Spalvų teorijos naudojimas kuriant internetinį dizainą

Ankstesniame įraše mes aptarėme spalvų teorijos idėją taip, kaip ji susijusi su balta arba neigiama erdve.


Spalvų teorija mums sako, kad skirtingos spalvos veikia kartu arba ne – dėl konkrečių priežasčių. (Norėdami išsamiau apibrėžti spalvų teoriją, apsilankykite Šis straipsnis iš NYU.)

Nors negalvojate apie tai, kaip spalva paveiks tuos, kurie lankosi jūsų tinklaraštyje, tačiau interneto svetainių kūrimo proceso metu dizaineris mano, kad tai yra labai svarbus komponentas kuriant tobulą interneto svetainę..

Kaip mus verčia spalva

Pažvelkite į šį spalvų bloką:

geltona

Kaip tai verčia jus jaustis?

O kaip apie šį bloką:

mėlyna

Ar jautėtės kitaip, žiūrėdami į A pavyzdį, nei jūs, žiūrėdami į B pavyzdį?

Jei taip, tai nenuostabu.

 • Geltona yra elektra, energija.
 • Šviesiai mėlyna spalva ramina.

Svarbi spalva. Visi mes turime instinktyvių psichologinių asociacijų su tam tikromis spalvomis. Kai kurie iš jų yra bendros psichologinės asociacijos su spalva, tuo tarpu kitos yra individualios asociacijos, kurias sukuria mūsų gyvenimo kontekstas. Net naudojamas atspalvis padarys įtaką. Švelnesnis mėlynos spalvos atspalvis žadina raminančiai, o stipresni atspalviai žymi jėgą.

Trys spalvų kategorijos

Yra tikimybė, kad pradinių klasių pamokose sužinojote apie spalvų teoriją; yra tikimybė, kad dabar jau beveik viską pamiršote, nebent dirbtumėte su grafiniu dizainu!

Spalvų ratą sudaro trijų tipų spalvos:

 1. Pirminė
 2. Antrinis
 3. Tretinis

Pagrindinės spalvos negalima sukurti maišant kitas spalvas.

Antrinės spalvos susidaro sumaišius dvi pagrindines spalvas: mėlyna ir geltona daro žalią, raudona ir geltona daro oranžinę.

Tretinės spalvos gaunami derinant pirmines ir antrines spalvas: mėlynai žalią arba raudonai oranžinę.

Žiniatinklio dizaineriai naudoja šias spalvų rūšis norėdami sukelti jausmus kurdami tinklaraštį.

Papildomos spalvos

Norėdami įsisavinti dizainą, jūs taip pat turite suprasti, kokios spalvos kartu atrodo gerai. Papildomos spalvos yra priešingose ​​spalvų rato pusėse viena nuo kitos. Kai naudojamos kartu, šios spalvos prieštarauja viena kitai ir suteikia jūsų dizainui gyvybingą vaizdą. Šios papildomos spalvos taip pat gali būti naudojamos sustiprinti savitą jausmą arba pagilinti papildomus jausmus ant pagrindinės emocijos, kurią norite suteikti savo lankytojui. Pvz., Galite naudoti raudoną raginimą veikti mygtukus, kad praneštumėte apie skubumą ir derintumėte jį su žalumynais visame savo makete, kad lankytojams suteiktumėte saugumo jausmą..

Galite naudoti tokį įrankį kaip Spalvų skaičiuoklė „Sessions“ kolegijos svetainėje, norėdami rasti geriausią dizaino spalvų porą papildomų spalvų.

Sukurkite savo tinklaraščio nuotaiką naudodami spalvas

Norite sužinoti, kokios spalvos yra susijusios su kokiais jausmų tipais? Čia yra patogus vadovas:

 • Raudona – Šiltas, elektrinis, energizuojantis. Puikus kaip judėjimo kūrimo akcentas.
 • Mėlyna – Ramus, stiprus, profesionalus. Kelionės ar poilsio vietos puikiai tinka šiam atspalviui.
 • Geltona – jaudinantis ir elektrinis. Per daug gali blaškyti svetainę, todėl naudokite ją akcentams.
 • Oranžinė – Elektrinis; tačiau naršyklės šį atspalvį rodo skirtingai, todėl priklijuokite jį kaip akcentą. Žalia – šauni, raminanti, profesionali; Puikiai tinka svetainėms, susijusioms su gamta, finansais, verslu.
 • Juoda – Jėga ir galia. Nors juoda buvo naudojama kaip pagrindinė spalva kuriant internetinę svetainę, ji taip pat gali įtempti skaitytoją.
 • Pilka – Galima naudoti jėgai, ramybei, galiai, autoritetui. Puikus atspalvis, kurį galima derinti su daugeliu kitų spalvų; Pilka šiandien daug naudojama interneto svetainių dizaine.
 • Balta – Nors interneto dizainui tai gali atrodyti nereikalinga spalva, nepamirškite to, ką mes pasakėme apie baltą ar neigiamą erdvę. Jūsų skaitytojams reikia šiek tiek baltų sričių, todėl dėmesys bus skiriamas likusiai svetainės daliai. Jei nebus šios baltos vietos, jūsų skaitytojai gali priblokšti ir jie greičiausiai nusisuks.

Keletas naudojamų spalvų teorijos pavyzdžių

Parodyti jums, kaip spalvų teorija naudojama kuriant internetą, kas būtų geriau, nei pasiūlyti keletą vaizdų?

Turbūt garsiausias tinklalapio, kuriame naudojama mėlyna spalva, saugumo ir pasitikėjimo jausmui sukelti, pavyzdys yra „Facebook“:

Spalvų teorijos naudojimas kuriant internetinį tinklą: „Facebook“

Natūralūs pabudimai, žurnalas apie sveiką gyvenimo būdą, naudoja žalumynų ir bliuzo derinį, kad skaitytojai taptų ramiais ir energingais. Taip pat yra maža oranžinės spalvos purslų dalis, skatinanti veikti.

Natūralūs pabudimai

Oi Polloi yra el. prekybos svetainė, kurioje naudojamos įvairios ryškios spalvos, kad patrauktų klientus į savo parduotuvę. Iš pradžių jų spalvų schema gali atrodyti chaotiška, tačiau įvairovė yra apgalvota: ji atspindi platų prekės ženklų asortimentą, kurį galima rasti jų parduotuvėje.

Oi Polloi

Galutinis patarimas

Jei jūsų svetainė negauna norimos traukos, didelė tikimybė, kad spalva yra jūsų problemos dalis. Skirkite laiko iš tikrųjų suprasti, ką norite, kad žmonės pajustų, kai jie patenka į jūsų svetainę, tada sukurkite naują dizainą, kuriame naudojamos spalvos, kad pasirinktumėte tuos jausmus..

Norėdami gauti daugiau informacijos apie internetinių dienoraščių rašymo pagrindus, skaitykite mūsų 5 straipsnius, susijusius su puikiu tinklaraščio dizainu, ir visą vadovą, kaip sukurti tinklaraštį.

Nepamirškite prisijungti prie avarijos kurso, kaip pagreitinti jūsų „WordPress“ svetainę. Taikydami keletą paprastų pataisų galite sumažinti įkrovimo laiką net 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map