Divi vs Avada vs X Téma: Konečné srovnání … což je nejlepší při vytváření stránek pro klienty

Divi vs Avada vs X Téma: Konečné srovnání … což je nejlepší při vytváření stránek pro klienty

Divi vs Avada vs X Téma: Konečné srovnání … což je nejlepší při vytváření stránek pro klienty
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Toto je podrobné srovnání tématu Divi vs Avada vs X – zde se dozvíte, který ze tří je optimálním řešením pro vytváření klientských webů (nebo vašich vlastních webů bohatých na funkce)..


Od verze WordPress jsme opravdu prošli dlouhou cestu. 1,5, když témata byla poprvé představena. Témata byla po dlouhou dobu jen skiny – jednoduché balíčky, které se staraly o zobrazení toho, co je v databázi. Nejzákladnějším tématem WordPress bývalo, nevím, 100 kB (to včetně snímku obrazovky 50 kB)?

Nyní se však věci liší. Velmi rozdílný!

Ačkoli jsem při prvním stažení Divi nečekal žádnou konkrétní velikost balíčku, byl jsem docela překvapen, když jsem viděl na ploše 25 MB tématu WordPress. Pro záznam: více než dvojnásobek velikosti samotného WordPress. To si alespoň zaslouží "Wow!"

A co je důležitější, co přesně dostaneme do těchto obrovských dvoumístných megabajtových témat?

Pojďme to zjistit.

Divi vs Avada vs X

To, co se chystáte přečíst, je podrobné srovnání tři z nejpopulárnějších mega témat na trhu: Divi, Avada, a X.

Obsah:

 • Co si komunita myslí o mega tématech
 • Kapitola # 1: Vše, co potřebujete vědět o každém tématu
 • Kapitola # 2: Podpora a aktualizace
 • Kapitola # 3: Snadné nastavení (pro základní web)
  • Základní nastavení webu s Avada
  • Základní nastavení webu s Divi
  • Základní nastavení webu pomocí X
 • Kapitola # 4: Pluginy a rozšíření
 • Kapitola # 5: Návrhy a rozvržení
 • Kapitola # 6: Křivka učení
 • Konečný závěr: jaké mega téma zvolit

Poznámka: Toto srovnání se nezaměřuje ani na představení témat z pohledu koncového uživatele, ale více z pohledu někoho, kdo buduje webové stránky WordPress pro klienty. Nezávislí pracovníci, návrháři, vývojáři.

Takže, které ze tří mega témat byste si měli vybrat? Nebo byste se s nimi vůbec měli obtěžovat? Opravdu se lépe učíte jedno z těchto témat a pak je používáte pro každého klienta, než aby stavěli jednotlivé stránky od základů jinými prostředky?

Začněme tím, co lidé říkají:

Co si komunita myslí o mega tématech

Abychom získali skutečná čísla za velkými tématy a jejich pozicí na trhu, provedli jsme opravdu rychlý průzkum a sdíleli jsme je s několika skupinami Facebook souvisejících s WordPress a dev..

Dostali jsme 43 117 odpovědí, a ačkoliv to není strašně moc, stále existují nějaké drahokamy týkající se silných a slabých aspektů každého tématu a průzkum představuje celkový postoj, který lidé, kteří vytvářejí weby WordPress, profesionálně mají, k mega tématům.

Mimochodem, pokud chcete čip, neváhejte to udělat. Čím více údajů existuje, tím lepší … zejména proto, že máme v úmyslu toto srovnání v budoucnu aktualizovat.

Hlavní věc, kterou jsme chtěli zjistit, bylo jak často se vývojáři obracejí na mega témata vs pomocí jiných prostředků k vytváření webu WordPress. Zde je distribuce:

průzkum mega témat

Nebo to říci jiným způsobem:

(Graf podle Grafy a grafy WordPress Lite.)

Stejně jako 32% našich respondentů bych si pravděpodobně připustil, že moje osobní přesvědčení je, že ne každý potřebuje mega téma. V mnoha případech je lepší jít s něčím jednoduchým, nebo nika téma. A to platí zejména v případě, že stavíte web pro sebe a víte přesně, co na něm potřebujete, a co je důležitější, co navíc nepotřebujete.

Nechápejte mě však špatně. Stále je miluji "plavat" téma těžkých zvedáků. Divi vs Avada vs X … to vše jsou prvotřídní a mimořádně bohatá témata, která jsou do značné míry schopna zvládnout jakýkoli úkol.

Nebo jsou?

Podívejme se na toto téma hlouběji.

"Pokud používáte mega téma, které?" (Odpovězte zde.)

Kapitola # 1: Vše, co potřebujete vědět o každém tématu

Začněme se základy … ceny, licencování, co dostanete z krabice v Divi vs Avada vs X, atd .:

Divi vs Avada vs X Theme

Divi
Avada
X
Pracovní téma WordPress. Pracovní téma WordPress. Pracovní téma WordPress.
+ Drag-and-drop stránky tvůrce (Divi Builder) – pracuje na front-end a ve wp-admin. + Drag-and-drop stránky tvůrce (Fusion Builder) – pracuje v wp-admin a na front-end. + Drag-and-drop tvůrce stránek (Cornerstone) – funguje pouze na front-endu.
(Extra pluginy jsou k dispozici v licenci Dev.) + Pár prémiových pluginů v balíčku. + Spousta prémiových pluginů.
Osobní licence 89 $ / rok:
– Používejte jej na neomezeném počtu stránek.
– Přístup ke všem tématům a zásuvným modulům ElegantThemes.
– 12 měsíců podpory a aktualizací.
Běžná licence 60 USD – jednorázový poplatek:
– Používejte jej pouze na jednom místě. *
– Celoživotní aktualizace.
– 6 měsíců podpory.
Pravidelná licence 59 $ – jednorázový poplatek:
– Používejte jej pouze na jednom místě. *
– Celoživotní aktualizace.
– 6 měsíců podpory.
Jednorázová platba 249 $:
– Používejte jej na neomezeném počtu stránek.
– Přístup ke všem tématům a zásuvným modulům ElegantThemes .
– Celoživotní podpora a aktualizace.
Rozšířená licence 2950 $ – jednorázový poplatek:
– Používejte jej pouze na jednom místě. **
– Celoživotní aktualizace.
– 6 měsíců podpory.
Rozšířená licence 3 200 $ – jednorázový poplatek:
– Používejte jej pouze na jednom místě. **
– Celoživotní aktualizace.
– 6 měsíců podpory.

* Vlastními slovy Envato: Používejte vy nebo jeden klient v jediném koncovém produktu, který koncoví uživatelé nejsou zpoplatňováni.
** Vlastními slovy Envato: Používejte vy nebo jeden klient v jediném koncovém produktu, který koncovým uživatelům mohou být účtovány poplatky.

Nejsem právník, a prosím, neměňte s tím nic jiného než můj osobní názor, ale způsob, jakým jsem četl licencování Avada a X, je, že pokud chcete vytvořit jakýkoli web, který zahrnuje návštěvníka platícího za přístup (například členský web), potřebujete rozšířenou licenci.

Divi vs Avada vs X: divi chat

Jak vidíte, cenové modely se u všech tří témat liší a mezi nimi není jasný vítěz, pokud jde o cenovou dostupnost. Je to všechno v detailech a počtu webů, na které se každý rok obvykle procházíte.

 • Pokud stavíte jeden web měsíčně, po jednom roce, bude vás každé téma stát: Divi – 89 $, Avada – 720 $, X – 768 $.
 • Pokud potřebujete pouze téma pro jeden web, jeho udržení v aktualizaci po dobu 5 let vás bude stát: Divi – 249 $, Avada – 60 $, X – 59 $.
 • Získání podpory v 7. měsíci po prvním nákupu: Divi – 89 $, Avada – 78 $, X – 76,63 $.

Nikdo zde není nejlevnější. Všechny tři jsou levnější nebo dražší v závislosti na počtu stránek, které stavíte, nebo na podpoře, kterou potřebujete.

Pokud chcete stavět více stránek s Divi, vaše standardní licence vám to umožní, Před zahájením nového projektu tedy nemusíte nikoho žádat o povolení.

Při vytváření po sobě jdoucích webů s Avada nebo X můžete přidat další licence prostřednictvím stránek se seznamy motivů na ThemeForest (musíte se přihlásit, abyste viděli alternativní postranní panel s cenami).

Nakonec však podle mého osobního názoru platí, že čím více stránek stavíte, tím dostupnější je Divi. Ve skutečnosti bychom mohli tvrdit, že se stane nejlevnějším řešením, jakmile s ním chcete vytvořit svůj druhý web.

Kapitola # 2: Podpora a aktualizace

Pokud jde o Avada a X, podpora funguje stejně v obou… je to kvůli tomu, že se jedná o produkty ThemeForest. Divi je zde zástupný znak, který funguje prostřednictvím vlastního distribučního kanálu.

Poznámka. Je těžké přesně porovnat kvalitu samotné podpory a ukázat zde nejlépe podporované téma. Z tohoto důvodu bychom pravděpodobně měli zasáhnout každý tým podpory několikrát s různými problémy a poté řadit odpovědi / řešení v určitém měřítku. Ale i kdybychom tak učinili, neposkytlo by vám žádnou záruku, že váš konkrétní problém vyřeší některý z podpůrných týmů. Takže se k tomu nedostaneme a místo toho se zaměřme na další aspekty celkové podpory. Zejména:

Jednou z klíčových věcí při vytváření webů WordPress pro klienty je to, jak rychle mohou získat pomoc pro případ, že by později došlo k problémům (přečtěte si: po dokončení webu a online).

Zde jsou možnosti s každým motivem:

 • Divi: Pokud jste držitelem licence pro vývojáře a ne klientem, musíte být také osobou, která komunikuje s týmem podpory. Ve většině případů to vůbec není problém – klient vás vždy kontaktuje nejdříve 99% času, ale pro důvtipnější klienty to v podstatě brání v získání podpory přímo od vývojáře motivů.
 • Avada a X: Protože každý následující web znamená jinou licenci, získáte větší svobodu při rozhodování o tom, kdo tyto licence skutečně zakoupil. Můžete tak učinit jménem svého klienta, nebo můžete nechat motiv, aby si téma sami koupili, a mohli tak získat podporu přímo. To má bohužel i své nevýhody. Výchozí licence vám poskytuje podporu pouze 6 měsíců. Poté se musíte znovu dostat do podpory.

Pokud jde o aktualizace, dostanete obvyklý postup se všemi třemi tématy – to je: každé jednou za čas uvidíte v aplikaci wp-admin výzvu a také obdržíte e-maily, které vás informují, že jsou k dispozici nové aktualizace..

Moje zkušenost s X jsem si například zvykla vidět nové balíčky aktualizací, které se objevují každý druhý týden.

Navíc má Avada něco, co se nazývá Avada Patcher. Je umístěn v hlavní části Avada v programu wp-admin a poskytuje malé aktualizace oprav chyb, které nevyžadují aktualizaci celého tématu. To je velmi dobrý nápad, musím přiznat, a to udržuje váš web bezproblémový po celý den.

Avada Patcher

Zde jsou pravidla aktualizace pro každé téma:

Divi
Avada
X
Aktualizace, pokud jste přihlášeni k odběru.Celoživotní aktualizace bez ohledu na vaši licenci.Celoživotní aktualizace bez ohledu na vaši licenci.

Kapitola # 3: Snadné nastavení (pro základní web)

Upřímně řečeno, všichni tři naši uchazeči se v tomto oddělení chovají výjimečně dobře.

V zásadě vše, co potřebujete, je získat balíček motivů, vložit jej do standardního adresáře wp-content / themes a máte hotovo.

Díky licencím Avada a X však jejich instalace vyžaduje ještě jeden krok. Ihned po kliknutí na tlačítko Aktivovat budete vyzváni k ověření vaší kopie motivu. To vám umožní stáhnout / odemknout všechna rozšíření a přiložené pluginy. Technicky můžete obě témata provozovat bez ověření, ale vynecháváte další funkce.

Divi, na druhé straně, prostě funguje hned po vybalení z krabice.

Dobře, ale to je jen základní instalace holých kostí … Další bude konfigurace všech možností a použití webu..

Zábavný fakt. Kliknutím níže uvidíte, jak vypadají bare-kosti instalace Divi vs Avada vs X. Varování: tam se vůbec nic neděje.

DiviDivi vs Avada vs X: Divi prázdné
XDivi vs Avada vs X: X prázdné

Základní nastavení webu s Avada

Při stavbě webu s Avada můžete začít jedním ze tří způsobů:

 1. Od nuly – začněte pracovat na prázdné stránce a dostaňte ji do stavu, který se vám líbí.
 2. Jako výchozí bod použijte jedno z dostupných ukázek – Avada přichází s mnoha z nich a existuje velká šance, že najdete něco, co bude pro vás to pravé, zejména pokud pracujete na specializovaném webu. Můžeš vidět je všechny zde. Pokud například potřebujete konkrétní rozvržení pro web klienta, můžete si vybrat ukázku, která je nejblíže tomuto, a poté upravit zbytek.

Divi vs Avada vs X: Avada dema

 1. Importujte obsah Fusion Builderu, který jste si již připravili (pravděpodobně při vytváření předchozího webu Avada) – může to zahrnovat vlastní uložené kontejnery, sloupce, prvky nebo úplné šablony stránek.

Dalším krokem je vždy přechod na panel Možnosti Avada / Theme. Toto je postranní panel tohoto panelu:

Avada motivu postranní panel

Jak vidíte, je tu spousta věcí.

Jednoduše řečeno, můžete vylepšit téměř jakýkoli aspekt webu, na kterém pracujete, až na nejbližší pixel.

Nejlepší na tom je, že je to všechno jasné – přizpůsobitelné buď prostřednictvím vstupních polí, přepínačů nebo posuvníků hodnot. Příklad nastavení nabídky:

Nastavení nabídky Avada

Úplně nahoře získáte také vyhledávací pole, které vám umožní zobrazit všechna jednotlivá nastavení obsahující klíčové slovo, které jste zadali. Pokud se například pokoušíte najít konkrétní nastavení týkající se postranního panelu, stačí zadat "postranní panel", a uvidíte každé nastavení, které se jakýmkoli způsobem týká postranního panelu.

Hledání nastavení Avada

Všechny tyto možnosti motivu jsou globální – ovlivňují každou stránku nebo příspěvek. Kromě toho však každá stránka a příspěvek získají také vlastní panely voleb, které vám umožní přepsat globální nastavení.

Fusion options local

To vám dává velmi dobré možnosti přizpůsobení pro jednotlivé stránky. To znamená, že je mnohem méně pravděpodobné, že narazíte na určitou charakteristiku tématu, kterou nebudete moci změnit, aniž byste se dostali do zdrojového kódu. Navíc je také velmi užitečný při vytváření jakýchkoli vstupních stránek nebo nestandardních stránek, které vypadají a nechovají se jako zbytek webu.

Pro všechny druhy nestandardních sestav je také důležité, že Avada má své vlastní háčky, akce a filtry. To znamená, že není nutné upravovat kód motivu ani v extrémních případech. Ty fungují stejně jako všechny ostatní háčky ve WordPressu a lze je použít ve vašich podřízených tématech a pomocných zásuvných modulech.

Musím zdůraznit jen jednu potenciální nevýhodu:

Zdá se, že Avada WordPress Customizer zcela ignoruje. V Customizer nejsou žádná specifická nastavení. A ještě více, když přiřadíte obrázek záhlaví nebo barvu pozadí, nezobrazí se nikde.

V podstatě si můžete vytvořit celou stránku s Avada a ne jednou vstoupit do Customizer.

Základní nastavení webu s Divi

Začínáme s Divi je poněkud podobné tomu, jak věci fungují s Avada, ale existují malé rozdíly:

 • Začínáte od nuly – pokud chcete – upravte téma Divi buď pomocí vlastních nastavení, nebo použijte podřízené téma.
 • Alternativně můžete využít některá z předdefinovaných rozvržení, která přicházejí s motivem, nebo importovat jiná rozvržení (buď vlastní, nebo z webu – ElegantThemes sami) dát něco k dispozici také jednou za čas).

Divi vs Avada vs X: Rozložení Divi

V každém případě, bez ohledu na cestu, kterou si vyberete, se velmi brzy ocitnete v jednom z panelů možností Divi. Existují tři z nich:

 • Možnosti motivu – zde můžete nastavit všechny hlavní parametry motivu (barevné schéma, různé klíče API, logo, favicon atd.), Navigaci, základní nastavení rozvržení, SEO a integraci kódu (GA atd.).

Možnosti motivu Divi

 • Theme Customizer – to v podstatě spustí WordPress Customizer a umožňuje vyladit vzhled různých prvků, jako je záhlaví, zápatí, typografie, styly tlačítek a spousta dalších věcí. Tato část je lepší než Avada, čistě proto, že uvidíte výsledky toho, co děláte v reálném čase.

Divi téma přizpůsobitel

 • Modul Customizer – tím se znovu aktivuje Customizer, ale tentokrát se nastavení, která vidíte, vztahují k jednotlivým prvkům motivu Divi. Můžete například vyladit, jak obrázky vypadají, galerie, prvky portfolia, akordeony, pulty a další.

Přizpůsobitel modulu Divi

Ponecháte-li stranou všechny tyto funkce vyladění, většina vaší práce s Divi bude ve skutečnosti probíhat na jednotlivých stránkách a příspěvcích.

Dojem, který na mě Divi nadále vytváří, je, že obecná nastavení motivů mají dát vašemu webu konzistentní pocit, zatímco na jednotlivých stránkách je skutečně taková zábava.

Například při práci na dané stránce můžete začít výběrem předdefinovaného rozvržení. Každá jednotlivá stránka může využívat jiné rozvržení, které vám umožní vytvářet stránky pro různé druhy různých účelů na stejném webu.

Divi vs Avada vs X: Rozložení stránky Divi

Také při experimentování s různými rozvrženími / ukázkami se zdá, že Divi jsou méně neohrabaní a nepotřebují tolik vyladění – vs Avada nebo X. Díky tomu je celkově nejsnadněji použitelné řešení, zejména pokud chcete začít s připraveným rozvržením.

Základní nastavení webu pomocí X

Nakonec máme téma X. Je hrdé na to, že je to 100% front-end, a to se projevuje způsobem, který vás vybízí k zahájení práce na vašem webu..

Nejprve si můžete vybrat z hrsti ukázkové balíčky obsahu. X má velký soubor toho, co se říká "standardní ukázky" plus pár "rozšířená ukázky." První z nich se zaměřil pouze na základní obsah výplně vložený do jednoho ze stohů designu X (více za minutu). Ta jsou spíše výklenky – ukázky pro agenturu, restauraci atd.

Demi Divi vs Avada vs X: X

Tato rozšířená dema jsou zjevně mnohem působivější. Zde je restaurace jedna:

X demo restaurace

Pak jsou zde i komíny designu, které slouží jako určitý druh nastavení a stylů, aby váš web vypadal jednotněji. Každý je poněkud odlišný, a to jak co se týče rozvržení, tak celkové atmosféry:

Integrity stackRenew stackEthos stackIcon stackX Ukázka integrity
X Obnovte ukázku
X Ethos demo
Ukázka ikony X

Takže způsob, jak začít s X, by byl tento (poznámka; jen můj osobní přístup):

 • Podívejte se na dostupná dema a podívejte se, jestli tam není něco, co se vám obzvláště líbí. Pokud ano, jděte s tímto ukázkovým obsahem a podle potřeby upravte specifika.
 • Pokud tomu tak není, přejděte do nástroje Customizer a vyberte konstrukční balíček, který je nejblíže vizuálnímu stylu, který sledujete. Projděte si sekce v Přizpůsobiteli a upravte vše podle potřeby. V podstatě vytvářejte své stránky individuálně.

Nastavení přizpůsobovače Divi vs Avada vs X: X

Je třeba zdůraznit, že Customizer je pouze panel možností motivů X. Na palubní desce nejsou žádné jiné významné možnosti.

Pokud jde o celkový počet dostupných možností přizpůsobení, je to mnohem méně, než nabízí Avada. Trochu blíže k Diviho přístupu.

Až skončíte s nástrojem Customizer, přejděte na jednotlivé stránky. Tady strávíte většinu času s X. Podobně jako Divi mohou stránky vypadat velmi odlišně od sebe navzájem a můžete je stavět na vrcholu několika předdefinovaných šablon..

X šablony stránek

X má s těmito šablonami více strukturu přátelskou pro vývojáře, ale také to znamená, že ne všechno je tak jasné, když právě začínáte s motivem.

Například u X nemůžete vybrat pouze blok, který se rozprostírá po celé obrazovce (například pozadí plné šířky). Nejprve musíte vybrat správnou šablonu stránky ("Prázdné – žádný kontejner"), aby to fungovalo. Poměrně jednoduché, když už máte přehled o tom, jak to funguje, ale má svou křivku učení.

Nakonec, pokud jde o snadnost základního nastavení stránek s Divi vs Avada vs X, moje hodnocení je toto:

 • �� # 1: Divi
 • �� # 2: X
 • �� # 3: Avada

Avada je na tomto seznamu pouze poslední z důvodu chybějícího rozhraní pro úpravy front-end v době kontroly (což mimochodem již neplatí). Přizpůsobení-moudrý, ale nabízí nejvíce. A vím, že jsem zkreslený. Pro vás může být nejdůležitějším faktorem samotný počet možností (takže pro vás Avada bude číslo 1), a to je naprosto pochopitelné.

Kapitola # 4: Pluginy a rozšíření

Pokud jde o kompatibilitu pluginů, v zásadě pokud máte oblíbený plugin, který dělá něco konkrétního, budete jej pravděpodobně moci použít s některým z mega motivů v tomto seznamu..

Jedna pozoruhodná zmínka … všichni tři mají vestavěné vylepšení pro práci s WooCommerce.

 • Divi má celý modul obchodu, který můžete zahrnout na jakoukoli stránku.
 • Avada přichází s několika ukázkami obsahu pro WooCommerce a nabízí celkově skvělou integraci designu s WooCommerce a jeho prvky.
 • X má ukázky konkrétního obsahu s WooCommerce pro všechny čtyři stohy designu.

Pokud jde o vlastní doplňky a rozšíření, všechna naše tři mega témata mají co nabídnout.

Pokud si zakoupíte licenci pro vývojáře u společnosti Divi, můžete použít kteroukoli z nich Pluginy Elegant Themes, a všichni se s tématem dobře integrují.

Avada vám dává Fusion Core a Fusion Builder (obě jsou nutná pro to, aby Avada fungovala), a také dvě další prémiová řešení: LayerSlider a Slider Revolution.

Se vším, co bylo řečeno, je však nepochybným králem v tomto oddělení X. V rámci běžné licence získáte prémiové pluginy v hodnotě vyšší než 1 000 $. Několik důležitých zmínek: ACF Pro, ConvertPlug, Galerie Envira, LayerSlider, Slider Revolution, Typekit, Visual Composer a hrstka dalších.

X doplňků

Za zmínku stojí také to, že jednou ze silných stránek X je to, že vám dává několik alternativních rozšíření pro každou funkci / funkci. Pokud například chcete umístit obsah webu do mřížky, můžete si vybrat z mřížky a základní mřížky. Pokud potřebujete posuvník, dostanete Soliloquy, Slider Revolution a LayerSlider.

Také existuje bílé označení. X je jediné téma, které vám dává oficiální rozšíření bílé etikety. S ním můžete upravit většinu vzhledu řídicího panelu před předáním webu klientovi.

Nakonec je v oddělení rozšíření pořadí mezi Divi vs Avada vs X:

 • �� # 1: X
 • �� # 2: Divi
 • �� # 3: Avada

Kapitola # 5: Návrhy a rozvržení

Podle mého názoru neexistuje jasný vítěz, když se podíváme na to, co je možné s každým motivem designu.

Všichni tři si vedou výjimečně dobře, pokud jde o návrhy a rozvržení, které jsou dodávány se samotným tématem, nebo je lze sestavit prostřednictvím jejich tvůrců přetahování.

V zásadě jde o váš individuální vkus, a to jak z hlediska rozhraní, tak z hlediska množství věcí, které můžete změnit / upravit:

 • Pokud chcete vidět výsledky své práce v reálném čase, musíte zvolit Divi nebo X.
 • Pokud je pouhý počet možností důležitý, jděte na Avadu.

(Avada je obzvláště dobrá pro převzetí kontroly nad tím, jak váš web vypadá v mobilu – můžete upravit body přerušení v mobilu a vyloučit některé prvky z toho, aby se zobrazovaly v mobilu úplně.)

Pokud hledáte hlavní komponenty pro úpravu designu každého motivu:

 • V Avadě je vše v panelu voleb vlastního motivu (wp-admin / Avada / Theme Options).
 • V aplikaci Divi najdete věci jak na panelu vlastních možností (wp-admin / Divi), tak na stránce Customizer.
 • V X je vše v Customizer.

Dále tvůrci obsahu přetahováním.

V Avadě můžete vytvářet stránky ve wp-admin a front-end.

V aplikaci Divi můžete pracovat jak ve wp-admin, tak na front-endu, a můžete přepínat mezi jedním a druhým.

V X se všechno děje na front-endu.

Pokud jde o prvky a bloky obsahu dostupné v každém tvůrci (věci jako tlačítka, seznamy, galerie, stuhy atd.), Zdá se, že všechna tři témata nabízejí zhruba stejné věci. Jinými slovy, pravděpodobně nenarazí na nic, co chybí.

Příklad z Avady:

Divi vs Avada vs X: obsahové moduly

Znovu bych neřekl, že ani jedno z témat je v této oblasti lídrem, pokud jde o kvalitu možných provedení. Všichni mají trochu odlišné způsoby, jak vás dostat z bodu A do bodu B, ale s jedním z nich můžete dosáhnout téměř stejného cíle.

Jak už bylo řečeno, kdybych měl postavit stavitele drag-and-drop jednotlivě, musel bych to dát:

 • �� # 1: Divi a X
 • �� # 2: Avada

Kapitola # 6: Křivka učení

Otázka tedy zní: Jak rychle můžete skončit s kvalitním firemním webem poté, co jste poprvé dostali ruce k některému z těchto mega témat??

Také, jak brzy si můžete říkat sami odborník?

Zde je nabídka:

Trik s mega motivy spočívá v tom, že počáteční křivka učení je velmi jemná … ale pak to strmě stoupá.

Jde o to, že pokud chcete spustit standardní, jednoduchý web (s některými skvělými rozvrženími, vstupními stránkami a dokonce i pěknými integrovanými funkcemi prostřednictvím doplňků a pluginů), můžete to v podstatě udělat hned bez problémů.

Stačí nainstalovat motiv podle vašeho výběru, projít úvodními průvodci a do značné míry můžete začít s prací, aniž byste se museli bát, že si něco zkazíte.

Jakmile však budete chtít udělat něco, co vám téma nedovolí dělat zjevným způsobem, je to, když začíná strmá křivka učení.

Neříkám, že ani jedno z těchto témat je matoucí nebo vytvořené podivným způsobem, ale pouhý počet funkcí a možností znamená, že tato témata jsou v podstatě seriózní softwarové produkty. A opravdu zvládnutí jednoho z nich vás vezme přibližně stejně dlouho jako zvládnutí samotného WordPressu.

Stačí se podívat na velikost věcí – něco, co jsem zmínil na začátku tohoto článku. Samotný WordPress je nyní kolem 8-9 MB. Divi? 25 MB. Avada? 22 MB. X? 10 MB.

Mega témata jsou software. Vážný software. Oni nejsou "jednoduché skiny" už jste si jen nasadili na vrchol WordPress.

Takže zkrátka, pokud chcete s některým z nich postavit něco složitého, bude to nějakou dobu trvat. Jak již bylo řečeno, všichni Avada, Divi a X dělají hodně, pokud jde o vzdělávání svých uživatelů. Získáte znalostní báze, videa, návody atd.

Dle mého názoru, téma, které to dělá nejlépe, je Avada. Mají opravdu rozsáhlé znalostní báze, do hloubky dokumentace, a profesionálně vyrobené videonávody. Všichni vám pomohou porozumět platformě a naučí vás, jak ji použít pro jakýkoli druh projektu.

Kromě toho dostanete také obrovský seznam akcí a filtrů. Žádné z dalších mega motivů zde uvedených se ani nepřibližuje rozsahu dostupnému v Avadě. Díky tomu je potenciálně lepší volbou pro vlastní vývojové projekty a složitější obsahové stránky.

Přesun na X, oni také mají některé akce a filtry pro vás, ale prostě ne tolik. X také nabízí rozsáhlé znalostní báze se vším, co byste očekávali. Dalším skvělým bodem je, že dokumenty se netýkají pouze samotné platformy, ale také pluginů, které jsou integrovány do tématu. Plus, tam je také fórum střediska podpory.

Pokud jde o Divi, jejich dokumentace se jeví jako nejpřístupnější pro čtenáře a zaměřená na pomoc příležitostným uživatelům, snad více než vývojářům. Je uspořádán úhledně a každá položka (nekontrolovala všechny) obsahuje praktické video s tutoriálem.

Nebyl jsem schopen najít žádnou dokumentaci týkající se akcí a filtrů Divi.

Kdybych měl zařadit jen dokumenty:

 • �� # 1: Avada
 • �� # 2: X a Divi

Upřímně řečeno, křivka učení je však ve všech třech tématech poněkud podobná, takže v tomto oddělení nemohu vyhlásit jasného vítěze. Každá platforma dělá věci jinak a každá z nich se snadno používá svým vlastním způsobem.

Konečný závěr: jaké mega téma zvolit – Divi vs Avada vs X

Opravdu nenávidím, když lidé ukončují svá srovnání, aniž by vůbec dospěli k nějakému závěru. Dovolte mi riskovat doporučení, i když to nemusí sedět dobře všem. Ale to je super. Neváhejte a dejte mi vědět, co si myslíte v komentářích.

Moje doporučení je toto:

Kde se vidíte v následujícím měřítku?

��

 • Vážím si naprostého počtu nastavení, vylepšení, přizpůsobení a dostupných možností.
 • Chci snadno upravit základní funkce motivu (celkem).

Kliknutím sem odhalíte
Avada

�� + ��

 • Jsem někde uprostřed.

Kliknutím sem odhalíte
Divi

��

 • Rád stavím weby na front-endu.
 • Spoléhám na doplňky, abych získal konkrétní funkce.
 • Nezajímá mě tolik o drotářství s některými klíčovými tématy.

Kliknutím sem odhalíte
X

Co myslíš? Máte rádi některá z témat uvedených před ostatními? Nebo možná v této hře je další hráč, který by měl být přidán do mixu … Divi vs Avada vs X vs ____?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector