Kuidas ajaveebi üles seada: domeeninimi + veebimajutus + WordPress … kõik korraga

Esimene asi, mida saate ajaveebi seadistamise kohta teada, on see, et ükski ajaveeb ei saa eksisteerida ilma domeeninime (selle ainulaadne aadress Internetis) ja veebiserveri (oma kodu Internetis). Seejärel on metamärk – kolmas element – WordPress!
See on 3. peatükk suurema juhendi kohta kuidas alustada edukat blogi.


Kuidas ajaveebi üles seada: www + host + WordPress

Domeeninime valimine on sageli ajaveebi seadistamise kõige lõbusam osa. Peremehe valimine on aga täpselt vastupidine.

Alustame endisega:

Kuidas valida oma uue ajaveebi jaoks domeeninimi?

�� Algaja märkus: Mis on domeeninimi? Domeeninimi koosneb kahest põhiosast: teie kordumatu domeenitunnus ja domeenilaiend. Meie jaoks on identifikaator codeinwp ja .com on laiend (tuntud ka kui TLD). Teie puhul võib esimene olla tähtnumbriliste märkide ja sidekriipsude jada. TLD, mille saate valida olemasolevate võimaluste hulgast – .com on kõige populaarsem. Domeeninimi maksab teile tavaliselt umbes 10–15 dollarit aastas.

Otseloomulikult jälitades peab heal domeeninimel olema vähemalt kolm peamist omadust:

 • �� See peab olema ainulaadne ja kaubamärgiga. Hea mõõdupuu on ette kujutada oma domeeninime oma kontorihoone küljele. Kas see näeb seal hea välja?
 • �� See peab olema selge. Ei mingit imelikku tähemärkide kombinatsiooni. Parim on lihtne 1-3-sõnaline jada. Oma ees- ja perekonnanime kasutate kõige paremini ainult siis, kui teie loodav veebisait soovib kasvatada teie isiklikku kaubamärki.
 • �� Seda peab olema lihtne meelde jätta. Kui peate selle selgeks tegema, pole seda lihtne meelde jätta.

Lisalugemist: Kuidas leida oma ajaveebile nimi +, kasutades ajaveebi nimegeneraatoreid.

�� NÕUANNE: Blogi seadistamise õppimisel on heaks lähtepunktiks koostada 3-5 mõistlikust domeeninimest koosnev loend ja testida neid siis koos sõprade, pere ja töökaaslastega, et võitja välja valida.

Kui teil on hea idee teie domeeninime kohta, on aeg valida hea hostimisplatvorm:

Kuidas valida ajaveebi jaoks hea veebi

Vastuvõtmise teema on boriiiiinnnng. Nagu tõesti.

Ma mõtlen, et kui olete selle juurde jõudnud, on veebiserver lihtsalt arvuti, mis on sisse lülitatud ja ühendatud ööpäevaringselt Internetiga, istudes kuskil pimedas serveriruumis. Pole midagi romantilist ega "lahe" sellest. See on lihtsalt numbrid ja andmed saadetakse edasi-tagasi.

Kui see pilt peas on, võib WordPressile hea hostija valimine olla keeruline, eriti kui teete oma uurimistöö ja paljastate paljusid hostimisettevõtte reklaammaterjale. Põhimõtteliselt lubavad nad kõik eriti head jõudlust ja usaldusväärset teenindust.

Tegelikkus võib aga olla erinev.

Nii et ilma üksikasjadeta teile igavaks, oleme investeerinud palju WordPressi hostimisturu uurimiseks, erinevate seal asuvate hostimisettevõtete testimiseks, nende toimivuse analüüsimiseks reaalsetes konfiguratsioonides ja isegi kasutajate küsitlemiseks, et leida, mida nad arvavad oma blogi hostad.

Kui soovite tutvuda kõigi üksikasjadega, vaadake järgmist:

2018. aasta WordPressi veebimajutusuuring – Aka "WordPressi hostimise head, halvad ja koledad"
Parimad WordPressi majutusteenuse pakkujad, võrreldes [numbrite järgi]

Parimad odavad hostinguteenuse pakkujad võrreldes (alates 0,82 dollarist kuus)
Parim veebimajutus väikeettevõtetele

Kui te ei viitsi ja soovite lihtsalt, et soovitaksin teile juba mõnda platvormi, siis kasutage lihtsalt saiti SiteGround. Põhimõtteliselt on ükskõik, milliseid teste me teeme ja ükskõik, milliseid küsimusi kogukonnale esitame, on SiteGroundi negatiivsete arvustuste kohta tõesti raske leida. Nad lihtsalt teavad, mida nad WordPressi ajaveebi hostimisel teevad.

Lisaks on hea hostimisplaan koos nendega – selline, mis on enam kui piisav, et alustada uue ajaveebiga, vaid umbes 4 dollarit kuus.

�� Kuidas ajaveebi üles seada: installige domeeninimi, hostimine ja WordPress kõik korraga

Olgu, siin on parim osa:

Ehkki ajaveebi seadistamise õppimine hõlmab kolme eraldi tehnoloogia – hostimise, domeeni ja WordPressi – joondamist, saate tegelikult selle kõige eest hoolitseda ühe korraga ja väga kasutajasõbralikul viisil..

Selle saavutamiseks minge saidile SiteGround (klõpsake siin) – hostimisplatvormi, mida soovitame selle veebis tehtud positiivsete arvustuste ja meie enda testide põhjal.

Kui olete seal valinud, valige hostimiskava. Enamikul juhtudel on odavaim variant – StartUp – piisab:

hosting valida

Järgmine samm on domeeninime registreerimine, mida kasutate oma uue ajaveebi jaoks:

ajaveebi domeeninimi

Märge. Uue domeeninime registreerimine saidil SiteGround on 15,95 dollarit aastas. Kui teil on juba domeeninimi, mida soovite kasutada, valige "Mul on juba domeen" uue loomise asemel. Selle domeeninime oma uude ajaveebisse lisamiseks on vaja täiendavaid samme. SiteGround juhendab teid igal sammul.

Pärast seda peate lihtsalt esitama oma isikliku teabe ja makse üksikasjad ning seadistamise lõpule viima.

Kui olete lõpetanud, on aeg WordPress installitud. Selleks avage oma kliendipiirkond ja järgige seda juhendit.

Installimisprotsessi ajal laseb SiteGround teil valida ka oma uue ajaveebi kujunduse / teema ja lasta kõik teie jaoks valmis seada.

�� Kiire märkus teemade / ajaveebi kujunduse leidmise ja muutmise kohta

WordPressi suurepärane asi on see, et te pole kinni esialgsest kujundusest, mille valisite oma ajaveebi seadistamise ajal, ega WordPressi vaiketeemaga. Võite alati mõne aja pärast selle osa juurde naasta ja installida uue kujunduse, mis on võib-olla nägusam või järgib lihtsalt tänapäevaseid trende.

Mõlemal juhul leiate uusi teemasid saidilt WordPress.org, ThemeIsle.com, TeemaForest, Elegantsed teemad, või mõnda muud neist populaarseimatest teemapoodidest.

�� Edasine lugemine

Kas olete just WordPressiga alustanud? Liidese kasutamist saate teha järgmiselt

Märge. Kui olete WordPressi liidesega juba tuttav, siis minge järgmisse peatükki.

WordPress on pärast selle tagasihoidlikku algust 2003. aastal üsna palju edasi arenenud. Mis sai alguse lihtsa blogimisplatvormina, on nüüd võimeline käitama igat tüüpi veebisaite, ükskõik kui suur või väike.

See funktsioonide rikkalikkus võib olla pisut problemaatiline ka inimesele, kes alles õpib esimest korda WordPressi abil blogi seadistama.

Nii et siin on lühike ülevaade WordPressi kasutajaliidese kaudu ja mõned peamised funktsioonid:

Esiteks toimub suurem osa teie suhtlusest WordPressiga administraatori paneeli kaudu, millele pääsete juurde, minnes saidile yoursite.com/wp-admin. Pärast sisselogimist näete midagi sellist:

WordPressi armatuurlaud

 • (1) Tervitussõnum – siin suunab WordPress teid administraatori paneeli mõnele kõige olulisemale alale. Suhtleme paljudega neist selles juhendis hiljem.
 • (2) Mõned üldised infoplokid, mis annavad teile teada hiljuti teie ajaveebis toimuva kohta.
 • (3) Postitused – siin saate oma blogi postitustega tööle minna.
 • (4) Meediumid – siit leiate kogu oma ajaveebisse üles laaditud meediumite (piltide) teegi.
 • (5) Lehed – liides töötab sarnaselt postitustega, kuid on mõeldud teie ajaveebi alamlehtedele.
 • (6) Kommentaarid – siin saate modelleerida oma lugejate kommentaare.
 • (7) Välimus – minge siia, et kohandada oma ajaveebi väljanägemist, nt muutke oma teemat täielikult või kohandage, kuidas teatud asju kuvatakse.
 • (8) Pistikprogrammid – siin saate installida uusi pistikprogramme.
 • (9) Kasutajad – minge siia oma kasutajakonto ja teiste ajaveebile juurdepääsu omavate inimeste kontode haldamiseks.
 • (10) Seadistused – siin veedate suurema osa ajast ajaveebi seadistamisel – iga oma ajaveebi põhiseade on siin.

Kavatsen neid juhendeid üksikasjalikult käsitleda kõiki neid jaotisi.

4. peatükk: WordPressi pistikprogrammid, mida peab omama

* See postitus sisaldab sidusettevõtte linke, mis tähendab, et kui klõpsate mõnel tootelingil ja ostate toote, maksame selle eest väikest tasu. Ärge muretsege, maksate ikkagi standardsumma, nii et teie kulutused ei ole tasulised.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map