Jaká je nejúčinnější úroveň provize pro affiliate program WordPress

Jaká je nejúčinnější úroveň provize pro affiliate program WordPress

Jaká je nejúčinnější úroveň provize pro affiliate program WordPress
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Před několika týdny jsme vydali (znovu) našeho průvodce přidruženými programy pro WordPress. Při práci na průvodci jsme také provedli výzkum ohledně nejúčinnějších a nejoblíbenějších úrovní provizí pro populární affiliate programy WordPress.


Protože tento druh informací bude pro obchodníky – nebo obchodníky, kteří se brzy stanou obchodníky – užitečnější než pro partnery, kteří hledají věci na podporu, usoudili jsme, že je nejlépe zveřejnit jako samostatný blogový příspěvek. Proto to, co čtete dnes.

Otázka tedy zní, Pokud se chystáte zahájit přidružený program pro váš produkt WordPress, na jakou provizi byste se měli zaměřit? Existuje standardní / populární úroveň provizí?

Jak se ukázalo, existuje:

Kolik vyplácí affiliate programy WordPress?

Výplaty za affiliate programy napříč všemi průmyslovými odvětvími se velmi liší: dlouholetý a velmi oblíbený affiliate program Amazon vyplácí 1-5%, zatímco 20% je považováno za dobrou míru pro většinu programů. Sazby až 100% nejsou současně neobvyklé v oblasti online marketingu a na jiných trzích, kde je celoživotní hodnota zákazníka mnohem vyšší než jejich počáteční nákup..

Produktový prostor WordPress je konkurenceschopný a oblíbený, a tak, podobně jako marketing diktuje, kolik stojí téma WordPress, trh zvýšil provize pro affiliate programy: většina affiliate programů WordPress platí zhruba 30% provizi, ale protože jsme malý počet společností WordPress nyní nabízí 50% nebo více jako přidružená provize.

Níže vidíte nějaké číslo drcené z 36 populárních affiliate programů WordPress s podrobnostmi o jejich provizních úrovních:

(Umístěním kurzoru myši na pruhy zobrazíte jednotlivé obchody a jejich úrovně provizí.)

(Grafy od Visualizer Lite.)

Jak můžete vidět, průměrná provize se pohybuje kolem 35%, s jen pár z nich je mnohem vyšší, a docela hodně je nižší. Ty budou velmi užitečným měřítkem při zvažování, jak sladit svůj vlastní program a jak konkurenceschopná bude provize pravděpodobně.

Jak však všichni odborníci v oboru affiliate marketingu vědí, výběr nejlepších affiliate programů vyžaduje více nuance a analýzy než jednoduše vybrat program s nejvyšší úrovní provize.

Ve hře je řada dalších důležitých faktorů, včetně kvality produktu, vhodnosti pro daný blog nebo metody propagace a pravděpodobné průměrné hodnoty objednávky.

Jako příklad, porovnejme dva z nejlépe placených affiliate programů WordPress: MyThemeShop a ThemeIsle. MyThemeShop nabízí obrovskou 70% provizi, ale jejich nejdražší produkt je pouze 85 USD (za provizi 60 USD). ThemeIsle, na rozdíl od toho nabízí 55% na produkty až do 249 $ (za provizní poplatek 137 USD). Nižší procento produktů s vyšší cenou vás bude mít lepší.

To vede k úplně odlišnému pohledu na přidružené programy a jejich úrovně provizí. Zde jsou další dva grafy; tentokrát se podíváme na minimální a maximální provize, které mohou přidružené subjekty očekávat – na základě cen produktů nabízených obchodníky.

Jak vidíte, čísla jsou poněkud všude, takže je těžké vyvodit nějaké závěry. Přesto vám mohu říci, že průměrná minimální provize se ukázala na 17,60 USD a průměrná maximální provize 76,24 USD.

Co to znamená vybudovat úspěšný affiliate program?

Vytváření úspěšného přidruženého programu není snadné a několik z nich jsme v průběhu let uzavírali z různých důvodů. Možná jeden z více mluvených odstavů se stalo ve WooThemes (to bylo předtím, než je získali Automattic).

Oficiálním důvodem je:

Je nám líto, že ukončujeme náš program doporučení, protože pro něj není dostatečná trakce.

Nalezení trakce je jistě jedním z nejnáročnějších kousků puzzle. Na jedné straně musí být vaše výrobky prvotřídní, aby v první řadě přilákaly klienty a převedly za rozumnou cenu. Ale na druhé straně, úrovně provizí musí také zajistit, aby věci byly užitečné pro přidružené společnosti.

Z pohledu affiliate partnera není propagace produktu s provizí 2 $ nutně příliš odlišná od propagace produktu s provizí 70 USD. To je důvod, proč přidružené společnosti přirozeně přitahují produkty, které jim s větší pravděpodobností vydělají peníze na dlouhé vzdálenosti.

Jinými slovy, pokud nabízíte 50% provizi za produkt s 15 USD, pravděpodobně se do programu nevadí mnoho lidí. A zejména pokud najdou podobné programy s vyššími výplatami, které mohou, protože WordPress je již poměrně velký ekosystém. Pokud se například podíváte na nejoblíbenější tematické obchody, téměř 10 nejlepších má přidružené programy. Vývojáři pluginů? Nevím, ale předpokládám podobné.

Pak je tu další neznámý – přepočítací koeficient – který je pravděpodobně nejdůležitějším faktorem pro ty, kteří se spoléhají na příjem přidruženého podniku jako svůj nástroj výdělku č. 1. Zde je citát Ionuta Neagu, zakladatele tohoto webu a generálního ředitele ThemeIsle:

Ionut Neagu

Ionut Neagu
Procentní provize sice mohou být lákavá pro příležitostné uživatele, ale zkušení marketéři ve skutečnosti jim tolik nevěnují pozornost. To vše proto, že rozdíl v přepočítacích koeficientech může být obrovský.

Například tematické obchody jako ElegantThemes mají tendenci převádět ještě 10x lépe než někteří jiní prodejci. Takže i kdyby se ElegantThemes rozhodl zaplatit 10%, zatímco v jiných obchodech 50%, ElegantThemes by stále produkoval dvojnásobek výsledků.

V ideálním případě se tedy před vypořádáním s daným procentem provize pokuste shromáždit zpětnou vazbu od přidružených společností, které jsou již ve vašem prostoru, změřte svou konverzi a zjistěte, zda můžete přijít s konkurenční nabídkou. V opačném případě je lepší propagovat jako "doporučte přítele" spíše než plně přidružený program a zacílit na své stávající uživatele.

Co si o tom myslíš? Hraje affiliate marketing důležitou roli ve WordPress? Pokud máte také affiliate program, jaká je vaše provize a proč?

Nezapomeňte se připojit k našemu bezplatnému kurzu pro urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Původní text Alex Denning a Karol K.
Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector