Värviteooria kasutamine veebidisainis

Värviteooria kasutamine veebidisainis

Värviteooria kasutamine veebidisainis
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Ühes varasemas postituses arutasime värviteooria taga olevat kontseptsiooni viisil, mis puudutab valget või negatiivset ruumi.


Värviteooria ütleb meile, et erinevad värvid töötavad koos – või ei pea – konkreetsetel põhjustel. (Värviteooria põhjalikumaks määratlemiseks vaadake see artikkel NYU-st.)

Ehkki te ei mõtle sellele, kuidas värv mõjutab teie ajaveebi külastajaid, peab disainer veebidisaini käigus seda täiusliku veebisaidi loomisel väga kriitiliseks komponendiks.

Kuidas värv meid tunneb

Vaadake seda värviplokki:

kollane

Kuidas see sind paneb tundma?

Kuidas oleks selle blokiga:

sinine

Kas tundsite näidet A vaadates teisiti kui näite B vaatamisel?

Kui jah, siis pole see üllatus.

 • Kollane on elektriline, energiat andev.
 • Helesinine on rahustav.

Värv on oluline. Meil kõigil on teatud värvidega instinktiivsed psühholoogilised assotsiatsioonid. Mõned neist on ühised psühholoogilised assotsiatsioonid värviga, samas kui teised on individuaalsed ühendused, mis on loodud meie elu konteksti kaudu. Isegi kasutatud varjund muudab selle oluliseks. Pehmem sinine toon kutsub esile rahustavaid tundeid, tugevam toon aga tugevust.

Kolm värvikategooriat

Võimalik, et olete põhiteadustes õppinud värviteooriat; on tõenäoline, et olete praeguseks suure osa unustanud, kui te ei tööta graafilise disaini alal!

Värviratas sisaldab kolme tüüpi värve:

 1. Esmane
 2. Teisene
 3. Kolmanda taseme

Põhivärvid ei saa luua teiste värvide segamise teel.

Sekundaarsed värvid moodustuvad kahe põhivärvi segamisel: sinine ja kollane muudavad rohelise, punane ja kollane oranžiks.

Tertsiaarsed värvid saadakse põhi- ja sekundaarvärvide kombineerimise teel: sinine-roheline või punane-oranž.

Veebidisainerid kasutavad seda tüüpi värve ajaveebi kujundamisel tunnete esilekutsumiseks.

Täiendavad värvid

Kujunduse valdamiseks peate mõistma ka seda, millised värvid näevad koos head välja. Täiendavad värvid asuvad värviratta vastaskülgedel üksteisest. Koos kasutamisel on need värvid vastandlikud, andes teie kujundusele erksa ilme. Neid täiendavaid värve saab kasutada ka konkreetse tunde suurendamiseks või täiendavate tunnete kihistamiseks peamise emotsiooni kohale, mida soovite oma külastajale anda. Näiteks võite kiireloomulisuse edastamiseks kasutada oma kutsunuppudel punast värvi ja kombineerida seda rohelisusega kogu kujunduses, et anda külastajatele turvatunne.

Võite kasutada sellist tööriista nagu Värvikalkulaator Sessions College’i veebisaidil, et leida oma disainiprojekti jaoks täiuslik lisavärvide paar.

Looge oma ajaveebi meeleolu värvide abil

Kas soovite teada, milliseid värve seostatakse mis tüüpi tunnetega? Siin on mugav juhend:

 • Punane – Soe, elektriline, energiat andev. Suurepärane aktsent liikumise loomisel.
 • Sinine – rahustav, jõud, professionaalne. Reisi- või lõõgastuskohad sobivad selle varjundiga hästi.
 • Kollane – põnev ja elektriline. Liiga palju võib häirida saidi tähelepanu, nii et kasutage seda rõhumärkide jaoks.
 • Oranž – elektriline; brauserid kuvavad seda varju siiski erinevalt, nii et jääge sellele aktsendiks. Roheline – lahe, rahustav, professionaalne; sobib suurepäraselt loodusele, rahandusele ja ettevõttele viitavatele saitidele.
 • Must – Tugevus ja jõud. Ehkki musta on veebidisainis kasutatud põhivärvina, võib see ka lugejale silma torgata.
 • Hall – Saab kasutada jõu, rahulikkuse, jõu, autoriteedi jaoks. Suurepärane varjund enamiku teiste värvidega ühendamiseks; halli kasutatakse tänapäeval veebidisainis palju.
 • Valge – Ehkki see võib veebikujunduses tunduda ebavajalik värv, ärge unustage, mida me valge või negatiivse ruumi kohta ütlesime. Teie lugejad vajavad valgeid alasid, nii et kogu ülejäänud sait on fookuses. Ilma selle valge ruumita võib teie lugejad üle jõu käia ja tõenäoliselt pöörduvad nad ära.

Mõned näited kasutatavast värviteooriast

Et näidata teile, kuidas värviteooriat veebiarenduses kasutatakse, mis oleks parem kui pakkuda mõnda visuaali?

Võib-olla kõige kuulsam näide veebisaidist, mis kasutab turvatunde ja usalduse esilekutsumiseks sinist värvi, on Facebook:

Värviteooria kasutamine veebidisainis: Facebook

Looduslikud ärkamised, ajakiri tervislik eluviis, kasutab roheliste ja blueside kombinatsiooni, et panna lugejad rahulikku ja pingestatud meeleraami. Tegevuse julgustamiseks on olemas ka väike apelsiniprits.

Looduslikud ärkamised

Oi Polloi on pood-veebisait, mis kasutab mitmesuguseid erksaid värve, et meelitada kliente oma poodi. Algselt võib nende värviskeem tunduda kaootiline, kuid sort on taotluslik: see esindab nende kaupluses saadaval olevat suurt kaubamärki.

Oi Polloi

Lõplik nõuanne

Kui teie veebisait ei saa soovitud veojõudu, on teie probleemiks värv, mille värvus on suur. Võtke aega, et mõista tõeliselt seda, mida soovite, et inimesed teie veebisaidile sisenedes tunneksid, ja siis looge uus kujundus, mis kasutab nende tunnete esilekutsumiseks valitud värve.

Blogimise põhialuste kohta lisateabe saamiseks lugege meie artikleid 5, mis käsitlevad suurepärast ajaveebikujundust, ja täielikku juhendit ajaveebi loomiseks.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector