5 tipů, jak pracovat z domova (a zůstat zdravý) v roce 2020

5 tipů, jak pracovat z domova (a zůstat zdravý) v roce 2020

5 tipů, jak pracovat z domova (a zůstat zdravý) v roce 2020
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Práce na dálku je pro zaměstnavatele a zaměstnance stále oblíbenější volbou: zaměstnavatelé si užijí výběr nejlepších talentů z celého světa a zaměstnanci získají flexibilitu práce odkudkoli. Pro většinu vzdálených pracovníků (včetně mě) to znamená pracovat z domova.


Práce z domova nebo práce na dálku obecně roste: v průběhu let počet lidí práce na dálku v USA vzrostla z 24% na 43%.

Příběhy o práci na dálku z domova často vykreslují neuvěřitelně jasný obraz: flexibilních hodin, blíž k rodině a úsporu hodin denně na dojíždění. To jsou některé z výhod práce na dálku, ale to maří nepřesný obrázek. Práce z domova může být opravdu těžká:

�� Může to být intenzivně stresující, může rozmazat linie mezi prací a domovem (a výsledkem bude práce po celou dobu, jak Karol komentuje tuto nedávnou zprávu o transparentnosti) a může být osamělá.

Vzdálená práce - práce WordPress z domova

Tento příspěvek prozkoumá tuto méně diskutovanou stránku vzdálené práce, speciálně přizpůsobenou pro komunitu WordPress (pokud vás to inspiruje k zahájení práce na dálku, podívejte se do tohoto seznamu vzdálených úloh WordPress). Budeme diskutovat o tom, jak být produktivní při práci z domova, spolu se specifickými taktikami, aby zůstali zdraví.

Pojďme na to:

Úspěšná práce na dálku z domova je především o disciplíně a zaměření

Existují dvě části této diskuse: být produktivní při práci z domova a zůstat zdravý. Tuto první část lze shrnout do dvou specifik: disciplíny a zaměření .

Disciplína je snadná. Pokud jste disciplinovaní s tím, kdy a kde pracujete z domova, můžete s tím být velmi úspěšní:

 1. Když. Stanovení pracovní doby a konkrétně práce v těchto hodinách vede k oddělení práce a domova. Nemusíte nastavovat 9:00 – 17:00; můžete využít flexibility a nastavit, které hodiny budou pro vás nejlepší. Rád bych si například udělal delší přestávku například na oběda a nepracoval jsem večer nebo víkendy.
 2. Kde. Vymezený pracovní prostor je nezbytný. Kancelář v oddělené místnosti je ideální, ale jakýkoli vyhrazený prostor to udělá. Pracujte pouze ve vašem pracovním prostoru a nepoužívejte jej jindy; to je další způsob, jak vytvořit jasné oddělení.

Zaměření je otázka, jak děláte svou práci na dálku, a zde můžete získat obrovskou komparativní výhodu. Abychom to vysvětlili, chci vám představit koncept produktivity nazvaný Hluboká práce.

Deep Work je práce profesora informatiky Cal Newport, a je pravděpodobně nejlépe charakterizován jako extrémní jediné úkoly. Deep Work říká, že delší období zaměřování na jednu, specializovanou a tvrdou věc, jsou místem, kde vyprodukujete velké průlomy, díky nimž je vaše práce cenná.

Diplomová práce Deep Work porovnává tuto vysoce hodnotnou práci s tzv. Mělkou prací nebo "práce". Tohle je práce, která zabírá hodně času, ale přináší malou nebo žádnou hodnotu.

Často to má podobu pohybujících se informací, ať už prostřednictvím e-mailu, Slack nebo sociálních médií. Navíc je tato mělká práce obvykle velmi přerušující. Slack nebo některá z těchto aplikací vyžadují vaši pozornost, když se něco stane, vezme vaši pozornost od práce, kterou jste dělali, což vytváří hodnotu.

Jako profesionál WordPress může vaše Hluboká práce psát kód a vaše Mělká práce si může dopřát #wpdrama na Twitteru, obecný chat na Slacku nebo neustále kontrolovat váš email.

Jako vzdálený pracovní profesionál WordPress máte neuvěřitelnou příležitost zaměřit svou pozornost na Hlubokou práci a blokovat rušivou mělkou práci, dokud se jí nebudete chtít vypořádat..

Nastavení pracovního prostoru k ochraně vaší pozornosti a zamezení rozptylování, ať už prostřednictvím aplikací jako Soustředit se, Eradicator zpráv – nebo si jen necháte telefon v jiné místnosti – můžete se opravdu soustředit a dělat věci opravdu:

Soustředit se
Eradicator zpráv

Abychom si to vyjasnili, stále musíte chodit na Slack, reagovat na tweety a odpovídat na e-maily, ale klíčovým bodem je, že byste to měli udělat v době, která vám vyhovuje, spíše než na vyžádání..

Zaměření na hlubokou práci vás také může udržet v pořádku. Lidé se cítí šťastnější, když dosahují smysluplného pokroku v smysluplné práci, a dopřát si Deep Work, když pracuje od domova, je neuvěřitelně efektivní způsob, jak toho dosáhnout..

Zůstat při práci na dálku

Nyní byste měli dosáhnout stavu produktivního vzdáleného pracovníka, ale toto je pouze jedna část příběhu. Nemůžeme se zastavit, protože práce z domova přináší jedinečnou řadu výzev, zejména v oblasti duševního zdraví. Je naprosto nezbytné, abyste to brali vážně a trávili nějaký čas přemýšlením o tom, jak budete při práci na dálku zůstat zdravý.

Rozdělil jsem to na pět bodů, které mi připadají opravdu užitečné.

1. Jděte ven a proveďte cvičení

Máte čtrnáct vteřin dojíždět, můžete si zapadat do osobních pochůzek kolem práce a máte svou kočku pro společnost. Neuvěřitelné nastavení, jistě závist profesionálů WordPress po celém světě. A přesto je 19:00, mluvili jste jen s lidmi na Slacku a dnes jste neopustili dům.

Téměř jistě nejdůležitější věcí, která vám pomůže při práci z domova, je jít ven a dělat nějaké cvičení. Zjistěte, jaký typ cvičení pro vás funguje – svižná chůze, běh, tělocvična, plavání atd. – a začleňte to do své každodenní rutiny..

Zde je příklad toho, co dělám: každé poledne chodím na dlouhou procházku do místního parku a okolí. Je to šance na zpracování myšlenek, na chatování s přáteli nebo rodinou a nacvičení. Poté zamířím do své oblíbené kavárny, věnuji se asi hodině správci (toto je moje mělká práce) a pak jdu domů a dokončím práci na celý den. Tato rutina zajišťuje, že se vždy dostanu ven, vždycky si udělám cvičení a vždy si povídám s některými lidmi.

Někteří lidé upřednostňují společné prostory před kavárnami; Vyzkoušel jsem malou hrstku spolupracujících prostor v místní oblasti a nelíbil se jim. Najděte, co pro vás funguje, a dodržujte rutinu, která vás udržuje v pořádku.

Když to vypíšu, tyto věci jsou zřejmé a nevšední, ale určitě byly dny, kdy celý den neopustím svůj byt, nemluvím s lidmi a nemám žádné cvičení. Pokud jsem měl tyto dny, jsem si jistý, že mají i ostatní, a mohu šťastně potvrdit, že to rozhodně není recept na zůstat zdravý..

2. Zaměřte se na to, na čem záleží

Bez spolupracovníků, kteří by odrazili od nápadů, může být snadné uvíznout "v" vaši práci, na rozdíl od pohledu na celkový obrázek a pohledu "na" tvoje práce. To je zvláště důležité, pokud pracujete na dálku a provozujete firmu, ale je to také důležité, pokud pracujete na dálku a budujete svou kariéru.

Měli byste do své rutiny zabudovat prvek odpovědnosti: ujistěte se, že pracujete na věcech, které dělají rozdíl, a posuňte vás jakýmkoli směrem, kterým chcete jít. Rád to dělám tím, že s měsíčním chatem s přítelem: máme první pondělí v měsíci nastavenou opakující se schůzku, která se koná 10:00, a poté se střídáme, abych si pohovořila o tom, jak jde práce, jak jde život a jak se pokrok porovnává s minulým měsícem. Můj přítel pracuje pravidelně a nemá nic společného s WordPress, takže se nemusíte starat o nalezení "skvěle padne" pro váš systém odpovědnosti.

Byl jsem také povzbuzen skvělou řečí ve společnosti WordCamp London získat více profesionální pomoci při zaměření na věci, na kterých záleží. Od WordCamp London jsem měl více či méně obchodní mentorství a zjistil jsem, že je neuvěřitelně cenný. Ať už provozujete svou vlastní firmu nebo pracujete na dálku pro někoho jiného, ​​získat to mimo perspektivu, na čem záleží a kde byste měli trávit čas, je neocenitelné.

3. Používejte malé psychologické hacky pro lepší štěstí

Jsem skeptický vůči hodnotě takzvaného "životní hacky" jako další osoba, ale s radostí přijmu výsledky odborného výzkumu. Jen se tak stane, že je banda recenzovaných "psychologie hacks" můžete použít, aby se každý den trochu šťastnější. Zde jsou tři věci, které můžete udělat:

 1. Deníky vděčnosti: popularizováno Advokace Tima Ferrissa a "pětiminutový deník", vděčnost deníku vás nutí přemýšlet o dobrých věcech, které se dějí, a to vás činí šťastnějším. Dělám to, když začnu pracovat, a když skončím. Zde jsou otázky že byste se měli zeptat.
 2. Ohodnoťte své štěstí: v podobné linii myšlení k výše uvedenému jednoduše vyhodnocujete své štěstí a nutíte přemýšlet o tom, jak jste šťastní. Našel jsem to opravdu cenné. Můžete použít bezplatný nástroj, například Moodscope pro tohle.
 3. Zkuste všímavost: výhody pozornosti pro zlepšení zaměření, snížení stresu a pomoc s duševním zdravím byly v posledních letech na západním pracovišti skutečně popularizovány. Také z dobrého důvodu: to opravdu pomáhá. Aplikace, jako je Headspace nabízí vynikající úvod do tohoto.

Otázky v pětiminutovém deníkuOtázky v "Pětiminutový deník".

Vytváření rutiny kolem těchto věcí je opravdu užitečný způsob, jak je přimět k tomu, aby se drželi – a ujistěte se, že zůstanete zdravý. Navíc, pokud chcete více rad založených na důkazech o štěstí, přečtěte si vynikajícího průvodce 80 000 hodin.

4. Zúčastněte se WordCamps, ale udělejte vyladění, abyste zůstali zdravý

Mluvili jsme o tom, jak se dostat ven a o každodenním životě, ale nedotkli jsme se toho, abychom se dostali ven a profesionálně. Komunita WordPress má neuvěřitelnou řadu setkání, konferencí a událostí a jejich účast je neuvěřitelně cenná pro vaše úsilí zůstat zdravý (a také, víte, růst vašeho podnikání).

Vaše místní setkání WordPress je skvělé místo, kde začít: najdete to hledáním Meetup.com nebo zadáním své polohy do modulu Zprávy a události panelu Dashboard WordPress. Určitě stojí za to se zúčastnit také místní nebo regionální WordCamps.

wordcamp-bucharest

Zde je několik námitek: pokud jste na volné noze, pracujete vzdáleně, budete muset být velmi jasně informováni o nákladech na účast na WordCampu: pravděpodobně tam budete platit, ale také zaplatíte příležitost náklady na nefungování, když jste na konferenci. Někteří lidé to řeší při práci na konferenci, a to může fungovat: pokud si myslíte, že můžete získat hodnotu, kterou potřebujete z konference, zatímco se plížíte do kavárny odpoledne na pár hodin práce, může to být užitečné.

Pokud si sami platíte stanovenou mzdu (nebo podobnou částku každý měsíc), můžete zjistit, kolik to bude stát vaše podnikání za každý den nepracovní (vezměte si plat a vydělte počtem dní, ve kterých pracujete, abyste získali sazba denních nákladů). Toto cvičení může zvýšit náklady na konference a učinit vše lákavějším, když se vrátíte do práce hned, jak se dostanete domů. Opravdu bych to nedoporučoval; i když přijedete domů pod napětím a plní nápadů, během pár dnů realita cestování dohání. Je mnohem lepší explicitně vzít další den (nebo dva!) Poté, co se vrátíte domů k zotavení, a pak se vrátit zpět do práce plně obnovené. To vám dává více času na zpracování myšlenek, více času na zotavení a mnohem vyšší šanci na zůstat zdravý.

Bonusový cestovní tip WordCamp:

Považuji cestování za mírně stresující. Je tu balení, skutečné cestování a stres z toho, že jsou na novém místě, možná neznají jazyk nebo zvyky. A poté musíte být ve formě, abyste z konference dostali maximum.

Našel jsem nejlepší způsob, jak to zmírnit, je odstranit co nejvíce tření. Vytvořil jsem kontrolní seznam pro vše, co bych mohl se mnou potřebovat (a aktualizoval jsem ho, když se ukázalo, že jsem zapomněl přidat nabíječku telefonu do seznamu …). Duplikoval jsem malé nebo levné předměty, takže je mohu udržovat zabalené a připravené jít pořád. Jsem připravený být mírnější s rozpočtováním a utrácet peníze za taxíky nebo hezčí hotely, kde to všechno usnadňuje. Všechny tyto malé věci přispívají k mnohem příjemnějšímu prostředí WordCamp.

5. Naplánujte projekty, volnost a volno

Když můžete pracovat na dálku, kdykoli budete chtít, tato svoboda se často změní v práci na dálku po celou dobu. To by nemělo být žádoucí a není produktivní. Být přísný ohledně toho, jak si naplánujete svůj čas (a disciplinovaný, jak se budete držet tohoto harmonogramu), je vynikající taktikou, jak zůstat zdravý.

Práce na dálku vám obvykle ponechává mnohem větší kontrolu nad vaším rozvrhem, i když tomu tak nutně není (pokud to pro vás není, přeskočte tento bod!). Tato svoboda přichází s potřebou odpovědnosti. Zjistil jsem, že je neuvěřitelně užitečné v kalendáři přesně naplánovat, na čem pracuji a konkrétně kdy. To mi umožňuje velmi rychle se dostat do své Hluboké práce (jak jsem já psáno o dříve), ale také znamená, že je mnohem těžší se zarezervovat; Vidím, kde mám čas a kde nemám.

Lidé jsou však velmi špatný odhad kolik času něco trvá (známé jako "Plánování klamů"). Pravděpodobně budete odhadovat čas potřebný na základě vašich předchozích zkušeností. To je skvělé!

Kromě toho budete mít nejlepší výsledek z předchozích zkušeností a ignorovat to nejhorší. Pokud plánujete každou minutu každý den v kalendáři, velmi rychle se vám to stane příliš. Řešení je rozděleno na dvě části: přijímejte špatné odhady a zvažte to při vytváření odhadů a zabudujte je volná doba do tvého dne. To by měl být neplánovaný čas, kdy se můžete vypořádat s tím, co přijde. Rád bych nastavil druhou polovinu odpoledních hodin každý den na volný čas. Občas mě to nechává volným odpoledním, ale to je v pořádku! Mohu vyzvednout cokoli jiného, ​​co se mi líbí – nebo si užít volno.

Nakonec se ujistěte, že plánujete přesně volno. Ať už je to prostřednictvím vašeho zaměstnavatele nebo s vašimi klienty, ujistěte se, že si uděláte volno, které potřebujete – a v tuto chvíli skutečně přestanete pracovat ��

Využijte výhody vzdálené práce (a zůstat zdravý)

Práce na dálku nabízí neuvěřitelnou příležitost. Můžete pracovat odkudkoli, zapadat do jiných povinností a opravdu se soustředit.

Opravdu získáte příležitosti, které prostě nedostanete, když pracujete z kanceláře. Pokud můj partner potřebuje nějakou pochůzku nebo je někde odvezen, mohu to udělat; mám-li lékařskou schůzku nebo dokonce účes, mám mnohem širší výběr časů, než kdybych musel být na konkrétním místě a pracoval pro konkrétní časy. Pokud potřebuji prodlouženou přestávku, abych plně znovu získal zaměření, mohu to udělat také!

Ve chvíli, kdy se tyto výhody mohou cítit jako nic psát domů, ale to jsou hmatatelné výhody, které byste měli absolutně využít.

Přesto, práce na dálku – a zůstat zdravý – je těžké. Opravdu bych vás povzbudil k tomu, abyste se vážně zabýval pobytem, ​​a vezměte si zde body, od Deep Work, k cvičení, k WordCamps, na palubě, když přemýšlíte o své pracovní cestě na dálku nebo o ní pokračujete.

Je práce na dálku důležitou součástí hádanky ve vaší každodenní agendě? Neváhejte se podělit o komentáře.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector