Jak optimalizovat chování po nákupu ve WooCommerce (říká data)

Jak optimalizovat chování po nákupu ve WooCommerce (říká data)

Jak optimalizovat chování po nákupu ve WooCommerce (říká data)
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Proč byste měli prozkoumat pozitivní chování po nákupu? Pro elektronický obchod je celkově tolik potenciálu. Očekává se, že celosvětový maloobchodní prodej elektronického obchodování vzroste 4,058 bilionu dolarů do roku 2020, téměř trojnásobek růstu v roce 2015 14,6% všech spotřebitelských maloobchodních výdajů.


Chování po nákupu ve WooCommerce

(Grafy od Visualizer Lite.)

Přestože je snadné otevřít obchod s elektronickým obchodem, údržba je další příběh. Navíc, protože obchody s elektronickým obchodem jsou tak snadné, konkurence je tuhá. WooCommerce je nainstalován na více než 4 milionech webových stránek WordPress.

Statistiky to také ukazují 74% internetových startupů obvykle selže. Je zřejmé, že pokud chcete najít úspěch elektronického obchodování, je nutné řádné plánování a strategie. Navíc k tomu ve většině případů jednoduše stojí více oslovit nového zákazníka, než udržet stávajícího zákazníka šťastným.

Proto, aby byli zákazníci spokojeni, je rozumné věnovat čas soustředění na podporu pozitivního chování po nákupu.

V tomto příspěvku hovoříme o chování zákazníků po nákupu a o tom, jak zlepšit jejich zkušenosti.

Proč byste se měli zaměřit na chování po nákupu

Mnoho obchodů s elektronickým obchodem se zaměřuje na příjmy, ale ne na celkovou zkušenost zákazníků.

Součástí zákaznické zkušenosti je to, co se stane po nákupu, nebo období, po kterém zákazník získá váš produkt nebo službu. Tato poslední fáze na cestě zákazníka je často opomíjena (Studie PDF), což může ovlivnit míru retence zákazníků a následně ovlivnit výnosy a výnosy.

Jednoduchý akt optimalizace pro povzbuzení pozitivního chování po nákupu může mít velký dopad na zbytek vašeho elektronického obchodování. Optimalizace chování po nákupu má přímý dopad na spokojenost zákazníka, což může zvýšit nákupy a loajalitu / retenci zákazníků, což vede k více zastáncům značky a ke zvýšení příjmů a prodejů..

Podle Invespu je to tak 5-10krát levnější udržet stávající zákazníky než získat nového. Ale to není vše – strategie, které si kladou za cíl udržet stávající zákazníky, také vylepšují vaši spodní hranici a mohou zvýšit zisk až o 95%! Udržování zapojení zákazníků navíc ukazuje, že je o 90% pravděpodobnější, že budou zákazníky opakovat, a bude utratit o 60% více za transakci.

Bohužel, navzdory společnostem uznání důležitosti při implementaci lepší retenční zkušenosti jako klíčového diferenciace pouze 18% společností aplikuje tyto strategie.

Jste připraveni povznést se nad společnosti, které vyhazují peníze s jediným zaměřením na získání nových obchodů, na úkor udržení spokojenosti stávajících zákazníků.?

Zde je několik tipů, jak optimalizovat pozitivní chování po nákupu s WooCommerce:

1. Nabízejí vynikající zákaznickou podporu

Jednou z věcí, které si zákazníci elektronického obchodu stěžují na většinu, je nedostatek zákaznické podpory po nákupu.

Podle výzkumu z Rada CMO a LiveTechnology, 56% zákazníků shledává zážitky po nákupu s e-maloobchodníky zklamáním. Z věcí, které podniky elektronického obchodování mohou udělat, to říká 51% spotřebitelů zlepšení technické pomoci je nejvyšší prioritou, následuje zlepšení zpracování záruk / reklamací (38%) a lepší oprava / údržba (35%).

Zákaznická podpora může být poskytována v různých formách: buď formou osobní pomoci, nebo prostřednictvím komunikačních kanálů, jako je e-mail, telekomunikace nebo živý chat.

Aby bylo možné účinně optimalizovat pozitivní chování po nákupu, musí být komunikace včasná: bylo zjištěno, že zákazníci chtějí od společnosti odpověď do pěti minut nebo méně a že 93% společností to nemůže dosáhnout!

 • 32 společností – 7% – odpovědělo do 5 minut
 • 240 společností – 55% – trvalo 5 a více dní, než odpověděly nebo vůbec neodpověděly

Chcete-li držet krok, zvažte implementaci chatbots které běží na AI / strojovém učení – zejména pokud nemáte rozpočet na specializované zástupce zákaznických služeb.

Hledáte případovou studii, která vám umožní modelovat své vlastní zkušenosti se zákaznickým servisem WooCommerce?

Mezi příklady skvělé podpory zákazníků patří Geekova skupina Best Buy služby, které pomáhají zákazníkům instalovat a opravovat produkty, ať už v obchodě, doma, online nebo telefonicky. IKEA vytvořila své vlastní zajímavé, ale efektivní zkušenosti se zákaznickou podporou získáním TaskRabbit, který spojuje lidi s pracovníky na vyžádání, kteří mohou provádět specifické úkoly.

Zde je několik rychlých zásahů pro optimalizaci pozitivního chování po nákupu, pokud jde o zákaznickou podporu:

 • Nabídněte zákaznickou podporu na všech sociálních kanálech, kde jste. Nezáleží na tom, zda již na svém webu nabízíte podporu – i když již nemáte k dispozici proces podpory sociální podpory zákazníků, lidé vás budou i nadále zodpovědně zodpovídat za zveřejněné dotazy. Sprout Social’s Smart Inbox nástroj usnadňuje zpracování a delegování příchozích sociálních dotazů.
 • Ujistěte se, že vaše kontaktní údaje jsou viditelné a snadno vyhledatelné, aby se zákazníci mohli snadno dostat do kontaktu.
 • Mít viditelnou a jasnou stránku FAQ pro nejčastější dotazy a obavy zákazníků.
 • Integrujte profily zákazníků se systémem prodeje vstupenek. WooCommerce nabízí různé integrace zákaznických služeb, které vám mohou pomoci komunikovat se svými zákazníky, jako je Help Scout, Freshdesk a další.

klíčit

Na konci dne není žádný obchod (elektronický obchod nebo jinak) dokonalý. Dochází k chybám, zejména pokud používáte k přepravě a plnění třetí strany. Ale bez ohledu na to, co se stane, pokud se objednávkou něco pokazí, zajistěte, aby jste udělali vše, co je v jejích silách – nebo riskujete ztrátu zákazníka s potenciálně vysokou celoživotní hodnotou.

2. Zajistěte včasnou komunikaci o stavu objednávek

Zákazníci chtějí zůstat ve smyčce o stavu své objednávky od okamžiku, kdy dokončili nákup.

Stojí za zmínku, že zdánlivě špatné zprávy o stavu objednávky nemusí zákazník jako takový nutně vnímat. Ve skutečnosti 98% spotřebitelů říká, že oceňují společnosti, které je informují když se stane něco špatného podle jejich pořadí. Dobrovolností těchto informací a přímým přístupem k nim získáte hodnotnou důvěru.

Až poté, co se ukáže, že váš obchod je důvěryhodný, bude nový zákazník otevřen dalším marketingovým aktualizacím a propagacím. Při správném ošetření po nákupu vám tito věrní následovníci mohou pomoci šířit slovo – sdílení vašich propagačních akcí na vlastních sociálních kanálech nebo na jednom s lidmi v jejich sítích.

Přestože je e-mail nejlepší a nejznámější platformou pro elektronickou komunikaci se zákazníky, stávají se populární také kanály jako textové a push oznámení, protože 38% spotřebitelů chce od maloobchodníků slyšet několika způsoby.

Pokud nebyla objednávka celkem impulzní nákup, zákazníci se obvykle cítí dobře s věcmi, které zakoupili, a jsou otevřenější k přijímání e-mailů po nákupu od společností, od kterých zakoupili. Ve skutečnosti mají e-maily po nákupu dvojnásobek otevřených sazeb běžných propagačních e-mailů.

Zde je několik tipů, jak optimalizovat e-maily po nákupu:

 • Udržujte tón světla a pozitivní.
 • Nebuďte ctižádostivý, zvláště pokud se snažíte zvětšovat. Návrhy jsou v pořádku – zejména pokud můžete motivovat svého příjemce se speciální slevou.
 • Podporujte zapojení tím, že požádáte zákazníky, aby se podělili o své nákupy na sociálních médiích, vyzvali je, aby vás sledovali na sociálních médiích a zaregistrovali se do vašeho seznamu e-mailů, vyzvali je, aby dokončili průzkum spokojenosti, a požádali je, aby zanechali recenzi, jakmile obdrží svůj nákup..

WooCommerce je Následné rozšíření vám může pomoci automatizovat a systematizovat proces sledování e-mailů po nákupu. Případně zvažte externí poskytovatele automatických služeb, aby většinu komunikace řešili autopilota.
Sledujte

Můžete také zvážit zabití dvou ptáků jedním kamenem tím, že nabídnete slevy a výhody výměnou za recenzi nebo za odpovědi na svůj průzkum. Použijte WooCommerce Rozšíření Smart Coupon generovat kupóny a dárkové karty pro WooCommerce.
Chytré kupóny

3. Povzbuzujte zákazníky, aby se připojili k věrnostnímu programu

Věrnostní programy jsou skvělým způsobem, jak odměnit stávající zákazníky a povzbudit je, aby pokračovali v sponzorování vaší značky. Protože většina lidí již má peněženku plnou děrných karet a chytrý telefon s věrnostními programovými aplikacemi, vaše musí být nekomplikované a snadno se k nim připojit, aby bylo možné podpořit registrace..

Několik rychlých tipů pro vytvoření věrného zákaznického věrnostního programu:

 • Vydělávejte více o výdělcích a ne o rozdávání slev.
 • Vytvořte vyhrazenou vstupní stránku, která podrobně popisuje výhody věrnostního programu a jak se k němu připojit.
 • Program často propagujte ve svém e-mailovém seznamu a sociálních médiích.

WooCommerce nabízí Rozšíření bodů a odměn které vám pomohou snadno spravovat věrnostní program.
Body a odměny WooCommerce

4. Odeslat osobní zprávy

Kromě zajištění včasnosti e-mailových zpráv může přidání personalizace pomoci zlepšit chování po nákupu. Koneckonců, lidé oceňují (zdánlivě) osobní e-maily za něco, co se cítí spíš jako hromadné odesílání.

86% spotřebitelů tvrdí, že při jejich rozhodování o nákupu hraje personalizace důležitou roli (Studie PDF) a 87% nakupujících uvedlo, že jsou poháněn k nákupu více když internetové obchody zahrnují přizpůsobení. Kromě toho se doručují personalizované zprávy 6x vyšší transakční sazby.

Možná znáte starý způsob personalizace e-mailů – oslovení zákazníka jeho křestním jménem v e-mailu nebo zaslání zvláštního slevového kódu v den jeho narozenin.

V dnešní době technologie umožnila podnikům podniknout další krok: zasílání doporučení ohledně přizpůsobených produktů. Amazon je prý vyráběn 35% jeho výnosů z křížového prodeje tímto způsobem.
chování po nákupu

WooCommerce nabízí vestavěná funkce což usnadňuje rozlišení souvisejících produktů, prodejů a křížového prodeje. Vzhledem k tomu, že ne každý podnik v oblasti elektronického obchodování vyžaduje čas, je to snadný způsob, jak vyniknout mezi konkurencí – a zvýšit svou průměrnou hodnotu objednávky.

chování po nákupu

Závěrečné myšlenky: Jak podpořit ziskové chování po nákupu s WooCommerce

Trávit čas na zážitky po nákupu se může zdát jako zbytečné úsilí, ale čísla jsou na podporu tohoto zaměření. Udržováním spokojenosti zákazníků si budujete důvěryhodný vztah, který bude i nadále těžit z odměn v podobě zvýšení celoživotní hodnoty zákazníků a zastánců značky, kteří vám pomohou oslovit nové zákazníky.

Začněte tím, že zákazníkům ukážete, že si jich vážíte, a věnují jim pozornost, kterou potřebují. Komunikujte s nimi včas a zapojte se do nich. Ukažte, že je posloucháte a jste v souladu s jejich preferencemi, a že budou navždy vaši.

Co si myslíte o celé myšlence zlepšení post-nákupního zážitku ve WooCommerce? Začali jste pracovat v obchodě v této oblasti? Jaká je vaše výzva č.1? Dejte nám vědět v komentářích nebo tweetu @codeinwp

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector