WordPressi kujundustrendid (2003 kuni 2020)

Kui WordPressi esimene versioon tarniti mais 2003, sellel olid selleks ajaks murrangulised disainifunktsioonid ja see määratles WordPressi kujundussuundumuste esimese partii. Seal olid väga intelligentsed reavahetused, toredad tekstuurid ja blogijate võimalus lisada oma bloglollidesse linke.


Kas mäletate ajaveebe? Nad olid 16 aastat tagasi suur asi. Kõik, kes olid keegi, linkisid teiste blogijatega ja lootsid vastutasuks linke saada.

Tänapäeval on ajaveetmise ajakirjad minevik. Aastal 2020 on meil olemas leheehitajad ja plokkidel põhinev redigeerimine, mis võimaldab kõigil luua ja kohandada WordPressi saiti – koodi pole vaja.

Kuidas me siia sattusime? Mõistamaks, mis on WordPress täna, heidame pilgu WordPressi teemade arengule viimase 16 aasta jooksul.

WordPressi kujundustrendid

WordPressi kujundussuundumused aastatel 2003-2020

Esimene vaikimisi loodud WordPressi teema (vihje: see polnud Kubrick)

Kui WordPress 0,71-kuld 2003. aastal välja anti, see tuli koos vaikimisi b2layout.

Malli vorm oli põhiline ja sobis omal ajal ajaveebi pidamiseks. Sellel oli lihtne päis ja must külgriba. Peate meeles pidama, et Interneti-kiirus oli toona suhteliselt aeglane ja WordPressi lihtne kujunduse laadimine mitte ainult ei laadinud piisavalt kiiret, vaid seda oli hõlpsasti muudetav võrreldes konkureeriva ajaveebiplatvormiga Moveable Type.

WordPressi disain alates b2layoutist

Külgribad: varasemate ajaveebide põhialus

Külgribad olid varajase veebidisaini oluline komponent, kuna disainerid üritasid välja mõelda, kuidas veebi kujundada – ja WordPressi kujundus polnud erand. Külgribad ilmuvad paljude aastate jooksul silmapaistvalt, kaovad korraks kahekümne kolmeteistkümnendaks ja naasevad kahekümne neljateistkümneks..

WordPressi kujundussuundumuste algusaegadel võimaldasid külgribade ajaveebid ajakirjanikel uhkelt oma ajaveebipäevikuid kuvada. WordPress 0.7 ja selle väljalaskega Lingide haldur, blogijad saaksid oma ajaveebipäevikuid paremini hallata ja lisada need automaatselt külgribale.

WordPressiga kaasas olnud põhimallile tehti WordPress 1.2 jaoks näohooldus. Uus värvilahendus oli värske õhu hingetõmme – meeldiv vaheldus eelnevast tumedast teemast.

WordPressi teema klassikaline

WordPress 1.2 tutvustas pistikprogrammide arhitektuuri esimest korda, mis võimaldas arendajatel laiendada oma kujunduse funktsionaalsust ja jagada oma pluginaid algava WordPressi kogukonnaga.

Aastal 2004 oli WordPress ajaveebiploki uus laps – ja midagi toredat inimestele, kes armastasid kohandada koodiga mängimist. Need tehniliselt asjatundlikud ajaveebid tegid pluginaid entusiasmiga ja aitasid WordPressi üldisesse arengusse, teatades vigadest, pakkudes tagasisidet ja küsides uusi funktsioone.

WordPressi põhiarendajad olid kõik vabatahtlikud ja kasutasid WordPressi ise oma ajaveebides. Avatud lähtekoodiga projektina võeti tagasisidet vastu ja julgustati – ning see võimaldas kasutajakeskset lähenemist WordPressi arendamisele, mis erineb teistest ajaveebiplatvormidest sel ajal.

�� Kiire vahepala: WordPressi kasutajaliidese muutumise kohta saate lisateavet WordPressi kasutajaliidese arengu kohta.

Kubricku ajastu: 2005-2010

2005. aastal, WordPress 1.5 tutvustas paindlikku uut teemasüsteemi. Teemad jaotati erinevateks osadeks ja failideks, andes kasutajatele rohkem kontrolli selle üle, kuidas nad oma saite kohandasid.

Näiteks jagati tavalised saidielemendid, nagu päised, jalus ja külgribad, oma failideks. Kasutajad saavad muuta ainult ühte faili (st kodu.php või kommentaarid.php) ja näha seda kohe kõikjal.

WordPress 1.5 kuulutas ka pikaajalise Kubricku ajastu algust. Üldiselt tunnustatud kui esimene tõeline vaiketeema WordPressi jaoks, Kubrick tutvustas uue teesüsteemi jõudu.

WordPressi teema Kubrick

Michael Heilemann lõi lihtsa sinimustvalge ajaveebi malli ja omal ajal oli kujundus silmatorkav. Ümardatud nurkade, kohandatud päise ja kahe valge sambaga – sealhulgas lai postide jaoks ja õhem külgriba jaoks – oli Kubrick tipptasemel!

Kubrick oli esimene paindlik teema, mis töötas välja paljude pistikprogrammidega. See oli ka WordPressi esiosa aastatel 2005–2010, muutes selle WordPressi kujundussuundade alustalaks lähiaastatel.

Lisateemad: õnnelik õnnetus

WordPressi teemahoidla käivitati 2008. aastal, lubades blogijatel alla laadida tasuta WordPressi teemasid ning laadida üles ja jagada oma kohandatud teemakujundusi. Hoidla oli midagi WordPressi teemakujunduse vitriini, võimaldades kasutajatel näha, kuidas teised WordPressi kohandasid ja platvormi piiranguid sirutasid.

WordPressi teemade hoidla

Brian Gardner oli üks selline ajaveeb, kes üritas WordPressi piire suruda. Ta laadis alla teemad, tegi oma kohandamisi ja laadis siis oma värskendatud kavandid hoidlasse, et neid saaks tasuta kasutada.

See tõi kaasa kohandamistaotlused. Alguses maksid blogijad talle 25–50 dollarit, et värve muuta. Kuid varsti oli ta saanud taotlusi keerukamate kohandamiste jaoks. Nagu ta hiljem ütles StudioPress.fm taskuhäälingule, ta valmistas "puhkuseraha" ja see oli tema igava kirjatööga võrreldes lõbus.

Asjad muutusid, kui kinnisvaramaakler palus tal ajaveebi kohandada. Brian läks kaugemale ja lõi WordPressi teema kujunduse, mis võiks toimida esilehena, nii et see näeks välja pigem veebisait kui ajaveeb.

Agent lükkas selle siiski ümber, öeldes, et soovib vaid põhiblogi. Brian purustati.

Kujundamise asemel kirjutas ta sellest blogipostituse ja küsis oma jälgijatelt, kas kohandatud teema on midagi, mida nad oleksid huvitatud ostma. Vastus oli ülekaalukalt positiivne. Brian nimetas oma teemakujundust revolutsiooni teemaks.

2009. aastal, Revolutsioon kujunes ümber sellele, mida me tunneme seda tänapäeval – StudioPress.

WordPressi kohandamise tõus ja tõus

2008. ja 2009. aastal alustati esmaklassiliste teemapoodide ja WordPress-kesksete projektide loomist. Uute õppematerjalide veebisaitide hulgas oli laine, mis pakkusid koodimütse ja ideid kujunduse kohandamiseks, mida te Codexist ei leia. See oli WordPressi kujunduse suundumuste täiesti uus ajastu – kasutajale volituse andmine.

Nende seas oli näiteks kuidas-saite ThemeShaper.com. Algselt Ian Stewarti poolt alustatud ThemeShaper oli Ianile koht, kus jagada oma temaatilist teemat. Kuid temaatiline oli midagi enamat kui lihtsalt teema – see oli Ianile võimalus õppida, kuidas WordPressi teesüsteem töötas, ja jagada oma õpetusi kogukonnaga.

Temaatiline

Nagu meenutab WP Tavern’i esindaja Jeff Chandler Iani ja temaatilise filmi kohta oli 2008 "teemaarendusest metsik lääs ja igast isikust, kes regulaarselt jagasid teema arendamise tehnikaid, sai kogukonna mõjukas liige."

Teemaraamistike teke

Brian Gardner tegi just sel ajal partneri Nathan Rice kuni käivitage Genesis, üks esimesi WordPressi teemaraamid. Need raamistikud võimaldasid arendajatel luua ühist koodialust jagavaid teemasid, pakkudes kooditeeki ja teemade põhiarhitektuuri, mis võimaldas kasutajatel panna erinevad kujundused peale. Nagu Brian ütles StudioPress.fm taskuhäälingule:

"Kui me Genesise ehitasime ja seda ideed ja kontseptsiooni WordPressi kogukonnale tutvustasime, ostsid inimesed selle sisse. Ilmselt oli meil StudioPressi ja minuga isiklikult väga hea jälgimine. See liikus eraldiseisvatelt teemadelt nüüdseks Genesise raamistikule ja sellega seotud lapseteemade süsteemile."

Genesise raamistik

Peagi tekkisid muud teemaraamistikud, näiteks lõputöö. Need raamistikud tähistasid evolutsioonilist sammu edasi WordPressi teema arendamisel, mis Yoast’s Joost de Valk võttis suurepäraselt kokku aastal ThemeShaperi postituses:

"Chris Pearsoni lõputöö ja Ian Stewarti teema võivad suunata (WordPressi kujunduse suundumused) suunas, kuhu see peaks suunama: teema, mis põhimõtteliselt pole enam teema, see on paigutusmootor."

WordPress 3.0: pöördepunkt

2010. aastal tähistas WordPress 3.0 väljaandmine platvormi arengus suurt edasiminekut. Funktsioonidega, sealhulgas kohandatud postitustüübid, paremad kohandatud taksonoomiad ning kohandatud taust, päised ja menüüd, sai WordPressist täieõiguslik sisuhaldussüsteem, mitte ainult lihtne ajaveebiplatvorm..

WordPress 3.0 tuli kahekümne kümnega, lõpetades ametlikult Kubricku valitsemisteema vaikimisteemana ja juurutades igal aastal uue vaiketeema traditsiooni, mis oli WordPressi kujundussuundumuste jaoks suur verstapost.

WordPressi kujundus kakskümmend kümme

Teema kohandaja

2012. aastaks liikus WordPressi kujunduse areng ühtlases tempos. Nüüd, kui äriettevõtted on investeerinud WordPressi kasvu nähes, arendasid nad premium-teemasid, millel oleks rohkem funktsioone ja funktsioone, mis võimaldasid kasutajatel WordPressi administraatori paneelide kaudu neid hõlpsamini kohandada.

Just sel ajal tutvustati teema kohandajat WordPress 3.4-le. Teemakohandaja võimaldab kasutajatel teha teemades põhilisi muudatusi, näiteks värve ja tausta, ning enne nende reaalajas esitamist eelvaateta.

Teema kohandaja

Vastuvõtlik disain ja mobiilne

Umbes sel ajal kasvas reageeriva disaini populaarsus, kuna üha enam inimesi kasutasid veebi saamiseks oma nutitelefoni. Kakskümmend kaksteist oli esimese täieliku vastuse vaikimisteema mis on loodud esimese mobiililahendusega, nii et seda saab vaadata igas suuruses seadmes, nutitelefonidest suure HiDPI / võrkkesta ekraanideni.

Kakskümmend kaksteist oli eriline ka muul põhjusel – see oli esimene vaiketeema, millel oli spetsiaalne kodulehe mall, selle asemel et sundida kasutajaid avalehel ajaveebi postitusi kuvama.

Teema kakskümmend kaksteist

Ehitajate teemade teke

WordPressi kohandamine sel ajal hakkas lihtsamaks minema. Tänu teema kohandajale ja paljudele veebisaitidele, mis avaldasid õpetused WordPressi kohandamiseks, said kasutajad oma saidil muudatusi teha.

Ainus probleem oli see, et kasutajad soovisid veel CSS-i ja PHP-d tundma õppida, kui nad soovisid kohandada kaugemale täpsemaid sätteid, mis olid korraga saadaval paljude teemade puhul.

See muutus 2013. aastal, kui tekkisid leheehitajad – ja tol ajal kõige tuntum oli Divi.

Teema Divi

Elegantsete Teemade Divi lehe ehitaja oli murranguline. See laseb kasutajatel lohistada lehe erinevaid jaotisi ja juhtida neid ning juhtida saidi kõiki aspekte, alates värvidest ja fondidest kuni päiste ja jalusteni. Sellel olid mitmesugused eelvalmistatud paigutused ja seda oli lihtne WooCommerce’iga integreerida. See oli tundlik ja seda oli võimalik kasutada täislaiusega piltide ja video kuvamiseks.

Divi oli kohene edu 965 kommentaari kuulutuse kohta tõesta seda! Esmakordselt võis igaüks veebisaidi luua ilma, et peaksite puudutama ühte koodirida.

WordPressi kujundussuundumuste maailm oli selleks hetkeks arenenud nii, et neil oli võimalus vidinaid lohistada, lehti lohistada ja nüüd teemasid lohistada.

Ajakirjade teemad

Teeme minut pausi ja kerime kella tagasi 2009. aastasse.

Teemavaramu oli veel üsna uus, kuid see aina kasvas. Kasutajad laadisid teema alla ja panustasid oma kujunduse kujundamisse.

Samal ajal kasvasid ka premium WordPressi teemade populaarsus. Võrreldes hoidla tasuta teemadega, pakkusid premium-teemad täiustatud funktsioone. Kuid mis veelgi olulisem – nad ei olnud ajaveebiteemad. Teemadehoidla oli suurepärane koht teema allalaadimiseks – kui soovite blogi.

Nii alustati WordPressi teemakujunduse suundumuste – ajakirjade teemade – uue peatükiga, mis võimaldas inimestel hallata keerukamaid ajaveebe ja uudissaite, millel on rohkem sisu, kui traditsiooniline ajaveebi paigutus lubas. Seda tüüpi teemad hõlmasid sageli reklaamiruumi, mis meeldis kasutajatele, kes soovisid oma saidi kaudu raha teenida.

Ajakirja teema näide:Nägemise teema

Ajakirjade teemad olid ajaveebiteemade loomulik areng, mis võimaldas kasutajatel kasutada enamikku kategooriaid, silte ja postitusvorminguid.

Liikuge edasi 2014. aastasse ja WordPressi vaiketeema sai lõpuks hakkama. Kahekümne neljateistkümnel oli klanitud, moodne ja kaunilt viimistletud reageeriv disain, mis võimaldas kõigil muuta oma veebisaidi ajakirjaks.

Vaadake tegevust kakskümmend neliteist:Teema kakskümmend neliteist

Äri- ja portfelliteemad

2015. aastal, kui WordPress kasvas edasi täieõiguslikuks CMS-iks, oli järgmine loomulik areng äri- ja portfelliteemad. Inimesed hakkasid WordPressit kasutama oma äri- ja agentuurisaitide – ja isegi ettevõtete saitide – toomiseks, samal ajal kui vabakutselised kasutasid WordPressi oma portfellide tutvustamiseks.

kõige populaarsem teema saadaval sel ajal oli Avada, mis on täna endiselt ThemeForest.com populaarseim teema.

�� Kumb on parem: Avada, Divi või X-teema?

2006. aastal käivitatud ThemeForest aitas edastada WordPressi premium-teemasid. ThemeForest pakkus turuplatsi, kus kasutajad said teemasid osta, pakkudes samal ajal kohta, kus arendajad ja agentuurid saidid oma loomingut müüa.

Teema Avada

Vahepeal olid külgribad vähem levinud äriteemades, millel kippus olema horisontaalne ja kihiline kujundus, mis sarnanes Zelle teema allpool. Külgribade populaarsus kahanes, kui reageeriv disain arenes (külgribade kuvamine väiksemates seadmetes oli keeruline). Külgribavabad kujundused, mis sarnanevad vaiketeemaga Kakskümmend kolmteist, muutusid populaarsemaks.

zelle teema

See oli ka kogu selle aja möödudes, kui tekkisid sellised minimaalsed lamedad kujundused nagu Korter Themify poolt, olid WordPressi teemakujunduse suundumuste hulgas populaarseks muutumas.

Teema Flatify

Mitmeotstarbelised teemad

2015. aastaks olid mitmeotstarbelised teemad asjaks – ja teemaForest oli koht, kus neid leida. Mitmeotstarbeliste teemade levik oli kahtlemata tingitud ThemeForesti tohutu turu, aga ka sõltumatute premium-teemapoodide populaarsusest. ThemeIsle’s Näiteks populaarne Neve-teema on tänu paljudele sisseehitatud mallidele tohutult kohandatav ja ideaalne kasutamiseks mis tahes saidil:

TeemaIsle

Need mitmeotstarbelised kõike muud kui köögis valamu teemad pakkisid taustapildiks ühte teemasse tonni erinevaid võimalusi, samas kui nende esiosas on palju erinevaid kujundusi.

Sarnaselt teemaraamidega saab seda tüüpi WordPressi kujunduse seadistada paljudel erinevatel eesmärkidel. Sama teemat saate kasutada e-kaubanduse saidi, ettevõtte saidi või portfelli loomiseks, lihtsalt teemavalikute paneeli värskendades.

Näiteks siin on vaid mõned neist BeTheme’s 400+ demo:

BeTheme

Algselt sisaldasid need teemad kogu vajalikku funktsionaalsust, et teema töötaks teema enda sees. Kuid siis hakkasid nad komplekteerima muude tootjate pistikprogramme, et käsitleda mis tahes täiendavaid funktsioone. Populaarsed kimbud hõlmaksid premium-teemat nagu Avada + Slider Revolution + Visual Composer.

Lehe loomise pluginad nagu Visual Composer (nüüd WPBakery Page Builder) olid sageli komplekteeritud premium-teemadega, võimaldades kasutajatel kohandada oma teemasid kasutajaliideses ja eelvaate muudatusi reaalajas.

Täisekraani ja kangelase päised

2016. aastaks olid päised muutunud suuremaks ja julgemaks. Alguses olid need täislaiusega ja siis said nad täisekraaniks ning esitasid libisevaid pilte või videoid.

See suundumus laiemas veebidisaini kogukonnas kajastus tolleaegses populaarses premium WordPressi teemas, sealhulgas Avada, X Theme, Bridge ja BeTheme, mis kõik pakkusid täisekraani ja kangelase päisekujundusi, nagu näiteks alljärgnev teema Salient..

Teema silmapaistev

Nišiteemad

2017. aastaks olid ThemeForest ja väiksemad sõltumatud premium-teema arendajad arendamas nišiteemasid. Kui mitmeotstarbelised teemad võimaldasid kasutajatel – sageli rakendajatel – luua mis tahes WordPressi saite, siis nišiteemad teenindasid konkreetseid tööstusi..

Kirikud, heategevusorganisatsioonid, muusikud, personaaltreenerid, elutreenerid, advokaadibürood, kinnisvaramaaklerid – teie nimi, seal oli nišiteema.

Teema Eduma

Need teemad tarniti funktsioonidega, mis olid kasulikud konkreetsetel eesmärkidel. Näiteks ansamblite muusikamängijad, mittetulundusühingute jaoks raha kogumise tööriistad ja spordiklubide jaoks isegi punktide tabelihaldus.

Teemaprits

Täna: lehe ehitajad ja blokeerija

Ja nüüd oleme teemadel ehitajatele ja Gutenbergi liitmisele WordPressi tuuma.

Mõnda aega oli Visual Composer WordPressi kujunduse jaoks mõeldud pistikprogramm pistikprogrammide lohistamiseks – ThemeForest ja selle teemapaketid veendusid selles. Divi on olnud veel üks äärmiselt populaarne lahendus kasutajatele, kes soovivad veebisaite kiiresti üles ehitada.

Ja jah, aastate jooksul on olnud ka palju muid sarnaseid lehe loomise tööriistu. Beaver Builder ja hiljuti Elementor on nii kasutajatel kui ka arendajatel lubanud pukseerimise abil luua keerukaid saite. Ja nüüd saate isegi Elementori teemasid ja malle alla laadida.

�� Elementor, Beaver Builder või Divi? Milline on parim?

Uued veebisaidiplatvormid nagu Squarespace ja Wix vaidlustasid WordPressi domineerimise maailma populaarseima CMS-na. Tegelikult pakuvad need konkurendid kasutajasõbralikku pukseerimislehte, mida WordPressi tuumal lihtsalt pole. Noh, alles siis oli WordPress 5.0.

WordPress 5.0 ja Gutenberg projekt WordPressi koodiks on WordPressi katse järele jõuda ja seega võib see meeldida kasutajatele, kes ootavad nüüd veebisaidi platvormidel lehe loomise funktsionaalsust.

Gutenbergi ploki toimetaja

Nagu WordPress.org selgitab:

"Gutenberg on midagi enamat kui toimetaja. See on ka vundament, mis muudab WordPressis kohandamise ja saidi loomise revolutsiooniliseks."

Gutenberg (ja Gutenbergiga ühilduvad teemad) pakub plokkidel põhinevat redigeerimise ja ehitamise kogemust, mis võimaldab kasutajatel blogi postitusi luua (vähemalt praegu). Plokk on mis tahes üksik sisu element – pilt, tekstiosa või YouTube’i video – ja neid saab postituste paigutuse loomiseks sisestada, konfigureerida ja ümber paigutada..

Praegune vaikimisi kakskümmend kakskümmend oli mõeldud blokeerija võimsuse näitamiseks. See sisaldab kohandatud stiile kõigi vaikeplokkide jaoks ja erinevalt paljudest vaikimisi kasutatavatest WordPressi teemadest, mis sobivad ühele otstarbele (st ajaveeb, ajakirjad), saab Twenty Twenty kohandada kasutamiseks paljudel veebisaitidel, portfellidest ja ärisaitidest kuni ajaveebide ja muude kasum.

kakskümmend kakskümmend

Mis saab blokeerijast edasi? Projekti arendatakse endiselt eraldi pistikprogrammina aktiivselt ning plaanitakse projekti arendamist jätkata, et pakkuda WordPressi, mitte ainult postituste kaudu suuremat lehekülje loomise kogemust.

Järeldus

Aastate jooksul on WordPressi kujunduse suundumusi olnud palju ja WordPress platvormina on jõudnud kaugele alates 2003. aastast. Nüüd saavad kasutajad tänu oma saidi loomise lahenduste väljatöötamisele juhtida oma saidi kujunduse kõiki aspekte..

Kuhu WordPressi kujundus kujuneb järgmistel aastatel? Kes teab. Blokeeringuredaktor on veel uus ja sellel on veel pikk tee minna. Leheehitajad on muutunud normiks, pakkudes kohandamist, millest kasutajad 16 aastat tagasi võisid ainult unistada.

Vahepeal tähendab WordPress REST API taustal kõike, mis läheb – WordPress on lahtiühendatud veebisaitidel täiesti äratundmatu ja isegi staatilised WordPressi lahendused hüppavad siia ja sinna.

Millised on teie ennustused WordPressi kujundussuundumuste tuleviku osas? Andke meile allpool kommentaarides teada.

Pildikrediidid:

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map