UI vs UX: kuo skiriasi praktinis požiūris?

UI vs UX: kuo skiriasi praktinis požiūris?

UI vs UX: kuo skiriasi praktinis požiūris?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Sąvokos UI ir UX (dizainas) labai dažnai vartojamos pakaitomis. Net iki taško, kai daugelis žmonių / dizainerių / klientų juos vadina "UI / UX dizainas" – savotiškas viskas viename derinys.


Tai nėra tobula, ypač jei pirmą kartą bandote išsiaiškinti UX mįslę savo verslui ir produktui. UX ir UI problemos yra nepaprastai svarbios, nesvarbu, ar parduodate papildinius / temas „WordPress“ erdvėje, kuriate programas, programinę įrangą ar net parduodate fizinius produktus.

Pirmasis dalykas, kurį turime nustatyti tiesiai, nors jis tikrai yra akivaizdus ir nuspėjamas, yra tai UI ir UX nėra tas pats.

Aišku, jie nėra visiškai skirtingi, kai susipažinome su esme, bet jie tikrai nėra tie patys!

UI vs UX

Šiame įraše kalbėsime apie pagrindinius UI ir UX skirtumus, ką jie reiškia praktiškai, kaip sukurti gerą UI ir sukurti tinkamą UX ir dar daugiau.

Bet pirma:

UI vs UX: koks yra tikrasis skirtumas?

Tai pats aktualiausias klausimas.

Iš mano pusės lengviausia būtų paprasčiausiai nukreipti jus į kai kuriuos apibrėžimus ir leisti jums patiems iššifruoti, tačiau tai tikrai nekeltų teisingumo temos..

Pradėkime nuo pagrindų, net jei jūs juos jau dabar žinote:

 • UI reiškia vartotojo sąsają ��
 • UX reiškia vartotojo patirtį ��

Viskas gerai ir nuobodu, bet ką šie du terminai reiškia praktikoje?

 • UI yra tai, ką galite pamatyti priešais jus – sąsaja, kurią naudojate sąveikaudami su daiktu (produktu / programa / automobiliu).
 • UX aprašo visą patirtį jūs gaunate kaip sąveika su daiktu.

Jei norite pateikti pavyzdį, jūsų automobilio vartotojo sąsaja yra vairas, pedalai, pavarų perjungiklis, tai yra kiekvienas automobilio elementas, su kuriuo galite bendrauti. UX yra patirtis, kurią įgyji vairuodamas.

Norėdami tiksliai nustatyti ryšį tarp vartotojo sąsajos ir UX, galime pagalvoti apie tai taip:

UI vs UX

UI vaidmuo yra reikšmingas, tačiau jis vis dar yra tik vienas iš UX elementų.

UX mąstymo raktas: "G" žodis

"G" žodis kaip tiksluose ��.

Sunku – ar labiau neįmanoma – galvoti apie UX, kai nežinai, ko iš tikrųjų nori pasiekti.

Tai yra vieta, kurioje žaidžiami tikslai.

Tikslai būna dviejų skonių:

 • �� savo tikslus – verslo tikslai
 • �� vartotojo tikslai – ką vartotojai nori pasiekti naudodamiesi įrankiu + kodėl

Norint suprasti gerą UX dizainą, svarbu suprasti, kaip šios dvi sritys susikerta.

Pirma, dirbdami su vartotojo sąsajomis, asmens sąveiką su jūsų įrankiu ar net tikslią funkciją, kurią norite pateikti, galite atlikti tik nusprendę, kokį naudotoją pirmiausia norite pasiekti..

"Jūs turite pasirinkti savo tikslą" gali skambėti kaip klišinis rinkodaros dalykas, tačiau tikrai nėra kito būdo, kaip pradėti kurti savo produkto UX.

UX visada atsekia vartotoją ir dalykas, kurį jie nori pasiekti naudodamiesi tam tikru įrankiu. Tai yra tokia patirtis, kurią jie * turi pakeliui į * savo tikslą. Bet nežinodami, koks tas tikslas iš tikrųjų yra, negalėsite priimti gerų UX sprendimų priimti vartotoją ten.

Taigi pradėkite apibrėždami savo idealius tikslinius vartotojus, jų charakteristikas, kokią problemą jie nori išspręsti – kad jūsų įrankis galėtų juos išspręsti ir pan. ��

Apibrėžkite savo verslo tikslus ne tik pagal vartotojo tikslus. Kaip išsprendę savo vartotojų tikslus galite pasiekti savo tikslus? Kaip galite gauti pajamų pateikdami savo vartotojams geriausią įmanomą įrankį? Ir taip toliau.

Išsiaiškinę šiuos atsakymus, jūs suprasite, kokia kryptimi turėtų sekti jūsų UX dizainas. Ir tai, savo ruožtu, palengvina jūsų vartotojo sąsajos kūrimą ir apima daug mažiau spėlionių.

Tai "grįžimas prie tikslų" modelį taip pat galima pamatyti Don Norman ir Jakob Nielsen originalus leidinys UX ir UI vs UX tema:

"Svarbu atskirti bendrą vartotojo patirtį nuo vartotojo sąsajos (vartotojo sąsajos), net jei vartotojo sąsaja akivaizdžiai yra ypač svarbi dizaino dalis. Kaip pavyzdį apsvarstykite svetainę, kurioje yra filmų peržiūros. Net jei UI ieškant filmo yra tobula, UX bus prastas vartotojui, norinčiam gauti informacijos apie nedidelį nepriklausomą leidimą, jei pagrindinėje duomenų bazėje yra tik didžiųjų studijų filmai.."

Taip pat apžvelkite šio atvejo analizė „New York Times“ programos perdarymas. Tai ne tik paprastas, bet ir ne tik, "kad viskas atrodytų geriau" mentalitetas. Tai prasideda užduodant tokius pagrindinius klausimus kaip, "Kaip žmonės šiuo metu tikrina naujienas?" Apžvelgiami galimi vartotojo interviu; netgi naudojasi empatijos žemėlapiu. Visa tai stengiantis patobulinti UX ir UI padaryti tai pagrindiniu ginklu.

ny kartų

Ar turėtumėte galvoti apie „UX first“ arba „UI first“?

Tai sudėtingas klausimas. Tai panašu į palyginimą su. Taigi pradėkime kur nors kitur:

Viena iš priežasčių, kodėl daugelis žmonių galvoja apie UX ir UI kartu – net ir žinodami skirtumą – yra todėl, kad UI yra žemai kabantys vaisiai ir akivaizdžiausias dalykas, su kuriuo reikia dirbti tobulinant savo produkto UX.

UI, labiau nei bet kas kitas, turi didžiulė įtaka UX. Kadangi UI taip pat lengviausia dirbti, UI dažnai traktuojamas kaip vienintelis dalykas, dėl kurio jums reikia jaudintis, jei norite gero UX.

Ir iš tikrųjų sunku ginčytis su šiais samprotavimais. Galų gale, jei jūsų automobilyje yra vairas, kurio skersmuo yra tik 2 coliai, visas automobilis yra netinkamas naudoti, o visas „UX“ leidžiasi į kanalizaciją – nesvarbu, kas dar buvo padaryta vairavimo patirčiai pagerinti.

Tai reiškia, kad katastrofiškos vartotojo sąsajos klaidos veiksmingai užmuša UX. ⚔️ Nėra to aplinkybės.

Kai pagalvoji apie tai, mes tikrai ne "darbas UX." UX yra daugelio mažesnių dalių suma, todėl kiekvienas sprendimas turėtų būti vertinamas per UX objektyvą. Bet pats „UX“ nėra dalykas, prie kurio galima dirbti ar kurį galima purkšti.

Visa tai lemia tai, kad tikriausiai pirmiausia dirbsite prie savo vartotojo sąsajos. Ir tai gerai, bet labai svarbu atsiminti, kad UI visada yra didesnio UX paveikslėlio dalis ir kiekvienas UI sprendimas turi būti atsektas UX.

Štai puikus atvejo tyrimas apie tai, kaip „Lyft“ perprojektavo savo programą, remdamasi UX principais ir sprendimų priėmimu. Nors dauguma to, ką mes matome, yra paviršiuje – vartotojo sąsajoje pokyčių esmė įvyko pergalvojant UX ir perprojektuojant įvairius vartotojo kelionės su programa aspektus, remiantis pirmaisiais principais ir pagrindiniais verslo ir vartotojo tikslais. . UI pokyčiai, kai žiūrime į juos vakuume, net nėra tokie reikšmingi, tačiau jie padeda vartotojui veiksmingiau pasiekti savo tikslus, bent jau pasak „Lyft“.

lyft tyrimas

Įprastos klaidingos sąsajos su vartotojo sąsaja ir UX

Pažvelkime į kai kuriuos įprastus UI ir UX pasaulio klaidingus įsitikinimus ir pabandykime rasti geresnį būdą galvoti apie šiuos dalykus.

"Ar praeityje buvo sąsaja su UX??"

Turiu lažintis, kad programinės įrangos kūrėjai prieš 20 metų negaili per daug laiko galvodami apie vartotojo sąsają ar UX. Arba, veikiau, jie padarė, bet jie tiesiog nenaudojo tų terminų apibūdinti.

„Xerox“ asmeniniame kompiuteryje „Alto“ pristatė originalią grafinę vartotojo sąsają, kuri atsirado praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje.

„Xerox Alto“
„Xerox“ darbo vietos

Keista, bet ji pagyveno nepaprastai gerai. Vis tiek galite aiškiai pamatyti visus elementus, o pagrindinė užduotis atrodo paprasta. Nėra blaškymų, nereikalingų elementų. Tiesą sakant, ši vartotojo sąsaja yra visas verslas!

Natūralu, kad ankstesnės programinės įrangos užduotis taip pat buvo lengviau apibrėžti, o tikslinių grupių paieška buvo intuityvesnė. Pvz., Tam, kas dirbo su originaliais teksto redaktoriais, greičiausiai buvo tikslinė grupė, "biuro žmonės rankomis."

Išsiaiškinti tikslus taip pat nebuvo sunku. "Geresnė rašomoji mašinėlė. Kompiuteryje."

Bet kai mes pažvelgėme į tikrąjį programinės įrangos kūrimo procesą, jis nebuvo daug kitoks. UX vis dar buvo esminis dalykas išsiaiškinti.

Mes taip pat turėjome rinkos lyderių – arba veikiau minčių lyderių – kurie padėjo mums pasirinkti bendrą sekimo kryptį ir atkreipė dėmesį į gerus vartotojo sąsajos sprendimus, kurie veiktų ir kituose scenarijuose..

Kaip tikėjotės, „Apple“ vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį progresuojant ir svarbinant GUI.

Originalioje „Macintosh“, išleistoje 1984 m., Buvo pristatyta pelių pagrindu sukurta sąsaja, kurioje aukščiausias sąveikos su mašina lygis buvo pagrįstas programos pasirinkimu su pele (nukreipimas ir paspaudimas), o tada sąveikavimas su pačia programa skirtingais būdais..

Netrukus pelės kompiuteriu tapo daiktu. Kiti GUI laikėsi pavyzdžio.

„Apple Macintosh“ darbalaukis

Taip pat nereikia daug ieškoti pavyzdžių internetiniame pasaulyje. „WordPress“ buvo UI priešakyje apibrėždama, kaip šiuolaikiška CMS turėtų lengvai pateikti pagrindines savybes..

„WordPress 5.0“ informacijos suvestinė

"Kaip išspręsti sugadintą vartotojo sąsają?"

Žvelgdami į šiuolaikines programas, įrankius ir programinę įrangą apskritai, turime tai padaryti mažiau yra daugiau.

Arba veikiau tai "mažiau yra daugiau" požiūris kyla iš fokusavimo lazeriu į jūsų idealius vartotojus.

Paimkite, pavyzdžiui, el. Pašto įrankius. Kai „Outlook“ buvo kalno karalius, reikėjo gero el. Pašto įrankio, kad būtų visi įsivaizduojami varpai ir švilpukai. Kuo daugiau funkcijų buvo, tuo geresnis įrankis buvo.

Tai jau nebe tokia.

Geriausi el. Pašto įrankiai yra paprasti, daugiausia dėmesio skiriant nedideliam funkcijų diapazonui ir nukreipti į konkretaus tipo vartotojus.

Nesvarbu, ar norite tiesiog turėti paprastą el. Pašto įrankį, ar naudoti el. Pašto įrankį kaip užduočių tvarkyklę, ar norite, kad jis padėtų produktyvumui ir judėtų el. Laiškams pagal jūsų dienos darbotvarkę, tada turite atskiras programas, kurios jums padės padaryti, kad. Jie nukreipti į lazerį. Šiais laikais nėra jokios priežasties naudoti visa apimančius el. Pašto įrankius, nes jie dažniausiai blaško dėmesį.

el. pašto programos

Taigi, reikia išspręsti sugadintą vartotojo sąsają? Supaprastinkite. Grįžkite prie pagrindinio vartotojo tikslo ir sužinokite, kaip galite padėti jam tai išspręsti. Pašalinkite visa kita, kas nepadeda to tikslo lengviau pasiekti.

"Kas turėtų daryti UX jūsų komandoje?"

Kieno darbas yra tvarkyti UX?

Ar tai dizainerio?

Ar tai programinės įrangos kūrėjas??

Ar tai kas "viso kamino kūrėjas" pavadinimas skirtas?

Nebūsi laimingas, bet teisingas atsakymas yra visų.

Pažvelkite į tą diagramą, kuria aš pasidaliniau pradžioje – UX elementus. Ten yra per daug dalykų, kuriuos gali tvarkyti vienas žmogus vienas.

Tuo pačiu metu „UX“ nereiškia, kad mesti daiktus per tvorą, kai tik būsite su jais, kad kitas asmuo galėtų iš ten pasiimti. Pastangos turi būti labiau susijusios.

Vėl pradėkite nuo savo verslo ir vartotojo tikslų apibrėžimų. Dirbk iš ten. Visi turi būti įtraukti ir visada galvoti apie tokius dalykus, "Kaip tai, ką dabar dirbu, paveiks vartotojo patirtį?"

"Kaip išmatuoti UX?"

UX sunku įvertinti ar išmatuoti. Galite išmatuoti tik individualius tikslus, kuriuos apibrėžėte vartotojo ir verslo pusėje.

Suprantama, kad jei jūs pataikote į savo ženklus, o vartotojai – pataikydami į savo (spręsdami pagal įdiegimus, vartotojų skaičių ar kitą jūsų nustatytą metriką), jūsų UX taip pat eina teisinga linkme.

"Mano produkto UX yra blogas; ką aš dabar galiu padaryti?"

Deja, negalima purkšti ant geresnio UX. Jei nesiekiate savo tikslų, produktas nesulaukia gerų atsiliepimų iš vartotojų ir jūs apskritai nepatenkinti rezultatais, galite tikrai grįžti į piešimo lentą..

Iš naujo įvertinkite savo tikslus, vartotojo tikslus ir tai, kaip jūs abu susiejate.

Priemonės, kurias reikia naudoti tobulinant UX

Yra trys pagrindiniai įrankiai, kurie padės įvertinti jūsų UX projektavimo kryptį ir padės priimti teisingus sprendimus:

 • A / B testai
 • vartotojų apklausos ir apklausos
 • analizė ir duomenys

Užsakymas nėra atsitiktinis. A / B testai yra pagrindinis ginklas jūsų arsenale. Atlikdami A / B testus, galite palyginti dvi sąsajos dalies versijas viena su kita ir pamatyti, kuri iš jūsų UX rodiklių ir tikslų suteikia geresnių rezultatų.

Svarbi detalė atliekant A / B testus yra priklijuoti tik A ir B – du kintamuosius – ir nesikeisti aplink daugiau elementų, nes jie užtemdo rezultatus ir neįmanoma išskirti atskirų pakeitimų, darančių ženklą..

Vartotojų apklausos ir apklausos taip pat gali daug ką pasakyti. Užduodami vartotojams paprastus klausimus, gali būti naudinga informacija. Jei tai yra tinkinta programa, kurią kuriate, tada atsiliepimų rinkimas gali būti griežtesnis, tačiau svetainėje galite naudoti paprastą apklausos įrankį, tokį, koks yra išvardytos čia.

Galiausiai neapdoroti duomenys ir analizė suteikia kiekybinę medalio pusę. Su jais galite pamatyti, kaip jūsų UX ar UI pakeitimai virsta realiais naudojimo scenarijais / konversijomis / visomis kitomis metrikomis..

Visos šios priemonės leidžia efektyviai tobulinti procesus ir įvertinti, ar teisingai suvokėte tikslus.

Prisitaikykite ir pakartokite!

�� Yra daug daugiau, ką galite padaryti, kalbėdami apie UX dizainą ir tada išbandydami savo darbo rezultatus, tačiau lengviausia pradėti nuo trijų aukščiau pateiktų metodų. Norėdami sužinoti daugiau apie UI ir UX testavimą, perskaitykite šiuos dalykus:

UI vs UX, galinis žaidimas

Kai kurie dizaineriai pyksta, kai iškeliama UI ir UX tema. Jie sako, kad abu dalykai yra visiškai nesusiję ir kad jie neturėtų būti aptariami kartu. Tačiau nuoširdžiai neišvengsime minčių vienas be kito.

UI yra tiesiog pirmas dalykas, prie kurio galime dirbti kurdami UX. Tai žemiausias kabantis vaisius ir lengviausiai suprantamas elementas, lengviausias įsijausti ir lengviausias įvertinti efektyvumą..

Taigi būkime ramūs ir eikime toliau. UI ir UX skiriasi, bet ta pati istorija yra dalis.

O gal aš klystu? Kaip jūs naudojate UI ir UX? Dalinkis komentaruose.

Vaizdo kreditai:

Nepamirškite prisijungti prie avarijos kurso, kaip pagreitinti jūsų „WordPress“ svetainę. Taikydami keletą paprastų pataisų galite sumažinti įkrovimo laiką net 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector