Má serverless WordPress smysl? Shifter vs HardyPress – nejlepší možnosti „bezhlavého hostování WordPress“

Má serverless WordPress smysl? Shifter vs HardyPress – nejlepší možnosti „bezhlavého hostování WordPress“

Má serverless WordPress smysl? Shifter vs HardyPress – nejlepší možnosti „bezhlavého hostování WordPress“
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Když jsem poprvé viděl podmínky, "bezhlavý hosting WordPress" a "WordPress na statické," Nevěděl jsem, co z toho. Byl jsem jako říkají ti chudí hostitelé Westworldu, "nevypadá mi nic jako." Myšlenka – známá také jako bez serverového WordPress – se však rychle blíží a nyní máme dvě vzrušující společnosti, jejichž cílem je přinést bez serverového WordPress k masám.


Dlouhý příběh krátký, musel jsem to prozkoumat a dostat se na dno celé této bezhlavé hostování WordPress!

Následuje pohled do světa bezserverového WordPress: co to je, jak to funguje, proč se s tím obtěžovat, kdo by měl potenciálně používat bezhlavý hosting WordPress, jaké řešení zvolit při sestavování nastavení.
Má serverless WordPress statický smysl? Shifter vs HardyPress - nejlepší hostingové možnosti bez hlavy WordPress ve srovnání

Obsah:
Co je WordPress bez serveru? | Proč bych měl jít statický WordPress? | Kdo potřebuje statický hosting WordPress? | Kdo by se měl vyhnout serveru bez WordPress? | Jak funguje bez serveru WordPress Porovnání nejlepších statických hostingových společností WordPress A co představení? | Co když chci jít kutilství? | Konečný rozsudek

Co je bez serveru WordPress?

Slovo "bez serveru" není pravděpodobně nejšťastnější, protože stále potřebujete server, aby vaše stránky fungovaly. "Statické WordPress" je mnohem více na místě.

Takže základní myšlenka bez serveru / bez hlavy / WordPress na statické je tato:

Namísto generování každé stránky za chodu pokaždé, když ji návštěvník chce vidět, můžete celý svůj web WordPress převést na statický HTML pouze jednou a poté to všem doručit vícekrát.

Něco takového:

statický WordPress

To znamená, že WordPress bez hlavy je proces zahrnující dva hlavní kroky:

 1. Převeďte svůj web na statický (HTML, JS, CSS).
 2. Slouží lidem místo běžného webu.

Skvělá věc je, že stále můžete pracovat se svým "semínko" Web WordPress docela normálně. Můžete přidat pluginy, motivy, pracovat ve wp-adminu, měnit věci, psát příspěvky atd. Jediný rozdíl je v tom, že až budete hotovi, musíte web převést na statický a nasadit na server.

Celý přístup má několik výhod a nevýhod:

Proč bych měl jít na WordPress na statické?

�� Existují čtyři důvody, proč WordPress bez hlavy dává smysl:

 • Bezpečnostní. Statický je extra bezpečný. Dokonce bych riskoval, že to nebude bezpečnější. Ne Doplněk zabezpečení WordPress, žádné bezpečnostní pokyny (příliš složité heslo?) vám nemohou poskytnout stejnou úroveň zabezpečení jako bezhlavé WordPress. V podstatě, protože je to všechno statické, není nic, do čeho by se mohl vloupat … kromě skutečného počítače, na kterém soubory sedí.
 • Rychlost. Statické soubory se načítají rychleji než dynamické soubory. Provedení instrukcí a volání PHP jednoduše vyžaduje čas. Protože takový krok neexistuje, statické načítání je rychlejší.
 • Cena (obvykle). Static by mělo být levnější hostit, zejména pokud máte co do činění s vysokým provozem. Koneckonců je na zpracování požadavků méně času na serveru. Říkám to "by měl" být levnější, protože v praxi tomu tak není vždy.
 • Klid v duši. Jedná se o kombinaci všech výše uvedených, ale myšlenkou je, že se nemusíte obávat žádných aktualizací, hackerů, údržby, lámání skriptů, chybných pluginů atd. Statické weby by se neměly nepřerušovat.

nicméně!

„Existují také některé docela významné nevýhody, a to zejména pokud jste na to zvyklí "Život WordPress":

 • Neustálá přestavba. Musíte změnit a nasadit svůj web pokaždé, když na něm něco změníte.
 • Komentáře nefungují. Dobře, jsem tvrdý. Ve skutečnosti mám na mysli to, že nativní komentáře WordPress nebudou fungovat na serverech WordPress bez serverů a navíc nebudou fungovat žádné pluginy, protože všechny vyžadují PHP. Jediným řešením je přepnutí na Disqus nebo použití sociálních komentářů (ty fungují mimo zdroje).
 • Kontaktní formuláře nefungují. Stejná věc jako u komentářů. Pokud chcete kontaktní formuláře, musíte vložit z formulářů, formulářů Google, Zendesk atd.
 • WooCommerce nefunguje. WooCommerce je opět dynamický PHP plugin. Proto to nebude fungovat. Alternativní? Přepněte do služby Shopify a poté ji integrujte do svého webu WordPress.
 • Fóra nefungují. Zapomeňte na bbPress. Zendesk nabízí některé alternativy.
 • Moduly členství nefungují. Pokud používáte BuddyPress nebo WPMember nebo něco podobného, ​​zase to nebude fungovat. Budete muset přejít na třetí stranu.
 • Vyhledávání stránek nefunguje (!) – jo, vaše dobré vyhledávání na WordPress nebude fungovat. Jako alternativu můžete přidat modul Vyhledávání Google. I když, samozřejmě, není dokonalý.

Obecně platí, že pokud používáte plugin, který na základě vstupu návštěvníka provádí jakoukoli dynamickou věc, nebude fungovat na serveru WordPress bez serveru..

Docela významné nevýhody, to je jisté. Navíc, tato nastavení serveru WordPress bez serveru jsou obecně obtížně spravovatelná, pokud chcete jít na extra rozpočtově smýšlející cestu (čtení: chcete platit jen za prostor na serveru a nelogovat se k out-the-box řešení bez serveru WordPress, které porovnáme pár níže).

V takovém DIY scénáři (máme také nějaké DIY serverless možnosti pro vás ve spodní části příspěvku), ocitnete se pracovat s příkazovým řádkem a komunikovat se serverem přímo. To vás samozřejmě nemusí vůbec vyděsit, ale pro mnoho lidí je to oblast bez zásahu.

Než tedy uvedeme některá z životaschopných bezhlavých hostovacích řešení WordPress na trhu, nejprve zodpovězme hlavní otázku:

Kdo stejně potřebuje statický WordPress?

Takže navzdory výhodám nastavení serveru bez serverů – rychlost, zabezpečení atd. – není celý WordPress, že web zůstává dynamický a změny probíhají v reálném čase?

Těžko se s tím hádat, ale stále existuje několik životaschopných případů, kdy WordPress to static může být, troufám si říci, lepší.

a) Nezávislí a agentury

Toto je pravděpodobně nejintuitivnější scénář, kdy statický WordPress dává velký smysl.

Jako freelancer WordPress se můžete setkat s klienty, kteří nemají vůbec zájem o aktualizaci svých stránek (nebo dokonce o publikování obsahu) poté, co jim předáte klíče na jejich nový web. Možná potřebují jednoduchý web s vizitkami, nebo se s ním nemůže obtěžovat kvůli nedostatku času nebo personálu.

Zároveň nechcete nechat nic náhodě a riskovat, že se web rozbije, když se objeví nová chyba zabezpečení nebo něco.

V takovém případě má konverze webu na server WordPress bez serverů smysl:

 • web zůstává online,
 • je přístupný všem,
 • je levnější běh a rychlejší,
 • klient si ani nevšimne, že je věc statická.

Získáte všechny výhody statické elektřiny bez žádné nevýhody.

V takovém případě považujete WordPress za svůj "tvůrce webu" a ne motor provozující web.

b) Weby, které se příliš neaktualizují

Obecně lze říci, že mít WordPress v neustálém stavu – kde se každý může kdykoli přihlásit a dělat cokoli – není dokonalý.

Pokud již web aktualizujete velmi zřídka, proč jej neuzavřít úplně, když se nic neděje. Toto je opět mnohem bezpečnější a levnější způsob hostování vašeho webu.

Když už mluvíme o bezpečnosti:

c) weby, na nichž má bezpečnost nejvyšší význam

Existují případy, kdy si prostě nemůžete dovolit, aby byl váš web rozbitý a zmatený.

A nejde ani o vládní weby a tak dále (jsem si jist, že lidé žijí podle svých vlastních standardů).

Ale například ani vaše místní škola nechce, aby jejich webové stránky byly napadeny a naplněny obsahem, který je nevhodný nebo obscénní. Přestože situace, jako je tato, lze vysvětlit později, špatný dojem zůstává.

d) Stránky se složitými vzory

Ve věku tvůrce stránky není neobvyklé zpracovat většinu návrhu webu v samotném tvůrci. Stejně jako v případě získáte pouze jednoduché téma rámce a poté vše sestavíte pomocí svého oblíbeného tvůrce stránek a navíc do mixu přidáte několik skvělých pluginů, aby web vypadal mimořádně skvěle.

Jediný problém s tím je, že takový web skončí být trochu těžký, což se projeví v jeho výkonu.

Přechod na WordPress na statický je rychlá oprava, která stále umožňuje, aby vypadala skvěle, a zároveň skvěle fungovala zároveň.

e) Weby, které absolvovaly svůj kurz

Některé typy webových stránek mají omezenou životnost. Může to být web pro akci, projekt založený na vládách, archiv atd.

Některé z těchto stránek možná budou muset zůstat aktivní z právních důvodů nebo jen proto, aby lidem ukázaly, co se stalo. Udržování těchto stránek jako živé instalace WordPress způsobuje pouze problémy. Musíte je udržovat, vracet a aktualizovat skripty atd. Je proto mnohem jednodušší přejít na WordPress do statického stavu a udělat s ním dobře.

f) Demo stránky

Pokud jste například vývojář motivů WordPress a chcete předvést ukázky svých motivů, proč to neudělat na statických webech, spíše než spouštět některá komplikovaná nastavení WordPress?

Bonusem je také to, že se nemusíte bát, že se po nečestné aktualizaci WordPress všechno rozbije.

Kdo by se měl vyvarovat statického / bezhlavého hostování WordPress?

To v podstatě všechno sestává z jednoho faktoru:

Pokud zjistíte, že se každý den přihlašujete do programu wp-admin, vyhněte se serveru bez WordPress!

Bylo by jen příliš mnoho práce na každodenním základě, aby se museli znovu a znovu zabývat převodem vašich stránek z WordPress na statický. Zejména od převodu blogu normální velikosti může trvat 20 až 60 minut.

Jinými slovy, pokud jste blogger, můžete zapomenout na bezhlavý hosting WordPress.

Jak funguje bez serveru WordPress

Existují dvě cesty k bezserverovému WordPress:

 • cesta (a) je prostě o registraci s bezhlavou hostitelskou společností WordPress a o tom, jak jim umožnit všechny těžké zvedání, zatímco můžete používat dashboard WordPress docela normálně
 • cesta (b) je přístup pro kutily; Tentokrát jste to vy, kdo vezme fungující web WordPress, převede jej na statický a pak ho nahraje odkudkoli, odkud může být doručen návštěvníkům

Zaměřme se zde na cestu (a), protože je přístupnější pro všechny. Na konci tohoto příspěvku budeme mít několik doporučení ohledně přístupu pro kutily.

Obecně jsou všechna statická řešení WordPress tam z pohledu uživatele podobná.

Vaše zkušenost začíná, když se zaregistrujete s bezhlavou hostitelskou platformou WordPress a vyberete si svůj obvyklý plán.

Poté získáte nové weby WordPress jediným kliknutím – také více.

Tyto stránky jsou plně funkční a lze je použít jako jakýkoli jiný web WordPress. Můžete se přihlásit, instalovat témata, pluginy, konfigurovat cokoli, provádět vlastní úpravy kódu, hodně.

Jediným rozdílem je, že web není veřejně viditelný. Za vše, co stojí za to, je to váš vlastní osobní pracovní prostředí.

Až budete hotoví vyladit, můžete je párkrát kliknout na veřejnost. Proces převodu může chvíli trvat v závislosti na tom, jak velký je web (dokonce 20–60 minut).

Celý proces je velmi přístupný a zjednodušený na maximum. V podstatě, nejsou vyžadovány žádné dovednosti pro správu serveru.

Jak již bylo řečeno, existují některé rozdíly mezi špičkovými řešeními WordPress bez serverů.

Porovnání nejlepších statických hostingových společností WordPress: Shifter vs HardyPress

Zde je zjednodušená srovnávací tabulka:

Shifter vs HardyPress

Řadič
HardyPress

Cena0 – 1 stránka
$ 20 – 3 weby
40 – 10 stránek
90–30 USD
150 – 50 stránek
$ 5 – 1 web
25 $ – neomezené weby
od 350 $ – vlastní pro podnikání
Zkušební verze zdarmaY – je vyžadována kreditní kartaY – není nutná žádná kreditní karta
CDNYY
HTTPSYY
ZálohyYY
Integrované vyhledávání na stránkách a kontaktní formulářeNY

Zde je podrobné srovnání. Hráči, na které se díváme, jsou: Shifter vs HardyPress:

Řadič (www.getshifter.io)

Shifter je vůdce bezhlavého hostingového prostoru WordPress v době psaní. Už nějakou dobu byli kolem a dokázali to poskytnout řešení pro některé společné "WordPress na statické" problémy (jako komentáře, elektronický obchod atd.).

Celkově je společnost aktivní v komunitě WordPress – sponzoruje WordCamps – a také v souladu se skutečnými potřebami uživatelů.
Logo řazení

Ceny a funkce

Shifter nabízí pět hlavních cenových úrovní na základě toho, kolik webů potřebujete a kolik provozu očekáváte. Celkově se zdá, že ti dobře vyhovují různým typům uživatelů, kteří by mohli mít zájem o převod na Shifter.

 • $ 0 – 1 web // 1 GB úložiště // 1 GB měsíční převod // zálohování zakázáno
 • $ 20 – 3 weby // 10 GB úložiště // 1 TB měsíční převod
 • $ 40 – 10 stránek // 500 GB úložiště // 5 TB měsíční převod
 • $ 90 – 30 webů // 1 TB úložiště // 10 TB měsíční převod
 • $ 150 – 50 webů // 1 TB úložiště // 10 TB měsíční převod

K dispozici je také bezplatná zkušební verze, která vám umožní vyzkoušet si věci (vyžaduje se kreditní karta). A dostanete slevu při platbě ročně.

Tato cena není blázen, ale také není příliš atraktivní. Pokud provozujete 2–10 webů, najdete tam levnější standardní možnosti hostování. Samozřejmě, že nedostanete "WordPress na statické" schopnost.

Celkově nabízí Shifter některé skvělé funkce kromě celé statické věci. Všechny plány zahrnují integrované CDN a HTTPS. K dispozici jsou také vlastní domény. Plus: existuje brána s povoleným protokolem HTTP / 2, je připravena na IPv6, optimalizována pro mezipaměť a získáte roční zálohování.

Jak to použít

Řadič nabízí řešení, které je mimořádně snadno použitelné. A to vážně myslím.

Proces registrace je … proces registrace. Nic fantazie. Standardní věci.

Poté získáte přístup k čistému uživatelskému panelu, pomocí kterého můžete provádět veškerou svou práci.

řadicí přístrojová deska

Zde si můžete vytvořit svůj nový web. Po zadání názvu projektu se zobrazí hlavní panel projektu.

projekt řazení

Prvním přirozeným krokem je kliknout na "Spusťte WordPress" a začít pracovat na svém webu.

Poté, co se WordPress inicializuje (může to trvat asi minutu), budete se moci přihlásit do řídicího panelu.

Je to jako obvykle. Standardní panel wp-admin, kde můžete dělat všechny obvyklé věci.

Po dokončení změn se můžete vrátit do Shifteru a kliknout na "generovat" vytvořit takzvaný artefakt – váš konečný statický obrázek webu.

artefakt řazení

Tento artefakt může být poté zveřejněn – rozmístěn.

Váš server WordPress bez serverů vypadá jako jakýkoli jiný web. To dokonce říká "WordPress" když vyhledáte metaznačku generátoru ve zdroji HTML.

Je třeba si uvědomit, že Shifter neodstraní automaticky všechny staticky nekompatibilní věci. Znamená to, že pokud necháte nativní systém komentářů WordPress povolený, Shifter zobrazí formuláře komentářů – prostě nebudou fungovat ve finálním nastavení bezhlavého hostování WordPress..

Až budete hotovi se všemi změnami, můžete jednoduše "zastavte WordPress" a uzamkněte jej, takže máte k dispozici pouze statickou verzi pro veřejnost.

Výhody a nevýhody

��

 • Skvělé uživatelské rozhraní, neuvěřitelně snadné použití.
 • Můžete spouštět více instancí WordPress a spravovat je stejně efektivně.
 • Dobrá správa dříve generovaných statických verzí webu. Můžete zavést kteroukoli z nich.
 • Automatické nasazení nejnovějšího artefaktu.
 • Spusťte a zastavte svou živou instanci WordPress, kdykoli si budete přát.

��

 • Přechod z WordPress na statický může chvíli trvat. S dostatkem obsahu se díváte dokonce na hodinovou dobu.
 • Není to šílené, co se týče ceny, co se tam děje v oblasti standardního hostování WordPress.
 • Na základě bezplatného plánu nelze web zavést do vlastní domény. Můžete je přidat kdy na některém z placených plánů.

HardyPress (www.hardypress.com)

HardyPress je společnost podobná Shifteru ve způsobu, jak přistupuje k aspektu snadného použití bezhlavého hostování WordPress, ale také vám poskytne trochu víc vyladění sem a tam.

Podobně se také podílejí na komunitě WordPress, vystupují na WordCamps a adresují svůj produkt pro WordPress pro.

Zajímavé je, že s HardyPress můžete stále používat kontaktní formuláře a vyhledávání na svém statickém webu WordPress.
Logo HardyPress

Ceny a funkce

Cenový model HardyPress je o něco jednodušší – existují čtyři úrovně, které se liší cenou mnohem významněji než u Shifteru:

 • $ 5 – 1 web // 500 MB úložiště // měsíční převod 50 GB
 • 25 $ – neomezené weby // 3 GB úložiště // měsíční převod 500 GB
 • 80 $ – neomezené weby // 30 GB úložiště // 2 TB měsíční převod
 • od 350 $ – vlastní nastavení pro podniky

K dispozici je bezplatná zkušební verze (není nutná kreditní karta) plus sleva, pokud platíte ročně.

HardyPress nabízí hrst úhledných funkcí, jako je například vypnutí WordPress (vypněte svou živou instanci WordPress, když jste hotovi), vše je hostováno na Amazonu AWS, integrovaném CDN, HTTPS, HardyPress Site Search (vyhledávací stroj pro váš web; protože standardní vyhledávání WordPress nebude fungovat), jeden rok záloh.

Navíc, pokud používáte kontaktní formulář 7 konkrétně, bude to fungovat i po WordPress na statickou konverzi. Nejste si jisti, jaký druh podvodů je za tím, ale to je super!

Jak to použít

Od tohoto psaní nemůžete na HardyPress jednoduše vytvořit nový účet. Musíte požádat o přístup prostřednictvím přihlašovacího formuláře a poté počkat, až bude schválen (v mém případě to trvalo 10 minut, takže žádný biggie).

Poté je práce s platformou docela jasná. HardyPress se vás zeptá, zda chcete importovat existující web nebo vytvořit nový.

HardyPress import

Pokud jdete s prázdným webem, stačí zadat nové přihlašovací údaje WordPress a kliknout na Instalovat.

Po krátké chvíli uvidíte svou novou instanci WordPress na hlavním panelu.

HardyPress řídicí panel

Od nynějška je všechno snadné pracovat. Stejně jako u Shifteru získáte instalaci standardního webu WordPress.

Musím to také dát na palubu HardyPress. Dobré věci!

HardyPress palubní

Můžete se přihlásit na svůj web WordPress, provádět jakékoli požadované změny a poté je nasadit na veřejnosti. Až budete hotovi, zavřete web.

Rovněž stojí za zmínku, že uživatelský panel vypadá, že je bohatší na funkce než u Shifteru. Získáte spoustu informací o tom, jak se připojit k vašemu webu přes FTP a PHPMyAdmin, nasazení, která jste vygenerovali, zálohy, které jsou uchovávány pro vás, pluginy aktivní na vašem webu WordPress (a pokud jsou kompatibilní s HardyPress), a také obecný informační panel se seznamem věcí, jako je využití služby, verze PHP, nastavení mezipaměti a další.

Pluginy HardyPress WordPress

Při zobrazení statického webu to vypadá stejně jako jeho verze WordPress – jak byste očekávali.

Výhody a nevýhody

��

 • Nasazení webu se zdá být rychlejší než u Shifteru.
 • Uživatelský panel s větším počtem funkcí než s řadičem Shifter, ale také snadno použitelný.
 • Spusťte a zastavte svou živou instanci WordPress, kdykoli si budete přát.
 • Spusťte více nastavení WordPress.
 • Zálohy si můžete stáhnout přímo z uživatelského panelu.
 • Můžete obnovit libovolné nasazení z archivu.

��

 • I když je skvělé mít kontaktní formulář 7 stále funkční, nemůžete obdržet více než 100 zpráv, pokud jste na nejlevnějším plánu.
 • Stále o něco dražší ve srovnání se standardními hostingovými plány WordPress dostupnými na trhu.

A co představení??

K provedení tohoto testu jsem vytvořil stejný web na každé z platforem a poté je nasadil jako statický. Stránky běží stejně Hestia téma, hrstka pluginů a nějaký testovací obsah.

Zde jsou doby načítání:

Shifter vs HardyPress výkon

Řadič
HardyPress

Web vygenerovaný v1,5 min1 min
Washington DC0,25 s0,42 s
Frankfurt0,29 s0,78 s
San Francisco0,22 s0,23 s
Sydney0,89 s0,48 s

Celkově je to všechno velmi dobré! Jak vidíte, doba načítání stěží přesahuje půlsekundu. To má pravděpodobně hodně společného s integrovaným CDN. Je pravda, že weby samy o sobě nebyly tak složité, ale stále ukazuje, jaký druh výkonu můžete očekávat od bezhlavého hostování WordPress..

Co když chci jít na kutily?

Pokud se nebojíte experimentovat se serverem WordPress sami – stejně jako v případě bez uživatelsky přívětivého nástroje, jako je některý z výše uvedených, máte pro vás několik životaschopných možností:

 • Účet Google Cloud nebo Amazon AWS si můžete pořídit sami a poté pomocí Wordu přejít na statický WordPress WP2Static zapojit.
 • Použití Gatsby. Je to rámec JS, který vám pomůže s vytvářením webů pomocí React. Můžete jej použít také k tomu, aby WordPress byl také statický. Tady je tutorial.
 • Použití Bref. Nástroj, který migruje existující web WordPress na plně fungující server bez serveru, poháněný AWS. Tady je dobrý tutorial

Každá z nich zahrnuje jinou úroveň "DIY-ness" takže byste měli najít něco, co odpovídá vašim potřebám a dovednostem.

Konečný verdikt o bezserverovém WordPress

Celkově lze říci, že statický hostingový prostor WordPress sám o sobě je mým překvapením číslo 1.

Jediný nápad, jak vzít plně vybavený web WordPress a převést jej na statický HTML, zněl pro mě bonkery. Ale teď, po prozkoumání toho, co je možné z první ruky, musím přiznat, že … to dává smysl.

Není to průkopnické, ne 100% správné pro každý scénář, ale pro některé to určitě dává smysl.

Pokud jde o Shifter vs HardyPress: Je někdo z nich lepší? Ne tak docela. Obě řešení jsou z pohledu uživatele velmi podobná a mají své klady a zápory. U obou je k dispozici bezplatná zkušební verze, takže je pravděpodobně nejlepší experimentovat s některou z nich a na základě toho si rozhodnout.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector