Jak získat reference od klientů a co s nimi potom – Ultimate Guide

Jak získat reference od klientů a co s nimi potom – Ultimate Guide

Jak získat reference od klientů a co s nimi potom – Ultimate Guide
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Jak získat reference od klientů a co s nimi dělat


Ohlasy klientů jsou životně důležitým prvkem jakéhokoli podnikání. Pokud chcete přilákat větší a lepší klienty, musíte nejprve prokázat, že jste v tom, co děláte, dobří. A bez ohledu na to, jak pohodlně se prodáváte, chvála je věrohodnější, když pochází od někoho jiného. Vědět, jak získat reference klientů, je základní dovedností každého podnikatele.

Tato příručka bude ukázat vám, jak získat reference klientů, které vám pomohou přilákat více a lepší podnikání. Za tímto účelem vám ukážeme, jak vyřídit dokonalý požadavek a jak napsat vlastní posudkové šablony, které zjednoduší proces pro vaše klienty..

Síla psaní vlastních ohlasů

Pokud jste novým vlastníkem firmy, nápad psaní vlastních posudků může znít nezvykle. Koneckonců se jedná o osobní doporučení. Mají stále na mysli cokoli, pokud jste je napsali sami, než vaši klienti?

Vaši klienti to naopak vidí jinak.

Mohou vaši práci milovat a rádi vás doporučí, ale je to ještě jeden úkol na již úplném seznamu úkolů. Pokud napíšete posudek a vše, co musíte udělat, je odhlásit se z toho, o to méně se starat.

Zapisování některých vašich posudků do dávek, spolu s e-mailem se žádostí o šablonu, vám umožňuje během několika minut požádejte o posudek klienta, a usnadňuje jim, aby vám poskytli svědectví v ještě kratším čase.

Jak napsat své posudky ke schválení klienta

psát posudky

Svůj vlastní posudek můžete napsat pomocí následujícího postupu ve třech krocích:

1. Rozhodněte se, co chcete zdůraznit

Brainstorm seznam věcí, které chcete zdůraznit o své firmě. Můžete například zdůraznit, jak úzce spolupracujete s klienty nebo jak rychle vaše práce přináší výsledky.

Zaměřte se na nejméně pět různých věcí, o kterých chcete, aby vaše reference hovořily.

2. Napište co nejvíce posudků za jednu hodinu

Napište co nejvíce 2–2 větných posudků za hodinu, pomocí časovače, abyste se ujistili, že to neděláte celý den. Zakládejte každý posudek na konkrétním aspektu vaší firmy, na který jste se rozhodli upozornit. Nezdržujte se na žádném posudku příliš dlouho. Chcete vytvořit seznam 20 a více, takže toto cvičení nemusíte opakovat delší dobu.

Zároveň nepřecházejte přes palubu s příběhy a podobně. To by mělo být o faktech.

3. Upravte své posudky pro přehlednost a pravopis

Znovu si přečtěte své posudky a opravte všechny chyby. Nechcete, aby vaše posudky zněly příliš chladně nebo profesionálně, ale také nechcete, aby vaši klienti – nebo potenciální budoucí klienti – byli rozptylováni zjevnou pravopisnou chybou. Nebo, ještě horší, být tak zmatený, že opustí váš web.

Příklad osvědčení

Nevíte co napsat? Zde je několik příkladů, jak začít:

(Blank) bylo potěšením pracovat. Komunikovala se mnou v každé fázi procesu. Její THE-THING-DONE splnily všechny mé požadavky na funkčnost a překonaly mé estetické očekávání.
Blížili jsme se (Blank) se složitými potřebami a pevným termínem zahájení naší společnosti. Okamžitě pochopila naše potřeby a včas vytáhla vynikající termín pro náš termín.
(Prázdné) proměnilo naši věc v něco moderního a velkolepého. Poskytli pokročilé TOTO a TO, a my jsme nemohli být šťastnější s výsledky.
(Prázdné) nejen pro nás postavili krásné věci, ale také vyškolili naše pracovníky v SOMETHINGU, abychom s nimi mohli pracovat sami.
I poté, co bylo zahájeno naše THING, (Blank) zůstává komunikativní a užitečné. Kdykoli máme problém nebo chceme aktualizovat naši věc, můžeme se na ni spolehnout (prázdné).

Pokud tyto šablony použijete jako základ pro své první posudky, nezapomeňte je vyměnit "Prázdný" s vaším jménem a měnit slova kolem – vše velkými písmeny. Nechcete, aby klienti v tomto článku našli své posudky psané slovo za slovem!

Pro další inspiraci se můžete také podívat na některá svědectví na mém webu pro psaní na volné noze:

dianna osvědčení

Jak získat reference klientů pomocí e-mailu se šablonou

získejte reference

Až své posudky napíšete, můžete si vytvořit e-mailovou šablonu, kterou budete požadovat od svých klientů. Vaším cílem by zde mělo být co nejrychlejší a nejjednodušší odhlášení klientů, které jste vytvořili,.

Váš e-mail by měl provádět následující akce:

 • Připomeňte svému klientovi práci, kterou jste spolu udělali.
 • Děkuji jim za práci.
 • Zeptejte se, zda by vám byli ochotni poskytnout svědectví.
 • Nabídněte posudek, který jste napsali sami.
 • Požádejte je, aby se buď podepsali na posudku, který jste napsali, nebo ho použili jako inspiraci pro jednu ze svých.
 • Řekněte jim, kde bude posudek použit.

Chcete splnit všechny tyto věci v co nejkratším čase. Zaměřte se na nejvýše čtyři 2-3 větné odstavce, včetně doporučení, které navrhujete.

Až bude hotovo, měl by váš e-mail šablony vypadat takto:

Vážený kliente),

Bylo mi potěšením pracovat s vámi na (projektu). Ještě jednou děkuji, že jste se se mnou rozhodli pracovat.

Zajímalo by mě, jste ochotni poskytnout svědectví pro můj web? Něco podobného níže uvedenému citátu (i přesný citát mohu použít, pokud chcete):

"(Blank) pro nás nejen navrhli krásný web, ale také vyškolili naše pracovníky v oblasti správy WordPress, abychom mohli web aktualizovat sami."

Byl bych velmi vděčný, kdybyste se odhlásil na tomto posudku, nebo kdybyste napsal jeden z vašich vlastních. Posudek půjde na můj web a může být také použit v soukromých e-mailech s potenciálními klienty.

Děkuji vám za Váš čas,
(Prázdný)
(Webová stránka)
(Kontaktní informace)

Většina klientů se ráda odhlásí z toho, co jste jim poslali. Nejlepší klienti se rozšíří o tyto posudky, napsat podrobný popis toho, jak jste jim pomohli. V každém případě je touto e-mailovou šablonou způsob, jak získat reference klientů, které můžete použít ve svém marketingovém úsilí.

Jak přizpůsobit e-maily s požadavkem

Když se učíte, jak získat reference od klientů, je důležité si uvědomit, že nikdo nemá rád číslo. Šablony mohou ušetřit čas, ale také riskují odcizení vašich klientů. Chcete-li tomu zabránit, měli byste šablonu přizpůsobit různými způsoby, když odešlete svůj posudek:

 • Nahraďte případy (klienta) jménem osoby.
 • Nahraďte (projekt) názvem projektu.
 • Přidejte jednu větu o něčem, co se vám během práce s klientem konkrétně líbilo.
 • Vypněte posudek na ten, který dosud nebyl použit.

Tyto malé, ale výkonné úpravy e-mailu se šablonou vám ukážou, že o nich přemýšlíte, nejen váš spodní řádek.

Kdy požádat o posudek

požádat o reference

Posledním poznatkem, jak získat reference od klientů, je pochopení, kdy je požádat. Žádat o posudek jsou dva ideální časy:

1. Na konci svého času spolupracujete

Pokud pracujete na velkém, jednorázovém projektu, je přirozený čas požádat o posudek po dokončení projektu. Pokud se to shoduje se spuštěním společnosti nebo produktu, možná budete chtít počkat do týdne po spuštění, až bude váš klient méně stresovaný.

2. Po třech měsících

Někteří klienti požadují, abyste prováděli průběžnou údržbu nebo vytvářeli obsah pro své webové stránky a / nebo platformy sociálních médií. Možná s nimi skončíte rok nebo dva, ale nechcete čekat tak dlouho na posudek, zejména pokud jsou jedním z vašich prvních klientů. Tři měsíce jim dávají čas, aby si zvykli na práci s vámi a porozuměli vaší hodnotě, a obdrží vám posudek dříve než později, abyste mohli hledat nové klienty.

Jak používat reference klientů

používat posudky

Nyní, když rozumíte tomu, jak získat reference klientů, musíte pochopit, co s nimi dělat.

Zde je několik způsobů, jak můžete použít své reference na trhu své práce:

1. Budujte kolem nich případové studie

Případové studie využívají kombinaci neoficiálních důkazů a statistických údajů k ilustraci toho, proč něco je nebo není efektivní. Zde v CodeinWP jsme provedli rozsáhlou případovou studii o tom, jak jsme získali prvních 4 000 odběratelů pro náš seznam e-mailů.

Když vám jeden z vašich klientů poskytne rozšířené osvědčení, můžete jej použít jako základ pro případovou studii ukazující, jak jste jim pomohli. Tento typ marketingové případové studie jsme provedli zde na CodeinWP zpět, když společnost poprvé začala a byla hlavně o "PSD na WordPress" služeb. Dílo bylo provedeno na základě svědectví Sama Lloyda. Všimněte si, že v tomto případě byl posudek tak podrobný, že jsme ho nechali stát většinou samostatně. Možná budete chtít přidat další materiály, které objasní, co váš klient řekl ve vaší vlastní případové studii.

2. Zobrazte je na svém webu

Existuje několik různých míst, kde můžete zobrazit své posudky na svém webu:

 • Nahoře a / nebo dole "O" stránka
 • Samostatně "Posudky" stránka
 • Na vstupních stránkách pro konkrétní produkty
 • Na postranním panelu
 • V zápatí

Pravděpodobně budete chtít umístit své nejlepší reference na více než jednom z těchto míst.

Nezapomeňte uvést obrázek klienta, pokud můžete. Díky tomu se bude svědectví cítit realističtější. Zde je příklad jednoho z našich editorů:

svědectví colinů

3. Zahrnout je do návrhů

Pracujete na novém návrhu klienta? Přiložte hrst posudků, abyste svým potenciálním klientům ukázali, že víte, co děláte. Pokud používáte šablonu návrhu webového designu, můžete dokonce zahrnout všechny své posudky. Než odešlete návrh, některé z nich odeberte, přičemž pro každého klienta ponechejte pouze nejrelevantnější nabídky..

4. Proměňte je v vizuální obsah

Na našem blogu sociálních médií, Revive.Social, mluvíme hodně o síle sociální média grafický design. Obrázky přitahují více pozornosti na sociálních sítích i na vašem webu, takže použijte program jako Canva proměňte své nejlepší posudky v poutavou grafiku.

5. Zveřejněte je na sociálních sítích

Ať už je zveřejňujete jako grafiku nebo jako jednoduchou nabídku, zveřejnění vašich posudků na sociálních médiích může být silným motivátorem pro lidi, kteří přemýšlejí o práci s vámi. V těchto příspěvcích můžete také označit své klienty a zvýšit tak jejich dosah.

Závěrečné úvahy o tom, jak získat reference od klientů

Nyní, když chápete, jak získat reference klientů, můžete vytvořit sociální důkaz, který potřebujete k úspěchu.

A jakmile získáte spolehlivou sadu klientských posudků, mohou se stát jedním z nejsilnějších nástrojů ve vaší marketingové strategii.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector