Jak prodávat na Facebooku: Vytvořte Facebook Shop a zapojte miliardy potenciálních zákazníků

Jak prodávat na Facebooku: Vytvořte Facebook Shop a zapojte miliardy potenciálních zákazníků

Jak prodávat na Facebooku: Vytvořte Facebook Shop a zapojte miliardy potenciálních zákazníků
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Pokud jste se někdy pokusili naučit, jak prodávat na Facebooku, víte, že je to (jak to lehce uvedu) "zajímavý" Zkušenosti. Pravidla Facebooku, rozhraní, zabezpečení a téměř každá část sociální sítě se pravidelně mění. Mnohokrát se zdá, že úpravy nemají nic společného s pomáháním uživatelům. A tyto úpravy se rozhodně nesnaží pomoci firmám, pokud neplatíte za reklamy.


Internetové obchody však potřebují Facebook. Elektronické obchody to potřebují pro prodej, marketing a dokonce i zákaznický servis. Proto vás chceme naučit, jak co nejsnadněji prodávat na Facebooku.

Jak již bylo zmíněno, věci se na Facebooku často mění. Není proto vždy snadné najít nejlepší způsob, jak synchronizovat vaše produkty s obchodem WooCommerce nebo skutečně přijímat transakce přímo na Facebooku.

Jak prodávat na Facebooku: Vytvořte Facebook Shop

Posílá Facebook uživatele do nákupního košíku na vašem webu nebo jsou platby provedeny přímo na Facebooku? Obojí jim Facebook nabídl. A aby to bylo ještě složitější, záleželo by to na tom, ve které zemi se vaše firma nachází.

Ale dost stěžovat!

Jsme tu, abychom vám ukázali, jak co nejsnadněji prodávat na Facebooku, s co nejmenší pravděpodobností, že se váš obchod rozbije nebo způsobí problémy vašim zákazníkům..

Výhody učení, jak prodávat na Facebooku

Pro některé, obchod Facebooku nedává moc smysl. "Nechtěli byste, aby lidé přicházeli přímo na váš web?"

Pro ostatní jsou výhody spíše jasné. "Na Facebooku je spousta lidí. Chci k nim přístup!"

Bez ohledu na vaše postavení je důležité pochopit, že obě jsou pravdivé. Ano, je lepší nechat zákazníky nakupovat na vašem webu, abyste mohli zachytit jejich data a mít vlastní značku na všechno – ne na Facebooku.

Téměř však 2,5 miliardy lidí jsou uživatelé na Facebooku. Mnoho z těchto uživatelů sleduje značky a bere to, co tyto značky říkají vážně. S tímto typem zapojení je tedy rozumné používat Facebook jako médium pro přivádění uživatelů na vaše stránky a pro získání určitého prodeje.

Jak prodat na Facebooku správným způsobem

Když jsou výhody zřejmé, podívejme se, jak prodávat na Facebooku:

Závisí to na vaší platformě elektronického obchodu, ale výsledek je obvykle stejný. Tento tutoriál používá WooCommerce jako platformu eCommerce, ale další možnosti, jako je Shopify a BigCommerce, fungují podobným způsobem. Hlavní rozdíly jsou v tom, že možná budete muset najít "odkaz na Facebook" na ovládacím panelu vaší platformy.

Zde je uvedeno, jak vytvořit svůj obchod na Facebooku!

Jak jsme již dříve hovořili, proces konfigurace se může lišit v závislosti na vaší zemi. Tak, Zabývám se tím, jak prodávat na Facebooku v USA, pak využívám VPN (virtuální privátní síť), abych rozšířil, jak to funguje v Evropě a dalších částech světa..

������

���� Přečtěte si, jak nastavit obchod Facebook, pokud jste firma se sídlem v USA
���� Přečtěte si, jak nastavit obchod Facebook, pokud sídlíte v Evropě nebo v zahraničí

����

Metoda 1: Prodejte na Facebooku jako americká firma

Zahajte tento proces tak, že přejdete na svou firemní stránku Facebook. Pokud ho nemáte, Zde se dozvíte, jak vytvořit firemní stránku Facebook.

Přejděte na kartu Nastavení stránky.

Jak prodávat na Facebooku: nastavení stránky

Zobrazí se vám seznam možností, ze kterých si můžete vybrat. Vybrat Šablony a karty knoflík.

Jak prodávat na Facebooku: šablony

Na stránce Šablony a karty se můžete rozhodnout, které karty se zobrazí na vaší firemní stránce Facebook. Je to podobné jako nabídka na webu – můžete si vybrat, že budete mít karty jako O aplikaci, Komunita a Nabídky.

Přejděte dolů a vyhledejte Prodejna záhlaví. Klepnutím na přepínač aktivujte kartu Obchod.

karta shop

Nyní přejděte na rozhraní obchodní stránky a klikněte na ikonu Více knoflík. Nyní byste měli vidět Prodejna tab.

Nebojte se pohybovat po pořadí položek nabídky v systému Windows Šablony a karty modul.

Jak prodávat na Facebooku: shop

Znamená to, že váš obchod je nakonfigurován? ani náhodou!

Při pokusu o návštěvu skutečné stránky v obchodě se může zobrazit chyba. To s největší pravděpodobností znamená, že je třeba upravit šablonu a začít přidávat produkty.

Jak prodávat na Facebooku: chyba

Vracím se do Šablony a karty hledejte hlavičku nazvanou Šablony.

Ve výchozím nastavení "Standard" je nainstalována šablona, ​​což je v pořádku, ale hledáme něco jiného.

Klikněte na Upravit knoflík.

Upravit

Najděte a klikněte na Nakupování knoflík.

Nakupování

To aktivuje "Nakupování" šablona pro vaši stránku na Facebooku, která je určena k předvádění vašich produktů stejně jako v jakémkoli jiném internetovém obchodě.

aplikovat

Poté přejděte zpět na stránku Facebook Business a klikněte na ikonu Prodejna knoflík. Objeví se vyskakovací okno, které zahájí proces konfigurace vašeho obchodu. Klikněte na Přejít na Commerce Manager tlačítko pokračovat.

karta shop

Tento modul se vás zeptá, kde byste chtěli prodat.

Jak vidíte, můžete si vybrat z několika partnerských platforem. Je to dost snadné, protože vidíte, jak stačí kliknout na tato tlačítka a postupovat podle pokynů na obrazovce. To vše neprocházíme, protože každá z platforem je úplně jiná.

Místo toho vás provedeme ruční konfigurací webu a importem produktů bez nastavení jediným kliknutím.

Chcete-li tak učinit, vyberte ikonu Začít knoflík.

kde prodat

Aby byl váš obchod aktivní pro prodej, existuje tři kroky. Nejprve klikněte na Založit tlačítko pod hlavičkou s názvem Propojte obchodní účty. To vám umožní propojit váš obchodní účet Facebook za účelem správy peněz.

propojit účty

První možností je říct, že máte bankovní účet v USA. Budeme mluvit o tom, co dělat, pokud nemáte účet v USA později.

Klikněte na další knoflík.

Jak prodávat na Facebooku: americký bankovní účet

Procházejte seznamem firemních stránek a najděte tu, se kterou chcete propojit obchod.

propojit stránku

V další oblasti budete požádáni o pojmenování své firmy a propojení s účtem Facebook Business Manager. Pokud ho nemáte, Zde je několik informací, které vám pomohou. Klikněte na Uložit tlačítko pro posun vpřed.

jméno účtu

Následující stránka vás ještě jednou požádá o výběr stránky, na které chcete prodat.

pokračovat v nastavení

Nyní je čas přejít na druhý krok v nastavení služby Facebook Shop.

Klikněte na Nastavení předvoleb vyplňte pole pro inventář, zásady vracení zboží a další.

preference

To, co nabízíte pro přepravu, je zcela na vás. Můžete tedy zvážit možnost bezplatného přepravy nebo nechat zákazníky platit za možnosti, jako je standardní, urychlená a rychlá přeprava. Vybrat další po konfiguraci odeslání.

doprava - jak prodávat na Facebooku

Pohybujte se vpřed a vyberte, zda chcete pro svůj obchod vytvořit nový katalog. Klikněte na další tlačítko poté.

propojit katalog

Zásady vrácení se zobrazí také na vaší stránce Facebook. Zadejte, kolik dní nabízíte pro vrácení zboží, a poté klikněte na e-mailovou adresu Uložit knoflík.

Reklamační řád

Nakonec musíte nastavit své platby. Tímto způsobem se veškeré transakční peníze dostanou přímo na váš běžný účet. U tohoto procesu není třeba komunikovat s platebními procesory třetích stran.

prodat na Facebooku

Vyberte kategorii podnikání, pod kterou vaše organizace spadá. Klikněte na další knoflík.

co prodáváš

Tato stránka žádá o vaši firmu a e-mailovou adresu. To je nutné k zajištění toho, že používaný bankovní účet je spojen se skutečnou adresou. K tomu byste mohli použít svou domovskou nebo obchodní adresu, pokud má banka tuto adresu v evidenci. Klikněte na další jakmile je hotovo.

Jak prodávat na Facebooku: nastavit platby

Pokračujte výběrem státu, ve kterém podnikáte. Poté vyplňte své registrační číslo státní daně. Některé společnosti to nemají, takže jej můžete prozatím přeskočit nebo si přečíst dokumentaci Facebooku o tom, jak získat daňové registrační číslo nebo překonat tento požadavek.

kde je vaše firma

Na další stránce vyberte typ vaší firmy a poté zadejte jméno obchodního zástupce, sociální zabezpečení a datum narození. Kliknutím na přejděte na další stránku další.

daňové informace

Posledním prvkem, o který se musíte postarat, je propojení vašeho bankovního účtu. Tato stránka vyžaduje směrovací číslo, číslo bankovního účtu a vaše jméno v účtu. Tyto informace lze nalézt na šeku nebo požádáním banky. Klikněte na Dokončete nastavení knoflík.

odkazová banka

Takto nakonfigurujete Facebook Shop jako společnost ve Spojených státech!

Přidávání produktů

Nyní začíná zábavná část. Budete chtít nastavit katalog tak, aby přidával produkty ručně nebo potenciálně nahrál větší seznam položek.

Ve Správci obchodu vyhledejte Nastavte si svůj katalog záhlaví a klikněte na Založit knoflík.

obchodní manažer

nastavit katalog

Vybrat Přidat produkty na další stránce.

Jak prodávat na Facebooku: přidejte produkty

Tato další stránka je rozhodující pro rozhodování o tom, jak chcete importovat nebo přidat seznamy produktů.

  • První metodou je přidat ručně, což funguje dobře pro nové obchody nebo pro obchody s menším počtem produktů.
  • Máte také možnosti použití zdroje dat, což je skvělé pro větší kolekce produktů a pro přenos dat, která již máte z jiné platformy..
  • A konečně, možnost Připojit Facebook Pixels je skvělá pro automatickou aktualizaci položek, když lidé navštíví váš obchod.

přidat ručně

Nebojte se jít s nastavením, které má pro vaši značku největší smysl. Pokud jde o tento tutoriál, stručně vás provedu ruční konfigurací.

Funguje to podobně jako u jakékoli platformy elektronického obchodu, kde se vyžaduje přidání prvků, jako jsou fotografie, název produktu, popis, odkaz na web a mnoho dalšího. Jakmile je položka uložena, zobrazí se na rozhraní vašeho Facebooku.

Lidé pak mohou tyto položky koupit. Můžete je také uspořádat do sbírek.

přidat produkty ručně

����

Metoda 2: Prodejte na Facebooku se společností mimo USA

Facebook má různá pravidla pro prodej prostřednictvím své platformy a velká část je založena na tom, kde podnikáte.

Mnoho našich čtenářů má sídlo mimo USA, takže nemají čísla sociálního zabezpečení ani bankovní účty v USA.

Je stále možné prodávat na Facebooku?

Ano.

Druh.

V minulosti vám Facebook umožňoval být v jiných zemích a shromažďovat platby prostřednictvím místní měny. To už není dovoleno.

Primárním způsobem, jak stále konfigurovat obchod na Facebooku, je použití externí platformy eCommerce jako WordPress + WooCommerce spolu s oficiálním pluginem WooCommerce Facebook..

Pokud používáte jinou platformu elektronického obchodu, jako je Nakupujte, nebo cokoli jiného, ​​musíte zkontrolovat, zda je něco podporováno. Většina z nich má aplikace podobné zásuvnému modulu Facebook pro WooCommerce.

Tento proces však neumožňuje platby na Facebooku. Místo toho vytváří stránky produktů pomocí tlačítek, které přesměrují na váš nákupní košík s vlastním webem. Není to dokonalé, ale je to lepší než nic!

Abych vám ukázal, jak to funguje, aktivoval jsem VPN, aby to vypadalo, že se můj počítač nachází v Německu.

Chyba, která se zobrazí u bankovních účtů mimo USA

Řekněme, že váš obchod je v Německu nebo kdekoli mimo USA. Pokud provedete stejné kroky, které jsme provedli výše (pro americké podniky), zobrazí se chybová zpráva.

V jedné fázi se zobrazí toto vyskakovací okno, které vám řekne, že adresa firmy musí být v USA. Dokončení transakcí je proto zakázáno pro podniky mimo USA, alespoň prozatím.

chyba

Hlavní řešení

Oficiální aplikace Facebook pro WooCommerce je v současné době jedinou metodou přidání jednoduchého obchodu pro společnosti mimo USA. Aplikace Shopify, BigCommerce a další platformy mají také podobné aplikace.

Plugin není tak dobře hodnocen, ale udělá trik. Nebuďte však překvapeni, pokud narazíte na nějaké výpadky rozhraní.

Chcete-li začít, nainstalujte a aktivujte Facebook pro plugin WooCommerce na vašem webu WordPress. Také se ujistěte, že již máte nainstalovaný WooCommerce (a možná i pěkné téma WooCommerce).


Facebook pro WooCommerce

Autor: Facebook

Aktuální verze: 1.11.3

Poslední aktualizace: 21. května 2020

facebook-for-woocommerce.1.11.3.zip


50% Hodnocení


700 000 + instalace


WP 4.4 + Vyžaduje

Po aktivaci přejděte na WooCommerce → Nastavení → Integrace. Poté najděte a klikněte na ikonu Začít knoflík.

nastavení integrace

Tato stránka vysvětluje, že musíte vybrat stránku Facebook, nainstalovat pixel a importovat své produkty. Jediné, co musíte udělat, je kliknout na další tlačítko prozatím.

další

Zde v rozbalovací nabídce vyberete požadovanou stránku Facebooku. Klikněte na další tlačítko pokračovat.

vyberte stránku

Dále z rozbalovací nabídky vyberte požadovaný pixel Facebook. Pokud ještě žádný nemáte, můžete si jednu vyrobit. Poté klikněte na ikonu další tlačítko znovu.

pixel

Pokud již máte produkty v obchodě WooCommerce, tento krok trvá jen několik sekund. Vyberte katalog, který chcete importovat, a klikněte na Dokončit knoflík. Mělo by vám říci, kolik produktů je v tomto katalogu umístěno.

import produktů

Následující vyskakovací okno znamená, že jste připraveni začít prohlížet a spravovat své produkty na stránce Facebook. Stručně řečeno, toto nové připojení pluginu vám poskytuje funkce sloužit vašim produktům v reklamách na Facebooku a zobrazovat je jako katalog produktů.

nastavení dokončeno

Když přejdu na rozhraní mé stránky Facebook, mohu kliknout na Prodejna vidět výsledky.

Jak vidíte, jsou všechny produkty z mého webu WooCommerce naplněny do galerie. Zpracování všech trvá nějakou dobu, ale většina se obvykle provádí do 24 hodin.

Jak prodávat na Facebooku: výsledek frontendu

Když kliknete na jeden z produktů, zobrazí se Podívejte se na web knoflík. Poskytuje také obrázky produktů, názvy, popisy a ceny.

Ve srovnání s předchozí metodou pro americké podniky tento obchod Facebook (pro společnosti mimo USA) odesílá uživatele přímo na stránky produktů na vašem webu..

Jak prodávat na Facebooku: podívejte se na webové stránky

A to je vše! Takto lze vytvořit stránku obchodu Facebook bez americké adresy.

Máte nějaké dotazy ohledně toho, jak prodávat na Facebooku?

Facebook byl, je a bude pro majitele obchodu i nadále ošemetný. Některé z těchto postupů se mohou v blízké budoucnosti změnit, ale je dobré vědět, že proces přidání karty Shop a procházení jednotlivými kroky zůstal do značné míry stejný..

Právě teď mají americké podniky nástroj pro dokončení transakcí na Facebooku, přičemž peníze jsou zasílány na váš bankovní účet.

Podniky ze zemí mimo USA dokážou také vytvářet obchody Facebook, ale nepřipojíte se k bankovnímu účtu a tlačítko Koupit je přesměrováním na váš skutečný web..

Někteří lidé to mohou považovat za složité, ale obě metody jsou skvělé, pokud jde o to, aby se vaše produkty zákazníkům alespoň online zobrazovaly. Kromě toho jste schopni odkazovat na tyto produkty pro reklamy.

Pokud máte nějaké dotazy, jak prodávat na Facebooku, dejte nám vědět v komentářích níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector