ManageWP vs Jetpack Manage vs InfiniteWP vs MainWP vs iThemes Sync – porovnané nástroje pro správu WordPress

Spuštění jediného webu WordPress je dost komplikované, nevadí vám provozovat dva, pět nebo dokonce tucet. Přestože to z vaší strany vyžaduje odbornou disciplínu, není to nemožné – zejména pomocí některých nástrojů pro správu WordPress.


Nástroje pro správu WordPress vám umožňují sledovat všechny vaše stránky z jediného rozhraní. Představte si, že máte jeden řídicí panel, ze kterého byste mohli spravovat každý web najednou, podobně jako v případě Multisite WordPress, ale s lepšími nástroji, které máte k dispozici, a čistším rozhraním.

Pokud žonglujete více webových stránek WordPress najednou, pomůžeme vám odlehčit zátěž! Projdeme pět nejlepších nástrojů pro správu WordPress pro náš systém správy obsahu (CMS) podle výběru – včetně snadného použití, správy aktualizací a nesčetných dalších aspektů.

Začněme!

Nástroje pro správu WordPress: ManageWP vs Jetpack Manage vs InfiniteWP vs MainWP vs iThemes Sync

Nejlepší porovnávané nástroje pro správu WordPress (ve zkratce)

Pokud spěcháte, podívejte se na shrnutí našich zjištění v následující tabulce:

ManageWP vs Jetpack Manage vs InfiniteWP vs MainWP vs iThemes Sync

Spravovat WP
Jetpack Spravovat
InfiniteWP
MainWP
iThemes Sync

* Na volné úrovni.** Vydali jsme redakční rozhodnutí ukotvit iThemes Sync na půl bodu kvůli omezení počtu webů na své bezplatné úrovni. Jinak by to bylo spojeno s MainWP na 4,5 ven nebo 5.
Cenový modelFreemiumVolný, uvolnitFreemiumFreemiumZdarma + zaplaceno
Počet podporovaných webů *NeomezenýNeomezenýNeomezenýNeomezený10
Spolehlivost42343
Snadnost použití55245
Správa pluginů55555
Aktualizace správy52555
CELKOVĚ4,753.53,754.54 **

Každý z těchto nástrojů pro správu WordPress jsme ohodnotili od jednoho do pěti podle spolehlivosti, snadnosti použití, správy pluginů a správy aktualizací – tato skóre byla poté zprůměrována, aby bylo dosaženo celkového výsledku..

V sekci spolehlivosti budeme obecně diskutovat o tom, zda každá platforma umožňuje správně spravovat vaše weby zahrnutím klíčových kritérií, jako jsou zálohy, zabezpečení, výkon a spolupráce. Správa pluginů a aktualizací bude probírána samostatně.

Nejlepší porovnávané nástroje pro správu WordPress (v plném rozsahu)

Podívejme se nyní na pět nástrojů pro správu WordPress – na konci budete přesně vědět, který z nich je pro vás tou správnou volbou.

Spravovat WP (Freemium)

Nástroje pro správu WordPress: Správa WP

Spravovat WP byla založena v roce 2010 – v době, kdy na trhu bylo jen velmi málo nástrojů pro správu WordPress -, aby uživatelům poskytla jednoduché řešení, které by jim mohlo pomoci efektivně spravovat více webů. Během prvního měsíce svého podnikání přilákali přes 100 000 webových stránek – nazvali bychom to obrovským úspěchem, ale podívejme se, jak to pod kontrolou.

Spolehlivost

Jednoduše řečeno, ManageWP je jedním z nejspolehlivějších dostupných nástrojů pro správu WordPress. Jeho bezplatná úroveň provádí jednu měsíční zálohu pro každý z vašich webů a umožňuje vám aktivovat nebo deaktivovat možnost individuálně podle potřeby – i když si nemůžeme představit, proč byste chtěli!

Váš hlavní řídicí panel ManageWP také obsahuje informace, které lze použít pro případné optimalizace, včetně počtu komentářů ke spamům na vašich stránkách, celkového počtu revizí na každém z vašich webů – které mohou nafouknout vaši databázi – a celkovou velikost vaší databáze. To vše lze opravit stisknutím tlačítka:

optimalizace pro správu

ManageWP vám také umožňuje sledovat analytiku z ovládacího panelu. Ve výchozím nastavení nástroj používá k výpočtu počtu zobrazení své vlastní metody, ale může se také spojit s vaší Google Analytics účet vám poskytne podrobnější informace.

Nakonec můžete na ovládacím panelu spustit kontrolu výkonu i zabezpečení výběrem vlastnosti a přechodem na příslušné karty:

spravovat kontrolu výkonu

Poznámka editora. Jak skvělý je, ManageWP má škytavky jednou za čas. Například před nějakým časem porušili naše tematické demonstrační weby na ThemeIsle, což způsobilo "trochu nepohodlí."

Snadnost použití

Použití programu ManageWP je pozoruhodně jednoduché. Platforma je navigační hračkou a obsahuje užitečné popisy, které vám pomohou vysvětlit, jak funguje každá sekce.

Tam je také komplexní dokumentace k dispozici, pokud potřebujete další pokyny pro jakýkoli krok. Celkově můžeme s jistotou říci, že běžný uživatel WordPress by se mohl naučit o výhodách ManageWP v krátkém čase.

Správa pluginů

Všechny pluginy, které je třeba aktualizovat, se zobrazí na hlavním panelu ManageWP a mohou být mikromanažovány podle nastavení pro každý z vašich webů. Zde můžete aktivovat, deaktivovat a odstranit jakýkoli požadovaný plugin a přidat nové pomocí nabídky, která obsahuje úložiště WordPress.org, cloudové úložiště a jednoduché staré URL nebo ZIP soubory..

Jediné, co v ManageWP nemůžete udělat, je změna jedinečných nastavení pro každý plugin – k tomu budete stále muset jít na svůj běžný ovládací panel WordPress.

Aktualizace správy

Oznámení o základní aktualizaci WordPress se objeví na hlavním panelu ManageWP, jakmile se přihlásíte, a můžete sledovat, zda vaše stránky používají různé verze, zaškrtnutím panelu Přehled na levé straně obrazovky.

Spravujte aktualizace

Závěr

Přestože je nástrojem freemium, obsahuje ManageWP na své bezplatné úrovni pozoruhodné množství funkcí. Navíc je dokonale použitelný pro neomezený počet webů WordPress, kromě několika jedinečných funkcí, které vyžadují prémiové doplňky – ale většina uživatelů by se bez nich mohla úplně zbavit.

Snadnost použití ManageWP zůstává jeho hlavním prodejním bodem. Pokud jde o nástroje pro správu WordPress, doporučujeme tento pro uživatele, kteří chtějí dobře zaoblený zážitek bez strmé křivky učení.

Přejděte na ManageWP

Jetpack Spravovat (zdarma)

raketový batoh

Jetpack Manage si může vznést nárok na impozantní rodokmen, protože je vyvinut Automaticky. Tento nástroj však zaujímá poněkud odlišný přístup než ostatní inkluze v našem seznamu – sledování vašich stránek se provádí z vašich WordPress.com dashboard, nikoli samo hostovaný WordPress.

Spolehlivost

Jak se očekávalo, Jetpack Manage pracuje slušně, pokud jde o spolehlivost. Přestože nemůže nárokovat zahrnutí stejné úrovně funkčnosti jako ManageWP, stále funguje dobře.

Chcete-li získat přístup ke svým základním funkcím, musíte si nainstalovat plugin Jetpack na svůj hostitelský web WordPress, aktivujte jej a na administrátorském panelu jej propojte s účtem WordPress.com. Po dokončení se web zobrazí na vašem seznamu vlastností při procházení karty Moje weby na webu WordPress.com. Kliknutím na svůj web se otevře nový panel s podrobnou analýzou:

jetpack spravovat statistiky

Jetpack Manage také umožňuje upravovat vaše standardní nastavení WordPress z jeho dashboardu a také vytvářet nové blogové příspěvky nebo stránky – i když bez jakékoli pokročilé funkce povolené u vaší hostované instalace, jako jsou vizuální stavitelé.

Snadnost použití

Pokud jste se před webem WordPress.com potkali před skokem na WordPress s vlastním hostitelem, bude procházení parkem pomocí Jetpack Manage. Všechny jeho možnosti jsou snadno srozumitelné a můžete mezi nimi rychle přepínat přístupem na kartě Moje weby.

Správa pluginů

Navzdory tomu, že Jetpack Manage pracuje zcela na backendu WordPress.com, umožňuje vám překvapivě dobře zpracovat pluginy vašich hostovaných instalací. Karta Pluginy obsahuje seznam všech nainstalovaných a obsahuje možnosti, jak je aktualizovat jednotlivě, všechny najednou, nebo povolit automatické aktualizace kromě některých obecných nastavení:

jetpack spravuje pluginy

Přestože nutnost nastavit všechny vaše pluginy na automatickou aktualizaci může být silná, doporučujeme s tímto nastavením postupovat opatrně – riskujete, že se chyby v kompatibilitě stanou na řádku, pokud některý z vašich pluginů nebude hrát pěkně se zbytkem po Aktualizace.

Aktualizace správy

Navzdory svému vynikajícímu zobrazení, pokud jde o správu pluginů, Jetpack Manage v tomto okamžiku nepodporuje základní aktualizace (ačkoli jsou zjevně) dělám na tom pro budoucí aktualizaci). To znamená, že budete muset přejít na každý web a ručně je aktualizovat, když se každé nové vydání rozbalí – pokud jste na zadním konci svého webu nepovolili automatické aktualizace,.

Závěr

Jetpack Manage je velmi snadné vyzvednout, pokud už jste obeznámeni s WordPress.com, a to zvládne správu pluginů pozoruhodně dobře. Navzdory těmto výkyvům nejsme docela pohodlné jej plně doporučit kvůli nedostatku pokročilých funkcí, jako je správa základních aktualizací a jeho sklony vůči WordPress.com – spousta uživatelů absolvovala WordPress.com již dávno a zdráhají se abych se s tím znovu vypořádal. Jak již bylo řečeno, Jetpack také nabízí několik zajímavých doplňkových funkcí, jako jsou denní zálohy a vylepšená bezpečnost proti spamu.

Přejít na Jetpack

InfiniteWP (Freemium)

InfiniteWP

InfiniteWP byl spuštěn dva roky poté, co ManageWP zahájil zlatou spěch nástrojů pro správu WordPress. Během tří měsíců společnost InfiniteWP získala na platformě úctyhodných 10 000 stránek, což je v roce 2016 více než 500 000..

Spolehlivost

InfiniteWP umožňuje zpracovávat neomezený počet webů WordPress, vytvářet zálohy pro všechny z nich z jediné obrazovky a umisťovat weby do režimu údržby.

I když je sada funkcí slušná, některé funkce nejsou součástí bezplatné úrovně InfiniteWP, která je zahrnuta v jiných řešeních – analytické informace, kontroly rychlosti, správa komentářů, monitorování dostupnosti a naplánované zálohování. Nedostatek některých z těchto možností je pochopitelný, vzhledem k tomu, že hovoříme o bezplatné službě, ale analytické informace a správa komentářů jsou pro všechny nástroje pro správu WordPress docela velké nabídky..

Jak již bylo řečeno, InfiniteWP svítí, pokud jde o monitorování zabezpečení vaší palubní desky. Může omezit přístup pouze ke konkrétním IP, vynutit HTTPS, použít dvoufaktorové ověřování a zasílat vám upozornění e-mailem buď denně nebo týdně, nebo je vypínat pro všechny dostupné vynikající aktualizace:

nekonečné zabezpečení

Přestože jsou tyto bezpečnostní funkce fantastické, pokud potřebujete udělit přístup více spolupracovníkům, je třeba poznamenat, že jsou stejně silné jako bezpečnostní postupy, které uplatňujete na každém jednotlivém webu WordPress..

Snadnost použití

Abych byl upřímný, InfiniteWP není snadno instalovatelný a má vysokou výstupní křivku. K dispozici jsou tři způsoby instalace, z nichž jedna zahrnuje sdílení vašich cPanel pověření. K dispozici je také ruční nastavení a možnost vyžadující instalaci pluginu na váš web WordPress – tuto metodu jsme vybrali pro náš test a poté jsme museli nainstalovat druhý plugin.

infinitewp vytvořit přihlášení

I když instalační plugin celý proces drží za ruku, žádná z těchto možností není pro uživatele s malými zkušenostmi velmi přátelská – což jsou pro naše peníze nejdůležitější uživatelé.

Pohybující se na administrátorském panelu InfiniteWP není obtížné se orientovat (ačkoli jeho rozvržení by mohlo přinést určité vylepšení) – neobsahuje však žádné odkazy na jeho dokumentaci pro nové uživatele. Abyste se k nim dostali, musíte se vrátit na hlavní stránku InfiniteWP a přejít až na její zápatí..

Správa pluginů

Pozitivnější je, že InfiniteWP funguje dobře, pokud jde o správu pluginů. Můžete snadno spravovat pluginy i motivy pro všechny své vlastnosti z jedné karty, což vám umožní aktivovat, deaktivovat nebo odstranit libovolné pluginy – a také zpracovávat aktualizace..

Aktualizace správy

Jakmile se přihlásíte do svého administračního panelu InfiniteWP, uvidíte jako první sekci Aktualizace, která nabízí přehled všech webů, které je třeba provést:

nekonečné aktualizace

To znamená, že je možné nechat ujít, kdykoli je třeba nějaké stránky aktualizovat, pokud se nebudete vědomě snažit ignorovat tuto sekci. Dále můžete také nakonfigurovat e-mailová připomenutí pro všechny dostupné aktualizace základních instalací, zásuvných modulů a motivů.

Závěr

InfiniteWP nabízí několik pozoruhodných bezpečnostních funkcí – které se hodí pro více spolupracovníků – a také silnou správu aktualizací pro pluginy, témata a základní soubory. Nezkušení uživatelé však mohou mít problém s instalací tohoto nástroje na prvním místě nebo s hledáním potřebné dokumentace, aby zjistili, jak jej používat..

Kromě toho je několik funkcí, které by měly být ve výchozím nastavení k dispozici – například analytika – prodávány v horní části bezplatné úrovně jako doplňky. Pokud vás nic z toho neděsí a vše, co potřebujete, je nástroj pro správu, který dokáže zpracovat zálohy a aktualizace, InfiniteWP může být pro vás.

Přejít na InfiniteWP

MainWP (Freemium)

MainWP

MainWP je jedním z těch nástrojů pro správu WordPress, který je zcela otevřený a pyšní se ochranou soukromí jeho uživatelů. Jedná se o hostované řešení, které běží výhradně na WordPress, a spoléhá se na systém pluginů, který se připojuje mezi každým z vašich webů – jeden web funguje jako rozbočovač MainWP, přičemž ostatní se stávají součástí sítě pomocí samostatného pluginu, který umožňuje interakci.

Spolehlivost

Tento nástroj nabízí vynikající sadu funkcí – včetně přístupu jedním kliknutím na všechny vaše weby a záložního systému, který pracuje se třemi různými zásuvnými moduly – a podporuje plánování, obsah a správu uživatelů..

harmonogram mainwp

Vzhledem k tomu, že se jedná o možnost, kterou hostuje sám, je tak spolehlivá jako poskytovatel hostingu. Pokud server, na kterém je umístěn hlavní panel MainWP, trpí nějakými prostoji, nebudete k němu mít přístup, dokud nebude problém vyřešen – mohlo by to mít vliv i na naplánované zálohování, i když šance, že k tomu dojde, jsou malé.

Jednou z našich oblíbených funkcí MainWP je zahrnutí sekcí Nedávné příspěvky a Poslední stránky, což vám umožní sledovat nejnovější vývoj na vašich webech WordPress, aniž byste museli procházet jednotlivé sekce každé z nich..

Snadnost použití

Protože MainWP běží výhradně na WordPress, neměli by noví uživatelé mít problémy s učením lan. Po instalaci pluginu MainWP na primární server se na hlavním panelu zobrazí odpovídající karta, která hostí všechny jeho možnosti. K dispozici je dokonce karta, která vás dovede k dokumentačnímu centru MainWP, které se hodí do dobré míry:

mainwp dokumentace

Správa pluginů

Všechny dosud obsažené nástroje pro správu WordPress zpracovávají správu pluginů pomocí aplomb a MainWP není výjimkou. Karta Pluginy na hlavním panelu umožňuje aktualizovat pluginy na jednotlivých webech nebo globálně – i když je můžete také aktualizovat jednotlivě.

K dispozici je dokonce i nastavení, které vám umožní ignorovat oznámení o aktualizaci po stanovenou dobu, což by mohlo být užitečné, pokud odkládáte hlavní aktualizaci, dokud si nejste jisti, že všechny chyby kompatibility byly vymazány..

A co víc, MainWP vás dokonce upozorní na případné opuštění motivů nebo pluginů kontrolou, kdy vyšla jejich poslední aktualizace. Pokud po celý rok nebyly provedeny žádné nové aktualizace, MainWP předpokládá, že by mohly být zastaralé, a zobrazí vám varování.

Aktualizace správy

Možnosti pro obecné aktualizace WordPress s MainWP jsou minimální. Nástroj obsahuje kartu Aktualizace, která vás upozorní na všechna hlavní vydání, a v případě potřeby vás vyzve, abyste své weby aktualizovali. Je to jednoduché a funguje to!

Závěr

MainWP je skvělý nástroj pro uživatele, kteří se rádi vyhýbají řešením Software as a Service (SaaS). Nabízí spoustu funkcí, několik rozšíření, pokud potřebujete nějaké pokročilé funkce, a funguje to nad rámec běžného WordPress – to znamená, že se nemusíte učit, jak používat zcela novou platformu k použití řešení. Jakmile jste zvyklí na rozhraní pluginu, jste připraveni jít!

Přejít na MainWP

iThemes Sync (zdarma s dostupnými prémiovými plány)

iThemes Sync

Sync je další produkt v řadě renomovaných nástrojů WordPress, který zahrnuje i BackupBuddy (testovali jsme to zde, proti jiným oblíbeným řešením pro zálohování), Security Pro, Výměna, a také několik vlastních témat.

Spolehlivost

iThemes Sync je solidní produkt, který dokáže zpracovat vaše aktualizace, zálohy, zabezpečení, obsah, uživatele a komentáře z jediného dashboardu.

Zálohy a zabezpečení vyžadují, abyste si nastavili pluginy BackupBuddy a Security Pro iTheme – a přestože oba dělají docela slušnou práci, mohlo by to pro některé uživatele znamenat problém s odtokem. Bez této funkce iThemes Sync v zásadě umožňuje zpracovávat centralizované aktualizace.

Snadnost použití

Kromě nutnosti v některých případech nastavit další pluginy, je použití iThemes Sync mimořádně jednoduché. Je vybaven moderním rozhraním, které zobrazuje všechny potřebné informace, aniž byste je museli kopat.

hlavní synchronizace ithemes

Každá možnost je jasně identifikována a není k dispozici mnoho pokročilých funkcí. To znamená, že je nepravděpodobné, že narazíte na něco, co nebudete vědět.

Správa pluginů

Správa pluginů na iThemes Sync je velmi jednoduchá. Aktualizace pro celou síť můžete zpracovat na hlavní kartě Aktualizace na hlavním panelu …

Aktualizace synchronizace ithemes

… Nebo jimi projít jednotlivě kontrolou každé stránky a přejít na kartu Pluginy. Zahrnuje všechny možnosti, které běžný ovládací panel WordPress nabízí, a to samé o tématech.

Aktualizace správy

Hlavní obrazovka řídicího panelu iThemes Sync obsahuje upozornění, když jsou k dispozici základní aktualizace. Pokud ano, budete je moci použít na kartě Aktualizace spolu s případnými dostupnými aktualizacemi motivů a doplňků..

iThemes Sync také obsahuje jednoduché protokoly pro všechny vaše aktualizace, které sledují data a čísla verzí.

Závěr

Poslední položka v našem seznamu nástrojů pro správu WordPress nabízí slušnou funkčnost a moderní, použitelné rozhraní – brání to pouze potřeba nainstalovat další pluginy pro zpracování záloh a zabezpečení. Pokud vám nevadí tyto skoky – samozřejmě jednoduché – další obruče, budete s výsledky spokojeni.

Přejděte na iThemes Sync

celkem

Žonglování více stránek WordPress současně není jednoduchý úkol. Musíte sledovat aktualizace a kontrolovat veškerý jejich obsah spolu s nesčetnými dalšími povinnostmi. Nástroje pro správu WordPress, které jsme v tomto článku uváděli, vám umožňují efektivně řešit všechny tyto povinnosti.

Podívejme se na krátké shrnutí silných stránek každého nástroje:

Spravovat WP: Náš doporučený nástroj, který je vynikající a pozoruhodně jednoduchý na používání.

iThemes Sync: Moderní nástroj, který spolupracuje s dalšími pluginy iThemes a nabízí dobrý všestranný zážitek.

InfiniteWP: Poněkud komplikované, ale nabízí vysoké zabezpečení a aktualizace, stejně jako slušné zálohy.

MainWP: Otevřené řešení založené na WordPress s plnou sadou funkcí.

Jetpack Správa: Ideální pro fanoušky WordPress.com kteří chtějí spravovat správu pluginů a nové příspěvky z jediného rozhraní. Pokud se také rozhodnete pro jeden z placených plánů společnosti Jetpack, získáte denní zálohy a ochranu proti spamu, což znamená hodně pro trvalou bezpečnost webu.

Pokud byste raději měli numerické vyhodnocení těchto nástrojů pro správu WordPress, zaznamenali jsme každé řešení za vás. Zde je opět souhrnná tabulka s našimi zjištěními:

Porovnány nástroje pro správu WordPress

Spravovat WP
Jetpack Spravovat
InfiniteWP
MainWP
iThemes Sync

* Na volné úrovni.** Vydali jsme redakční rozhodnutí ukotvit iThemes Sync na půl bodu kvůli omezení počtu webů na své bezplatné úrovni. Jinak by to bylo spojeno s MainWP na 4,5 ven nebo 5.
Cenový modelFreemiumVolný, uvolnitFreemiumFreemiumZdarma + zaplaceno
Počet podporovaných webů *NeomezenýNeomezenýNeomezenýNeomezený10
Spolehlivost42343
Snadnost použití55245
Správa pluginů55555
Aktualizace správy52555
CELKOVĚ4,753.53,754.54 **

Který z těchto nástrojů pro správu WordPress je váš oblíbený? Sdílejte své výběry s námi v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map