2019 m.: Apžvelgiami metai – aukštumos, pakitimai ir aukštumų santykiai

2019 m. Peržiūra


Vykdant 2020 m. Noriu atsigręžti į kai kuriuos svarbiausius įvykius, pradedančius nuo 2019 m., Ir apmąstyti aukščiausias, žemesnes ir svarbiausias ribas, kurias įmonė išgyveno. Taip pat pasinaudosiu proga pasidalinti savo planais, vykstančiais į priekį.

Lyderystė, dėmesys ir organizacija

Nors dar toli nuo idealo, 2019-ieji buvo geriausi mūsų metai iki šiol dėmesio centre! Nors neišleidome jokių naujų produktų, mes supaprastinome dalykus, atsisakydami kai kurių senesnių kūrinių. Asmeniškai aš taip pat sugebėjau praleisti didžiąją laiko dalį svarbiausiems projektams ir pokyčiams, kurie turėjo didžiausią įtaką verslui.

Anksčiau bandėme daugybę skirtingų metodų, kad gautume darbą, tačiau dėl struktūrizuoto mąstymo įgūdžių stokos (manau) nusprendėme 2019 m. Imtis supaprastinto požiūrio, kuris pasirodė puikiai. Trumpai tariant:

 1. Iškelkite vieną pagrindinį metų tikslą – mūsų atveju tai buvo susikurti Neve būti geriausiu ir populiariausia nemokama tema ten.
 2. Sudarykite ateinančių šešių mėnesių planą, kad visi būtų suderinti ir dirbtų tikslo link.

Be to, visus metus taip pat peržiūrėjau keletą pajamų ir pelno, taip pat tęsėme mėnesinius visos komandos susitikimus.

Čia yra pagrindiniai mokymai iš viso to:

1. Jums nereikia modernios programinės įrangos ar labai specifinio planavimo

Viena iš pagrindinių mūsų klaidų praeityje buvo mąstymas, kad mums reikia "puikus" planuoti, kad galėtume kada nors patekti į darbą. Tai beveik kiekvieną kartą mums nepavyko.

Problema yra sudėtinga sugalvoti visą didįjį planą, viziją, struktūrą ar nesąmonę, o vėliau ją įgyvendinti.

Daiktų supaprastinimas – kaip mes dabar darome tik su pagrindiniu metų tikslu – yra daug lengviau valdomas požiūris, ir tai tikrai geriau nei nieko.

Pamoka čia: pradėkite mažą.

2. Šeši mėnesiai iki detaliojo planavimo yra per daug

Kai pirmą kartą pradėjome vykdyti savo šešių mėnesių planą, pirmuosius tris tuos mėnesius viskas pavyko gerai. Tačiau po to dauguma to, ką darėme, jautėsi atsitiktinai.

Daugiau nei porą mėnesių trunkančio detaliojo planavimo problema yra ta, kad jūs niekada nežinote, kokia ateitis bus ir koks naujas įnašas ateis jums – įvestis, dėl kurios daugeliu atvejų reikės pakoreguoti planą..

Judant į priekį, mes tik būsime trijų mėnesių viršūnių planavimas.

3. Tikslo nustatymas padeda netikėtais būdais

Turėdami vieną tikslą visų galvoje, komandai tapo lengviau atmesti naujas iniciatyvas – net tas, kurios kilo iš manęs. ��‍♂️

Kai susitarei dėl tikslo, jis suteikia daug aiškumo, ką turėtum daryti toliau ir kaip turėtum elgtis kiekviena nauja tavo galimybė. Jei tai atitinka tikslą, tada gerai. Bet jei to nėra, jums daug lengviau jį atmesti.

Eidami į priekį, tikimės pasimokyti iš savo klaidų ir savo versle įdiegti EOS sistemos dalis.

Trumpai tariant, kas mums naujo:

 • Mes apibrėžėme savo nišą ir misiją.
 • Mes taip pat žiūrime į 10 ir 3 metų tikslus.
 • Mes laikomės minties apie vieną pagrindinių kitų metų tikslą ir trijų mėnesių vertės detalųjį planavimą.
 • Mes naudojame „Trello“ plokštę, kad neatsiliktume nuo plano.
 • Mes nustatėme tam tikrus produktų tikslus, kad žmonėms būtų suteikta geresnė perspektyva apie tai, kas bus mūsų dalykai, ir išvengtume delsavimo dėl jautrių sprendimų.

Kai kurie dalykai vis dar yra šiek tiek neaiškūs, bet tai gerai. Pavyzdžiui, ypač sunku žiūrėti, kur galime būti po 10 metų. Galų gale nusprendžiau to nenuvertinti ir tik nusprendžiau "tikslas" užuot padaręs "tobulas tikslas." Tokiu būdu jūs bent jau turėsite ką nors tikslo, strateguoti ir planuoti.

Pinigai kaip tikslas?

Ilgą laiką buvau prieš tikslus, susijusius su pinigais. Aš nejaučiau, kad jie yra prasmingi.

Pastaruoju metu šiek tiek pasikeičiau ir supratau keletą dalykų:

a) Jums reikia augimo

Nebūtinai svyruoja nuo 1000% arba tampa 1B USD įmone. Bet kiekvienais metais jums reikia bent šiek tiek augti, kad įsitikintumėte, jog ne tik verslas uždirba daugiau pelno, bet ir įmonės žmonės gali augti atlikdami savo vaidmenis, uždirbti didesnius atlyginimus ir plėsti savo žinias.

Apskritai augimas suteikia ramybę susitelkti ties verslo valdymu.

b) Jums reikia pelno

Augimas be pelno gali sukelti daug streso. Kol mato "parduota naujų vienetų," nauji klientai tapo laimingi, o vis daugiau ir daugiau jūsų analizės įrankių yra vilčių teikiantys dalykai, kurie gali sudužti, jei kartu nedidinate savo pelno.

Priimdami pagrįstą augimo tempą su pakankama atsarga, galite daugiau susikoncentruoti į savo misiją ir suteikiate laisvę versle daryti tai, kas jums labiausiai rūpi. Bent jau taip matau.

Mūsų projektai 2019 m. Ir 2020 m

„WordPress“ temos ir "interneto svetainės kūrimas" kaip niša

Kaip jau minėjau, didžiąją dalį pastangų įdėjome į šią operacijos dalį. Po kelių mėnesių kovos 2019 m. Pradžioje mums pavyko susisteminti reikalus gana solidžiai.

Plėtra vyksta gerai. Išleidome daugiau nei 50 aukštos kokybės svetainių, skirtų keturiems puslapių kūrėjams, kartu su keliomis įdomiomis savybėmis. Mes taip pat integravome automatinį testavimą ir sukūrėme sėkmingą „AppSumo“ kampanija. Beje, mes vis dar šiek tiek atsiliekame nuo bendrų augimo tikslų.

„appsumo ThemeIsle“

Atrodo, kad rinka tampa vis labiau koncentruota nei bet kada anksčiau. Pavyzdžiui, „Astra“ ir „OceanWP“ turi daugiau nei 1 milijoną aktyvių įdiegimų. Ir tai nėra tik skaičiai dėl tam tikro reklaminio apgaulės; žmonės nuoširdžiai džiaugiasi šiais produktais ir nelinkę ieškoti alternatyvų.

Vis dėlto mes vis dar esame padorioje vietoje, todėl tikrai negaliu skųstis. Mes turime gerą produktą ir galime būti geriausiu sprendimu "interneto svetainės kūrimas" niša.

Mes eisime į priekį dar vienerius metus ir norėsime pagerinti savo supratimą apie rinką bei savo idealų klientą / jo poreikius.

Bloko redaktoriaus įskiepiai ir pradedančiosios svetainės yra ta sritis, kurioje matau daugiausiai galimybių augti ir pasiekti naujus vartotojus.

Vyresniojo produkto vadovo samdymas

Vienas didžiausių projektų 2019 m. Buvo pasamdyti produkto vadybininką. Aš maniau, kad geriausias būdas įvertinti mastelį yra žmogus, stebintis pažangą ir valdantis laivą tam tikram produktui. Mes turime daugybę produktų, turinčių potencialą, ir kiekvieno iš jų rinkodarą.

Nors pakeliui radome puikių žmonių ir daug ko išmokome, galų gale supratome, kad mūsų lūkesčiai nebuvo labai realistiški. Iš esmės tikėjomės, kad kažkas galės užeiti ir pasirūpinti visu paveikslu – pateikti rinkai sudėtingą produktą, jį užauginti ir padaryti jį sklandų..

Mano galvoje žmogus turėjo elgtis kaip "mini generalinis direktorius." Tai reiškė net atlikti tokius darbus kaip samdyti rangovus pagal poreikį ir pan. Iš esmės darykite viską, ko reikia, kad darbas būtų atliktas. Žvelgiant į tai dabar turbūt per daug tikėtis.

Dabar dirbame prie geresnio požiūrio.

Pasamdyta vyresnioji dizainerė

Svarbi tema buvo išplėsti mūsų projektavimo skyrių ir jį valdyti turinčiam patirties.

Šį kartą mums pasisekė. Jonas Fraskos, kuris prieš metus dirbo su mumis, buvo pasirengęs grįžti ir mielai ėmėsi vaidmens.

Nors šiuo metu jis įveda tik keletą valandų per savaitę, tai vis tiek daro didžiulį skirtumą bendrame paveiksle. Jis daugiausia rūpinasi pradinės svetainės mūsų „Neve“ temai.

Niekada nepradėkite svetainių

Samdoma biuro vadybininkė

Mes pasamdėme du žmones, kurie atliks šį vaidmenį 2019 m. Abu liko.

Tai buvo klaidingo bendravimo, neaiškumo ir struktūros derinys to, ko tiksliai ieškojome.

Apskritai, mūsų nuomos proceso rezultatai tokie. Anksčiau padarėme puikų darbą samdydami žmones, neturinčius jokios patirties, ir tada padėdami jiems augti.

Mes taip pat labai pasamdėme žmones, kurie buvo labai nepriklausomi ir turėjo didelę patirtį; taigi jiems iš esmės nereikėjo jokios priežiūros ar valdymo.

Kiekvienas kitas nuoma, esantis kažkur tarp jų, dažniausiai buvo netvarka.

Suradus būdą, kaip su tuo susitvarkyti, ir patobulinti, kaip tvarkome reikalus, būtų labai daug naudos ir būtų padaryta didelė pažanga.

Ūdra ir bloko redaktorius


„Otter“ Gutenbergo blokai ir šablonų biblioteka „Otter“ Gutenbergo blokai ir šablonų biblioteka

Autorius (-ai): „ThemeIsle“

Dabartinė versija: 1.5.4

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020 m. Gegužės 26 d

ūdros blokai.zip


98% reitingai


Daugiau nei 60 000 įdiegimų


WP 5.2 + reikalinga

Ūdra yra mūsų įskiepis, pristatantis naujus „Gutenberg“ blokus ir šablonų biblioteką.

Aš pradėjau 2019-uosius labai sujaudinti šio produkto ir turėjau daug planų dėl jo. Vėlgi, lėtai, aš supratau, kad bloko redaktorius vis dar yra toli nuo galimybės tarnauti kaip patikimas svetainių kūrimo įrankis. Pripažįstama, kad tai priartėja prie kiekvieno naujo atnaujinimo, tačiau vis dar yra dalykų, kuriuos sunku įveikti.

Nepaisant to, mes pasinaudojome tuo, kas naujo Gutenberge, ir per artimiausius mėnesius kaip „Otter“ išleisime naują pradedančiųjų svetainių kolekciją..

Kita vertus, dabar blogų redaktorių tinklaraščiuose naudojame gana reguliariai (daugeliui įrašų) ir tikiuosi, kad šiais metais visą tinklaraščių turinį perkelsime į Gutenberg.

„ThemeIsle“ pertvarkymas

Apie tai kalbėjau viename iš ankstesnių pranešimų, bet manau, kad tai pakankamai svarbus projektas, todėl noriu jį paminėti ir čia.

Perskaitykite visą istoriją apie „ThemeIsle“ perprojektavimą, jos iššūkius, tikslus ir rezultatus. ��

Optimole

optimole

Optimole yra mūsų įvaizdžio optimizavimo paslauga ir papildinys. Aš žinau, kad tikiesi, kad tai pasakysiu, tačiau tikrai laikau tai geriausiu tokio tipo įrankiu rinkoje. Sužinok sau kodėl taip yra.

Vienas iš „Optimole“ tikslų buvo patekti į „SaaS“ erdvę ir išsiaiškinti, ar galime išleisti produktą, kuris stovėtų pats. Iš tikrųjų tai yra tai, kad mes pradedame priglobtų paslaugų verslą ir plečiame ne tik klasikinę „WordPress“ produkto ekosistemą.

Džiaugiamės bendrais 2019 m. „Optimole“ rezultatais. Mes pastebėjome didelį augimą, tačiau produktas vis tiek nėra pelningas. Tikimės, kad tai pasikeis 2020 m., Kai sulauksime fantastiškų atsiliepimų, augimo tempai yra geri, o pats produktas yra aukščiausios kokybės savo erdvėje.

Ryšių su vartotojais užmezgimas

Manau, kad vienas pagrindinių dalykų, padėjusių mums sėkmingai pasiekti ankstyvą kelią, buvo mūsų įsitraukimas į vartotojus ir mūsų apsisprendimas tiekti produktus, kurie yra tikras atsakas į realius skausmus / iššūkius rinkoje. Tačiau laikui bėgant aš šiek tiek praradau šią perspektyvą, užsiėmiau generaliniu direktoriumi ir atsiribojau nuo to, kas mus čia atvedė.

Aš bandžiau grįžti prie šaknų 2019 m. Ir patobulinau tai, ką darome vartotojų srityje.

Tai padėjo iniciatyvos:

 1. Visi komandos nariai praleis vieną savaitę palaikymui.
 2. Pradėjome kurti naują internetinių dienoraščių interviu seriją, kurioje klientai dalijasi savo istorijomis su mūsų produktais – tai padėjo mums daugiau sužinoti apie juos ir rasti naujų būdų, kaip pasiūlyti pagalbą..
 3. Mes sukūrėme naują „Facebook“ grupė, plius papildomos pagrindinių produktų grupės – tai padėjo mums tiesiogine prasme bendrauti su klientais.
 4. Mes prisijungėme prie dešimčių kitų grupių, norėdami pamatyti, apie ką žmonės kalba – tiek apie visą rinką, tiek apie tai, ką jie galvoja apie mūsų gaminius.
 5. Mes sukūrėme "geri atsiliepimai" siena biure, kad išliktų motyvuota.
 6. Taip pat tinklaraštyje pasidalinome keliomis savo klaidomis.

„Facebook WordPress“ grupė

Apskritai, tai visi žingsniai teisinga linkme ir padės mums ateityje geriau aptarnauti vartotojus.

Stažuotės

Kaip minėjau, galbūt nebūsime geriausi, kai kalbame apie įdarbinimo procesus, tačiau panašu, kad su stažuotėmis mums viskas gerai.

Būdamas būdas atsisakyti ir padėti mūsų naujai suformuotai lyderystės iniciatyvai, aš tarsi privertiau visą mūsų komandą pritraukti bent vieną stažuotoją vasarą prisijungti prie jų komandos. Baigėme penkis internus.

Atsiliepimai ir rezultatai buvo tikrai geri. Stažuotės programos išplėtimas bus vienas reikšmingiausių mūsų projektų 2020 m. Mes siekiame įdarbinti dar daugiau žmonių ir kartu patobulinti savo procesus.

Vienas iš ankstyvų dalykų, kuriuos mes padarėme ir kurie, manau, visiems padarė aiškią situaciją, buvo tai, kad mums buvo pranešta, kad po stažuotės neplanuojame nieko įdarbinti. Nenorėjau daryti jokio spaudimo komandai, kad turėčiau nuspręsti, ką laikyti ir kurį paleisti. Ir dar svarbiau, kad aš nenorėjau kurti klaidingų lūkesčių žmonėms, atvykstantiems.

Dienoraščiai ir turinio projektai

Kurti aukštos kokybės, unikalų turinį

Kokybiško turinio kūrimas yra tinklaraščių vienaragis. Visi nori, kad jų turinys būtų kokybiškas, bet kaip jį gauti?

Kai kurie sako, kad tik tobulėja "truputi" Pakanka to, kas jau yra ta tema, bet aš norėjau eksperimentuoti su kita idėja.

Kažkur 2019 m. Viduryje nusprendėme imtis iniciatyvos ten, kur esame pasirengęs mokėti 10 kartų daugiau už "mega straipsnių." Aš turiu omenyje tai, kad tam tikrai temai reikia turėti didelę patirtį, žinių ar viešai neatskleistą požiūrį, kad būtų sukurtas turinys, kurio negalėjo sukurti niekas kitas. Pagalvok, LeBronas Jamesas tau pasakys, kaip daryti krepšinį. Arba Warrenas Buffettas pasakoja, kaip investuoti. Tiesiog mažesniu mastu ir labiau orientuota į internetą.

Turėjome išleisti tik vieną kūrinį, pagrįstą šia idėja, tačiau tai vis dar gera pradžia, ir straipsnis įgavo tikrai puikų įspūdį. Keli leidiniai tai paminėjo savo svetainėse, informaciniuose biuleteniuose ir socialinėje žiniasklaidoje.

Tai buvo apie tai, kaip užsidirbti pinigų „Fiverr“ – parašė tikras asmuo, kuris iš tikrųjų uždirba 2–3 tūkst. USD kiekvieną mėnesį.

Tai daugiau nei 11 000 žodžių.

Kaip užsidirbti pinigų „Fiverr“

Be to, vieną kūrinį ir toliau tobulinome bendrą straipsnio kokybę, tiek turinio, tiek pateikimo prasme. Vis dėlto mums nepavyko išleisti tiek nepaprastų kūrinių, kiek norėčiau. Sukurti unikalų ir virusinį turinį šiomis dienomis iš tiesų yra tikrai sudėtinga.

Eksperimentuokite su plačiomis straipsnių temomis

2019 m. Atlikome keletą turinio eksperimentų. Visų pirma mes nusprendėme praplėsti temų spektrą mes apžvelgiame ir rašome apie dalykus, kurie tik iš dalies yra susiję su mūsų įprastais „WordPress“ ištekliais.

Pavyzdžiui, mes rašėme:

 • Geriausios „Mac“ klaviatūros
 • Geriausias nuolatinis stalas
 • Geriausios internetinės „Cloud Backup“ paslaugos
 • Geriausias slaptažodžių tvarkytojas
 • ir kiti

Iš esmės mes ėmėmės temų, kurios turi tam tikrų žinių, ir galbūt turime unikalų požiūrį į jas, tuo pat metu žinodami, kad jos suvokiamos kaip nepriklausančios mūsų kasdieniam dėmesiui..

Tikslas buvo pamatyti, kokį gerą darbą mes galime padaryti ir ar galime konkuruoti šiose platesnėse turinio nišose.

Įvertinus visus dalykus, viskas klostėsi gerai, todėl džiaugiuosi gautais rezultatais ir aprėptimi.

Pavyzdžiui, mūsų nuolatinio stalo paštas dabar užima 5 vietą "IKEA nuolatinis stalas" ir tai yra pirmasis rezultatas, gautas ne iš ikea.com.

ikea nuolatinio stalo rangas

Nors džiaugiuosi čia gautais rezultatais, sunku atlikti tokius eksperimentus. Jei neįdarbinsime daugiau vyresnio amžiaus žmonių, toliau įvairinti savo turinį bus sudėtinga. Atsižvelgiant į tai, mes tikrai atliksime įprastą pranešimą kaskart.

Štai kas, „Ahrefs“ manymu, yra natūraliausias srautas:

Svečių komandiruotės ir partnerystė

Gavome gana gerų rezultatų iš mūsų svečių pranešimų „Elementor“ (čia ir čia) ir žurnalas „Smashing“ (čia), plius dar keletas. Pagrindinis mokymasis yra tas, kad prasmingiau sutelkti dėmesį į vieną svarbiausią partnerystę ar svečių komandiravimo projektą, nei padaryti 10 mažesnių.

Iš esmės, 10 žinučių rašymui reikalinga energija yra 10 kartų didesnė, nei reikia vienai žinutei parašyti. Svetainės, kurioje bus rodomas pranešimas, mastui nėra tiek daug reikšmės, kiek reikia darbo, kad užpildytumėte įrašą. Šiaip ar taip, mes nenorime skelbti sub-par turinio, todėl nėra taip, kad galime lengvai tai priimti naudodamiesi svečių įrašais mažesnėse svetainėse.

Štai kodėl susitelkimas tik į keletą didelių svetainių mums šiuo metu yra prasmingesnis.

Bendros 2019 metų pajamos ir pelnas

Su trupučiu sėkmės ir drausmės, mūsų pajamos 2019 m. padidėjo 60 proc. per praėjusius metus. pelnas išaugo daugiau nei 100%. ��

Atsižvelgdamas į daugybę struktūrinių pokyčių, kuriuos turiu pasiekti, turiu šiuos rezultatus viršyti lūkesčius! Taip pat tikiu, kad tikrieji visų darbo, kuriuos investavome per pastaruosius porą metų, rezultatai bus pradėti rodyti 2020 m.

Atskirų verslo skyrių dar neturiu konkrečių numerių, todėl vėliau pamatysime, kaip viskas suskaidoma. Tačiau aš žinau, kad nauji „ThemeIsle“ produktų linijos (visų temų ir papildinių) pardavimai 2019 m. Padarė maždaug 15% prastesnį nei ankstesniais metais. Taigi į tai reikia atkreipti dėmesį.

Komanda

Apskritai, komandos dydis yra maždaug vienodas. 2019 m. Iš įmonės paliko tris žmones, prisijungė trys nauji žmonės. Visi tobulėja kaip profesionalai, tobulindami savo įgūdžius ir kurdami patirtį.

Metų akcentas buvo mūsų kelionė į Indiją. Be įprastos kompanijos rekolekcijų veiklos, mums pavyko pirmą kartą susitikti su kai kuriais komandos draugais.

jodo

2020 m. Tęsime įdarbinimo procesus ir pabandykime išplėsti komandą bent keliais būdais. Norime pasamdyti palaikymo skyrių, dar vieną asmenį kokybės užtikrinimo srityje, projektų valdymą, taip pat turime keletą pradėtų bendruomenės valdymo koncertų. Geriausia, jei samdysimės bent vieną lyderio poziciją verslo tinklaraščių skyriuje.

Dėl linksmybių mes sumaišysime šių metų kelionę į „WordCamp EU“ kartu su savo komanda rekolekcijose Portugalijoje. Patikslinu visas detales šį mėnesį. Iš viso bus apie 20 (!) Žmonių, ir aš neįsivaizduoju, kaip mes galime su tuo susitvarkyti! ��

Mano asmeniniai projektai

Čia yra keletas asmeninių projektų, su kuriais eksperimentavau 2019 m.:

Visų pirma, mano asmeninis metų tikslas buvo įveikti baimę, būti ramesniam ir laimingesniam. Tai buvo reikalingas pokytis po ankstesnių 2018-ųjų metų, kai kovojau su nerimu ir kai kuriais panikos priepuoliais.

Manau, kad praeinantis laikui bėgant daug dalykų susitvarko, bet norėdamas padėti, aš ir toliau lankiausi pas psichoterapeutą ir pradėjau daryti daugiau dalykų, kurių anksčiau bijojau. Tai buvo paprasti dalykai, pavyzdžiui, pavyzdžiui, tęsiau vairavimo pamokas. Pradėjau treniruotis Brazilijos džiu-džitsu ir savaitei leidžiau atsitraukti nuo proto.

Aš taip pat dalyvavau mėnesiniuose susitikimuose su verslininkų organizacija, kurie padėjo man apžvelgti per kelis mėnesius padarytą pažangą. Dar vienas mano su verslu susijęs žingsnis buvo pradėti dirbti su verslo treneriu (saitas). Tai, tikiuosi, padės man dar labiau patobulėti atskaitomybės srityje.

Apskritai supratau, kad paprasčiausiai negaliu išvengti neapibrėžtos situacijos kai kuriose situacijose ir turiu tvirtiau reikšti savo mintis.

Be to, aš taip pat persikėliau į naują miestą ir po kelių mėnesių laukiamės kūdikio. Taigi, švelniai tariant, viskas pasikeis. Tikriausiai turėsiu keletą mėnesių atostogų, kad susipažinčiau su reikalais ir iš naujo įvertinčiau savo tikslus.

Ačiū, kad prilipote prie šio ilgo įrašo pabaigos, ir kad palaikėte įmonę ir mane!

Nepamirškite prisijungti prie avarijos kurso, kaip pagreitinti jūsų „WordPress“ svetainę. Taikydami keletą paprastų pataisų galite sumažinti įkrovimo laiką net 50–80%:

Visi Karolio K redagavimai ir šmaikštus perrašymas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map