WordPressi 2019. aasta veebimajutusuuring: 6500+ vastaja sõnul on SiteGround reeglid, Bluehost lähedal

WordPressi 2019. aasta veebimajutusuuring: 6500+ vastaja sõnul on SiteGround reeglid, Bluehost lähedal

WordPressi 2019. aasta veebimajutusuuring: 6500+ vastaja sõnul on SiteGround reeglid, Bluehost lähedal
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Ma kardan, et käes on jälle see aastaaeg – aeg rääkida WordPressi hostimisest! Kuid selle asemel, et rääkida, andkem mikrofon oma lugejatele, kasutajatele ja klientidele. Teisisõnu, on aeg meie WordPressi iga-aastaseks hostimisuuringuks – 2019. aasta väljaanne! ✨��


Nagu selgus, on see nii suurim veebiserveri WordPress hostimise uuring. Veelgi huvitavam on see, et see on taustal vaikselt jooksnud, ilma igasuguse reklaamita ja isegi Twitteris jagamata.

Tahtsime hoida asju madalana, et vältida võimalikke katkestusi või rämpsposti sisestusi. Mitte et meil seda kunagi oleks olnud. See madala võtmega lähenemisviis toimis pehmelt öeldes meil oli üle 6500 võistlustöö! ��������

Uuring viidi hüpikmena sellel ja kahel teisel meie saidil. Seal oli vastus paar lihtsat küsimust:

 • Millist hostiettevõtet te praegu kasutate??
 • Kui suure tõenäosusega soovitate seda?
 • Millisele hostimisele kavatsete minna??
 • Mida hindate oma hostimise juures kõige rohkem??
 • Mitu saiti oma hostiga käitate?

Näitan teile tulemusi vaid minutiga, kuid kõigepealt arutame, mis eristab uuringu seda väljaannet varasematest.

WordPressi veebiküsitlus 2019

Lisaks analüüsile, mis meil siin teie jaoks on, teeme ka CSV-vormingus faili allalaadimiseks kättesaadavaks (siin). Kasutage seda oma analüüsi tegemisel viitena.

�� Miks on see WordPressi hostimisküsitlus erinev?

Ma juba valasin ube pisut sissejuhatuses, kuid siin on suurem lugu:

Nagu arvatavasti teate, on hostimine meie jaoks väga oluline teema. Esiteks on meil ülevaade ja võrdlus enamike seal pakutavate populaarsete valikute kohta:

 • Parimad edasimüüjate majutusteenuse pakkujad võrreldes
 • Jagatud vs hallatud WordPressi hostimine
 • Parim odav WordPressi hostimine
 • Parimad GoDaddy alternatiivid WordPressi saitidele

Teiseks, sidusettevõtte sissetulek erinevatelt hostimisettevõtetelt moodustab suure osa meie kogutulust (see pole siiski tähtsam kui teema müük – ma ütlen seda lihtsalt selleks, et teha selgeks, et me ei sõltu hostimisettevõtetest, kes meile meeldivad) ).

Lihtsamalt öeldes, nii palju kui meie kõigi ajaveebide hostimise teema on nii palju sisu ja kui palju lugejaid tarbib seda sisu iga kuu, on meil tohutu vastutus hoida oma soovitusi faktilistena ja mõelda kasutaja ees, kui me teile midagi ütleme. saada see peremees sellest hostist üle.

Selle kõige põhjuseks on see, et tahame lihtsalt saada võimalikult palju teadmisi turul olevate WordPress-i hostimisettevõtete üldisest kvaliteedist. Isegi kui teeme palju omaenda testimisi, mõistame, et meie andmevalik on endiselt väike ja see pole midagi võrreldes meie lugejate kollektiivsete arvamustega. Ja muide, meil on kontod enamikes suuremates hostimisettevõtetes.

Nii et siin tulevad need uuringud mängu. Lihtsalt, esitades paar lihtsat küsimust, saame teada, mida tõelised inimesed – päris kasutajad – oma WordPressi hostidest arvavad.

Olgu, nii see on ka uuringute enda lugu, aga mis saab selle WordPressi hostimisküsitluse madala võtmega hoidmisest?

Tahtsime lihtsalt jõuda võimalikult paljude juhuslike kasutajateni.

Me kõik teame, mida WordPress pro soovitaks – SiteGround, WP Engine, Kinsta. See on jälle tavaline kahtlusalune. Kuid kas neid võõrustajaid kasutavad ka juhuslikud veebisaitide omanikud? Seda me tahtsime teada saada. Oh, ja tegime ka!

Siin on tõde WordPressi hostimise ja selle kohta, mida võõrustajad tegelikult kasutavad:

�� GoDaddy võtab turule

Kas arvasite, et see on muul viisil?

Nagu tõesti, kas sa tegid?

GoDaddy on tõepoolest meie WordPressi 2019. aasta veebiuuringu selles väljaandes kõige populaarsem host. Siin on viis parimat:

 • GoDaddy – kasutab 16,19% kasutajaid
 • Sininehost – 13,25%
 • HostGator – 9%
 • SiteGround – 6,74%
 • Nimeahela – 3,34%

See pole täielik hostide loend – vaid kõige populaarsemad vastused.

GoDaddy pole WordPressi hostimise sees suur nimi "mull". Aga arvake mis? Mitte ainult WordPressi kasutajad kasutavad GoDaddy … nad on tegelikult üsna õnnelikud. Ehkki see pole meie WordPressi veebimajutusuuringu kõrgeim soovituskoor, jõudis GoDaddy meie soovituste skaalal auväärsesse 7,43 keskmisele..

Lõpuks arvan, et me ei peaks GoDaddy populaarsuse üle nii üllatuma. Kuigi see pole enamikus "parim WordPressi hostimine" nimekirjade järgi on ettevõte WordPressi atribuute kiires tempos üles ehitanud. Samuti on nad WordCampsis üsna aktiivsed, sponsoreerides sündmusi sageli ühe tipptasemel sponsorina.

Huvitav on see, et meie uuringu viie parima võõrustaja populaarsus kajastab turu üldist populaarsust üsna hästi. Siin on kiire Google Trendsi võrdlus, mis pole küll täiuslik mõõdik, kuid annab siiski hea ülevaate, kui populaarseks need ettevõtted tegelikult üksteisega võrreldes on:

suundumuste suundumused võrreldes selle WordPressi hostimisküsitlusega

Õige, tundub, et GoDaddy puudub seal, las ma parandan selle teie jaoks:

suundumuste suundumused 2

Teisest küljest, arvestades, et HostGator ja Bluehost on 5 korda (ish) suuremad kui SiteGround, on tõesti muljetavaldav, et SiteGround on siiani suutnud hankida peaaegu sama palju kirjeid.

Veel üks intrigeeriv kaasavõtmine on see, et hallatavat WordPressi hostimisruumi pole selles WordPressi hostimisuuringus nii palju esindatud.

Meie varasemates uuringutes (need, mis olid suunatud WordPressi profikasutajatele) oli sellistel ettevõtetel nagu WP Engine ja Kinsta õiglane osa häältest. Selle aasta uuringus said nad vastavalt ainult 25 ja 9 häält. See näitab ainult seda, kui erinev on WordPressi hostimisruum, kui räägime iga päev juhuslike kasutajatega või WordPressiga töötavate inimestega.

�� Populaarsed võõrustajad riikide kaupa

See on osa 2019. aasta WordPressi veebimajutusuuringust, mille vastu oleme tõeliselt huvi tundnud.

USA turg on omamoodi etteaimatav selles osas, kes populaarseks saab. Ma mõtlen, et kõik need Super Bowli reklaamid peavad millegi eest aru andma, eks, GoDaddy?

Mis saab aga rahvusvahelistest turgudest? Kas GoDaddy on sama populaarne näiteks Austraalias kui USA-s? Vaatame.

6500+ vastuse hulgast ainult ümberringi 29,13% on pärit USA-st, mis teeb suure enamuse rahvusvaheliseks.

Siin on kümme parimat riiki ja nende kõige populaarsemad hostimisettevõtted:

Kõige populaarsemad WordPressi hostimisettevõtted riikide kaupa

Riik
% kannetest riigis
Kõige populaarsem host aastal 2019
2017. aasta populaarseim host
USA16,43%Sinine vaimGoDaddy
India19,94%GoDaddyGoDaddy
Ühendkuningriik6,69%SiteGroundGoDaddy
Nigeeria12,25%WhoGoHostWhoGoHost
Kanada18,18%Sinine vaimGoDaddy
Pakistan9,18%GoDaddyGoDaddy
Lõuna-Aafrika21,88%AfrihostAfrihost
Austraalia10,71%Sinine vaimGoDaddy

Või interaktiivsema esitluse jaoks (klõpsake riiki):

�� Kes on WordPressi 2019. aasta parimaks hinnatud hostinguettevõte?

Olgu, jälitagem, siin on meie 6500 ja enama küsitlusele vastanu seas WordPressi edetabeli kõige enam hinnatud ettevõtted:

Hostiv ettevõteHääletused
000veebi666,71
1&1 IONOS1097.47
Sinine vaim5928.07
DreamHost598.25
GoDaddy7237.43
HostGator4027,84
Hostinger997.90
Liikumises707,82
iPage537,68
Nimehekk1498.19
SiteGround3018.64
WordPress3327.49

* See on ainult top 10. Täieliku andmefaili saate selle postituse allosas.

Ülaltoodud tabeli osas otsustasime näidata ainult neid ettevõtteid, kes said rohkem kui 50 tööd. Kui künnist poleks olnud, oleks A2 Hosting ja Amazon AWS (näiteks A2 Hosting) teinud nimekirja esikümnesse. Kuid me ei tunne end eriti kindlalt, asetades nad teiste mängijate kohale, kes on saanud palju rohkem hääli.

Kui sa oled "WordPressi inimene" olete tõenäoliselt üpris õnnelik, kui näete saidi SiteGround ülaosas. See tulemus on ka väga rahustav, kui arvestada sellega, et oleme juba mõnda aega oma lugejatele soovitanud SiteGroundi, nii et meil on hea meel, et nad saavad suurepärase kogemuse!

Peale selle näib, et suurtel kaubamärkidel, nagu Namecheap ja Bluehost, läheb uuringus väga hästi – mõlemad on esiviisikus.

Ka esiviisikus leiate kõik kolm võõrustajat, kelle WordPress.org on ametlikult heaks kiitnud – SiteGround, DreamHost ja Bluehost.

Muidugi ei hõlmanud meie WordPressi hostimisküsitlus ainult suuri mängijaid. Vastajad mainisid tegelikult enam kui 1500 (!) Erinevat hostimisettevõtet.

ametlikud soovitatud võõrustajad

�� Inimesed on hostimisega üldiselt rahul

vastajate keskmine hinnang oli 7,4 / 10. See tähendab, et selle WordPressi veebimajutusuuringu viis kõige populaarsemat hostit on saanud keskmisest kõrgemad hinnangud.

Huvitaval kombel oli see üldskoor meie 2017. aasta uuringus pisut kõrgem – 7,7. Kas see 0,3 tilk tähendab midagi? Et ma jätan teie otsustada. Ma ei hüppaks liiga kiiresti järeldustele ja mul on ka raske uskuda, et WordPressi hostimise kvaliteet on viimase kahe aasta jooksul üldiselt langenud.

Üksikasjalikuma jaotuse jaoks on siin toodud protsent inimesi, kes on oma hostile teatava väärtuse andnud:

Kui rahul on inimesed oma hostimisega

Hinnang
% kasutajatest
1035,93%
911,76%
815,73%
710,56%
66,59%
59,57%
42,72%
32,37%
22,02%
12,74%

�� Peamised erinevused võrreldes meie varasemate WordPressi hostimisuuringutega

Oleme siin blogis korraldanud kahte tüüpi hostimise uuringuid.

 • Lõppkasutajate küsitlused – nagu need, mille kohta siin tulemusi tutvustame
 • Täiustatud kasutajate uuringud – kus palume WordPressi plussidel ja arendajatel jagada, kes on nende arvates turu WordPressi parimad ettevõtted

Nagu arvata võiks, annavad need uuringud tohutult erinevaid tulemusi. Kui WordPressi plussid on huvitatud sellistest hostidest nagu WP Engine või Kinsta, siis juhuslikud kasutajad töötavad kõige enam GoDaddy ja Bluehostiga (nagu nägime selles uuringus). Kuid lähme natuke põhjalikumalt.

Esiteks, siin on muutunud pärast meie viimast lõppkasutaja WordPressi hostimisuuringut, mille tegime 2017. aastal:

Üldised suundumused on enam-vähem samad. Kolm kõige populaarsemat hosti 2017. aastal olid GoDaddy, Bluehost ja HostGator ning nad juhivad endiselt turgu 2019. aastal.

Nagu öeldud, on HostGator langenud populaarsuselt nr 3, samas kui Bluehost on kasvanud palju, et kindlustada nr 2. Pisut kaugemal maanteel kahekordistas SiteGround nende ulatuse. Vaatame, mida Google Trends selle kohta ütleb:

SiteGround vs HostGator

Kui jätta kõrvale populaarsus, siis vaatame, kuidas üldised hinnangud on muutunud. Siin on andmed:

Mida arvavad juhuslikud kasutajad oma WordPressi hostidest:

Hosting Company2019 Rating2017 RatingChange
1&1 IONOS7.477.420,05
Sinine vaim8.077,930,14
DreamHost8.258.66-0,41
GoDaddy7.437,64-0,21
HostGator7,848.02-0,18
Hostinger7.907.580,32
Liikumises7,828.11-0,29
iPage7,687,75-0,07
Nimehekk8.198.040,15
SiteGround8.648.560,08
WordPress7.497.140,35

Muudatused pole suured – esikümnesse mahub kõige rohkem DreamHost, kes kaotab 0,41. Viis parimat on kõikunud vaid vähesel määral.

Oleme tegelikult omamoodi õnnelikud, et näeme reitinguid, mis on nii sarnased meie 2017. aasta WordPressi hostimisküsitlusele. Kui mitte midagi, on see vähemalt mingi tõend selle kohta, et need uuringud aja jooksul püsivad.

Veel üks tähelepanek, mille saame teha, on see, et WordPressi hostimisturg ei muuda üldiselt nii palju. Juhid jäävad enamasti samaks ja nende juhtide pakutav teenuse kvaliteet jääb samuti samaks.

Kui soovite midagi huvitavamat, siis siin on erinevused võrreldes meie viimase edasijõudnutele mõeldud uuringuga:

Mida profikasutajad arvavad oma WordPressi hostidest:

Hosting Company2019 hinnang (lõppkasutajad) 2018 hinnang (plussid) muutus
Sinine vaim8.076.61,47
DreamHost8.258.20,05
GoDaddy7.4370,43
HostGator7,847.40,44
Liikumises7,828.4-0,58
SiteGround8.649,2-0,56

Tundub, et suure nimega ettevõtted saavad lõppkasutajatelt paremaid hinnanguid, butiik- ja keskmekesksemad ettevõtted saavad aga edasijõudnute paremaid hinnanguid. Vist pole siin mingit üllatust.

☯️ on "WordPress" peremees?

Ühes ülaltoodud tabelites on midagi huvitavat, mida olete ehk märganud.

Paljud inimesed ütlesid seda "WordPress" on nende peremees.

Kahjuks ei tea me, kas need tähendavad WordPress.com või kas nad segavad seda, mis host tegelikult on.

Meil on olnud veel paar sellist vastust. Siin on mõned neist:

"Kes on teie peremees?"
# vastuseid
"WordPress"332
"ei tea"29
"TeemaIsle"4
"XAMPP"16
"cPanel"17

Võib-olla tõestab see kõike muud kui seda, kui segane kogu hostimise idee tegelikult on.

Plussidena usun, et me ei saa absoluutselt unarusse jätta asjaolu, et WordPress pole tööriista jaoks nii lihtne, kui meile usutakse, et see on. Teiste juhuslike kasutajate harimine on oluline platvormi mõistmise ja selle parimate võimaluste mõistmise aitamiseks.

Kuna WordPress töötab enam kui 30% -l kõigist veebisaitidest, pole üllatav, et paljudel kasutajatel pole platvormi sisemise toimimise mõistmiseks mingeid teadmisi ega isegi huvi mõista või mis teeb ühe hostist teise paremaks.

Paljud juhuslikud kasutajad kauplevad lihtsalt hinna või turundussõnumite põhjal, mida nad veebis näevad. Paljud neist isegi ei arva, et üks host võib olla aeglasem või vähem usaldusväärne kui teine.

See viib mind järgmise asja juurde, mida tahtsime selles 2019. aasta WordPressi hostimisuuringus teada saada:

��️ Kas kiirus on kasutajatele hädavajalik?

Kui olete WordPressi pro, siis on serverite jõudlus tõenäoliselt üks teie üldise rahulolu võtmekomponente. Kuid kas see on kõigi teiste jaoks sama? Kas inimesed tõesti nii väga hoolivad??

Mõneti hoolivad inimesed kiirusest.

Esiteks võrdleme kiirelt küsitluse tulemusi meie populaarsete võõrustajate toimivusandmetega:

Hosting CompanyLaadimisaja hindamine
Sinine vaim2,878.07
DreamHost1,548.25
GoDaddy0,897.43
HostGator1,447,84
Liikumises0,477,82
SiteGround0,748.64

Siin on mingi korrelatsioon, kuid mitte midagi liiga jõhkrat. Mõned kiireimad ettevõtted asuvad loendis suhteliselt madalamal, teised, kellel on pikem laadimisaeg, teenivad kõrgemaid kohti. Samuti tasub rõhutada, et laadimisajad, mis me iga hostiga seadistame, pole tingimata see, mida teised kasutajad saavad.

Vaatame laiemalt seda, mida inimesed oma hostimisseadete puhul väärtustavad:

⭐ Mida inimesed võõrustajate juures hindavad

Arvan, et võite juba hästi arvata, mis on nr 1 kõige väärtuslikum asi, aga vaatame tabelit niikuinii:

Mida kasutajad oma hostimise juures hindavad

Mida
% kasutajatest
Toetus17,32%
Hind10,26%
Kasutajatugi9,10%
Kiirus7,28%
Kasutusmugavus6,26%
Töökindlus4,29%
Uptime3,64%
See on tasuta2,18%
Turvalisus1,67%

Jah, esikohal on tugiteenuste kvaliteet.

See oli WordPressi veebimajutusuuringus valikuline küsimus, kuid sellele saadi ikkagi umbes 1370 vastust.

��️ Kasutajad kogu maailmas on peaaegu võrdselt rahul

Enamik võõrustajaid turustab tänapäeval rahvusvaheliselt ja on üsna tavaline, et võõrustajad pakuvad vähemalt andmekeskusi Põhja-Ameerikas, Euroopas, Suurbritannias ja Aasias..

Ehkki see on tõsi, on enamik meie nimekirjas olevaid suuremaid võõrustajaid endiselt USA-s. See pani meid imestama; on võõrustajad, kes saavad suhelda rahvusvaheliste klientidega, samuti USA kliendid?

Rahvusvaheliste arvamuste hindamiseks jagasime nelja peamise võõrustaja jaoks USA ja mitte-USA kasutajate vastused:

Host
USA-välised hääled
USA-välised reitingud
USA hääled
USA hinnang
Sinine vaim2767,983168.16
GoDaddy4567.382677.53
HostGator2187,811837,91
SiteGround1678.681348.59

Välja arvatud SiteGround, soovitasid USA vastajad oma peremeest pisut tõenäolisemalt kui rahvusvahelised vastajad. Sellegipoolest ei ole erinevused statistilise olulisuse kinnitamiseks piisavalt suured.

Ilma suurema valimi suuruseta võime öelda ainult seda, et kõik kliendid kogu maailmas näivad oma võõrustajatega üsna ühtlaselt rahul olevat.

�� Vastuvõtjad, kes kuuluvad Endurance International Groupi

Nagu te võib-olla teate, on EIG üks suurimaid hostimisettevõtteid turul. Enamasti on nad siiski mõnevõrra tagaplaanile jäänud ega turusta end üldse avatuna.

Nad saavutasid oma edu, omandades hulgaliselt muid hostiettevõtteid ja lastes neil siis oma algselt kaubanimede all tegutseda.

See tava – ettevõtete omandamine ja seejärel nende infrastruktuuri optimeerimine kasumi teenimiseks – ei istu alati hästi mõne kasutajaga.

Loomulikult tahtsime näha, kuidas EIG ettevõtted kandideerige meie 2019. aasta WordPressi veebimajutusuuringus. Leidsime järgmist:

EIG-i hostimisettevõtted kasutajate poolt hinnatud

Host
Hääled
Hinnang
Sinine vaim5928.07
HostGator4027,84
iPage537,68
BigRock287.40
Lihtsalt host175,63
FatCow137.08

Ülaltoodud tabel sisaldab ainult neid ettevõtteid, kes on vähemalt 10 maininud.

♻️ Milliste hostide juurde inimesed plaanivad minna?

Lisaks sellele, et me ei paluks kasutajatel oma praegusi hostasid hinnata, küsisime ka, milliste hostide juurde nad kavatsevad minna, kui neid on. Siin on kõige populaarsemad vastused:

Millisele hostimisele kavatsete minna??

Host
häälte arv
% häältest
Ei tea25729,88%
Sinine vaim9010,47%
WordPress526,05%
SiteGround354,07%
GoDaddy303,49%
HostGator232,67%
Hostinger131,51%
Nimehekk121,40%

Kui me seda küsitlust esimest korda tegime, oli kõige populaarsem vastus WP Engine. Selle aasta WordPressi veebimajutusuuringus ütles vaid üks inimene, et tahavad WP Enginei üle minna.

��️��️��️ Mitu saiti kasutajad hostivad?

Andmed jagunevad järgmiselt:

Mitu saiti haldate oma hostiga?

saitide arv
häälte arv
% häältest
1–5 veebisaiti2 09171,73%
5 – 10 veebisaiti40613,93%
10–50 veebisaiti2528,64%
üle 50 veebisaidi1665,69%

Need suundumused pole üksi nii üllatavad. Eeldatakse, et enamik inimesi majutab vaid 1-5 saiti. Vaatame siiski natuke huvitavamat – kui rahul on inimesed võõrustajaga võrreldes ja kui palju saite nad võõrustavad:

Mitu saiti haldate oma hostiga?

saitide arv
Kasutaja hinnang
1–5 veebisaiti7.47
5 – 10 veebisaiti8.29
10–50 veebisaiti8.33
üle 50 veebisaidi8.06

Üldiselt, mida rohkem saite hostite, seda õnnelikumad olete (välja arvatud enam kui 50 saidi hostimisel … ma arvan, et sellel stsenaariumil on omad väljakutsed).

�� Kas paljud inimesed haldavad oma saite??

Seda on huvitav vaadata. Siin on vastused, mida saab tõlgendada järgmiselt "ennast võõrustades":

Kasutajad, kes ise saite majutavad

Hostimise seadistamine
häälte arv
Minu server / ettevõte / host54
kohalik vaim38
XAMPP16

Need vastused moodustavad kõigest 1,66% kõigist sissekannetest.

�� Mida tähendavad selle WordPressi hostimisküsitluse tulemused meie jaoks??

Ettevõtted, nagu näiteks Bluehost või GoDaddy, pole olnud WordPressi plusside või arendajate seas parimad soovitused. Tavaliselt suuname oma kasutajaid sellistele pakkumistele nagu SiteGround või WP Engine. Kuid kas see peaks tõesti olema majutamise nõuanne?

Ehkki mina ja teie ei ole arvatavasti GoDaddy hostimise sihtmärk, näib, et lugematu arv kasutajaid kogu maailmas naudib seda just suurepäraselt ja meie uuringus antud hinnang – 7,43 – pole kaugeltki midagi sellist, mida võime halvaks pidada.

Kuigi kiirus ja jõudlus olid meie jaoks üsna kõrged "mida sa kõige rohkem hindad" loendis on ka teisi tegureid, mis tunduvad olevat palju olulisemad – peamiselt hind, tugi ja klienditeenindus.

Enamiku ettevõtete jaoks on põhivoldikute veebisait kõik, mida nad vajavad, ja selleks peaks enamik odavaid hostasid saama.

Aga mis sa arvad? Kas soovitate tõenäoliselt Bluehostit või GoDaddyt kellelegi, kes otsib WordPressi hostit? Andke meile kommentaarides teada.

�� Hankige selle WordPressi hostimisküsitluse andmefail

Siin on töötlemata andmete eksport juhuks kui soovite tulemusi ise analüüsida. Ärge unustage, kui leiate midagi huvitavat, meile sellest teada anda!

Kui olete huvitatud põhjalikumast analüüsist, saate ikkagi hankida meie varasemate uuringute andmefailid: 2016, 2017, 2018.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

* See postitus sisaldab sidusettevõtte linke, mis tähendab, et kui klõpsate mõnel tootelingil ja ostate toote, saame selle eest komisjonitasu. Ärge muretsege, maksate ikkagi standardsumma, nii et teie kulutused ei ole tasulised.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector