EDD vs Freemius vs Gumroad vs WooCommerce – což je nejlepší pro prodej pluginů a témat WordPress?

Výběr správné platformy elektronického obchodování pro prodej pluginů a témat WordPress může být obtížné rozhodnutí. Existuje několik platforem, které jsou k dispozici pro firmy WordPress k prodeji svých produktů, a každá z nich má různé funkce, které mohou mít velký dopad na míru konverze a vaši dolní hranici. Správné rozhodnutí vyžaduje spravedlivé množství výzkumu a srovnání různých dostupných platforem.


Naštěstí jsme pro vás provedli spoustu tohoto výzkumu a zařadili jsme je na základě toho, co považujeme za nejdůležitější faktory, které je třeba zvážit. Co přijde:

 • ♟️ Čtyři kandidáti
 • �� Ceny
 • ⚙️ Nastavení a implementace
 • �� Přizpůsobení
 • �� Zákaznická podpora
 • �� Vlastnosti
 • Ver Rozsudek

EDD vs Freemius vs Gumroad vs WooCommerce

Toto je příspěvek hosta Brandona Ernsta.

♟️ Čtyři kandidáti: EDD vs Freemius vs Gumroad vs WooCommerce

Čtyři platformy, které porovnáváme, jsou jedny z nejznámějších v komunitě WordPress, ale začněme rychlým popisem každé z nich, takže jsme všichni na stejné stránce.

Snadné digitální stahování (aka EDD) je platforma elektronického obchodování s vlastním hostitelem, která se skládá z bezplatného jádra zásuvného modulu WordPress a spousty rozšíření, které vám umožňují prodávat a licencovat téměř jakýkoli digitální produkt. Byl postaven k prodeji všechny typy digitálních produktů.

Freemius je vybudovaná platforma pro spravovaný eCommerce konkrétně pro prodej pluginů a témat WordPress – I.e., Zpracovává vše od plateb předplatného a licencí po transakční e-maily a možnosti přidružení, zatímco průběžnou údržbu a aktualizace zajišťuje společnost Freemius..

Gumroad je platforma elektronického obchodu pro umělce a tvůrce, kteří chtějí prodávat digitální a fyzické produkty. Je možné licencovat software pomocí jejich platformy, stejně jako mnoho dalších užitečných funkcí pro tvůrce všeho druhu.

WooCommerce je nejrozšířenější bezplatný eCommerce plugin v ekosystému WordPress a je postaven k prodeji fyzické i digitální produkty. Stejně jako EDD, prodej licencí založených na předplatném pro pluginy a motivy WordPress je možný zakoupením doplňků WooCommerce..

EDD
Freemius
Gumroad
WooCommerce

CenyZákladní zásuvný modul je zdarma a náklady na rozšíření doplňků se pohybují od 99 do 499 $ ročně.7% -27% podíl na výnosech na základě vašeho celoživotního objemu prodeje (více podrobností níže).Smíšené (10 $ / měsíc + 3,5% z prodeje + 30 ¢ za transakci NEBO 8,5% z prodeje + 30 ¢ za transakci) Objevte prodeje přidat 10% k podílu na výnosech.Náklady na rozšíření základního pluginu zdarma 129 $ + / rok.
Vlastní nebo spravovanéS hostitelem.Podařilo se.Podařilo se.S hostitelem.
Vývoj / údržbaVolitelné rozsáhlé přizpůsobení (doporučeno k optimalizaci konverzních poměrů). Je nutná údržba.K zahájení prodeje produktu WP se doporučuje 5minutová integrace sady WordPress SDK. Všechny další funkce jsou připraveny k okamžitému použití s ​​některými možnostmi přizpůsobení.Vyžaduje se integrace API. Všechny další funkce jsou připraveny k okamžitému použití s ​​některými možnostmi přizpůsobení.Volitelné rozsáhlé přizpůsobení (doporučeno k optimalizaci konverzních poměrů). Je nutná údržba.
Ideální proPodniky WordPress, které chtějí nastavit vlastní platformu elektronického obchodování a plně přizpůsobit své řešení.Podniky WordPress všech velikostí, které chtějí rychlé a plnohodnotné řešení pro prodej a licencování pluginů a motivů WordPress.Umělci, návrháři a vývojáři, kteří vytvářejí digitální aktiva všeho druhu.Podniky WordPress, které chtějí nastavit vlastní platformu elektronického obchodování a plně přizpůsobit své řešení.

Nyní projdeme každou z těchto platforem a porovnáme hlavní komponenty. Vzhledem k tomu, že stanovení cen je jednou z největších součástí, kterou musíme zvážit, jdeme nejprve na to.

�� Ceny

Tady je, co vám ostatní lidé neřeknou – každá platforma má jinou sadu priorit, které ilustrují jejich cenové modely, které lze rozdělit do dvou kategorií: doplněk pro hostitele s placenými doplňky (aktualizace a podpora platformy přicházejí s ročním opakujícím se poplatkem) a sdílení SaaS (platforma se podílí na tržbách).

EDD a WooCommerce, kteří si předem účtují poplatky za rozšíření pluginů a vyžadují opakující se roční předplatné aktualizací a podpory, nemají skutečnou motivaci k zajištění obchodního úspěchu svých zákazníků – vydělají stejný výnos z obnovení předplatného bez ohledu na velikost podniku nebo úspěch. Ačkoli se tyto platformy mohou zdát z dlouhodobého hlediska mnohem levnější ve srovnání s platformami pro sdílení příjmů, musíte se postarat o hostování, vývoj a průběžnou údržbu, aby byla platforma správně nastavena a spuštěna. To vyžaduje spoustu práce a odpovědnosti (čas = peníze) a může se zbavit ostatních priorit, které máte při zahájení nebo správě podnikání s produkty WordPress..

Platformy pro sdílení příjmů mají přímou motivaci pomáhat vašemu podnikání v růstu, protože model sdílení výnosů váže úspěch platformy k vašemu. To znamená, že často poskytují nějaký druh marketingové podpory, která vám pomůže zvýšit vaše příjmy, protože ztracený prodej znamená ztracené příjmy jak pro prodejce, tak pro platformu. Kromě toho za údržbu a upgrade platforem nesou odpovědnost, takže nemusíte hostovat ani instalovat nic na svůj vlastní server – mnohem méně údržby.

Nyní si rozdělíme ceny jednotlivých platforem a uvidíme, které plány fungují pro vaše podnikání.

EDD

Platforma EDD je strukturována do čtyři svazky rozšíření, s jádrem EDD plugin zdarma. Osobní průkaz EDD začíná na 99 USD ročně a zahrnuje přístup k některým z jejich základních rozšíření, která nabízejí pouze část funkčnosti plnohodnotného řešení licencování softwaru. Pokud chcete schopnost integrace s více než jen "standardní platební brány", budete muset upgradovat na Extended Pass za 199 $ ročně.

Snadné digitální stahování cen

Pokud chcete licencovat digitální produkt (jako je plugin nebo motiv WordPress), budete potřebovat Professional Pass za 299 $ ročně. Jejich All Access Pass nabízí neomezený přístup ke všem rozšířením EDD za 499 $ ročně, což zahrnuje mnoho možností přizpůsobení, které by mohly být pro váš plugin nebo tematický obchod nesmírně cenné, takže je pravděpodobné, že nakonec budete chtít All Access Pass, pokud chtějí plně využít všeho, co EDD nabízí. Všechny dosud zmíněné poplatky jsou předem, bez jakýchkoli bezplatných pokusů a každoročně se obnovují. Vrácení peněz je povoleno do 30 dnů po zakoupení 3 menších plánů s a odůvodnění a vrácení peněz za přístup All Access Pass není povoleno.

Pro podniky s pluginem a tematikou jsou minimální náklady na softwarové licenční řešení s EDD, které podporuje předplatné, 299 $ ročně. Teoreticky je obnova nezbytná, pouze pokud chcete průběžné aktualizace a podporu. V praxi, pokud provozujete firmu, nechtěli byste si nechat ujít nejnovější aktualizace zabezpečení a opravy chyb, takže obnovení jsou nezbytné.

Freemius

Začínáme s Freemiusem je zcela zdarma. Jakmile provedete svůj první prodej, Volné ceny je 7% podíl na výnosech po překročení hrubých tržeb za 5 000 $ za celý život. Dokud nezasáhnete 5 000 $, zaplatíte 27% provizi z původních 1 000 USD a mezi 1 000 až 5 000 $ zaplatíte 17%.

Freemius Pricing

Přestože se podíl na příjmech Freemius může zdát vysoký, získáte přístup k týmu lidí motivováni, aby vám pomohli uspět. Kromě toho se některé funkce platformy Freemius, jako jsou e-maily pro automatické obnovení stavu opuštění vozíku, osvědčily zvýšit tržby prodejců o 7,5% nebo více, což více než pokrývá náklady na používání platformy. Po roce mnoho prodejci hlásí zdvojnásobení svých příjmů díky všem užitečným marketingovým nástrojům zabudovaným do Freemius.

Kromě toho existuje celá řada způsobů, jak Freemius podporuje WordPress plugin a tematické podniky prodávající prostřednictvím platformy, včetně personalizovaných marketingových konzultací, instruktážního poradenství o osvědčené postupy pro prodej pluginů a témat WordPress, a další rady, které vám mohou pomoci zvýšit míru konverze. Freemius neustále optimalizuje svou platformu pomocí funkcí, které zvyšují pravděpodobnost, že kupující dokončí proces platby. Dalším malým způsobem, jak pomáhat prodejcům, je prostřednictvím internetu Máme váš zadní klub – více podrobností vysvětleno níže v sekci podpory.

Gumroad

Gumroadovy poplatky jsou trochu složité a nejsou příliš transparentní. Podařilo se nám získat přehled o jejich smíšený cenový model. V zásadě existují 3 možnosti. Gumroad můžete používat zdarma nebo používat Gumroad Premium. Poté můžete do některého z těchto balíčků přidat Gumroad Discover.

Gumroadův bezplatný tarif má poplatky 8,5% + 30 ¢ za transakci.

Gumroad Premium je 10 $ / měsíc nebo 108 $ / rok a nabízí další funkce, které naleznete na výše uvedeném odkazu. Pokud jste předplatitelem Gumroad Premium, vaše transakční poplatky klesnou na 3,5% + 30 ¢ za transakci.

Gumroad Pricing

Gumroad Discover přidává 10% transakční poplatek za prodej, který přichází prostřednictvím programu Discover. Program Gumroad’s Discover nabízí marketingové výhody tím, že upřednostňuje váš produkt zákazníkům Gumroad, kteří si zakoupili podobné produkty, a tím, že vám poskytne seznam produktů na Objevte tržiště. Prodej prostřednictvím jiných kanálů nemá poplatek 10% Gumroad Discover.

Zdá se, že prodejci pluginů a motivů WordPress mohou používat libovolnou kombinaci plánů a pravděpodobně by se nezjistilo, kdybyste se pokusili objevit, pokud se s nimi rozhodnete prodat..

Gumroad má oficiální plugin na repozitáři WordPress.org, který by měl integraci trochu usnadnit, i když se zdá, že není příliš aktivně udržován, nebyl testován s nejnovějšími 3 hlavními vydáními WordPress a je aktivní pouze na méně než 2 000 webech.

WooCommerce

Ceny WooCommerce jsou podobné EDD v tom, že se jedná o bezplatný základní plugin s placenými rozšířeními. Chcete-li prodávat licence založené na předplatném pro pluginy a motivy WordPress, budete potřebovat WooCommerce Předplatné a API Manager rozšíření, 199 $ / rok + 129 $ / rok (obě jsou licence na 1 web). K dalším funkcím, které vám pomohou automatizovat vaše marketingové procesy a neustále rozšiřovat vaši uživatelskou základnu a budovat trvalý tok příjmů, budete muset přidat významné množství rozšíření nebo doplňků od třetích stran, jako je AffiliateWP pro přidruženou platformu..

Předplatné WooCommerce

Cenový verdikt

Pokud jde o stanovení ceny, mějte na paměti několik bodů:

 • Sdílení příjmů Platformy SaaS (Freemius a Gumroad) mají motiv, který vám pomůže budovat vaše příjmy rok od roku.
 • Platformy s vlastním hostitelem shromažďují peníze předem a nabízejí pouze podporu pro používání jejich platformy, a ne pomáhají vašemu podnikání být úspěšnější. Současně vám tyto platformy také umožňují prodávat další typy digitálních produktů, nejen licence na téma WordPress a pluginy.
 • Platformy pro sdílení příjmů shromažďují peníze, když provedete prodej (s výjimkou balíčku Premium společnosti Gumroad), což je často lepší pro začínající firmy nebo vývojáře s nízkým rozpočtem.
 • Platformy SaaS eCommerce jako Freemius a Gumroad šetří hodiny vývoje a údržby na pozadí, protože spravují vše.
 • Když se podíváme na stanovení cen, uvažujeme pouze o výdajích souvisejících s platformou, nikoli o výdajích souvisejících s jinými oblastmi vašeho podnikání, jako jsou náklady na marketing atd. Je důležité si uvědomit, že platforma, kterou vyberete, může vaše výdaje později minimalizovat. pokud správné funkce vycházejí z krabice.
 • U EDD a WooCommerce musíte platit předem, kde u Freemius a Gumroad se cena začíná, až když provedete prodej (s výjimkou plánu Gumroad Premium).

Podívejme se na příklad, který nám pomůže zjistit, která platforma má nejlepší ceny pro prodejce pluginů a motivů. Předpokládejme, že v prvních 2 letech po uvolnění pluginu nebo motivu vyděláte 20 000 $. Zde je celková cena, kterou v této situaci zaplatíte za každou platformu:

EDD
Freemius
Gumroad
WooCommerce

Náklady předem499 $0 $0 $328 $
Obnovení499 $ / rok0 $Volitelné 10 $ / měsíc nebo 108 $ / rok328 $ / rok
Podíl na výnosechŽádný27% na prvních $ 1k; 17% na $ 1k – $ 5k; 7% po $ 5k;Mezi 3,5% až 8,5% + 30 ¢ na transakciŽádný
Celkové náklady (20 000 $ v příjmech 2 roky)998 $2 000 $916 $ – 1 700 $656 $
Plán2 roky služby All Access PassPodíl na výnosechPrémiový plán a volitelné Gumroad DiscoverPředplatné a softwarová rozšíření
Další výdajePoplatky za platební bránu závisí na vybrané bráně. Vývoj platformy.Poplatky za platební bránu ~ 3% + 30 ¢ za transakci.10% na veškerý prodej prostřednictvím Discover (není zahrnut do našich výpočtů, protože program je volitelný).Poplatky za platební bránu závisí na vybrané bráně. Vývoj platformy.

WooCommerce je zde jasným vítězem, a to za 656 USD za podnikání s pluginem, které za dva roky vydělá 20 000 $.

Funkce, které WooCommerce poskytuje v tomto cenovém rozpětí, však neumožní prodejcům pluginů a motivů dosáhnout plného marketingového potenciálu. K získání funkcí, jako je automatická obnova opuštění vozíku, upomínání e-mailů a další, bude potřeba poměrně mnoho doplňků a rozšíření. Snažím se říci, že to bude vyžadovat mnohem více práce, nastavení, údržbu a vývoj doplňkových marketingových strategií, které jsou potřebné k tomu, aby se WooCommerce prodávalo pluginy a témata ve výši 20 000 dolarů, než by to vyžadovalo prodej na jiných platformách..

Jen pro kopy, pojďme se podívat na plugin a téma podnikání, které se právě začíná a vydělal $ 2000 za prvních 6 měsíců.

EDD
Freemius
Gumroad
WooCommerce

Náklady předem499 $0 $0 $328 $
Obnovení499 $ / rok0 $Volitelné 10 $ / měsíc nebo 108 $ / rok328 $ / rok
Podíl na výnosechŽádný27% na prvních $ 1k; 17% na $ 1k – $ 5k; 7% po $ 5k;Mezi 3,5% až 8,5% + 30 ¢ na transakciŽádný
Celkové náklady (20 000 $ v příjmech 2 roky)499 $440 $170 USD – 178 USD328 $

* Výše ​​uvedené ceny nezahrnují vstupní poplatky (kromě Gumroad – do jejich výpočtu jsme zahrnuli 3,5% poplatek za všechny transakce, ale ne 30 ¢ za transakci do našich výpočtů, protože každý prodejce bude mít rozdíl # transakcí bez ohledu na platformu ).

Zdá se, že z dlouhodobého hlediska zůstává WooCommerce nejlevnější platformou elektronického obchodování v poměru k celkovým výnosům. Gumroad je však nejlevnější možnost pro prodejce pluginů a témat v raných fázích podnikání a za prvních několik tisíc dolarů v příjmech. Gumroad a Freemius mají možnost začít s startupy, které nemají dostatek kapitálu (pokud nepřijdete s prémiovým plánem společnosti Gumroad, budete platit předem).

⚙️ Nastavení & implementace

EDD

Až zakoupíte balíček EDD, který vyhovuje vašim potřebám, budete si muset stáhnout a nakonfigurovat plugin spolu se všemi příslušnými rozšířeními. Jejich dokumentace prochází různými zkratkami, funkcemi, možnostmi přizpůsobení, problémy s kompatibilitou motivu / pluginu a možnostmi konfigurace serveru.

Mějte na paměti, že protože EDD je samo hostované řešení, očekává se, že si nastavíte svou vlastní platební bránu (která bude mít své vlastní poplatky), a budou se vyskytovat další náklady spojené s implementací, jako je hosting webových stránek a doba vývoje. přizpůsobit platformu. Tyto náklady jsou vyžadovány pro jakékoli řešení eCommerce s vlastním hostitelem, které v tomto článku zahrnuje EDD a WooCommerce. V závislosti na vašich dlouhodobých cílech může být EDD ve skutečnosti velmi levným řešením prodeje pluginů a témat WordPress, pokud si sami můžete vývoj a přizpůsobení platformy udělat. Dalším skvělým místem pro začátek by byl jejich článek Nastavení prvního úložiště EDD.

Snadné digitální stahování Doc

Freemius

První věc, kterou musíte udělat, je Registrovat účet na jejich webových stránkách. Chcete-li začít prodávat, projděte jejich 5minutová integrace SDK zpracovat a vytvořit první možnost placeného plánu pro váš produkt. Po dokončení těchto prvních dvou kroků poskytuje řídicí panel prodejců odkaz na vaši stránku pokladny, kterou lze okamžitě použít k prodeji vašich produktů..

Freemius také nabízí tlačítko Koupit, které můžete umístit na svůj web, a poskytuje formulář pro modální výplatu. Jedná se o opravdu rychlý a snadný způsob, jak získat všechny potřebné platby, licencování a předplatné, aniž by bylo nutné mnoho úprav a časových investic. Na panelu Prodejců existuje řada dalších nastavení a funkcí, které můžete implementovat také (podrobnosti jsou popsány v části Funkce níže).

Integrace sady Freemius SDK

K efektivnímu využití těchto nástrojů budete samozřejmě potřebovat nějakou marketingovou strategii. Můžete začít se vstupní stránkou nebo webovou stránkou, stejně jako některé z nich tyto tipy pro spouštění pluginů a tématických firem.

Strategický marketing a optimalizace prodejního procesu je to, co odlišuje Freemius od ostatních platforem v tomto článku. Vova Feldman, CEO společnosti Freemius, postavila platformu Freemius implementací známých a osvědčených technik pro úspěšný prodej pluginů a témat. Například, pokud máte bezplatnou verzi pluginu nebo motivu v úložišti WordPress.org, sada SDK Freemius vám umožňuje shromažďovat data o využití, e-mailové adresy a další informace o těchto uživatelích, abyste mohli nabízet prémiový produkt nebo doplňky na trh tito uživatelé v budoucnosti. Užitečné marketingové nástroje, jako je tento, vám umožňují přijímat rozhodnutí na základě údajů, které lze provést, a zlepšit vaši marketingovou strategii.

Gumroad

Gumroad říká, že jsou "pro nezávislé spisovatele, designéry, vývojáře softwaru, hudebníky, umělce, učitele, filmaře a kohokoli mezi tím." To znamená, že proces nastupování musí být stejně rozmanitý a musí mít k dispozici možnosti pro profesionály ve všech těchto odvětvích. Přestože jsme tento proces nastavení tohoto článku neprovedli, našli jsme jej Příručka Začínáme a článek o tom, jak nastavit licenční klíče pro váš softwarový produkt na Gumroad. Tyto příručky vám poskytnou vše, co potřebujete vědět o přidávání produktu, získání zaplacení prostřednictvím jejich platformy a další.

Gumroad Docs

Po nastavení jde vše o přizpůsobení nastavení platformy vašim obchodním potřebám, cenovému modelu a obchodní strategii.

WooCommerce

WooCommerce má velmi užitečné Proces nastavení 5 kroků na jejich webových stránkách, ale dám vám zde body na vysoké úrovni ��

 1. Vyberte si hosting
 2. Nainstalujte WordPress
 3. Vyberte téma
 4. Aktivujte WooCommerce
 5. Rozšiřte WooCommerce

Počínaje WooCommerce

Toto jsou docela standardní kroky pro jakoukoli platformu elektronického obchodování hostovanou hostitelem a opravdu vše, co potřebujete, abyste mohli začít. Stejné kroky budete muset provést také u EDD.

Kdo vyhraje nastavení & soutěž o realizaci?

Na základě výše uvedených informací se domníváme, že jasným vítězem je Freemius na této frontě. Proces na palubě byl uznán mnoha Freemius zákazníky být skutečně rychlý a snadný. Jejich platforma byla postavena na základě osvědčených postupů pro prodej zásuvných modulů a témat a pro vývojáře WordPressu je opravdu určeno, aby prodávali své produkty od 0 do 100.

Díky této kombinaci faktorů je Freemius nejužitečnější platformou pro vývojáře pluginů nebo témat, kteří se chtějí stát podnikateli za 5 minut.

Ve větším měřítku mohou zavedené prodejny pluginů a témat používat Freemius ke zvýšení svých příjmů, uživatelské základny a dalších pomocí automatizovaných marketingových nástrojů, které jsou zabudovány do platformy (některé z nich jsou spuštěny na pozadí bez jakéhokoli nastavení) . Mnoho velkých podniků WordPress již migrovalo celé své prodejní platformy na Freemius a poté, co tak učinily, zaznamenalo výrazné zvýšení míry konverze a výnosů..

�� Přizpůsobení

EDD

EDD je vysoce přizpůsobitelné řešení, které bude vyžadovat pozornost k detailům na každém kroku cesty. Protože se jedná o univerzální řešení pro všechny, je třeba přizpůsobit vzhled a dojem aspektů platformy směřujících dopředu, abyste mohli sdělit zprávu, kterou chcete odeslat. To bude vyžadovat značné množství vývoje a designu, pokud chcete mít vlastní eCommerce obchod, který představuje vaši jedinečnou značku. EDD uznává, že branding jejich platformy je opravdu důležitý, takže mají Tématická část jejich dokumentů aby vám pomohl skočit do toho.

Kromě vývoje a designu vám úplná kontrola nad přizpůsobením platformy přináší spoustu flexibility při prodeji produktů WordPress..

Existuje celá řada Rozšíření třetí strany k dispozici, které můžete použít k přidání téměř jakékoli funkce.

Mějte na paměti, že každý z nich může mít samostatný proces nákladů a nastavení.

Další rozšíření třetích stran na webových stránkách EDD

Snadné digitální stahování rozšíření třetích stran

Pokud potřebujete podporu přizpůsobení EDD, můžete si jednu z nich najmout důvěryhodní konzultanti které vám pomohou vybudovat vaši platformu.

Freemius

Chcete-li opravdu začít využívat Freemius v plné výši, budete potřebovat zákazníky. Přizpůsobení platformy Freemius nebudete muset trávit příliš mnoho času, s výjimkou optimalizace nastavení pro obchodní a cenový model, který jste si vybrali pro prodej.

Protože Freemius je spravované řešení (není hostitelem), zvládnou za vás veškerou těžkou práci. Freemius spravuje platformu, pravidelně a hladce vydává aktualizace a zpracovává všechny platby vaším jménem. Máte možnost vložit plně vybavený Panel uživatelů na vašem webu pomocí pluginu Freemius, takže zákazníci mohou spravovat svůj účet a nakupovat prostřednictvím vaší vlastní značkové stránky místo webu Freemius. Rovněž můžete přizpůsobit vzhled a dojem z cen na palubní desce, pokladny a uživatelského panelu pomocí vlastního CSS.

Hlavní věcí, na kterou byste se měli při přizpůsobování Freemius zaměřit, je testování různých marketingových strategií souvisejících s určováním cen, bezplatné zkoušky, příslušnost, a více. To můžete začít dělat v panelu prodejců skoro hned po registraci. Nezapomeňte, že sada Freemius SDK také automaticky shromažďuje zpětnou vazbu, když uživatelé deaktivují váš produkt, takže můžete pomocí těchto informací získat více informací o svých potřebách zákazníků a vylepšit svůj produkt..

Informační panel pro vývojáře Freemius

Freemius se zaměřuje na přizpůsobení mimo platformu a dává vám čas, který potřebujete, abyste se mohli soustředit na budování svého podnikání a data, která potřebujete k informovanějším rozhodnutím.

Pro ty, kteří potřebují větší přizpůsobení, má Freemius k dispozici mnoho možností, jako je WordPress SDK a události a vlastní webhooks, které lze použít k automatizaci marketingového úsilí. Freemius nabízí integraci MailChimp, která vám pomůže doručovat automatizované e-maily a integraci s WPfomify nabídnout FoMo vyskakovací oznámení na vašem webu, když kupující interagují s vaším produktem.

Celkově je hlavním důvodem, proč společnosti vidí úspěch po přechodu na Freemius, to, že plně využívají všech možností přizpůsobení, které nabízí Freemius. Freemius usnadňuje testování různých cenových modelů pro váš produkt, jako je prodej prémiových verzí doplňků, nabídka bezplatných zkušebních verzí pro váš produkt a svazky více produktů prodávaných společně. Z tohoto důvodu můžete – jako tvůrce rozhodnutí pro vaši firmu – strategicky určit nejlepší možnosti stanovení cen pro své produkty a zjistit, co je pro vaše zákazníky nejlepší. Správné použití těchto informací vám umožní mít pozitivní dopad na míru konverze.

Gumroad

Gumroadova dokumentace je docela jasná o tom, co dělají vám umožní přizpůsobit a co ne. Existuje celá řada funkcí, které odpovídají rozmanitosti produktů, které lze prodávat na jejich platformě. Základem je, že budete muset nahrávat informace o svém produktu, značkových materiálech, cenách a všech dalších standardních podrobnostech..

Když prodáváte s Gumroad, dávají vám Vstupní stránky produktů, profilů a publika, které lze přizpůsobit pomocí CSS, takže při používání jejich platformy nemusíte vytvářet vlastní webové stránky. Avšak zanedbání vlastního webu může být velká chyba, protože s vlastním webem získáte mikroovládání nad marketingem vašeho podnikání, a proto můžete učinit svůj web mnohem účinnějším marketingovým nástrojem..

Gumroad přizpůsobení

Jako vedlejší poznámku bychom měli zmínit, že funkce Gumroad nejsou zaměřeny na vývojáře pluginů a motivů, jako na jiných platformách v tomto článku..

WooCommerce

Podobně jako EDD je i WooCommerce vysoce přizpůsobitelný. Nabízejí užitečného průvodce osvědčené postupy přizpůsobení WooCommerce, takže by vám neublížilo, kdybyste tam začali s přizpůsobováním. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak rozšířit výchozí funkčnost pluginu WooCommerce, je použití Rozšíření WooCommerce. Přestože spousta rozšíření WooCommerce stojí za to, můžete s nimi vybudovat spoustu užitečných funkcí. V úložišti WordPress.org a googlingem je také k dispozici široká škála rozšíření třetích stran.

Rozšíření WooCommerce

Téměř cokoli pod sluncem je k dispozici pro WooCommerce, pokud si můžete dovolit dát vše do své platformy a / nebo máte kódovací dovednosti. Stejně jako EDD, můžete přizpůsobit kód WooCommerce vše, co chcete. Existují konzultanti můžete si najmout, aby vám také pomohl.

Kdo nabízí nejpřizpůsobivější platformu pro prodej pluginů a témat?

Domníváme se, že je to vazba mezi EDD, WooCommerce a Freemius, protože ačkoli lze EDD a WooCommerce zcela přizpůsobit, jejich funkce nejsou speciálně vytvořeny pro prodej pluginů a témat WordPress. To je na rozdíl od Freemius – což je mnohem méně přizpůsobitelné – ale hlavní rozdíl je v tom, že funkce a možnosti přizpůsobení Freemius jsou vytvořeny tak, aby pomohly firmám s pluginem a motivem maximalizovat míru konverze.

�� Zákaznická podpora

EDD

Všechny EDD balíčky mají standardní e-mailovou podporu. Můžete si také koupit prioritní podpora (což je rychlejší než standardní podpora) za 299 $ / rok nebo 99 $ za 45 dní. Prioritní podpora umožňuje opakovaným uživatelům EDD přihlásit se na váš web, aby v případě potřeby pomohli vyřešit problémy.

EDD nepodporuje přizpůsobení, které budete muset udělat sami nebo najmout poradce, aby vám pomohl, jak je uvedeno výše.

Freemius

Freemius poskytuje zákaznickou podporu mnoha způsoby. Hlavně jejich docs projít jak nastavit Freemius SDK, používat různé funkce platformy a implementovat různá přizpůsobení. Tým Freemius poskytuje e-mailovou podporu všem prodejcům, kteří se připojili k jejich platformě, ať už vývojářům nezávislých výrobců, kteří začínají nový podnik s pluginem nebo tématem, nebo zavedeným podnikům s pluginem a tématem, kteří chtějí své podnikání posunout na vyšší úroveň.

Jednou z největších oblastí, kde Freemius poskytuje podporu, je migrace na platformu Freemius. Výkonný ředitel společnosti Freemius osobně dohlíží na proces nastupování pro nové prodejce, kteří již mají obchody EDD nebo WooCommerce, které splňují určitá kritéria. Freemius se postará o migrační proces, importuje všechna stávající zákaznická data a licence (ať už v EDD, WooCommerce nebo na trzích jako ThemeForest a CodeCanyon) a pomůže proces migrace co nejjednodušší. Freemius dokumenty o migraci zahrnují také některé z nejaktuálnějších procesů migrace na Freemius ze samoobslužných eCommerce platforem nebo tržišť.

Pro podporu pomocí funkcí Freemius (kromě e-mailu) má společnost Freemius na své platformě k dispozici prodejce Slack pro prodejce. Chcete-li se připojit, stačí začněte integrovat váš plugin nebo motiv pomocí jejich sady SDK a můžete požádat tým podpory. Komunita je plná dalších prodejců pluginů a témat, kteří denně pracují na růstu svých podniků.

Freemius Top Notch Support and Community

Freemius navíc podporuje své partnery prostřednictvím internetu Máme váš zadní klub, což je o tom, jak dát prodejcům skok vpřed v oblasti marketingu a celkové obchodní strategie pro jejich produkt. Klub We Got Your Back je další výhoda pro všechny prodejce, kteří používají jejich platformu, a ukazuje, jak moc se Freemius na partnerech opravdu zajímá.

Gumroad

Gumroadovy dokumenty jsou dosti rozsáhlé a zdají se dobře napsané a snadno pochopitelné. Přestože jsou jejich funkce méně přizpůsobitelné než WooCommerce, EDD a Freemius, zdá se, že stávající struktura podpory je více než dostačující k uspokojení potřeb jejich prodejců (což musí být docela rozmanité). Mají také pěkné kontaktní tlačítko k dispozici na jejich stránka nápovědy, který je k dispozici každému, kdo se může na něco zeptat, a má užitečnou stránku, která ukazuje možnosti kontaktování Gumroad.

WooCommerce

WooCommerce poskytuje dokumenty, podporu před prodejem a – pokud jste si zakoupili plugin nebo motiv – prémiovou e-mailovou podporu. Jejich podpůrná politika uvádí, že pokrývají jejich výrobky "jak je" a nenabízejí podporu přizpůsobení. To je vše kolem docela spravedlivé politiky.

Většina čtenářů tohoto článku pravděpodobně používala WooCommerce již dříve a možná znáte jejich kanály podpory. Pokud některý z jejich produktů nefunguje – určitě se o vás postarají a přijdou na to, proč se to děje (a opravte jej, pokud jde o selhání nebo chybu v jednom z jejich produktů). Zde je pěkný malý průvodce, který poskytují Jak získat nápovědu. Vzhledem k tomu, že WooCommerce je nejrozšířenější platformou eCommerce na WordPress, jsou hlavní chyby neustále zpracovávány kvůli velmi vysokému počtu podporovaných vstupenek, které získaly..

Kdo to dává zákazníkům "červený koberec" pocit zákaznického servisu?

Přestože WooCommerce poskytuje u svých produktů komplexní podporu bez dalších nákladů, Freemius Zdá se, že nabízí nejlepší podporu celkově. Přístup k práci se zákazníky jako partnery je v ekosystému WordPress a na internetu naprosto bezkonkurenční zákazníky poskytli mincovní recenze, aby to dokázali. Přidaná výhoda, že se stanete součástí komunity prodejců pluginů a témat společnosti Freemius, přináší mnohem lepší zážitek, protože můžete budovat vztahy s ostatními prodejci a zároveň se učit nejlepší způsoby, jak prodávat své produkty..

�� Vlastnosti

Bez ohledu na to, jaký typ produktu prodáváte online, je důležité, aby vaše prodejní platforma splňovala jedinečné potřeby výklenku vašeho produktu. Pokud jste vývojář aplikace WordPress, potřebujete funkce, které jsou připraveny k tomu, aby vám pomohly s růstem vašeho pluginu nebo tématu. Mnoho platforem v tomto článku obsahuje funkce, které jsou určeny podnikům, které prodávají všechny typy produktů, takže tabulka níže srovnává platformy výhradně na základě funkcí, o nichž se zjistilo, že jsou nejúčinnější pro prodej pluginů a témat a pro budování velká uživatelská základna v ekosystému WordPress.

Zde je několik rad, které vám pomohou porozumět následující tabulce:

 • Některé platformy nabízejí funkce a výhody, které mohou rozšířit nebo podpořit vaše marketingové a prodejní úsilí hned po vybalení, takže nebude zapotřebí žádná konfigurace ani přizpůsobení těchto funkcí ✅.
 • Některé funkce lze implementovat pomocí rozšíření, doplňků, integrací třetích stran nebo rozsáhlým přizpůsobením ��.
 • Některé funkce na některých platformách zcela chybí, i když se ukázalo, že jsou skutečně úspěšné při zvyšování výnosů prodejců pluginů a motivů, a je těžké je přizpůsobit sami. “.

EDD
Freemius
Gumroad
WooCommerce

Licencování
Předplatné
Správa uživatelských účtů
Out-of-the-box zpracování plateb
Manipulace s DPH v EU
Integrace třetích stranMnohoMáloNějakýMnoho
Dunning mechanismus����
Automatické obnovení opuštění košíku����
Plně přizpůsobitelné
Není nutná žádná údržba
Ovládání e-mailových šablon
Přidružená platforma����
Globální výplaty prodejcům����
Upgradování na palubní desce
Analytics & sledování využití������
Možné lokalizované pokladny
Manipulace s jednou verzí zdarma & prémiové produkty

Některé z výše uvedených funkcí jsou o něco užitečnější pro zvýšení míry konverze než jiné, a pokud jsou správně zahrnuty do vaší marketingové strategie, mohou mít výrazný dopad na váš konečný výsledek. Podívejme se na ně nyní podrobněji:

Globální výplaty prodejcům

Prodejci pluginů a motivů pocházejí ze všech koutů světa, tak proč by neměli mít možnost dostávat zaplaceno ve své domovské zemi? Jako vývojář je opravdu důležité mít k dispozici nějaký druh platební brány, která může vložit prostředky na váš bankovní účet (bez ohledu na zemi) nebo být schopen přijímat platby v jakékoli zemi z vaší platformy. Nezapomeňte provést průzkum každé z platforem a podívejte se na všechny podrobnosti o poplatcích, směnných kurzech, podporovaných zemích a všech dalších faktorech souvisejících s platbami..

DPH v EU & zpracování daní z obratu

Podniky prodávající zákazníkům v EU musí vybírat a platit DPH EU ze všech svých prodejů. To může být obrovská bolest hlavy pro firmy, které prodávají po celém světě – jako většina WordPress pluginů a tematických obchodů. Pokud vaše platforma elektronického obchodu nebo platební brána nezpracovává DPH EU automaticky, budete muset provést čtvrtletní platby daní do příslušných zemí, do nichž jste výrobky prodávali, nemluvě o správných fakturačních postupech požadovaných pro DPH EU po celý rok. . Freemius a Gumroad jsou v tomto článku jedinými dvěma platformami, které zpracovávají DPH v EU, a to znamená, že od svých prodejců odnášejí velké účetní zatížení..

Analytics & sledování využití

Shromažďování údajů o uživatelských instalacích, deaktivacích, upgradech, downgradech a dalších důležitých událostech vám umožní získat informace o tom, jak vaši zákazníci používají váš plugin nebo téma, a udržet si puls ve vaší firmě. Jen málo platforem je schopno shromažďovat podobné údaje o produktech WordPress a implementace sledování využití by obvykle vyžadovala obrovské množství přizpůsobení. Pečlivě zvažte nejlepší způsob, jak přistupovat ke shromažďování těchto údajů a zjistit, co každá platforma může nabídnout.

Deaktivace zpětné vazby

Může být velmi užitečné vědět, proč uživatelé váš produkt deaktivují. Mnoho vývojářů softwaru používá deaktivaci nebo odinstalaci zpětné vazby ke zlepšení svých produktů a vytvoření lepšího zážitku pro zákazníka. Prodejci pluginů a témat WordPress by to měli dělat, aby své produkty průběžně upravovali a učili se potřebám svých zákazníků. Posloucháním zákazníků objevíte lepší řešení a možná přijdete s několika novými obchodními nápady.

Manipulace s jednou verzí zdarma & prémiové produkty

Pokud chcete využít obchodního modelu Freemium, může být časově náročné spravovat bezplatnou i prémiovou verzi vašeho produktu. Některá řešení existují pro více verzí pro obě verze vašich produktů WordPress, ale je to ještě lepší, pokud to lze vyřešit přímo vaší prodejní platformou. Podniky WordPress by měly být schopny ušetřit čas na podobné úkoly, pokud je to možné.

Automatické obnovení opuštění košíku & upomínkový mechanismus

Jaké kroky jsou na vaší platformě podniknuty, když zákazníci opustí své vozíky, mají nadcházející obnovení nebo selhávají platby za obnovení? Pro všechny tyto události by měly být zasílány e-maily, aby se minimalizovala míra stroskotání a pokračovalo v růstu měsíčních opakujících se příjmů. Správné nastavení těchto e-mailů může trvat hodně času, ale rozhodně stojí za investici. Budete zákazníky neustále obnovovat a udržovat je šťastnými.

Ceny na palubní desce & modernizace

Je možné přizpůsobit váš plugin nebo motiv tak, aby zobrazoval své prémiové možnosti cen v oblasti nastavení řídicího panelu WordPress. Informace o cenách pro všechny verze pluginu nebo motivu budete muset udržovat ručně pokaždé, když změníte model tvorby cen, pokud nepoužíváte jednu z platforem, která toto automatické nebo jiné automatické řešení podporují. Pokud jde o upgrade na prémiové verze vašeho produktu, našli jsme pouze jednu platformu, která umožní zákazníkům upgradovat přímo z jejich dashboardů, a to je Freemius.

Kdo má ty nejlepší vlastnosti?

EDD a WooCommerce jsou vítězi této kategorie kvůli flexibilitě ve funkčnosti svých platforem. Výzva spočívá v tom, že pro přístup ke spoustě těchto funkcí budete muset přizpůsobit platformu a / nebo zaplatit za rozšíření nebo doplňky, které dosáhnou toho, co hledáte. Chcete-li například přidat funkce obnovení opuštění košíku, musíte se přihlásit k odběru služby třetí strany, jako je Jilt, a nainstalovat odpovídající rozšíření do svého obchodu WordPress. V souhrnu jejich funkce vyžadují proces instalace, implementace, průběžné údržby a možnosti dalších odběrů. Samohybné platformy, jako jsou tyto, jsou skvělé pro každého, kdo chce mikromanage přizpůsobit svou platformu, stejně jako celý prodejní, pokladní a licenční proces..

Pokud jde o funkce, které jsou připraveny hned po vybalení, je Freemius vítězem pro podniky v oblasti pluginů a témat. Freemius nabízí silnou kombinaci funkcí, které pomáhají produktovým firmám rychle zavádět a škálovat produkty, automatizovat různé marketingové procesy a hladce usnadňovat prodejní zážitek zákazníkům, a to vše bez nutnosti přizpůsobení platformy.

Ver Verdikt o EDD vs Freemius vs Gumroad vs WooCommerce: Která platforma je nejlepší pro podniky s pluginem a tématem?

Vítězem se stává: Freemius. Freemius je super výkonný licenční a platební modul, který se stará o 90% těžkého zvedání, pokud jde o prodej pluginů a témat. Prodejci produktů WordPress mohou mít obrovský prospěch z kurátorských funkcí zabudovaných do platformy Freemius a kombinace marketingové podpory poskytované na palubní desce Freemius (a v komunitě) spolu s prvotřídní schopností elektronického obchodování platformy může posunout vaše podnikání WordPress vpřed. Tento úspěch je jasně ilustrován příběhy další firmy WordPress které již přešly na Freemius.

Protože mnoho prodejních osvědčených postupů je implementováno v rámci panelu Prodejců a automatizováno na pozadí platformy Freemius, mohou prodejci trávit více času marketingem svých podniků, což je jedna z nejdůležitějších částí, na kterou mnoho majitelů firem WordPress zapomíná. Vývojáři nebo vlastníci firem, kteří tráví více času marketingem svých produktů, zjistí, že marketing je stejně důležitý jako vývoj produktů pro dlouhodobý úspěch a často dokonce důležitější než vývoj produktů. Chcete-li uvolnit čas potřebný k rozvoji podnikání prostřednictvím marketingu, můžete odložit veškerou práci přizpůsobení a správy vlastní platformy elektronického obchodování společnosti Freemius. Platforma zvládne nejen tvrdou práci, ale komunita dalších podobně smýšlejících prodejců je v ekosystému WordPress opravdu něčím jedinečným a můžete se od nich hodně naučit jako vlastník firmy WordPress..

Nepřijímejte však naše slovo – najděte řešení, které vám nejlépe vyhovuje, podívejte se na každou z možností uvedených v tomto srovnání a analyzujte jejich konkrétní nabídky vs. vlastní obchodní potřeby..

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

O autorovi: Brandon je nadšený tím, že pomáhá vývojářům pluginů a motivů uspět v ekonomice předplatného. V roce 2006 se stal ředitelem marketingu Freemius poté, co vyzkoušeli jiná řešení prodeje, která nevyšla. Najděte ho @brand_on_fire.

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map