Problémy s přidruženým marketingem a falešná zpráva DMCA… Radosti z provozování tématického podnikání – zpráva o průhlednosti # 38

Vítejte v 38. vydání měsíční zprávy o transparentnosti (za březen 2018). V této sérii hovořím o nejnovějších událostech v oboru, o našich plánech, výzvách a o tom, co je na programu na příštích několik měsíců. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.


Jak jsem možná už jednou nebo dvakrát zmínil v těchto zprávách, jedním z mých hlavních cílů je v současné době více objasnit své plánování, a zejména pokud jde o to, jak zjistit, jakým směrem podnik směřuje..

Snažím se udržovat jasný obraz a strategičtěji přemýšlet – nejen na roční bázi, jako dříve, ale spíše na týdenní / měsíční bázi.

I když to zní dobře a dandy, není to tak snadné provést. Abychom toho dosáhli, nejprve se snažím odpojit více od každodenních úkolů a získat více odpočinku. Cítím se tak trochu špatně a cítím se líný, že nejsem tak aktivní, jako jsem býval – pracuji na několika věcech najednou. Ale myslím, že uvidím, jak se časem hraje. ��

Zde jsou první plody tohoto přístupu:

Značky, pojmenování a co to je "CodeinWP" vlastně znamená?

Myslím, že někteří (pokud ne všichni) z vás mohou být trochu zmatení, co vlastně značka CodeinWP znamená, nebo co to je, dokonce.

Jak se liší od ThemeIsle? Je ThemeIsle produkt CodeinWP? Nebo naopak?

Abych byl upřímný, není to, jako bychom si tyto věci mysleli. Hlavně jsme se ztotožnili s nejúspěšnějšími našimi značkami a šli jsme s tím.

Původně jsme měli některá trička CodeinWP a byli jsme na cestě, abychom se zaměřili na všechny, ale pak ThemeIsle začal být úspěšnější, takže jsme cítili, že by měla dostat svou vlastní identitu a hlavní bod pozornosti.

Takže jak to nyní píšu, společnost je "shromáždili" v okolí ThemeIsle, a to jak z hlediska toho, kde trávíme většinu času, tak z hlediska uvolňování zboží, jako jsou trička, samolepky, sponzorování WordCamps a dalších věcí.

Co je na tom tak matoucí, je to, že ThemeIsle je jen jedna z věcí, které děláme, a není to ani zastřešující značka. Deštník je vlastně někde jinde, takže to chceme konečně objasnit.

Učiníme to dvěma kroky:

 1. Revive VertiStudio.com – což byl hlavní název domény pro původní společnost, když byla spuštěna – a používejte ji jako naši firemní stránku. Bude hostit věci jako tým, kariéra, produkty, příručka atd.
 1. Objasněte, jak se ThemeIsle.com liší od CodeinWP.com plus co je to CodeinWP. Pokud právě teď přejdete do hlavní domény, uvidíte trochu překvapivé "PSD na WordPress" nabídka, kterou již vlastně neučiníme. Zase matoucí, správně?

CodeinWP

Dobře, takže číslo 1 je celkem jednoduché. Potřebujeme pouze přesunout věci z jiných webů do VertiStudio a vše konsolidovat. No.2 je o něco náročnější, takže jsem přišel s maketou:

maketa ruky

Omlouváme se, pokud si to nedokážete přečíst. Není divu, že můj učitel na základní škole měl zvyk vzít si sešit a rozebrat ho před třídou… něco o tom, že je nečitelné. Jakkoliv…

Zde jsou klíčové podrobnosti z této makety:

 • Je jasné, že CodeinWP je centrem pro profesionály / agentury pracující s WordPress.
 • V rámci toho vylepšete informační bulletin CodeinWP a přemýšlejte o něm jako o samostatném produktu.
 • Spusťte komunitu Slack pro profesionály WordPress.
 • Spusťte sekci úloh.
 • Spusťte nástroje pro profesionály.

Teď slovo "rozbočovač" je velmi obecný, a to se odráží v obsahu, který nabízíme na tomto blogu, a také v publiku, které se snažíme oslovit. Ne vše je zde specifické pro WordPress a často se zabýváme i jinými oblastmi (příklad 1, příklad 2).

S tím bude naše úsilí v rámci ThemeIsle více zaměřeno na koncové uživatele a začátečníky a snaží se jim pomoci s konkrétními problémy souvisejícími s WordPress. Některá témata se samozřejmě překrývají, ale to je v pořádku.

Abych byl upřímný, celá ta věc s čistotou značky mě už dlouho trápila, ale já prostě neměl nápravu, abych to vyřešil. Dokonce ani náš provoz stagnující asi před 1,5 lety mě příliš neinvestoval, abych věci posunul. Nakonec v březnu letošního roku jsme klesli o dalších ~ 15%, a to byl pravděpodobně kop do zadku, který jsem potřeboval podniknout.

Celkově si myslím, že navzdory našemu skvělému obsahu, nemít jasnou cenovou nabídku a klamnou domovskou stránku, lidi odradí, aby více mluvili o tom, co zde děláme.

Tématický trh WordPress se mění

Je zde několik věcí, které bych ráda zahrnula … autoři motivů třetích stran, motivy pro tvorbu stránek, Gutenberg, jen abychom jmenovali alespoň některé.

Takže po několika pokusech a omylech se nám podařilo implementovat pracovní a stabilní pracovní postup distribuce témat jiných autorů na ThemeIsle.com (1, 2). Myslím, že model trochu funguje, pokud to dotujeme, dokud se nezačne prodej. Měřítko je však dost malé. Většina našich zákazníků, i když dostanou "všechna témata" balíčky se většinou zajímají o prémiovou verzi bezplatného tématu, ze kterého upgradují.

Doufejme, že se to z dlouhodobého hlediska zlepší – jakmile budou uživatelé chtít přejít na nové téma. Je to však stále dlouhá rána, takže zatím neplánujeme přidávat nové autory a místo toho se zaměřujeme na práci, která zajistí, aby partnerství fungovalo dobře pro stávající autory..

Pokud budete postupovat trendy, Všimli jste si rostoucí popularity "tvůrce stránek" témata. Vždy jsem si však myslel, že pro nás nemá smysl vytvářet takové nové téma. Mým důvodem bylo, že jakmile bude Gutenberg dostatečně pokročilý, jednoduše převedeme přední stránky Hestie nebo Zerif na stránky založené na Gutenbergu – takže témata se technicky stanou "jednoduchý / tvůrce stránek" témata poněkud přirozeně.

Když se však podíváme na současný stav trhu, zdá se, že budeme i nadále vidět dva různé typy uživatelů bez ohledu na to, zda se Gutenberg někdy stane věcí nebo ne.

 • Vždy budou lidé, kteří chtějí prázdné téma, které se pěkně integruje s tvůrci stránek (a ideálně je spojeno s některými šablonami a widgety),
 • a uživatelé, kteří chtějí rychle spustit jednostránkový web bez dalších doplňků.

Nakonec se budeme nakonec snažit zahájit nové téma. Ideální využití stávající práce, kterou jsme provedli s Hestia a OrbitFox. S zmenšujícím se tématem trhu (Nicolas z OceanWP propuštěn jeho příjmové údaje například) toto je naše další sázka z hlediska tržního směru.

Poučení z věcí, které se pokazí

Říkají, že se hodně učíte ze špatných zkušeností. Takže minulý měsíc jsem se toho opravdu hodně naučil…

1. Falešné DMCA

Nevěděl jsem, že to byla stále věc, zejména v roce 2018, ale podivně:

Před pár týdny někdo zaslal společnosti Google žádost DMCA s uvedením 162 adres URL, které údajně obsahují téma ThemeForest ke stažení. Jde však o to, že z těchto 162 adres URL bylo také 5-10 kvalitních zdrojů pro různá témata související s WordPress. Klasický černý klobouk SEO útok…

Z našeho webu uvedli tento příspěvek.

Abych to ujasnil, tento zdroj ani nezmíní dané téma.
divi, avada, x téma

Jak tedy Google odpověděl? Jo, uhádli jste, odstranili naši stránku z vyhledávání úplně a právě mi o tom informovali prostřednictvím služby Search Console.

Pak mi trvalo 5 pokusů podat protiněžnost, kterou by akceptovali. Stále říkali, že potřebují více informací, což je divné, protože bylo jasné, že nedošlo k žádnému porušení předpisů.

Celkově jsme byli mimo hledání asi 2 měsíce.

Takže … myslím, že pokud zápasíte s konkurencí, která vás vždycky převyšuje, prostě je DMCA. ��

Ve vážnější poznámce držte prst na pulzu a zkontrolujte, co se ve vás děje Google Search Console pravidelně. Chcete být schopni včas si všimnout takových problémů.

2. Špatné partnerské partnerství

Stručně řečeno, jeden z našich partnerů se rozhodl výrazně snížit naše provize za doporučení 4x na místě … a retroaktivně. Vzhledem k požadovanému úsilí a struktuře partnerství to trochu poškodilo naše plány.

Moje učení je, že když k vám někdo požádá o propagaci své věci a nabídne dohodu, na základě množství práce na vaší straně, ujistěte se, že je musíte podepsat smlouvu uzavírající smlouvu na X měsíců.

Například jsem věnoval více času na naše partnerství s autory témat třetích stran a podobné věci jsme vyjasnili. Jelikož nám trvá nějakou dobu, než se partnerství rozběhne a vypracuje se seznam témat, partner se nemůže zrušit po dobu 6 měsíců.

Ačkoli k tomu by nemělo často docházet, mohou nastat případy, kdy se autor například rozhodne prodat své podnikání po 1 měsíci a změnit své plány. V takovém případě je lepší být jasnější a chráněni.

3. Špatné affiliate programy, znovu

Stalo se to před několika měsíci. Jeden z našich velkých partnerů se rozhodl pro naše stránky zavést pravidlo, které vynutí přesměrování na stránku podle jejich výběru. Pokud bychom například odkazovali na web site.com, přidali by pravidlo, které říká, že pokud referrer = codeinwp.com, přesměrování na web.com/whatever/

Proč to udělali? Protože chtěli přinést novou nabídku před naše publikum, nabídku, kterou jsme nechtěli doporučit, protože jsme si mysleli, že to není tak dobré.

Zde se dozvíte, že máte k dispozici dobré systémy pro sledování výnosů – stejně jako monitorujete a odesíláte upozornění, když dojde k poklesu provozu. V případě přidružených programů proto není praktické mít 100 účtů a je mnohem lepší použít jednu platformu pro shromažďování finančních prostředků. Pro nás, Impact.com bylo v poslední době nejlepším takovým řešením.

Jak jste si jistě všimli, nechal jsem jména úmyslně. Chci, aby tyto zprávy byly spíše o učení a ne o hanbě jiných podniků. Většina z těchto věcí se ukázala "OK" nakonec nakonec.

Je také důležité mít na paměti, že se nejedná nikdy o ostatní lidi, kteří by vás chtěli zmást, ale spíše o nedostatečnou komunikaci. Mají své cíle, máte své, a pro každého je často těžké porozumět situacím všech ostatních.

I když to nezní příliš optimisticky, než se pustíte do jakéhokoli partnerství, zkuste přemýšlet o tom, co se může pokazit, a písemně se zabývat těmito scénáři. Nikdo nechce, aby k těmto situacím skutečně došlo, ale mohou existovat frustrující okrajové případy, kdy jsou obě strany "že jo" a pak se takové dohody ukážou jako užitečné.

Rád bych zjistil, co si o takovýchto věcech myslíte a o svých vlastních poznatcích z podobných situací. Neváhejte se podělit o komentáře.

Dobře, to je vše, co pro vás mám tento měsíc. Jako vždy, díky za čtení a za podporu! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map