Millised on logode parimad fondid? 10 sammu ideaalse ühe + 23 laheda fondi leidmiseks

Millised on logode parimad fondid? 10 sammu ideaalse ühe + 23 laheda fondi leidmiseks

Millised on logode parimad fondid? 10 sammu ideaalse ühe + 23 laheda fondi leidmiseks
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

logode parimad fondid


Logide jaoks parimate fondide välja selgitamine ei pruugi olla kõige lihtsam ülesanne. Näiteks loetleb isegi DaFont.com-i kataloog hämmastavalt kokku 36 000 fonti. Ja see pole kindlasti kõik, mis seal saadaval. Tõenäoliselt leiate teistes kohtades sama palju fonte või isegi rohkem.

Niisiis, kuidas teha läbi kogu see arvukus ja leida parimaid fonte logode jaoks, mis teie projekti jaoks kõige tõenäolisemalt töötavad? Siin tuleb mängu postitus, mis meil teie jaoks täna on. Tutvume kõigi erinevate tunnustega, mis muudavad kvaliteetse logo fondi, ja loetleme teie töö alustamiseks mitmeid soovitusi.

Ja okei, ma tean, et võite idee kui terviku suhtes skeptiline olla. Lõppude lõpuks on ettevõtte logo väga individuaalne ja originaalne projekt, nii et otsite üldistust "parimad logod üldiselt" tundub veider, aga palun kandke minuga, räägime sellest üle.

Teisest küljest on nii hea, kui see võib olla keeruline nimetada logode parimateks fontideks, halvimatele helistamine on üsna lihtne. Koomiks Sans palju? Või äkki mõju? Papüürus? Ärge kasutage neid kirjatüüpe. Kunagi! ��

Kuidas alustada logode parimate fondide otsimist??

Alustame sellest, mida te ei tee. Ja see tähendab, et te ei saa fonti ainult seetõttu, et teile meeldib see, kuidas see välja näeb. See on lõks, millesse on kerge langeda. Proovi selle asemel mõelda nii:

See, mida otsite, ei ole teie jaoks font, vaid pigem teie klientide jaoks. Font peab nendega resoneeruma isegi rohkem, kui see teiega vaja on.

Ehkki toon teile mõned fontnäited, on siiski hea mõte kõigepealt keskenduda selle täpse fondi määratlemisele "tundub nagu" sinu jaoks.

Esmalt loetlege peamised väärtused, mida teie bränd soovib omaks võtta, teie niši peamised omadused ja määratlege ka teie täiuslik klient / kliendipersoon.

See võib tunduda ebavajalik samm rohkema jaoks "tegevuskeskne" teie seas, kuid siin on eesmärk peamiselt paar asja kirja panna – lihtsalt nii saate teha kiire otsuse konkreetse fondi vaatamisel ja imestumisel, "kas see font sobib minu äriga??"

Kui kõik need vastused on rivistatud, siis vaatame nüüd mõnda võimalust ja sirvige logode parimat fonti.

1. Otsustage embleemi logo või sõnamärgi üle

Mõned fondid sobivad paremini embleemipõhise logoga (nt Harley Davidson) ja mõned sõnamärgi või tekstipõhise logoga (nt Visa).

harley

viisa

a) Embleemid

Kui soovite embleemi logo, peab teie fondi tõenäoliselt vähendama, et see embleemi üle ei koormaks.

Starbucks on siin hea näide. Ehkki ettevõte on oma praeguses logos teksti eemaldanud, kasutasid nad seda 24 aastat (1987-2011):

starbucks

Fond on lihtne, natuke raske, näidates ettevõtte nime ja peamist toodet suurtähtedega. Ehkki tekst on embleemiga võrreldes suhteliselt massiline, on selle kahe jalaga merineitsi endiselt keskpunkt.

Kui oleks olnud toredam kiri, oleks see embleemi ületäitnud ja selle vähem nähtavaks teinud. Embleemilogo fondi otsimisel võite kasutada sarnaseid põhimõtteid.

Sarnased fontvalikud:

Montserrat - kas parimate fontide hulgas on logod?

Piisonid

b) sõnamärgid

Tekstipõhise logo või sõnamärgi valimisel peaks teie font olema esinduslikum või selgem. Teisisõnu, seekord on tähelepanu keskmes font ise ja seda tuleb näidata.

Põhimõtteliselt muudate oma logo kaubamärgi identiteediks – seega pole embleemi vaja. Siin on näide ühest ettevõttest:

google

Praegu tasub kaaluda ka täiesti kohandatud logo kujunduse saamist, mis mõnevõrra hõlmab kohandatud fondi loomist.

Näiteks põhimõtteliselt tuli iga mängufilm kunagi oma pealkirjastatud fondiga. Tegelikult sarnanesid need pigem osaliste kirjatüüpidega. Kutsun neid osaliseks, kuna on raske uskuda, et disainerid koostasid terve fondi, selle asemel et töötada ainult pealkirjas esinevate tähtedega. Nende filmide populaarsuse tõttu astusid teised disainerid hiljem üles tervete kirjatüüpide loomiseks.

Siin on mõned näited filmides kasutatavate kohandatud logo fondide kohta: TulnukasApokalüpsis nüüdKättemaksjad.

Niisiis, küsimus, mille endale tekstipõhise logoga küsida, on see, kas soovite investeerida asja kujundamisse nullist või kasutada mõnda esinduslikumat valmisfonti.

Kui see on endine, leiate Fiverrist mõned suurepärased disainerid.

Viimase puhul on siin mõned näited unikaalsetest fondidest, mida saab logode jaoks kasutada:

ameerika tamm

Montana

Pinge

2. Hoidke nišiga kursis

Igal nišil või turul on oma reeglid, ootused ja üldine tunne, mis on märgatav.

Peaksite põhimõtteliselt püüdma sama vibe poole – et fondi vibe sobiks äri- ja niššivärviga.

Näiteks hambaarsti kabineti logo puhul on oluline edastada turvatunnet, puhtust, professionaalsust ja sõbralikkust. Hambaarsti kabineti logo jaoks pole seda eriti mõtet kasutada:

Kameeleon

Ma üritan öelda, et nii atraktiivne, nagu välja paistmise kontseptsioon võiks tunda, pole see alati paljude nišide jaoks õige valik.

Tõenäoliselt tahaksime kõik "häirima" mis iganes nišš meil on, kuid seda tehakse logo enda kaudu harva.

Ära ole see välismõju, mis peab ükskõik millest erinema. Sisse mahtuma, aga täiustage.

Pro näpunäide. Kui otsite embleemi logo, saab selle embleemi igavuse vältimiseks osaliselt lahti ühendada. Näiteks olen kindel, et olete näinud lugematul hulgal kinnisvara logosid majade, hoonete, pilvelõhkujate ja mis tahes piltidega. Kasutage midagi muud.

Võtke näiteks Domino’s Pizza logo. Vaadake selles olevat pitsa?

doominod

Siin on mõned huvitavad valikud erinevate turgude ja niššide logode parimate fondide seas:

Tervis ja heaolu:

Sabatlik

Dekoor:

blushandbloom

Rakendused ja tehnoloogia:

Andid

Barbershop, aga ka viski:

viski

Lastehoid, lasteaed, beebitooted:

päikesepaiste

3. Valige font, mis on piisavalt unikaalne

Nagu me kõik teame, on logo üks peamisi omadusi see, et see oleks originaalne ja ainulaadne. Lõppude lõpuks soovite, et inimesed tuvastaksid teie ettevõtte selle logo järgi.

Sel juhul ei saa te valida liiga populaarset fonti. Te ei soovi lihtsalt oma fondi looduses kohata, kuna seda kasutatakse millegi jaoks, mida te tegelikult ei taha oma ettevõtet seostada.

Ühest küljest on populaarsed fondid populaarsed põhjusel – need on kvaliteetsed loomingud, mis meeldivad paljudele inimestele. Populaarsed fondid on aga kahe teraga mõõk, kui otsitakse parimat fonti logode jaoks.

See, mida soovite selle asemel valida, on midagi, mis on "piisavalt ainulaadne." Kvaliteetne font on alati mingil määral populaarne, nii et tõenäoliselt komistate selle lõpuks kuskile; sa lihtsalt ei taha, et kogu maailm seda kasutaks.

Siin on mõned näited originaalsetest fondidest:

Keldi

atlantika

Õnnetu

Pintanina

4. Valige font, mis sobib hästi

Mitte kõik fondid pole üles ehitatud hea välja nägemiseks igas suuruses. Samuti erinevates meediumites. Mõned fondid näevad põhimõtteliselt head ainult nende tutvustuslehel ja mitte kusagil mujal.

Võtame näiteks selle:

Dragonflight

See näeb välja vinge, kui see on piisavalt suur. Kuid vähendage seda ja see kaotab oma võlu.

Testige oma fonti alati mitme stsenaariumi korral. Muutke oma logo suurust, et veenduda, et see on igas suuruses loetav ja huvitav.

Mõned näited fontidest, mis sobivad hästi:

montaaž

Südamemaa

hogar

5. Kasutage fonti, mis tõlgib hästi madala kontrasti

Mõnda fonti võib madala kontrastsusega stsenaariumide korral olla raske lugeda.

Ettevõtte logode juures on asi selles, et te ei kontrolli alati olukorda seoses sellega, kuidas ja kus teie logo kasutatakse.

Võib-olla sponsoreerite mõnda sündmust ja teie logo paigutatakse plakatisse, mille üle te loovalt ei kontrolli. Või kasutate oma videot videona vesimärk, mille taustal liigub palju kraami.

Kui valitud font ei ole madala kontrastsusega stsenaariumide korral universaalne, võib logo olla sellisel juhul raske eristada..

Neid probleeme võivad jagada õhemate tähtedega või keeruka käsitsi kirjutatud kujundusega fondid.

6. Valige font, mis sobib teie veebisaidi teiste fondidega

Fondid on nagu õlu. Sa oled harva hea vaid ühega.

Klassikalise veebisaidi korral vajate peale logo fondi veel vähemalt kahte fonti:

 • oma veebisaidi pealkirja font
 • teie veebisaidi sisu font

Kõik need peavad omavahel sobima.

Võite kasutada sellist tööriista nagu Fontjoy ennast siin aidata. See osutab lahedale fondi sidumine stardifondi alusel.

fontjoy

7. Valige serif või sans

Sans-serif või serif on nende kõigi vanim fontidega seotud küsimus.

Serifid näevad välja järgmised:

serifid

Üldiselt on serif-fondid dekoratiivsemad, ametlikumad, klassikalisemad, paremini pikkade tekstide loetavuse jaoks. Sans-serif on moodsama väljanägemisega, nooremale publikule lihtsamini seeditav, sobib väidetavalt paremini ekraanil kuvatava tekstiga.

Päeva lõpus pole siin õiget ega valet vastust. Mõlemad kirjastiilid võivad hästi töötada logode parimate fondide hulgas, kuid kõik sõltub sellest, kuidas need sobivad teie ettevõtte ja kaubamärgiga.

Mõned näited huvitavatest serif- ja sans-serif-fontidest:

leyton

Veneetsia

condell

kromoksoom

8. Olge käsitsi kirjutatud ja skripti fondidega ettevaatlik

Käsitsi kirjutatud fondid võivad olla õige ettevõtte ja logo jaoks fantastiline valik, kuid nendega kaasnevad ka mõned riskid. Mitmeid neist oleme juba eespool arutanud – veatu käitumine madala kontrastsusega olukordades või pole piisavalt selge, kui neid palju vähendada.

Samal ajal võivad kurat-pooldaja mängimiseks seda tüüpi fondid olla emotsioonirikka sõnumi saatmisel või konkreetse vibe loomisel fantastilised.

Siin on mõned näited käsitsi kirjutatud ja skripti fondidest, mis ei kannata tavaliste varjukülgede all:

kaubamärk

Suvefestival

9. Vaadake, mida populaarsed idufirmad kasutavad

Enda logoga töötades on hea mõte teha laiemad turu-uuringud ja uurida, mida teevad teised kosmoses tegutsevad ettevõtted – kuidas neil õnnestub silma paista, mida nad teevad või ei tee jne..

Kuid see on ka hea mõte minna natuke laiemalt – väljaspool oma nišši – ja saada inspiratsiooni sirvida populaarsete alustavate ettevõtete fondivalikuid.

Siin on MyFontsi tõeliselt huvitav tööriist analüüsib fonte antud foto abil.

käivitusfondid

10. Ärge oodake, et jääte määramata ajaks fonti

Isegi kõige suuremad kaubamärgid muudavad või täpsustavad aja jooksul oma logosid. Te ei tohiks tõesti oodata, et jääte selle ühe fondi juurde aastaid.

Võtame näiteks Apple. See on nende esimene logo:

õuna esimene logo

Kui te ei näe seda seal, istub see sir Isaac Newton puu all, tema pea kohal ripub läikiv õun. Kui kaugel see on praegusest Apple’i logost?

Muutuvad eesmärgid, muutub turg, muutuvad klientide ootused jne. Tõenäoliselt täpsustate oma logo mingil hetkel kahe kuni kolme aasta pärast. Nii et ärge seda täna üle mõelge. Ärge proovige esimesel liikumisel olla täiuslik.

Kui mõni font tundub sobivat teie logo, teie äri, niši ja see tundub lihtsalt õige, ärge minge otsima midagi paremat. Otsustage selle üle, mis teil on. Saate hiljem paremaks muuta. Ettevõtte edu ei põhine harva kunagi ainult logol.

Mis järgmiseks?

Neid vaimseid võimlemisi tehes otsite logode jaoks parimaid fonte:

 1. Alustage 5–10 fondi loendist, mis tunduvad piisavalt head, ja astuge siis edasi kolme parema hulka.
 2. Järgmisena looge oma logo iga fondi abil eraldi ja võrrelge tulemusi.
  • Printige need välja erineva suurusega.
  • Kasutage oma veebisaidi logosid.
  • Vaadake veebisaiti mobiilis.
  • Muutke need tohutuks.
  • Tehke neid vähe.
  • Paluge oma töökaaslastel hääletada kõrgeim.
 3. Kui see kõik on tehtud, peaks teil olema käepärast logode parimate fondide nimekiri ja võib-olla ka teie täiuslik fond nr 1.

Edasine lugemine: 20 vinge disaini portfooliot, mida peate enne oma loomist lugema – see on järgmine: kuidas olla planeedi halvim WordPressi kujundaja, WordPressi kasutajaliidese evolutsioon (2003 kuni 2018)

Kas teil on veel oma täiuslik logo font? Milline see on? Jagage julgelt kommentaarides.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector