5 nejlepších eCommerce platforem pro více prodejců v roce 2020

Nechte si všechna ta úspěšná tržiště s více prodejci vytvořit vlastní?


Díky obrovské popularitě webových stránek, jako jsou Etsy a ThemeForest, se tržiště elektronického obchodování s více prodejci stala populárním způsobem, jak prodávat fyzické i digitální produkty..

Zákazníci jsou šťastní, protože si mohou vybírat z široké nabídky produktů od více dodavatelů a jste šťastní, protože prodejcům účtujete provizi. Tržiště s více prodejci však vyžadují určitou jedinečnou funkčnost, což znamená, že pokud si chcete vytvořit vlastní trh s více prodejci, určitě potřebujete speciální software..

Již jsme pokryli nejlepší platformy elektronického obchodování, takže dnes, Pojďme se podívat na nejlepší platformy pro tržiště elektronického obchodování s více dodavateli protože se vztahují k základním kritériím dobrého tržiště.

Nejlepší platformy elektronického obchodování pro tržiště s více dodavateli

Základní vlastnosti tržeb s více prodejci

Pokud chcete vytvořit úspěšný trh s více dodavateli, budete potřebovat tyto funkce minimálně:

�� Kvalitní vyhledávací funkce

Pro eCommerce je vyhledávání vždy zásadní, ale pro tržiště s více prodejci je to dvojnásob důležité. Zákazníci musí být schopni najít to, co potřebují, v moři produktů třetích stran (přemýšlejte, jak se dá přeplněné vyhledávání ThemeForest!).

Snadné recenze

Protože budete mít více prodejců, zákazníci musí být schopni snadno zkontrolovat prodejce a produkty, aby si prodejci mohli vybudovat reputaci.

��️ Digitální vs. fyzické

Některá tržiště jsou omezena na digitální nebo fyzické produkty. Budete si muset vybrat možnost, která odpovídá vašim cílům.

�� Schopnost účtovat provizi

Jako majitel trhu generujete příjmy a účtujete provizi. Vaše platforma to musí nejen povolit, ale také musí usnadnit zpracování plateb, abyste se nepřekonali.

�� Cena

U trhů s více prodejci (pro WordPress a další) existují velké rozdíly v ceně, takže při výběru jednoho z nich musíte pečlivě zvážit cenu platformy a její funkce..

Nyní se podívejme na 5 nejlepších platforem pro tržiště elektronického obchodování s více prodejci (v žádném konkrétním pořadí):

1. WordPress s Mayózou + Snadné digitální stahování

Mayóza je populární téma WordPress, které se těsně integruje do programu Easy Digital Downloads a vytváří tržiště pro digitální produkty pro více dodavatelů. Je to cenově dostupné a snadno použitelné díky známému rozhraní WordPress.

Proces registrace a výpisu Mayosy:

Mayóza usnadňuje prodejcům registraci pomocí jednoduchého formuláře. Jakmile jsou registrováni a schváleni, mohou prodejci předložit své seznamy produktů od front-endu – nemusíte se tedy obávat nucení dodavatelů používat obecný řídicí panel WordPress.

Prodejci také získají svou vlastní stránku profilu, která obsahuje seznam všech jejich produktů a krátkou biografii:

nejlepší platformy elektronického obchodování s více příjemci: seznam Mayosy

Funkčnost hledání Mayózy:

Základní funkce pro hledání Mayózy jsou docela holé kosti. Uživatelé mohou vyhledávat podle klíčových slov a poté třídit podle kategorie:

Ale pokud si něco koupíte Vyhledávání & Filtr Pro, tuto funkci můžete výrazně rozšířit.

Systém kontroly Mayosy:

Ověření zákazníci mohou snadno zkontrolovat produkty prostřednictvím front-end formuláře. Mayóza automaticky přidá označení schématu ke všem recenzím a prodejci mohou rychle zobrazit všechny své recenze ze svého dashboardu.

Mayosové digitální nebo fyzické produkty:

Protože je založena na programu Easy Digital Downloads, Mayosis je téměř * výhradně pro digitální produkty. Pokud chcete prodávat fyzické produkty, budete potřebovat jinou platformu.

* Můžete použít EDD k prodeji několika fyzických produktů za špetku – to není právě to, pro co je nejvhodnější.

Provize z Mayózy:

Mayóza vám umožní nastavit provize pro celý obchod i vlastní provize pro jednotlivé prodejce. Vytváří také .CSV všech nezaplacených provizí, které můžete nahrát do hromadného platebního systému PayPal, aby bylo placení provizí jednoduché.

Ceny Mayosy:

Samotné téma Mayózy stojí na ThemeForest 64 $. VUT v Brně, ale pokud chcete funkční tržiště, musíte si také zakoupit Snadné digitální stahování Professional Pass za dalších 299 $. Professional Pass vám umožní přístup ke všem funkcím trhu a ke všem prémiovým platebním bránám EDD.

Celkově se díváte na téma 363 $ a základní funkčnost programu Easy Digital Downloads.

K hostování vašeho obchodu budete také potřebovat vlastní eCommerce WordPress hosting.

�� Jděte na Mayózu
�� Přejděte na Snadné digitální stahování
�� Přejděte na EDD Professional Pass

2. Magento s tržištěm

Marketplace je populární rozšíření pro Magento, které z něj dělá plně fungující multi-vendor marketplace. Vývojář Webkul také nabízí verze Marketplace pro systémy WordPress, Shopify a další systémy pro správu obsahu. Rozhodl jsem se zvýraznit verzi Magento, protože se zdá být nejrobustnější, ale můžete zobrazit verze pro všechny platformy zde.

Chcete-li se dozvědět, jak se srovnávají základní platformy elektronického obchodu, podívejte se na naše srovnání Shopify vs WooCommerce vs Magento.

Postup registrace a zápisu na Magento Marketplace:

Prodejci se mohou zaregistrovat prostřednictvím jednoduchého klientského formuláře. Po schválení budou mít přístup k podrobnému panelu:

Platformy elektronického obchodování s více prodejci

"přidat produkt" forma je podrobná, ale ne moc hezká. Vypadá to jako backendový formulář, který není velmi uživatelsky přívětivý pro dodavatele, kteří se pokoušejí vytvořit četné seznamy produktů:

best-ecommerce-multivendor-platformy-magento-2-výpis

Prodejci také získají svou vlastní stránku podrobného profilu, která zobrazuje všechny jejich produkty a hodnocení. Jak vidíte, stránka profilu dodavatele je výrazně podrobnější než Mayóza:

best-ecommerce-multivendor-platformy-magento-3-profile

Funkce vyhledávání Magento Marketplace:

Magento Marketplace má o něco lepší vyhledávací funkci než Mayóza již po vybalení. Zákazníci mohou vyhledávat podle klíčových slov a poté třídit podle kategorie, ceny, relevance a názvu:

best-ecommerce-multivendor-platformy-magento-4-search

Systém hodnocení Magento Marketplace:

Zákazníci mohou snadno prohlížet obchody i jednotlivé produkty. Správce webu může tyto recenze spravovat a schvalovat.

Digitální nebo fyzické produkty Magento Marketplace:

Magento Marketplace umí pracovat s fyzickými i digitálními produkty. Prodejci mohou určit, zda je jejich produkt fyzický nebo digitální, když vytvářejí seznam produktů.

Provize Magento Marketplace:

Pro každou prodejnu můžete nastavit sazbu globální provize i individuální sazbu provize. Provize řídicí panel usnadňuje sledování všech čísel:

best-ecommerce-multivendor-platformy-magento-5-provize

Ceny Magento Marketplace:

Prodloužení tržiště stojí 349 $ sám. Musíte také zvážit, zda můžete bezplatnou komunitní edici Magento použít pro své potřeby, nebo zda budete muset zaplatit za edici Enterprise. Pokud potřebujete Magento Enterprise, bude to rychlejší.

�� Jděte do Magenta
�� Přejít na rozšíření Marketplace

3. WordPress s WooCommerce + WC Vendors Pro

Existuje několik pluginů, které mohou do WooCommerce přidat tržiště s více dodavateli. Vybral jsem si funkci pluginu WC Vendors, protože je dobře podporován a má bezplatné i prémiové verze, ale zde jsou dvě další možnosti kvality, které můžete zvážit:

 • Prodejci produktů – není to velký fanoušek, protože nutí dodavatele používat backend WordPress (i když je to levné – pouhých 79 USD).
 • Dokan – velmi podobná funkčnost jako WC Vendors Pro, ale levnější (149 $ / rok pro plán Starter).

V porovnání s ostatními platformami v tomto seznamu, Prodejci WC má pěknou výhodu v tom, že stále můžete využít obrovské množství rozšíření a podpory dostupné pro WooCommerce.

Chcete-li vidět tento přístup podrobněji, podívejte se do našeho průvodce, jak vytvořit tržiště s více prodejci u prodejců WC.

Postup registrace a výpisu WC Vendors Pro:

Prodejci se mohou registrovat pomocí jednoduchého formuláře a poté spravovat své produkty z čelního panelu, jako je Mayóza:

best-ecommerce-multivendor-platformy-wc-vendors-1-dashboard

Přidat produkt možnosti jsou v zásadě stejné, jaké byste viděli při používání WooCommerce v programu WordPress admin. Jsou však prezentovány trochu uživatelsky přívětivějším způsobem:

best-ecommerce-multivendor-Platform-wc-vendors-2-add-product

Prodejci také získají jednoduchou stránku profilu s jejich logem, sociálními účty, recenzemi a výpisy produktů.

Funkce vyhledávání WC Vendors Pro:

Můžete využít sílu libovolného počtu rozšíření WooCommerce a přidat funkce vyhledávání.

Systém kontroly WC Vendors Pro:

Dodavatelé WC umožňují zákazníkům kontrolovat jednotlivé produkty. Tyto jednotlivé recenze produktů jsou pak agregovány do jednoho celku "hodnocení obchodu" pro stránku profilu obchodu. Souhrnné hodnocení obchodu poskytuje potenciálním zákazníkům pěkný snímek dodavatele.

Digitální prodejci WC Vendors Pro:

Protože je postavena na WooCommerce, WC Vendors Pro umožňuje prodejcům vytvářet fyzické i digitální produkty.

Provize WC Vendors Pro:

WC Vendors Pro umožňuje některé úhledné struktury provizí. Spíše než pouze paušální procento, můžete si účtovat paušální procento, procento + poplatek nebo paušální poplatek. Při použití Stripe mohou být provize zaplaceny okamžitě.

Poznámka – výplaty provizí fungují opačně než ostatní zásuvné moduly – spíše než administrátoři stránek, kteří provizi získávají, jednotlivý prodejce provizi získá. Při nastavování struktury provizí mějte na paměti.

Ceny prodejců WC Pro:

WC Vendors Pro stojí 199 USD za jeden rok podpory / aktualizací (můžete také získat celoživotní licenci za 599 $). Budete také potřebovat vlastní téma WooCommerce, které bude stát navíc. Pokud chcete ušetřit peníze, můžete začít pomocí bezplatného motivu WooCommerce.

Tam je více omezený bezplatná verze pluginu, ale myslím, že byste měli jít s verzí Pro, pokud jste vážně o vytváření trhů s více prodejci na WordPress.

�� Přejít na WooCommerce
�� Přejít na WC Vendors Pro

4. Sharetribe

Sharetribe je služba zaměřená výhradně na vytváření trhů s více prodejci. Od ostatních možností v tomto seznamu se odlišuje dvěma způsoby:

 1. Umožňuje vám vytvořit tržiště pro produkty, služby nebo výpůjčky. Další možnosti umožňují pouze produkty.
 2. Zaměřuje se spíše na vytváření peer-to-peer marketplace než na multi-vendor marketplace s organizovanými prodejnami.

Takže Sharetribe rozhodně nebude pro každého. Ale pokud ano jsou Pokud chcete vytvořit tržiště typu peer-to-peer, je to platforma pro vás.

Proces registrace a výpisu Sharetribe:

Proces registrace a zápisu Sharetribe je rozhodně zaměřen spíše na jednotlivé prodejce než na organizované obchody. Rozhraní je úhledné, ale nefungovalo by pro nahrávání velkého množství produktů:

Sharetribe Přidat nový záznam

Prodejci získají stránku profilu se seznamem svých produktů. Opět je to spíš profil pro jednotlivce než profil pro obchod.

Funkce vyhledávání Sharetribe:

Stránka vyhledávání Sharetribe je funkční – uživatelé mohou vyhledávat podle klíčových slov a poté filtrovat podle ceny, kategorie a značek. Měl by mít všechny možnosti filtrů, které většina obchodů vyžaduje.

K dispozici je také zobrazení mapy, což je příjemné pro místní tržiště:

Funkce vyhledávání Sharetribe

Systém hodnocení Sharetribe:

Uživatelé mohou po nákupu zanechat zpětnou vazbu pro prodejce. Ostatní zákazníci si mohou tyto recenze prohlédnout na stránce profilu prodejce.

Sharetribe digitální nebo fyzické produkty:

Můžete nastavit Sharetribe tak, aby prodával fyzické i digitální produkty. V tomto oddělení je velmi flexibilní.

Provize Sharetribe:

Sharetribe vám umožňuje nastavit procento, minimální fixní poplatek nebo kombinaci. Tato provize je automaticky zaplacena na váš účet PayPal, kdykoli zákazník provede nákup od prodejce na trhu, což je příjemné. Nemusíte se aktivně účastnit žádné části platebního procesu.

Cena Sharetribe:

Sharetribe účtuje opakující se poplatek na základě počtu uživatelů na vašem trhu. Nejlevnější plán bez značky Sharetribe je 149 $ měsíčně až pro 1 000 členů (nebo 119 $ měsíčně, pokud platíte 6 měsíců najednou).

�� Přejít na Sharetribe

5. Vydání více dodavatelů CS-Cart

Verze s více dodavateli CS-Cart je platforma s bohatými funkcemi, ale drahá pro více dodavatelů. Protože edice s více dodavateli má od samého počátku integrovanou funkci více dodavatelů, cítí se soudržnější než ostatní možnosti v tomto seznamu, které se spoléhají na rozšíření.

Proces registrace a výpisu do CS-košíku:

Prodejci se mohou zaregistrovat prostřednictvím klientského rozhraní. Jakmile se přihlásí, zobrazí se velmi pěkný panel řídicího panelu:

Řídicí panel dodavatele CS-košíku

Přidat produkt karta není příliš estetická, ale je funkční:

CS-Cart Přidat nový produkt pro dodavatele

Prodejci mohou také snadno vyhledávat a spravovat všechny své produkty a zásoby z ovládacího panelu.

Funkce vyhledávání v CS-košíku:

CS-Cart má určitě nejlepší výchozí funkce vyhledávání. Zákazníci mohou třídit a filtrovat podle různých možností.

Ještě lepší je, že stránka profilu každého dodavatele obsahuje možnost prohledávání pouze tento prodejce. Žádná z ostatních platforem nenabízí tuto výchozí funkci.

Systém kontroly CS-košíku:

Můžete si vybrat, zda chcete recenze povolit nebo zakázat globálně nebo pro jednotlivé produkty. Zákazníci však mohou prohlížet pouze jednotlivé produkty. Neexistuje žádné souhrnné hodnocení dodavatelů.

Digitální nebo fyzické produkty CS-Cart:

CS-Cart je pro fyzické produkty. Produkt nelze označit jako "digitální" v rozhraní prodejce.

Provize CS-košíku:

Můžete nastavit sazbu provize pro jednotlivé prodejce. Provize mohou být procenta nebo paušální poplatky. Když zákazníci zaplatí, peníze jdou přímo k vám (správci webu). Poté rozdělíte peníze podle struktury provizí.

Ceny CS-košíku:

Na 1 450 $, CS-Cart Multi-Vendor je zdaleka nejdražší možnost na tomto seznamu. Má skvělou funkčnost, ale 1 450 $ je stále hodně peněz.

�� Přejít na CS-Cart

Která platforma pro více prodejců je pro vás ta pravá?

I když jsou všechny vhodné možnosti, tržiště s více prodejci, které jsem uvedl, nejsou zaměnitelné.

 • Ti, kteří chtějí vytvořit tržiště pro více dodavatelů digitální produkty měli byste zvážit WordPress + Mayóza + Snadné digitální stahování nebo WooCommerce s WC prodejcem.
 • Pokud chcete vytvořit tržiště pro více prodejců pro organizované prodeje prodejců fyzických produktů, podívejte se na Magento Marketplace, CS-Cart nebo WooCommerce s WC prodejcem.
 • A konečně, pokud hledáte nějaký typ peer-to-peer multi-prodejce trhu, zvažte Sharetribe.

Která platforma je vaše oblíbená pro více prodejců? Podělte se o své výběry v komentářích!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map