Naše čestné hodnocení hostování Kinsta WordPress po 3 letech

TL; DR: Před pár lety jsme přesunuli blog CodeinWP na server Kinsta WordPress. V tomto příspěvku bychom vám rádi upřímně posoudili platformu společnosti Kinsta, která je výsledkem našich zkušeností z první ruky. Jinými slovy, snažíme se odpovědět na otázku, zda hosting Kinsta WordPress je opravdu tak úžasný, jak všichni říkají.


Měli jsme spravedlivý podíl na hostování experimentů zde na CodeinWP. Když jsme začátkem roku 2013 začali, jako většina blogů, nevěnovali jsme velkou pozornost nastavení hostingu, na kterém jsme byli. Protože provoz byl stejně nízký, neviděli jsme hodnotu investic do hostování.

Ale naše potřeby v průběhu let rostly a s průměrným návštěvou blogu každý den více než 10 000 lidí se ukázalo, že bychom měli opravdu přehodnotit, jak je web hostován, jak jej lze optimalizovat a co můžeme udělat dát našim uživatelům konzistentní zážitek bez ohledu na zatížení.

Rychle vpřed, náš předchozí hostitel těsně před hostingem Kinsta WordPress byl WiredTree. A upřímně nemohu říct nic špatného o společnosti, ani nebylo nic špatného na samotné hostitelské platformě.

Je to jen časem as tím více weby při vstupu do našeho portfolia jsme zjistili, že nabídka společnosti Kinsta je lákavější.

Recenze Kinsta WordPress Hosting

K tomu přispělo několik faktorů. Například bez mezipaměti na straně serveru se web v určitém okamžiku rozběhl opravdu pomalu a TTFB (čas do prvního bajtu) nebyl nijak ohromující. Takže jsme potřebovali změnu.

Při přemýšlení o tahu jsme také uvažovali o Pagely. Nakonec jsme se však rozhodli jít s Kinstou, protože nám umožnili zřídit pro blog bezplatný proxy server. Pagely na to dal cenu 200 $ / měsíc.

Celkově jsme se právě přesvědčili o dobré pověsti společnosti Kinsta a jejich zaměření na "spravovaný hosting WordPress + snadné použití" combo. Uživatelský vstup, který jsme získali z našeho posledního průzkumu hostování WordPress, navíc poukázal také na hosting Kinsta WordPress jako jedno z nejkvalitnějších řešení.

Ale začněme na začátku:

Co je hosting Kinsta WordPress??

Co je vlastně Kinsta a jejich hostingový balíček Kinsta WordPress? Také to, co je odlišuje od všech ostatních webhostingových plánů pro WordPress venku?

Hosting Kinsta WordPress

Souhrn nabídky společnosti Kinsta pro mě bude následující: Síla hostování platformy Google Cloud Platform byla přístupná a snadno pochopitelná pro kohokoli.

A promiň, jestli to z mé strany zní trochu propagačně, ale je to upřímně, jak se cítím. Jen proto, abych vám dal jeden rychlý příklad toho, co mám na mysli (než se do toho dostaneme hlouběji později), zdá se, že Kinsta nevěří v tradičního administrátora cPanel pro správu vašeho hostovacího účtu. Místo toho vám dávají vlastní řešení, které je mnohem jednodušší a dostanete se přímo k nejdůležitějším detailům / metrikám.

Ale začněme od začátku. Pod kapotou hostuje Kinsta WordPress:

 • Plně spravovaná hostingová platforma WordPress. A já to vím "podařilo se" je označení, které mnozí hostitelé rádi používají, ale u společnosti Kinsta je jejich zaměření na zpracování všeho, co se týká správy, velmi zřejmé. Například výše uvedený panel administrátorů v něm dokonce nemá žádné čistě podobné možnosti správy.
 • To běží dál Google Cloud Platform.
 • Nabízí obchodní, podniková a vlastní hostingová řešení na základě vašich potřeb.
 • Nejzákladnější plán vám poskytne:
  • Schopnost provozovat jeden web WordPress
  • 10 GB úložiště SSD
  • Až 20 000 jedinečných návštěv za měsíc
  • 1 migrace stránek zdarma
  • 1440 denních kontrol provozuschopnosti na stránce
  • Schopnost připojit CDN dle vašeho výběru
  • Pojďme zašifrovat podporu
  • Podpora HTTP / 2, PHP 7
  • Podpora SSH, WP-CLI, Git
  • Automatická optimalizace databáze za týden pro zvýšení výkonu.
  • Samoléčitelná technologie PHP
  • Prémiová správa DNS
  • (Další informace o základních funkcích společnosti Kinsta tady)
 • Můžete si vybrat umístění vašeho datového centra
 • Dostupné pracovní plochy
 • Rozsáhlý znalostní báze dostupný

Pro nás byly rysy Kinsty, které se postavily nejvíce, tyto čtyři:

Jejich Podpora SSL pomocí Let’s Encrypt. V zásadě můžete z vašeho hostujícího administrátorského panelu Kinsta WordPress snadno nainstalovat certifikát SSL na svůj web a je to vše zdarma (část vašeho aktuálního plánu). Navíc, protože se jedná o šifrování, o kterém mluvíme, také to znamená, že nemusíte projít celým starým školním (a časově náročným) procesem získávání svých certifikačních klíčů atd..

Můžete použít CDN podle vašeho výběru. Často je u hostujících firem, že mají určitá omezení, pokud jde o to, jaká další řešení byste mohli používat s jejich servery (například WP Engine má dokonce seznam zakázaných pluginů WordPress), je tedy příjemné vidět, že Kinsta je ochotna spolupracovat s vaší aktuální CDN.

Optimalizované a promyšlené zálohy. Denní zálohy jsou v dnešní době mezi hostitelskými firmami poněkud standardní funkcí, ale Kinsta stále dokáže vyniknout svou konkrétní implementací. Zálohy jsou vytvářeny okamžitě a bez režie serveru. Navíc, namísto toho, aby se jednalo o zálohy prvků vašeho webu samostatně (např. Databáze, soubory, nastavení atd.), Je to ve skutečnosti záloha celého izolovaného systému. Z tohoto důvodu lze zálohy obnovit jediným kliknutím.

Bezplatná migrace. Tenhle je zřejmý. Když přepínáte hostitele, za migraci opravdu nechcete platit, ani to nemusíte dělat sami. V našem případě mohu jen potvrdit, že migrace Kinsty funguje bez škytání.

Jak vypadá řídicí panel Kinsta

Krátce výše jsem zmínil povahu řídicího panelu, ale nyní se podívejme, jak to vlastně vypadá z pohledu uživatele:

palubní deska kinsta 1

palubní deska kinsta 2

palubní deska kinsta 3

palubní deska kinsta 4

Jak vidíte, je to velmi odlišné od toho, na jaká řešení jsme si zvykli, jako je cPanel. Jednoduše řečeno, panel Kinsty více se zaměřuje na vaše každodenní / pravidelné úkoly ve vztahu k vaší hostitelské platformě, spíše než o správě serveru jako takové.

Prostřednictvím panelu máte snadný přístup:

 • Vaše weby – také můžete vyladit počáteční nastavení, vytvořit nové FTP účty, zobrazit své minulé zálohy, přidat HTTPS atd..
 • Migrace webů – pěkný přehled všech migrací webů provedených na vašem účtu + schopnost provádět více.
 • Nastavení DNS.
 • Analytics – tuto sekci se mi opravdu líbí. Je to pěkný doplněk k tomu, co získáte z analytického skriptu třetí strany.

kinsta analytics

K dispozici jsou také sekce Fakturace, Nastavení, Protokol aktivit a Uživatelská příručka.

Náš prvotní dojem z hostování Kinsta WordPress

Celkově byl dojem pozitivní, ale na cestě se objevily i drobné problémy.

Zaprvé, nastavení a samotná migrace proběhly bez problémů. Jeden den byl web na Pagely, druhý na Kinstě.

(Osobně jsem se do migračního procesu vůbec nezúčastnil a jediným důvodem, proč jsem si všiml, že se něco změnilo, bylo to, že jsem bohužel upravoval příspěvek hned v době migrace. Takže jsem dělal svou práci, všechno jsem uložil , obnovil stránku … a změny byly pryč. Jak se ukázalo, pracoval jsem na těchto změnách na staré verzi a viděl jsem Kinstu, když jsem celou věc obnovil.)

Hned po přesunu jsme zaznamenali pěkný pokles doby odezvy, z přibližně 400 ms na přibližně 50 ms.

doba odezvy kinsta

Výkon byl přinejmenším silný, se znatelnými vylepšeními i při ručním přístupu na web bez měřicích nástrojů.

Ale aby nebyl příběh příliš dokonalý, zažili jsme také nečekané prostoje. Celkově se tento prostoj prodloužil až o 1: 30h během rozpětí jen jednoho měsíce.

Některé z našich statistik UptimeRobot:

uptime 1
uptime 2

Bez ohledu na to, jak se na to díváte, je 1: 30h hodně. Pokud uděláme matematiku, znamená to, že 1: 30h se promítá do 99,79% celkové doby provozu, což není výsledek, s nímž byste byli spokojeni ihned po přechodu na nového hostitele.

Nakonec byl problém vyřešen a od prvního měsíce (září 2016) jsme neviděli žádné významné prostoje. Celkově jsme s výkonem společnosti Kinsta spokojeni od té doby.

Asi měsíc po přesunu jsme se také rozhodli přepnout web na SSL. Samotný proces byl zpracován hladce, ale na konci toho došlo k tomu, že se naše doba odezvy vrátila mírně pod značku 100 ms (můžete to vidět na jednom z výše uvedených snímků obrazovky).

To se však trochu očekává. SSL je vždy náročnější na zdroje, protože software / prohlížeč na druhém konci musí před zobrazením odpovědi vždy dekódovat odpověď.

Výkon hostování Kinsta WordPress

Výkon je možná druhá nejdůležitější vlastnost dobrého hostitele WordPress – první je spolehlivost.

A rychlost stránek sama o sobě získala v posledních letech mnoho tisku. Někteří věří, že je to pro SEO zásadní, zatímco jiní nejsou tak přesvědčeni. Všichni jsou však naprosto přesvědčeni, že web s rychlým načítáním je nezbytný pro spokojenost uživatelů, což nelze zpochybnit.

Takže jsme přirozeně očekávali, že nám Kinsta dá nejvyšší výkon!

A hned na pálce, musím přiznat, že jsme tuto část trochu pokazili. Myslím, že blog není zvlášť optimalizovaný, pokud jde o zdrojový kód, který používá, a různé ručně vyladěné položky, které se s ním v průběhu let udělaly..

Přesto, i když nás hrstka F udělila Pingdomem, hosting Kinsta WordPress stále dokáže nějak načíst vše za 2 sekundy. Navíc, něco, co jsem vám ukázal dříve – náš TTFB – bylo sníženo o 50% (a to včetně zvýšení, které jsme zažili při přechodu na SSL).

Jaká data z průzkumu hostingu říkají o Kinsta

Před nějakou dobou jsme spustili to, co se ukázalo být největším hostingovým průzkumem WordPress. Výsledky byly opravdu důvtipné a od té doby jsme je použili jako datový základ pro několik článků.

Je pravda, že Kinsta v tomto průzkumu získala jen několik odpovědí, ale všechny byly opravdu pozitivní. Ve skutečnosti byli tak pozitivní, že jsme se dokonce podívali na to, odkud tyto záznamy přicházejí, a pokud za závěsem možná bude něco rybího. Nebyl.

Souhrn. Kinsta nabízí rychlý a spolehlivý spravovaný hosting WordPress založený na platformě Google Cloud Platform. Zdá se, že uživatelé to milují a pravděpodobně patří mezi nejrychleji rostoucí společnosti WordPress za poslední dva roky.

Zde jsou hodnocení společnosti Kinsta podle respondentů v našem průzkumu:

(Grafy od Visualizer Lite.)

Jak snadné je začít s Kinstou

Jakmile se zaregistrujete, máte dvě možnosti: můžete založit nový web nebo migrovat existující.

Zahájení nového je velmi jednoduché. Stačí přejít na uživatelský panel > Weby > a klikněte na "Přidat web." V této fázi musíte poskytnout některé základní informace:

Kinsta instaluje nový web WordPress

Migrace existujícího webu je téměř stejně jednoduchá, ale vyžaduje poskytnutí více informací o vaší aktuální instalaci. Ale to je vlastně dobrá věc; znamená to pouze, že se Kinsta chce naučit všechny výhody a výstupy z vašeho webu před jejich migrací na jejich servery, čímž minimalizuje pravděpodobnost selhání.

Kinsta migruje

Jakmile vyplníte tento formulář, Kinsta vás vyzvedne a postará se o celý proces.

Čím se Kinsta liší od konkurence

Podle mého názoru jde o následující:

 • Kinsta vám dává sílu velké hostitelské platformy – Google Cloud Platform – přesto to dělá velmi snadno použitelným způsobem, takže si ani nemusíte být vědomi všeho, co se děje pod kapotou.
 • Hosting Kinsta WordPress je optimalizován na výkon a je připraven na jakékoli dopravní špičky, které byste na něj mohli hodit.
 • Nabízí skvělé zabezpečení a zároveň udržuje vše zálohované.
 • V neposlední řadě se také zdá, že mají non-nesmyslný přístup, pokud jde o parametry jejich serveru, slibovaný výkon a metriku šířky pásma.

Jednou z mála slabých stránek, kterou jsme si všimli u společnosti Kinsta, je jejich poněkud základní pracovní prostředí. Stručně řečeno, jedinou možností je migrace všeho k životu. Nemůžete například přesouvat pouze soubory nebo databázi. Toto není použitelné, pokud pracujete na existujícím webu a chcete o něm jen změnit něco nebo dvě. U nových stránek však myslím, že je to super.

Zde je srovnání některých populárních spravovaných řešení hostování vedle sebe, aby vám poskytl lepší přehled o místě Kinsty u stolu:

Jak hosting Kinsta WordPress porovnává s konkurencí

Kinsta
Pagely
WP Engine
Setrvačník

Cena (měsíčně) 30 $, 60 $, 100 $, 200 $, 300 $, 400 $, 600 $, 900 $, 1200 $, 1500 $ měsíčně. 199 $, 299 $, 499 $, 999 $, 1249 $, 2249 $ / měsíc. 35 $, 115 $, 290 $ měsíčně. 25 $, 115 $, 290 $ měsíčně.
Vhodné pro *~ 20 000 návštěv měsíčněnezveřejněno~ 25 000 návštěv měsíčně~ 25 000 návštěv měsíčně
Místo na disku *10 GB30 GB10 GB10 GB
# webů povoleno *11011
Podpěra, podpora *Podpora chatu a lístků 24/7Podpora vstupenek 24/7Podpora chatu a lístků 24/724/7 online podpora, omezená telefonická podpora

* na nejlevnější plán

Kolik to stojí v praxi

Možná jste si všimli sloupce cen v tabulce výše …

Ano, hosting Kinsta WordPress je oproti jiným poskytovatelům hostingu o něco nákladnější.

Nejlevnější plán vám vrátí alespoň 30 $ za měsíc a pozdější postup je také velmi strmý.

kinsta ceny

V těchto cenových tabulkách je také třeba si povšimnout volné šířky pásma. Jsme v plánu Business 2, takže dostáváme až 250 000 měsíčních návštěv. Pokud jde o zkušenosti, není to tak moc za cenu a pro web, který má značný provoz, může dojít k rychlému vyčerpání. A protože tento plán umožňuje mít až 10 webů, problém s šířkou pásma se stává ještě závažnějším.

Naštěstí získáte nějakou integraci CDN se svým plánem, což pomůže, protože většinu statického přenosu získáte prostřednictvím CDN, a tudíž nespotřebováváte svoji hodnotnou šířku pásma Kinsta. Pouze pro nás blog CodeinWP spotřebuje 241 GB dat CDN měsíčně.

Pokud jde o to, co je často tichým zabijákem hostování účtů – poplatky za nadměrné platby, nejsou pro Kinstu tak brutální. Pokud překročíte povolenou šířku pásma, nebudete odříznuti nebo tak, ale jen získat účtované 1 $ / 1 000 návštěv. (Naše předchozí nastavení hostování bylo VPS s 4TB šířkou pásma, takže jsme se nemuseli starat o to, abychom to překonali.)

Nakonec, pokud je váš web dostatečně malý, měli byste udělat dobře s pouhou volnou šířkou pásma na vašem účtu Kinsta, ale pokud je to zavedený web, velmi rychle zjistíte, jak málo je skutečně 100 000 nebo 200 000 UV..

Pokud se rozhodnete pro Kinstu?

Je zřejmé, že Kinsta WordPress hosting není pro každého.

Upřímně řečeno, pravděpodobně to není nejlepší volba pro weby, které právě začínají, nebo pro weby, které mají malý objem provozu.

Existují však konkrétní scénáře, ve kterých budete mít z nabídky společnosti Kinsta velkou výhodu.

Použijte Kinsta WordPress hosting, pokud:

Pokud provozujete web, který je na vzestupu a má pěkný stabilní (nebo rychlý) růst měsíc po měsíci.

Pokud provozujete zavedený web s konzistentním a velkým provozem a prostě nemáte rádi překvapení ohledně výpadků, selhání a dalších zábavných věcí.

Pokud provozujete přímé online podnikání, jako je e-commerce obchod, kde je dobrý výkon webu zásadní… protože se to přímo promítá do dolarů.

Pokud má váš web tendenci k náhlému nárůstu provozu – ať už je to výsledek virové propagace nebo cokoli jiného – a pokud je s těmito hroty zvládnete, je pro vaše podnikání zásadní (například, pokud vede k prodeji).

Pokud vám něco z výše uvedeného zní jako něco, co byste potřebovali, zkuste Kinstu vyzkoušet. Pokud je cena pro vás výhodná, zvažte zvážení našeho dalšího srovnání s hostingem WordPress – ten se zaměřil na mírně cenově příznivější řešení pro rozpočet.

Jděte do Kinsta

Jsme zvědaví, co si myslíte o Kinsta a jejich hostingových balíčcích WordPress. Už jste testovali jejich platformu?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map