5 alternativ interkomu vhodných pro váš malý podnik

5 alternativ interkomu vhodných pro váš malý podnik

5 alternativ interkomu vhodných pro váš malý podnik
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Pokud pravidelně jednáte se svými zákazníky prostřednictvím svých webových stránek, je pravděpodobné, že můžete využít nástroj CRM (Customer Relationship Management). Intercom je jedna oblíbená možnost, ale může to být neúměrně drahé, což vám může nechat hledat alternativy interkomu.


Naštěstí existuje spousta dostupných nízkonákladových řešení připravených tak, aby nahradila Intercom. Mnoho nabízí podobnou sadu nástrojů, ačkoli žádné dva CRM nejsou úplně stejné. Je proto užitečné provést spoustu výzkumu a najít možnost, která nabízí to, co vaše konkrétní firma potřebuje.

V tomto příspěvku vám pomůžeme provést nezbytný výzkum. Budeme přítomni pět nejlepších alternativ interkomu, a diskutovat o tom, co každý z nich může nabídnout. Podívejme se na to!

alternativy interkomu

Proč můžete těžit z pohledu na alternativy Intercomu

Management vztahu se zákazníky je široký pojem, který zahrnuje prakticky vše, co se týká interakce se zákazníky a potenciálních zákazníků. To zahrnuje oslovení potenciálních zákazníků, zodpovězení otázek, zasílání návrhů, poskytování podpory a mnoho dalšího.

Zpracování těchto úkolů prostřednictvím vašeho webu může být mnohem jednodušší, pokud máte správné nástroje. CRM řešení nabízejí způsoby, jak zvýšit produktivitu, zefektivnit klíčové procesy a efektivnější zpracování komunikace.

Pokud jde o CRM nástroje, Interkom je jednou z více známých možností.

Jedná se o plně vybavené řešení, které nabízí funkce, jako je živý chatovací systém, help desk a software založený na znalostech a celou řadu aplikací a možností integrace. Intercom je však drahé řešení, stojí 87 dolarů měsíčně na jeho nejlevnější plán. Prakticky to pro mnoho menších podniků prostě nezapadá do rozpočtu.

intercom

Dobrou zprávou je, že existuje spousta alternativ Intercom, z nichž si můžete vybrat. I když možná nenajdete nástroj se stejnou sadou funkcí, narazíte na mnoho řešení nabízejících mnoho stejných možností za mnohem dostupnější cenu.

Pět alternativ interkomu vhodných pro váš malý podnik

Co teď uděláme, je představit pět alternativ Intercom, které stojí za vyzkoušení. U každého z nich probereme jeho sadu funkcí a cenu, spolu s tím, jak se porovnává se samotným Intercomem. Možná zjistíte, že jeden nebo dva z těchto nástrojů snadno zvládnou to, co vaše malá firma potřebuje. Začněme shora!

1. LiveChat

živý chat

Nejprve se podívejme na přímou možnost. Přestože Intercom nabízí širokou škálu funkcí, mnoho firem jej používá především pro svou funkci live chatu.

Pokud je to vše, co potřebujete – bez dalších zvonků a píšťalek – vhodně pojmenovaných Živý chat může být perfektní.

�� Klíčové vlastnosti

 • Komunikujte se zákazníky a návštěvníky webových stránek prostřednictvím živého chatovacího systému
 • Vytvořte organizovaný systém prodeje jízdenek
 • Umožněte návštěvníkům hodnotit každý chat, abyste viděli, jak váš tým podpory funguje
 • Snadno si prohlédněte metriky, jako je doba odezvy a doba odezvy

�� Ceny

Náklady na program Starter pro LiveChat 16 $ měsíčně na agenta, díky čemuž je to vysoce cenově dostupná varianta.

livechat ceny

�� Snadné použití

Nastavení služby LiveChat je velmi rychlý proces a řídicí panel je intuitivní a snadno použitelný. Až začnete, projdete si klíčové funkce prostřednictvím ukázkového chatu s podpůrným robotem.

Ovládací panel LiveChat.

Integrace tohoto nástroje s vaším webem je také přímá a během několika minut vás uvede do provozu.

�� Rozšíření a integrace

LiveChat se dobře integruje s různé populární služby, například Google Analytics, MailChimp, Zendesk a Dropbox. K dispozici je také rozsáhlá tržiště aplikací můžete použít k vylepšení jeho funkcí a provedení nejrůznějších integrací.

���� LiveChat vs Intercom

Sada funkcí, kterou LiveChat nabízí, je mnohem jednodušší, než to, co získáte s Intercomem. Pokud však skutečně hledáte řešení pro chatování a prodej vstupenek, tato platforma vám může poskytnout to, co potřebujete, bez nákladných doplňků..

2. User.com

user.com

Za druhé, pojďme se podívat User.com (dříve známé jako UserEngage).

Stejně jako Intercom i toto řešení nabízí řadu nástrojů, které vám pomohou automatizovat marketing a komunikaci se zákazníky.

Je to také řešení zaměřené na tým, které poskytuje funkce, které pomáhají vašim různým členům nebo oddělením zůstat na stejné stránce.

�� Klíčové vlastnosti

 • Komunikujte se zákazníky prostřednictvím živý chat, s možností i pro automatické zprávy
 • Snadno sledujte činnosti a informace o zákaznících
 • Vytvářejte vyskakovací okna a automatizované e-maily, které vám pomohou cílit na zákazníky pomocí konkrétních zpráv
 • Sestavte a odešlete SMS zprávy
 • Mějte přehled o svém týmu a metrikách pomocí různých organizačních nástrojů a řídicích panelů

�� Ceny

Uživatel.com nabízí balíčky začínající na 49 $ měsíčně. Díky tomu je jednou z méně drahých možností na tomto seznamu a samozřejmě mnohem levnější než Intercom.

�� Snadné použití

Když si vytvoříte účet na webu User.com, budete vyzváni, abyste vybrali, co vás nejvíce zajímá.

Vytvoření nového účtu User.com.

Výběr jedné z těchto možností vás provede řadou užitečných tipů, které vás naučí používat řídicí panel a pomohou vám nastavit nejzákladnější funkce User.com. Díky tomu je docela snadné začít.

�� Rozšíření a integrace

User.com integruje se s širokou paletou nástrojů a platforem. Mezi ně patří WordPress, Magento, Squarespace, Slack, Zapier a další. Máte dokonce možnost snadno importovat data z Intercomu.

���� User.com vs Intercom

Pokud hledáte možnost nabízet sadu nástrojů téměř tak širokou jako Intercom, ale za sníženou cenu, je to dobrá volba. Chybí vám několik nástrojů, například helpdesk a software znalostní báze, ale většina klíčových funkcí je stejná.

3. Drift

drift

Co když hledáte alternativy Intercom, které jsou trochu efektivnější, s větším zaměřením na komunikaci se zákazníky?

V tomto případě, Drift může být silným fit. Toto řešení nabízí menší, ale stále působivý soubor funkcí, za realističtější cenu pro mnoho malých podniků.

�� Klíčové vlastnosti

 • Nastavte si kalendář pro správu schůzek a nechte lidi, aby si knihy rezervovali automaticky
 • Odesílejte cílené a situační e-maily s prodejem pomocí „Drift Sequences“
 • Vytvořit chatbots řešit otázky zákazníků
 • Sledujte aktivitu návštěvníků na vašem webu a spusťte přizpůsobené zprávy
 • Spravujte e-mailové marketingové kampaně prostřednictvím svého webu

�� Ceny

Standardní plán Drift bude vás stojí 50 $ měsíčně. K dispozici je i omezená volná úroveň, která vám umožní vyzkoušet několik základních funkcí bez nákladů.

driftová cena

�� Snadné použití

Při nastavování funkce Drift si budete moci vybrat oblasti, na které se chcete zaměřit, a přizpůsobit rozhraní, které budete používat..

Nastavení Drift.

Poté vás provede integrace Drift do vašeho webu, což je jednoduchý proces. Navíc to znamená, že nebudete muset opustit svůj web, abyste získali přístup k mnoha jeho klíčovým funkcím.

�� Rozšíření a integrace

Drift je další nástroj se spoustou vestavěné možnosti integrace. Můžete jej použít spolu s Salesforce, Slack, HubSpot, Google Analytics, kapáním a dalšími.

���� Drift vs Intercom

Intercom je grab-bag CRM funkcí a menší firmy mnoho z nich nepotřebují. Naproti tomu se Drift zaměřuje na optimalizaci, automatizaci a personalizaci interakcí se zákazníky – z toho může těžit téměř každé podnikání..

4. UseResponse

uživatelská odpověď

Další, UseResponse je řešení zaměřené na pomoc s poskytováním nejlepší možné zákaznické podpory.

Za tímto účelem vám nabízí celou řadu kanálů, kterými můžete poskytovat služby zákazníkům. To zahrnuje live chat, help desk a software založený na znalostech.

�� Klíčové vlastnosti

 • Komunikujte se zákazníky pomocí živého chatu nebo populárních programů, jako jsou Skype a WhatsApp
 • Vytvořte systém helpdesku založený na lístcích, který bude efektivněji zpracovávat dotazy
 • Poskytněte zákazníkům znalostní základnu, kde mohou sami hledat odpovědi
 • Vyžádejte si a analyzujte zpětnou vazbu od zákazníků, abyste v budoucnu mohli poskytovat lepší služby

�� Ceny

UseResponse poskytuje dostupnou cloudovou službu, která stojí 49 $ měsíčně pro dva agenty (další agenti budou stát 19 $ měsíčně na agenta). Můžete také získat kompletní sadu všech řešení za 690 $ ročně, což vyjde na asi 69 $ měsíčně (dva měsíce jsou zdarma).

�� Snadné použití

Pomocí funkce UseResponse získáte přístup k poměrně intuitivnímu ovládacímu panelu a spoustu užitečných tipů, které vás naučí lana.

Ovládací panel UseResponse.

Rozhraní je jasné, přehledné a uživatelsky přívětivé. All-in-all, UseResponse je jednou z nejjednodušších alternativ interkomu, na kterou si můžete zvyknout.

�� Rozšíření a integrace

UseResponse poskytuje integrace založené na API knihovna doplňků abyste mohli propojit platformu s Salesforce, Zapierem, Slackem a jiným populárním softwarem.

���� UseResponse vs Intercom

Pokud již zpracováváte marketing prostřednictvím jiných kanálů a primárně hledáte nástroj pro správu potřeb zákaznické podpory, UseResponse má vaše záda. Pokrývá všechny nejdůležitější komunikační kanály a umožňuje vám poskytovat služby jednotným způsobem.

5. HelpCrunch

helpcrunch

Konečně, HelpCrunch’s sada funkcí zdůrazňuje účinnost a automatizaci.

Díky tomu je chytrou volbou, pokud chcete poskytovat kvalitní služby zákazníkům, a zároveň minimalizovat časovou investici, kterou musíte vy a váš tým podpory provést..

�� Klíčové vlastnosti

 • Používejte živý chatovací systém, který je dynamický a vysoce přizpůsobitelný
 • Pošlete automatizované zprávy a e-maily svým zákazníkům a potenciálním zákazníkům
 • Vytvářejte cílené a personalizované e-mailové marketingové kampaně
 • K řešení otázek a problémů zákazníků použijte datový systém prodeje jízdenek
 • Sledujte aktivity návštěvníků a sledujte profily a data zákazníků

�� Ceny

Pokud je váš rozpočet zvláště omezený, oceníte nízký buy-in HelpCrunch. Základní plán je pouhých 15 $ měsíčně na agenta.

helpcrunch ceny

�� Snadné použití

Váš účet HelpCrunch vám poskytuje přístup k centralizovanému dashboardu.

Ovládací panel HelpCrunch.

Zde můžete snadno zpracovávat chaty, vytvářet automatické a manuální zprávy a prohlížet zprávy. Vaše možnosti jsou jasně rozloženy a existuje několik způsobů, jak získat pomoc, pokud ji potřebujete.

�� Rozšíření a integrace

Můžeš integrujte HelpCrunch se spoustou externích nástrojů, včetně Slack, WordPress, Google Analytics, WhatsApp a Zendesk.

���� HelpCrunch vs Intercom

Malé podniky jsou často natahovány na čas, což znamená, že je nutné najít nástroj, který vás rychle rozběhne. Na rozdíl od složitějších možností, jako je Intercom, je HelpCrunch snadné začít používat a nabízí mnoho příležitostí pro automatizaci a racionalizaci.

Závěr

Když provozujete malou firmu, musíte najít rovnováhu mezi přístupem k potřebným nástrojům a ne utrácením více, než je váš rozpočet zvládne. Ačkoli řešení jako Intercom může být cenné, je také nesmírně nákladné a může obsahovat více funkcí, než skutečně potřebujete.

Místo toho může být pro vaši firmu vhodnější jedna z alternativ interkomu, o nichž jsme diskutovali v tomto příspěvku. Pro shrnutí patří:

 1. Živý chat: Pro ty, kteří se primárně zajímají o živé funkce Intercomu, může tento nástroj poskytnout to, co potřebujete, za mnohem nižší cenu.
 2. User.com: Toto řešení nabízí téměř tolik funkcí jako Intercom, ale je výrazně levnější.
 3. Drift: Díky této platformě získáte přístup k mnoha základním možnostem, jako je e-mailový marketing, chatbots a sledování aktivity návštěvníků.
 4. UseReponse: Pokud potřebujete nástroj, který se silně zaměřuje na poskytování dynamických kanálů podpory zákazníků, stojí za to se na něj podívat.
 5. HelpCrunch: Toto řešení šetřící čas usnadňuje automatizaci velké části vaší zákaznické podpory a marketingu.

�� Bonus. V případě, že máte zájem o další řešení CRM – konkrétně ta, která fungují 100% na vašem webu WordPress – zde je samostatný seznam nejlepší CRM pluginy tam venku.

Použili jste některou z těchto alternativ Intercomu a jaká byla vaše zkušenost s nimi? Sdílejte své myšlenky v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector