Měli byste si najmout nezávislého pracovníka? Zjistěte, zda se hodí pro váš tým

Měli byste si najmout nezávislého pracovníka? Zjistěte, zda se hodí pro váš tým

Měli byste si najmout nezávislého pracovníka? Zjistěte, zda se hodí pro váš tým
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Měli byste si najmout nezávislého pracovníka? Zjistěte, zda se hodí pro váš tým


Jak vaše společnost roste, možná zjistíte, že váš stávající tým již není schopen zvládnout veškerou práci nezbytnou k tomu, aby věci fungovaly. To znamená, že budete muset provést nábor – ale jaký druh pracovníků byste měli hledat? Měli byste si najmout nezávislého pracovníka? K zodpovězení této otázky pomáhá porozumět nevýhodám a výhodám práce s nezávislými pracovníky.

Máte spoustu možností, jak přidat do svého týmu nové členy, ale na volné noze jsou stále populárnější. Existují dobré důvody – nezávislí pracovníci nabízejí potřebnou flexibilitu a často jsou levným řešením. Zároveň existují i ​​nevýhody náboru nezávislých pracovníků a někdy může být užitečné najmout si člena týmu na plný úvazek..

V tomto příspěvku budeme hovořit o různých způsobech, jak můžete svůj tým rozšířit. Diskutujeme také o nevýhodách a výhodách, když najmete nezávislého pracovníka, a pomůžeme vám rozhodnout se, zda je pro vaši firmu ta správná volba. Začněme!

⚽ Vaše různé možnosti pro rozšíření vašeho týmu

Vědět, kdy rozšířit svůj tým, je jednou z nejdůležitějších, ale nejzložitějších částí podnikání. Najměte si příliš brzy a můžete skončit nadměrným rozšiřováním svého rozpočtu. Na druhou stranu si najměte příliš pozdě a můžete skončit v situaci, kdy není nikdo, kdo by zvládl klíčové úkoly a projekty..

Proto budete chtít pečlivě sledovat celkovou pracovní zátěž vaší firmy. Měli byste vědět, kolik práce za hodinu je třeba vykonat denně, týdně nebo měsíčně, a kolik skutečných hodin práce je k dispozici pro zpracování této práce. To může být trochu složité, pokud vaše pracovní vytížení kolísá, ale udržování karet těchto metrik po delší časové období by mělo pomoci průměrovat odchylky..

Dalším důležitým detailem při provádění těchto výpočtů je zaměřit se pouze na klíčové úkoly – ty, které jsou nezbytné pro vaše podnikání – a ne různé "admin" nebo "plnivo" práce. Je pochopitelné, že vždy chcete, aby vaši zaměstnanci byli zaneprázdněni, takže je zjistíte, že fungují, i když je projekt pozastaven. Tento druh práce by se však neměl započítávat do všech těchto "potřeba hodin člověka" čísla.

Pokud se to podaří, pokud se obě čísla – dostupné pracovní hodiny a potřebné pracovní hodiny – téměř za několik měsíců téměř vyrovnají, pravděpodobně je čas začít hledat další pomoc. Jinými slovy, je na čase zahájit náborový proces, když váš stávající tým je na maximální nebo téměř maximální kapacitě a v budoucnu očekáváte neustálý růst. Po dokončení procesu najímání by tedy měl být pro nového člena týmu práce (bez přetížení přímo z brány)..

Vaše možnosti náboru budou do jisté míry záviset na vašem oboru. Existují však tři hlavní kategorie pracovníků, které můžete najmout do svého týmu:

 1. Pracovníci na plný úvazek. To, co se počítá jako „plný úvazek“, se bude mírně lišit, ale důležité je, aby se tento člověk plně angažoval ve vaší firmě. Pravděpodobně budete muset poskytnout výhody i plat a zaměstnanec bude pravděpodobně pracovat na místě.
 2. Zaměstnanci na částečný úvazek. Toto je užitečná možnost, pokud potřebujete pomoc, ale nemáte rozpočet nebo potřebujete zaměstnance na plný úvazek. Pravděpodobně budete odpovědní za menší (pokud nějaké) výhody. Máte také možnost později nabídnout pracovníkovi na částečný úvazek povýšení do zaměstnání na plný úvazek.
 3. Na volné noze. Nezávislý pracovník nebo „smluvní partner“ pro vaši firmu pracuje, ale nepočítá se jako zaměstnanec. To znamená, že jsou osvobozeni od většiny zákonů týkajících se dávek. Můžete si najmout nezávislého pracovníka kdekoli od několika hodin práce týdně do 40 hodin a více a mohou pracovat doma nebo vzdáleně (obvykle posledně jmenovaní)..

Pokud čtete tento příspěvek, pravděpodobně uvažujete alespoň o přidání jednoho nebo více nezávislých pracovníků do svého týmu. S ohledem na to se podívejme blíže na výhody a nevýhody.

Benefits Výhody při pronájmu nezávislého pracovníka

Nezávislí lidé jsou z nějakého důvodu oblíbení. Ve skutečnosti se stále více společností začíná na tyto typy pracovníků silně spoléhat. Podle posledních studie, asi 35% nezávislých pracovníků USA, což dohromady tvoří téměř 57 milionů lidí – 7% nárůst za posledních pět let.

Abychom pochopili, proč tomu tak je, pojďme prozkoumat klíčové výhody náboru nezávislého pracovníka:

V první řadě, když najmete nezávislého pracovníka, obvykle to znamená nižší náklady a menší finanční riziko. Existuje několik důvodů, včetně:

 • „Obvykle nemusíte nabízet žádné výhody, jako je placené volno nebo společný výplatní plán pro odchod do důchodu.
 • „Daně jsou na vašem konci často nižší – například v USA nemusíte za své zaměstnance na volné noze platit sociální zabezpečení. Scénář je podobný i v jiných zemích. Obecně se nemusíte starat o daně na volné noze – jsou to oni, kdo se o ně musí postarat.
 • „Nebudete se muset obávat odstupného ani jiných faktorů, které by ukončily váš vztah s pracovníkem nákladným nebo komplikovaným..
 • ✅ Proces najímání nezávislých pracovníků je často rychlý a jednoduchý – stejně jako v případě potřeby končí smlouva.

Kromě výše uvedených výhod jsou nezávislí pracovníci flexibilní zaměstnanci. Na volné noze si můžete najmout několik hodin práce týdně – například pokud potřebujete někoho, kdo by spravoval vaše kanály sociálních médií. To je také užitečné, pokud chcete, aby někdo vložil více hodin, než by obvykle zaměstnával zaměstnanec na částečný úvazek, ale přesto vykonává méně než práci na plný úvazek.

Mnoho nezávislých pracovníků je navíc ochotno pracovat s nepravidelnými plány, kdykoli je potřebujete. Pokud máte jasno o svých potřebách předem, můžete vy a váš nezávislý pracovník vytvořit jakýkoli vztah, který slouží vašim potřebám..

Konečně jsou na volné noze také vynikající, když potřebujete speciální sadu dovedností. Při nástupu do zaměstnání na plný úvazek pravděpodobně hledáte dobře zaoblenou osobu, která zvládne celou řadu úkolů. Můžete také investovat do někoho, kdo v současné době nemá klíčové dovednosti, ale ukazuje potenciál se je v průběhu času naučit.

Co když však konkrétně potřebujete programátora, který ovládá určitý jazyk, autor obsahu blogu, nebo někdo se silnými grafickými dovednostmi? Tam se skutečně projeví výhody, když najmete nezávislého pracovníka. S trochou hledání byste měli být schopni najít někoho, kdo se specializuje na přesné dovednosti, které potřebujete – to znamená, že mohou zasáhnout na zem a budou potřebovat málo až žádný výcvik.

�� Nevýhody práce s nezávislými pracovníky

Jak vidíte, existuje mnoho důvodů, proč byste měli zvážit práci s nezávislou osobou. Výhody pronájmu nezávislého pracovníka jsou jistě působivé. Současně existují určité nevýhody, které byste měli zvážit, než se rozhodnete pro zaměstnance na volné noze.

Mezi hlavní nevýhody náboru nezávislých pracovníků patří:

 • Rozdělené zaměření. Nezávislý pracovník bude téměř určitě pracovat pro jiné podniky – možná pro mnoho z nich. Tyto externí požadavky na jejich čas mohou za vás odvádět pozornost od jejich práce. Mohou mít sníženou kapacitu nebo se stanou nedostupnými po určitou dobu.
 • Méně odhodlání. Ze stejných důvodů, které byly vysvětleny výše, je nezávislý pracovník méně angažován ve vašem podnikání. To zvyšuje pravděpodobnost, že budou pomalu reagovat, upřednostňovat jiné práce nebo dokonce úplně vypadnou z kontaktu.
 • Snížená kontrola / dohled. Nemáte stejnou úroveň kontroly nad nezávislým pracovníkem, jakou máte se zaměstnancem. Můžete jim sdělit, co mají dělat, ale je jen na nich, jak se rozhodnou, kde a kdy to mají dělat. Vzhledem k tomu, že nezávislí pracovníci obvykle pracují vzdáleně, je také obtížnější ověřit, zda jsou k počtu hodin práce upřímní..
 • Snížený potenciál pro výcvik a postup. Většina nezávislých nebude mít zájem absolvovat dlouhý výcvikový proces a často není vhodné investovat tuto úroveň úsilí do smluvního pracovníka. To může způsobit problémy, pokud máte velmi specifické požadavky, nebo najímáte někoho, kdo vykonává složitou práci. Navíc, pokud se rozhodnete, že potřebujete interního zaměstnance nebo někoho, kdo je ochoten pracovat delší dobu, je velká šance, že budete muset zahájit proces najímání od nuly.

To jsou některé významné nevýhody, takže je třeba mít na paměti. Nezávislí pracovníci mohou být jednodušší možností, ale přicházejí s určitou mírou rizika.

�� Jak se rozhodnout, zda je nezávislý pracovník tím správným způsobem

Na otázku, zda byste se měli rozhodnout pro nezávislého pracovníka nebo zaměstnance, neexistuje odpověď „jedna velikost vyhovuje všem“. Musíte se podívat na nevýhody a výhody najímání nezávislých pracovníků a zvážit, jak souvisí s potřebami vaší firmy..

Obecně, pronájem nezávislého pracovníka je dobrý nápad, pokud:

 • „Hodiny, které budete potřebovat, se budou pravděpodobně lišit od týdne k týdnu nebo od měsíce k měsíci.
 • ✅ Potřebujete někoho se specializovanou sadou dovedností, který může začít okamžitě pomáhat.
 • „Snažíte se snížit náklady, nebo si prostě nemůžete dovolit plat a výhody pracovníka na plný úvazek.
 • „Jste rádi, že nová půjčovna pracuje vzdáleně podle vlastního rozvrhu.

Na druhou stranu, pravděpodobně být lepší s tradičním zaměstnancem, pokud:

 • ⚠️ Vyžadujete konzistentní hodiny na plný úvazek v nastaveném plánu.
 • ⚠️ Potřebujete někoho, kdo bude pracovat na místě.
 • „Hledáte nového pracovníka v konkrétním (a rigidním) souboru procesů, požadavků atd.
 • „Nejste ochotni riskovat rizika spojená s prací s někým, kdo není oddaný vaší firmě a má mnoho dalších klientů..
 • ⚠️ Nová nájemní smlouva potřebuje schopnost postupovat ve vašem podnikání a časem převzít větší odpovědnost.

Pokud se rozhodnete najmout nezávislého pracovníka, existuje mnoho míst, kde je najdete online. Jen je pečlivě proveďte prověrkou – požádejte o vzorky jejich předchozí práce, zjistěte, zda můžete hovořit s předchozími klienty, a uspořádejte pohovor stejně jako u zaměstnance.

Je to také dobrý nápad vytvořit smlouvu, takže vztah mezi vaší firmou a nezávislou osobou je velmi jasný. Nakonec se budete chtít seznámit se zákony relevantními pro to, co lze a nelze považovat za práci na volné noze. Je velmi běžné, že si podniky pletou rozlišení mezi nezávislými osobami a zaměstnanci – být si vědom předem, bude vás zabránit neúmyslnému překročení jakékoli linie.

�� Závěr

Pokud se váš současný tým snaží udržet krok s pracovní zátěží vaší firmy, může být čas na expanzi. Pro společnosti, které fungují online, mohou být na volné noze zvláště atraktivní možnost. Zároveň nejsou bez přidružených rizik.

Najímání nezávislých pracovníků má mnoho výhod – je to chytrá volba, pokud potřebujete flexibilního, vzdáleného pracovníka se specializovanou sadou dovedností. Pokud však potřebujete někoho, koho můžete v průběhu času trénovat a kultivovat a chcete, aby se plně angažoval ve vašem podnikání, může být vhodnější tradičnější zaměstnanecký vztah. Dobrou zprávou je, že pokud se rozhodnete najmout nezávislého pracovníka, nalezení vynikajících možností online je jednoduché.

Máte nějaké dotazy k procesu nebo výhodám najímání nezávislých pracovníků? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector