Podnikatelé WordPressu: Měli byste se diverzifikovat mimo WordPress?

Podnikatelé WordPressu: Měli byste se diverzifikovat mimo WordPress?

Podnikatelé WordPressu: Měli byste se diverzifikovat mimo WordPress?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Rok 2015 byl pro WordPress mezníkem. Viděli jsme masivní akvizice, politováníhodné spats a zábavné chvástání, neuvěřitelně vzrušující technický vývoj na obzoru a ještě mnohem víc.


V mnoha ohledech to bylo jako rok, kdy WordPress konečně začal vyrůstat. Je to trochu podivné říci o platformě, která je přes deset let stará a napájí čtvrtina webu, v ekosystému však stále existují velké bolesti.

V tomto článku se věnujeme zejména jedné nepříjemné otázce: Je čas, aby se podnikatelé a vývojáři WordPress začali zabývat diverzifikací nebo bude stačit jeden velký košík naplněný vejcem, aby nás všechny dostali dolů po řadě?

Obrátili jsme se na tři prominentní osobnosti v komunitě, aby si vzali na toto téma, a po cestě hodíme svými dvěma centy.

Pojďme!

Mírně neočekávaný vzestup podnikatele WordPress

Než začneme mluvit s odborníky v oboru, kteří si vydělávají na živobytí z platformy, stojí za to krátce zvážit, jak daleko jsme se dostali k otázce diverzifikace..

Když se WordPress na začátku zlobivých radostí promlouval jako blogovací platforma, myšlenka, že by podporovala celé třídy podniků, by vypadala slabě směšně.

Abychom byli spravedliví, Matt Mullenweg očividně upíral oči na cenu od zahájení činnosti Automaticky a WordPress.com již v roce 2005. Do zbytku světa však nebylo zcela zřejmé, jak daleko by mohl WordPress v prvních dnech zajít.

Vzkvétající trhy pluginů a témat podporovaly postupný růst softwaru na vrchol stromu CMS a rychle začaly otevírat oči lidí potenciálnímu rozsahu podniků, které by mohly být postaveny kolem WordPress. Kořeny mnoha dnešních nejúspěšnějších outfitů založených na WordPress byly zasety v těchto opojných letech.

Přeskočte dopředu do současnosti a řada lidí, kteří si z této platformy vydělají více než zdravý život, je ohromující. Oficiální průzkumy komunity a více neformálních dat oba zdůrazňují rozsah současné příležitosti pro ty, kteří se zabývají vývojem věcí.

PressNomics

Možná je ještě působivější širší podnikatelský ekosystém které WordPress nyní podporuje (události jako PressNomics ukazují rozsah komerčních příležitostí kolem WordPress).

Jak stojíme na okraji WordPress, zaujímá své místo jako plně funkční aplikační rámec a zapnutí asi 50% trhu, je skvělý čas na inventarizaci a zvážení, zda je moudré být zcela svázán se softwarem ve vaší firmě..

WordPress nikdy nevypadal zdravěji, ale dokáže udržet typ výbušného růstu, který jsme zaznamenali zejména za posledních pět let?

Bude WordPress žít navždy?

Krátká, ostrá odpověď zde není. Nic netrvá věčně. Říše padají, hvězdy (plynné i jiné) nakonec vyhoří a zmizí.

Počítačový průmysl má díky zrychleným časovým rozvrhům a neustálému tempu změn více než dost varovných příběhů, aby to ilustroval na hardwarové i softwarové straně plotu. Koneckonců, byl čas, kdy nikdo nebyl propuštěn za nákup IBM. Více nedávno, vyhlídka Microsoft vzdát se svého podílu přes 90% na trhu osobních počítačů vypadal upřímně smích.

Microsoft trh kolaps

V dnešním světě je těžké vidět příliš mnoho chinků v brnění našich současných digitálních vládců na Apple, Google a Facebook, ale věnujte jim čas a tyto trhliny postupně přijdou. Téměř úplné zhroucení Flash jako technologie a Adobe širší se snaží udržet svou dřívější dominanci jsou vynikajícím příkladem tohoto procesu v akci, jak mluvíme.

Příběh mnoha průmyslových odvětví, jak to má Clay Christensen výmluvně předvedený, je jedním z narušení. Řídící pracovníci jsou nafouknutí a líní a přichází nějaký druh velmi neočekávaného účastníka (obvykle zespodu), aby snědl oběd. Na 25% trhu a stále roste, WordPress pevně přešel z narušení na potenciální cíl narušení.

Nezahrnujme však tento konkrétní pudink. WordPress nebude brzy spadnout z útesu, ale pokud jste v současné době all-in na software, nyní je vynikající čas se ptát, jak dlouho může aktuální jízda trvat a jak nejlépe potenciálně přistupovat k diverzifikaci.

Natáhli jsme se ke třem předním podnikatelům WordPress, abychom získali přilnavost tam, kam by mohl puk směřovat.

Pohled tří předních podnikatelů WordPress

Náš seznam diverzifikačních problémů jsme sebrali až na tři klíčové otázky a položili je třem předním podnikatelům WordPress. Otázky byly:

Podívejme se, co to bylo za zpětnou vazbu!

1. James Farmer z WPMU DEV

James Farmer

CEO WPMU DEV James Farmer

James Farmer by měl potřebovat malý úvod do většiny v komunitě WordPress. Jako zakladatel a generální ředitel společnosti Incsub, Edublogs, a WPMU DEV, byl pozadu za některými z největších komerčních úspěchů WordPress doposud a byl důsledně otevřený a zábavný postava ve světě WordPress za ta léta, nikdy se nebojím se prohrábnout pár peří, když to situace vyžaduje.

Podívejme se na Jamesův pohled na budoucnost z pohledu podnikatele WordPress využívajícího základní platformu napříč různými komerčními frontami.

Otázka: Jak vidíte krátkodobou až střednědobou budoucnost WordPressu jako platformy?

Klíčovým slovem je zde "plošina" protože budoucnost WordPress jako softwaru je více než silná. Lidé budou podle mého názoru používat WordPress 25 let od nynějška pravděpodobně stejně jako dnes. Ale pokud uvažujeme o WordPress jako o více OS nebo operačním prostředí pro menší software, myslím, že budoucnost je docela jiná.

Stále více vidíme trend směrem k monopolu / duopolu, ať už prostřednictvím Raketový batoh nebo Envato, a domnívám se, že se bude stále více posouvat k prostředí s více automatickými předpisy. Myslím, že nejpravděpodobnější střednědobá budoucnost pro WordPress bude odpovídat zážitku jakési bastardského dítěte OSX nebo Windows, i když určitě existují hráči, kteří by raději vypadali spíš jako iOS.

Já osobně bych to spíš spíš dělal jako Android, ale mám zvláštní zájem. ��

Otázka: Jaký je váš největší strach z platformy??

Čtvercový prostor. A další jednodušší, hostovaná prostředí třetích stran. Začnou být schopni dosáhnout mnohem více velmi brzy, s velmi malým úsilím.

Myslím, že WordPress.com vydrží dost dobře, ale to není WordPress jako platforma, o které mluvíme – bod, který je pro nás celkem zřejmý, ale ne pro velkou většinu uživatelů.

Nastává čas, velmi brzy, když vaši klienti $ 10k a $ 25k + budou opravdu přemýšlet o používání WordPress versus tyto další platformy – z mnoha důvodů. Tyto cenové rozpětí jsou chléb a máslo mnoha podniků WordPress.

Otázka: Podnikáte kroky ve své firmě k diverzifikaci nad rámec práce založené na WordPress?

Byli jsme, a teď nejsme, ale někdy zase. Abych byl upřímný, ve světě WordPress je stále hodně příležitostí a věcí, které lze udělat hromadu lépe (a jinak) a je to potěšení řešit a přemýšlet o tom – i když neustále bojuje o 500 liber goril může být trochu unavující. ��

2. Křesťan "Kriesi" Budschedl z Kriesi

Christian Kriesi Budschedl

Vývojář motivů Christian "Kriesi" Budschedl

Kriesi jsou jedním z předních tvůrců komerčních témat ve světě WordPress a jejich úhlednou, víceúčelové Enfold téma je nejlépe hodnoceným bestsellerem na ThemeForest a inspirací pro návrháře témat po celém světě.

Natáhli jsme se křesťan "Kriesi" Budschedl za jeho myšlenky na téma diverzifikace z pohledu vývojáře top tématu.

Otázka: Jak vidíte krátkodobou až střednědobou budoucnost WordPressu jako platformy?

Myslím, že WordPress se v příštích několika letech bude dále rozvíjet a zavedením rozhraní WordPress REST API pravděpodobně skončí napájecí weby a aplikace, které v současné době nemůžeme ani představit..

Určitě to skončí tím, že dodá ještě více webů, než je tomu nyní, což bude vysoce prospěšné jak pro zavedené vývojáře pluginů, tak pro nové účastníky s dobře provedenými novými nápady!

Otázka: Jaký je váš největší strach z platformy??

Že to bude z hlediska koncového uživatele příliš složité. Už existují funkce, které téměř nikdo zřejmě nepoužívá (podle mého názoru) by nemělo být součástí jádra.

Snadnost použití pro koncové uživatele a vývojáře je klíčovou součástí úspěchu WordPress a já doufám, že tým WordPress vyvine veškeré úsilí, aby to tak udržel.

Otázka: Podnikáte kroky ve své firmě k diverzifikaci nad rámec práce založené na WordPress?

Už jsme to udělali před několika lety, na off-šance WordPress by padl z milosti! Jedná se o přidružený web, který generuje pasivní příjem, jen v případě, že naše pluginy a témata WordPress již nemohou platit účty, ale protože WordPress stále roste, je to spíše koníček. ��

Tajemství není diverzifikovat z WordPress, je to pochopit, jak se WordPress mění a jak můžete inovovat a měnit a přidávat tak nejvyšší hodnotu. Myslím, že to platí pro všechny od individuálních obchodů až po velké lidi – a ty z nás, kteří jsou někde mezi.

3. Mario Peshev z DevriX

Mario Peshev z DevriX

Mario Peshev z DevriX

Mario Peshev je generálním ředitelem a hlavním architektem přední agentury pro vývoj WordPress DevriX a hlavní přispěvatel WordPress. Na svém osobním blogu také poskytuje důsledné a přehledné obchodní a vývojové poradenství DevWP, navíc objevovat se přes web dávat typicky přímé rozhovory o aktuálním stavu WordPress a kam by mohl směřovat.

Položili jsme naše tři otázky Mariomu, abychom získali přehled od někoho, kdo byl zvyklý na přední rozsáhlé vývojové projekty, které spoléhají na platformu, aby dosáhly výsledků..

Otázka: Jak vidíte krátkodobou až střednědobou budoucnost WordPressu jako platformy?

Právě teď je WordPress flexibilní platforma používaná podniky, které se liší od bloggerů, kteří začínají až po velké mediální sítě, univerzitní sítě a platformy Software jako služba (SaaS)..

Bohužel jádro týmu WordPress neudržuje dlouhodobý plán, který umožňuje ostatním komunitám naplánovat odpovídajícím způsobem, přizpůsobit se budoucím cílům nebo najít jiné alternativy pro konkrétní typy projektů..

Založeno na nejnovější konverzace na Slack a plánování na WordPress 4.4, Vidím několik funkce pluginy které se pravděpodobně do WordPressu dostanou v příštích několika hlavních vydáních.

Nadcházející integrace rozhraní REST API je slibná a mohla by vést k příchodu vývojářů používajících různé technické sady, kteří by mohli využít sílu WordPress a připojit ji k různým aplikacím nebo rámcům. Základní rámec se pomalu odděluje a zavádí nové třídy komponent, které umožňují snadnější správu databáze a organizaci dat.

Otázka: Jaký je váš největší strach z platformy??

Používáme WordPress jako technický rámec pro naše multiplatformní platformy WordPress, aplikace SaaS a velké aplikace WordPress, které spolupracují s mnoha API třetích stran. Být generickou platformou přidává do WordPressu režijní náklady, takže je obtížné škálovat ve vysoce zatížených prostředích, zejména při interakci s jinými systémy..

Některé nedávné hlavní (a dokonce i menší) aktualizace způsobily různé problémy přepnutí na utf8mb4 nebo měnící se základní komponenty, jako je Shortcodes API.

Můj největší strach je, že závod na dně vyústí v nekvalitní pluginy a "vše v jednom" témata vedoucí k problémům s bezpečností a výkonem, která poškozují celý ekosystém, odvádějí velké podniky pryč a uměle potlačují nezávislé pracovníky a malé podniky, kteří by rádi stavěli produkty a služby pro život.

Také s nejnovější aktualizace v Customizer, Obávám se, že dlouhodobé směřování WordPressu může být zaměřeno na blogery a maminky a pop obchody, což může být pro podnikatele mnohem méně atraktivní volba.

Doufejme, že hlavní tým si bude udržovat vysokou úroveň stability a kvality kódu, která nám umožní vytvářet špičkové aplikace pro úspěšné firmy, ale ještě stále uvidíme, co budoucnost WordPress skutečně drží.

Otázka: Podnikáte kroky ve své firmě k diverzifikaci nad rámec práce založené na WordPress?

Používáme WordPress výhradně jako náš hlavní rámec pro vytváření softwarových aplikací. Většina naší práce je však softwarové inženýrství – migrace z proprietárních platforem, budování integrací s různými službami a budování mnoha vlastních kódů pro každý z našich projektů.

Náš tým má kombinaci odborných znalostí v několika programovacích jazycích a různých platformách a nebylo by technicky náročné přejít na Laravel, Drupal nebo se dokonce obrátit na vývoj Java nebo Pythonu, kdybychom to museli. Naše marketingové úsilí a zapojení do komunity WordPress by však vyžadovalo kompletní revizi, pokud bychom měli přepnout naši hlavní platformu, takže pečlivě sledujeme vývoj WordPress a prozkoumáváme další možnosti každou chvíli.

Jakmile začnete hledat, diverzifikace je všude

Kromě výše uvedených dotazovaných jsme také hovořili soukromě s více než jedním vysoce postaveným vývojářem WordPress, který si také velmi dobře uvědomuje hodnotu diverzifikace..

Jedna věc, která vynechá z výše uvedených odpovědí, je, že diverzifikace – i když ne nutně položka jedna na současném seznamu úkolů – je velmi na pořadu předních podnikatelů ze všech odvětví ekosystému WordPress..

I když se v současné době podíváme na obec širší, je zřejmé, že lidé protahují křídla všemi směry. Zda zodpovídá Andrew Nacin volání americké digitální služby projektu, společnost Copyblogger si snoubí technologii WordPress s jejich širším obsahem a marketingovými dovednostmi v projektech, jako je Rainmaker Platform, nebo kterýkoli z předních vývojářů WordPress, který je v současné době v pokušení píseň sirény JavaScriptu.

Samozřejmě stojí za zmínku také rozsah diverzifikace hlavy honcho Matta Mullenwega. Automattic a WordPress evidentně zachycují velkou část své každodenní pozornosti, ale rychlý pohled na portfolio jeho angel investiční paže Audrey Capital ukazuje, že také není ochotný udržet v ohni spoustu žehliček:

Portfolio Matt Mullenweg Audrey

Většina z toho je věcí jednoduchého zdravého rozumu. Zdá se mi, že pro úspěšné podnikatele všech pruhů existuje přirozený životní cyklus bez ohledu na to, jaké jsou jejich konkrétní pozadí:

  1. Získejte oporu a zažijte úspěch na trhu.
  2. Rozšiřujte své původní nabídky produktů a / nebo služeb.
  3. Jakmile je stanovena, podívejte se na diverzifikaci.

Podle mého skromného názoru je to rozumný proces, který musíme následovat – zejména třetí krok. WordPress je úžasný kus softwaru a nevím, kde bych bez něj byl, ale nakonec se musíte postarat o číslo jedna a chránit před připojením všech svých nadějí na jednu platformu, která je mimo vaši kontrolu.

Znalost WordPress je cenná znalost

Dobrou zprávou, pokud jde o diverzifikaci, je to, že buď jako vývojář, návrhář, podnikatel (nebo dokonce všichni tři) WordPress je řada vašich současných odborných znalostí nesmírně přenosná – jako potenciální klientská základna.

Klíčovým bodem, který je třeba mít na paměti pro případné budoucí kroky, je to, že již téměř jistě používáte WordPress primárně jako nástroj k řešení problémů s vysokou hodnotou tak či onak. Bez ohledu na to, zda tam WordPress existuje nebo ne, tyto cenné problémy zůstanou, stejně jako vaše schopnost je vyřešit.

Na čistě technické úrovni jsou vaše stávající dovednosti front-end a back-end (HTML, CSS, PHP, JavaScript, pravděpodobně určitá úroveň znalostí správy systému) portovány do mnoha jiných prostředí a poskytují vám náskok, pokud potřebujete vyzvednout další technologie.

Obrovské příležitosti existují ve světě JavaScriptu obecně se vzestupem Node.js a front end frameworků Úhlové a Reagovat. Blížící se příchod REST API vám dává přirozený skokový bod pro to, abyste se právě teď s těmito technologiemi vyrovnali – v kontextu, o kterém už víte,.

Podobně vám REST API také poskytuje jednoduchý způsob experimentování s příbuznými jazyky, jako je Python nebo Ruby, nebo dokonce skákání do zcela nových polí, jako je Rychlý nebo Elixír.

Z komerčního hlediska bude skutečná většina vašich dovedností ve standardních obchodních oblastech, kde jste právě náhodou používali WordPress jako jedno řešení v celkové sadě nástrojů. Dovednosti, jako je akvizice klientů, tvorba obchodů, řízení projektů, budování týmů atd., Jsou nekonečně přenosné, pokud se rozhodnete dostat svou diverzifikaci na hranici.

Závěr

Než skončíme, rádi bychom vám poděkovali Jamesovi, Christianovi a Mariovi za upřímnost a jasnost jejich odpovědí na naše otázky..

Jak vyplývá z jejich odpovědí, diverzifikace není v žádném případě nutností, ale určitě stojí za to ji začít přemýšlet v kontextu vaší širší obchodní budoucnosti..

Mnozí z nás (včetně mě) žijí pohodlně v bublině WordPress, ale tato bublina by mohla kdykoli prasknout (podívejte se například na, Nedávný prodej společnosti Envato klesl). Nechat všechna vejce v jednom košíku je téměř vždy rozumná dlouhodobá strategie.

Rádi slyšíme vaše myšlenky. Plánujete diverzifikaci směrem dolů? Nebo se teď držet svých zbraní? Spojte se a dejte nám vědět!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector