Nejlepší fakturační software online: 5 platforem pro OSVČ a firmy

Nejlepší fakturační software online: 5 platforem pro OSVČ a firmy

Nejlepší fakturační software online: 5 platforem pro OSVČ a firmy
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Pro nezávislé pracovníky, agentury a další malé podniky je fakturace nezbytným úkolem. Bohužel sledování informací, formátování dokumentů, zasílání faktur a následné sledování s klienty může rychle sníst cenné hodiny ve dne ��. Naštěstí vám může pomoci některý z nejlepších fakturačního softwaru online, který pro vás dnes porovnáváme!


Fakturační software může zefektivnit fakturaci a účetnictví. Mnoho služeb vám navíc pomůže uspořádat data za účelem efektivního vytváření faktur a sledování faktur po jejich odeslání. Některé vám také pomohou sledovat vaše bankovní účty a účty.

V tomto článku vám pomůžeme začít hledat nejlepší fakturační software online navrhováním funkcí, které je třeba hledat. Poté představíme pět nejlepších dostupných platforem. Pojďme se ponořit!

Nejlepší fakturační software online

Co má nejlepší nejlepší fakturační software online?

Fakturační platformy mohou být cenným šetřičem času, ale pouze pokud si na svůj výběr dáváte pozor. Výběr drahé platformy, která nemá funkce nebo poskytuje několik funkcí, které nevyžadujete, by vás mohlo ublížit víc, než to pomůže.

⏰ Při zvažování platformy uvažujte o způsobech, jak vám může ušetřit čas. Pokud jste nemohli produktivně využít tento čas k uhrazení nákladů na platformě, pravděpodobně to nestojí za investici. Nákladová efektivita je klíčová.

�� S ohledem na to je moudré podívat se na platformy, které dokážou více než jen posílat faktury. Některé zahrnují další cenné účetní funkce, jako je sledování času, sledování výdajů, možnosti platby vyúčtování, sledování bankovního účtu nebo generování odhadu.

�� Automatizace je také užitečnou součástí jakékoli fakturační platformy. Naplánované pozdní poplatky a připomenutí, která se týkají nereagujících klientů, opakujících se faktur a automatických výpočtů daní, vám mohou ušetřit čas..

��️ Nakonec je důležité hledat platformu, kterou si můžete přizpůsobit podle své vlastní značky. Faktury jsou malé, ale důležité příležitosti, jak propagovat vaši práci a prokázat vaši profesionalitu klientům s důslednou značkou.

Pět nejlepších online fakturačních platforem pro nezávislé pracovníky a agentury

Sestavili jsme seznam nejlepších fakturačního softwaru online s ohledem na jejich cenu, funkce a ideálního uživatele. Pokud chcete vidět pouze přehled řešení, podívejte se na naše souhrnná zjištění:

Nejlepší fakturační software online sumarizovaný

Software
Cena od
Funkce
Ideální pro
QuickBooks5 $ / měsícSpráva účtů, daňové evidence, zprávy, sledování příjmů a výdajů.Na volné noze a podniky, které chtějí pomoc s daněmi.
Xero9 $ / měsícSpráva zásob, správa obchodních nákladů, další funkce prostřednictvím aplikací třetích stran.Firmy, které chtějí širokou škálu funkcí.
Rozdělení15 $ / měsícPřizpůsobitelné faktury; Sledování času, výdajů a ujetých kilometrů; Připomenutí plateb; Ukládání souborů.Na volné noze a podniky, které se chtějí zaměřit na fakturaci.
FreshBooks15 $ / měsícPřizpůsobitelné faktury, automatické zprávy o výdajích, projektové rozpočty.Na volné noze a podniky, které potřebují platformu pro zpracování faktur a účetnictví.
A COvolný, uvolnitPřizpůsobitelné faktury, tvorba návrhů a smluv, automatické vytváření faktur, správa úkolů, sledování výdajů.Na volné noze, kteří chtějí pro své peníze nejvíc třesk.

1. QuickBooks (quickbooks.intuit.com)

rychlé knihy

Název QuickBooks je docela dobře známý, ale obvykle je spojován s daní. Je však také schopen fakturovat, generovat odhady a další.

Tato velká platforma nabízí trochu podpory zákazníkům, včetně školení a webinářů, pokud chcete zlepšit své účetní dovednosti.

Ceny

QuickBooks má širokou škálu možností, pokud jde o cenu. Jejich malé obchodní plány se pohybují v rozmezí 10–30 $ měsíčně. S volitelnými doplňky mzdy za dalších 18–40 $ měsíčně – nemluvě o poplatcích za zaměstnance – náklady na používání této platformy by mohly rychle stoupat.

Existuje také plán pro svobodné povolání a další samostatně výdělečně činné osoby, který stojí pouhých 5 $ měsíčně. Má o něco méně funkcí než dražší plány malých podniků. Pokud však chcete pouze zasílat faktury, sledovat výdaje, platit daně a generovat základní přehledy, může to být velmi levná možnost.

Klíčové vlastnosti

 • Vytváří faktury a sleduje jejich platební stav.
 • Přijímá platby kreditní kartou a bankovní převody zdarma.
 • Sleduje příjmy a výdaje a ukládá informace pro daňové účely.
 • Vytváří výkazy zisku a ztráty, výkazy výdajů a rozvahy (typy dostupných přehledů závisí na plánu).
 • Odesílá odhady klientům (pouze plány Small Business).
 • Spravuje stav faktur a nastavuje opakující se platby (pouze plány Small Business Essentials a Plus).
 • Sleduje inventář a ziskovost projektu (pouze plán Small Business Plus).
 • Pomáhá platit zaměstnancům a ukládat daně (doplněk pro plány Small Business).

Kdo by si měl vybrat QuickBooks?

Pokud jsou daně pro vás vysokou prioritou, je vhodné si vybrat QuickBooks. Poskytuje nejpodrobnější pomoc, pokud jde o registraci daní a vedení souvisejících záznamů. Její obchodní plány jsou však na drahém konci, zejména pokud přidáváte doplňky. Na volné noze budou pravděpodobně těšit nízké měsíční náklady, ale nemusí ocenit relativní nedostatek funkcí.

�� Přejděte do QuickBooks

2. Xero (www.xero.com)

xero

Tato platforma pro fakturaci malých podniků poskytuje řadu funkcí užitečných pro různé typy podniků.

Mezi oblíbené funkce patří správa zásob a způsob, jak sledovat své finance prostřednictvím mobilu. Xero také poskytuje další funkce prostřednictvím svého rozsáhlého trhu aplikací třetích stran.

Ceny

Časný plán společnosti Xero začíná již za 9 USD měsíčně, ale omezuje vás pouze na pět faktur měsíčně. Abyste mohli tento software dobře využít, budete muset upgradovat alespoň na svůj Plán pěstování, který začíná u doplňků za 30 $ měsíčně. Pokud tedy zakoupíte několik dalších funkcí, vaše měsíční náklady by se mohly snadno vplížit do stovek.

Klíčové vlastnosti

 • Odesílá faktury a nabídky klientům.
 • Udržuje účetní záznamy.
 • Umožňuje sladění bankovních transakcí.
 • Odešle aktualizace, když klient otevře a zobrazí faktury.
 • Spravuje inventář, včetně aktualizací množství a hodnoty zásob.
 • Sleduje čas a výdaje jednotlivých projektů (pouze zavedený plán).
 • Spravuje obchodní výdaje (pouze zavedený plán).
 • Poskytuje téměř nekonečné funkce prostřednictvím více než 700 aplikací třetích stran.

Kdo by si měl vybrat Xero?

Nezávislí uživatelé, jako platforma navržená s ohledem na podniky, nebudou považovat Xero za užitečný nebo nákladově efektivní jako některý z dalších nejlepších fakturačních programů na tomto seznamu. Plány mohou být pro společnosti stále drahý, ale pokud jste ochotni zaplatit více za to, abyste využili bohatství funkcí na trhu s aplikacemi, Xero by pro vás mohl být nástrojem.

�� Přejít na Xero

3. Rozdělení (hiveage.com)

rozdělit se

Se silným zaměřením na fakturaci vás společnost Hiveage pojistila, pokud jde o vyplacení. Jsou hrdí na své návrhy faktur a umožňují vám propagovat vaši značku pomocí loga a podrobností.

Mnoho z jejich funkcí se zaměřuje na zlepšení fakturačního prostředí a jeho zjednodušení, aby vám ušetřilo co nejvíce času.

Ceny

Všechny plány společnosti Hiveage vám umožňují efektivně vytvářet a odesílat faktury, takže rozhodnutí skutečně záleží na tom, kolik lidí je zapojeno do vaší firmy. Jejich nejméně nákladný plán je 15 $ měsíčně a poskytuje účty pro dva členy týmu. Jejich nejdražší je 79 $ měsíčně, obsluhuje 20 zaměstnanců. Hiveage také nabízí 50% slevu charitativním organizacím, neziskovým organizacím a vzdělávacím organizacím.

Klíčové vlastnosti

 • Poskytuje neomezené faktury, účty a odhady pro neomezené klienty.
 • Nastaví připomenutí automatické platby.
 • Sleduje čas, výdaje a počet najetých kilometrů.
 • Umožňuje vlastní branding všech vašich faktur.
 • Sleduje daň z obratu, slevy a náklady na dopravu.
 • Poskytuje úložiště souborů pro uchovávání faktur pro záznamy (velikost úložiště závisí na plánu).
 • Vytváří opakující se faktury, čímž šetří čas.
 • Umožňuje delegování fakturačních úkolů na členy týmu.

Kdo by si měl vybrat Hiveage?

Pokud se chcete zaměřit na fakturaci a používat jiné nástroje pro úkoly, jako je správa bankovních účtů, evidence a placení daní a správa inventáře, může být Hiveage ideální. Přestože jeho plány podporují malé podniky, funkce, jako je čas, výdaje a sledování ujetých kilometrů, se mohou také vztahovat na nezávislé živnostníky..

�� Přejít na Hiveage

4. FreshBooks (www.freshbooks.com)

čerstvé knihy

Pokud funkce fakturace společnosti Hiveage zní lákavě, ale obáváte se, že vám chybí pomoc s účetnictvím, může vám FreshBooks pomoci vyplnit mezery.

Kombinuje rozsáhlé fakturační nástroje s účetními schopnostmi a vytváří tak dobře zakulacenou platformu pro téměř jakýkoli druh podnikání.

Ceny

LiteBook Lite Lite plán je pouhých 15 $ měsíčně, ale omezuje vás na pět klientů a zahrnuje pouze fakturační funkce. Jejich plán Plus však za pouhých 25 USD měsíčně poskytuje dlouhý seznam fakturačních a účetních funkcí až pro 50 klientů. Pokud se firma rozvíjí, můžete odesílat faktury více než 500 klientům a přistupovat ke všem funkcím FreshBooks za 50 $ měsíčně.

Klíčové vlastnosti

 • Vytváří a odesílá neomezené faktury a odhady.
 • Sleduje čas a výdaje.
 • Umožňuje přizpůsobit faktury se značkou pro profesionální vzhled.
 • Importuje výdaje z vašeho bankovního účtu ke sledování výdajů.
 • Vytváří zprávy o příjmech a výdajích vaší firmy.
 • Vytváří rozpočty projektů, které vás udržují na správné cestě.
 • Nastavuje připomenutí automatických plateb a naplánuje pozdní poplatky (pouze plány Plus a Premium).
 • Plány opakujících se faktur (pouze plány Plus a Premium).

Kdo by si měl vybrat FreshBooks?

FreshBooks se stará jak na volné noze, tak pro malé firmy. Z hlediska nákladů získáte více funkcí za méně peněz s nižšími plány Hiveage nebo QuickBooks než s plánem Lite od FreshBooks. Pokud však chcete jít na plán Plus nebo Premium FreshBooks, můžete ušetřit své měsíční náklady a získat srovnatelné nebo lepší funkce ve srovnání s jinými platformami.

�� Přejít na FreshBooks

5. A CO (www.and.co)

and.co

A konečně, AND CO je mnohem víc než fakturační software. Byl navržen tak, aby vám pomohl vzít každý z vašich projektů od začátku do konce a poskytuje řadu různých nástrojů, které vám pomohou.

Díky jedinečným funkcím, které pomáhají nezávislým pracovníkům vylepšovat jejich návrhy, smlouvy a správu úkolů, se tento odlišuje od jiného nejlepšího fakturačního softwaru na tomto seznamu..

Ceny

Kromě bezplatné možnosti, která umožňuje vytvářet faktury pouze pro jednoho klienta, má AND CO pouze jeden plán. Za 18 $ měsíčně je tato platforma poměrně cenově dostupná ve srovnání s plány nižší úrovně pro Hiveage, FreshBooks nebo dokonce QuickBooks. Dodává mnohem více funkcí než tyto plány za pouhých pár dolarů více každý měsíc.

Klíčové vlastnosti

 • Vytváří přizpůsobitelné faktury s vaší značkou.
 • Vytváří přizpůsobitelné návrhy a smlouvy pro klienty.
 • Nastavuje automatické opakující se faktury a vytváří automatické faktury na základě vašich smluv nebo sledování času.
 • Přijímá a sleduje platby.
 • Podporuje správu úkolů s termíny, seznamy úkolů, opakující se připomínky k úkolům a další.
 • Sleduje a organizuje všechny výdaje.
 • Umožňuje přiložit soubory k fakturám pro klienty.
 • Přijímá platby bez účtování dalších poplatků.

Kdo by si měl vybrat A CO?

AND CO byl vytvořen pro nezávislé pracovníky. Podniky se proto budou s touto platformou snažit řídit projekty a týmy ve větším měřítku. I když má omezené účetní funkce, které pomáhají při podávání daňových přiznání a sledování bankovních účtů, funkce správy úkolů společnosti AND CO poskytují pomoc v jiných oblastech, které by vám mohly ušetřit čas a učinit z této možnosti nákladově efektivní možnost.

�� Přejít na AND CO

Závěr

I když fakturace může být bolest, je to nezbytný proces z právních důvodů a také sleduje příjmy vaší firmy. Naštěstí některé z nejlepších fakturačních softwarů online mohou zefektivnit vaše účetní a fakturační úkoly, takže se můžete soustředit na další důležité aspekty vaší práce.

V tomto článku jsme vysvětlili, co hledat v online fakturační platformě. Poté jsme probrali pět nejlepších dostupných fakturačních programů. Zde je opět souhrnná tabulka:

Software
Cena od
Funkce
Ideální pro
QuickBooks5 $ / měsícSpráva účtů, daňové evidence, zprávy, sledování příjmů a výdajů.Na volné noze a podniky, které chtějí pomoc s daněmi.
Xero9 $ / měsícSpráva zásob, správa obchodních nákladů, další funkce prostřednictvím aplikací třetích stran.Firmy, které chtějí širokou škálu funkcí.
Rozdělení15 $ / měsícPřizpůsobitelné faktury; Sledování času, výdajů a ujetých kilometrů; Připomenutí plateb; Ukládání souborů.Na volné noze a podniky, které se chtějí zaměřit na fakturaci.
FreshBooks15 $ / měsícPřizpůsobitelné faktury, automatické zprávy o výdajích, projektové rozpočty.Na volné noze a podniky, které potřebují platformu pro zpracování faktur a účetnictví.
A COvolný, uvolnitPřizpůsobitelné faktury, tvorba návrhů a smluv, automatické vytváření faktur, správa úkolů, sledování výdajů.Na volné noze, kteří chtějí pro své peníze nejvíc třesk.

Máte nějaké dotazy ohledně výběru online fakturační platformy? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector