Nurk vs reageerimine vs vue: milline raamistik valida 2020. aastal

See postitus on põhjalik juhend, mis on võib-olla kõige õigem lahendus teile: Nurk vs reageerimine vs Vue.


Alles paar aastat tagasi arutasid arendajad peamiselt seda, kas nad peaksid oma projektide jaoks kasutama Angular vs React. Kuid viimase paari aasta jooksul nägime huvi kasvu kolmanda mängija nimega Vue.js.

Kui olete arendaja, kes alustab projektiga ja ei saa otsustada, millist JavaScripti raamistikku kasutada, peaks see juhend aitama teil otsust teha.

Me katame nurga, vue ja reaalaja erinevaid aspekte, et näha, kuidas need teie vajadustele vastavad. See postitus ei ole lihtsalt juhend nurgaga Nurk vs Reaktsioon vs Vue, vaid selle eesmärk on pakkuda ülesehitus, mis aitaks JavaScripti raamistikke üldiselt hinnata. Juhul kui järgmisel aastal saabub uus raamistik, teate täpselt, milliseid parameetreid vaadata!

* Selles postituses eeldame, et teil on JavaScripti põhiteadmised ja ka JavaScripti raamistikud.

Nurk vs reageerimine vs Vue

Alustame:

1. osa: lühike ajalugu Vue vs React vs Angular kohta

Enne kui hakkame uurima tehnilisi üksikasju, räägime kõigepealt nende raamistike taga olevast ajaloost – lihtsalt selleks, et paremini mõista nende filosoofiat ja arengut aja jooksul.

Kuidas see kõik algas ��

nurgeline logo

Nurgeline, arendatud Google, ilmus esmakordselt 2010. aastal, muutes selle partiist vanimaks. See on TypeScriptil põhinev JavaScripti raamistik. Nurga 2 vabastamisel (ja kaadri kukkumisel) toimus 2016. aastal oluline nihe "JS" algsest nimest – AngularJS). Nurga 2+ nimetatakse lihtsalt nurga all. Kuigi AngularJS (versioon 1) saab endiselt värskendusi, keskendume arutelus Angular-le. Viimane stabiilne versioon on Angular 9, mis ilmus 2020. aasta veebruaris.

vue logo

Vue, tuntud ka kui Vue.js, on rühma noorim liige. Selle töötas välja Google’i endine töötaja Evan You 2014. aastal. Viimase kolme aasta jooksul on Vue populaarsus märkimisväärselt muutunud, ehkki sellel pole suurettevõtte tuge. Praegune stabiilne versioon on 2.6, mis ilmus veebruaris 2019 (pärast seda on tehtud mõned väikesed järkjärgulised väljaanded). Vue kaastöötajad on toetas Patreon. Vue 3, praegu alfafaasis, plaanib liikuge TypeScripti.

reageeri logo

Reageeri, arendatud Facebooki poolt, ilmus algselt 2013. aastal. Facebook kasutab Reakty oma toodetes (Facebook, Instagram ja WhatsApp) laialdaselt. Praegune stabiilne versioon on 16.X, see ilmus novembris 2018 (pärast seda on väiksemate järkjärguliste värskendustega).

Siin on lühikokkuvõte nurga all vs reaalaja vs vue nende oleku ja ajaloo osas:

Nurga vs React vs Vue ajalugu

Nurgeline
Reageeri
Vue

esialgne väljalase201020132014
Ametlik saitnurgeline.ioreactjs.orgvuejs.org
Ligikaudu suurus (KB)50010080
Praegune versioon916.x2.6.x
KasutatudGoogle, WixFacebook, UberAlibaba, GitLab

Litsents ��‍♂️

Enne avatud lähtekoodiga raamistiku kasutamist kontrollige kindlasti selle litsentsi. Huvitaval kombel kasutavad kõik kolm raamistikku MIT litsents, mis seab piiratud piirangud korduvkasutusele isegi omandis oleva tarkvara puhul. Enne mis tahes raamistiku või tarkvara kasutamist veenduge, et teate litsentsi tagajärgedest.

Siin on MIT-litsentsi kiire kokkuvõte lihtsas inglise keeles.

Populaarsus ��

Nagu "nurgeline" ja "reageerima" on levinud sõnad, on nende populaarsusest Google Trendsi abil raske aru saada. Nende populaarsuse heaks puhverserveriks on siiski tärnide arv, mida nende GitHubi hoidlad saavad. Vue tähtede arvu järsk nihe toimus 2016. aasta keskel ja hiljuti on Vue olnud Reaxi seas kõige populaarsemate kaadrite hulgas.

Tärnid GitHubi projektides nurk vs reaalaja vs vueTärnide arv GitHubi projektides nurga, reaalaja ja vua jaoks

Vaatame, kuidas on tööturg nurga all vs reaalaja vs saal, mis on ka heaks populaarsuse mõõdupuuks:

Tööturg nurga all vs reageeri vs vue ��‍♂️

Parim andmeallikad Tööturu suundumusi näitavad erinevad tööhõivelauad.

Nagu nähtub 2018. aasta lõpu suundumustest, on nurkade või reaalainete oskuste komplekti nõudvate töökohtade arv umbes sama, samas kui Vue töökohtade arv oli endiselt vaid murdosa sellest arvust (umbes 20%). See loetelu pole kindlasti ammendav, kuid annab hea pildi kogu tehnoloogiasektorist.

Kui vaatate rangelt praeguse tööturu vaatevinklist, on teie parim panus õppida nurga all või reageerima. Arvestades aga seda, et Vue on viimase kolme aasta jooksul populaarsust kogunud, võib mõne aja pärast projekti Vue kasutamist või uute projektide puhul, mis võtavad kasutusele Vue, jõuda küpsustasemele, mis juhendab suuremat arvu arendajaid.

2. osa: kogukond ja areng

Nüüd, kui olete tutvunud kõigi nende raamistike ajaloo ja suundumustega, vaatame nende raamistike arengu hindamiseks kogukonda. Oleme juba näinud, et kõigi raamistike jaoks on viimase aasta jooksul regulaarselt tarnitud järkjärgulisi keskkonda viimist, mis näitab, et areng toimub täies hoos.

Vaatame nurki Angular vs React vs Vue seoses nende GitHubi hoidlate statistikaga:

Nurgeline
Reageeri
Vue

# Vaatlejad3,2k6,6k6,0k
# Tähte57k144 k157k
# Kahvlid15,9k27,6k23,7k
# Kaasautorid10891,361289

Vuel on tohutult palju jälgijaid, tähti ja kahvleid. See näitab selle populaarsust kasutajate seas ja väärtust, kui võrrelda Vue vs Reaxi. Vue kaastöötajate arv on siiski väiksem kui nurgeline ja reageeriv.

Üks võimalik seletus on see Vue juhib täielikult avatud lähtekoodiga kogukond, samas kui Angularil ja Reactil on märkimisväärne osa Google’i ja Facebooki töötajatest, kes panustavad hoidlatesse.

Statistika põhjal näitavad kõik kolm projekti olulist arendustegevust ja see jätkub kindlasti ka tulevikus – lihtsalt see statistika ei saa olla aluseks, kui ei otsustata kumbagi neist kasutada.

3. osa: Ränded

Kuna töötate valitud raamistikuga, ei pea te muretsema, et kaasas olev raamistiku värskendus tuleb teie kood segadusse. Ehkki enamikul juhtudel ei kohta te ühest versioonist teise palju probleeme, on oluline hoida oma sõrm pulsil, sest mõned värskendused võivad olla olulisemad ja vajavad asjade ühilduvuse tagamiseks vajalikke muudatusi..

Nurgeline plaanib suuri uuendusi iga kuue kuu tagant. Samuti on veel kuue kuu pikkune periood enne kõigi suuremate API-de aegumist, mis annab teile kahe väljalasketsükli (üks aasta) aega vajalike muudatuste tegemiseks.

Kui tegemist on nurgaga vs Reakt, on Facebook seda öelnud stabiilsus on ülimalt oluline neile, kuna sellised tohutud ettevõtted nagu Twitter ja Airbnb kasutavad Reacti. Uuendamine versioonide kaudu on Reaktis üldiselt lihtsaim, kasutades selliseid skripte nagu reageerima-koodmood aidates teil rännata.

KKK jaotises Rändamine mainib Vue seda 90% API-st on sama, kui liigute 1.x-lt 2-le. Siin on rändamise abistaja tööriist mis töötab konsoolil teie rakenduse oleku hindamiseks.

4. osa: Vue vs Nurga vs reageerimine

Siin on käputäis olulisi omadusi, millest peamised on üldine suurus ja laadimisajad, saadaolevad komponendid ja õppimiskõver.

Suurus ja laadimisajad ⏲️

Raamatukogude suurused on järgmised:

 • Nurk 4+: oleneb toodetava kimbu suurusest
 • Reageeri: 116 KB
 • Vue: 91 KB

Ehkki raamistike suuruste vahel on oluline erinevus, on need siiski keskmise veebilehe suurusega võrreldes väikesed (2018. aastal 2+ MB). Lisaks, kui kasutate nende teekide laadimiseks populaarset CDN-i, on väga tõenäoline, et kasutajal on teek juba nende lokaalsesse süsteemi laaditud.

Komponendid ��️

Komponendid on kõigi kolme raamistiku lahutamatud osad, sõltumata sellest, kas räägime Vue, React või Nurga all. Komponent saab tavaliselt sisendi ja muudab selle põhjal käitumist. Selline käitumismuutus avaldub üldjuhul lehe mõne osa kasutajaliidese muutusena. Komponentide kasutamine lihtsustab koodi taaskasutamist. Komponendiks võib olla ostukorv e-kaubanduse saidil või sisselogimiskast sotsiaalvõrgustikus.

Nurgeline Nurk:
Nurga all tähistatakse komponente kui direktiivid. Direktiivid on vaid DOM-i elementide markerid, mille abil nurk suudab jälgida ja kinnitada ka konkreetset käitumist. Seetõttu eraldab nurk komponentide kasutajaliidese osa HTML-siltide atribuutidena ja nende käitumine JavaScripti koodi kujul. See eristabki seda nurga all võrreldes reaalajaga.
Reageeri Reageeri:
Huvitavalt reageerige, ühendab UI ja komponentide käitumine. Näiteks siin on kood teremaailma komponendi loomiseks Reaktis. Reaktis vastutab koodi sama osa kasutajaliidese elemendi loomise ja selle käitumise dikteerimise eest.
Vue Vue:
Vue-s on UI ja käitumine samuti osa komponentidest, mis muudab asja Vue vs Reaktikat vaadates intuitiivsemaks. Samuti on Vue väga kohandatav, mis võimaldab teil skripti sees komponentide kasutajaliidest ja käitumist ühendada. Lisaks saate ka kasutage Vue eeltöötlejaid, mitte CSS-i, mis on suurepärane funktsionaalsus. Vue on suurepärane, kui on vaja integreeruda teiste raamatukogudega, näiteks Bootstrap.

Võrrelmaks, kuidas sama rakendus erinevate raamatukogudega välja näeb, on siin suurepärane postitus samade toimingute loendi rakenduse loomine reaalajas Rea ja Vue ning kahe raamistiku erinevuste vastandamine.

Õppimiskõver ��

Niisiis, kui keeruline on kõiki neid raamistikke õppida?

Nurgeline Nurk:
Nurgeline sellel on järsk õppimiskõver, arvestades, et see on täielik lahendus, ja nurga valdamine eeldab, et peate õppima seotud mõisteid, näiteks TypeScripti ja MVC-d. Ehkki nurga õppimine võtab aega, maksab investeering dividendidena kasutamise mõistmise eest dividende.
reageerima Reageeri:
Reakt pakub a Alustamine juhend, mis peaks aitama reageerida umbes tunni jooksul. Dokumentatsioon on põhjalik ja täielik ning lahendused ühiskasutatavatele probleemidele, mis on juba korstna ületäitumisega seotud. React ei ole täielik raamistik ja täiustatud funktsioonid nõuavad muude tootjate teekide kasutamist. See muudab põhiraamistiku õppekõvera mitte nii järsuks, vaid sõltub valitud funktsioonist koos lisafunktsionaalsusega. Reacti kasutamise õppimine ei tähenda aga tingimata seda, et kasutate parimad tavad.
vue Vue:
Vue pakub suuremat kohandatavust ja seetõttu on seda lihtsam õppida kui nurgelisi või reageerivaid. Lisaks on Vue nende funktsionaalsuse, näiteks komponentide kasutamise osas, nurkade ja reaalajatega kattuv. Seega on kummastki kahest üleminek Vue’le lihtne. Vue lihtsus ja paindlikkus on aga kahe teraga mõõk – see võimaldab kehva koodi, muutes silumise ja testimise keerukaks.

Ehkki nurgel, reageerimisel ja väärtusel on märkimisväärne õppimiskõver, on nende kasutamine meisterlikkuses piiritu. Progressiivsete veebirakenduste loomiseks saate näiteks integreerida nurga ja reageerimise WordPressi ja WooCommerce’iga.

Nurk vs reageerimine vs Vue: kes võidab?

Selle postituse lõpus meenutagem iga raamistiku iseloomulikke jooni, et proovida vastata küsimusele: Nurk vs reageerimine vs vue: milline peaksite valima?

nurgeline logo Nurgeline on raamistikest kõige küpsem, sellel on panustajate osas hea toetus ja see on terviklik pakett.

Õppimiskõver on aga järsk ja Nurga arengukontseptsioonid võivad uusi arendajaid eemale lükata.

Nurga all on hea valik ettevõtetele, kus on suured meeskonnad ja arendajad, kes juba kasutavad TypeScripti.

Lisa �� Siin on mõned nurgaga administraatori armatuurlaua mallid, mis võivad teile huvi pakkuda.

reageeri logo Reageeri on lihtsalt piisavalt vana, et olla küps ja kogukonna panus on tohutu. See on leidnud laialdast heakskiitu. Reaketi tööturg on tõesti hea ja selle raamistiku tulevik paistab helge.

Reakt tundub hea valik inimesele, kes alustab JavaScripti raamistike loomist, alustavaid ettevõtteid ja arendajaid, kellele meeldib teatav paindlikkus. Võimalus sujuvalt integreeruda teiste raamistikega annab sellele suure eelise neile, kes sooviksid oma koodis paindlikkust.

vue logo Vue on areenil uusim, ilma suurettevõtte toetuseta.

Sellegipoolest on viimase paari aasta jooksul tõesti väga hästi läinud, et tulla välja Angular and Reacti tugeva konkurendina. Võib-olla mängib see rolli paljudel hiina hiiglastel, nagu Alibaba ja Baidu, kes valivad Vue peamise JavaScripti raamistikuna.

Siiski jääb üle vaadata, kuidas tulevikus läheb ja õigustatud on olla ettevaatlik. Vue peaks olema teie valik, kui eelistate lihtsust, aga teile meeldib ka paindlikkus.

Lisa �� Siin on mõned Bootstrapiga loodud Vue administraatori mallid, mis võivad teile huvi pakkuda.

Vastus arutelule Angular vs React vs Vue on see, et pole olemas absoluutselt õiget valikut, mida te tõenäoliselt eeldasite.

Igal neist raamatukogudest on oma eelised ja puudused. Lähtuvalt töötatavast projektist ja teie individuaalsetest nõudmistest saab üks neist teistest sobivam. Enne otsuse tegemist on alati oluline teha oma uurimistöö, eriti kui töötate äriettevõtte, mitte isikliku projekti kallal.

Milline raamistik on teie arvates siin võitja – Nurk vs reageerimine vs Vue? Andke meile allpool toodud kommentaarides teada.

Lisalugemist: ��

 • Materjalide kujundamise mallid värvitooni, nurga ja reageerimise jaoks (materjali kasutajaliides)
 • Parimad reaalajas kasutajaliidese komponentide teegid / raamistikud
 • Huvitavad Vue UI komponentide teegid
 • Parimad administraatori nurga all olevad juhtpaneeli mallid
 • Parimad tasuta alglaadimismallid ReactJS-i jaoks
 • Tasuta reaalajas mallid
 • Bootstrapiga ehitatud tasuta ja esmaklassilised VueJS-i administraatorimallid

Teise märkuse peale, kuidas oleks WordPressi veel mõnega? WordPress sobib suurepäraselt peaaegu kõigi ettekujutatavate veebisaitide projektide käitamiseks ja seal on saadaval mõned ägedad teemad, mis muudavad teie disaini suurepärase väljanägemise (paljud neist tasuta). Rääkimata sellest, et saate WordPressi veebisaiti odavamalt hostida.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus ja esitlus Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map