Porovnání a recenze 5 nejlepších „platforem“ elektronického obchodování (2020)

Hledání nejlepší platformy elektronického obchodu pro váš obchod? Je to velké rozhodnutí a bude mít dlouhodobý dopad na váš podnik.


Je to také těžké rozhodnutí a je třeba zvážit spoustu různých proměnných. Myslím, že výběr nejlepší platformy eCommerce je něco jako výběr nejlepšího auta … ��️

Dnes vám s tím pomůžeme! Následuje důkladné srovnání nejlepších platforem elektronického obchodování na trhu.

�� Tato příručka vám pomůže najít nejlepší platformu elektronického obchodu pro vaše individuální potřeby. Budeme se zabývat řadou charakteristik a funkcí nabízených vůdci odvětví elektronického obchodu a pak poukázat na to, co bude nejlepší platformou elektronického obchodování pro různé typy uživatelů..

Nejlepší platforma elektronického obchodování

�� Obsah:

 • 1. kolo: Kdo vyhraje soutěž popularity?
 • 2. kolo: Funkce
 • Kolo 3: Dostupné vzory
 • 4. kolo: Zákaznická podpora
 • Kolo 5: Snadné použití
 • Kolo 6: Ceny
 • Konečný rozsudek

Nejlepší uchazeči o platformu eCommerce

Při výběru konečné sestavy jsem se rozhodl zaměřit na několik faktorů: popularita, celková pověst, funkce, zákaznický servis, ceny a snadné použití – to vše na základě předběžných testů a mých předchozích zkušeností s platformami.

Budeme se dívat na následující nejlepší platformy elektronického obchodování:

 1. Shopify (www.shopify.com)
 2. WooCommerce (woocommerce.com)
 3. BigCommerce (www.bigcommerce.com)
 4. Magento (magento.com)
 5. Elektronický obchod Wix (www.wix.com/ecommerce/)

A co všechny ostatní společnosti, které jsou tam venku?

Dobře, takže první věcí, kterou si všichni uvědomí, když začnou hledat nejlepší platformu elektronického obchodování pro svůj další projekt, je celková hojnost softwaru na tomto trhu. V případě, že nejste v aktuálním tématu, jen abych vám ukázal, jak je to šílené, zde jsou všechny platformy, které jsem považoval za titul nejlepší platformy elektronického obchodu:

 • Wix, Shopify, WooCommerce, BigCommerce, Magento, Jimdo, LemonStand, Volusion, OpenCart, osCommerce, Spark Pay, 3dcart, Big Cartel, Squarespace, Selz, Gumroad, Storenvy, Weebly, E-junkie, SendOwl, Ecwid, X-Cart, PrestaShop, FoxyCart, ZenCart, MoonFruit.

To jsou všechny populární platformy elektronického obchodování, které mají všechny své komunity a oddané uživatele. A samozřejmě si všichni říkají nejlepší platforma elektronického obchodování na trhu … ale myslím, že to je přesně to, co ��

Přesto při vytváření srovnání, jako je toto, musíme věci zúžit tak, aby byly snadno stravitelné a zaměřily se na skutečné vůdce odvětví. To je to, co děláme tady.

1. kolo: Kdo vyhraje soutěž popularity?

Zatímco Shopify je pravděpodobně křestní jméno, o kterém si většina lidí myslí, když slyší "eCommerce", skutečným vůdcem eCommerce prostoru je WooCommerce (graf podle Vizualizér).

Tohle je BuiltWith.com data a podle těchto čísel má WooCommerce celkový podíl na trhu ~ 25% – na celém webu. Znamená to, že WooCommerce je snad nejlepší platformou eCommerce ze všech? Věci nemusí být tak jednoduché.

Bez ohledu na to, co jsem právě řekl, poukazování na vítěze soutěže popularity není ve skutečnosti tak jednoduché, jak se může zdát. Zatímco WooCommerce je skutečně nejrozšířenější platformou eCommerce venku, je také nejoblíbenější mezi skvělými dětmi?

Rychle pohled na Google Trends za posledních 5 let – což přiznávám, není stoprocentní zdroj informací – můžeme vidět několik zajímavých věcí:

Za prvé, přestože je WooCommerce na prvním místě, není v metrice Google vítězem "zájem v průběhu času". Je to za Shopify (v současné době drží korunu) a je krku a krku s Magento (vůdce v roce 2014).

Když se trochu oddálíme, můžeme vidět, že v eCommerce prostoru dominovala Magento po lepší část desetiletí, když jej Shopify dokázal předběhnout kolem ~ 2014 a WooCommerce táhla Magento před ~ 2017.

Graf Trendy Google od roku 2004

* Nezahrnuli jsme e-commerce Wix, protože je nemožné rozlišovat mezi lidmi, kteří hledají generálního tvůrce webových stránek Wix, a jeho funkcí elektronického obchodování..

Dobře, ale co nám to říká?

Každý má svůj vlastní pohled na Trendy Google, ale je třeba mít na paměti, že Google "zájem v průběhu času" metrika se týká pouze popularity vyhledávaných výrazů – jako v tom, jak často lidé něco hledají – neodráží však to, co se stane poté, nebo která z nich je nejlepší platformou elektronického obchodu..

Jinými slovy nám to neříká mnoho o počtu přihlášení, počtu uživatelů, počtu živých webů, nic z toho.

Jediné, co v podstatě říká – alespoň jak to vidím – je, jak populární je myšlenka něčeho na webu. Služba Shopify v tomto ohledu stále více populární. Propagují se na různých místech, každý den se lidé vystavují nové značce a poté na webu zkoumají Shopify.

To neznamená, že Shopify je nejlepší platforma elektronického obchodování, ale určitě to dělá jednu, aby věnovala pozornost a zkoumala podrobněji. Což uděláme.

2. kolo: Funkce

Začněme tím, že se podíváme na pozoruhodnější funkce každé z našich platforem elektronického obchodování. Přestože najdete všechny tyto informace na oficiálních webových stránkách každé platformy, možnost podívat se na ně na jednom místě je vždy dobrá. Proto:

Porovnání nejlepších funkcí platforem eCommerceNakupujte
WooCommerce
BigCommerce
Magento
Wix eCommerce
Služba založená na předplatném.Samostatný software (musí být nainstalován na webovém serveru).Samostatný software + služba založená na předplatném.Služba založená na předplatném.Služba založená na předplatném.
Včetně subdomény a hostovacího prostoru pro váš eCommerce obchod + můžete připojit své vlastní doménové jméno.Je součástí vašeho stávajícího webu WordPress a je s ním hluboce integrován.Včetně subdomény a hostovacího prostoru pro váš eCommerce obchod + můžete připojit své vlastní doménové jméno.Včetně subdomény a hostovacího prostoru pro váš eCommerce obchod + můžete připojit své vlastní doménové jméno.Včetně subdomény a hostovacího prostoru pro váš eCommerce obchod + zdarma vlastní doménové jméno (nebo připojte vlastní)
Funkce správy produktu.Funkce správy produktu.Funkce správy produktu.Funkce správy produktu.Funkce správy produktu.
Funkce správy objednávek.Funkce správy objednávek.Funkce správy objednávek (+ poštovné).Funkce správy objednávek.Funkce správy objednávek.
Více platebních bran.Více platebních bran.Více platebních bran.Více platebních bran.Více platebních bran.
Základní správa zákazníků.Správa zákazníků pouze prostřednictvím pluginů třetích stran.Řízení zákazníků prostřednictvím skupin zákazníků a dalších.Základní správa zákazníků.Základní správa zákazníků.
100+ profesionálních témat a stovky dalších třetích stran.Tisíce témat dostupných na webu (zdarma a placeně).Některá témata dostupná na webu.100+ odborných témat.500+ profesionálních šablon.
Přizpůsobeno pro mobily + můžete přímo upravovat HTML a CSS.Přizpůsobeno pro mobilní zařízení v rozsahu, který dané téma poskytuje.Struktura optimalizovaná pro mobily.Vhodné pro mobilní zařízení.Vhodné pro mobilní zařízení.
Neomezená šířka pásma.Šířka pásma závisí na hostiteli.Šířka pásma závisí na hostiteli.Neomezená šířka pásma.Neomezená šířka pásma.
Dobré zprávy o prodeji a činnosti obchodu.Dobré zprávy o prodeji a činnosti obchodu.Pokročilé a podrobné zprávy o prodeji a činnosti obchodu.Skvělý analytický modul se zprávami, nákupními cestami, statistikami opuštěných vozů a mnohem více.Dobře zprávy o prodeji a činnosti obchodu.
Slevy, dárkové karty a kódy kupónů.Slevy a kuponové kódy.Slevy a kuponové kódy.Slevy a kuponové kódy.Slevy a kuponové kódy.
Různé prodejní kanály, včetně prodejního místa, modulu Facebook, tlačítka jednoduchého nákupu a dalších.Tisíce rozšíření k dispozici.K dispozici je více než 5 000 rozšíření.Umožňuje osobně prodávat na náměstí a prodávat také na trzích a sociálních platformách.K dispozici jsou stovky aplikací Wix.
Dostupné tisíce aplikací Shopify.Vestavěná vícejazyčná podpora. Funkce informačního bulletinu. API k dispozici.Vestavěné dropshipping přes Modalyst

Okamžitě si uvědomit, že každá z těchto platforem eCommerce nabízí v podstatě stejnou sadu "klíčové funkce elektronického obchodu" – funkce, které jsou nezbytné pro každý internetový obchod.

Ďábel je však v detailech, takže při výběru nejlepší platformy elektronického obchodování pro sebe byste se měli pravděpodobně soustředit na věci, které jsou svou povahou spíše výklenky, ale přesto mohou znamenat svět pro vaše podnikání. A jejich úplný seznam může být obrovský, proto vás žádám, abyste provedli svůj vlastní výzkum a důkladné srovnání, až budete mít obecnou představu o platformě, kterou chcete vyzkoušet.

Například Shopify má svůj pokladní systém (prodejní místo), který vám umožňuje prodávat své výrobky na cestách nebo v kamenných obchodech bez jakýchkoli dalších nástrojů nebo strojů – jako jsou externí pokladny atd. To může snížit vaše celkové náklady na obrovský provoz obchodu.

Poznámka. Nemám pocit, že bych měl dělat prohlášení jako, "Baví mě správa produktů WooCommerce více než já" zde proto, že ve skutečnosti nepřináší do diskuse příliš velkou hodnotu. Jsem jen chlap. Uživatel. A můj názor na nejlepší platformu elektronického obchodu není o nic důležitější než ten druhý. Například způsob, jakým WooCommerce dělá danou věc, bude pro některé z vás nevyhnutelně lepší, než jak Shopify dělá totéž. A naopak. Klíčem je tedy zkontrolovat všechny tyto funkce sami a porovnat, která platforma se cítí lépe.

Jak již bylo řečeno, pokud jde o nejlepší platformu elektronického obchodování založenou na celkovém množství funkcí, které každá platforma nabízí, hodnotil bych to jako takový:

Nakupujte
WooCommerce
BigCommerce
Magento
Wix eCommerce
10/109,5 / 109,5 / 109,5 / 108,5 / 10

Vím, že to nemusí hned vypadat tak užitečně, ale prosím mějte. Tento verdikt spadá do celkového zaměření Shopify na poskytování v podstatě všech funkcí, z nichž může majitel obchodu těžit, a nejen 100% věnování online věci. Zcela jednoduše je zde Shopify jediný hráč, který je stejně vhodný pro vás pracovat online i offline. Ale znovu, to jsem jen já.

Kolo 3: Dostupné vzory

Dále pojďme mluvit o nejlepší platformě eCommerce, pokud jde o přizpůsobení designu.

(Nejen hotové návrhy, ale také celkové schopnosti platforem, pokud jde o přizpůsobení a úpravy toho, jak vypadá konečný obchod.)

Vezměme si to jeden po druhém:

Vzory v Shopify

Vzory dostupné v Shopify jsou velmi působivé, moderně vypadající a měly by být schopny pokrýt téměř jakýkoli výklenek nebo typ podnikání.

Jedinou nevýhodou je, že v tuto chvíli existuje pouze deset bezplatných témat. Zdá se, že Shopify snižuje počet bezplatných témat. Jsem si jistý, že jich bylo před pár lety k dispozici více. Pokud jde o placená témata, cenovky na těch se pohybují kolem 160 – 180 $ za kus.

nakupovat bezplatná témata

Pouze poznámka; když hledáte design, nemusíte věnovat tolik pozornosti konkrétnímu typu produktů představených v ukázce designu – to jsou jen příklady a nedefinují účel motivu.

Po výběru motivu je lze všechny upravovat docela pěkně, včetně věcí jako záhlaví, nastavení zápatí, typografie, barvy, předvolby a další. Samozřejmě můžete také nastavit pozadí a obrázky tak, jak je potřebujete.

shopify téma přizpůsobit

Nakonec se Shopify zaměřuje na to, aby vám poskytl částečně předvyplněný design, který musíte pouze upravit tak, aby vyhovoval vašim konkrétním potřebám. Není to prázdné plátno, kam se právě vrhnete a nevíte, co bude dál.

Návrhy ve WooCommerce

Jak již pravděpodobně víte, ve WooCommerce samo o sobě není nic jako design. Pod kapotou je WooCommerce plugin WordPress a jako takový vkládá obsah a informace – výpisy produktů – prostřednictvím aktuálního tématu WordPress..

To má své výhody i nevýhody.

Na jedné straně budete pokračovat v používání aktuálního tématu a celá věc by měla být schopná fungovat dobře. Takže, pokud již máte funkční web WordPress, je z vaší strany méně potíží.

Na druhou stranu však můžete narazit i na některé potíže s tím, že se určité oblasti obchodu nezobrazí tak, jak chcete. V extrémních scénářích můžete být dokonce nuceni úplně změnit téma webu, aby se vše přizpůsobilo (ale k tomu často nedochází).

Jak již bylo řečeno, dostat věci tak, aby vypadaly přesně tak, jak je potřebujete, si může vyžádat nějakou práci, a zřídka získáte perfektní výsledek, aniž byste v CSS motivu provedli nějaké ruční vylepšení nebo pomocí jiných prostředků nebo pluginů.

Zde vypadá, jak můj testovací obchod vypadá na výchozí téma WordPress:

Příklad obchodu WooCommerce

Použitelné, ale ne dokonalé.

Celkově je při budování zcela nového internetového obchodu s WooCommerce vhodné raději zvolit konkrétní téma optimalizované pro WooCommerce, než jít s obecnou věcí.

Tady je to, co stejný obchod vypadá na oficiálním tématu WooCommerce – Výkladní skříň:

WooCommerce výkladní skříň

Jen abych byl 100% upřímný, musíme zmínit tisíce témat WordPress dostupných na webu … a většina z nich je schopna zvládnout nastavení obchodu WooCommerce. WooCommerce je tedy z pohledu flexibility designu pravděpodobně nejlepší platformou eCommerce.

A co je nejdůležitější, mnoho z těchto témat je zcela zdarma (jako naše vlastní) ShopIsle), čímž se minimalizují počáteční náklady na nastavení, ale více později.

Nakonec tam, kde byl výběr motivu Shopify skvělý pro jeho kvalitu v balení, WooCommerce’s vám dává mnohem více, pokud jde o možné přizpůsobení, ale také vyžaduje více práce.

Designy v Magento

I když s platformou nemám mnoho zkušeností – navzdory její popularitě v mé zemi – z toho, co vidím, Magento není v oddělení designu příliš silný.

Za prvé, společnost stojící za Magento nenabízí žádná vlastní témata, takže získáte pouze hlavní software. To znamená, že musíte jít na třetí strany, abyste získali cokoli.

Dva nejoblíbenější zdroje návrhů Magento jsou Magento Connect komunita a… uhodli jste to, ThemeForest – mají Magento sekce tam.

Všechna tato témata však prostě nejsou tak ohromující (přinejmenším podle mého názoru), možná kromě několika témat na ThemeForestu, a získáte mnohem rozmanitější a modernější vzhled z jiných platforem elektronického obchodování na tomto seznamu..

Návrhy v BigCommerce

Způsob, jakým BigCommerce přistupuje k tématům, je trochu podobný strategii Shopify. To, co získáte, je sada pěkně navržených návrhů internetového obchodu, které sledují konkrétní styl a je třeba je upravit pouze sem a tam.

BigCommerce vám poskytuje přístup k volným i placeným tématům, i když bezplatné oddělení je ještě menší než Shopify – v době psaní je to pouze sedm témat. Pokud obrátíte svou pozornost na placená témata, mohou se tyto náklady stát poměrně drahé – často 145 až 250 USD.

Témata BigCommerce

Jakmile si vyberete své téma, přizpůsobení je velmi dobré. Existuje spousta nastavení, se kterými si můžete hrát. Získáte obecná nastavení barev, záhlaví, zápatí, tlačítka, názvy oddílů, posuvníky a další. Celkově pěkné a výkonné rozhraní.

Rovněž je třeba zdůraznit, že všechna tato témata jsou optimalizována pro mobilní uživatele.

Návrhy ve Wix eCommerce

Wix inzeruje 500 + předem připravených šablon, z nichž si můžete vybrat, ale pouze asi 100 je skutečně optimalizováno pro eCommerce. Přesto můžete vždy vzít téma jiné než eCommerce a přidat funkčnost obchodu.

A dokonce s tématy zaměřenými na elektronický obchod získáte spoustu možností. Například najdete různá témata pro trička, líčení, technologie atd.

Wix eCommerce šablony

Jakmile vyberete motiv, můžete jej upravit pomocí vizuálního editoru přetahování myší. A můžete také zadat a Dev Mode pokud chcete provádět přímé úpravy kódu, což je výhodné pro pokročilejší uživatele.

Verdikt

Celkově se zdá, že BigCommerce nabízí o něco více možností přizpůsobení designu než Shopify. Existuje ještě více prvků, které lze upravit nebo doladit o tom, jak váš obchod vypadá a působí. Wix eCommerce se zde také daří díky svému režimu Dev.

Na konci dne však stále považuji rozhraní Shopify za trochu přátelštější a mám dojem, že návrhy Shopify potřebují o něco méně práce, než je vypadají 100% správně.

Ale v místnosti je také velký slon, WooCommerce a jeho kompatibilita s tisíci témat WordPress. Z tohoto důvodu musím dát WooCommerce na první místo. Takže můj poslední verdikt re design je:

Nakupujte
WooCommerce
BigCommerce
Magento
Wix eCommerce
9/1010/109/107/109/10

4. kolo: Zákaznická podpora

Provozování elektronického obchodu je komplikovaná věc a možná přijde místo, kde budete potřebovat pomoc s jakoukoli platformou, kterou si vyberete.

Když k tomu dojde, způsob, jakým získáte pomoc, se radikálně liší mezi různými platformami. Například protože základní plugin WooCommerce je bezplatný nástroj s otevřeným zdrojovým kódem, neexistuje jediný "Podpěra, podpora" zdroj pro WooCommerce sám. Místo toho byste se měli snažit oslovit jinými prostředky.

Při rozhodování mějte na paměti tyto důležité rozdíly…

Celkově lze říci, že Shopify, BigCommerce nebo Wix eCommerce jsou pravděpodobně nejlepšími možnostmi platformy eCommerce, pokud si ceníte schopnosti snadno získat podporu, ale nepřekonejte se před sebou!

Zákaznická podpora s Shopify

Pokud jde o samotnou platformu Shopify, nabízí služba Shopify nepřetržitou podporu. Existuje několik různých způsobů, jak vás kontaktovat:

 • Živý chat
 • E-mailem
 • Telefon
 • Twitter (Ano, Twitter je oficiálně uvedený kanál podpory)

Služba Shopify také nabízí podrobnou databázi znalostí, pomocí které si můžete pomoci.

Ne všechny nástroje, které ve svém obchodě používáte, však nebudou oficiálními nástroji Shopify. To znamená, že budete pravděpodobně používat některé aplikace třetích stran a možná i motiv třetích stran Shopify.

V takovém případě byste se měli obrátit na vývojáře daného produktu a požádat o podporu, což může být v závislosti na vývojáři zasaženo nebo zmeškáno.

Zákaznická podpora s WooCommerce

Jádro WooCommerce plugin je bezplatný open-source nástroj. To je dobré pro udržení nízkých nákladů, ale také to znamená, že nemusí být nutně vyhrazená podpora pro bezplatný základní nástroj.

To ale neznamená, že máte štěstí. Za prvé, WooCommerce ano udržovat veřejnou znalostní základnu které můžete použít, abyste si pomohli sami. Tým WooCommerce navíc nabízí podporu pro všechna placená rozšíření, která nabízejí. Podle nich, "Podporujeme pouze naše produkty prodávané na webu WooCommerce.com".

Kromě toho najdete spoustu komunitní pomoci, protože WordPress / WooCommerce je tak populární. Existuje spousta tutoriálů, skupin na Facebooku atd., Které vám mohou pomoci najít odpovědi. Nebo můžete zaplatit za službu údržby WordPress, z nichž některé nabízejí vyhrazené plány podpory WooCommerce.

A konečně, stejně jako Shopify, můžete obvykle získat podporu přímo od vývojářů, pokud si zakoupíte motiv nebo rozšíření třetí strany.

Zákaznická podpora s BigCommmerce

Stejně jako Shopify nabízí BigCommerce 24/7 podporu pro základní platformu eCommerce. Podporu můžete získat prostřednictvím:

 • Živý chat
 • E-mailem
 • Telefon

Tito pracovníci podpory vám mohou pomoci s více než jen technickými záležitostmi, protože jim BigCommerce inzeruje, že jim mohou pomoci "cokoli související s prodejem na BigCommerce a růstem vaší firmy".

BigCommerce má také velkou znalostní základnu, pokud dáváte přednost pomoci sobě.

Zákaznická podpora s Magento

Pokud jde o poskytování podpory, Magento je jako WooCommerce. Zatímco budu hovořit o cenách podrobněji v další sekci, Magento je dodáván ve dvou balíčcích:

 • Bezplatný nástroj s otevřeným zdrojovým kódem, který si můžete nainstalovat sami (nazývá se Community Edition).
 • Hostovaná (a placená) podniková služba od týmu Magento.

Pokud používáte bezplatnou komunitní edici, Magento neposkytuje podporu. Místo toho se budete muset spolehnout na podporu komunity nebo zaplatit za služby podpory třetích stran.

Pokud však platíte za verzi Enterprise Magento, získáte podporu prostřednictvím telefonu a e-mailu.

Magento stejně jako ostatní udržuje i znalostní základnu, kterou můžete použít.

Zákaznická podpora s Wix eCommerce

Wix eCommerce nabízí celou řadu možností, jak získat pomoc.

Pokud dáváte přednost svépomoci, Wix ano detailní znalostní báze které můžete konzultovat.

Pokud potřebujete pomoc od člověka, můžete získat telefonickou podporu 24/7 v angličtině prostřednictvím služby zpětného volání Wix. Wix také nabízí telefonickou podporu ve francouzštině, italštině, portugalštině a španělštině, ačkoli tyto jazyky nejsou k dispozici 24/7.

Pokud nechcete telefon používat, můžete také otevřít lístek.

Nakupujte
WooCommerce
BigCommerce
Magento
Wix eCommerce
10/107/1010/107/1010/10

Kolo 5: Snadné použití

Při zkoumání aspektu snadnosti použití naší nejlepší platformy elektronického obchodu existují dvě klíčové vlastnosti:

 1. Jak snadné je začít a budovat internetový obchod od nuly.
 2. Může uživatel spolehlivě zvládnout všechno sám, bez jakékoli vnější pomoci.

Podívejme se, jak naši konkurenti srovnávají:

Snadné použití ve službě Shopify

Proces registrace v Shopify je velmi pěkně optimalizován. Uživatele to vyžaduje krok za krokem a v každé fázi nepožaduje příliš mnoho informací.

Chcete-li začít, stačí pouze vaše e-mailová adresa, heslo a název obchodu. Poté vás Shopify provede rukou a položí několik otázek, aby lépe porozuměli tomu, kde se vaše firma nachází. Všechny tyto informace jim pomáhají optimalizovat váš obchod lépe od začátku.

nakupovat počáteční nastavení

Po přihlášení získáte přístup k hlavnímu panelu. Je to velmi elegantní a odvádí skvělou práci, když vás nasměruje správným směrem a ke všem nejdůležitějším úkolům, které můžete při správě obchodu udělat..

nakupovat pomlčku

Existují vaše objednávky, produkty, zákazníci, zprávy, všechno.

Shopify také zaujímá zajímavý přístup, pokud jde o umístění samotného online obchodu do uživatelského panelu. V podstatě se u Shopify nejedná o online obchod se všemi vašimi prodejními nástroji a jak rostete, může se stát pouze jedním z mála prodejních kanálů, které pro vás pracují..

Proto jsou všechny úkoly správy, které se čistě vztahují k online obchodu, řešeny v systému "Internetový obchod" část pod "Prodejní kanály" (na obrázku výše je uveden odkaz na postranní panel).

Kromě internetového obchodu vám Shopify také umožňuje použít tlačítko Koupit, modul prodeje Facebook nebo jejich slavný systém prodejen (k prodeji v reálném místě).

To vše je v pohodě a celkový nedostatek hluku v uživatelském rozhraní usnadňuje používání všeho nejenom, když jste poprvé nastavili obchod, ale i při každodenním zacházení s ním..

nakupovat přidání produktu

Dokonce i poněkud nudnější věci – jako je nastavení hlavního obchodu – jsou prezentovány přátelským a ne matoucím způsobem.

nakupovat postranní panel nastavení

Celkově to musím dát Shopify v oddělení snadného použití – 10/10.

Snadné použití ve WooCommerce

Spuštění obchodu WooCommerce je více než jednoduché … ale pouze za předpokladu, že již máte funkční web WordPress.

Nejprve mějte na paměti, že WooCommerce je software elektronického obchodování, zatímco Shopify a BigCommerce jsou služby elektronického obchodu, které samy o sobě nevyžadují žádnou instalaci. Chcete-li začít s WooCommerce, musíte nejprve najít dobrého hostitele, nainstalovat WordPress na svůj účet, a teprve poté můžete přejít do WooCommerce části dohody. Naštěstí v dnešní době nabízejí všichni dobrí weboví hostitelé instalace WordPress jedním kliknutím. (Za tímto účelem doporučujeme hostování WooCommerce s SiteGround.)

Až budete mít WordPress, v podstatě stačí jen nainstalovat hlavní plugin WooCommerce, aktivovat jej a je dobré jít.

Instalace WooCommerce

WooCommerce vás provede průvodcem na palubě a pomůže vám nastavit všechny provozní podrobnosti vašeho internetového obchodu.

Průvodce WooCommerce

Během kterého je vysvětlen účel každé stránky v obchodě, nastavíte národní prostředí obchodu (měna, místo, výchozí jednotky), daně, integrace plateb online a další věci.

Jedinou nevýhodou v tom všem je, že musíte nějakým způsobem dostat ruce na web WordPress. A dobře, vím, že to pro vás asi není problém, ale musíme si uvědomit, že WordPress může být pro začátečníka docela matoucí, a že je třeba nejprve nastavit web WordPress a teprve potom obchod WooCommerce není zdaleka intuitivní..

I když se vám vše podaří nainstalovat, není probíhající práce s vaším obchodem tak jasná, jako je tomu například u Shopify. I když se podíváme na hlavní postranní panel WordPress, je zřejmé, že součásti eCommerce se mezi všemi ostatními věcmi vhodnými pro WordPress trochu ztratí:

Postranní panel WooCommerce

Dobře, možná musím tady snížit WooCommerce. Všechno, co volám "problém" Zde je v zásadě problém pouze párkrát, když se naučíte komunikovat s celým nastavením. Poté je to docela hladké plachtění a administrativní úkoly lze provádět velmi efektivně.

Pokud již máte základní znalosti o platformě WordPress, zjistíte, že správa produktů funguje velmi podobně jako správa příspěvků nebo stránek.

Produkty WooCommerce

Celkově bych řekl, že WooCommerce je stejně snadné používat jako Shopify … pokud by to nebylo pro počáteční nastavení a skutečnost, že to není samostatný nástroj. Pro mě je to 8,5 / 10 pro snadné použití.

Snadné použití v Magento

Získání internetového obchodu spuštěného na Magento od začátku je ještě problematičtější než na WooCommerce. Za prvé, existují dvě verze Magento: první je bezplatná komunitní verze (což je software, který si můžete stáhnout a poté nainstalovat na server – podobně jako WordPress + WooCommerce), druhá je hostovaná služba (jedna které se můžete pouze zaregistrovat – například Shopify).

Pokryjme zde bezplatnou verzi komunity z důvodů, které vysvětlím v sekci stanovení cen.

magento komunita

Chcete-li tedy na Magento spustit cokoli, musíte nejprve získat hlavní softwarový balíček Magento a nainstalovat jej na svůj webový server ručně, nebo použít jednorázový instalační program s hostitelem. Většina populárních možností hostování vám dává tuto možnost – SiteGround, GoDaddy, Bluehost – všichni mají instalátory Magento.

Nedoporučuji instalaci platformy ručně. I když existují oficiální dokumenty a mnoho tutoriálů, stále je to spíše technický proces, se kterým nemusíte jednat.

Po instalaci je hlavní panel zcela přehledný a poskytuje vám všechny hlavní funkce v přehledně uspořádané nabídce.

magento pomlčka

Jak již bylo řečeno, vzhled a dojem ze všeho, co je mnohem více technické, než je to v Shopify nebo BigCommerce. Magento je více zaměřeno na to, aby vám poskytlo všechny možné funkce elektronického obchodování, a pak vám umožní rozhodnout se, kolik z toho opravdu potřebujete. Tyto přehledy jsou úžasné, stejně jako všechny statistiky a statistiky, které získáte o stavu vašeho obchodu, ale celkově se jedná o platformu na podnikové úrovni a možná není tak snadné pochopit někoho, kdo se právě dostává na cestu elektronického obchodu..

Celkově má ​​Magento svou křivku učení, která je o něco strmější než u Shopify nebo WooCommerce, ale většina z toho je v počátečním nastavení a uvedení vašeho obchodu do provozu. Přesto mu dávám 7/10 hlavně kvůli obtížné instalaci.

Snadné použití v BigCommerce

Pod kapotou je BigCommerce podobný systému Shopify – jsou to obě platformy elektronického obchodování v cloudu a oba jsou něco, k čemu se přihlásíte, spíše než něco, co si stáhnete a poté sami nainstalujete.

Z tohoto důvodu je nastavení BigCommerce také velmi snadné, stejně jako nastavení Shopify. Po zadání obvyklé: e-mailové adresy, hesla atd. Se BigCommerce zeptá na několik dalších otázek týkajících se povahy vaší firmy a poté vás nechá na palubní desce.

Nastavení BigCommerce

Tento řídicí panel je pěkný, žádné zvláštní problémy s ním, ale je o trochu méně přátelský než Shopify. Přiznávám, že by to mohl být jen já a moje preference před určitými možnostmi uživatelského rozhraní před ostatními.

bigcommerce pomlčka

V každém případě je vše, co musí být na ovládacím panelu elektronického obchodu, vše zde.

Jedinou zjevnou nevýhodou je správa a úprava designu vašeho obchodu. Tohle je trochu těžkopádné a ne tak intuitivní, jak se vypořádat s tématy WooCommerce nebo Shopify designy. Kromě toho je správa produktů, zákazníků, objednávek atd. Skvělá.

Produkty BigCommerce

Nakonec musím dát BigCommerce 9,5 / 10 pro snadné použití.

Snadné použití v elektronickém obchodování Wix

Wix eCommerce se snadno používá v některých ohledech, ale může chvíli trvat, než si zvyknete na to, jak rozhraní funguje.

Vstávání a provoz je dost snadné. Nejprve si vyberete šablonu webu Wix, kterou jste viděli výše. Pak můžete otevřít Uložte řídicí panel, kde se budete věnovat Ukládejte produktyUkládejte objednávky oblasti pro správu částí elektronického obchodu na vašem webu:

Řídicí panel produktu Wix

Přidání produktu je velmi jednoduché a můžete také nastavit pokročilé podrobnosti, jako jsou možnosti produktu (velikost, barva atd.) A podrobnosti o inventáři / dopravě:

Rozhraní Wix pro přidání produktu

Chcete-li nakonfigurovat podrobnosti o drsných podmínkách, jako jsou daně a možnosti platby, budete pracovat v oblasti nastavení. Protože společnost Wix má vlastní vyhrazenou službu zpracování plateb, je super snadné začít přijímat platby kreditními kartami. Wix vám také poskytuje nástroje, které vám pomohou vypočítat daňové sazby.

Celkově vzato, je to docela snadné a netechnické, jakmile se dostanete na kloub rozhraní.

Pokud jde o celkové shrnutí snadnosti používání, musím ji dát Shopify, Wix eCommerce a BigCommerce jako nejlepší platformu eCommerce, pokud jde o snadné použití. Stejně jako WooCommerce a Magento jsou začátečníci jednoduše schopni tyto platformy nastavit sami..

Nakupujte
WooCommerce
BigCommerce
Magento
Wix eCommerce
10/108,5 / 109,5 / 107/109/10

Kolo 6: Ceny

Nyní nejlepší část. Nebo nejhorší část?

Myslím, že je to nejlepší, pokud máte předinstalovanou verzi WooCommerce, a nejhorší, pokud jste s Magento… ale dostávám se trochu před sebe. ��

Zde je kompletní srovnání cenové tabulky:

Nakupujte
WooCommerce
BigCommerce
Magento
Wix eCommerce
9 $ / měsíc *
29 $ / měsíc
79 $ / měsíc
299 $ / měsíc
Zaplaceno měsíc od měsíce
* Tento plán je omezený
0 $ za samotný software

~ 100 $ / rok za hosting

29,95 $ / měsíc
79,95 $ / měsíc
249,95 $ / měsíc
podniková řešení až do výše 900 $ + / měsíc
Zaplaceno měsíc od měsíce
0 dolarů za komunitní vydání samotného softwaru

~ 100 $ / rok za hosting

až 15 000 $ nebo dokonce 50 000 $ / rok pro podnikové vydání

17 $ / měsíc
25 $ / měsíc
35 $ ​​/ měsíc
Placené ročně

Důležitou věcí, na kterou je třeba upozornit, je to, že se příliš neobjevuje zdánlivě atraktivní cenou společnosti WooCommerce. I když ano, samotná platforma je bezplatná a všechny komponenty potřebné k jejímu fungování (včetně plateb PayPal atd.) Jsou zdarma, možná budete potřebovat řadu placená rozšíření získat další užitečné doplňkové funkce. Tím se zvýší váš účet.

Například vím, že každá firma je jiná a potřebuje různé prvky, ale myslím si, že můžeme předpokládat, že tato rozšíření se u většiny ukáže jako užitečná:

Když to všechno přidáme, je to 414 $. A pokud chcete podporu na více než jeden rok, zvažte tuto roční platbu.

Samozřejmě, se vší upřímností, všechny tyto doplňky si můžete zakoupit, jak budete postupovat, a přesně tehdy, když je potřebujete, ale je to stále investice, kterou musíte být připraveni přijmout.

Také hostitelská věc. Ve výše uvedené tabulce říkám, že je kolem 100 $ / rok. Toto číslo jsem dostal od SiteGround. Mají nějaké plány hostování, které slibují, že budou optimalizovány pro WooCommerce. Ze tří dostupných úrovní bych nedoporučoval jít pod GrowBig nebo GoGeek, což je 5,95 $ a 11,95 $. Z toho vyplývá, že pro bývalého investora činí 71,40 USD ročně a 14,40 USD ročně pro druhé.

Dělejte matematiku, řekněme, že potřebujete jen polovinu výše uvedených rozšíření, takže k jejich získání je třeba dalších 192 dolarů. Plus hosting – 72 $ – a máme 264 $ za první rok. Stále velmi – velmi – atraktivní ceny, ale daleko od "volný, uvolnit."

(Jen pro srovnání, nejlepší plán platformy eCommerce na Shopify – 29 $ – přidává až 348 $ ročně, ale možná budete chtít navíc zakoupit některé další placené aplikace Shopify.)

A ještě jsme neskončili.

Další věcí, kterou byste měli mít na paměti při výběru nejlepší platformy eCommerce pro sebe, je kontrola transakčních poplatků a sazeb za zpracování kreditních karet.

Při zpracování plateb obvykle můžete očekávat přibližně 2,5–3% + 0,30 $ na transakci. V závislosti na platební bráně, kterou používáte, však může být u některých platforem elektronického obchodování dvojnásobný poplatek.

Například, Shopify účtuje 2% za transakci, pokud chcete použít externí bránu, jako je PayPal místo Shopify Payments. Kromě toho si PayPal účtuje také svůj vlastní poplatek v rozmezí 2,9% + 0,30 $ za transakci. Tyto věci se mohou sčítat, a to zejména v případě, že právě začínáte, když se počítá každá cent.

BigCommerce a WooCommerce neúčtují žádný poplatek na vaši transakci, pokud vím, takže jediné poplatky, které platíte, jsou poplatky za vaši platební bránu.

Celkově pro mě jde o toto:

Nakupujte
WooCommerce
BigCommerce
Magento
Wix eCommerce
10/1010/109/107/1010/10

Miluji WooCommerce za to, že můžete získat holé kosti funkční nastavení pouze za cenu hostingu a miluji Shopify za jejich plán Lite 9 $. To je důvod, proč oba dostanou 10/10.

Nejlepší platforma elektronického obchodování: konečný verdikt

Zde je přehled toho, jak věci stojí s ohledem na vše, co bylo řečeno výše:

Pokud ještě nemáte web a jste malým a středním podnikem – jděte do toho a vyzkoušejte Shopify. Je to nejjednodušší rozhraní, nejjednodušší nastavení všech nabízených platforem a poskytuje vám kompletní balíček funkcí potřebných k vytvoření a spuštění úspěšného obchodu s eCommerce..

Pokud máte web WordPress a chcete jednoduše spustit internetový obchod jako jeho doplněk, není jen velmi důležité vybírat si něco jiného než WooCommerce. Pod kapotou je to jen plugin WordPress, který můžete nainstalovat a ponechat vše pod jedním panelem administrátora. WooCommerce nechybí v žádné klíčové oblasti elektronického obchodování. Budete jej nadšeni, když jej použijete jako pilíř svého internetového obchodu.

Zde je ještě jeden pohled na všechny vlastnosti hodnocené při hledání nejlepší platformy elektronického obchodování:

Nakupujte
WooCommerce
BigCommerce
Magento
Wix eCommerce

Funkce10/109,5 / 109,5 / 109,5 / 108,5 / 10
Vzory9/1010/109/107/109/10
Zákaznická podpora10/107/1010/107/1010/10
Snadnost použití10/108,5 / 109,5 / 107/109/10
Ceny10/1010/109/107/1010/10
CELKOVĚ9,8/109,0 / 109,4/107,5/109,3 / 10

Ale samozřejmě, to jsem jen já a můj vlastní názor, a plně respektuji, že byste na tomto seznamu mohli mít další oblíbení. Neváhejte se podělit o komentáře. Jaká je nejdůležitější funkce, kterou musí nejlepší platforma eCommerce mít?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map