Jak si koupit doménu, která byla odebrána (5 kroků k názvu vaší vysněné domény)

Jak si koupit doménu, která je odebrána


Rozhodli jste se založit nový podnik a přišli jste s perfektním jménem. Když však hledáte doménu, kterou chcete, zjistíte, že ji již někdo vlastní. Tak co děláš? Vzdáváte se a měníte své obchodní jméno, nebo ano přijít na to, jak koupit doménu, která je přijata? Pokud chcete zvolit druhou možnost, jste na správném místě.

Tato příručka bude sdílet nejen to, proč je tak důležité získat přesnou doménu, kterou chcete, ale také vám poskytne podrobné pokyny, jak koupit doménu, která je přijata.

Než začneme; nejdou jen získat jinou TLD

Pokud je zadán požadovaný název domény, možná si myslíte, že je tu třetí možnost, kterou byste měli zvážit: získat stejnou doménu, ale s jinou TLD, jako je .net nebo .org místo .com.

To však není dobrý nápad. Za prvé, lidé si nikdy nebudou pamatovat, jaký byl váš správný TLD, takže obvykle půjdou za .com – nakonec skončí na nesprávném webu.

Kromě toho může registrace existujících jmen také způsobit právní potíže. Vlastník původního .com může tvrdit, že se pokoušíte porušit jejich značku zaregistrováním podobného názvu domény.

Na konci dne jste opravdu lepší, když se pokusíte získat původní název domény, který jste chtěli od začátku, nebo úplně změnit zaměření na jiné jméno.

S tím řekl, pojďme mluvit o podnikání:

Jak si koupit doménu, která je převzata

Doménu, která je přijata, můžete zakoupit podle následujících kroků:

1. Zkontrolujte, k čemu je doména aktuálně používána

Prvním krokem by mělo být navštívit doménu, kterou chcete koupit. Existuje skutečný web? Byl aktualizován v posledních několika letech? Jsou-li odpovědi na obě otázky "Ano", vlastník domény pravděpodobně nemá zájem o její prodej. Pokud existuje skutečný web, ale nebyl již několik let aktualizován, je pravděpodobnější, že doménu získáte, ale stále existuje velká šance, že ji majitel odmítne prodat.

Na druhou stranu, pokud je web, který vidíte, jednoduše zástupný symbol, můžete s důvěrou přistupovat k vlastníkovi domény. Pokud vlastník domény nakupuje a znovu prodává domény pravidelně, může mít dokonce stránku navazující na službu nákupu domény, se kterou upřednostňuje spolupráci..

Zde je příklad toho, jak parkovaná doména obvykle vypadá – majitelé takových domén obvykle čekají na správnou nabídku:

zaparkováno

2. Zjistěte, kdo vlastní doménové jméno

Jakmile zjistíte, že se doména nepoužívá pro aktivní web, dalším krokem je zjistit, kdo vlastní doménu. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je pomocí Služba WHOIS. Existuje řada webových stránek, kde můžete provádět tento druh vyhledávání, ale většinou získáte sadu standardních informací od kterékoli z nich:

 • když byla doména zaregistrována,
 • kdo byla doména zaregistrována,
 • jak kontaktovat tuto osobu nebo společnost,
 • a to i v případě, že vyprší současné vlastnictví domény.

Můžete také vidět další informace související s nákupem, ale za účelem získání této domény je vlastně e-mailová adresa vlastníka opravdu taková, jakou chcete.

Příklad výsledků vyhledávání WHOIS:
Kdo hledá

Někteří vlastníci domén si zakoupili ochranu soukromí a jejich jména se ve vyhledávání WHOIS neobjeví. V těchto případech bude obtížné doménu koupit, pokud ji nenajdete na aukčním serveru domény nebo na podobném trhu Sedo, Namecheap, nebo Flippa.

3. Určete, co jste ochotni zaplatit

Nyní, když víte, že je doména k dispozici, a než se spojíte s vlastníkem, rozhodněte se, za co jste ochotni zaplatit. To může být složité, protože neexistuje domluvená hodnota domény, ale můžete si udělat představu o tom, jaké ceny jsou, když prohledáte doménu na trhu, jako je Flippa.

Zde je několik faktorů, kterým je třeba věnovat pozornost, když přijít na to, jak koupit doménu, která je převzata:

 • Klíčová slova – Domény s populárními klíčovými slovy v nich stojí za to, protože mají vysokou pozici na Googlu a v dalších vyhledávačích.
 • Obecná hodnota – Doména, kterou může použít téměř jakýkoli podnik v daném odvětví (například socialmediamarketing.com), má obecnou hodnotu.
 • Brandability – Pokud doméně chybí obecná hodnota nebo silné klíčové slovo, její hlavní hodnota spočívá v její značnosti. Krátké, nezapomenutelné názvy, které lze snadno kouzlit, snadno vytvoříte značku.
 • Stáří – Starší domény jsou obecně považovány za cennější.
 • Délka – Nebo spíše krátkost. Čím kratší doména, tím cennější. Obvykle vás přistání na třípísmenném .com vás bude stát hodně.

Než se obrátíte na aktuálního vlastníka domény, kterou chcete, vyberte základní částku, kterou jste ochotni nabídnout, a maximální částku, kterou jste ochotni zaplatit – mohou to být dokonce stejné číslo, pokud chcete – pro doménu před vámi oslovit majitele.

Obávám se, že konkrétní hranaté závorky, které dávají smysl pro požadované doménové jméno, nejsou příliš proveditelné. Obávám se, že budete muset provést průzkum sám. Jak jsem již zmínil, začněte tím, že půjdete na Flippa nebo na jiné tržiště a vyhledejte domény, které jsou podobné té, kterou chcete. Podívejte se na cenovky na nich.

Hledejte domény s podobnou délkou, podobnou hodnotou klíčového slova, obecnou hodnotou a podobným věkem. To by vám mělo pomoci odhadnout cenu do určité míry a také se rozhodnout, zda si tuto doménu můžete skutečně dovolit..

4. Kontaktujte vlastníka

Pokud je vyhledávání úspěšné, můžete vlastníka kontaktovat dvěma způsoby: přímým oslovením nebo pomocí služby nákupu domény.

Chcete-li oslovit přímo, jednoduše použijte informace z vyhledávání WHOIS a pošlete zdvořilý e-mail s nabídkou na koupi domény. Můžete uvést některé informace o tom, kdo jste a proč chcete doménu, ale nechte svůj e-mail krátký. Zahrňte svou první nabídku do prvního e-mailu, abyste urychlili proces vyjednávání.

Pokud používáte službu nákupu domény, zprostředkovatel osloví vlastníka domény a provede proces vyjednávání za vás – skvělá cesta, která se má učit, jak koupit doménu, která je odebrána.

Podívejte se na tento seznam populárních doménových služeb a tržišť (některé z nich jsem již zmínil výše):

godaddy domény

Za některé z těchto služeb budete muset platit poplatky, ale také zajistí, že nové doménové jméno obdržíte bezpečně. Navíc jsou tyto poplatky obvykle relativně nízké.

5. Vyjednat nákup

Po navázání kontaktu s majitelem je čas sjednat si podmínky nákupu. To zahrnuje cenu, jak bude doména převedena a jaké zákony regionu se na prodej použijí. Existují vzorové dohody o prodeji domény je k dispozici online, ale pokud se jedná o dražší nákup, je vždy nejlepší mluvit se skutečným právníkem před skokem.

Během tohoto procesu nezapomeňte zvážit bezpečnost finanční transakce i převodu domény. Vyhněte se elektronickým přenosům a bankovním převodům. Místo toho použijte web jako Escrow bezpečně převádět prostředky. Escrow vám umožňuje nejprve vložit finanční prostředky, aby vlastník domény viděl, že jste připraveni zaplatit, a poté transakci autorizujte později, až budete mít doménu.

Pokud používáte službu jako Escrow, budete muset převést svou doménu samostatně. Naštěstí existují standardizované procesy pro přenos domén. Zde je příklad o tom, jak věci fungují v DreamHostu. Podobné tutoriály najdete také u jiných registrátorů.

Druhou možností, jak provést svůj konečný nákup, je použít službu následného trhu s doménami, jako je ta, kterou poskytuje Pojď tati zajistit, aby během procesu nákupu domény byly chráněny všechny strany. Za tuto službu opět zaplatíte další poplatek, ale zajistí to, že vaše peníze zůstanou v bezpečí. Některé z těchto služeb jsou připojeny k registrátorům domén a mohou vám také pomoci s provedením přenosu domény.

Jak změnit pořadí domény

Výše uvedený postup je nejjednodušší způsob, jak si koupit doménové jméno, které je převzato, ale někdy to není možné. Pokud stále nemůžete získat doménu, kterou chcete, druhou možností je změnit její pořadí.

Změna pořadí znamená, že počkáte, až vlastnictví domény vyprší, a zakoupíte ho v okamžiku, kdy bude k dispozici.

Sledování data vypršení platnosti domény však může být obtížné, takže budete chtít použít službu přeskupení.

Některé z populárních možností:

CatchTiger

I když však používáte službu přeskupení, není žádná záruka, že získáte doménu, kterou chcete. Současný vlastník musí stále nechat vypršet jejich vlastnictví domény a mnoho hostingových služeb dává majitelům další období odkladu, kde je lze obnovit po oficiálním datu vypršení platnosti. Obvykle je to 75 dní navíc.

Žádné štěstí?

Pokud chcete začít svůj nový podnik dříve než později a nemůžete získat doménu, kterou chcete, běžným procesem, měli byste vážně zvážit hledání jiné. Pokud jste ztratili nápady, podívejte se na některého z těchto úžasných generátorů doménových jmen. Co je na nich skvělé, je to, že navrhnou řadu možností na základě vašeho klíčového klíčového slova.

Máte doménu? Dobrý! Tady je další

Po zaregistrování doménového jména je dalším přirozeným krokem získání dobrého nastavení hostingu, takže váš budoucí web bude skvělý začátek.

 • Zde je naše podrobné porovnání nejlepších možností hostování dostupných pro WordPress.
 • Pokud hledáte levného hostitele, přečtěte si toto.

A konečně, pokud je vaším konečným cílem začít blog, přečtěte si tuto naši příručku. Pokrývá všechny kroky k vytvoření úspěšného blogu – od 0 zážitků po 150 000+ čtenářů každý měsíc.

Doufám, že tato příručka o tom, jak koupit doménu, která byla odebrána, byla užitečná.

Pokud některý z výše popsaných kroků není jasný, můžete se zeptat na komentáře.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map