Pokud to nenabízíte jako OSVČ / agentura WordPress, necháváte peníze na stole

Pokud to nenabízíte jako OSVČ / agentura WordPress, necháváte peníze na stole

Pokud to nenabízíte jako OSVČ / agentura WordPress, necháváte peníze na stole
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Je pravda, že WordPress se málokdy rozpadne sám … jako to dělá auto nebo vaše lednička. Ale jednou za čas se objevují nové bezpečnostní problémy nebo chyby, některé pluginy začnou působit zvráceně a dokonce i samotná databáze potřebuje nějaký jarní úklid.


Stejně jako je WordPress, nejedná se o bezúdržbový produkt.

A problémy se časem sčítají. Nejběžnější známkou toho, že něco není v pořádku a nejjednodušší na místě, je rychlost webu klesající. Toto je vždy výzva k probuzení, aby webmaster provedl nějakou údržbu.

Co když však webmaster není tak důvtipný? Co když je to váš klient, který chce, aby jejich zatracený web fungoval správně (!) A nestará se o práci s administrativou tolik?.
Jak-k-získat-vaše-klienty-k-pay-you-a-měsíční retainer

To je místo, kde můžete vstoupit do obrázku a nabídněte jim check-up balíček WordPress za měsíční poplatek.

Z tohoto důvodu se v tomto příspěvku zabývám následujícími:

 • jak zavést do své nabídky kontrolní balíček WordPress,
 • jak z něj učinit bezpečný opakující se příjem na spodním řádku,
 • jak nastavit věci takovým způsobem, který vám také umožní vydělat další peníze dále po silnici,
 • a především, jak udělat klienta šťastným.

Pak dále! Začněme řešením první námitky:

"Není dostatečně snadné použití WordPress, aby si ho mohli klienti sami udržovat?"

Stejně jako bychom chtěli uvěřit, že WordPress může udržovat kdokoli, není tomu tak úplně.

Podívejme se na nejzákladnější úkol údržby všech – aktualizaci jádra WordPress. Jak můžeme vidět z oficiální statistiky, nejpopulárnější verze WordPressu je 4,1, ale stále ji používá pouze asi 46 procent všech webů WordPress. To znamená, že zbývajících 54 procent běží na zastaralém softwaru.
statistiky

Proč? Důvodů může být mnoho. Na další poznámku jsem si jistý, že některé z těchto webů to dělají úmyslně (mohou být spuštěny upravené verze jádra atd.). Ale hádám, že většina lidí, kteří sedí na zastaralém WordPress, si ani neuvědomuje možnost / nutnost jej aktualizovat..

Možná nevědí, že by měli provést aktualizaci. Možná neví, jak to udělat. A možná nevědí, že je tu možnost (někteří vývojáři dávají svým klientům pouze účty Editoru, místo administrátora plus zjednodušené administrační rozhraní).

Vzhledem k tomu, že většina lidí nemůže sama provádět nejzákladnější úkoly údržby, díky čemuž si myslíte, že vaši pomoc nepotřebují.?

Proč prodávat kontrolní balíček

Nejprve vám ušetří spoustu stresu.

Tady je to, co myslím. Koho si myslíte, že váš klient zavolá, pokud se jeho web najednou zhroutí, nebo pokud s ním budou nějaké problémy??

Očividně ty.

A problém s tím je, že tato volání mají tendenci přicházet, když problémy jsou již více než závažné.

Proto tomu můžete do značné míry zabránit tím, že jste první, kdo oslovil, a nabídl pokračující službu hned od začátku. To vám také dává skvělou příležitost stanovit správná očekávání a přesně popsat, o čem vaše služba je, co je její součástí a co není. To lze říci ve smlouvě.

Ve skutečnosti však existuje více důvodů, proč je kontrolní balíček dobrý nápad.

Například život na volné noze WordPress může být někdy těžký.

V této profesní kariéře je snadné najít tolik práce, že ani nemáte čas na přípravu kávy, a pak se příští měsíc vrátíte k žádné práci. To může být zabiják na spodním řádku a na vaší schopnosti udržet světla rozsvícená.

Zavedení některých opakujících se příjmů do tohoto obrázku může být obrovské. I když částka vůbec není obrovská. To, co vám dává, je však jistota, že bez ohledu na to, co můžete, můžete stále očekávat, že se vám $ 30 dostane na cestu 30..

Ale to je jen jedna výhoda.

Řekl bych, že ještě důležitější je skutečnost, že nabízením jakéhokoli druhu probíhající služby účinně zůstáváte v kontaktu se svými klienty a budujete vztahy. To vytváří obrovskou příležitost nabídnout jim něco nového, a to z času na čas, aniž by to znělo, jako byste jen házeli věci na zeď.

Například jim můžete nabídnout občerstvení designu každý rok. Nebo audit SEO. Ať už to bude cokoli, klient bude mnohem citlivější, pokud s nimi zůstanete v kontaktu po celý rok.

Konečně, opakující se příjmy mají tendenci se časem zvyšovat. Jinými slovy, pokud vaši klienti považují vaši službu za skutečně užitečnou, pak je nepravděpodobné, že by vás zrušili. V tomto případě každý nový klient, kterého přesvědčíte, aby vám dal šanci, se přidá k vašemu spodnímu řádku.

Co nabízet jako součást vašeho kontrolního balíčku

Existuje několik možností, ale dobrá část je, že nemusíte nabízet vše pod sluncem. Můžete si pohodlně vybrat a vybrat věci, které vám dávají největší smysl – věci, které jste zdatní.

Myšlenkou je opět usnadnit práci na vašem konci, takže ji lze provádět relativně rychle a během cesty vám nevyvolávat mnoho bolesti hlavy..

Zde je několik individuálních dílčích balíčků, které je třeba zvážit:

1. Balíček aktualizací

 • Nejprve udržujte klientský web v chodu na nejnovější stabilní verzi WordPress. To je důležité z bezpečnostních důvodů a také to umožňuje klientovi těžit z pravidelných zavádění nových funkcí.
 • Dále zkontrolujte, zda jsou pluginy stále aktuální. Většina webmasterů má tendenci přehlížit pluginy úplně. Chci říct, že si každý z pluginu všimne novou výzvu k aktualizaci, ale co když daný plugin nebyl v letech aktualizován? WordPress vás o tom nebude informovat. Projděte si seznam nainstalovaných pluginů jeden po druhém a zkontrolujte, zda jsou stále aktuální s aktuální verzí WordPress..

2. Balíček zabezpečení a zálohování

 • Bezpečnostní kontroly. Pomozte klientovi udržovat jejich web v bezpečí pravidelnými kontrolami. Můžete použít řešení jako Sucuri, Zabezpečení Wordfence. Budou dělat svou magii na pozadí a pak vám doporučí, co dělat, když se objeví nějaké problémy.
 • Zálohy. Spravujte zálohy svého klienta a ujistěte se, že jsou skutečně použitelné (jakákoli záloha je stejně dobrá jako možnost skutečně ji použít při obnově webu). Existuje několik doplňků, které můžete použít pro správu záloh. Věci jako: BackupBuddy (naše oblíbené).
 • Sledování dostupnosti. Sledujte provozuschopnost webu.

3. Optimalizace a výkonnostní balíček

 • Ukládání do mezipaměti a CDN. Integrujte web s pluginem pro ukládání do mezipaměti, jako je Celková mezipaměť W3 a také jej připojit k službě CDN (např. CloudFlare). Díky tomu bude web rychlý a přístupný všem návštěvníkům. Pravidelně kontrolujte, zda konfigurace funguje a zda vše zůstává bezproblémové.
 • Optimalizace obrázků. Nabídka k optimalizaci obrázků, které klient používá na webu. To lze provést pomocí řešení typu vše v jednom Optimole. Celá operace šetří velkou šířku pásma a zrychluje web.
 • Optimalizace databáze. Databáze WordPress má v průběhu času tendenci být chaotická. Dělat pěkný zametat každých pár měsíců může snížit nadýmání databáze a udržet věci zdravé. To lze provést pomocí pluginu, jako je WP-Sweep.
 • Optimalizace pluginů.

4. Analytický balíček

Přestože váš klient pravděpodobně bude pravidelně kontrolovat jejich analytický / dopravní nástroj, můžete mu pomoci efektivněji. Můžete například nabídnout následující:

 • Ukazování nejnavštěvovanějších stránek a návrhy, jak je vylepšit (znásobit výsledky).
 • Ukazující na nejméně zobrazené stránky. Ne nevyhnutelně ne všechno bude hitem na webu a některé stránky přitahují po celé své životnosti jen hrstku návštěvníků. Můžete hledat nejhorší stránky a příspěvky, navrhnout klientovi, aby je vymazal a přesměroval adresy URL na lepší obsah, nebo znovu použít obsah pro nové příspěvky nebo stránky..
 • Nalezení nefunkčních odkazů. Asi každý měsíc můžete prohledávat stránky svého klienta pomocí pluginu Kontrola přerušeného odkazu a poté opravte všechny slepé konce. To je další věc, která bude mít pozitivní dopad na SEO webu.

5. Funkční rozšiřující balíček

 • Pomozte jim nainstalovat nové pluginy. Váš klient občas zakopne o plugin, který bude chtít na webu otestovat. Ne všechny pluginy však fungují hned po vybalení z krabice a některé z nich mohou způsobit vážné problémy (dokonce i bílou obrazovku smrti). Nabídněte pomoc při bezpečné instalaci těchto nových pluginů.
 • Doporučujeme nové pluginy, z nichž může klient těžit. V podstatě stejné jako výše, ale tentokrát doporučujete doplňky. Můžete tak učinit na základě potřeb klienta a funkcí, které dosud používali.
 • Nabídka prémiových pluginů za nízké ceny. Některé obchody s pluginy nabízejí své produkty na licencích agentur, kde je můžete instalovat na weby svých klientů.

6. Za hodinu práce WordPress

 • V rámci kontrolního balíčku nabídněte X hodin jakékoli práce související s WordPress. Možná klient potřebuje vstupní stránku optimalizovanou nebo tak něco.

To shrnuje všechny dílčí balíčky, na které mohu myslet. Znovu se nesnažím říci, že byste jim měli nabízet všechny. Stačí si vybrat a vybrat věci, které mají smysl ve vašem případě.

A konečně, o slonovi v místnosti – o ceně. Obávám se, že přijít na tuto část je zcela na vás. Nejsem v pozici, abych vám řekl, jakou hodinu by měl mít čas, takže budete muset spustit Excel a spočítat si to sami.

Zde je podváděcí list, který můžete použít:

 1. Zkuste odhadnout, kolik hodin měsíčně musíte strávit u každého klienta v rámci kontrolního balíčku.
 2. Jakmile budete mít toto číslo, jednoduše ho vynásobte vynásobením požadované hodinové sazby a měli byste mít pěknou částku, kterou můžete začít.
 3. Postupem času ji upravte na základě zpětné vazby od klientů.

Jak prodat kontrolní balíček WordPress

Stejně jako u většiny produktů nebo služeb, první věc, kterou musíte udělat, je přinést hlavní výhodu, že vaše služby – jinými slovy…

Řekněte jim, co je v nich pro ně

Řekl bych to to, co tu opravdu prodáváte, je klid. Tady je ta věc; údržba WordPress je úkol, který může vyžadovat spoustu času, úkol, který je zdlouhavý a je třeba jej provádět opatrně (takže kvůli některým problémům web během údržby neklesá). Je také technický, je důležitý pro blaho webu, rychlost a celkovou dostupnost jak pro návštěvníky, tak pro Google.

Proto umístění vaší služby jako řešení, které poskytne klientovi klid v mysli přenesením této odpovědnosti na vás, může být dobrým prodejním bodem.

Nyní, kdy je nejlepší čas prodat?

Není divu, že to je, když pracujete na svém původním návrhu na nového klienta – když vás právě chystají využít vaší hlavní nabídky (stavíte pro ně web). V té době jsou také náchylnější k jakémukoli vzestupu, který byste mohli mít.

Trik však spočívá v tom, že se tyto chytře postaví.

zeptal jsem se Ruben Gamez, zakladatel společnosti Bidsketch (návrhový software) a odborník na návrhy klientů, aby mi pomohli tady a sdíleli se jaká by byla jeho prodejní / návrhová doporučení č. 1 pro nezávislé pracovníky, kteří chtějí svým klientům nabízet průběžné služby. Zde je to, co řekl:

Ruben Gamez
Na svůj návrh nabízejí tři možnosti.

 • První z nich je nejzákladnější a nejlevnější varianta, která nezahrnuje probíhající služby.
 • Další vyšší cenová úroveň zahrnuje probíhající služby, které se nejvíce vztahují k práci, kterou jste právě pro ně udělali.
 • Balíček s nejvyšší cenou zahrnuje vše od ostatních dvou, ale komplexnější a hands-free typ probíhající služby.

Na nejvyšší cenové úrovni můžete také experimentovat se zahrnutím služby nebo o dvě méně přímo související s prací, kterou jste pro ně provedli (ale stále relevantní a užitečné).

Zde je příklad, jak můžete použít toto:

 • První možností je standardní balíček pro budování webu bez přidané nepřetržité služby. Toto je nejlevnější balíček.
 • Druhá možnost je dražší. Je to možnost č. 1 plus, řekněme, balíček aktualizací a balíček zabezpečení a zálohování, o kterém jsme diskutovali dříve v tomto příspěvku. Tyto dva balíčky jsou z vaší strany pravděpodobně nejméně náročné na práci.
 • Třetí možností je možnost č. 2 plus vaše další komplexnější probíhající balíčky.

Tady je kicker, nabízejí možnosti # 2 a # 3 za stejnou cenu.

To je trik, který jsem se naučil čtením Předvídatelně iracionální Dan Ariely. Cílem je přesvědčit klienty, aby vždy vzali svůj nejdražší balíček. Pokud mohou porovnat hodnotu mezi dvěma balíčky přímo a pak zjistit, že cena je stejná, je mnohem pravděpodobnější, že se rozhodnou pro špičkovou možnost. To dokázal Ariely ve svých výzkumech a experimentech.

Dobře, myslím, že to je prozatím vše, co se týče nabídky kontrolních balíčků WordPress. Neváhejte a dejte nám vědět, pokud je tento druh služby něco dobrého pro vaše podnikání.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector