Stseenide taga kui #WCEU meediapartner: milline on kogemus?

Alati, kui külastame WordCampit, olgu see siis kohalik või globaalne, ei osale me lihtsalt. Meile meeldib võimalikult palju kaasa lüüa ja kaasa lüüa, kus vähegi võimalik. Pärast WordCamp Europe (WCEU) vabatahtlikku tegevust mitu aastat järjest hakkasime pöörlema ​​ka muude tegevuste poole. Näiteks Sabina Ionescu ja Rodica Andronache kuulusid korraldusmeeskonda eelmisel suvel Belgradis, samal ajal kui ThemeIsle (meie teine ​​ajaveeb) oli meediapartner. See oli sujuv üleminek 2017. aasta Pariisi meedia toetajate hulgast.


Igatahes on point selles, et iga kord, kui läheme sellisele üritusele, tahame olla seal, selle keskmes ja näha asju seestpoolt. Selle õppimisel õpite palju ja teil on ka palju toredam.

Sellel aastal, viibime taas vabatahtlike ja meediapartneritena Berliinis, seekord just selle ajaveebiga (kinnituse saamisel olime elevil). Nii et täna on meil oma meediumipartneri varasemast kogemusest tagasivaade ja tahtsime teiega jagada selle võimaluse kasutamise eeliseid.

Stseenide taga WCEU meediapartnerina: milline on kogemus?

Mõte see postitus on teile teada andmine, mis toimub WordCamp Europe meediapartnerite kulisside taga ja miks peaksite proovima ka sellest osa võtta – vähemalt üks kord oma elus.

WCEU meediapartnerid esmakordselt

Meediapartneriks olemine pole nii lihtne, sest kui olete pardale jõudnud, peate toimetama. Pealegi, võtate täieliku vastutuse sündmuse reklaamimise sisu loomise eest.

Alates hetkest, mil me sellesse seiklusse sisenesime, hoidsime PR-meeskonnaga ühendust igal nädalal, kui mitte sagedamini. Proovisime sammu pidada kõigi oluliste uudiste ja teadaannetega, jagades neid oma publikuga sotsiaalmeedias.

Meie peamised reklaamiallikad olid sotsiaalmeedia ja ajaveeb ThemeIsle. Pühendusime mitme WCEU-ga seotud sisutüki kirjutamisele veebruarist juunini. Julgen väita, et minu jaoks oli see põhiprojekt 2018. aasta esimesel poolel. Nagu näete, teeme seda nüüd uuesti. Miks? Sellest hiljem lähemalt.

Seda keskendumist silmas pidades oli meil võimalus luua huvitavat ja mitmekesist sisu.

Mul oli võimalus vahetult enne sündmust võtta kogukonnalt pulss ja vaadata, kuidas nad suviti Belgradi saabusid. Lõin samas kontekstis oma esimese infograafika, mis oli tõesti lõbus. Veetsin kindlasti palju rohkem aega kui disainer, kuid nautisin seda nii, et päeva lõpus on see oluline. Selle infograafiku jaoks, Tegin tihedat koostööd WCEU PR-meeskonnaga, mis andis mulle kogu vajaliku statistika ja teabe. Need inimesed olid tõesti toredad ja reageerisid mu taotlustele.

Tegin ka koostööd Christian Mirra hunniku koomiksite jaoks, pärast ajurünnakuid meie oma turundusmeeskonnaga.

koomiksid #wceu meediapartneritele 2018

Vaadake ka mõnda näidet meie WCEU sisust (ümar, infograafiline, juhend ja ülevaade):

Lisaks mõned intervjuud ja ülevaade inimeste peamistest üritustest pärast sündmust siin siin ajaveebis. Ka meie tegevjuht Ionut Neagu jagas sellega seoses oma igakuist läbipaistvusaruannet mõned mõtted.

Otseülekanded

Teine meie jaoks oli otseintervjuud, mida tegime viie esinejaga.

Meediapartnerina on teie kohus kajastada üritust mitmel viisil ja soovi korral võite olla loominguline.

Nii et peale kirjutamise ja visuaalse osa tegemise arvuti taga, meie ülesandeks oli ka mõne huvitava inimese isiklik küsitlemine. Chris Fitzgerald ja mina vastutasime selle ülesande täitmist, nii et plaanisime vastavalt avalike suhete meeskonnale, kes aitas meil palju aega enne konverentsi ja selle ajal. Tänan veelkord, poisid, eriti Tess, et olete meie vajaduste ja küsimuste suhtes nii vastuvõtlik!

Kui olete meediapartner, on teil (ja teistele partneritele) määratud koht konverentsiruumi sees. Sa võid sinna minna ja puhata, oma töid ette valmistada või mida iganes soovisid teha. Inimesed olid sõbralikud nagu alati – nii töötajad kui ka teised WCEU meediapartnerid, kes selle koha peal ringi tiirlesid.

Kõik pidi lihtsalt vaikima, kuna paljusid intervjuusid lindistati korraga, peaaegu iga minut. Nüüd, kui ma sellele järele mõtlen, on võimalik, et see ruum võis olla kõige vaiksem kogu saalis. Introvertide ala võib olla konkurent, kuid ma pole seal käinud, nii et ma ei saa seda kindlalt öelda.

Kui päris aus olla, olin enne meie esimest intervjuud tõesti närvis ja Chris oli ka nii. Morten Rand-Hendriksen oli meie nimekirjas esimene esineja ja vestlesime veebidisaini eetikaga, mis oli üsna huvitav teema. Meie kolleeg Radu liitus meiega, pildistades ja jälitades Mortenit (lihtsalt naljatades), kelle poole ta ootab.

wceu meediapartnerid 2018 - teemaline teema koos Morteniga

Pärast Mortenit, Hajj Flemings järgnes, kellega rääkisime tema julgetest eesmärkidest tuua WordPressi abiga 10 000 ettevõtted võrku. Suurepärane ja inspireeriv vestlus, mis see oli! Tore on õppida tundma teisi inimesi, see motiveerib teid.

wceu meediapartnerid 2018 - teemaline koos Hajj'iga

Pärast neid kahte intervjuud hakkasime meediumipartnerite toas end koduselt tundma ja meie meel lõdvenes natuke. Järgmiste intervjuude ajal tundsime, et oleksime jälle üks päev kontoris, jättes kõrvale kerge ebamugavuse, mis meid alguses natuke tagasi tõmbas..

Intervjuud jagati kaheks osaks. Sherry Walling, Sami Keijonen, ja Mauricio Gelves olid meie järgmiseks päevaks külalised.

Kõik need intervjuud leiate nende pühendatud kategooriast ajaveebist ThemeIsle. Need on nii video kui ka tekst, nii et vali mõni eelistatud versioon.

Siin on meie neljas #WCEU intervjuu dr Sherry Wallinguga @zenfounder.

1. küsimus: olete doktor, psühholoog, podcast ja autor. Kuidas sa WordPressiga seotud said?? pic.twitter.com/H2Jq5NiMln

– ThemeIsle (@ThemeIsle) 18. juuni 2018

Kui me ei teinud intervjuusid, olime lihtsalt WCEU regulaarsed kohalolijad; või võtsime sündmusest pulssi, küsides juhuslikelt inimestelt kergeid küsimusi.

Siin on kaks näidet:

Legendaarne @suyogyashukla räägib meile oma esimesest #WCEU pic.twitter.com/qu7y3RV9wv

– ThemeIsle (@ThemeIsle) 16. juuni 2018

Meie kiire intervjuu Tomiga alates @wordcandy_co tema esimesel @WCEurope kogemus.#WCEU pic.twitter.com/twPGezUUpb

– ThemeIsle (@ThemeIsle) 17. juuni 2018

Kas tasub olla meediapartner?

Ilma kõhkluseta, jah. Miks ma seda ütlen? Võtame selle ühe korraga.

�� Sa õpid. Nagu juhtub kõige sellega, mida teed esimest korda oma elus, õpid. Lõppude lõpuks on see teie jaoks midagi uut ja kõik, mis uus on, õpetab teile õppetunni (hea või halb).

�� Te kohtute esinejatega. Ma pole kindel, kui palju võimalusi teil konverentsi ajal esinejatega kohtuda ja tegelikult vestelda nende tööst ja mõjust WordPressi kogukonnas. Ilus on lihtsalt istuda kuskil, kus keegi teid ei häiri, ja esitada neile inimestele kõik küsimused, millele te ehk muul viisil vastuseid ei leia. Ma mõtlen, et kohtute mõne suure nimega, kes WordPressile kunagi kaasa aitasid. Selle nurga alt on väga tore asju näha.

�� Sa arendad uusi oskusi. Kui te ei teinud varem otseintervjuusid, võib see teid natuke hirmutada. "Ma ei saa seda teha", "Ma hakkan küsimusi segamini ajama", "Ma ütlen intervjueeritava ees midagi halba või valet", "Unustan nende nime või kutsun neid teise nimega". Kuid uskuge mind, pärast seda, kui olete seda korra või kaks teinud, ei tunne te enam midagi sellist. Võite öelda, et see muutub teie töö osaks ja kohtlete seda niisama, lõdvestate ja hakkate protsessist rõõmu tundma. Näiteks olime hiljem WordCamp Bukarestis meediapartnerid ja meil oli seda lihtsam korrata.

��️ Sa reklaamid oma brändi. Muidugi, lisaks meie vabatahtlikule tegevusele sai ThemeIsle kokkupuudet nii veebis kui ka väljaspool seda. Meie logo oli seal teiste suurte ettevõtete kõrval nagu Torque ja WP Tavern; meie ajaveebimaterjale reklaamiti WCEU ametlikel sotsiaalmeedia kanalitel; Võtsin meie ettevõtte nimel ühendust mõne artikli saamiseks mitme inimesega, mis aitab jällegi võlakirju ja sidemeid luua; meid tutvustati konverentsi ajal WCEU ametlikus brošüüris. Tundsin uhkust, kui nägin seal voldiku esimestel lehekülgedel ThemeIsle’i.

�� Sa annad kogukonnale tagasi. Tahame kogukonnale alati erineval viisil tagasi anda ning WCEU meediapartneriteks olemine on üks neist. Aidate reklaamida üht maailma suurimat WordPressi sündmust, pühendades oma aega ja ressursse sellele, et seda võimalikult hästi teha. Võib-olla olete teie põhjuseks, miks WordPressi kasutaja tuleb uudishimu tõttu esimest korda WordCampi juurde, või võib-olla otsustavad nad rohkem osaleda, sest see on lõbus, või leiavad inspiratsiooni teistelt inimestelt, kes juba WordPressi panustavad. Teie olete vahendaja nende kahe osa vahel.

�� Tunned end meeskonnana. Pole tähtis, kas olete vabatahtlik või teete mingil viisil partnerlussuhet, ja kui te olete ürituse mis tahes tegevuses seotud, ei tunne te end enam külalisena. Tunned, et oled üks neist – meeskond; nagu olete seal eesmärgiga ja mitte ainult käia. Ja tunnete end mõnevõrra kasulikuna.

Sa lihtsalt väljuge oma mugavustsoonist, mida ma alati julgustanud olen. ��

Ja boonus! Sissepääs üritusele ning esinejate ja vabatahtlike õhtusöögile on tasuta. See on õige. Ühel õhtul enne konverentsi algust toimub see traditsiooniline mitteametlik kohtumine, kus kõik esinejad ja vabatahtlikud kogunevad kenasse hubasesse kohta (mille korraldajad on eelnevalt valinud), et rääkida kõigest. Söök ja jook hinna sees. Seega, kui olete meediapartner, lubatakse teil selle ürituseelse õhtusöögiga liituda.

See oli meie vaade 20-korruselisele hoonele, kus kohtumine toimus:

#wceu meediapartnerid Belgradis esinejate õhtusöögil

Tee Berliini!

Kolme kuu pärast on mõned meie meeskonna liikmed taas WordCamp Europe’is. Mitte kogu meeskond, kuid meil on siiski esindajaid väljakul. Peale olemise taas meediapartnerid, kuid seekord CodeinWP ajaveebiga, ka tulevad kutid teevad jälle vabatahtlikke.

Pealegi meie uusim teema, Mitte kunagi, on ürituse mikrosponsor (saate selle märgata jaotises Väikeettevõte). Seega on meil taaskord hea meel mängida väikest rolli sellel WordPressi kogukonna tohutul koosviibimisel.

Põnevusega olla üks meediapartnereid #WCEU sel aastal ���� pic.twitter.com/6z2DczW1Cl

– Codeinwp (@codeinwp) 28. veebruar 2019

Järeldus

Tore on vahel rutiinist välja tulla ja uusi asju proovida. Erinevatel aladel osalemiseks ja asjadega katsetamiseks, mida tavaliselt ei tehta, võib olla ainult kaks tulemust: kas naudite seda väga ja soovite kogemust korrata või õpite niikuinii midagi.

Seetõttu oleme sel aastal taas Berliinis WCEU meediapartnerid ja oleme juba hakanud oma teekonda planeerima, materjale kirjutama, suhtlusringides jagama ja luurama mõnda muud huvitavat esinejat, keda tahaksime Saksamaa pealinna saabudes intervjueerida..

Nüüd oleks hea meel kuulda teie enda lugu WordCamp Europe’i panustamise kohta. Kas teie poolel on midagi mainimist väärt? Samuti, kui teil on kogemuste kohta küsimusi, andke meile sellest kommentaaride jaotise kaudu teada.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map