Zeptali jsme se 32 agentur na jejich nejlepší a nejhorší typy klientů, se kterými by měli spolupracovat; Tady je to, co říkali

Mít nějaké "klient z pekla" příběhy? Většina návrhářů a vývojářů ano. Sakra, pravděpodobně většina instalatérů také.


V každém případě, když pracujete s klienty, často se ocitnete přistávat na obou stranách řeky. A strana označená "milující svého klienta" je mnohem více žádoucí.

Přestože většina návrhářů a vývojářů má svobodu vybrat si, s kým budou spolupracovat, někdy není snadné přečíst něčí úmysly nebo předvídat, jak snadno s nimi bude pracovat..

Nebo možná skutečně dokážete takové věci předvídat … jen s dostatečnou praxí?

Uvidíme; zjistit, zeptali jsme se 32 různých agentur a na volné noze v segmentu dev-design-tech, aby nám řekli, co dělá dobrého klienta ve své knize a co je šílí, když věci nefungují podle plánu.

Abychom byli konkrétnější, naše otázka byla,

Jaký je váš oblíbený typ klienta? A co klient, se kterým pracujete s * nejméně *?

Pokud pracujete s klienty, jistě pochopíte a vztahujete se k radám, které tito odborníci sdíleli níže.
Co dělá klienta dobrým nebo špatným / klienta z pekla: RATES

Ve spěchu? Zde je stručné shrnutí nejčastěji se vyskytujících klientských osob video

Jak identifikovat všechny typy klientů

Pokud usilujete o úspěch jako nezávislý pracovník nebo jen pracujete s klienty, máme pro vás nezbytného průvodce. Náš průvodce vám pomůže rychle identifikovat všechny klienty, což vám pomůže efektivně s nimi pracovat. Nebo vůbec ne ��

Zveřejnil (a) ThemeIsle v pátek 18. května 2018

Co dělá klienta dobrým nebo špatným: 32 agentur sdílí informace na základě svých zkušeností v průběhu let

dominik sauter

Dominik Sauter
COO ve společnosti SAU / CAL
Když jsme právě začínali, najala nás žena, která provozovala školku mimo domov, aby vytvořila webovou stránku. Mitch a já jsme v tom byli stále "tak nadšeni, že nás lidé chtějí platit" že nám ani nenapadlo, abychom skutečně přemýšleli, kdo by naši zákazníci měli být a jak jim můžeme nejlépe pomoci.

Teď není nic špatného na denním světle. Nebo děti. Mám ráda děti. Ve skutečnosti mám dokonce jeden sám. Může mít ještě jednu. A vidím několik let rozdávat spoustu svých těžce vydělaných peněz nějaké kvalitní péči o děti.

Nebyli jsme však to, co potřebovala. Vytváříme weby s úžasnými obchody, obchody, které rostou na spodním řádku a přispívají k růstu firmy.

Nikdy neměla v úmyslu prodávat děti a ve své denní péči mohla prodávat jen tolik míst. Webu vůbec nerozuměla. To znamená, že jsme s ní museli tolik utrácet osobně, obklopeni velmi hlučnými dětmi, pokusit se absolutně vysvětlit vše, co děláme, prakticky jsme jí platili za práci na jejím projektu.

Tato zkušenost nás přiměla trochu strategičtěji přemýšlet o tom, kdo by měli být naši ideální klienti, něco, co jsme v průběhu let vylepšovali.

jordan brannon

Jordan Brannon
Prezident & COO ve společnosti Koalice
Moji 2 oblíbení klienti:

1. The Ballmers (přezdívaný po skvěle známém Microsoftu nad hlavním generálním ředitelem). Konkrétně klienti, kteří jsou nadšeni z toho, co dělá jejich podnikání, jak to dělají a proč to záleží na jejich koncovém zákazníkovi. Obvykle nemohou pomoci, ale tančí napříč pódiem, když mají šanci pochválit svou společnost, službu nebo produkt. Díky těmto typům klientů je náš tým nadšený prací s nimi, rád sdílí své odborné znalosti ve svém oboru a dychtivě přijde na to, jak na webu nebo kreativě, se kterou s nimi spolupracujeme, zdůraznit nejlepší vlastnosti své firmy..

2. Revolucionáři. Tvůrci změn jsou klienti, kteří se soustřeďují na narušení toho, co oni nebo jejich odvětví dělají po dlouhou dobu. Dychtí po uvedení technologie a kreativity do práce a umožní našemu týmu rozšířit svůj projekt novými a vzrušujícími směry, které rozbijí formu „chceme to udělat tímto způsobem, protože to všichni dělají tímto způsobem.“ Kreativita je infekce. a když lidé chtějí, abyste byli kreativní, oživí vaši práci způsobem, který dokáže jen pár dalších věcí.

Můj 2 nejméně oblíbený typ klienta:

1. Yo-yo. Podle yo-yo klientů mám na mysli ty, kteří se střídají mezi velkým zájmem a zapojením se do jejich projektu a poté extrémně nedostupnými. Mají tendenci zahájit projekt tím, že říkají věci jako, "tento projekt je naší prioritou číslo 1", nebo "tento web bude příští rok narušovat naše podnikání", a poté v polovině nebude reagovat na hovory, e-maily nebo jinou komunikaci. Mají tendenci být jejich nejhorším nepřítelem a podkopávat časové plány, rozsahy a výsledky projektu svým mizejícím a znovu se objevujícím aktem.

2. Byrokraté. Byrokraté obvykle nejsou klientem, pouze kontaktním místem pro klienta. Pracují v různých odděleních různých podniků a mohou se starat méně o jiný různý projekt nebo jeho výsledek, pokud jsou stále zaměstnáni a stále dostávají zaplaceno. Na rozdíl od vášnivého klienta nebo toho, kdo chce otřást svým odvětvím, je Bureaucrat upírem pro energii a kreativitu.

diana briceno

Diana Briceno
Majitel DGS Studio
Oblíbený typ klienta:

Oblíbený klient, s nímž se setkáváme poměrně vzácně, je klient, který je vnímavý k novým přístupům nebo již ví, že přesně potřebuje to, co nabízíme. Jako studio zaměřující se na sociální média, ideální klient chápe, že sociální média nejsou měřena stejným způsobem jako tradiční reklama, a trvá trochu času, než růst, zejména pokud je organizován organicky.

Obvykle jsou tito klienti takoví, kteří provedli vlastní výzkum dříve, nebo bývali jediní, kteří dělali svůj vlastní marketing v prvních dnech jejich podnikání, takže chápou, proč na určitých věcech záleží. Jeden z mých současných klientů je stejně jako tento, chápe, že testování je nezbytné, pokus a omyl, a umožňuje kreativnější svobodu, protože vědí, že to z dlouhodobého hlediska prospěje pouze jim.

Nejhorší typ klienta:

Nejhorší typ klienta je ten, který říká, že chce "jít virový" nebo udělat něco nového a vzrušujícího, jen aby neustále odmítal každý vzrušující nápad a říkal "umožňuje udělat další příspěvek oznamující prodej". Než to víte, celé jejich krmivo se skládá z "Pouze 25% sleva dnes" druh příspěvků, které vypadají hloupě. Jsou to obvykle starší lidé, kteří nerozumí sociálním médiím a domnívají se, že by příspěvek měl vždy oznamovat prodej a nikdy kulturu společnosti, humanizaci značky a cenné zdroje pro vedení diváků pro jejich diváky..

Příběh:

Jednou jsem měl klienta v kosmetickém průmyslu, který nedokázal oddělit rodinu a podnikání. Její dcera by dělala ty nejstrašnější kresby z rtěnky majitele a samozřejmě, jako milující matka, by tyto ohavné kresby s fotografiemi pořízenými v nejhorších možných úhlech a osvětlení byly pro naše sociální média nutností. To nebyla ani ta nejhorší část. Protože to byla rtěnka, dcera nakreslila rtěnku nanesenou na rty, ale nebylo nic jiného, ​​žádná tvář, jen plovoucí rty s rtěnkou špatně nakreslené dítětem. Kresba vypadala jako červená díra s holí v ní, lidé je často uváděli jako pornografický obsah, ale klient řekl, že problémem jsou všichni ostatní, očividně ne kresba.

Také by vás mohly zajímat tyto články:

 • Zde je návod, jak být nejhorším návrhářem WordPress na planetě (v 8 krocích nebo méně)
 • Porovnání 5 nejlepších vlastních typů příspěvků pro WordPress
 • Nejlepší hosting WordPress pro agentury: Jak vybrat jednu + 5 porovnávaných možností

mario peshev

Mario Peshev
CEO ve společnosti DevriX
Se všemi našimi stávajícími účty jsme velmi spokojeni – pokud bychom to tak neučinili, vztah by to stejně skončilo.

Díky nim je úroveň důvěry a úcty k našemu technickému týmu. S velkou mocí přichází velká odpovědnost, ale bez důvěry bychom vždy museli zdůvodnit každý nepatrný krok na cestě. Komunikace je svižná a aktuální a jsme čestným členem (společně) jejich oddělení růstu podnikání. Pracujeme jako jeden, myslíme jako jeden, jednáme jako jeden – spolupracujeme a posouváme se společně.

Několik případů, kdy jsme museli ukončit vztah, se skutečně týkalo nedostatku důvěry a respektu. Byl jsem na telefon jednou křičen z důvodů, které jsou v rozporu s naším plánem a akčním plánem. Mimořádné události byly mnohokrát eskalovány bez zjevného důvodu. Toxické prostředí a zpochybňování každého pohybu vedlo k více režijním nákladům než odvedené práci, což bylo kontraproduktivní a z dlouhodobého hlediska nedávalo smysl..

brad williams

Brad Williams
CEO ve společnosti WebDevStudios
Našimi oblíbenými typy klientů jsou klienti, kteří k nám přicházejí speciálně pro naše odborné znalosti v oblasti WordPress a vytváření webových stránek. Vědí, že jsme odborníci a skutečně věří našim doporučením ohledně projektového přístupu, architektury, technologií, které mají být použity, atd.

Tito klienti nás považují za cenného partnera, rozšíření svého týmu, což vždy pomáhá k úspěchu projektu a budoucím cílům.

Klienti, se kterými pracujeme nejméně, jsou opakem těch, se kterými pracujeme nejvíce, a to by byli klienti, kteří nepřijímají naše doporučení a odborné rady..

Jejich projekt nakonec trpí v dlouhodobém horizontu. Vyvíjíme maximální úsilí, abychom klienty předem prověřili a zajistili, že se vzájemně dobře hodíme, abychom se vyhnuli problémové situaci.

tim cantrell

Tim Cantrell
Customer Support Engineer ve společnosti Wordfence
Ve Wordfence se snažíme všem našim zákazníkům věnovat stejnou pozornost a stejnou kvalitu podpory. Neoznačujeme zákazníky jako dobré nebo špatné, ale na každého zákazníka nahlížíme jako na osobu s individuálními potřebami. Lidé jsou jiní, a pokud dojde k problému s komunikací, snažíme se to vidět jako příležitost k učení a výzvu pro zlepšení. V naší práci, zabezpečení, zjišťujeme, že často je zákazník často zdůrazňován a frustrován, když se na nás obrátí o pomoc a my se o to pokusíme. Neznamená to nutně, že jsou „špatní zákazníci“, ale když mají někteří zákazníci webovou stránku hacknutou, cítí se narušeni a zraněni. Když vytvoří případ, tyto pocity se mohou projevit v zákaznících. Vždy se snažíme zaměřit na řešení problému, místo abychom reagovali na negativitu. To znamená, že máme přísné pravidlo proti zneužívání a netolerujeme zákazníky, kteří urážejí nebo se snaží ponižovat naše zaměstnance.

Každý v našem týmu má jiné silné stránky a snažíme se navzájem podporovat, aby nakonec všechny interakce se zákazníky byly úspěšné. Pokud nastane problém, předání případu jinému podpůrnému technikovi situaci téměř vždy změní. Úzce spolupracujeme a často hledáme radu. V tom nám pomáhá dobré pracoviště, kde je podporována spolupráce a týmová práce. Náš tým je vybrán ručně, aby vyhovoval naší kultuře. Nemohu myslet na žádného člena týmu, který není dostatečně skromný, aby mohl požádat o pomoc nebo nabídnout radu, jak to situace vyžaduje. To prospívá našim zákazníkům a udržuje náš tým také bez stresu.

Být a "dobrý zákazník" vše, co musíte udělat, je zůstat v klidu, vysvětlit vaši situaci co nejpodrobněji a věřit nám, že uděláme vše, co je v našich silách, abychom váš problém vyřešili, nebo vám alternativně poskytneme informace, které vám pomohou problém vyřešit sami.

tyč austin

Rod Austin
Director of Marketing ve společnosti Pagely
Ideálním klientem na Pagely je ten, kdo chápe hodnotu, kterou přinášíme jejich projektu WordPress.

Zaměřujeme se na bezpečnost, vysokou dostupnost a celkově spolehlivý spravovaný hosting WP a věnujeme spoustu talentu a úsilí. Většina značek, se kterými spolupracujeme, pochopí, jak důležité může být partnerství s týmem, který má správné priority..

Ne každý web WordPress je vhodný pro aplikaci Pagely a ti, kteří mají méně požadavků na dostupnost a zabezpečení, se pravděpodobně nehodí dobře – ale to se často mění s růstem jejich stránek.

Hostili jsme několik webů, které se objevily na Shark Tank, a vždy je zábavné sledovat dopravní špičky a jak je naše platforma s nimi snadno zvládne.

jolissa skow

Jolissa Skow
Content Strategist ve společnosti Prosperujte internetový marketing
Můj oblíbený typ klienta je ten, který reaguje a důvěřuje nám, že budeme dělat práci, kterou jsme najali. Ideální klient je dostatečně zapojen do vztahu, aby pravidelně komunikoval a odpovídal na otázky od nás včas. Rovněž nám umožňují přístup k účtům, které potřebujeme, abychom mohli dělat co nejlépe svou práci, a jen nám věřili, že jsme odborníci a odvádí skvělou práci.

Klient, se kterým pracuji nejméně, je od začátku skeptický a nedůvěřuje nám natolik, aby nám umožnil vykonávat svou práci. Tento klient nás neustále kontaktuje, využívá čas ve svém rozpočtu na dotazy a ujištění, nebo většinou nereaguje – obě tyto situace mohou ztěžovat práci! Tento klient nám nedůvěřuje a neposkytuje plný přístup například k úpravám nastavení Google Analytics, ani nám nedovoluje provádět nezbytné aktualizace na svých webových stránkách k implementaci našich nejlepších strategií.

tom zsomborgi

Tom Zsomborgi
CFO ve společnosti Kinsta
V Kinsta pracujeme s mnoha klienty z celého světa. Stránky pro malé firmy, webové agentury, živnostníky a rychle rostoucí společnosti jako Drift nebo Adespresso. Výklenek pro webhosting je velmi intenzivním odvětvím a pokud jde o weby WordPress, existují desítky tisíc témat, pluginů a integrací třetích stran, kde se mnoho věcí může pokazit.

Našim oblíbeným typem klientů jsou ti, kteří vědí a chápou, že jsme "jen webhostingová společnost" a hlavně jsme zodpovědní za věci na straně serveru. Tito klienti chápou, že jim nemůžeme pomoci s napsáním nebo úpravou kódu, přidáním nebo odebráním dalších funkcí nebo přizpůsobením jejich stránek. Obvykle spolupracují s kvalifikovaným vývojářem WordPress, oceňují naše návrhy a zjištění a nechají vývojáře, aby provedl vývojové práce.

Někdy to není tak snadné, jak si to někteří klienti myslí "spravováno WordPress" znamená mnohem více než správu serveru. Dostáváme žádosti o podporu jako "Potřebuji, abys postavil můj obchod nebo sekci "můžete nainstalovat a přizpůsobit mé nové téma" po celou dobu. Musíme načrtnout hranici a řídit očekávání klientů od prvního dne, jinak podpora klientů není dlouhodobě udržitelná. Z tohoto důvodu jsme vytvořili podrobnou znalostní bázi Rozsah působnosti podpory a vřele doporučuji, abyste udělali totéž!

Několik klientů těmto zásadám nerozumí a nepřijímá je, pouze otevírají nové lístky a žádají vás, abyste jim pomohli s těmito vývojovými úkoly. Odmítají najmout vývojáře a nejsou ochotni přijmout vaše návrhy. Čas od času se budete muset rozhodnout a požádat tyto klienty, aby odešli a našli jiného poskytovatele. Neměli byste se toho bát, měli byste se zaměřit na své další klienty, kteří chápou, co je pokryto vaším podpůrným týmem a co je mimo rozsah (btw. Představují 99,9% vaší klientské základny!). V těchto případech je to nejlepší způsob, jak můžete pomoci růstu vašeho podnikání.

david coveney

David Coveney
Director ve společnosti Propojit / it
Náš oblíbený typ klienta je ten, který chápe, co děláme, a může jasně vzít na vědomí, že i oni mají odpovědnosti a dovednosti, které musí získat, aby byl projekt úspěšný. Nejhorší typ klienta je v podstatě opakem – věří, že máme kouzelnou hůlku, že si vyřešíme jejich obsah, v krátkém čase na ně magicky přeneseme dovednosti a poradíme jim, jak provozovat své online podnikání.

V dnešní době je většina našich zákazníků velmi kvalifikovaná – přicházejí k nám, protože již mají velké weby a chtějí, aby věci byly rychlejší nebo funkčnější, nebo nás žádají, abychom vyvinuli konkrétní odpovědi na problémy, které nás dostanou daleko mimo co lze udělat i ve WordPressu. Ale v našich raných dnech bychom získávali zákazníky, kteří opravdu měli nejasnější pochopení toho, jak internet funguje, a to by mohlo být opravdu únavné.

Měli jsme jednoho, kdo nerozuměl, co hosting znamená. "Ale weby žijí na Googlu, že ano?" přišla odpověď, když jsem se snažil vysvětlit, že musíme někde umístit web na server. Pokud jde o ně, internet byl Google a to bylo vše. Jejich mentální model byl ze Zlatých stránek a byli na tom velmi přilepeni. Poté, co byly usazeny, web odvedl svou práci a v mnoha ohledech byl pak v podstatě dokonalým zákazníkem.

Nakonec však můj oblíbený zákazník je ten, kdo je * naším * zákazníkem a ne * naším * zákazníkem. Dokud můžeme dosáhnout zisku, jsme v pořádku. ��

daniel corin stig

Daniel Corin Stig
CEO ve společnosti Agentura White Label Agency
Abychom nastavili kontext, pracujeme pouze v dlouhodobých partnerstvích jako subdodavatel digitálních agentur pro vytváření vlastních webů WordPress z jejich návrhových souborů. Klient pro nás je tedy zavedeným partnerem nebo novým partnerem, se kterým jsme právě začali spolupracovat.

Skvělí partneři

Rychlá odpověď je, že je snazší pracovat s agenturami, které jsou organizované, komunikativní, oceňují dlouhodobý úspěch naší spolupráce a včas hradí své faktury. Ale mimo to, skvělí partneři pro nás jsou opravdu ti, kteří nám pomáhají dělat skvělou práci pro ně.

Například nám pošlou specifikace, které odpovídají jejich očekáváním, jak pro ně vytváříme weby. Mohl jsem to říct "píše podrobné specifikace", ale to není vždy pravda. Zajímavé je, že jeden z našich nejlepších partnerů nám kromě jejich návrhových souborů dává jen velmi málo pokynů. Protože jsou však s našimi výchozími interpretacemi velmi spokojeni s tím, jak implementovat své návrhy jako kódované stránky, jsou s výsledkem velmi spokojeni. Na druhém konci spektra máme skvělé partnery, kteří nám píšou velmi podrobné pokyny, jak stavět weby z jejich návrhů (framework CSS, animační efekty, nastavení backend atd.), A které funguje stejně dobře.

Partnerství, která nefungují

Existují dva typické důvody, proč partnerství nefungují, jak jsme doufali:

1. Nedokážeme splnit jejich očekávání ohledně termínu, ceny nebo způsobu kódování svých stránek. Dobrým příkladem je situace, kdy dostaneme velmi málo pokynů, ale agentura má ve skutečnosti velmi specifické preference, jak bychom pro ně měli stavět stránky..

2. Agentura nemá dostatek zkušeností k tomu, aby naše služby splnily jejich potřeby.

Oba dva jsou často příbuzní a časem jsem si uvědomil, že náš vlastní profil a jednání jako společnosti jsou většinou příčinou takových problémů spíše než naši partneři..

catalin matei

Catalin Matei
Generální ředitel společnosti Zvýšení médií
Nejlepší klienti jsou ti, kteří vám důvěřují a chápou, že se jedná o proces – dávají vám svůj cíl (jejich bod B) a nutí nás pochopit jejich současnou situaci (jejich bod A) a pak – magické – nechají nás dělat naše práce a přijít na to a upravit, dokud jsme se tam dostat. U těchto klientů překonáváme a zajišťujeme, aby byli neuvěřitelně spokojeni s tím, na čem společně pracujeme. Milujeme lidi, takže je pro nás snadné udělat to haha. Může to znít jednoduše, ale je obtížnější použít ho zejména v segmentu podniku, kde se zabýváte infrastrukturou a středním managementem a dalšími věcmi. Ale to je náš ideál.

A ty, se kterými pracujeme nejméně (což je druh způsobu, jak s nimi neradi pracovat), jsou opakem toho, co jsem řekl. Nejprve se nesladíme jako s lidmi – na hodnotách, nesrovnáváme se s cíli a mikromanage – recept na katastrofu – a jsem tak šťastný, že mohu tyto klienty vystřelit, když neustále sledují tuto cestu. Ne pro můj vlastní zájem – protože v mém týmu vytváří spoustu chaosu a neštěstí – a miluji svůj tým.

Jedním z vtipných zážitků bylo, když jsem od svého týmu dostával stálou zpětnou vazbu, že klient byl příliš reaktivní a mikromanagoval vše, co dělali asi 1 měsíc – nechal je několikrát znovu vytvořit svou práci kvůli nejasným kalhotkám. Každopádně jsem měl pocit, že musíme zakázku ukončit, a tak jsem zavolal s jejich ředitelem marketingu, že když uslyšel, že to chceme ukončit – byl naprosto šok a v úctě – jako by se mu to nemohlo stát – a ještě zajímavější bylo, že nabídl 3x naše poplatky, pokud bychom zůstali jen v šoku, že jsem řekl ne. Peníze jsou jen vozidlo. Lidé jsou skutečnou hodnotou.

austin iuliano

Austin Iuliano
Firemní školení a hlavní přednáška na d.science
Nejlepším typem klientů jsou ti, kteří jsou realističtí v očekáváních a rozumějí tomu, co je důležité pro rozvoj jejich podnikání vpřed. Například několik herců, se kterými jsem spolupracoval, potřebovalo rozvíjet své společenské sledování, protože jim pomohlo rezervovat další koncerty. Byli to skvělí klienti, protože jsme znali metriku, kterou potřebovali, a neočekávali jsme, že k úspěchu dojde přes noc. Pomohl jsem jim růst o 2-3 000 nových stoupenců Instagramu a jsou šťastní.

Firemní školení může být také skvělé, když jsou také očekávání jasná. Přejít na jmění 1000 a pomoci marketingovému týmu sestavit jedinou kampaň od nápadu k provedení, která poskytuje pokyny ohledně osvědčených postupů a podpory. Ale také s jasným očekáváním toho, co se stane a co se nestane.

Klienti typu WORST jsou zdaleka ti, kteří začínají snižovat vaše ceny. Zjistil jsem, že každý, kdo se mě snaží bojovat o ceny, se stává hlavním problémovým klientem. Nevyhnutelně se snaží více a více brát bez další kompenzace. Líbí se mi, že každý jiný podnikatel chce mít nadšené klienty a hodí další služby a podporu pro vytvoření nadšeného klienta. Když to lidé očekávají a požadují, odstraní moji schopnost překonat očekávání. Mikromanage špatných klientů a rozhodování prostřednictvím výboru.

Proto úplně vykopnu kohokoli, kdo projevuje známky špatného klienta. Mám to štěstí, že mám více než dost práce, kterou si mohu vybrat, abych nepřijímal tyto typy klientů. S tím bylo řečeno, i kdybych ne, nepřijal bych ty klienty, kteří věděli, co vím teď.

mazdak mohammadi

Mazdak Mohammadi
Zakladatel Blueberrycloud
Náš oblíbený typ klienta je klient s fantazií a otevřenou myslí. Klienti, kteří přicházejí do naší agentury a jsou připraveni si představit nové možnosti s otevřenou myslí, jsou klienti, kteří s námi pracují nejraději a také z procesu vytěží maximum.

Našimi nejméně oblíbenými klienty jsou ti, kteří přistupují k naší agentuře se silnou potřebou být dominantní a věří, že vědí vše, co je třeba vědět, a nikdo mimo sebe nemůže zlepšit jejich nápady. Tito klienti zápasí s dosažením úspěchu s pomocí agentury i bez ní a nikdo si tento proces nelíbí. Je to bohužel situace typu ztratit-ztratit. Mým návrhem je umožnit odborníkům, aby byli odborníky. Poskytněte jim svou vizi pro budoucnost společnosti spolu s tím, proč se vize očekává, že fungují, a poskytněte agentuře připomenutí této vize, pokud by se odklonily od kurzu. Nechte zbytek (kreativitu a jinak) na nich. Tento proces se vám bude nejvíce líbit a vaše firma bude mít největší užitek, i když s ním nebudete souhlasit.

vyloupit

Rob Ungar
Partner ve společnosti Copa Digital Group
Pokud jde o nejlepší typy klientů, s nimiž je třeba pracovat, obvykle vidíme, že jsou otevřeni vůči technologii, jsou hands-off a důvěřují nám, že přijímáme rozhodnutí, která jsou v jejich nejlepším zájmu, a oni nevystrkávají své zamíří každý den. Pravidelně je pravidelně informujeme o výkonu probíhajících kampaní a pokroku v jakýchkoli projektech, ale nejedná se o každodenní věc. Vyžádáme si jejich zpětnou vazbu, když ji potřebujeme, ale neobtěžují nás neustálými návrhy nebo dotazy. Chápou také hodnotu toho, co děláme, a nesnaží se dohadovat o rozpočtu. Dokud přinášíme výsledky, všichni jsou šťastní.

Nejhorší typy klientů jsou, no, uhodli jste – docela přesně naopak! Vypořádávají se s cenou a pokoušejí se s vámi mluvit a ani si nejsou jisti, zda chtějí dělat jakýkoli druh reklamy nebo marketingu. Jsou do toho skeptičtí. Mikromanage a chtějí schválit každý malý detail a hodit své vlastní nápady, i když nedávají žádný smysl. Je těžké říct klientovi, že jeho nápad není dobrý. Často to prostě nejsou milí lidé a bolest, s nimiž je třeba pracovat. Vyhodili jsme klienty, se kterými jsme již nechtěli spolupracovat, a nikdy jsme toho nelitovali.

Austin Mahaffey

Austin Mahaffey
SEO Specialist ve společnosti Výkonný digitální marketing
Můj oblíbený typ klienta je ten, který důvěřuje naší agentuře, že provede smysluplné změny.

Pokud společnost umožňuje naší agentuře diktovat a implementovat strategii, umožňuje nám to mnohem více času na zdokonalení této strategie a v konečném důsledku vidíme úspěch ve větším měřítku, než kdybychom byli zdrženi nedostatkem důvěry.

Můj nejoblíbenější klient, s nímž bych měl pracovat, by musel být klient, který nemá jasnou představu o tom, kam směřuje celé jejich podnikání..

Naše práce internetového marketingu je podstatně účinnější, pokud naše kampaně důsledně odpovídají cílům podnikání. Dlouhodobé cíle diktují podrobnosti o minutách, jako je výběr klíčových slov, takže pokud firma neví, kde chce být za 1 rok plus, může vykolejit celou kampaň.

chris pontine

Chris Pontine
Majitel Vytvoření webové stránky dnes
Nejlepší klienti: Pro mě jsou to klienti, kteří dobře rozumějí důležitosti marketingové přítomnosti a chápou časový rámec a rozpis, který jim poskytujeme. Tito klienti tak získají důležitost, ale také musíme pochopit, že musíme začít rozvíjet plán, jak postupovat vpřed s růstem jejich podnikání.

Nejhorší klienti: Pro mě jsou to společnosti, které chtějí výsledky okamžitě a nerozumí investici do této metody. Takže nechtějí platit nic a pak získají obrovské výsledky. Sečteno a podtrženo: Rozložíme to úplně a obvykle dokážeme rychle zjistit, jaký typ klientů to je, takže můžeme hned stanovit očekávání.

adam-thompson-200

Adam Thompson
SEO / PPC Manager ve společnosti Comodo SSL Store
Nejlepší typ klienta je ten, kdo s vámi spolupracuje na stanovení jasných a realistických cílů projektu, a pak vám umožní dělat to, co potřebujete k dosažení těchto cílů. Nejlepší typ klienta je týmový kolega – pracujete společně jako tým na řešení problémů, řešení problémů a dosahování lepších výsledků.

Zde je několik špatných typů klientů, které jsem měl v průběhu let:

 • "návrh výborem" klient. Tento zákazník jmenuje skupinu lidí, kteří budou dohlížet na projekt (obvykle návrhový projekt) bez jasných cílů. Každý má jiný názor, nikdo nemá na starosti a nic, co děláte, nemůže uspokojit každého. Projekt bude trvat dvakrát tak dlouho, jak má, a konečný výsledek je mizerný. (Jakmile provedete 50 změn, které se snaží udělat radost všem, je design jen nepořádek.)
 • "Budu tě podvádět, jestli se s tím můžu dostat pryč" klient. Jednou jsem měl požadavek klienta, abychom kromě grafického designu, který jsme si najali, provedli také nějaké práce na vývoji webových aplikací. Poté, co jsem ho informoval o souvisejících nákladech, požádal, abychom poskytovali další služby zdarma. Poté, co jsem vysvětlil, že položky, které požadoval, nebyly zahrnuty do smlouvy, kterou podepsal a zaplatil, řekl, že na tom nezáleží, protože "Chystám se přepsat smlouvu a přidat je". Nikdy jsem nepřišel na to, jestli byl tak naivní, jak smlouvy fungují, nebo jestli mu to prostě nezáleželo.
 • "vizionář" klient. Ztratil jsem před lety počet, kolikrát se mě klient pokusil prodat na svou vizi, přimět mě, abych snížil ceny, pracoval zdarma, atd. Pracovali na něčem, co se rozbilo, a když jsem jim pomohl, d být v pro velkou výplatu, jakmile to dopadlo velké. Pokud se vám někdy dostane stejného hřiště, nezapomeňte, že 90% + z nich to nezvětší. Pokud to udělají velké, tupou pravdou je, že je neuvěřitelně nepravděpodobné, že by vám začali platit, aby nahradili veškerou práci, kterou vám zaplatili. Pravděpodobnější scénář je, že si uvědomí, že jsou nyní velkou rybou, a přesunou se do velké agentury a / nebo začnou vyjednávat o slevě.

Jason Parks

Jason Parks
Prezident Kapitán médií
Naším oblíbeným typem klienta, s nímž chceme pracovat, je ten, kdo má trpělivost a důvěřuje našemu hernímu plánu. V přírodě si lidé myslí, že výsledky se stanou přes noc, pokud jde o digitální marketing. To není pravda, protože to vyžaduje čas na vypracování strategie a provedení. Naši klienti, kteří věří v tento proces, jsou zábavní, protože s nimi můžeme řídit výsledky.

Naopak nejhorším typem klienta, s nímž je třeba pracovat, je ten, kdo se snaží strategii zcela diktovat. Každý marketingový manažer nebo vlastník firmy musíme využít jako prostředek k pochopení firmy, se kterou pracujeme, a upevnění strategie. Lidé interně znají firmu lépe, než my, proto je zásadní, abychom s nimi spolupracovali. Jak již bylo řečeno, naší odborností je design a digitální marketing. Pokud se nám někdo snaží sdělit, jak spustit placenou reklamní kampaň nebo navrhnout domovskou stránku s vysokou konverzí, agentura možná nebyla nejlepší výpůjčka.

ryan scollon

Ryan Scollon
SEO & PPC Freelancer ve společnosti RyanScollon.co.uk
Našim oblíbeným typem klientů by byli ti, kterým by nevadilo uvíznutí, když od nich něco potřebujeme, ale také jsme rádi, když si můžeme sednout a nechat nás pokračovat ve věcech. Mnoho našich pracovních míst pro vývoj webových stránek se zastavilo kvůli požadavku na obsah od klienta. I když o to žádáme v dostatečném předstihu, stále je to číslo jedna.

Nejhorším typem klienta pro nás by byli ti, kteří vás najali, protože vyžadují odbornou radu, ale rozhodnete se ho zcela ignorovat. Nedávno jsme měli projekt, který pracoval na tom, co by mohl být opravdu dobře vypadající web pro luxusní restauraci v Londýně ve Velké Británii. Ale protože se rozhodli ignorovat naši radu, ukázalo se, že to není tak skvělé.

custis boyd

Curtis Boyd
Director of Operations ve společnosti Média pro budoucí řešení
Nejlepším typem klientů, s nimiž je možné spolupracovat, jsou dobře zavedené podniky, které svým zákazníkům poskytují 5hvězdičkové zkušenosti. To nám usnadní práci, protože náš software a protokoly IoT nám umožní skutečně generovat tuny obsahu generovaného uživateli.

Nejhorší typ zákazníků pro nás jsou firmy, které se o zákaznický servis opravdu nestarají. Normálně můžeme říci, kdy je poprvé přihlásíme, a vždy jim poskytneme výhodu pochybnosti, ale míra uchování je opravdu nízká, protože kvůli nedostatečné spokojenosti zákazníka nemůžeme generovat uživatelský obsah..

Zábavný příběh, který mohu sdílet, je, když jsme nechali zákazníka zavolat do mé osobní buňky – křičet, že zákazník právě napsal špatnou recenzi na své podnikání. Řekl jsem jim, že se chystám napsat špatnou recenzi, že mě zavolali tak pozdě.

Nebylo to pro mě vtipné, ale teď se toho můžu smát. ��

steph taylor

Steph Taylor
ředitel Wildbloom
Nejlepší typ klienta je ten, kdo důvěřuje našemu kreativnímu směřování a nesnaží se nás mikroorganizovat. Jsou do procesu zapojeni a poskytují nám jasné instruktáže a zpětnou vazbu, ale jsou otevřeni zkoušet nové věci. Jsou flexibilní a chápou, že nejsou naším jediným klientem.

Nejhorší typ klienta je ten, kdo je uzavřený a odmítá věřit našemu směru nebo myšlenkám. Vyžadují revize, pouze aby rozhodli, že dávají přednost originálu. Myslí si, že vědí lépe než my a jednají, jako by byli naším jediným klientem a že bychom měli být vděční, že s námi pracují. Oni dohadují o cenách a neustále se snaží natáhnout rozsah.

Jeden takový klient je ten, kdo doháněl o našich cenách, požadoval 10 kol revizí na svých webových kopiích (přestože stanovujeme, že změny kopií zahrnují maximálně 3 kola), a poslal mi zprávu o půlnoci v neděli, abych požádal o další období být přidán do jejich kopie webové stránky!

marius vetrici

Marius Vetrici
Generální ředitel společnosti WPRiders
Preferujeme spolupráci s klienty, kteří:

 • vědět, co chtějí, jejich cíl je jasný. A pokud o tom nejsou jasní, jsou ochotni s tím konzultovat. Což vede k další
 • mají zájem o lidi, se kterými budou pracovat, nejen o cenu; jsou ochotni trávit čas a spojovat se; nejenom nakupují pro další agenturu.

K našim projektům přistupujeme jako k myslícímu partnerovi, který rozumí obchodním cílům i technologii a dokáže je efektivně propojit. Proto je pro nás tak důležitým krokem kvalifikace klienta, že hodnota, kterou poskytujeme, není vhodná pro všechny klienty. Zároveň ne všichni klienti chápou nebo vnímají hodnotu, kterou poskytujeme.

cody swann

Cody Swann
výkonný ředitel, Gunner Technology
Důvěra od vašich klientů je kritická a je pro nejlepší typ klienta. Ve skutečnosti je důvěra větší kompliment než milování. S důvěrou můžete svobodně dělat to, co umíte nejlépe, bez neustálého strkání, nabádání a výslechu. Všechno ostatní je pro důvěru sekundární, takže je to snadné. Bylo by snadné říct "nedostatek důvěry" je pro špatné klienty, ale myslím si, že agentura by za to musela převzít odpovědnost, takže řeknu, že nedostatek perspektivy vede k tvrdému vztahu. Tím myslím tím, že internet je ze své podstaty nestálý mistr.

Někdy se něco děje a bez ohledu na to, jak pečlivě jste naplánovali, testovali a zálohovali, došlo k selhání aplikace nebo se web nenačetl. Ve skutečnosti by výpadek nebo havárie s vývojářem neměly vůbec nic společného. Přepínač by mohl být offline nebo by mohla spadnout věž s buňkami. Existuje milion různých možností. Myslím, že i ty největší systémy na světě, jako je Facebook, Twitter, AWS a Bank of America, mají své nedostatky.

Po pravdě řečeno, bereme jakékoli výpadky a defekty k srdci a nikdo na nás není tvrdší kritik než my, ale pokud se vyskytne menší výkyv, klient bude šílenější než mokrá slepice, vztah se může stát přetažením.

alex andrade

Alex Andrade-Walz
Head of Marketing ve společnosti Prostorově
Moji oblíbení klienti jsou ti, kteří mě vyzývají, abych trochu posunul hranice. Po chvíli se začnou prolínat projekty na volné noze, ale vždy existuje několik klientů, kteří jsou z práce skutečně nadšení a přicházejí na každé setkání plné nápadů, aby si otestovali. Chtějí vytvořit strategii místo toho, aby něco proškrtli ze seznamu, a chtějí testovat a prozkoumat, dokud společně nezjistíme, co pro ně nejlépe funguje. To jsou klienti, kteří mi dělají den.

Moje nejméně oblíbení klienti jsou ti, kteří přicházejí bez jasného cíle. Na konci každého čtvrtletí hledá oddělení s nadměrným rozpočtem nové projekty; přesto, když přijdou bez jasného cíle optimalizace proti, je téměř nemožné prokázat svou hodnotu a učinit je šťastnými.

Harris Brown

Harris Brown
Zakladatel HFB Reklama
Nejlepší typ klienta, se kterým je možné pracovat, je platební druh. Klient, který s vámi spolupracuje, vám pomůže odpovědět na otázky a obavy, které máte, abyste mohli projekt posunout dál.

Nejhorší typ je ten, kdo neplatí, nebo musíte za každou maličkost pronásledovat a celé měsíce je tahat. Stejně jako v tuto chvíli mám klienta, který ještě měsíc čeká na tým pro dodržování předpisů.

Brock Murray

Brock Murray
COO a spoluzakladatel společnosti seoplus+
Nejlepší typ klienta je ten, který:

 1. Komunikuje a reaguje. Jsou ochotni vás poučit o jejich produktech, službách a jejich oboru. Také vám sdělí, zda jsou nebo nejsou spokojeni s vašimi službami, a vysvětlí důvody, proč tomu tak je.
 2. Je ochoten vyzkoušet nové věci a využít nové strategie, které se mohou ukázat jako prospěšné. Příkladem může být nový formát reklamy na Facebooku nebo nová sociální síť.
 3. Je trpělivý a má realistická očekávání. Po dvou měsících optimalizace SEO neočekávají, že budou na prvním místě. Jsou ochotni pracovat na dlouhodobé strategii a nezaměřují se na krátkodobé zisky.
 4. Hodnotí váš čas a odbornost. Není nic horšího než klient, který neposlouchá vaše zkušenosti ani doporučení. Za tuto chybu můžete nakonec zaplatit později.

tena pettis

Tena Pettis
Owner ve společnosti TenaPettis.com
Nejlepší »ty, které jsou křišťálově jasné, komu slouží a co dělají pro tyto klienty / zákazníky. Když k nám klienti přicházejí kvůli (re) brandingu a stále se zužují na jedné z těchto dvou, obvykle to vede k záměně značky a my nakonec skončíme 100 a vícekrát. Když jsou jasné, projekt je příjemný pro obě strany a klient obvykle dostane to, co chce hned, aniž by bolestivě procházel obávaným editačním procesem.

Nejhorší »ty v extrémním spěchu. Najednou se domnívají, že jsou jedinou osobou, která existuje na planetě Zemi, a nyní stanovujeme své životy, aby byli na jejich výzvě / text / e-mail / telefon / messenger / instastory.

chris powell

Chris Powell
Actify Media
Klienti, se kterými pracuji nejvíce, mají 2 klíčové vlastnosti:

 1. mají dobrou představu o tom, co chtějí,
 2. chtějí utratit trochu více za kvalitu. Tyto projekty mají obvykle minimální tření a rychle se pohybují.

S tím byste si mysleli, že nejhorší typ klienta by byl ten, kdo nevěděl, co chtějí, a neví, jaký je jeho rozpočet. To však není zvlášť pravda – je to příležitost je vzdělávat, konzultovat a rozšiřovat. Nejméně příjemný typ klienta pro mě je, když se spojí 3 prvky, aby vytvořily dokonalou bouři frustrace:

 1. chtějí tunu funkčnosti,
 2. četli několik článků o webdizajnu nebo je bratr jejich synovce vývojářem, takže si myslí, že je to způsobilé
 3. řekni mi, co bych měl nabíjet, což je v podstatě arašídy. S takovými projekty se děje tolik hrozných věcí – rozsahový dotek, nikl-a-stmívání, masivní změny formulované jako "malá vylepšení"… Všichni to cítíme, když mluvíme s těmito druhy klientů a když je podnikání pomalé, občas je vezmeme, přemýšlíme "tentokrát to bude jiné." Ale to není, a všichni končí to samé: lícem dolů v kalužích slz, alkoholu a nenávisti.

Craig andrews

Craig Andrews
Zakladatel Allies4me
"Pokud nám tento typ růstu dodáte, společnost to rozbije." To jsou slova, která ke mně mluvil globální ředitel marketingu. Vede marketing pro přední technologickou společnost v oblasti elektromagnetického spektra. Je pro nás běžné poskytovat našim klientům trojciferné zisky z klíčových metrik, což ji vyděsilo. Je to jeden z málakrát, co jsem slyšel někoho říkat, že nechtěl, aby se tržby zdvojnásobily. Mají však pouze 50% dodací lhůtu včas, takže to dává smysl. Momentálně hledáme práci v jiné části firmy, která se nezlomí, pokud zvýšíme prodej. Uzavírají hardware, software a nabízejí servisní smlouvy. Uvidíme, co můžeme udělat pro posílení smluv o poskytování služeb.

Tento příběh mi připadal vtipný, protože se báli růstu. V mém světě to není běžné.

Oblíbený typ klienta: Klienti, kteří jsou vděční a ochotní využít šanci na odvážné tahy, jsou na vrcholu mého seznamu.

Nejméně se mi líbí: Nerozhodnutí, výbory, lidé, kteří nikdy nebyli měřeni na produktivitě webu, a řeknou vám, jak navrhují web..

aleksander ratkovic

Aleksandar Ratkovic
Zakladatel Neparno 10
V naší agentuře jsme zjistili, že je snazší pracovat s klienty, kteří nám důvěřují a mají trpělivost na výsledky. Vzhledem k tomu, že jsme v oboru SEO, existuje určitá čekací doba na dosažení nejlepších výsledků. Někdy je to několik měsíců, někdy i rok. Pokud klient nemůže čekat dostatečně dlouho nebo nám nevěří, stane se, že se zastavíme jen měsíc před tím, než zdvojnásobíme jeho návštěvy na webu, nebo tak.

A pokud jde o důvěru, někdy máme klienty, kteří chtějí schválit každý článek, který pro něj píšeme, bez ohledu na to, kde bude tento článek zveřejněn, schválit každý obrázek, který zveřejníme na sociálních sítích, téměř každou maličkost, kterou děláme. To je velmi časově náročné a práce to značně zpomalí. Jejich důvěra urychluje proces a čekací dobu na skutečné výsledky, které honíme.

daniel kuipers

Daniel Kuipers
Majitel Online marketingová agentura
Jako relativně malá online marketingová agentura hodně pracuji s relativně malými podniky. Z posledních let jsem rozlišil dva typy majitelů malých podniků: ten, který je zapojen a zapojen do projektu a know-it-all.

Zapojený klient je samozřejmě můj oblíbený. Tyto typy jsou obecně otevřené a nemají žádné problémy s důvěrou v moji odbornost. I když možná budou chtít vědět všechno, co dělám, ráda jim to řeknu. Jednoduše proto, že se z toho snaží poučit a ne proto, že mě kontrolují. Tito klienti jsou obvykle opravdu nápomocní.

Na druhou stranu, know-it-all je můj nejoblíbenější klient. Pokud například nelze tento typ klientů najít na prvních několika místech v SERP během týdne, mohli by jednoduše vrátit zpět změny, které jsem provedl na jejich webových stránkách, aby se zvýšil jejich výkon v Googlu. Nebo když se pokusím zvýšit míru konverze, uvedou, že znají lépe svého zákazníka a měl bych se držet jejich vlastních nápadů. I když data říkají jinak !! Podle mého názoru jsou to skuteční klienti z pekla.

David Alexander

David Alexander
Návrhář, vývojář & Digital Marketer ve společnosti Mazepress
Můj oblíbený druh klienta, se kterým pracuji, je ten, který mi dává carte blanche představit si svůj projekt a nápad s mými zkušenostmi a odbornými znalostmi. Nejhoršími klienty jsou ti, kteří jsou neorganizovaní a neustále mění krátké a nedávají vám důvěru, aby vedli projekt nejlepším směrem.

Nejhorším příkladem toho, že klientovi chybí organizační schopnosti, je situace, kdy je příliš mnoho kuchařů a ne jediný tvůrce rozhodnutí. Z tohoto důvodu je důležité sestavit plán a zajistit, aby váš klient pochopil, že mohou vzniknout další náklady, pokud bychom měli raději postupovat tam a zpět, aniž bychom následovali počáteční plán..

Naučit se kvalifikovat klienty je dovednost, která mi pomohla růst v mé firmě a zároveň zlepšila efektivitu, nikoli ztrátu kontroly. Ten druhý vím až moc dobře.

Závěr

Je čas zabalit věci. Bylo to docela dobrodružství dělat toto kolo a mít tolik lidí s námi sdílet své postřehy!

Co myslíš? Pokud jste na stejné lodi, rádi bychom také slyšeli vaše myšlenky. Pokud máte nějaké zajímavé nebo vtipné příběhy založené na vašich zkušenostech s klienty, neváhejte komentovat! ��

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map