Nejlepší WiFi router: 5 populárních routerů ve srovnání, aby vaše práce nebyla frustrující (plus, aby byl váš vnitřní hráč šťastný)

Výběr nejlepšího routeru WiFi zcela závisí na typu práce (nebo hry), kterou budete dělat v domácí nebo kancelářské síti.


Někteří lidé mají zájem o WiFi router, aby zajistili, že jejich malá firma má internet bez jakýchkoli prostojů nebo mrtvých zón.

Jiní mají větší zájem o pevné spojení v celém velkém domě – umožňující rodičům streamovat Netflix a děti pracovat na domácích úkolech na různých místech v domě. 

Bez ohledu na to jsme tu, abychom vám pomohli najít nejlepší WiFi router pro vaši situaci!

Nejlepší WiFi router

Co hledat při hledání nejlepšího WiFi routeru

Některé specifikace a funkce jsou univerzální pro všechny směrovače. Ale někdy chcete něco zvláštního – záleží na tom, co děláte online. Poté se podívejme na některé z běžných věcí, které je třeba zvážit při hledání nejlepšího routeru WiFi:

��️ Maximální rozsah
Není vždy běžné, že router má rozsah uvedený v jeho specifikacích. Často uvidíte "rozšířeno" nebo "dlouhý dosah" bez jakýchkoli podrobností. Váš dosah opravdu závisí na nastavení vašeho domu nebo kanceláře a může vyžadovat určité testování a návrat. Pokud máte velký nebo jedinečně navržený dům, síťové směrovače často fungují nejlépe.
�� Ceny
Cena technologie je pro spotřebitele vždy důležitá, takže bych doporučil podívat se na směrovače s menším rozpočtovým přístupem. Pokud není nic extrémního ohledně vašeho použití nebo konfigurace pouzdra, zvolte levnější a kvalitní směrovače, které uvádíme níže.
�� Dvou- nebo třípásmové
Všechny směrovače, které kupujete, by měly být alespoň dvoupásmové. To znamená, že bezdrátový signál je vysílán na dvou frekvencích, z nichž jedna je lepší pro širší pokrytí, zatímco druhá je rychlejší.
�� Životnost routeru
Z nějakého důvodu se zdá, že průměrný router netrvá tak dlouho. Co smrdí, je to, že nikdy neuvidíte výrobce, který dal do krabice routeru životnost. Nejlepším řešením je podívat se na recenze uživatelů a zjistit, zda se někteří lidé stěžují na brzké rozbití routerů.
�� Omezení
Bezdrátové standardy se občas mění, takže je důležité mít router, který podporuje rychlosti vašeho internetového balíčku. Nová zařízení jsou nastavena tak, aby využila špičkových rychlostí (například 100 Mb / s). Starší bezdrátový směrovač N nemá schopnosti dosáhnout těchto rychlostí.
�� Podpora USB
V budoucnu budete možná chtít k routeru připojit tiskárnu nebo externí pevný disk. Mnoho modemů také používá porty USB. Použití portu USB ve směrovači se může v některých případech ukázat jako užitečné. Vaším cílem by mělo být najít router s alespoň jedním nebo dvěma porty USB – s podporou USB 3.0.
�� Aplikace pro chytré telefony
Nejedná se o absolutní nutnost, ale aplikace pro chytré telefony usnadňuje nastavení sítě a správu zařízení v ní. Uživatelské rozhraní aplikace smartphone je mnohem lepší než starý způsob stahování firmwaru přes prohlížeč. Mobilní aplikace často obsahují rychlá tlačítka pro zabezpečení, rodičovskou kontrolu a vylepšování her.

A nyní… nejlepší WiFi routery v okolí

Ale předtím; častěji než ne, bude vám nabídnuta kombinace router / modem od vašeho ISP. Přestože jsou tyto směrovače pro průměrného uživatele obvykle v pořádku, uživatelé napájení a hráči je považují za nevhodné. Kromě toho je z dlouhodobého hlediska mnohem výhodnější koupit si vlastní router. Což nás přivádí k:

Netgear R7000P NighthawkTP-LINK Archer C5400XTP-Link AC1750Linksys Max-Stream AC2200AmpliFi HD Mesh Router
Cena181,99 $ – 219,99 $331,57 $ – 399,99 $64,99 $ – 79,99 $149,00 – 179,99 $339,99 $
Pro průměrné uživateleAnoNeAnoNeNe
Pro hráče a těžké uživatele internetuNeAnoNeAnoMožná
Pro velké nebo neobvyklé domyNeAnoNeMožnáAno

Mějte na paměti, že ceny uvedené v tomto článku nemusí být zcela přesné v závislosti na akcích Amazon a změnách cen. Uvádíme běžné propagační ceny, abychom vám poskytli představu o tom, co můžete očekávat. Dále doporučujeme před nákupem porovnat ceny z jiných míst, jako je Best Buy a Walmart.

1. Netgear R7000P Nighthawk

Netgear R7000P Nighthawk

Řada Netgear Nighthawk má na výběr několik modelů, ale rádi se nám líbí R7000P / AC2300 jako router, který by měl fungovat ve většině pracovních a domácích prostředí.

Jedná se o dvoupásmový router s ethernetem Gigabyte a možnostmi integrace s hlasovým ovládáním, jako je Amazon Alexa.

Inteligentní rodičovská kontrola je skvělá pro sledování dětí. Můžete také omezit čas na internetu a nastavit filtry pro určité webové stránky.

Netgear R7000P Nighthawk je dodáván s aplikací pro smartphony pro nastavení routeru a běh rychlostí. Měli byste také vidět vylepšené streamování a surfování s duálním procesorem 1GHz a rychlostí až 1625 + 600 Mbps.

Ceny ��

181,99 $ – 219,99 $

Pros ��

 • Většina domácích internetových aktivit by měla běžet hladce s internetovými rychlostmi 1625 + 600 Mbps a dvoujádrovým procesorem 1GHz.
 • Síťový provoz má prioritu na základě toho, která zařízení a aplikace potřebují nejvíce dat.
 • K dispozici je routerová aplikace pro správu zabezpečení sítě, spouštění testů rychlosti a další. Má také upozornění, pokud dojde k problému se zabezpečením.
 • Disney Smart Parental Controls mají individuální úrovně filtrů podle věku a obsahu, který považujete za přijatelný.
 • Bezpečnostní funkce jsou vytvořeny k boji proti útokům škodlivého softwaru, botnetů a ransomwaru.
 • Mírné hraní by mělo fungovat dobře.

Nevýhody ��

 • Cena standardního domácího routeru je trochu vysoká.
 • Existuje několik modelů Nighthawk, což je velmi matoucí, na kterém si vybrat.
 • Směrovač je o něco větší a těžší než srovnatelné možnosti.

Je to pro vás ten nejlepší WiFi router? ��

Netgear R7000P Nighthawk je nejlepší všestranný router pro průměrného uživatele. To zahrnuje malé a střední rodiny se středně velkými domy. Můžete to také použít pro nastavení sítě pro malou firmu. Je lepší hledat jinou možnost, pokud plánujete těžké hraní nebo streamování.

2. TP-LINK Archer C5400X

TP-LINK Archer C5400X

Hráči tam budou mít rádi nejen rychlosti z TP-LINK Archer C5400X, ale také vypadají docela skvěle.

Není to nejlevnější router na trhu, ale to je to, co můžete očekávat, když hledáte nejlepší dostupný router WiFi.

Několik specifikací od TP-LINK Archer C5400X z něj činí chytrou investici pro hráče a těžké uživatele internetu. Za prvé, má rozsah booster. Za druhé, router má funkce pro upřednostnění provozu k odstranění problémů s latencí.

Spolu s skvělou ochranou před hrozbami, možnostmi VPN a ztuženou konfigurací zpracování nemůžete s TP-LINK Archer C5400X.

Ceny ��

331,57 $ – 399,99 $

Pros ��

 • Router má poněkud slušnou cenu pro ty, kteří jsou zvyklí platit za vysoce výkonné směrovače.
 • Směrovač můžete připojit k zařízení Alexa, abyste mohli ovládat hlasem.
 • Jste schopni připojit k routeru celou řadu zařízení a přitom udržet špičkovou rychlost a přesnost bez problémů s latencí.
 • Zpracování čtyřjádrového jádra zajišťuje, že vaše síť poskytuje energii potřebnou pro věci, jako je hraní her a velké zatížení od mnoha uživatelů.
 • Nabízí tři pevná pásma WiFi, takže během připojení ani při připojení k několika zařízením doma nevidíte žádné zpoždění ve vašem připojení..
 • Směrovač nabízí vestavěné algoritmy pro určení, která ze zařízení ve vaší síti by měla v daném okamžiku získat nejvíce prostředků.
 • Získáte některá bezpečnostní opatření, jako je komplexní ochrana před hrozbami a přístup k VPN – pro šifrování připojení, i když jste mimo domov a využíváte veřejný WiFi hotspot.

Nevýhody ��

 • Průměrný člověk nepotřebuje takový výkonný router u svého domova, takže vysoká cena není často odůvodněná.
 • Směrovač je extrémně objemný a design by mohl být pro průměrného zákazníka příliš velký. Koneckonců, mnoho lidí ráda skryje své směrovače.
 • Přestože tento router má velmi dobré pokrytí, sestavení by mohlo použít některá vylepšení z hlediska trvanlivosti.

Je to pro vás ten nejlepší WiFi router? ��

Myslím, že TP-LINK Archer C5400X je nejlepší WiFi router pro všechny hráče a výkonné uživatele. Energetický uživatel by byl považován za velkou rodinu s vícenásobným připojením k routeru nebo dokonce za firmu, která potřebuje silnou síť a pokrytí v celém svém kancelářském prostoru. Měli byste také získat rychlost a pokrytí, které potřebujete, pokud jste hráč.

Celý bod routeru je snížit latenci a zlepšit výkon na všech herních systémech. Pro průměrného uživatele by se to mohlo zdát trochu drahé, ale někteří lidé nechtějí obětovat nic z hlediska výkonu WiFi. Pokud jste to vy, pak tento směrovač má vynikající uživatelské recenze a prošel testy, aby ukázal, že je jedním z nejsilnějších na trhu.

3. TP-Link AC1750

TP-Link AC1750

Pokud chcete na routeru ušetřit trochu peněz, zvažte použití TP-Link AC1750.

Je to chytrý WiFi router určený pro domácnost i práci. Má dvoupásmové připojení Wi-Fi k vytvoření univerzálnějšího síťového řešení.

Protože je tento router obvykle určen pro domácí použití, budete rádi, když víte, že je vynikající pro streamování videa v rozlišení HD a 4K, a nabízí podporu vysokorychlostního internetu v celém domě..

Je to jedna z nejlepších možností směrovače WiFi pro malé a středně velké domy – to by mělo být skvělé pro průměrnou rodinu, která může mít tablet, počítač a možná i některá zařízení pro streamování současně. Měli byste dokonce vidět, že výkon WiFi je pro některé hry přijatelný. Směrovač může mít potíže s velkými nebo jedinečně tvarovanými domy, ale standardní dům s rozlohou 2 500 čtverečních stop by měl být s tímto směrovačem v pořádku.

Ceny ��

64,99 $ – 79,99 $

Pros ��

 • Router je jednou z nejlepších hodnot na trhu. Nemusíte bourat banku a nemusíte obětovat ani výkon v běžném domě.
 • Měli byste vidět výjimečné pokrytí všech domů až do 2 500 čtverečních stop. To může zahrnovat i některé venkovní prostory, například dvorek nebo přední terasu.
 • Směrovač umožňuje připojení až 50 zařízení, včetně herních systémů, tiskáren a tabletů.
 • Ačkoli se jedná o lehký router, nabízí nejvyšší výkon při streamování 4 kB a měli byste mít možnost vidět slušné výsledky pro mírného hráče.
 • Spojuje se také s Alexou, takže můžete spouštět akce, jako je kontrola zabezpečení sítě nebo odpojení určitých zařízení.
 • Router je dodáván s velkou mobilní aplikací pro správu a konfiguraci. Nastavení trvá jen několik minut a vždy se můžete do aplikace přihlásit z důvodu zabezpečení a připojení.
 • Směrovač má čtyři ethernetové porty.
 • Měli byste očekávat vyšší rychlost přenosu dat a lepší radiofrekvenci ve srovnání s směrovači s podobnými cenami na trhu.

Nevýhody ��

 • Směrovač není zkonstruován pro extrémně výkonné situace. To obvykle znamená, že hráči a těžcí uživatelé internetu by měli hledat něco jiného.
 • Velké domy mohou vidět problémy s výkonem v určitých částech domu.
 • Přestože výrobce tvrdí, že se můžete připojit až k 50 zařízením a potenciálně přes 50 zařízení, mám sklon se domnívat, že by to při současných specifikacích bylo velmi obtížné.
 • Toto není odolný, robustní router, který přežije většinu vaší elektroniky. S routerem je důležité být opatrný, aby vydržel dlouhou dobu a udržoval kvalitní WiFi připojení.

Je to pro vás ten nejlepší WiFi router? ��

TP-Link AC1750 má smysl pro ty, kteří mají rozpočet. Není to špatný nápad vyzkoušet router a zjistit, zda funguje ve vašem domě dobře a jak dosáhnout požadovaných rychlostí.

Obecně bych nenavrhoval TP-Link AC1750 pro těžké hráče nebo uživatele internetu. Pokud plánujete připojení desítek zařízení, můžete zvážit něco silnějšího. To lze také říci pro lidi s velkými nebo podivně tvarovanými domy.

4. Linksys Max-Stream AC2200

Linksys Max-Stream AC2200

Linksys Max-Stream AC2200 nabízí trojpásmové nastavení. Je to skvělý router pro hráče a zdá se, že náklady trochu snižuje pro ty, kteří se nechtějí ještě zavázat k něčemu dražšímu.

Pokud jde o některé z vrcholů, je Linksys Max-Stream AC2200 jednou z nejlepších možností WiFi routeru díky inteligentnímu připojení. To znamená, že všechna zařízení přijímají nejlepší pásmo a výkon.

Také se těšíme na funkci fairtime fairness, která vypadá, že udržuje rychlosti podobné a efektivní pro všechna zařízení.

Ceny ��

149,00 – 179,99 $

Pros ��

 • Cena tohoto routeru je rozumnější než průměrný herní router, který můžete najít.
 • Nabízí také třípásmové bezdrátové připojení s výkonným čtyřjádrovým procesorem.
 • Router je vybaven čtyřmi anténami, které rozšiřují bezdrátová připojení v domě průměrné velikosti. Získáte také šest vysoce výkonných zesilovačů.
 • Funkce inteligentního připojení a spravedlivosti vysílání zajistí, že budete mít nejlepší účinnost a výkon na základě zařízení, která jsou aktuálně používána. Nejlepší rádiová pásma jsou vybírána na základě zařízení připojených k vaší síti.
 • WiFi pásma nabízejí tři různé rychlosti a mohou dosáhnout až 2,2 GB za sekundu.
 • Router má bezproblémové možnosti roamingu, což znamená, že byste měli být schopni pokrýt většinu prostoru WiFi.
 • Router je dodáván s aplikací pro nastavení vaší sítě a dělání věcí, jako je povolení přístupu hostů a nastavení rodičovských kontrol.
 • Můžete se také těšit na čtyři ethernetové porty a jeden port USB 3.0.

Nevýhody ��

 • Některé srovnatelné směrovače mají lepší procesory a více nastavitelných antén pro rozšíření vašeho signálu.
 • Přestože je jeden port USB pěkný, zjistili jsme, že mnoho směrovačů ve stejné cenové kategorii zahrnuje další porty – někdy až čtyři nebo pět portů USB.
 • Zdá se, že mnoho routerů Linksys jde rychleji, než někteří jiní výrobci. Mnoho uživatelů oznámilo plánované zastarávání.
 • Někteří hráči a opravdu těžcí uživatelé mohou zjistit, že tento router pro ně není dostatečně výkonný.

Je to pro vás ten nejlepší WiFi router? ��

Linksys Max-Stream AC2200 je náš cenově dostupný výběr pro hráče a těžké uživatele internetu. Nezapomeňte, že super těžké uživatele nemusí tento router považovat za efektivní.

5. AmpliFi HD Mesh Router

AmpliFi HD Mesh Router

Síťové WiFi směrovače a sítě poskytují nejnovější a nejmodernější technologii pro domácí a kancelářské sítě.

Síťová technologie existuje už nějakou dobu, ale teprve nedávno jsme ji začali vidět za dostupnou cenu pro běžné zákazníky.

Stručně řečeno, síťový router distribuuje svůj signál z více přístupových bodů.

Funguje to jako pavučina nebo digitální síťovina, kde je síť distribuována po celém domě – na rozdíl od jednoho routeru, který se snaží poslat signál všude.

Ceny ��

339,99 $

Pros ��

 • Síťová technologie je často nejlepším způsobem, jak rozšířit připojení Wi-Fi ve velkém domě. Je také skvělý pro nejasně umístěné pokoje – nebo pro váš dvůr.
 • Tento systém je dodáván se základním routerem a dvěma body sítě.
 • Dotykový displej funguje podobně jako inteligentní domácí technologie – tj. Je s ním mnohem snazší manipulace než průměrná konfigurace routeru.
 • Systém routeru může dosáhnout až 10 000 stop.
 • Body oka jsou malé a snadno se skrývají.
 • Obdržíte nádhernou mobilní aplikaci pro nastavení sítě a dokončení věcí, jako je rodičovská kontrola a vzdálený přístup.

Nevýhody ��

 • Síťová síť, jako je tato, je obvykle jednou z nejdražších možností, jak získat WiFi ve vaší domácnosti nebo kanceláři.
 • Síťové systémy jsou skvělé pro rozšíření dosahu vašeho signálu, ale těžcí uživatelé internetu mohou chtít více, pokud jde o rychlost a přenos dat.

Je to pro vás ten nejlepší WiFi router? ��

Stejně jako u většiny síťových směrovačů je cílem směrovače AmpliFi HD poskytování WiFi pro velké prostory. Pokud tedy vlastníte velký dům nebo kancelář se spoustou místností a připojených zařízení roztroušených po celém světě, je to ten pravý směrovací systém pro vás.

Obecně bych doporučil síťový router, pokud si všimnete konzistentních mrtvých zón v určitých oblastech vaší budovy. Dům, který je větší než 3 000 stop, bude pravděpodobně potřebovat nějaký síťový směrovač. Je také běžné vidět mrtvá místa v bytě s jedinečným uspořádáním. Tyto mrtvé zóny WiFi mohou například zažít více příběhů, silné cihlové zdi a sklepy nebo bytové doplňky.

Který je pro vás nejlepší WiFi router?

Těžkou věcí při hledání nejlepšího routeru WiFi je, že existuje tolik možností, ze kterých si můžete vybrat. Nejen to, ale je těžké tuto technologii pochopit. Navíc se technologie neustále mění.

Netgear R7000P NighthawkTP-LINK Archer C5400XTP-Link AC1750Linksys Max-Stream AC2200AmpliFi HD Mesh Router
Cena181,99 $ – 219,99 $331,57 $ – 399,99 $64,99 $ – 79,99 $149,00 – 179,99 $339,99 $
Pro průměrné uživateleAnoNeAnoNeNe
Pro hráče a těžké uživatele internetuNeAnoNeAnoMožná
Pro velké nebo neobvyklé domyNeAnoNeMožnáAno

Doufejme, že tento průvodce objasnil některé otázky, které byste mohli mít. Koupili jste si tedy ideální WiFi router?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

Obrazové kredity: NETGEAR, TP-Link, AmpliFi

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na některý z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, obdržíme provizi. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map