Ar turėtumėte samdyti laisvai samdomą darbuotoją? Sužinokite, ar jie bus tinkami jūsų komandai

Ar turėtumėte samdyti laisvai samdomą darbuotoją? Sužinokite, ar jie bus tinkami jūsų komandai

Ar turėtumėte samdyti laisvai samdomą darbuotoją? Sužinokite, ar jie bus tinkami jūsų komandai
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Ar turėtumėte samdyti laisvai samdomą darbuotoją? Sužinokite, ar jie bus tinkami jūsų komandai


Augant jūsų įmonei, galite pastebėti, kad jūsų esama komanda nebepajėgia atlikti visų darbų, reikalingų palaikyti reikalus. Tai reiškia, kad jums reikės samdyti darbuotojus, tačiau kokių darbuotojų turėtumėte ieškoti? Ar reikėtų samdyti laisvai samdomą darbuotoją? Atsakymas į šį klausimą padeda suprasti darbo su laisvai samdomais darbuotojais trūkumus ir pranašumus.

Turite daug galimybių įtraukti į savo komandą naujus narius, tačiau laisvai samdomi darbuotojai tampa vis populiaresni. Tam yra rimtų priežasčių – laisvai samdomi darbuotojai siūlo reikiamą lankstumą ir dažnai yra nebrangus sprendimas. Tuo pat metu taip pat yra ir laisvųjų specialistų samdymo trūkumų, todėl kartais gali būti naudingiau samdyti visą darbo dieną dirbantį komandos narį..

Šiame įraše kalbėsime apie įvairius būdus, kaip galite išplėsti savo komandą. Taip pat aptarsime trūkumus ir pranašumus, kai samdysite laisvai samdomą darbuotoją, ir padėsime nuspręsti, ar tai yra teisingas pasirinkimas jūsų verslui. Pradėkime!

Various Įvairios jūsų komandos išplėtimo galimybės

Žinojimas, kada reikia išplėsti savo komandą, yra viena iš svarbiausių, bet kebliausių verslo valdymo dalių. Nuoma per greitai, todėl galite per daug padidinti savo biudžetą. Kita vertus, išsinuomokite per vėlai, ir jūs galite patekti į situaciją, kai nėra nė vieno, kuris atliktų pagrindines užduotis ir projektus..

Štai kodėl norėsite labai atidžiai stebėti savo verslo bendrą krūvį. Turėtumėte žinoti, kiek žmogaus valandų darbo reikia atlikti kasdien, kas savaitę ar mėnesį, ir kiek realių žmogaus darbo valandų galima atlikti tam darbui. Tai gali būti šiek tiek sudėtinga, jei jūsų darbo krūvis svyruoja, tačiau šios metrikos skirtukų laikymasis per ilgą laiką turėtų padėti subalansuoti variantus.

Kita svarbi detalė atliekant šiuos skaičiavimus yra sutelkti dėmesį tik į pagrindines užduotis – tas, kurios yra būtinos jūsų verslui, o ne į įvairias "administratorius" arba "užpildas" darbas. Suprantama, kad jūs visada norite, kad jūsų darbuotojai būtų užimti, taigi, jiems atrodys, kad jie dirba net tada, kai projektas yra atidėtas. Tačiau šio tipo darbai neturėtų būti įskaičiuojami į visus tuos darbus "reikia žmogaus valandų" skaičiai.

Tai padarę, jei du skaičiai – turimos žmogaus valandos ir reikalingos žmogaus valandos – maždaug po kelių mėnesių bus panašūs, tikriausiai laikas pradėti ieškoti papildomos pagalbos. Kitaip tariant, laikas pradėti įdarbinimo procesą, kai jūsų esamos komandos pajėgumas yra lygus ar beveik lygus, ir jūs tikitės, kad ateityje augsite stabiliai. Tokiu būdu, pasibaigus įdarbinimo procesui, naujasis komandos narys turėtų dirbti (neperkraudamas jų tiesiai iš vartų)..

Jūsų nuomos galimybės šiek tiek priklausys nuo jūsų pramonės. Tačiau yra trys pagrindinės darbuotojų kategorijos, kurias galite įdarbinti savo komandoje:

 1. Visą darbo dieną dirbantys darbuotojai. Tai, kas laikoma „visu etatu“, šiek tiek skirsis, tačiau svarbu, kad šis asmuo būtų visiškai atsidavęs jūsų verslui. Greičiausiai turėsite numatyti pašalpas ir atlyginimą, o darbuotojas tikriausiai dirbs vietoje.
 2. Ne visą darbo dieną dirbantys darbuotojai. Tai yra naudinga parinktis, jei jums reikia pagalbos, tačiau neturite biudžeto ar reikia visą darbo dieną dirbančio darbuotojo. Tikriausiai būsite atsakingas už mažesnę (jei tokią turite) naudą. Jūs taip pat turite galimybę vėliau pasiūlyti darbuotojui, dirbančiam ne visą darbo dieną, pereiti prie viso darbo laiko.
 3. Laisvai samdomi darbuotojai. Laisvai samdomas darbuotojas arba „rangovas“ dirba jūsų versle, tačiau nėra laikomas darbuotoju. Tai reiškia, kad jiems netaikomi dauguma įstatymų, reglamentuojančių išmokas. Galite pasamdyti laisvai samdomą darbuotoją, dirbantį nuo kelių valandų darbo per savaitę iki 40 ar daugiau valandų, jie gali dirbti namuose arba nuotoliniu būdu (dažniausiai pastarieji)..

Jei skaitote šį įrašą, tikriausiai bent jau apsvarstysite galimybę į savo komandą įtraukti vieną ar daugiau laisvai samdomų vertėjų. Atsižvelgdami į tai, atidžiau panagrinėsime susijusius ir privalumus.

�� Privalumai samdant laisvai samdomą darbuotoją

Laisvai samdomi darbuotojai yra populiarūs dėl priežasties. Tiesą sakant, vis daugiau ir daugiau bendrovių pradeda labai pasitikėti tokio tipo darbuotojais. Remiantis naujausiais duomenimis studijos, apie 35% laisvai samdomų JAV darbuotojų, tai sudaro beveik 57 milijonus žmonių – 7% augimas per pastaruosius penkerius metus.

Norėdami suprasti, kodėl taip yra, panagrinėkime pagrindinius laisvai samdomo darbuotojo samdymo pranašumus:

Pirmiausia, kai samdote laisvai samdomą darbuotoją, paprastai tai reiškia mažesnes sąnaudas ir mažesnę finansinę riziką. Tam yra kelios priežastys, įskaitant:

 • ✅ Paprastai neprivalote siūlyti jokių pašalpų, tokių kaip apmokamas atostogų laikas ar išmokamos pensijos.
 • ✅ Dažnai jūsų mokesčiai yra mažesni – pavyzdžiui, JAV nereikia mokėti įmokų į savo laisvai samdomų darbuotojų socialinę apsaugą. Scenarijus panašus ir kitose šalyse. Paprastai nereikia jaudintis dėl laisvai samdomų darbuotojų mokesčių – būtent jie turi jais pasirūpinti.
 • ✅ Jums nereikės jaudintis dėl išeitinių išmokų ar kitų veiksnių, dėl kurių jūsų santykių su darbuotoju nutraukimas yra brangus ar sudėtingas..
 • A Laisvai samdomo darbuotojo įdarbinimo procesas dažnai yra greitas ir paprastas – prireikus nutraukiama sutartis.

Be minėtų pranašumų, laisvai samdomi darbuotojai yra lankstūs darbuotojai. Galite samdyti laisvai samdomą darbuotoją, dirbantį tik keletą valandų darbo per savaitę – pavyzdžiui, jei jums reikėjo kažko valdyti jūsų socialinės žiniasklaidos kanalus. Tai taip pat naudinga, jei norite, kad kas nors įdarbintų daugiau valandų nei paprastai dirbtų ne visą darbo dieną, tačiau vis tiek dirba mažiau nei visą darbo dieną.

Be to, daugelis laisvai samdomų specialistų nori dirbti nereguliarius grafikus, kai tik jums jų reikia. Kol iš anksto aiškiai suprantate savo poreikius, jūs ir jūsų freelanceris galite kurti bet kokius santykius, kurie patenkintų jūsų abu poreikius.

Pagaliau yra ir laisvai samdomų vertėjų Puiku, kai jums reikia specializuotų įgūdžių rinkinio. Kai įdarbinate visą darbo dieną dirbantį darbuotoją, tikriausiai ieškote įvairiapusio žmogaus, kuris galėtų atlikti įvairias užduotis. Taip pat galite investuoti į žmogų, kuriam šiuo metu trūksta pagrindinių įgūdžių, tačiau parodykite galimybes ilgainiui jų išmokti.

Tačiau ką daryti, jei konkrečiai jums reikia programuotojo, mokančio tam tikrą kalbą, tinklaraščių turinio rašytojas, ar kažkas, turintis stiprius grafinio dizaino įgūdžius? Štai kur iš tikrųjų išryškėja samdant laisvai samdomą darbuotoją nauda. Šiek tiek ieškodami turėtumėte sugebėti surasti žmogų, kuris specializuojasi būtent jums reikalinguose įgūdžiuose – tai reiškia, kad jie gali atsitrenkti į bėgimą ir jiems reikės nedaug ar nereikia treniruotis..

Working Darbo su laisvai samdomais darbuotojais trūkumai

Kaip matote, yra daug priežasčių, kodėl verta apsvarstyti galimybę dirbti su laisvai samdomu vertintoju. Laisvai samdomo darbuotojo nuomos privalumai tikrai yra įspūdingi. Tuo pačiu metu yra tam tikrų minusų, į kuriuos verta atsižvelgti, prieš pasirinkdami laisvai samdomą darbuotoją.

Pagrindiniai trūkumai samdant laisvai samdomą darbuotoją:

 • Padalinkite dėmesį. Laisvai samdomas darbuotojas beveik neabejotinai dirbs kitoms įmonėms – galbūt daugeliui jų. Šie išoriniai jų laiko reikalavimai gali atitraukti dėmesį nuo darbo jūsų labui. Gali būti, kad jie tam tikrą laiką sumažėjo arba net tapo nebegalimi.
 • Mažiau įsipareigojimų. Dėl tų pačių priežasčių, paaiškintų aukščiau, laisvai samdomas vertėjas yra mažiau atsidavęs jūsų verslui. Tai padidina tikimybę, kad jie lėtai reaguos, pirmenybę teiks kitam darbui ar net visiškai iškris.
 • Sumažėjusi kontrolė / priežiūra. Neturite tokio lygio laisvai samdomo darbuotojo kontrolės, kokį darote su darbuotoju. Galite jiems pasakyti, kokį darbą reikia atlikti, tačiau jie patys turi nuspręsti, kaip, kur ir kada tą darbą atlikti. Kadangi laisvai samdomi darbuotojai paprastai dirba nuotoliniu būdu, taip pat sunkiau patikrinti, ar jie sąžiningi dėl dirbtų valandų skaičiaus.
 • Mažesnis mokymo ir tobulėjimo potencialas. Daugeliui laisvai samdomų specialistų nebus įdomu pereiti ilgo mokymo proceso, todėl dažnai nepatartina investuoti tokio lygio pastangų į sutartininkų. Tai gali sukelti problemų, jei turite labai specifinius reikalavimus arba samdote ką nors atlikti sudėtingą darbą. Be to, jei nuspręsite, kad jums reikia vidaus darbuotojo ar asmens, norinčio dirbti ilgesnes valandas, yra didelė tikimybė, kad nuomos procesą turėsite pradėti nuo nulio..

Tai yra keli reikšmingi trūkumai, todėl juos verta atsiminti. Laisvai samdomi darbuotojai gali būti paprastesnis pasirinkimas, tačiau jie turi tam tikrą rizikos laipsnį.

�� Kaip nuspręsti, ar tinka laisvai samdomas vertėjas

Atsakymo į klausimą, ar verta pasirinkti laisvai samdomą darbuotoją, ar darbuotoją, nėra „vienas dydis tinka visiems“. Turėsite atkreipti dėmesį į laisvai samdomo darbuotojo samdymo trūkumus ir pranašumus ir apsvarstyti, kaip jie susiję su jūsų verslo poreikiais..

Apskritai, samdyti laisvai samdomą darbuotoją yra gera idėja, jei:

 • ✅ Valandos, kurių jums prireiks, gali skirtis nuo savaitės iki savaitės ar mėnesio.
 • ✅ Jums reikia asmens, turinčio specializuotą įgūdžių rinkinį, kuris galėtų nedelsdamas pradėti padėti.
 • ✅ Norite sumažinti išlaidas arba tiesiog negalite sau leisti darbo užmokesčio ir išmokų, dirbančių visą darbo dieną dirbantiems darbuotojams.
 • ✅ Džiaugiatės, kad naujoji nuoma dirba nuotoliniu būdu pagal savo tvarkaraštį.

Kita vertus, jūs tikriausiai geriau pasielgti su tradiciniu darbuotoju, jei:

 • ⚠️ Jums reikalingos nuoseklios visos darbo dienos valandos nustatytu grafiku.
 • ⚠️ Jums reikia, kad kažkas dirbtų vietoje.
 • ⚠️ Jūs norite išmokyti naują darbuotoją tam tikru (ir griežtu) procesu, reikalavimais ir pan.
 • ⚠️ Jūs nenorite prisiimti rizikos, susijusios su darbu su asmeniu, kuris nėra įsipareigojęs jūsų verslui ir turi daug kitų klientų..
 • ⚠️ Naujam nuomininkui reikia sugebėjimo žengti į priekį jūsų versle ir laikui bėgant prisiimti didesnes pareigas.

Jei nuspręsite samdyti laisvai samdomą darbuotoją, yra daug vietų juos rasti internete. Tiesiog būtinai atidžiai patikrinkite juos – paprašykite jų ankstesnio darbo pavyzdžių, sužinokite, ar galite kalbėtis su ankstesniais klientais, ir veskite pokalbį taip, kaip tai darytumėte su darbuotoju..

Tai taip pat gera mintis sudaryti sutartį, taigi jūsų verslo ir laisvai samdomo darbuotojo santykiai yra labai aiškūs. Galiausiai norėsite susipažinti su įstatymais, susijusiais su tuo, ką galima ir ko negalima laikyti laisvai samdomu darbu. Labai įprasta, kad verslas supainioja skirtumas tarp laisvai samdomų darbuotojų ir darbuotojų – žinodami iš anksto, netyčia neperžengsite jokių linijų.

�� Išvada

Jei dabartinė jūsų komanda stengiasi neatsilikti nuo jūsų darbo krūvio, gali būti laikas plėstis. Internete veikiančioms įmonėms laisvai samdomi darbuotojai gali būti ypač patrauklus pasirinkimas. Tuo pačiu metu jie nėra be susijusios rizikos.

Įdarbinant laisvai samdomą darbuotoją yra daug privalumų – tai protingas pasirinkimas, jei jums reikalingas lankstus, nuotolinis darbuotojas, turintis specializuotų įgūdžių rinkinį. Tačiau jei jums reikia kažkokio asmens, kurį galite išmokyti ir tobulinti bėgant laikui, ir norite, kad jis būtų visiškai atsidavęs jūsų verslui, gali būti teikiama pirmenybė tradiciškesniems darbuotojų santykiams. Geros žinios yra tai, kad jei nuspręsite pasamdyti laisvai samdomą darbuotoją, rasti puikias galimybes internete yra paprasta.

Ar turite klausimų apie laisvai samdomo darbuotojo įdarbinimo procesą ar naudą? Praneškite mums žemiau esančiame komentarų skyriuje!

Nepamirškite prisijungti prie avarijos kurso, kaip pagreitinti jūsų „WordPress“ svetainę. Taikydami keletą paprastų pataisų galite sumažinti įkrovimo laiką net 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector