5 Windowsi jaoks mõeldud kvaliteetset visand alternatiivi (2020)

Kasutajaliidese (UI) kujundamisel on Sketch populaarne prototüüpide ja vektorite redigeerimise platvorm. Kahjuks on see saadaval ainult macOS-i jaoks ja sellisena peavad mõned kasutajaliidese kujundajad leidma Windowsi jaoks Sketchi alternatiivid.


Ja kohe pärast nahkhiirt on hea meel kuulda, et Windowsi jaoks on tõepoolest saadaval mitu sarnast platvormi. Võite jääda enda valitud operatsioonisüsteemi juurde ja pääseda siiski juurde tipptasemel kasutajaliidese kujundusfunktsioonidele!

Selles postituses käsitleme eskiisi mõnda aspekti, mis muudab selle kasutajaliidese kujundajate seas populaarseks. Seejärel jagame viis tööriista, mis aitavad neid funktsioone Windowsi kasutajatele pakkuda – ja aitab teil valida endale sobivaima. Alustame!

Eskiisvariandid Windowsi jaoks

�� Liigu alternatiivide juurde ��

Miks on visand UI kujundamisel nii kasulik?

Juba mitu aastat, Visand on olnud UI kujundamise üks populaarsemaid platvorme.

Selle tahvlite, lehtede ja sümbolite süsteem pakub sujuvat ja intuitiivset mitmeleheküljelise liidese kujundamise tööriista. Lisaks on selle ulatuslik pistikprogrammidekogu täitnud palju lünki, millega disainerid silmitsi seisavad.

Mitmetele seadmetele reageerivate rakenduste loomiseks on Sketch paljude MacOS-i kasutajate jaoks endiselt parim valik. Kuigi arvukad funktsioonid muudavad selle ideaalseks platvormiks kasutajaliidese kujundamisel, leidub eskiisi viimastel aastatel täiustanud eriti kolme:

Esimene on see vektorite redigeerimise võimalused. Kuna suurem osa kasutajaliidese kujundamisel kasutatavaid elemente on vektoripõhised, on vajalik kindel redigeerimisriist. Visand võimaldab teil lisada eelnevalt määratletud kujundeid või luua oma, samuti saab punkte ja teid muuta oma disaini eesmärkide saavutamiseks.

Visandivektorite redigeerimise funktsioon.

Sketch 49 ilmumine tõi endaga kaasa palju oodatud prototüüpimise funktsioon. Kui varem pidid Sketchi kasutajad prototüüpide loomiseks oma faile teisele platvormile eksportima, siis nüüd on seda võimalik teha ka Sketchis endas. Võite alustada staatilise artboardiga, seejärel muutke see testimiseks interaktiivseks prototüübiks.

Eskiisi prototüübi aken.

Projekteerimisprotsessi iga etapp on nüüd osa Sketchist. See hõlmab ka tagasiside saamist ja töötamist koos oma meeskonna liikmetega. Koos Visandi koostööfunktsioon, võite kutsuda teisi oma kujunduse ja prototüüpide vaatamiseks või muutmiseks.

Kaasautorite kutsumine Sketchisse.

Versiooni jälgimine võimaldab teil näha iga meeskonnaliikme tehtud muudatusi ja vajadusel need muudatused tühistada.

Need põhifunktsioonid muudavad Sketchi ideaalseks nii kasutajaliidese kujundajatele kui ka meeskondadele. Neile pääsemiseks ei pea te aga Apple’i vagunit hüppama.

Viis kvaliteetset eskiisi Windowsi jaoks

Sketch pole ainus platvorm, mis pakub täiustatud vektorite redigeerimist, prototüüpide kujundamist ja meeskonna koostööd. Tegelikult polnud see isegi esimene, kes nende funktsioonidega välja tuli. Allpool oleme koostanud Windowsi visandite alternatiivide loendi, mis aitab teil luua kvaliteetseid kasutajaliidese kujundusi ilma Apple’i seadet vajamata.

1. Figma

Eskiisvariandid Windowsi jaoks: figma

Figma on arvatavasti kõigi Windowsi visandite alternatiivide seas populaarseim.

See koostööl põhinev projekteerimis- ja prototüüpimisriist on brauseripõhine ja "platvorm agnostiline" – saate seda kasutada Apple’i, Windowsi, Linuxi ja isegi Chrome’i opsüsteemides.

See hõlmab ka eskiisi aspekte, mis muudavad selle ideaalselt kasutajaliidese kujundajatele, sealhulgas:

 • Sujuv disain raamide, ülekatete ja korduvkasutatavate komponentidega
 • Vektoride redigeerimine intuitiivse pliiatsi tööriista abil
 • Interaktiivne prototüüpimine
 • Meeskonna raamatukogud, samuti kujundus ja prototüüpide jagamine

Kui olete mures uue platvormi ülesvõtmise pärast, võib Figma aidata teil ärevust leevendada. Võrreldes eskiisiga on seda suhteliselt lihtne korjata, nii et kui te vahetate ümber, ei tohiks teil liiga palju probleeme olla. Selle kõige olulisem kasutatavuse puudus on see, et see põhineb brauseril, piirates võrguühenduseta disaini.

Hinnavahe peaks ka teatud meelerahu pakkuma. Figma pakub üksikisikutele tasuta versiooni – varastamine võrreldes Sketchi 99-dollarise isikliku litsentsi hinnasildiga aastas. Tõsi, tasuta versioon pakub vähem funktsioone kui tasuline versioon – see algab 12 dollarist redaktori kohta kuus – ja on Sketchi mahukavaga kiiresti hinnas..

�� Kui olete huvitatud Sketch vs Figma vs Adobe XD põhjalikumast võrdlusest, klõpsake siin.

2. Vectr

Eskiisvariandid Windowsi jaoks: vectr

Pakkudes nii veebi- kui ka lauaarvutirakendusi, saavutab Vectr platvormidevahelise ühilduvuse, ilma et peaksite tuginema Interneti-ühendusele, nagu teevad rangelt brauseripõhised rakendused..

Seda kasutatakse peamiselt vektorgraafilises disainis ja seetõttu puudub sellel sisseehitatud prototüüpimisfunktsioon.

Kuid seda platvormi saate kasutada ka mõne muu olulisema kasutajaliidese kujundamise ülesande jaoks, sealhulgas:

 • Erinevad kohandatavad filtrid taustade, ääriste ja varjude loomiseks
 • Viis vektorrada – ristkülik, ümardatud ristkülik, ring, joon ja vabakäik
 • Tekstide loomine ja piltide üleslaadimine
 • Turvaline, reaalajas linkide jagamine koostöö tegemiseks

Vectr on hõlpsasti jälgitav Kasutusjuhend mis aitab teil platvormiga alustada. See on tuntud kui algajatele juurdepääsetav tööriist, nii et see võib olla nutikas alguspaik kõigile, kes alles hakkavad kasutajaliidese disaini valdkonnas.

Lisaks on platvormi kasutamine täiesti tasuta. Lihtsalt registreeruge tasuta konto jaoks ja saate oma kujundusega kohe alustada. Madal turule sisenemise barjäär ja vähene rahaline pühendumine võivad muuta selle atraktiivseks ka uutele tulijatele, kes soovivad oma varbad UI disainivette kasta..

3. Adobe XD

Eskiisvariandid Windowsi jaoks: Adobe xd

Kui rääkida graafilisest disainist, siis enamiku jaoks tuleb meelde Adobe.

Isegi need, kes pole oma ala professionaalid, on tõenäoliselt kuulnud ka Photoshopist, Lightroomist ja Illustratorist.

Kasutajaliidese kujundamiseks on Adobe XD. See platvorm, mis on loodud kõik-ühes disaini tööriistaks, pakub:

 • Korduvkasutatavad elemendid ja ‘korda võre’ kiireks kujundamiseks
 • Optimeeritud sisseehitatud vektorite redigeerimine ning ühilduvus Illustratoriga veelgi keerukamate kujunduste jaoks
 • Täiustatud prototüüpimine koos automaatse animatsiooni, hääle päästikute ja ülitäpse mängukogemusega
 • Privaatsete kutsede jagamise võimalused juurdepääsu juhtimise ja kommenteerimise funktsioonidega

Eriti neile, kellel on teiste Adobe Suite’i platvormidega palju kogemusi, peaks Adobe XD valimine olema käkitegu. Kuid selle puhas liides ja sirgjooneline navigeerimine peaksid isegi täielikud uustulnukad võimaldama üsna kiiresti mugavust saada.

Hämmastaval kombel saate kõik Adobe XD-d tasuta pakkuda – kui teil on ainult üks aktiivne projekt. Spetsialistid peavad tõenäoliselt investeerima tasulisse kavasse. Hinnakujundus algab 9,99 dollarist kasutaja kohta kuus. Lisaks, kui soovite juurdepääsu muudele Adobe programmidele, saate osta Loominguline pilv tellimus 52,99 dollarit kuus.

�� Kui olete huvitatud Sketch vs Figma vs Adobe XD põhjalikumast võrdlusest, klõpsake siin.

4. Muhvid

Eskiisvariandid Windowsi jaoks: moqups

Kui tegemist on Windowsi alternatiivide visanditega, siis on võtmeks platvormi valimine, mis võimaldab teil kogu kujundusprotsessi läbi käia, ilma et peaksite programmide vahel põrkuma..

Moqups on ainult pilet. Sellel brauseripõhisel platvormil on mitu peamist kasutajaliidese kujundamise funktsiooni, näiteks:

 • Pukseerige lehehaldus, mis võimaldab teil lehti kaustadesse korraldada ja hierarhiaid luua
 • Dünaamilised objektide redigeerimise tööriistad, sealhulgas joonlauad, võred ja kiire joondamine
 • Funktsionaalsed, interaktiivsed prototüübid, mis on loodud teie kujunduse või juhtraami järgi
 • Pilvepõhine meeskonna koostöö ja jagamine

Ehkki see sobib hästi väikeste või lihtsate projektide jaoks, võib Moqups põhjustada probleeme keerukamate kujunduste jaoks. Ehkki liides on üsna intuitiivne, pole kujunduselementide salvestamine ja taaskasutamine nii lihtne. Lisaks kipuvad suuremad projektid viivitama rohkem kui on ideaalsed. Kuna see rakendus on brauseripõhine, on teil ka piiratud kasutatavus liikvel.

Saate tasuta töötada ühe aktiivse projektiga või investeerida isiklikku Moqupsi kontole, mille hind on 19 dollarit kuus. Meeskonna plaanid algavad 10 dollarist kasutaja kohta kuus. Kui teil on väike meeskond, kes peab tegema koostööd lihtsa rakenduse väljatöötamisel, võiks Moqups olla kulutõhusam valik kui näiteks Figma.

5. FluidUI

Eskiisvariandid Windowsi jaoks: FluidUI

Mobiilse prototüübi jaoks loodud FluidUI on kindel valik rakenduste arendajatele, kes soovivad keskenduda nutitelefonide ja tahvelarvutite kasutajatele.

Ehkki sellel puudub sisseehitatud vektorite redigeerimise funktsioon, saate hõlpsasti üles laadida teistel platvormidel loodud graafikat.

Muidu pakub see tööriist mõnda käepärast funktsiooni:

 • Üle 2000 eelmonteeritud komponendi kiireks prototüüpimiseks
 • Interaktiivne prototüüpimine rakenduse brauseripõhise või töölauaversiooni kaudu
 • Reaalajas meeskonna koostöö lehe lukustamise ja videokõnede võimalustega

Prototüüpimiseks on FluidUI üsna kasutajasõbralik. Sellel on pukseerimisliides, mida enamik kiirendab ja pääseb juurde mitmele kasutajaliidese komponendi raamatukogule, et korvata vektor redigeerimise tööriistade puudumine. Mõne jaoks võib aga selle tasuta versioon olla piirav ja seetõttu raskesti kasutatav.

Plaan FluidUI Free Forever pakub kasutajatele ühte tasuta, kümneloldist projekti. Solo plaan annab teile juurdepääsu viiele projektile hinnaga 8,25 dollarit kuus, kuid kõigi saadaolevate raamatukogude juurde pääsemiseks peate maksma vähemalt 19,08 dollarit kuus. Kui töötate meeskonnaga, peate oma kontole uute kasutajate lisamiseks maksma veelgi rohkem.

Kuidas otsustada, milline Windowsi eskiisi alternatiiv sobib teile

Kuna saadaval on nii palju võimalusi, võib vaeva näha, millist eskiisi alternatiivi te tegelikult soovite kasutada. Siin on kokkuvõte meie leidudest, mis aitavad teil asjad selgeks teha:

Funktsioonid
Kasutuslihtsus
Hind
Parim

FigmaSobib visandiga seoses vektorite redigeerimise, prototüüpide kujundamise ja koostöövõimalustega.Väike õppimiskõver, kuid ei paku võrguühenduseta režiimi.Tasuta või 15 dollarit toimetaja kohta kuus.Kogenud inimesed või väikesed professionaalsed meeskonnad.
VectrPuudub loomulike prototüüpide loomise tööriistad, kuid pakub ulatuslikku graafilist redigeerimist ja jagamist.Algajasõbralik.TasutaNeed, kes alles alustavad UI kujundamisega.
Adobe XDJätkub Sketchiga üksi – ületab Sketchi, kui seda kasutatakse koos teiste Adobe’i programmidega.Kasutab tuttavat Adobe-i liidest, kuid võib-olla on vaja õppida mõnda Adobe’i toodetega mitte tuttavat.Tasuta või 52,99 dollarit kuus (Creative Cloud’i paketi osana).Praegused Adobe kasutajad, eriti need, kellel on Creative Cloudi tellimus.
MuhvidSisaldab kõiki peamisi funktsioone – vektorite redigeerimine, prototüüpide koostamine ja koostöö.Lihtne kätte saada, kuid keerukate kujunduste loomisel on tal jõudlusprobleeme ja seda ei saa võrguühenduseta kasutada.Tasuta ehk 10 dollarit kasutaja kohta kuus.Võistkonnad, kes töötavad väikeste rakenduste või muude lihtsate projektide kallal.
FluidUIMõeldud mobiilse prototüübi koostamiseks ja jagamiseks, kuid sellel puuduvad vektorite redigeerimise võimalused.Kasutajasõbralik liides, kuid tasuta versiooni piirangud muudavad keerukate kujunduste loomise keeruliseks.Viiele kasutajale tasuta ehk 41,58 dollarit kuus.Eraisikud ja mobiilidisainerid.

Nagu olete ehk märganud, on igal platvormil, mida selles postituses arutame, saadaval tasuta versioon. Kui olete kahe või enama vahel räsitud, kaaluge nende tasuta versioonide prooviversiooni andmist, et valida õige tarkvara tükk ilma riskivaba.

Järeldus Windowsi parimate visandite alternatiivide kohta

Kui rääkida UI disainiplatvormidest, Visand võtab küpsise. Selle täiustatud vektorite redigeerimise, prototüüpide kujundamise ja koostööfunktsioonid muudavad selle tööstusespetsialistide jaoks väga soovitavaks. Selle ühilduvuse puudumine Windowsi opsüsteemiga tekitab probleeme neile, kes pole Apple’i fännid.

Selles postituses osutasime teile viie Windowsi jaoks mõeldud kvaliteetse eskiisi alternatiivi suunas.

Kokkuvõttes:

FigmaFunktsionaalsuse poolest on Sketchiga kõige sarnasem. Professionaalsed ja organisatsiooni hinnakujundusvalikud võivad muuta selle meeskondade jaoks kalliks valikuks.

VectrLihtne ja tasuta kasutatav tööriist sobib ideaalselt neile, kes on UI-kujunduse jaoks uued. Paraku muudab loomuliku prototüübi funktsionaalsuse puudumine selle keerukamate kasutajate halvaks asendajaks.

Adobe XD. Ideaalne neile, kes tunnevad Adobe platvorme ja kellel on juba a Loominguline pilv tellimine.

Muhvid. Odav alternatiiv Figmale. See platvorm sobib kõige paremini väiksemate või lihtsate projektide ja eelarveliste meeskondade jaoks.

FluidUI. Kindel valik üksikutele mobiilidisaineritele. Võistkonnad teevad kõige paremini kulutasuva võimaluse uurimise.

Kas teil on küsimusi Windowsi jaoks eskiisi alternatiivi leidmise kohta? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus, esitlus ja toimetamine Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map