Figma vs Sketch vs Adobe XD: milline on parem kujundusriist?

Figma vs Sketch vs Adobe XD: milline on parem kujundusriist?

Figma vs Sketch vs Adobe XD: milline on parem kujundusriist?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Miks peaksite Figma vs Sketch vs Adobe XD eest hoolitsema? Ei saa eitada, et viimastel aastatel on UI kujundamise tööriistade kättesaadavus märkimisväärselt kasvanud. Kui eskiis esmakordselt välja tuli, muutis see kõigi disainerite tegevuskäiku täielikult. Ainult kaks aastat pärast selle esimest väljaandmist, Sketchile omistati Apple’i disainiauhind.


Kuid visand pole ainus omalaadne rakendus, millele disainerid tähelepanelikult tähelepanu pööravad. Nii Figma kui ka Adobe XD on jõudnud kiiresti järele nii funktsioonide ulatuse kui ka globaalse turuosa järgi.

Nende aasta kujundusaruanne, Avokaadio leidis, et Sketch moodustas 56% kõigist lisatud kujundustest, ülejäänud protsendi jagasid Figma ja Adobe XD.

Näib, et Sketchi jaoks on kõige suurem kitsaskoht Mac-tüüpi tarkvara lähenemisviis. Figma ja Adobe XD saab kasutada Windowsi ja isegi Linuxi süsteemides.

Lisaks arvestab enamik disainereid kuluteguriga. Ja selles osakonnas toimub kindlasti palju rivaalitsemist.

Figma vs Sketch vs Adobe XD

Vaadelgem lähemalt, kuidas Figma vs Sketch vs Adobe XD omavahel võrrelda, ja käsitleme kõigepealt esimest küsimust:

Figma vs Sketch vs Adobe XD hinnakujundus

Kas tasuta kasutajaliidese kujundamise tööriistad saavad konkureerida tasuliste alternatiividega? Nagu see põhjalik ülevaade näitab, jah – nad saavad. Figma ja Adobe on võtnud kasutusele freemium ärimudeli lähenemisviisi ja see tasub suurt aega.

 • Visand seab teile esmakordse ostu eest tagasi 99 dollarit. Hiljem saate kasutada nende olemasolevate klientide programmi, et uuendada 69 dollariga aastas. Selline litsents sisaldab üheaastaseid värskendusi ja juurdepääsu Sketch Cloudile aastaks. Õpilased ja haridusasutused saavad soodsa 50% allahindluse.
 • Figma annab teile juurdepääsu tasuta, kui olete sõltumatu disainer. Stardiplaan võimaldab kolme projekti ja piiramatut salvestusruumi. Meeskondade jaoks algab professionaalne pakett 12 dollarist kuus, millel on piiramatu juurdepääs kõigele ja lisavõimalustele.
 • Adobe XD kaasas tasuta stardikava. Seega saab seda tööriista kasutada ilma üksikisikutega seotud kuludeta. Kujundusmeeskonnad saavad Adobe XD-st täieliku kogemuse 23 dollarit kuus.

Figma vs Sketch vs Adobe XD platvormi tugi

Kõigil kolmel tööriistal on platvormi toes erinevused. Mis aitab märkimisväärselt kaasa ka iga tööriista kasutajate arvule. Siin on ära jäetud konkreetsed opsüsteemid, milles saate iga tööriista kasutada.

 • Visand. Saadaval ainult Maci (OS X) kasutajatele. Pole erand.
 • Figma. Brauseripõhine! Maci ja Windowsi jaoks saadaval lauaarvutirakendused ilma võrguühenduseta toeta. Saab kasutada brauseri Linuxi masinatel!
 • Adobe XD. Toetab Maci ja Windowsi süsteeme.

Figma vs Sketch vs Adobe XD pakuvad huvitavaid hinnapunkte ja lähenemisviise. Ja on palju erinevaid põhjuseid, miks üks on teisest parem.

Võimsa seadistuse korral saate mõnda neist tööriistadest tehniliselt käivitada a Virtuaalne masin keskkond. Näit. Maci kasutajad saavad Windowsi oma Apple’i seadmesse installida, kasutades Boot Camp rakendus.

Olgu. Nüüd, kui meil on kõik väikesed detailid paigast ära, vaatame lähemalt, mis teeb kõik need kasutajaliidese kujundamise tööriistad nii eriliseks:

Visand: intuitiivne & kiire

eskiis

Üks paljudest põhjustest, miks disainerid visandit armastavad, pole ainult selle selge ja jõuline kasutajaliides.

Emaettevõte Bohemian Coding on ka kiire välja andma tööriista uusi ja uuenduslikke värskendusi. Ainuüksi viimase aasta jooksul on tehtud 19 tähelepanuväärset värskendust. Selline arengutempo aitab Sketchiga seotud kulusid kindlasti tasandada.

Kuid see pole siiski ainus põhjus, miks Sketchit armastada. Tööriist on selle populaarsuse poolest tuntud Pistikprogrammi funktsionaalsus. Mõelge sellele nagu Pakihaldur Sublime Text jaoks – leiate pakette, mis mitte ainult ei paranda teie arendusaega, vaid aitavad teil ka paremat koodi kirjutada. Noh, Sketchi jaoks aitavad pistikprogrammid paremini ja kiiremini kujundada.

Visand vs Figma kujunev pistikprogrammide süsteem

Võite otsida pistikprogramme seoses ruudustikuga või kasutada pistikprogramme nagu Lazyboard. Lazyboardi abil on võimalik mitu visandikihti mähkida ühte Artboardi, nii et saate säästa aega kohandamises ja muudes pakkimisülesannetes.

KäärilauadGif-allikas: GitHub

Ühes uuemas väljaandes (Joonis 55) – ettevõte tutvustas selliseid funktsioone nagu Kopeeri & Kleebi SVG-kood, nutikas jaotamine ja muudatused, kuidas üksused sirguvad ruudustusel põhinevate paigutuste vahel.

Oletame, et teil on see SVG-kood (kolme küljega polügoon):

Tavaliselt peate selle salvestama .svg-dokumendina ja laadima selle eskiisi jaoks, et see renderdataks. Noh, uues versioonis saate selle SVG-koodilõigu lihtsalt kopeerida ja kleepida ning see kuvatakse automaatselt uue kihina.

Sketch SVG copy paste

Loodetakse leida kogu eskiisist palju rohkem selliseid tootlikkusele orienteeritud kalliskive.

Spetsifikatsioonide jagamine arendajatele

Oleme jõudnud kasutajaliidese disaini punktini, kus disainerid saavad eksportida kogu kujunduse koos täielikult funktsionaalse spetsifikatsiooniga arendajatele. Ja kuigi see pole Sketchi loomuliku funktsioonina saadaval, on selle võimaldamiseks olemas kolmanda osapoole rakendusi ja pistikprogramme. Nimelt, Zeplin loodi selleks, et teha spetsiaalseid andmevahetusi äärmiselt lihtsaks ja hõlpsaks. Ja ka väga täpselt.

Zeplini spets kätteandmine

Aga mis siis, kui soovite midagi, mis on otse visandisse integreeritud? Selleks uurige Sketch Measure sisse panema. See annab teile täieliku funktsionaalsuse, et saaksite oma arendajatele reaalajas spetsifikatsioone luua.

Sketch Mõõtke spetsiaalse käiguvahetus

Selles näites näete, et pistikprogramm pakub ülitäpset teavet elementide kohta. Sealhulgas fondipere, positsioneerimine ja sobiv CSS-kood, mida arendajad saavad kohe kasutada.

On tõesti tunne, et oleme jõudnud punkti, kus kasutajaliidese kujundamise tööriistad saavad importida täielikult funktsionaalseid disainilahendusi.

Sketch pakub tohutult ressursse raamatukogu

Üks põhjusi, miks Sketch nii uutele ja kogenud disaineritele nii meeldib, on tasuta disainiressursside tohutu kättesaadavus.

Visand vs Adobe XD ressursid

Selle peal Dokumentatsioon Sellel lehel on Sketch loetlenud sadu erinevaid jaotisi selle tarkvara õppimise hõlbustamiseks. Kuid lisaks sellele on ka saite nagu Visandrakenduse ressursid, ja Visand repost, ja paljud teised. Põhimõtteliselt need on "avatud lähtekoodiga" saidid, kus disainerid saavad oma lõpliku kavandi kõigile alla laadida.

See tagab, et te ei pea kunagi projekti alustama nullist. Samuti võib teil puududa teave selle kohta, kuidas oma disainiga konkreetset tulemust saavutada.

Sketch Repo tasuta ressursid

Selle jaoks võite leida visandressursside saidid, et leida soovitud lahendus. Ja jah, litsents tasuta!

Sketchil on veel palju muud, mis teeb sellest ühe maailma juhtivaima kasutajaliidese kujundamise tööriista. Kuid kuna teeme võrdlusülevaadet, vaatame ka funktsioone, mis muudavad ka selliste tööriistade nagu Figma ja Adobe XD.

Figma: brauseripõhine & jõuline!

figma

Figma tuli lavale 2015. aastal esialgse rahastamisega 14 miljonit dollarit.

Tänu õmblusteta kasutajaliidesele ja klanitud funktsioonipaletile sai tööriist kiiresti valdkonna sarnastele lahendustele kurikuulsa konkurendi.

Figma, nagu näiteks Twitter, Microsoft, GitHub ja Dropbox, on disainerite poolt vannutatud, et Figma on ülim UI kujundamise tööriist.

Kas seetõttu, et Figma pakub tasuta kava, leidis ta oma teekaardis nii varakult edu? Kindlasti mitte.

Tööriist pakub ühte liidesesse integreeritud mitu lahendust:

 • UI & UX disain
 • Prototüüpimine
 • Graafiline disain
 • Traadist raamimine
 • Mallid

Ja seda tehakse nii brauseris kui ka oma sisemuses töölauapõhine rakendus. Fakt, et Figma on loodud brauseri jaoks, tähendab, et Linuxi kasutajad saavad Figmat kasutada ka oma Unixi-põhistes süsteemides. Suur pluss!

Samuti ei pea te projekteerimisse palju aega investeerima. Figma hoolitseb selle eest oma kaudu Mallid pakkumine. Need on juhtraamid, vooskeemid, diagrammid, lugude kaardid ja veebisaidi täisvormid, mis on valmistatud just teile.

Figma tasuta mallid

Siin on teil valmis SaaS-i veebisaidi mall, mida saate kohe oma maitse järgi redigeerida ja optimeerida. Selliseid malle (kihid, rühmad jne) saab ka hilisemaks kasutamiseks salvestada, et neid lihtsamini importida.

Figma annab ruumi kõvakettale vaba ruumi jaoks

Figma juures on tore asi see, et te ei pea oma arvutis midagi salvestama. Kõik failid on salvestatud pilve ja neile pääseb juurde kõikjal. Võimalik, et teil on eskiisi või isegi Adobe XD-i kasutaja harjunud 50GB + disainifailide kaustadega. Figma puhul see enam nii pole.

Failihalduse Figma vs Sketch võrdlus

Nagu siin näidatud, pärinevad failid viis kuud tagasi ja on endiselt hetkega juurdepääsetavad. Ükskõik milline väikseim element, mida te teisest kujundusest vajate, pääsete sellele juurde sekunditega ja saate seda oma praeguses projektis kasutada.

Reaalajas koostöö

Ehk on Figma kõige tuntum omadus selle koostöövahendid. Mitme inimesega töötamise keskmes on koostöö. Vanadel Photoshopi päevadel pidite saatma samal lehel olemiseks oma kolleegidele lõputuid redaktsioone. Figma puhul on koostöö nii võimas kui ka vahetu!

Figma koostöövahendid

Figma lahendab reaalajas koostööülesanded järgmiselt:

 • Kommenteerimine. Kasutage liidest, et valida kommentaari sakk, ja kohe saata kellelegi link teie kommentaarile. Markeri võib jätta täpselt sellele alale, mida kommenteerite.
 • Mitme inimese redigeerimine. Redigeerige faili koos mitme inimesega ja vaadake nende toiminguid reaalajas. Mitme inimese redigeerimise saab keelata ka siis, kui töötate ise mõne funktsiooni kallal.
 • Copywriting. Kui teil on eraldi tekstikirjutaja või sisutoimetaja, saate neile anda juurdepääsu oma töö kõrval reaalajas oma koopia kirjutamiseks.
 • Platvormide mitmekesisus. Kuna Figma töötab brauseris, saavad teie töökaaslased ühineda sellega, kas nad kasutavad Mac-süsteemi, Linuxi või Windowsi masinat. See võimaldab tõeliselt vabadust!

Enamasti jätab Figma nii Sketchi kui ka Adobe XD liiga kaugele taha, et pidada neid reaalajas koostöö usaldusväärseteks alternatiivideks.

Brauseripõhine kasutajaliides võimaldab tõrgeteta koostööd, ilma et oleks vaja selleks individuaalselt valmistuda. Ma eeldan, et lähitulevikus võetakse sarnased funktsioonid kasutusele ka teistes tööriistades!

Adobe XD: veatu kasutajaliides & UX disain

Adobe XD

Adobe’i ei seostata sageli tasuta hinnasildiga. Ettevõttel on kurikuulus maine, pakkudes maailmatasemel tooteid soodsate hindadega.

Kuid tundub, et isegi Adobe mõistab, et ta peab midagi ette võtma, et mitte kaotada disainerite tohutut turuosa kogu maailmas. Ja nende vastus on muuta Adobe XD tasuta kasutajaliidese kujundamise tööriistaks.

Samuti, välja arvatud uute funktsioonide lisamine, Ka Adobe on olnud hõivatud et muuta XD võimalikult ühendatavaks. Lõppude lõpuks muudavad pistikprogrammid parimate tulemuste kiirema saavutamise lihtsamaks.

Adobe XD pistikprogrammidFoto allikas: Adobe

Suur osa olemasolevatest Sketchi pistikprogrammidest on juba XD-i portitud, kuid iseseisva tööriistana – XD pakub ka integratsioone selliste tuntud teenuste nagu Trello, Google Sheets, Airtable ja paljude teistega.

Kujundus ja prototüüp kergusega

Tundub, et Adobe keskendub XD-le asjade lihtsaks ja intuitiivseks muutmiseks. Uue projekti loomisest prototüüpide haldamiseni on enamik funktsioone vaid hiireklõpsu kaugusel.

Prototüüp ja disain Adobe XD abil

Kui olete projekti tüübi (veeb / telefon / tahvelarvuti) valinud, võite kohe oma kujundusega tegelema hakata. Teie projekti varad võivad olla eellaaditud või jagatud teie meeskonna teiste XD-kasutajate poolt.

Adobe XD varad

See teeb ka hõlpsalt sammu olemasolevate disainilahendustega, millega teie meeskond töötab. Kulutage vähem aega failide otsimisele ja rohkem aega kujundamisele!

Adobe XD koostööfunktsioonid on õiglased

Koostöös pakub Adobe kahte valikut: töötada koos pilvdokumendil või laadida dokument üles oma arvutist. Endine variant muudab koostöö kiiremaks. Ja ka uute inimeste kutsumine on äärmiselt lihtne.

Adobe XD koostööfunktsioonid

Tööriista paremas ülanurgas on nupp Jaga. Siit leiate mitu viisi oma XD kujunduse jagamiseks.

Valikud on järgmised:

 • Kutsu muutmiseks
 • Jagage ülevaatamiseks
 • Jaga arenguks
 • Video salvestamine

Nii et tagantjärele vaadates on need kõik võimalused sujuvamaks kujundamise töövoo jaoks. XD saab teie kasutatavast kirjeldusest automaatselt aru, et saaksite selle arendajatele välja saata. Lisaks saate salvestada video, et näidata ehitatava asja mis tahes eripära. Viimane on kasulik meeskondadele, kes töötavad enamasti kaugemates keskkondades.

Juurdepääs Adobe tohutule ressursivõrgule

Adobe on bränd selliste tohutute hittide taga nagu Photoshop, Illustrator, aga ka Behance, Spark, Adobe Fonts ja Adobe Stock. Need on kõik ressursipõhised saidid, mida saate otse Adobe XD-ga kasutada.

Ütleme siis, kui teil on Adobe-fondid tellimus aktiivne, saate lihtsalt sünkroonida kõik saadaolevad fondid XD armatuurlauaga. See annaks teile siis juurdepääsu peopesale tuhandetele huvitavatele, ainulaadsetele ja kujundust määratlevatele kirjatüüpidele.

Adobe XD pakub Adobe Creative Cloud

Kohtuotsus: Figma vs Sketch vs Adobe XD

Niisiis, siin lõpetame meie Figma vs Sketch vs Adobe XD ülevaate.

Kõik kolm tööriista sobivad eriti hästi kaasaegsete disainerite vajadustele. Ma ütleksin, et Sketch on siin suure kaotusega, kuna see on saadaval ainult Maci kasutajatele. Ja sellisena laseb see tööriistadel nagu Figma ja Adobe XD teha uuendusi lisaks põhivajadustele.

Päeva lõpus, kui teie tööriist teeb midagi paremat kui teine, on see sageli ümberlülitamiseks piisav põhjus. Vaadata on ka brauseripõhist lähenemisviisi, mida Figma on kasutanud. Minu disainisõprade ringis kiidab alati Figmat alati Figma.

Ja mis puutub Adobe XD-sse – ma arvan, et Adobe on praegu heas kohas. Neil on oma tööriista täiustamiseks ja uute funktsioonide lisamiseks palju paindlikkust. Sellegipoolest on nende kolmandate osapoolte integreerimine ka kohapeal, muutes selle mõistlikuks valikuks meeskondadele, kes otsivad pidevalt asju muuta või kohandada.

Kui me peame need kolm paremusjärjestusse määrama, peab see olema järgmine:

 1. Figma ��
 2. Visand ��
 3. Adobe XD ��

Kuna kõik kolm tööriista on saadaval tasuta või prooviversioonina, ei takista miski teile sobivaima mängu leidmist. Pärast seda, kui olen igaühega eraldi töötanud, saan seostada sellega, et töövood tunnevad tööriistade vahel erinevusi.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus, esitlus ja toimetamine Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector