalba, jie rekomenduoja paslaugą savo draugams – taip lengva. Ir veikia. Dabar palaikymas padidina apie 25% „TemplateMonster“ pajamų. Tai reiškia apie 750 000 USD.

„TemplateMonster“ ir „WordPress“ bendruomenė

„WordPress“, „PrestaShop“ ir „Moto CMS“ yra populiariausios „TemplateMonster“ platformos, „WordPress“ pridedant iki 1800 ir daugiau temų.

Verslas labai pasikeitė, nes „TemplateMonster“ buvo „Flash“ orientuotas šablonų kūrėjas. Šiuo metu jis vis labiau pereina prie modelio, skirto tik rinkai. „WordPress“ temos sukuria 30% pajamų, todėl tai yra pagrindinė verslo dalis.

Paklausiau Deivido, ar „WordPress“ bendruomenė niekaip nesiskiria nuo kitų „TemplateMonster“ vartotojų:

Jei nuoširdžiai, iš pradžių su bendruomene nesisekė. Būdamas komercinis verslas, negalėjau suprasti vertės ir žinučių, kurias tau siunčia atvirojo kodo pasaulis. Taigi per pirmuosius penkerius metus rinkoje buvome išsiurbę :). Apsilankę keliose „WordCamps“ vietose, pabendravę su protingais žmonėmis, pamatę puikius verslo pavyzdžius bendruomenėje, pakeitėme savo požiūrį.

Mes pradėjome vaidinti atvirą vaidmenį bendruomenėje, daug prisidėjome prie „WordPress“ kūrimo, GPL išleido mūsų centrinę „WordPress Framework“ („Cherry Framework“), daug papildinių ir temų. Panašu, kad po kurio laiko tai atsiperka. Žmonės tave pastebi, gerbia tavo indėlį ir naudojasi tavo produktais.

„WordPress“ buvo „TemplateMonster“ prioritetas nuo 2011 m. (Žr 10-mečio infografika), o Davidas Braunas tapo vienu iš „WordPress“ bendruomenės veikėjų.

Čia yra „TemplateMonster“ komanda „WordCamp Kiev 2016“:

Kaip patiko mūsų kolegos iš Ukrainos @WordCampKyiv 2016 m. – pirmasis pareigūnas #WordCamp Ukrainoje pic.twitter.com/Ivcp1pdrIl

– „TemplateMonster“ (@templatemonster) 2016 m. Spalio 1 d

Niekada nepatekau į tą vietą, kur Davidas Braunas žengė į Ukrainos karinę ir politinę areną padėti modernizuoti armiją. Ir ta istorija yra dar nuostabesnė nei tai, ką jis padarė su „TemplateMonster“. Gal kitą kartą…

Dabar norėčiau užsidaryti ir padėkoti Deividui už jo žaibiškus el. Laiškus ir už dalyvavimą šiame darbe!

Jei ko nors norėtumėte paklausti Deivido, jis pažadėjo prisijungti prie komentarų ir atsakyti atgal. Ačiū už skaitymą!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector