Dokonalý průvodce po zahájení podnikání v oblasti webdizajnu – od nalezení prvních klientů až po vytvoření jména pro sebe

Dokonalý průvodce po zahájení podnikání v oblasti webdizajnu – od nalezení prvních klientů až po vytvoření jména pro sebe

Dokonalý průvodce po zahájení podnikání v oblasti webdizajnu – od nalezení prvních klientů až po vytvoření jména pro sebe
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Vyhlídka na zahájení podnikání v oblasti webdesignu může být trochu ohromující.


Zároveň však, pokud jste uvízli v zaměstnání, které se vám nelíbí 100%, je těžké popřít vyhlídky na využití vašich dovedností k vybudování firmy zabývající se webovým designem, která funguje na základě flexibility a svobody..

Chtěli byste raději odplavit, jak jste, nepřetržitě zapadající stresem? Nebo jste ochotni riskovat šanci na něco lepšího?

Jistě, existuje mnoho různých prvků, které budete muset zvážit při zahájení podnikání v oblasti webdesignu. Tato příručka vás naučí:

 • Jak najít a jednat s klienty
 • Jak řídit backend vašeho podnikání
 • Jak plánovat budoucnost a růst

Nejjednodušší způsob, jak porazit váš nadějný pocit ohromení, než začnete podnikat v oblasti webdesignu? Aktivně se připravte na všechny možnosti!

Zahájení podnikání v oblasti webdesignu

1. Než uděláte cokoli jiného…

Řekněme si jednu věc: bez klientů nemáte životaschopnou firmu. Při prvním spuštění budete samozřejmě muset trávit více času hledáním příležitostí, než budete dělat skutečnou práci.

1.1. Co dělat před ukončením práce na plný úvazek

Pokud v současné době pracujete na plný úvazek pro někoho jiného, ​​může být užitečné zahájit váš přechod pitching vyhlídky před ukončením. V ideálním případě budete také čekat, až budete mít alespoň několik měsíců nashromážděné nouzové výdaje (6-12 měsíců je zlatý standard).

I když se věnujete svému času, můžete ho také učinit produktivním. Začněte pracovat na profesionálních materiálech, které budete nevyhnutelně potřebovat, například:

 • Vaše profesionální portfolio web
 • Šablony nabídek
 • Vizitky
 • Značky sociálních médií (úvodní fotka, bios)

To může být také skvělý čas na vybudování myšlenkového vedení. Existuje tolik webových blogů a blogů WordPress (nebo jiných webů, na kterých váš cílový klient visí), které přijímají příspěvky pro hosty – můžete zkusit několik z nich psát rukou. Jen nezapomeňte zahrnout přesvědčivý odkaz zpět na web portfolia. WPMU DEV nabízí informace o vytváření úspěšných prezentačních blogů hosta.

Pokud nejste moc spisovatelem, přinejmenším přidejte komentář k těmto průmyslovým blogům a zveřejněte tak své jméno..

Při zahájení podnikání v oblasti webdesignu je webová stránka portfolia nezbytná, protože vám umožní předvést svůj jedinečný styl a dovednosti. Je to mnohem více osobní (a profesionální) než jen účet na portfoliové platformě, jako je Behance.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o zahájení podnikání v oblasti webdesignu, předpokládám, že "vytvoření portfolia webových stránek pro sebe" -část nezní jako něco obtížného. Zde je několik inspirací – sada skvělých portfoliových webů.

Pokud se vám nelíbí psaní, existuje mnoho dalších způsobů, jak se v komunitě seznámit (jak WordPress / webdesign a vaše konkrétní zaměření), jako například:

 • Zúčastněte se chatů na Twitteru (podívejte se TweetReports prohledávatelný seznam)
 • Pravidelně zveřejňujte na sociálních médiích promyšlený obsah. Pomáhá přicházet s tématickými nápady, které prokazují vaši odbornost: tipy pro webový design, příklady práce, články, které jste napsali, atd..
 • Zúčastněte se on-line summitů a / nebo konferencí jako WordCamp. Seznamte se s organizátory konferencí, abyste měli větší šanci, aby vaše hřiště byla přijata!

Samozřejmě, abyste byli něčím známí, musíte něco stát. Konkrétně je třeba se zaměřit.

1.2. Rozhodněte, kdo je váš cílový klient

Nestačí přidat vágní "Web Developer" titul do vašeho profilu na LinkedIn. Pokud chcete vybudovat vliv, musíte se specializovat. I když byste se mohli bát, že je to omezující, je to upřímně, jak se všichni nejvyšší výdělci dostali na šestimístný výdělek (a další).

Jakmile si vytvoříte své místo (a je to v pořádku si s tím pohrát), ujistěte se, že o tom komunikujete na svém portfoliu a dalších online médiích. V rámci tohoto procesu strávte nějaký čas vývojem vaší cílové osoby (základní bio vašeho cílového zákazníka).

HubSpot je MakeMyPersona nástroj nabízí přímý způsob, jak toho dosáhnout.

O těchto lidech byste se měli učit co nejvíce.

Kde visí? Jak je nejlépe oslovit? Co od webu vyžadují? Atd.

udělej personu

1.3. Rozhodněte se, co nabídnout

Již jsme se dotkli důležitosti niky. Otázka zní: jak?

Zde je několik návrhů, které vám pomohou definovat vaši specialitu při zahájení podnikání v oblasti webdesignu:

 • Nabídka služeb údržby WordPress (aktualizace jádra, pluginů, motivů)
 • Navrhněte kompletní webové stránky pro nové podniky
 • Zaměřte se na konkrétní typ designu webových stránek: elektronický obchod, weby s členstvím atd.
 • Převod webových stránek z jiných platforem (tj. Weebly, Squarespace), Drupale) na WordPress, nebo dokonce na PSD na WordPress
 • Zaměřte se na přepracování / responzivní retrofity
 • Spolupracujte s klienty v konkrétních odvětvích: státní správa, malé podniky, B2C atd.

Neexistují žádné špatné odpovědi – pohrajte si s možnostmi, dokud nepřistoupíte na výherní kombinaci!

1.4. Nastavte své ceny

Obecně platí, že sazby projektů jsou u velkých projektů lepší než hodinové sazby, protože se vás lidé nebudou ptát na to, jak trávíte čas – je to již započítáno a za to již zaplatili. Hodinové sazby vás připraví na nepříjemné rozhovory a devalvaci vaší odbornosti.

Bylo řečeno, hodinové sazby mohou být to, co používáte k odhadu projektových sazeb.

Je to dobrý nápad vypočítat ideální hodinovou sazbu, i když vaši klienti na tyto informace nikdy nezajímají. Pokud se chystáte poprvé na plný úvazek na plný úvazek poprvé, nezapomeňte si vybudovat náklady na dávky (zdravotní pojištění), nemocenské dny a dny dovolené. Nezapomeňte také, že byste měli plánovat úsporu 20–30% na daních!

Kalkulačka ceny Nation1099 může být užitečné pro připojení všech těchto informací k přistání na správném čísle.

Možná byste se také měli podívat tyto obchodní kalkulačky.

Chcete-li se s jistotou vyjádřit, porovnejte své ceny s cenami v odvětví (zde je přehled) v průmyslu WordPress).

web design podnikání

2. Začněte s klienty – takto je najdete

Se všemi zodpovězenými nejdůležitějšími otázkami je čas začít veřejně sdílet zprávy, že vaše webdesignová společnost je připravena pro klienty. Pokud máte několik klientů seřazených, existuje mnohem menší riziko ukončení zaměstnání na plný úvazek!

Klíč k úspěchu? Nezacházet s marketingem jako s jednorázovým úkolem. Úspěšní návrháři neustále hledají příležitosti k propagaci svého podnikání – nečekají, až se dostanou do bodu, kdy nemají klienty a nemají co dělat.

2.1. Využijte stávající síť

Jedním z nejlepších prvních kroků je začít objasněním vašich záměrů s existující sítí. Publikujte veřejně o zahájení webdesignu na sociálních sítích a oslovte přátele, rodinu a kolegy, kteří vám mohou poslat doporučení. Jen se nebuď nudný – není to jejich práce najít práci pro tebe.

2.2. Využijte sociální média

I když se zabýváme tímto tématem, může být také užitečné vytvořit strategii sociálních médií, která vám pomůže udržet si přehled s vaší sítí pomocí některých tématických myšlenek uvedených výše v tomto článku..

LinkedIn může být velkým zdrojem potenciálních zákazníků díky své povaze B2B. Twitter je úžasné místo k vybudování vlivu na komunitu webdesignu. Začněte tedy konverzovat s dalšími profesionály a potenciálními podniky WordPress, se kterými chcete pracovat. Sestavovat seznamy které vám pomohou uspořádat vaše konverzace (moje WordPress je nejlepší Seznam na Twitteru může být dobrým místem pro začátek!).

linkedin

2.3. Experimentujte s videem

Pokud ještě nemáte velké publikum, můžete zkusit vytvořit video s video marketingem. Video marketing se rychle stává jedním z nejpopulárnějších médií pro marketing obsahu. Vytvořte týdenní Facebook Live série na základě vaší specializace na webový design a nabízejí bezplatné rady pro budování myšlenkového vedení.

2.4. Experimentujte se vzdělávacími platformami

V souvislosti s tím může také pomoci vytvořit krátké třídy na platformách, jako jsou Skillshare nebo Udemy, které naplní vaše prodejní cesty a vybudují publikum lidí, kteří mohou působit jako vyslanci vaší značky..

Konkrétně, Skillshare poskytuje mnoho zdrojů pro začátečníky, které začínají, a podporuje nové učitele pořádáním měsíčních výzev s cenami (včetně marketingových funkcí).

Umožňují externí odkazy na vstupní stránky, kde můžete poskytnout zdroje třídy výměnou za e-mailové adresy.

dovednost

2.5. Vytvořte seznam e-mailů

V součinnosti s tímto úsilím začněte vytvářet seznam e-mailů přilákáním kvalifikovaných potenciálních zákazníků s příslušným magnetem olova na svém portfoliu. K získání skutečné e-mailové adresy můžete použít kterýkoli z těchto nástrojů.

A olověný magnet je něco přitažlivého pro vaše cílové publikum, které nabízíte výměnou za e-mailovou adresu osoby: snad šikovný kontrolní seznam, ebook nebo seznam zdrojů.

Trávit čas na e-mailovém marketingu je důležité především proto, že seznam e-mailů je něco, co vlastníte – sledovatelé, kterých dosáhnete na jiných platformách, by mohli zmizet, pokud se platforma někdy rozhodne vykopnout vás nebo vypnout.

ebook

2.6. Do studeného dosahu

Bez ohledu na to, úsilí o rozvoj podnikání by nemělo být něco, co se děje, pouze když potřebujete nové klienty – je to nepřetržitý proces, který zajistí, že budete neustále pracovat na svém talíři. Vytvořte si cíl, abyste každý týden a sledujte svou úspěšnost při uzavírání vyhlídek zjistit, kolik vstupů vede k uzavřeným a získaným obchodům.

I když je hřiště na práci trochu odlišné od některých výše uvedených marketingových nápadů, alespoň při prvním spuštění musíte udělat oboje.

Použijte CRM (nástroj pro správu vztahů se zákazníky), abyste mohli sledovat fáze svého obchodu s různými vyhlídkami a s kým musíte sledovat.

Hubspot nabízí robustní bezplatnou možnost.

hubspot

3. Efektivně provozujte svůj webový design – zákulisí

Takže tady je věc: nestačí dělat práci a marketing. Při zahájení podnikání v oblasti webdesignu musíte také převzít některé role, které obvykle řídí specializovaná oddělení v rámci společnosti.

To by ve skutečnosti mohla být nejtěžší a nejvíce nepříjemná část provozování společnosti zabývající se web designem! Ale nejlepší část, která vytváří svobodu a flexibilitu kolem vaší vášně, je víc než to. Při zahájení podnikání v oblasti webdesignu najdete způsoby, jak zmírnit některé z těchto bolestí a najít více času na zaměření na naše hlavní obchodní úkoly..

Ale protože teprve začínáte, zaměřme se na to, na co teď musíte myslet.

3.1. Smlouvy & návrhy

V ideálním případě, než ukončíte práci na plný úvazek, strávili jste nějaký čas vytvořením výherní šablony návrhu.

Některé z nejdůležitějších věcí, které byste měli zahrnout do svého návrhu / případné smlouvy:

 • Jasně definovaný rozsah práce (včetně toho, co vaše projektová sazba nezahrnuje)
 • Konkrétní výstupy v jazyce přátelském pro zákazníka
 • Časová osa a milníky

Nezapomeňte si vybudovat náklady na témata WordPress, pluginy a další nezbytné nástroje, které vám pomohou dokončit práci. Pokud například pomáháte se SEO, můžete zohlednit náklady na své SEO nástroje.

Nepohybujte se vpřed bez podepsané smlouvy souhlas s vašimi podmínkami – a platba předem (i když je to jen částečná platba).

And.co je skvělý bezplatný smluvní nástroj, který začíná tím, že nabízí funkce eSignature a upozornění o tom, kdy jsou vaše dokumenty prohlíženy. Můžete jej také použít k výběru vkladu a budoucích plateb.

and.co

Jinou možnost? LegalZoom legální šablony dokumentů dostupné jako součást cenově dostupného měsíčního předplatného.

Je také užitečné nechat vaši původní šablonu smlouvy zkontrolovat právním zástupcem. Ve Spojených státech, místní centrum pro rozvoj malého podnikání (SBDC) může poskytovat přístup k právníkům a účetním profesionálům zdarma!

legalzoom

3.2. Obchodní začlenění

V určitém okamžiku můžete považovat za nutné začlenit své podnikání – poskytnout určitou právní ochranu ve formě oddělení mezi osobním a obchodním majetkem. Chcete-li to provést, budete muset vyplnit některé formuláře a odeslat platbu do vašeho státu / země. Pomáhá vám mít dobrého právníka nebo účetního na vaší straně (nebo pomoc od místního SBDC, jak je uvedeno výše).

Bez ohledu na to, kde začleňujete svou firmu, nezapomeňte zkontrolovat místní pravidla a předpisy a také konzultovat s jinými firmami ve vašem výklenku, abyste zjistili, co musíte začít.

3.3. Obchodní administrativa

Zahájení podnikání v oblasti webdesignu znamená převzít spoustu rolí, které byste pravděpodobně raději ne – ale neignorujte je!

Zde je několik klobouků, které budete muset nosit jako nového majitele firmy v oblasti webdesignu:

 • Účetnictví / účetnictví: Použijte účetní nástroj jako Freshbooks nebo Quickbooks posílat faktury, přijímat platby a sledovat výdaje.
 • Marketing: Již jsme sdíleli několik konkrétních tipů, ale jde o to, že byste neměli čekat, až budete mít málo práce s klienty, abyste mohli svou firmu prodávat – je to dlouhodobý proces.
 • Najímání / správa: Můžete se nakonec rozhodnout zadávat menší projekty a administrativní úkoly externě (můžete to zkusit Fiverr), takže to pomůže vybudovat proces kolem najímání a správy, jakmile začnete tuto potřebu rozpoznat. Mezitím vytvořte procesní dokumentaci pro tolik věcí, kolik jen můžete, takže i když ještě nejste připraveni najmout, budete připraveni, až bude čas!

3.4. Získejte své nástroje v pořádku

Když pracujete na zákopech a procházíte se svými projekty, je rozumné zastavit se a přemýšlet o nástrojích, které používáte. Možná už jste obeznámeni s mnoha základními nástroji pro návrh webových stránek, ale ne všichni z nich budou stejně efektivní, když se rozšíří a začlení do podnikání s webovým designem..

Jinými slovy, jen proto, že pro vás něco v minulosti fungovalo, to neznamená, že to bude i nadále fungovat v profesionálním obchodním prostředí, ve kterém jste nyní.

Zvažte tento soubor vynikajících nástrojů pro webové designéry a uživatele WordPress. Seznam zahrnuje věci jako sledování času, manipulace s dokumenty, správa projektů, komunikace s klienty, práce s grafickým designem, vývoj kódu a další..

4. Vylepšete, vydělejte více peněz & poskytnout větší hodnotu

Když poprvé začínáte podnikat v oblasti webdesignu, budete si muset postavit cestu nahoru. To by mohlo znamenat přijetí nízko placených prací za účelem vybudování vašeho portfolia – ne úplně okouzlující, ale něco, co v podstatě každý ve vaší pozici musel udělat!

Až budete usazeni, budete chtít začít přemýšlet o tom, jak do svých nabídek začlenit větší hodnotu, abyste mohli vydělat více peněz. Abych byl spravedlivý, nic ti nebrání začít s těmito věcmi právě teď. Jste omezeni pouze svou energií a zaměřením, které se poněkud rozdělí při mnoha dalších činnostech uvedených výše v tomto článku..

Zde je několik nápadů, jak vydělat více peněz pro vaše podnikání v oblasti webdesignu:

 • Zaregistrujte se jako přidružená osoba k vašim oblíbeným produktům WordPress (pluginy, motivy, hosting) a doporučte je svým zákazníkům za provizi. Chcete-li najít úspěch, vyjasněte si sdělením o přidružených společnostech (např. "Tento článek obsahuje přidružené odkazy") a být transparentní ohledně svých zkušeností s produktem.
 • Vydělávejte ještě více peněz přímou správou webhostingu zákazníků a probíhající údržby WordPress (plugin, téma, základní aktualizace – a také pravidelné aktualizace / změny obsahu webových stránek, jak požaduje váš klient).
 • Neustále se učte nové věci. Samozřejmě není důvod se snažit naučit vše, co je třeba vědět o webdesignu / vývoji, ale měli byste se snažit zůstat ve své specialitě / specialitě aktuální. Následovat Pravidlo společnosti Google o 20% pro učení / vývoj – trávte čas chodením na konference, absolvováním kurzů a čtením více o kódování, abyste zůstali svěží. Tím, že na to trávíte čas, píšete také své vlastní navýšení u stávajících / nových klientů. Vaše odbornost rozhodně stojí za něco!
 • Vytvářejte informační produkty. Prodej služeb znamená, že jste omezeni dostupným časem a energií. Prodej produktů znamená neomezený výnosový potenciál. Zeptejte se sami sebe, "O čem vím dost o psaní ebooku nebo vytvoření online kurzu?".

Závěrečné myšlenky na zahájení podnikání v oblasti webdesignu

Přijetím každého z těchto kroků nemusíte být úplně ohromující, abyste mohli začít podnikat v oblasti webdesignu..

Jaké další otázky máte ohledně zahájení webdesignu? Podělte se o své myšlenky v komentářích a společně vám pomůžeme rozšířit komunitu pomocí užitečné podpory!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector