Blogi seadistamine – põhiseaded, mida iga ajaveeb vajab

Olgu – nii et olete ajaveebi seadistamise protsessis üsna kaugel. Teil on installitud domeeninimi, hostimine, WordPress, isegi teema ja mõned pistikprogrammid.


Nii et … mis edasi saab??

Siin on põhiseaded, mida iga ajaveeb vajab. Hoolige nende eest, kui valmistate ette stardipäeva:
See on 5. peatükk suurema juhendi kohta kuidas alustada edukat blogi.

Blogi seadistamine 10 etapis:

1. Valige oma püsilinki struktuur

Permalinkid määravad teie saidi URL-ide struktuuri, mis on oluline nii teie blogi Google’is kõrgemal kohal hoidmisel kui ka teie veebisaidi inimestele kasutajasõbralikumaks muutmisel.

 • Püsilinkide määramine: Minema Seadistused → Permalinkid oma WordPressi juhtpaneelil
 • Milline on parim püsilink? Valides Postituse nimi Permalinki struktuur on peaaegu alati parim valik, välja arvatud juhul, kui teil on konkreetset põhjust, mida peate kasutama mõnda teist.

Permalinkide kohta lisateabe saamiseks lugege seda postitust

Blogi seadistamine: postituse nime püsiühenduse säte

2. Veenduge, et teie ajaveeb oleks avalik

WordPress sisaldab seadet, mis muudab selle nii, et otsimootorid ei indekseeriks teie ajaveebi ( "umbesdex" silt). Kuigi see säte tuleks vaikimisi välja lülitada, kuna see on ajaveebi seadistamisel nii tohutult oluline (ja olete võib-olla selle oma saidi loomisel sisse lülitanud ja selle unustanud), peaksite alati kontrollima, kas teie ajaveeb on avalik olete valmis alustama.

Jah – see võib tunduda tobe – kuid ma olen olnud tunnistajaks, et sada miljonit dollarit käivitav ettevõte käivitab oma uue saidi kujunduse reaalajas "umbesdex" sildi peal. Proovisin enne intervjuud ettevõtte kohta uurida ja googeldasin nime, kuid ei näinud nende saiti. Kontrollis lähtekoodi ja nägi umbesdex silti. Piisab, kui öelda, et seda võib juhtuda ükskõik kellega – nii parem, kui kahetseda!

 • Kuidas oma blogi avalikuks teha: Minema Seadistused → Lugemine ja veenduge, et ruut on Heidutage otsimootoreid … on märkimata.

nähtavus

3. Konfigureerige WordPress Customizeris põhiseaded

WordPressi kohandaja võimaldab kiiresti ajaveebi jaoks arvukalt väikeseid sätteid konfigureerida.

Tehke kindlasti järgmist:

 • Seadke oma Saidi pealkiri ja Tagline sisse Saidi identiteet sakk.
 • Lisage favicon väljale Saidi identiteet sakk.
 • Uurige teemakohaseid sätteid.

Loe selle postituse kohta lähemalt kuidas WordPressi kohandajat kasutada.

4. Looge navigeerimismenüü

A Menüü võimaldab teil juhtida linke, mis ilmuvad teie saidi peamistes navigeerimispiirkondades.

 • Miks see on oluline: Kuni menüü tegeliku loomiseni on teie teema navigeerimisala tühi – see pole külastajatele suurepärane kogemus! Teie sait on a-ga palju kasutatavam kasulik navigeerimisstruktuur.
 • Kuidas menüüd luua: Minema Välimus → menüüd või kasutage WordPressi kohandajat.

5. Seadistage külgriba ja / või jaluse vidinad

Vidinad võimaldavad teil lisada sisu oma ajaveebi igasse vidinate piirkonda. Tavaliselt tähendab see teie ajaveebi külgriba, kuid paljud teemad võimaldavad teil kasutada jaluses vidinaid ja potentsiaalselt ka muid alasid.

Vidinad ei anna mitte ainult kasulikku teavet, vaid aitavad teil ka vältida teema imelikke tühikuid. Ja võite isegi leida pistikprogrammid, mis lisavad täiendavaid vidinaid.

 • Vidinate lisamine: Minema Välimus → vidinad või kasutage WordPressi kohandajat.

vidinad

6. Koostage ajakava

Eelmises jaotises ütlesime teile, et UpdraftPlus on hädavajalik pistikprogramm. Nüüd, kui olete selle installinud, on aeg tegelikult varundada ajakava, mis on ajaveebi seadistamise oluline element!

 • Kui sageli peaksite varundama? See sõltub sellest, kui aktiivne sa oled. Kui plaanite kord nädalas uut postitust avaldada, saate seda teha tõenäoliselt igal nädalal. Kuid kui kavatsete avaldada iga päev uue postituse (või saate iga päev palju kommentaare), võiksite iga päev varundada.

7. Seadistage muud kohustuslikud pistikprogrammid

Lisaks UpdraftPlusile esitasime ka mõned muud kohustuslikud pistikprogrammid. Mõnest neist pistikprogrammidest maksimaalse kasu saamiseks peate siiski konfigureerima põhiseaded.

Mida teha:

 • SEO põhiseadete konfigureerimiseks järgige Yoast SEO häälestusviisardit
 • Valige koht, kus oma Jetpacki sotsiaalse jagamise nuppe kuvatakse
 • Kujutise optimeerimise lubamiseks looge konto Imagify

8. Otsustage, kas soovite kommentaare lubada

Vaikimisi on WordPress seadistatud lubama teie ajaveebi postitusi kommenteerida. Enamasti on see hea. Kuid mõnele meeldib keela kommentaarid.

 • Kommentaaride argument: Need võimaldavad teie lugejatel suhelda nii teie kui ka teiste lugejatega, mis loob rohkem kogukonna.
 • Argument kommentaaride vastu: Suur osa kommentaaridest on rämpspost, mis võib tüütuks muutuda. Seda on ka raske teha luua aktiivsete kommentaaride jaotis.
 • Milline on õige? Õiget vastust pole – kuid peaksite otsustama, kas soovite kommentaare lubada või mitte Seadistused → Arutelu.

kommentaarid

9. Keelake ping- ja tagasilükkamised

 • Mis on pikslid ja tagasilöögid: Tagasipöördumised ja tagasilükkamised võimaldavad teistel ajaveebidel teid teavitada, kui nad teile lingivad.
 • Miks pingbacks ja trackbacks imevad?: Need pole mitte ainult väga abivalmid, vaid ka rämpspostitajad armastavad neid ja saadavad rõõmsalt hunniku spämmi tagasilööke ja tagasipöördumisi.
 • Pingi- ja tagasilükkamiste keelamine: Minema Seadistused → Arutelu ja lülitage välja Luba lingiteatised …

pinginaabrid

10. Valige soovitud ajavöönd

Vaikimisi kasutab WordPress oma ajavööndi jaoks UTC +0. Kuid kui asute teises ajavööndis, tähendab see, et WordPress kasutab teistsuguseid kellaaegu kui teie kohalik aeg, mis raskendab selliste toimingute (nt postituste ajakava ennistamine) toimumist..

 • Kuidas oma ajavööndit seada: Minema Seadistused → Üldine

ajavöönd

Nüüd, kui need põhiseaded on teile täiesti väljas, olete valmis liikuma ajaveebi seadistamise järgmise sammu juurde – oma põhilehtedele!

6. peatükk: teie koduleht ja muud ajaveebilehed

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map