Bezplatný hosting WordPress: Stojí to za to? Data nám dává odpověď

Nejprve zkusme odpovědět na nejnaléhavější otázku: Kde jsou peníze vydělané bezplatnými hostitelskými platformami WordPress?


Myslím, že se všichni můžeme shodnout – se 100% jistotou -, že i když jsou servery zdarma, peníze stále musí být někde vydělané.

Hosting je nákladná firma, bez ohledu na to, jak k ní přistupujete, a ještě více, pokud nevybíráte žádné platby předem.

Proto, kam peníze přicházejí, aby to všechno bylo užitečné pro hostitele?

Co je pro nás důležitější – po zaslání vás zasáhne neustálé rozšiřování? Poskytuje hostitelé spam zdarma? Jsou všude reklamy? Přidružené produkty? Jinými slovy, je váš web ohrožen kdykoli v důsledku přirozené potřeby hostitelské firmy vydělat peníze tak či onak?

Také jsem to chtěl vědět.

Zdarma hosting WordPress

Před několika týdny jsem spustil čtyři webové stránky WordPress, které běží na zcela bezplatných hostitelských účtech WordPress.

To se stalo:

Obchodní model hostitelů zdarma

Přímo dopředu musím přiznat, že jsem trochu zaujatý, pokud jde o téma. Nikdy jsem neuvažoval o spuštění něčeho vážného na bezplatné hostingové platformě a nemluvím ani o bezplatné hostingové platformě WordPress, mám na mysli hosting zdarma jako celek.

Ale teď se na to díváme pozpátku … hej, proč ne?

Myslím, že jsem si jistý, že bezplatný hosting se od mých univerzitních dnů musel trochu zdokonalit a vylepšit – když každý profesor počítačových sítí neustále radil proti jakémukoli bezplatnému serveru a měl dokonce údaje, které by ukazovaly nebezpečí používání takových věcí (hrnec medu hodně?).

Takže se věci změnily?

Stručně řečeno, jsem překvapen – a jsem rád, že vám mohu oznámit – že všichni hostitelé, kteří jsou zde uvedeni, mě nenarazili každý den nebo dokonce týden, a to ještě s další nabídkou. Upřímně řečeno, z 90% blogů, které vám nabízejí, získáte mnohem pravidelnější prodejní komunikaci "bezplatná e-kniha."

V zásadě to, co dostanete s těmito hostiteli, jsou některé standardní uvítací / instalační e-maily. Přestože v některých z těchto počátečních e-mailů byly nějaké mírné nabídky přidružených společností, nic drastického – nic, co byste neočekávali po registraci u webhostingu.

Jedna společnost například propaguje 2Checkout. Druhý vás přesvědčí, abyste hodili 25 $ za 200 MB dalšího místa na disku + vlastní doménu za 14,95 $ / rok. Ale to je skoro všechno, co se týká propagačních akcí.

Poté jsem nedostal žádné upelující e-maily, nic divného a nevšiml jsem si, že můj e-mail se záhadně zaregistroval do jiných zpravodajů třetích stran (pro testy jsem použil originální e-mail). V podstatě jsem si prostě užil své bezplatné hostingové plány WordPress bez přerušení.

Takže kde jsou peníze vydělané tady?

Pokud bych měl hádat, hlavním obchodním modelem je pravděpodobně to, že vám dá dobrou bezplatnou hostingovou platformu, a pak počkejte, až ji vyroste. V tuto chvíli můžete snadno upgradovat nastavení pomocí několika kliknutí.

Pokud je to scénář, pak ti hostitelé nemohou být od prvního dne příliš prodejní, ani vás nemohou zasáhnout jednou propagací za druhou. V zásadě, pokud vás hostitel chce prodat za svou profesionální nabídku, pak bezplatná nabídka nemůže sát. Nikdo nebude platit peníze, aby získal více sání.

Dobře, pojďme se podívat na whys a jak na bezplatný hosting WordPress:

Ale proč ne jen jít na WordPress.com nebo levného placeného hostitele?

Takže, jo, když přijde na bezplatný hosting WordPress, první věcí, která přijde na mysl, je WordPress.com. Servery .com jsou koneckonců více než schopné zvládnout jakýkoli provoz, výkon je dobrý a dostanete většinu funkcí, na které jste zvykli samostatnou verzi WordPress, na kterou jste zvyklí.

Ale se vší svou úžasností existují i ​​některé kompromisy. Jejich šéf, v zásadě nikdy nemáte nad svým webem úplnou kontrolu a nemůžete volně upravovat jeho funkce ani vzhled. Více o rozdílech zde.

Nenechte se mýlit, i když se mi opravdu líbí, co .com přináší na stůl, ale kvůli tomuto srovnání, řekněme jen, že to, co chceme, je plný, neomezený WordPress.

Díky tomu je také další řešení, které, i když placené, je stále neuvěřitelně cenově dostupné. Za přibližně 3 $ měsíčně získáte plně funkční nastavení hostingu například s Bluehostem.

Pokud jde o cenu šálku kávy za měsíc, nezískáte jen větší výkon a spolehlivost. Získáte také použitelnější řídicí panel.

Podívejte se, část toho, co peníze směřují, jsou skvělé doplňky, jako uživatelsky přívětivé rozhraní, které vám umožní:

 • Spravujte aktualizace, včetně možnosti zapnout automatické aktualizace
 • Ovládejte základní nastavení WordPress
 • Spravujte doplňky a témata

Podívejte se na řídicí panel Bluehost: Řídicí panel Bluehost

A Bluehost vám také pomůže implementovat ukládání do mezipaměti (zrychlení vašeho webu) a vytvoření stagingových webů (přemýšlejte o nich jako o bezpečném karanténě pro testování změn vašeho webu).

Myslím, že to, co říkáme, je, že pokud platíte za hosting WordPress, můžete ve skutečnosti ušetřit peníze, když vezmete v úvahu čas, který strávíte správou svých stránek (pamatujte – čas jsou peníze!).

A znovu, mějte na paměti, že pokud chcete svůj projekt rozšířit na veřejnost, většinu času budete potřebovat také samostatné doménové jméno pro věc, a to je zjevně placená částka navíc, tedy poněkud porážka účelu bezplatného hostingu.

Každopádně zpět k tématu:

Zadavatelé bezplatného hostování WordPress

Hledal jsem dlouho a těžko najít nějaké (zdánlivě) kvalitní hostitele, kteří by také nabízeli bezplatné plány.

Za prvé, nenajdete bezplatný plán u společností, které jsou základem hostujícího průmyslu WordPress. Žádné SiteGround, žádné InMotion, žádné WP Engine, atd. V podstatě žádná ze společností, které přicházejí na mysl při přemýšlení o hostování WordPress, nabízejí bezplatnou úroveň.

Musíme tedy hlouběji kopat.

(A je mi líto, jsem si jist, že všichni hostitelé programu WordPress, kteří jsou zde uvedeni, jsou úžasné společnosti a že je to jen moje neznalost, že jsem o nich nevěděl dříve. Nechtěl jsem, aby to vypadalo, jako by tu někdo vystupoval je dílčí odstavec)

Poté, co bylo řečeno, čtyři společnosti, které jsem nakonec vybral pro experiment, byly představeny jinými recenzenty přede mnou a tyto značky se také objevovaly alespoň několikrát sem a tam. Jinými slovy, nejsou vůbec náhodní.

Sestava:

Poznámka. Jednou z nejpopulárnějších společností v této oblasti byla WPNode.net. Přestože se web stále zdá, jako by nabízí bezplatný hosting, přesměruje vás na jinou platformu, kde je jediná věc, kterou můžete získat, je bezplatná zkušební verze. Proto jsem je nemohl zahrnout do seznamu.

Nejprve se podívejme, co získáte s každým z těchto bezplatných hostitelů WordPress a jak se jejich nabídky srovnají:

Bezplatný hosting WordPress nabízí srovnání

Zde jsou základní podrobnosti:

(Také jsem uvržen v Bluehostingu – podle našeho názoru nejlepší levný hostitel WordPress – pro jistotu, jen abych se podíval na to, co dostaneš s jejich hostovací úrovní 2,95 $ / měsíc.)

Zdarma funkce hostování WordPress

WordPlus
000webhost
HostAwesome
Byet
Bluehost

volný, uvolnitvolný, uvolnitvolný, uvolnitvolný, uvolnit2,95 $ / měsíc.
Vyžaduje se vlastní doména
Webové stránky / domény12151
Databáze121520
Místo na disku128 MB SSD1000 MB100 MB SSDNeomezený50 GB
Šířka pásmaNeomezený10 000 MB2000 zobrazení stránky / měsíc.50 GBNeomezený
jinýZdarma SSL, ochrana DDoS zdarma, zdarma CDN s CloudFlareVlastní reklamy jsou povoleny, okamžité zálohy, autoinstaller skriptů PHPAutomatická instalace WordPress, integrovaný SSLAutomatický HTTPS SSL (self signed cert) na všech doménách, 5 e-mailových adres, dedikované servery MySQL poháněné SSD, instalační program Softaculous 256 scriptNázev domény zdarma, certifikát SSL zdarma, 5 e-mailových účtů, 25 subdomén, nejnovější rozhraní cPanel, instalátoři skriptů jediným kliknutím

Jak vidíte, všechny tyto nabídky jsou zcela odlišné a přestože každá z nich má svůj vlastní smysl, je třeba si povšimnout několika důležitých podrobností:

 • 100 MB je příliš málo, pokud jde o místo na disku. Ukázka a) – to je to, jak vypadá použití po importu balíčku falešného obsahu a bez – ne! – nainstalované pluginy:

využití disku

 • Zobrazení HostAwesome 2000 za měsíc může být velmi problematické. Nejsem si úplně jistý, co se stane, když to překročíte, ale dokážu si jen představit, že to znamená vytažení peněženky.
 • Ne všichni hostitelé vám poskytují bezplatnou subdoménu nebo veřejně přístupný podadresář na serveru. To znamená, že i když svůj hosting získáváte zdarma, někdy musíte i přesto získat vlastní doménu = přesto utratit peníze.

Pojďme trochu hlouběji:

Jak snadné je nastavení

Nastavení se s každým z těchto hostitelů je poněkud odlišné a s některým z nich budete muset projít jinou sadou formulářů a otázek..

Nakonec však žádný z nich není extra intuitivní a pro můj vkus trochu těžkopádný. Je to daleko od toho, co získáte s SiteGround, InMotion nebo jinými.

V podstatě každý z těchto bezplatných hostitelů má v procesu registrace své vlastní vtípky a podivné prvky. Například u HostAwesome musíte po vyplnění všech formulářů počkat několik minut / hodin na potvrzení. Dokonce vás požádají o vaše "Zamýšlený účel webové stránky." Myslím, že je to jen součást dohody, jak získat hostitele zdarma. Představoval bych si, že dostanou celou řadu falešných / spamových účtů vytvořených občas.

Když přijde na příjemná překvapení, musím to dát 000webhostovi a Byetovi. První z nich pro své skvělé registrační rozhraní ve srovnání se všemi ostatními hráči. Ten pro rychlost nastavení. Byet je vůbec nejrychlejším hostitelem s nulovým startem na tomto seznamu.

hostawesome registraceHostÚžasné přihlášení
wordplus registraceRegistrace aplikace WordPlus

registrace byetuRegistrace byetu

Při nastavování hostovacího účtu budete také chtít nainstalovat WordPress. To opět funguje jinak u každého hostitele na seznamu:

 • WordPlus umožňuje zvolit automatickou instalaci WordPress během instalace.
 • 000webhost vám po registraci poskytne zjednodušený instalační program.
 • HostAwesome a Byet vytvoří web pro vás během registrace a poté k němu získáte přístup.

Na konci dne je důležité, abyste každý z hostitelů mohli nainstalovat WordPress za vás do určité kapacity, takže nemusíte přesouvat soubory přes FTP nebo jinými prostředky ručně. Dobré věci.

Instalace WordPress 000webhostInstalace WordPress 000webhost

nainstalovat Wordplus WordPressInstalace WordPlus WordPress

Zážitek z řídicího panelu

To začíná být trendem u těchto bezplatných hostingových platforem WordPress, ale každá z nich má na svých klientských / uživatelských panelech jinou rotaci.

Ve zkratce:

Klientské / uživatelské panely jsou k dispozici s bezplatnými hostiteli

WordPlus
000webhost
HostAwesome
Byet

Uživatelský panel uživatelů
cPanel přístup

WordPlus a HostAwesome používají pro své uživatelské panely stejný softwarový skript – nebo alespoň vypadají téměř stejně:

panel wordplusPanel WordPlus

hostawesome panelPanel HostAwesome

Zde můžete spravovat svůj klientský účet a přidávat nové služby. U technických věcí získáte také přístup k cPanel (běží na nejnovější verzi).

000webhost vám nabízí pouze vlastní, vlastní panel klientů, kde můžete spravovat svůj klientský účet a také některé technické podrobnosti o nastavení hostingu. "Nějaký" je zde klíčové slovo. Možnosti jsou poněkud omezené a nemůžete dělat nikde tak blízko, jak byste mohli přes cPanel (s 000webhostem nemáte přístup k cPanel).

000webhost panel

Byet zde vypadá nejneobvykle, protože vám dává pouze cPanel (běží na starší verzi). Žádný klientský panel vůbec. Nebo jsem to nemohl najít.

byet cpanel

Pokud jde o stránku věcí WordPress, není o čem mluvit, opravdu. Každý hostitel vám dává přístup ke standardnímu panelu WordPress, kde můžete provádět každou běžnou akci WordPress. Neexistují žádná omezení.

Jedna výjimka však. HostAwesome vám dává tuto ošklivou reklamu přímo na postranním panelu.

Podívejte se na reklamuhostawesome upsell

Každý hostitel vám také poskytne výchozí sadu pluginů WordPress, která se skládá z Akismetu a Hello Dolly. WordPlus také zahrnuje Clef – pro dvoufaktorovou autentizaci a Limit Login Pokusy. Celkově lze říci, že dobrý doplněk doplňků z hlediska zabezpečení je něco, co by mohlo být rozhodující, když bude mít každý možnost hostovat web WordPress zdarma.

Pokud jde o předinstalovaná témata, dostanete standardní Twenty Somethings.

A konečně, každý hostitel pracuje zhruba na nejnovější verzi WordPress, nebo alespoň nemá problém se spuštěním nejnovější verze aktualizace.

Testy výkonnosti

Dobře, nyní dobré věci. Jak tedy ve skutečnosti funguje bezplatný hosting WordPress ve srovnání s placeným hostingem WordPress, když se díváme na samotný výkon?

Zde je celková srovnávací tabulka pro všechny hostitele; znovu, Bluehost hodil pro dobrou míru:

(Nastavení testování WordPress: Dvacet sedmnáct – WP 4.7.2 – žádné pluginy – ukázkový obsah.)

Zdarma testy výkonu hostování WordPress

WordPlus
000webhost
HostAwesome
Byet
Bluehost

Server vFrancieNizozemíChicago, ILLondýn, Velká BritánieProvo, UT
PINGDOM
Perf. školní známka9393B 86B 81N / A
Stockholm617 ms1,60 s1,50 s1,31 s1,80 s
San Jose, CA1,52 s1,23 s1,24 s2,70 sN / A
New York City1,01 s687 ms800 ms1,83 s0,85 s
Melbourne3,69 s4,19 s3,93 s4,73 s2,14 s
LOADIMPACT
Testováno odLondýn, Velká BritánieLondýn, Velká BritániePalo Alto, CAFrankfurt, NěmeckoPalo Alto, CA
Min. Doba odezvy0,21 s1,36 s0,96 s0,10 s0,62 s
Maximální doba odezvy0,34 s1,54 s1,60 s0,18 s4,9 s

Zde jsou jednotlivé výsledky testu LoadImpact:

WordPlus: Testy WordPlus LoadImpact
000webhost: 000webhost LoadImpact testy
Byet: Byet LoadImpact testy
HostAwesome: Testy HostAwesome LoadImpact
Bluehost: Testy Bluehost LoadImpact

Okamžitě si všimnete, že žádný z těchto výsledků není ve skutečnosti špatný. Více či méně bez ohledu na umístění, máme méně než 2 sekundy načítání času (s výjimkou Melbourne). Je to podobný příběh s testy LoadImpact – opět velmi přijatelný, nebo dokonce překvapivě dobrý (a já sem musím dát výkřik zejména Byetovi).

Stručně řečeno, výkon se ukáže být v podstatě stejný jako Bluehost a v některých aspektech dokonce lepší.

Interpretujte tato data, jak jen můžete, ale musíte přiznat, že tito bezplatní hostitelé WordPressu mají přece jen něco, co je možné nabídnout.

Výhody a nevýhody

Díky testům výkonu, které jsou na cestě, pojďme si promluvit o některých dalších podrobnostech o celé této bezplatné dohodě o hostování WordPress. Konkrétně výhody a nevýhody.

Za prvé, klady:

Je to zdarma. Duh!

A tady se můžeme zastavit s profesionály.

Chci říct, jo, je tu více, když se podíváme hlouběji pod kapotu, ale přiznejme si to, nedostáváte bezplatný hostingový účet pro funkce, získáváte to proto, že je zdarma.

A nechápejte mě špatně, je to zdarma, je to obrovský profesionál! Je to nejlepší profesionál v historii vůbec.

Další nevýhody:

Nevýhody sestoupí na pár základních věcí:

za prvé ze všeho jsou servery značně omezené – stejně jako v případě, nebudete moci přijmout větší objem provozu.

 • Jsou vhodné pouze pro jednoduchá nastavení – většinu času jeden web + jedna databáze.
 • Ve srovnání s tím je také o něco nižší výkon placené alternativy.
 • Tam a tam jsou nějaké malé závady. Například Byet měl některé problémy s importem demonstračního obsahu – zejména mediálních souborů. Možná není na hostující účet přiděleno dostatek paměti RAM?

Za druhé, existuje nejistota ohledně vlastnictví webu a / nebo pokud můžete z jakéhokoli důvodu zastavit přes noc.

A za třetí, "jsi produkt." Stejně jako u všech, pokud za produkt nemusíte platit, jste produktem.

To může vést k možnému neustálému vzestupu, spamu atd. O tom jsme mluvili více na začátku tohoto příspěvku.

Zdarma hosting WordPress – stojí to za to?

S tím, co bylo řečeno, můj konečný názor je, že překvapivě je bezplatný hosting WordPress vhodný pro provádění dočasných testů nebo jiných experimentálních projektů. Chcete-li prokázat koncepci, nechat web rychle fungovat, atd.

Zároveň bych však neriskoval, že bych jej používal pro obchodní účely, jako je elektronický obchod nebo web značky pro firmu nebo něco podobného. Možná je to jen můj názor, ale prostě bych nedůvěřoval své firmě hostiteli, za který nezaplatím peníze, a proto nemám pákový efekt ani se neptám, když některé z mých požadavků nejsou splněny. Pak existuje také nejistota ohledně vlastnictví stránek, které jsem zmínil dříve. Jen to není ten druh stresu, se kterým jsem ochoten se vypořádat.

Takže v kostce (i když jen můj osobní názor):

 • Hostování zdarma pro čistě hobby / nekomerční komerční záměr? Tak určitě.
 • Hostování zdarma pro něco vážnějšího? Ne. Raději bych za Bluehost platil i ~ 3 $ / měsíc.

Co myslíš? Už jste experimentovali s některou z bezplatných hostitelských platforem WordPress uvedených zde? Jaké máte s nimi zkušenosti? Nebo možná existují i ​​další hráči, kteří stojí za zmínku?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map