20-ish Nejlepší obchodní knihy pro podnikatele, profesionály a kreativy číst v roce 2020

V dnešní době je lákavé věřit, že se můžeme učit vše z blogů, ale nic nemůže být dále od pravdy. Pokud si chcete prohloubit své porozumění vysoce specifickému tématu nebo získat náhled do perspektiv někoho jiného, ​​není dobrá náhrada za dobrou knihu. Proto jsme sestavili tento seznam nejlepších obchodních knih, které si mohou podnikatelé a odborníci přečíst.


Svět se neustále mění, ale existují i ​​některé věci, které budou vždy pravdivé. Knihy před námi jsou směsí klasika plné nadčasových znalostí a poslední vydání které se zabývají tím, jaké je podnikání v dnešním digitálním světě.

Bez dalšího povyku se na ně podívejme nejlepší obchodní knihy pro podnikatele, kreativy a profesionály (v žádném konkrétním pořadí):

Nejlepší obchodní knihy pro podnikatele, profesionály a kreativy

Nejlepší obchodní knihy, které si můžete koupit v roce 2020

Nejlepší obchodní knihy: Jak získat přátele a ovlivnit lidi

"Jak získat přátele a ovlivňovat lidi" od Dale Carnegie

O co jde: Jak získat přátele a ovlivňovat lidi od Dale Carnegie je víc než jen obchodní kniha. Je to příručka pro získání lidí na vaší straně v každé konverzaci. Dozvíte se, jak přimět lidi, jako jste vy, jak změnit názor lidí, aniž byste je nechali naštvat, a další.

Proč byste si ji měli přečíst: Jak získat přátele a vliv Lidé poskytují podrobné pokyny krok za krokem pro navigaci obchodních vztahů všeho druhu. Mnoho lekcí lze aplikovat i na osobní vztahy.

Nejlepší obchodní knihy: The Innovator's Dilemma

"Dilema inovátora" od Clayton M. Christensen

O co jde: Dilemma inovátorů ukazuje čtenářům, jak i ty nejznámější firmy mohou ztratit vedoucí postavení na trhu, pokud se jim nepodaří inovovat. Kniha zkoumá řadu příběhů o neúspěchu i příběhů o úspěchu. Tyto příklady ukazují, jak a kdy nejlepším způsobem, jak uspět, je opustit tradiční obchodní praktiky..

Proč byste si ji měli přečíst: Dilemma inovátora nabízí řadu pravidel, která vám pomohou přivést úspěch vaší firmy na další úroveň pomocí rušivých inovací. S ohledem na tato pravidla budete snáze schopni posoudit, kdy se budete držet tradičních obchodních metod a když děláte něco jiného, ​​může to změnit vaše podnikání..

Nejlepší obchodní knihy: Emoční inteligence

"Emoční inteligence: Proč může záležet více než IQ" od Daniel Goleman

O co jde: Emoční inteligence: Proč to může záležet více než IQ vysvětluje pět základních dovedností, které zahrnují emoční inteligenci, a ukazuje, jak naše kompetence v těchto dovednostech určuje úspěch ve všech oblastech našeho života, včetně podnikání. Tato kniha zkoumá neurovědu a psychologii za emoční inteligencí, včetně lidského potenciálu růstu v každém věku.

Proč byste si ji měli přečíst: Budování emoční inteligence je jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit váš úspěch v obchodních jednáních, spolu s každým dalším vztahem ve vašem životě. Tato kniha vám pomůže pochopit, co je emoční inteligence a proč je nezbytná v každé interakci. Pokud chcete prosazovat svůj osobní růst i růst svého podnikání, je tato kniha nutností!

Nejlepší obchodní knihy: Think and Grow Rich

"Mysli a zbohatni" Napoleon Hill

O co jde: Think and Grow Rich je další obchodní klasikou, která byla poprvé vydána v roce 1937. Kniha nabízí 13 kroků, které může každý podniknout k dosažení obchodního úspěchu, na základě více než 500 rozhovorů s úspěšnými lidmi dne. Mezi pozoruhodné lidi, s nimiž Hill hovořil, patří Henry Ford, Alexander Graham Bell, Thomas Edison a Charles M. Schwab. Hill také zahrnuje několik jeho vlastních zkušeností, včetně různých experimentů s myšlenkami.

Proč byste si ji měli přečíst: Tato kniha nabízí řadu strategií, které vám pomohou změnit způsob myšlení ve vztahu k penězům a podnikání, abyste mohli přilákat větší úspěch. Téměř sto let poté, co byla kniha původně vydána, tato kniha zároveň poskytuje okno do obchodních praktik minulosti a nabízí rady, které jsou dodnes užitečné. Je to opět skvělá kniha, která v nadcházejícím roce podnítí osobní i obchodní růst.

Nejlepší obchodní knihy: The Lean Startup

"Štíhlé spuštění" Eric Ries

O co jde: Program Lean Startup popisuje obchodní model založený na "ověřené učení," rychlé vědecké experimenty a různé strategie ke zkrácení délky cyklů vývoje produktu. Tato kniha také popisuje, jak měřit výsledky vašich experimentů, abyste mohli přizpůsobit a upravit své strategie na základě toho, co vaši zákazníci skutečně chtějí.

Proč byste si ji měli přečíst: Přizpůsobivost je jedním z největších faktorů dlouhodobého úspěchu profesionálů a pro podniky, které se snaží přežít v dnešním neustále se měnícím podnikatelském prostředí, je dvojnásob důležité. Tato kniha vám ukáže, jak začlenit přizpůsobivost do obchodního modelu, abyste se ochránili před změnami ve vašem odvětví.

Nejlepší obchodní knihy: Dobré až skvělé

"Dobré až skvělé" Jim Collins

O co jde: Good to Great sdílí zjištění studie, která srovnávala elitní společnosti (ty, které překonaly významné korporace, jako je Coca Cola po udržitelné období nejméně 15 let), se společnostmi, které za stejné období dosáhly pouze „dobrých“ výsledků, aby zjistily, jak některé společnosti se staly skvělými, zatímco ostatní zůstaly jen dobré. Tato kniha pojednává o typu vůdcovství potřebném k tomu, aby se skok z dobrého na velký, důležitost disciplíny pro úspěch a další.

Proč byste si ji měli přečíst: Dobré až velké demystifikace, díky čemuž podnik dosahuje výjimečného úspěchu, a ukazuje, jak můžete dosáhnout velkolepých výsledků ve svém oboru. Pokud hledáte radu, kterou lze uplatnit, je to pro vás jedna z nejlepších obchodních knih.

Nejlepší obchodní knihy: Guerilla Marketing

"Guerilla Marketing" od Jay Conrad Levinson

O co jde: Guerilla Marketing byl poprvé uveden na trh v roce 1983 a poskytl revoluční rámec pro obchodní marketing. Kniha byla několikrát aktualizována. Čtvrté vydání, vydané v roce 2007, obsahuje strategie pro internetový marketing, využívající nové technologie, jako je podcasting a další.

Proč byste si ji měli přečíst: Tato kniha je jedním z nejkomplexnějších průvodců, které kdy byly publikovány v oblasti marketingu. Kombinuje novou filozofii marketingu s praktickými strategiemi určenými pro moderní éru. Pokud jste se snažili vytvořit úspěšné marketingové kampaně, může Guerilla Marketing pouze poskytnout posun myšlení, který potřebujete.

Nejlepší obchodní knihy: Postaveno na poslední

"Postaveno na poslední" Jim Collins

O co jde: Postaveno na Last share nálezy šestileté studie, která zahrnovala 18 výjimečných a dlouhodobých společností a studovala je v přímém srovnání s jejich současnými špičkovými konkurenty. Kniha používá tato zjištění k nabídnutí desítek praktických kroků, které mohou podnikatelé podniknout, aby zajistili životnost svých podniků.

Proč byste si ji měli přečíst: Pro začátečníky společnosti Collins, které jsou součástí této studie, se stále daří, což dokazuje, že se něčemu podařilo. Kniha také nabízí stovky příkladů, které vám pomohou vidět, jak se strategie obsažené ve hře odehrávají v reálných firmách. Tato kniha je skvělým nástrojem pro každého, kdo chce, aby jejich podnikání prospívalo po celá desetiletí.

Nejlepší obchodní knihy: Creative Construction

"Kreativní konstrukce" autor: Gary P. Pisano

O co jde: Společnost Creative Construction využívá tři desetiletí výzkumu v oblasti inovací a úspěchu, aby podnikatelům ukázala, jak mohou rozvíjet své podnikání vytvořením prostředí trvalé inovace. Kniha také vysvětluje složitost provozování větší firmy.

Proč byste si ji měli přečíst: Tato kniha vám ukáže, jaké to je řídit masivní společnost a dá vám plán pro zvládnutí růstu ve vaší vlastní společnosti. Creative Construction je vynikajícím řešením pro každého, kdo sní o tom, že jednoho dne povede globální společnost se stovkami nebo dokonce tisíci zaměstnanců.

Nejlepší obchodní knihy: Connected Strategy

"Propojená strategie" Nicolaj Siggelkow a Christian Terwiesch

O co jde: Propojená strategie ukazuje majitelům firem, jak transformovat sporadické příležitostné kupce na dlouhodobé pracovní vztahy. Přístup popsaný v této knize se skládá ze čtyř hlavních strategií: reakce na přání, kurátorské nabídky, chování kouče a automatické provádění.

Proč byste si ji měli přečíst: Tato kniha je obzvláště vhodná pro živnostníky a další majitele malých podniků, kteří se snaží najít opakované zákazníky. Pokud chcete svůj další jednorázový koncert přeměnit na stabilní práci, je tato kniha ideálním místem pro začátek.

�� Pokud je vaším hlavním bojem nalezení opakované práce, máme průvodce, jak dosáhnout významného příjmu prostřednictvím společnosti Fiverr. Zde je návod, jak na Fiverru přecházet od 0 do 2–3 000 $ měsíčně.

Neviditelné ženy

"Neviditelné ženy" autor: Caroline Criedo Priez

O co jde: Invisible Women zkoumá genderovou zaujatost ve stovkách studií napříč různými průmyslovými odvětvími, kde jsou muži považováni za výchozí a ženy jsou považovány za atypické. Kniha používá tyto studie k tomu, aby ukázala kořen genderové nerovnosti ve výzkumu a jak to ovlivňuje každodenní život žen. Tato kniha vám také ukáže, proč je důležité zahrnout ženy do průzkumu zákazníků a osob.

Proč byste si ji měli přečíst: Tato kniha změní způsob, jakým vidíte svět a jak chápete výzkum, který čtete. Pokud jste někdo, kdo shromažďuje a studuje data, tato kniha vám poskytne neocenitelný posun v přístupu k přístupu k datům, která obdržíte.

Velký devět

"Velký devět" od Amy Webb

O co jde: The Big Nine: Jak tito technici a jejich myslící stroje mohou Warp Humanity prozkoumat, jak společnosti jako Amazon, Google a Apple vytvářejí umělé inteligence, které budou jednat nepředvídatelně, přemýšlet a jednat způsoby, které popírají lidskou logiku. Kniha dále sdílí, jak můžeme změnit kurz a vytvořit účinnější umělou inteligenci, na kterou se budou lidé moci spolehnout po celá staletí..

Proč byste si ji měli přečíst: AI se stává každým rokem stále důležitějším pro obchodní svět. Tato kniha vám poskytne informace o tom, jak fungují dnešní systémy AI a jaké je jejich místo na trhu. Kniha také poskytuje informace o tom, jak můžeme usilovat o lepší AI. Pokud vás vůbec zajímá AI, je to jedna z nejlepších obchodních knih pro vás.

Kompatibilní s lidmi

"Kompatibilní s lidmi" od Stuart Russell

O co jde: Kompatibilita s člověkem: Umělá inteligence a problém kontroly podrobně popisují, jak AI v našem světě existuje právě teď, včetně toho, jak bylo zneužito k vytváření věcí, jako jsou autonomní smrtící zbraně. Kniha dále naznačuje, že jsme AI přestavěli od základů. Russell tvrdí, že aby byli skutečně nápomocní lidstvu, musí operovat z místa nejistoty ohledně toho, co jejich lidští mistři chtějí. Stroje s touto vlastností budou ze své podstaty skromné, altruistické a oddané pomoci svým lidským protějškům.

Proč byste si ji měli přečíst: Tato kniha poskytuje rozsáhlé informace o tom, jak se AI používá na celém světě dnes, přesahuje zaměření společnosti The Big Nine na konkrétní skupinu společností. Dokončete tuto knihu mnohem lépe vybavenou pro práci s nástroji AI, které podniky dnes používají, a možná dokonce i pro vybudování lepších systémů AI, které vlastníte.

Extrémní ekonomiky

"Extrémní ekonomiky" Richard Davies

O co jde: Extreme Economies zkoumá některé z nejneobvyklejších ekonomik světa, od nejchudších hlavních měst na světě až po první digitální stát. Davies dále tvrdí, že tyto ekonomiky jsou místem, kde se budují finanční struktury budoucnosti.

Proč byste si ji měli přečíst: Nikdo nemůže popřít, že se svět mění neuvěřitelně rychlým tempem. Naše ekonomiky budou nuceny se v reakci na nový svět změnit. Čtení této knihy vám pomůže projít vlny změn a vyjít s vaší firmou neporušenou.

Loonshots

"Loonshots" od Safi Bahcall

O co jde: Autorka Loonshots Safi Bahcall využívá své odborné znalosti z fyziky a zkušeností v podnikání, aby čtenářům představila nové způsoby porozumění chování společností a říší. Kniha dále ukazuje, jak můžete tuto novou metodologii použít k podpoře radikální inovace.

Proč byste si ji měli přečíst: Tato kniha radikálně změní způsob, jakým vidíte vlastní podnikání i svět podnikání jako celek. Pokud se chcete probouzet a změnit své myšlení, abyste zlepšili svůj úspěch, je to jedna z nejlepších obchodních knih pro vás.

Rozsah

"Rozsah: Proč generalisté triumfují ve specializovaném světě" od Davida Epsteina

O co jde: In Range: Why Generalists Triumph ve specializovaném světě, David Epstein zkoumá životy nejlepších světových atletů, umělců, hudebníků, vědců a dalších; Zjistit, že časná specializace je v těchto úspěších výjimkou, nikoli pravidlem. Tvrdí, že je tomu tak proto, že všeobecní odborníci jsou pohyblivější, kreativnější a schopní navázat spojení, které jejich specializovaní kolegové nevidí.

Proč byste si ji měli přečíst: Tato kniha nabízí fascinující vhled do života úspěšných lidí v celé řadě průmyslových odvětví. Pokud jste specializovaní mladí, tato kniha poskytuje přesvědčivý argument pro rozšíření vaší dovednosti. Pokud již jste univerzalistou, tato kniha vám pomůže pochopit, jak využít svého zevšeobecnění a zvýšit tak svůj úspěch.

Kmen mentorů

"Kmen mentorů" Timothy Ferriss

O co jde: Aby vytvořil Tribe of Mentors, položil Tim Ferriss více než 50 interpretů světové třídy, včetně několika jeho vlastních idolů, souboru otázek o tom, jak využili svůj čas k vytvoření své neuvěřitelné kariéry. Poté do této knihy zkompiloval všechny své rady, včetně více než 50 různých ranních rutin.

Proč byste si ji měli přečíst: Rady v této knize vám pomohou objasnit váš životní cíl a způsob, jak toho dosáhnout, vše na základě vyzkoušených a pravdivých metod. Najdete zde také vynikající strategie pro věci, jako je zotavení se z neúspěchu a dosažení rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Ať už si nejste jisti, kam chcete, aby vaše firma šla dál, nebo hledáte radu, jak vylepšit své procesy, tato kniha má co nabídnout.

Hluboká práce

"Hluboká práce" od Cal Newport

O co jde: Hluboká práce: Pravidla zaměřená na úspěch ve rozptýleném světě pojednává o síle hluboké práce, která je zde definována jako "schopnost soustředit se bez rozptylování na kognitivně obtížný úkol." Prostřednictvím příběhů, jako je čas, kdy Carl Jung postavil v lese věž, aby soustředil svou mysl, Newport ukazuje, jak hluboká práce je nejlepším způsobem, jak dosáhnout velkého úspěchu. Poté nabízí řadu strategií, jak si vybudovat schopnost hluboké práce.

Proč byste si ji měli přečíst: V dnešním světě musí většina profesionálů bojovat s desítkami rozptýlení každý den. Je snadné chytit se do smyčky kontroly vašich sociálních médií, kontroly vašeho e-mailu a kontroly vašich sociálních médií znovu, pouze k dosažení konce dne a uvědomit si, že jste nic nedokončili. Pokud chcete v příštím roce zlepšit své zaměření, je to pro vás jedna z nejlepších obchodních knih.

�� Máme samostatného průvodce, jak se soustředit na práci, vytvořeného na základě poznatků z této knihy.

Od nuly k jednomu

"Od nuly k jednomu" Peter Thiel, s Blakem Mastersem

O co jde: Zero to One: Poznámky k startupům nebo Jak budovat budoucnost nabízí nový rámec pro zkoumání inovací, založený na argumentu, že mimo Silicon Valley jsme ve věku technologické stagnace.

Proč byste si ji měli přečíst: Peter Thiel je spoluzakladatelem PayPal a Palantir Technologies. Do této knihy přináší vše, co se naučil od desetiletí úspěšného podnikání a investic. Pokud chcete radikálně změnit způsob, jakým přistupujete k vašemu podnikání, je to jedna z nejlepších obchodních knih pro vás.

7 návyků vysoce efektivních lidí

"Sedm návyků vysoce efektivních lidí" Stephen R. Covey

O co jde: Sedm návyků vysoce efektivních lidí začíná předpokladem, že způsob, jakým prožíváme svět, je zcela založen na našem vnímání; abychom se změnili, musíme nejprve změnit naše vnímání. Kniha dále popisuje sedm návyků, které úspěšní lidé používají k tomu, aby posunuli své myšlení a ovládli své osudy.

Proč byste si ji měli přečíst: Sedm návyků vysoce efektivních lidí nabízí podrobný praktický rámec pro změnu myšlení a pro změnu vašeho života. Pokud jste se v minulosti ocitli v cestě svému vlastnímu úspěchu, může vám tato kniha pomoci vyhnout se tomu v budoucnu.

Umění života

"Umění života" Thich Nhat Hanh

O co jde: Art of Living ukazuje čtenářům, jak jim umění všímavosti může pomoci odpovědět na nejdůležitější otázky života a užívat si svobody, po které touží. Kniha obsahuje přesné pokyny pro sedm meditací, které lidem pomáhají porozumět více o sobě, jejich vztazích a jejich spojení se světem kolem sebe.

Proč byste si ji měli přečíst: Tato kniha vám pomůže komplexněji porozumět světu a jeho místu v něm. Rovněž je prokázáno, že meditace mimo jiné snižuje stres a prodlužuje dobu pozornosti.

Závěrečné úvahy o nejlepších obchodních knihách do roku 2020

Neustálé učení je nejlepší způsob, jak udržet sebe a své podnikání, relevantní v roce 2020. Můžete se toho hodně naučit z blogů (jako je tento), ale není zde žádná náhrada za znalosti, které najdete v některých z nejlepších obchodních knih. . Ať už si půjčujete z knihovny nebo investujete do vlastních kopií, nezapomeňte si některé z těchto knih přečíst v příštím roce. (Nebo je poslouchejte. Na Audible najdete nejvíce dostupné.)

Cítíte se ohromeni všemi možnostmi v tomto seznamu? Zaměřte se na jednu knihu najednou, naplánujte hodinu nebo dvě na čtení každou noc a budete procházet těmito nejlepšími obchodními knihami v žádném okamžiku.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map